Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 11! Τα πρώτα γεννητούρια!!!


Recommended Posts

Kai egw xrusa mou kathe fora pou pame ston giatro auto lew ston antra mou...makari na mhn exei kanena toketo kai mas allaksei ta rantevou..kai ekeinos mou apanta otan tha einai o dikos mas o toketos to idio den tha kanei..xixixixixixixi...exei ena dikio..:P

emena to nini mou exthes ekane kati perierges kiniseis...afou kapoia stigmh tromaksa kiolas san na strifogurize...anatrixiasa!!!!!!!!!!!!kai to prwi mou leei o antras mou:re maria eida ston upno mas oti eixame ena mwraki para polu zwhro olo etrexe..xixixixixixi...tpt den einai tuxaio!!!!!!!!!!makari na einai gero kai dunato kai as einai kai zwhros!!!!!!!!!!!AX re koritsia exw kollisei apisteuta mazi tou!!!!!!!!!!!!

maraki mou ara kala eipa egw siga siga na etoimazomai etsi telh iouniou prin mpw ston 8o na eimai etoimh....!!!!!!!!!!!!!!!!me to kalo kai eseis na ton deite simera...ti teleia!!!!!!!egw exw rantevou se 2 evdomades...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστούμε Ελίς!!!

Μαρουλίτα μου, και πού είσαι ακόμα...όσο προχωρά η εγκυμοσύνη να δεις κάτι κινήσεις απίστευτες...Κάτι εβουναλάκια, εξογκόμωτα και να αναρωτιέσαι τι είναι? πόδι, χέρι, αγκώνας???? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια μαρακι οποτε θα εχουμε νεακα!!

Με το καλο να δεις και εσυ τον παιδαρο σου

Μαρουλιτα ενα θα σου πω..ο μεγαλος μου ηταν απιστευτα ζωηρος μεσ αστην κοιλια..

και φυσικα ειναι και τωρα

αλλα ειναι τοσο γλυκασ!!!!

Ελλη μου ευχαριστουμε!!!! εσυ πως τα πας;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera elis mou....esi kai an plisiazeis...!!!!!!!!!!!!!me to kalo na erthei to ninaki sou..mexri pote pou edwse imerominia o giatros????

ase maraki pragmatika niwthw YPEROXAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!M'aresei pou kapoies mou elegan den tha to aisthanesai kai polu kai tetoia...egw olh thn wra ton katalavainw..kai ksereis!!!!!!!!trelenomai!!!!!!!!!!esena pote sou edwse imerominia o giatros??exei arxisei na katevainei o mpempis sou????

Xrusa mou auto pou eipa...makari na einai geros kai dunatos kai as einai kai zwiros...exw sinithisei apo ton aderfo mou kai egw kai h mana mou...opote eimaste proetoimasmenes..xixixixixi

o christoforakos sou ti leei gia to ninaki sas????to perimenei???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου είναι ζωηρούλης ο δικός σου και εκτός κοιλιάς ε? Αντε να δούμε τώρα το νέο μέλος!!!

Μαρουλίτα μου εμένα έχει κατέβει μέχρι εκεί που δεν πάει!!! Πάλι καλά που έχω την περίδεση και τον συγκρατεί κάπως! Η ΠΗΤ μου είναι 26/7 και αν δεν προκύψει κάτι πιο νωρίς θα μου βγάλει τις ραφες στην 37η εβδ...και μετά ανά πάσα στιγμή μπορεί να γεννησω...θα δείξει!!

Και φυσικά και καταλαβαίνεις το μωρό και κάθε μέρα δένεσαι μαζί του όλο και περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανηλθα!Δεν αντεξα και ξαπλωσα στον καναπε.Δεν με πηρε ο υπνος,λαγοκοιμηθηκα,γιατι η μπεμπα κουνιοταν συνεχεια και με επιασε και ταχυπαλμια.Τουλαχιστον ομως συνηλθα λιγο απο την νυστα.Τωρα εφτιαξα ενα καφεδακι και ενα τοστ για να στανιαρω.Θελω να πλυνω την πισω βεραντα... :? Ποσο θα μου λειψει φετος να πλατσουριζω στα νερα.Τρελαινομαι να πλενω βεραντες! :lol:

Μαρουλιτα μεγεια τα ψωνια σας!Και εμενα κανει διαφορα η μπεμπα και η κοιλια μου κυματιζει!Εχει πολλη πλακα! :lol: Της δινω χτυπηματακια και μου απανταει απο μεσα! :lol:

Μαρακι και Χρυσα καλο γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημμμερρρρρρααααααα!!!! Τι κανετε ωρε γκαστρωμενουλια μου???

