Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

πες και εσυ????καθε μερα μπορει να ξυπανω και 5 φορες την νυχτα!!!!!!!!!

αλλα το ονειρο που ειδα το κατα ευχαρηστηθηκα!!!ειδα λεει οτι κοιμομουν μπρουμητα,τι ευτυχια και οτι εκανα τον πιο υπεροχο υπνο που ειχα κανει ποτε!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Καλό μηνα, καλό καλοκαίρι να έχουμε με πολλά γεννητούρια! Δεν διάβασα τα νέα σας γιατί έχω πολλά να σας πω...

Καταρχήν....ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!!!! ΧΘΕΣ ΣΤΙΣ 15:55 ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΧΡΥΣΤΑΛΛΕΝΗ ΜΑΣ!! ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ 3 ΚΙΛΑ Κ ΚΑΤΙ!!!

:YMHUG:[smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif]

Είχε συσπάσεις χθες το πρωι λεει και ήτανε να την βαλουν για καισαρική αλλά προέκυψαν κάτι επείγοντα περιστατικά και την καθυστέρησαν. Με αποτέλεσμα έσπασαν τα νερά και ένιωσε όλους τους πόνους λεει αλλά έκανε καισαρική με επισκληρήδιο και άκουσε το κλαματάκι του μωρού της! Ίδιος ο αντρας της λεει ο μικρός!!

Με ρωτούσε και για τη Σοφία αν γέννησε!!! :D:D

Σας στέλνει τα φιλιά και την αγάπη της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααααααααα!τι κανετε;πως μου ειστε;

εγω παλι κουρασμενη ξυπνησα.ολο νυσταζω.τι ειναι αυτο το πραγμα;

μπορει να φταιει κ ο καιρος.με τετοια συννεφια πως να μην εχω υπνηλια;τα νεα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν στα δικά μας νέα τώρα...

Το μωράκι μου είναι 1.900 γρ, πολύ χαμηλά...δεν άλλαξε καθόλου θέση. Ο΄πλακούντας μια χαρά, τα αμνιακά μια χαρά...αλλά εχουμε διπλή περιτύληξη με τον ομφάλιο λωρο..Η μια περιτύληξη φαίνεται πιο ζόρικη, περναει σχεδον μπροστά από το στόμα του και η άλλη είναι πιο χαλαρη.Ο γιατρος είπε να μην ανησυχώ κι ότι θα το ελέγχει και απλά θα έχει πιο πολύ έννοια στον τοκετό.

Εγώ όμως έχω κατααγχωθεί...Μπορεί να πάθει κάτι το μωρό μου βρε κοριτσια??? Ολο το βράδυ έβλεπα όνειρα..κι είχα το μυαλό μου στην κοιλιά μου να νιώθω τις κινήσεις του..Μας είπε να πάμε σε2 βδομάδες αλλά από την ανησυχία μου με βλέπω να πηγαίνω πολύ πιο νωρίς.

Τον ρώτησα αν είναι λόγος για καισαρική και μου είπε ότι πολλές κοπέλες πηγαίνουν κατευθείαν καισαρική λογω της περιτυληξης αλλά σε μένα είναι υπέρ του φυσιολογικού γιατί πιστεύει ότι θα γεννησω πολύ εύκολα λόγω τραχηλου. Μου είπε πως πάμε κανονικά για φυσιολογικό κι αν προκύψει κάτι που μπορει να θέτει σε κινδυνο εμένα ή το μωρό τότε θα επιλέξει καισαρική...

Με έβαλε και έκανα γενικές αναλύσεις αίματος...Και με ρωτούσε αν έχω τα πραγματα έτοιμα για το μαιευτηριο :?:? Βασικά με προετοίμαζε νομίζω να είμαι σε ετοιμότητα! :?:roll:

Για τους παλμούς της καρδιάς μου, μου είπε ότι ναι λόγω του γιουτοπαρ λογικό να έχω ταχυκαρδία αλλά άντε μέχρι 100 παλμούς...Εγώ έχω περισσότερους.Μου είπε να το ελέγχω και να το καταγράφω για λιγες μέρες και να τον ενημερώσω...