Κυματιζουν οι κοιλιτσες ε??? ΤΡΕΛΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!! Ανυπομονω να ξαναμεινω εγκυος ή καλυτερα να με ξανα αφησουν εγκυο αφου ητνα με εξωσωματικη (χαχα)...να νοιωθω το νινι μεσα να κοπαναει!!!! ΤΙ ΚΑΛΑΑΑΑΑ!!!!

Καλα ειμαστε εμεις.....το νινι σταθερα το πουλακι μου. <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου πρόσεξε να μην συνδυαζεις το γιουτοπαρ με τον καφε...κάνει πιο έντονα τα συμπτώματα και την ταχυκαρδία. Εγώ δεν πινω καφέ αλλά μια φίλη μου που παίρνει το γιουτοπαρ πρόσεξε ότι όταν έπινε και καφέ την έπιανε περισσότερη ταχυκαρδία και της ανέβαζε την πίεση...

Ζαχαρένια μου τι κάνεις??? Μπράβο στο νινί σου!! σας είπαν πότε θα το πάτε στο σπίτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ante maraki mou teleia..ola na pane polu polu kala!!!!!!!!!!!!!!

Niki mou esi ti kaneis???kairo exoume na ta poume..megalwnete megalwnete???

kai emena mou aresei na platsourizw sta nera alla asto gia fetos tou xronou pali me ta ninakia mas..:) fetos fere kanenan allo na sou ta kanei..!!!!!!!!!!ti kanei h beboula sou????esi pws ta pas twra me tis zestes???emeis eimaste konta...mazi tha to perasoume to kalokairi....:)))))))))))))))

pswnises tpt esi????

Zaxarenia mou kala eisai????Mpravo to ninaki sas...sas eipan pote tha vgeite??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζαχαρενιαααααα!Τι κανεις κοπελα μου;Τι νεα απο τον μπεμπακο;Ποτε θα ερθει σπιτι;

Μαρακι το εχω υποψην μου.Παντα αφηνω να περασει τουλαχιστον ενα δυωρο απο το γιουτοπαρ για να πιω καφε. ;) Αλλα δεν μπορω να μην πινω και καθολου,θελω τον πρωινο μου καφε οπωσδηποτε.Πχ σημερα το πηρα στις 8:30 και καφε πινω τωρα. ;)

Μαρουλιτα η μπεμπα μεγαλωνει και ζωηρευει!Προς το παρον μονο το καροτσι της με το καθισμα αυτ/του και το πορτ μπεμπε εχω παρει.Και εναν καδο για πανες.Ρουχαλακια οχι ακομα.Περιμενω να δω τι θα μου δωσει η κουμπαρα μου που εχει πολλα και ειναι αφορετα και μετα θα ψωνισω. ;) Ευτυχως δεν με επιασε ακομα η ζεστη,αποφευγω να κυκλοφορω το πρωι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πωωω τι χαλια φαρμακα τα γιουτοπαρ...μπλιαχ, τι ταχυκαρδιες, τι αναστατωση, τι τρεμουλο!!! πω πωπωπωπωπωπω!!!!

Κοριτσακια μου δεν μας λενε ποτε οποτε σταματησαμε κι εμεις να ρωταμε. Ειναι καλα απλα εχει θεματα προωροτητας που παρακολουθουν, απνοιες, κορεσμος κλπ κλπ...που ειναι φυσιολογικα σε προωρα μωρακια απλα θελουν παρακολουθηση. Αχ να ναι καλα ολα τα παιδακια του κοσμου!!! Να τα προσεχει ο Θεος και η Παναγια!!!! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κάνεις Νίκη μου...

Ζαχαρένια μου...τότε σταματάμε κι εμέις να ρωτάμε :D Θα περάσουν κι αυτά, μην στεναχωριέσαι και θα έρθει το μωράκι σου γρήγορα στην αγκαλιά σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σας πω για τον Χριστοφορο..

γι ατην ωρα αντιδραει καλα..

λεει το μικοο νινακι κλπ κλπ..

αγαπας νινι κλπ κλπ..

αμα γεννηθει με το καλο θα δουμε τι θα κανει..ελπιζω να μη το πλακωσει στις σφαλιαρες το καημενο

Ζαχαρουλα μου δεν πειραζει καλη μου...

ας το το μωρακι εκει που ειναι να το παρεις σπιτι γερο και δυνατο με το καλο...

και σου ευχομαι συντομα, πολυ συντομα να σε αφισουν παλη εγγυο και να πανε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Niki mou egw eidika simera pou katevika sthn douleia nomizw pws tha ekragw...me peirazei kai to klimatistiko gt exw alergeia kai eimai asta na pane!!!!!!!!!

Pires arketa...ara sou emeine to krevataki kai kamia sirtariera klp...teleia!!!!!!!!!!kai emeis eipame twra na ksekinisoume siga siga...na taktopoihsoume kai to paidiko gt ekei mesa ginetai panikos!!!!!!!!!!!!

Ola tha pane kala zaxarenia mou oute emeis tha rwtame tha perimenoume na mas enimerwseis esi..asto ekei mesa kala einai tha sou to dwsoune gero kai dunato to mpempoulaki sou auto exei simasia..:)))))

Xrusa mou tha to agapaei re...tha einai o megalos aderfos tha to prosexei!!!!!!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζαχααααααααααααα!τι κανετε;ολα καλα με το νινακι ε;τελεια.οπου να ναι θα το παρετε γερο κ δυνατο σπιτακι σας.

νικη μου τουλαχιστον αραιωνε το καφε οσο μπορεις.το ξερεις οτι λενε οτι ο καφες κ το τσαι προκαλλει συσπασεις λογω της καφεινης;εγω κ τη παρασκευη που ειπε του γιατρου οτι εχω σκασει να πιω ενα φραππε ,μου ειπε 1 τη βδομαδα κ αυτον να τον πινω νεροζουμι

αντε σιγα σιγα κοντευουμε ολες.μαρακι μη σου πω οτι θα γεννησουμε τις ιδιες μερες.εμενα απο τη πιθανη ημερομηνια που μου δωσε ο γιατρος ειναι 56-60 μερες.πω πω.μου φαινεται σα ψεμμα.

οι υπολοιπες τι κανετε;

χρυσα αμα λεει ετσι τωρα,νομιζω οτι θα ειναι κουλ κ μετα ο γιος σου.

εγω βγηκα για κατι δουλειες πρωι πρωι να μη με πιασει η ζεστη κ τωρα γυρισα

μολις εφαγα κ τα κερασακια μου κ θα βαλω σε λιγο κ το μπιφτεκακι μου.

εχω πελεκηθει να τρωω κρεας.πφφφφφφφφφφφφφ!το χω σκυλοβαρεθει.αλλα τι να κανω.ας οψεται ο χαμηλος αιματοκριτης.

εσεις τι τρωτε σημερις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα,επειδη το εχω ζησει με το βαφτιστηρι μου,οταν γεννηθηκε η μικρη του αδελφουλα,να ξερεις οτι θα συνηθισει.Στην αρχη θα ζηλεψει,θα της δωσει και καμια σφαλιαρα :lol: αλλα μετα θα δεθει μαζι της.Μην τον απομακρυνεις απο κοντα της,να τον αφηνεις να την χαιδευει,να την αγγιζει,παντα ομως με επιβλεψη. ;)

Αννουλα εχω ρωτησει την γιατρο μου και μου επιτρεπει εναν καφε την ημερα,και μονο εναν ελληνικο πινω.Αυτο με τις συσπασεις ειναι μυθος...Μονο αν πινεις σε υπερβολικες ποσοτητες μπορει να προκαλεσει κακο. ;) Το εψαξα και στο ιντερνετ παρα πολυ,γιατι δεν ηθελα να κοψω τον καφε και οντως δεν ισχυει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Annoula emena mou eipe na kopsw to alati kai upoferw...alla ti na kanoume alliws olh mera tha eimai san mpaloni..:P

emeis simera tha fame mprizoles mosxarisies me laxanika...ANALATAAAAAA!!!!!!!!!!!!

egw to prwi efaga ta dimitriaka mou kai twra ipia enan xumo portokali gt eimai sthn douleia kai ksexasa na parw frouta..

re koritsia na sas rwtisw kati...arxise na vgazei ena san zoumi to stithos sas????Giati emena ksekinise apo thn proigoumenh evdomada kai kukloforw me epithemata..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου αν εξαιρέσεις το θέμα του ύπνου, μια χαρά είμαι. Τις τελευταίες μερες έχουν αυξηθεί και οι συσπάσεις και σε συχνότητα και σε ένταση και απ΄οτι παρατήρησα από χθες έχει "κατέβει και η κοιλιά μου, οπότε μάλλον πλησιάζει ο καιρός. Εχω ραντεβού πάλι την Πέμπτη.

Μαρουλίτα μου η ΠΗΤ μου είναι 19/06. Κοντεύω και ΄γω....

Μπορώ να πω πως φέτος ο καιρός μας έκανε την χάρη να μην υποφέρουμε και πολύ απο ζέστη έτσι?