Μου εξήγησε και πως ειναι όταν σπάνε τα νερά και τι να κάνω...Βασικά θέλει να τον ειδοποιήσω αμέσως΄!

Αυτά τα νέα μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου μην ανυσηχεις κοπελα μου!!!!!!!!!!και εγω οταν ειχα παει στον γιατρο μου ειχε πει οτι εχουμε μια περιτηληξη,και εκανα σαν τρελη και φοβομουν πολυ!!!!!αλλα προχτες που πηγα στον γιατρο ξετυλιχτηκε η κοπελαρα μου!!!!υπαρχει ομως και μια πιθανοτητα να τυλιχτει παλι γιατι ειναι και ζωηρουλα και γυρναει συνεχως!!!!!λεω γιατρε θα υπαρχει προβλημα στον τοκετο αν ειναι τυλιγμενη???και μου λεει οχι απλα αν πεφτουν οι παλμοι του θα ειναι απο αυτο και θα πρεπει καισαρικη!!!!αλλα υπαρχουν μου λεει μωρα που ειναι τυλιγμενα δυο φορες και δεν πεφτουν οι παλμοι και γεννας φυσιολογικοτατα!!!!!!!μην σε αγχονει...μπορει να ξετυλιχτει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι!!!!!!!

Συγχαρητήρια στην Κρυσταλένη μας!!! :ymparty::ymparty::ymparty:[smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif] Να της δώσεις πολλά φιλιά!

Σχετικά με την περιτύληξη σας.... μια από τα ίδια! Εμάς βέβαια είναι και οι 2 γύρω αποτο λαιμό και τελευταία έσφιξαν κιολας :roll: . Και ο δικός μου ο γιατρός θέλει να πάμε κανονικά για φυσιολογικό και μόνο αν το απιατήσουν οι περιστάσεις να το γυρίσουμε σε καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρια μου.καταρχην το μωρακι σου ειναι σουπερ απο αναπτυξη.οσο για τη περιτυλιξη μην αγχωνεσαι.πολλα μωρα εχουν διπλη περιτυλιξη.μεσα στη κοιλιτσα της μαμας δεν υπαρχει κανενα προβλημα.οποτε μην αγχωνεσαι να το ακους καθε ωρα.ξερεις κοιμουνται κ αυτα ε;δε μπορουν ολη την ωρα να ναι ντουρασελ.'

κ μενα ο γιατρος μου ειπε οτι πρεπει να αρχισω να ετοιμαζομαι κτλ.λογω διδυμων.εσενα μπορει λογω ιστορικου φανταζομαι.γιατι αφου ο πλακουντας κ το αμνιακο ειναι καλα δε νομιζω να συντρεχει λογος αλλος.το τραχηλο στον μετρησε;η γνωμη μου ειναι καλυτερα να ειμαστε προετοιμασμενοι παρα να τρεχουμε κ να μη φτανουμε ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Καλό μηνα, καλό καλοκαίρι να έχουμε με πολλά γεννητούρια! Δεν διάβασα τα νέα σας γιατί έχω πολλά να σας πω...

Καταρχήν....ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!!!! ΧΘΕΣ ΣΤΙΣ 15:55 ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΧΡΥΣΤΑΛΛΕΝΗ ΜΑΣ!! ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ 3 ΚΙΛΑ Κ ΚΑΤΙ!!!

:YMHUG:[smilie=blob6.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif]

Είχε συσπάσεις χθες το πρωι λεει και ήτανε να την βαλουν για καισαρική αλλά προέκυψαν κάτι επείγοντα περιστατικά και την καθυστέρησαν. Με αποτέλεσμα έσπασαν τα νερά και ένιωσε όλους τους πόνους λεει αλλά έκανε καισαρική με επισκληρήδιο και άκουσε το κλαματάκι του μωρού της! Ίδιος ο αντρας της λεει ο μικρός!!

Με ρωτούσε και για τη Σοφία αν γέννησε!!! :D:D

Σας στέλνει τα φιλιά και την αγάπη της!