Εμένα το στήθος μου τρέχει από τον 6ο περίπου και φοράω επιθέματα. Στη δε μεγάλη μου έτρεχε από νωρίτερα, αλλά πάααααααααααρα πολύ. Τα επιθέματα γινόταν μούσκεμα και λερωνόταν τα ρούχα μου :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρη παιδια μακαρη..

Γεννικα τον Χριστοφορο τον βλεπω σχετικα κουλ..τωρα..δεν ξερω τι θα γινει..

για την ωρα ειχαμε μια πολυ ομαλη μεταβαση απο το ενα δωματιο στο αλλο..και δεν εχει προβλημα πχ ηδη λεει οτι το μικρο κρεβατι θα κοιμαται το νινι ..και τα παλια του ρουχα λεει οτι ειναι το νινι τα ουουχα...κλπ κλπ..

δε δειχνει διαθεση να διεκδικισει παιχνιδια η πραγματα..

το θεμα μου πιστευω θα ειναι οτι θα θελει να διεκδικησει τη μαμα του..εμενα δηλαδη..

παρολο που ειναι αρκετα ανεξαρτητος..μπορει να απασχολειετ με τα παιχνιδι ακαι τα βιβλια του και μονος του αλλα ανα 5-10 λεπτα τρεχει παντα σε μενα για αγκαλιτσα ..

διλαδη εγω πιστευω εκει θα εχουμε το μεγαλο θεμα..

εαν πχ δε θα μπορεσω εκεινη την ωρα που αυτος θελει να τον παρω αγκαλιτσα..εκει θα εχουμε τα δραματα..

αλλιως οποτε ερχετε ο μπαμπας του, θα προτιμισει στανταρ να κατσει και να παιξει με τον Οδυσσεα παρα μαζι μου

Μαρουλιτα το στηθος σου βγαζει πρωτογαλα..μην ανισυχεις δεν ειναι τιποτα ειναι φυσιολογικο

Ελλη μου με το καλο!!

Αντε δεν εμεινε πολυ...εγω λεω πως οπου να ναι..σε καμια βδομαδα δεκα μερες θα εχει γεννησει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena twra mou ksekinise thn proigoumenh evdomada...mia kai kalh imoun eksw kai gurisa sthn mana mou kai na tes oi stampoules..:P

opote foraw twra ta epithemata kai eimai xalarh...paratirisa omws oti pio polu trexei to vradu...enw olh mera fusiologika mia to ena mia to allo.

Sumfwnw gia tis zestes alla na doume twra ti tha kanei...makari na einai normal gia na thn palepsoume alliws me vlepw olh mera katw apo to ntouz!!!!!!!!!!

Ante konteueis...apo ta mesa tou iouni tha kratas to mpempaki sou..:)))))))))))))))))))))

Niki mou den einai apoluto mou eipe o giatros alles vgazoume alles oxi...einai analogws emena kamia apo tis files mou den evgale,egw omws evgale einai analogws tis ormones pisteuw!!!!!!!!!!!

den kserw pali ama kseroun oi hdh mamades as mas poun

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε ξερω ρε συ νικη.καμια φορα μπορει να ειναι κ υπερβολικοι οι ντοκτορες αλλα εγω καλου κακου το αποφευγω.τουλαχιστο αυτο το μηνα ακομα.εχω λυσσαξει να πιω ενα καφε αλλα κανω υπομονη.ο ελληνικος ειναι οντως πιο υγειινος απο το νες καφε

μαρουλιτα το αλατι το μειωσα κ εγω.δε μπορω να το κοψω τελειως.καλυτερα να μη τρωω.βεβαια αν μου ανεβει η πιεση αναγκαστικα θα το κοψω.αλλα κ τωρα τους τελευταιους μηνες που κανει περισσοτερη παρακρατηση το σωμα μας καλο ειναι να το μειωσουμε ολες.

οσο για τα υγρα απο το στηθος εγω το καταλαβαινω καθε φορα που βγαζω το σουτιεν.οταν ειναι μαυρο ειναι γεματο ασπρακια.δε το χω πιεσει καθολου γιατι ανατριχιαζω.αφου το σκεφτομαι απο τωρα που οτν θα θηλασω θα τρεχει γαλα.απο παλια με ανατριχιαζε πααααααααααααρα πολυ.τι να πει κανεις;ανωμαλιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxi annoula mou mh to piezeis den kanei...auto an einai na treksei tha treksei apla pare epithemata gia na mhn exeis to atuxima pou eixa egw me tis stampes kai koita na vazeis mia aloifh gia tis thules gia na enudatwnontai emena auta mou eipe o giatros!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...