χρυσταλενη μου να σου ζησειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι το μωρακι σας,καλως σας ηρθε :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου για τα καλά σας λόγια...

Ελίς μου κι εσένα περιτυλυγμένη ε?? Ζορικα αυτά τα μωρά μας βγήκαν!!! :lol::lol:

Κατερίνα...πλησιάζεις πολύ!!!! Με το καλό!!

Άννα μου προφανώς μου είπε να ετοιμάζομαι λόγω ιστορικού αλλά και γιατί το μωρό είναι πολύυυυ χαμηλά...Ο τράχηλος δεν φαινεται πιά από τον υπέρηχο και δεν ήθελε να με εξετάσει από κάτω.Οι ραφές πάντως στον τράχηλο είναι στη θέση τους.

Χρύσα μου πολύ καλά και τα δικά σας νέα...Ζωηρούλης ο δικός σου ε? Εμένα μάλλον τεμπέλης θα είναι γιατί 2 μήνες τώρα είναι στην ίδια θέση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορτσουδιααααααααααααα.....αρχισανε τα γεννητουριαααααααααα!!!!κρυσταλεννη μου να σου ζησει κ καλη λοχεια να εχεις.με το καλο να πατε στο σπιτι....το ονειρο τωρα αρχιζει!!!!

μαρακι μην αγχωνεσαι γιατι κ αυτο δεν σου κανει καλο.οπως σου ειπαν κ τα κοριτσια αλλα κ ο γιατρος τετοια συμβαινουν αρκει να τα παρακολουθουν.λες να μας κανει την εκπληξη κ εσυ?αντε μια μια περνουμε μπρος.

εμεις πηγαμε τελικα χθες τζαμπο κ ευτυχως ξεμπερδεψαμε νωρις.τωρα μου εμειναν μονο εσωρουχα για μενα,αντισηπτικα,παμπερς κ μωρομαντηλα.νομιζω πως ειμαι κομπλε.τελικα λιγα λιγα πραγματακια το 100αρι εφυγε.αλλα τρελενεσαι οταν εχεις να κανεις με τετοια.πηρα κ κανα δυο φορμακια μακρυμανικα πιο λεπτα(ειχα κ μερικα)για τον πρωτο καιρο,κατι πικε πανες,πιπιλες,ρωγες,θερμος κ αλλα τετοια.

μια κ ειπα 100αρι νομιζω πως κ εγω το εχω σπασει :shock::shock: ηρθε κ η σειρα μου.

παω να διαβασω τα βραδινα σας νεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου καλημέρα...Με το καλό να φτάσεις τις 50 μέρες! μια χαρά στο τζαμπο...ειναι να μην μπεις σε αυτο το κατάστημα αλλιώς δεν γλυτώνεις το εκατοστάρι!! Ειναι πειρασμός!! ΄Παλι καλά που δεν μου επιτρεπονται οι μετακινήσεις!!

Ελις βαράει η μικρή?? Ετοιμάσου!!! :lol::lol:

Α μου είπε πως αν νιωθω καλά να δοκιμάσω να σταματήσω εντελώς το γιουτοπαρ...Σας το έγραψα??Δεν θυμάμαι!!! Εγώ λεω να το πάρω και αυτη την εβδομάδα και μετά να προσπαθήσω να το σταματήσω εντελώς και αν δω ότι έχω συσπάσεις να το ξαναπάρω...

Κι οπως λεει κι ο γιατρος να προσέχω τον εαυτό μου!!! :lol: Και τον λεω "κι άλλο?????πόσο πια??? "

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Καλο μηνα να εχουμε με πολλα γεννητουρια! :D Και καλο καλοκαιρι!!!

Κρυσταλλενη ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif] Καλη προσαρμογη και καλη λοχεια!Μας εκανες την εκπληξη!Περιμενουμε νεα σου! :D

Συμπεθερα,αφου ειπε ο γιατρος σου να μην ανησυχεις,πιστευω πως δεν υπαρχει προβλημα.Ολα καλα θα πανε!Μεγαλωσε ο γαμπρος μου! :lol:

Κατε-ρινα με το καλο και εσυ!Κοντευεις πολυ!Οι κορες παιρνουν ολο τον μηνα;Καταλαβα,θα τον φαω τον Αυγουστο. :?

Ελις δυσκολος ο υππνος,ε;Και εγω αρχισα να δυσκολευομαι.Απο την συχνοουρια πιο πολυ,που σηκωνομαι συνεχεια για τουαλετα.Μαξιλαρι στα ποδια βαζω και εγω και με βολευει πολυ. ;)

Μιχαελα με αγχωνεις! :lol: Ειμαστε μαζι και εγω δεν εχω ψωνισει ακομα τιποτα...Ουτε το δωματιο ειναι ετοιμο. :?

Δεν θυμαμαι τι αλλο διαβασα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη μου μην αγχωνεσαι βρε.......οντως ειναι νωρις.απλα εγω τα ειχα ολα απο την μικρη μου κ με την ευκαιρια χθες που θα πηγαιναν χθες τζαμπο ο αδερφος μου ειπα να παω κ εγω.οι ζεστες με κουραζουν πολυ κ ειδικα τωρα θα ειναι μαρτυριο.οποτε λεω ασ τα παρω τωρα για να μην τρεχω μετα.το πλυσιμο κ το σιδερωμα θα το αφησω προς το τελος....με το :D:D:D αρκουδισιον.θελω κ καποια χοντρα πραγματα....οπως ριλαξ(γιατι αυτο που ειχα το ελιωσε η μικρη μου)...ενα καλοκαιρινο ελαφρυ καροτσι κ ενα πορτ μπεμπε αλλα δεν τα περνω γιατι ξερω πως οι πολυ δικοι μου θα με ρωτησουν τι θελω οποτε θα μου τα παρουν αυτοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελα μου και εγω περιμενω να δω τι θα μου δωσει η κουμπαρα μου που εχει ενα καρο πραγματα απο τα 2 της παιδια και μετα θα ψωνισω.Κουβερτουλες πικε πχ.μου ειπε εχει απειρες και ολοκαινουργιες,μην αγοραζω αδικα...Θελω να τα παρω ολα μια και καλη,μην τρεχω 10 φορες.Θα παω μια στα Τζαμπο και μια στα Μαδερκερ με την λιστα μου και τελος.Προικουλα κλπ θα παραγγειλω απο ενα σαιτ και καποια πραγματα απο το Αμαζον.Τα καλλυντικα της απο το ιντερνετ και αυτα,της WELEDA.To δωματιο με αγχωνει...Ο αχαιρευτος ο μπογιατζης δεν λεει να ερθει να στοκαρει και να βαψει. :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα και Νίκη καλημέρα!!! Αντε μας το ΄κανε το ποδαρικό η Κρυσταλένη μας!!!

Μαράκι βλέπω να με προσπερνάς και ΄συ στην τελευτάια στροφή :lol::lol:

Μιχαελα και ΄γω έτσι έκανα και τελικά δεν αγόρασα σχεδόν τπτ, γιατί όλοι κάτι θέλαν να μου πάρουν. Τσαμπα τη βγάλαμε :oops::D

Νίκη μην αγχώνεσαι, μια μέρα δουλειά είναι το βάψιμο, θα προλάβεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις τα πηραμε ολα μονοι μας.οι στενοι συγγενεις θα μας δωσουν χρηματα.οι παραεξω ας φερουν οτι θελουν.

αλλα δε γινοταν να περιμενω ποτε θα παει ο καθενας να μου φερει κατι.πχ.μου ειπε καποιος να μου παρει τον αποστειρωτη.αλλα που ξερω ποτε θα τον παρει;δε μπορω να βασιζομαι κ μετα να περιμενω ποτε θα ρθει να δει τα μωρα για να αποστειρωσω τα μπουκαλια μου.η μου ειπαν για τα καθισματακια αυτοκιν.αλλα κ παλι το ιδιο σκεφτηκα.οποτε το ξεκαθαρισα ολων οτι θα τα παρουμε μονοι μας κ αυτοι μετα ας κανουν οτι νομιζουν

νικη μου εχεις παααααααααααααρα πολυ καιρο ακομα για ολα.μην αγχωνεσαι.

μαρακι εμενα μου πε ο γιατρος οτι με το που θα μπω στον 8ο θα μου το κοψει το γιουτοπαρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελισαβετ,να σου πω την αληθεια δεν θελω να περιμενω ποτε θα θυμηθει ο καθενας να μου παρει δωρο για να παρω τα πραγματα του μωρου. :evil: Θελω να τα εχω ολα απο πριν και να τα διαλεξω μονη μου...Οποιος θελει ας δωσει λεφτα...

Η Κρυσταλλενη σε ποια εβδομαδα γεννησε;

Το δωματιο με αγχωνει γιατι θελω να ξεμυρισει. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα!!!Γεννησε η Χρυσταλλενη μας??????? Τι καλα...

:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Χρυσταλλενη μου να σας ζησει το αγορακι σας!!!!!Καλη λοχεια σε σενα καλη μου!!Με το καλο να βγεις να μας διηγηθεις τα του τοκετου!

Μαρακι μου μια χαρα μεγαλωσατε κι εσεις,οσο για την περιτυλιξη κι εγω θα ανησυχουσα μεν,αλλα αφου ο γιατρος λεει οτι ειστε καλα,μην αγχωνεσαι ;);)

Ελισαβετ μου κοντευεις κ εσυ,κοιτα μη κανεις την εκπληξη σαν τη Χρυσταλλενη.....

Δε θυμαμαι τι αλλο διαβασα,καθε μερα νιωθω κ χειροτερα.Τελικα ειχε δικιο ο γιατρος μου που με ρωτησε αν αντεχω μεχρι την Παρασκευη..

Καλημερα Νικη μου,Μιχαελα Κατερινακι κ Αννουλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα συμπεθέρα...μην αγχώνεσαι για τα ψώνια.Τώρα που μπαίνεις στον 7ο σιγά σιγά θα οργανωθείς και θα τα ετοιμάσεις όλα!

Ελίς μου λες?? Προτιμώ να με προσπεράσεις εσύ!!! :lol::lol:

Κι εμάς μας είπαν συγγενείς ότι ήθελαν να μας πάρουν πραγματα αλλά τα διαλέξαμε εμέις και μας δίνουν τα λεφτά.Οι γονείς μου ήθελαν να μου πάρουν το καρότσι και έτσι πήραμε αυτό που θελαμε και μου έδωσαν τα χρήματα. Η πεθερα μου θέλει να πληρώσει το κρεβατακι και θα μου δωσει τα χρηματα (αν και μεταξύ μας μου πέταξε πως ήθελε να παει μονη της να τα διαλέξει όλα, και οταν ειδε αυτα που πήραμε δεν έδειξε τρελλο ενθουσιασμο)... :lol::lol::lol: Αλλά σε αυτο το θέμα είμασταν καθετοι..Δεν θελαμε να περιμένουμε να μας πάρουν τα πράγματα και δεύτερον θέλαμε εμείς να επιλέξουμε τα πράγματα.

Καλημέρα Σοφάκι!! Υπομονή 3 μέρες έμειναν...

Νίκη μου νομίζω η Χρυσταλλένη ήταν 37 εβδ. αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου, αν χρησιμοποιήσετε οικολογικό χρώμα δεν μυρίζει καθόλου.

Σοφία καλημερα! Δεν με βλέπω ακόμη, εσύ σίγουρα θα με "φας" :lol:

Μαράκι, ευχαρίστως να σου κάνω την χάρη :D , έφτασα νομίζω στο σημείο που ΘΕΛΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΒΓΕΙ!!! Για να μην σας πω ο καλός μου ποσο ανυπομονεί, κάθε 2 ώρες με ρωτάει/ λέει σήμερα θα γεννήσουμε ?!

Μιχαέλα μου αυτα τα τζαμπο είναι πειρασμός!!!! μπαίνεις για βόλτα και βγαίνεις... με - 100 :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...