Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟ "ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ" ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΑΡΓΗΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!!!


Recommended Posts

Κοριτσακια μου καλησπερα!Θα ηθελα και τη δικη σας γνωμη και εμπειρια...

Τελευταια περιοδος ηταν στις 17 Απριλιου,σημερα ειμαι στην 5η μερα καθυστερησης,ειχα ανεβασμενη θερμοκρασια γυρω στο 37,5 και πονακια χαμηλα και στη μεση.Σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ της clear blue και βγηκε θετικο αλλα οχι πολυ εντονα,πηγα κατευθειαν για χοριακη και πηρα πριν λιγο τα αποτελεσματα και λενε 95,0 mlu/ml.Πως σας φαινεται σαν νουμερο?Ειναι καλο?Θα παρω και καποιο γυναικολογο μεχρι αυριο να μου πει,αλλα θα ηθελα και τη δικη σας αποψη εμπειρικα!!! :D:D:D[smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κουκλίτσα μου!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό!!!!!!!!!!!!!!

Δες άμεσα το γιατρό σου!!!!!!!!!!

Ξεκινάει το πιο υπέροχο ταξίδι της ζωής σου!!!!!!!!!!

Απόλαυσέ το!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε, ναι!Νομίζω ότι είσαι κ επίσημα μια μαγιάτικη εγκυούλα!!! Καλή εγκυμοσύνη κ με το καλό να κρατήσεις ένα υγιές, γερό κ καλότυχο μωρό στην αγκαλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ,σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας...ευχομαι υγιη και καλοτυχα μωρακια σε ολες μας!!! :-bd[smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Απλα με τη χοριακη δεν ηξερα αν ειναι καλες οι μοναδες αλλα αφου λετε οτι ειναι καλες :D:D:D βεβαια θα κανω αλλη μια τη δευτερα και θα παρω τον γιατρο για να κλεισουμε ραντεβου!Σε ποια βδομαδα περιπου φαινεται ο σακος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!1 :D:D:D:D:D:D:D με το καλο το μωρακι σου!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D η χοριακη σου ειναι μια χαρα!!!!!!!εγω στις 6 μερες καθυστερησης ειχα 52 οποτε μην το σκεφτεσαι καθολου!!!!!!!!!!!!!! ;) παρε τηλ.το γυναικολογο σου να κλεισετε ραντεβου!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια έκανα σήμερα κ τις εξετάσεις αίματος για να τις έχουμε έτοιμες την άλλη βδομάδα για την β επιπέδου  Αιματοκρίτη 37,9 Σάκχαρο 77 Θυρεοειδή 4,15. Η γιατρός ειπε οτι το θέλουμε μέχρι 3 οπότε πήρα τον ενδοκρινολογο να μου ρυθμίσει το χάπι. Μπορεί ν απορρυθμιστηκε κ από τον κορονοιο.
    • Χαχαχαχα  Απ' ότι κατάλαβα είναι πιο ασφαλές από τους υπέρηχους της αυχενικής κι έπειτα! 12εβδ++ Για το προσεχές ραντεβού σημείωσε να ρωτήσεις τη θέση του πλακούντα για να εφαρμόσεις τη θεωρία Ραμζι 🤣🤣🤣 ένα βήμα τη φορά, και μια θεωρία τη φορά 😋😋
    • Φίλε!!!! Μου έδωσες πολύ υλικό για διάβασμα!!! Και από ποια εβδομάδα και μετά φαίνεται αυτό;;;;;; Μήπως να έχω το νου μου την επόμενη εβδομάδα.. θα είμαι 11η.. 13/6 έχω υπέρηχο.... λες να δω τίποτα;;;
    • Ξέρεις.. και τα νεύρα, σύμπτωμα είναι!!! 😂😂😂 Όλα καλά, τα συμπτώματα πάνε και έρχονται, μην τα υπολογίζεις τόσο σε παρακαλώ γιατί δεν θα μπορέσεις ποτέ να χαλαρώσεις και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου! Τώρα δυστυχώς είναι το πιο δύσκολο στάδιο.. αυτό της υπομονής... Κουράγιο!! Θα δείς το μωράκι σου στον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα και θα χαλαρώσεις για 3-4 μέρες..😝😂😂😂 Ναι με το διπλασιασμό δεν μπορείς να καταλάβεις.. αλλά δεν ισχύει αυτό με το αρχικό νούμερο της χοριακής.. ούτως ή άλλως περιμένουμε τουλάχιστον αύξηση 60% ανά 72 ώρες μέχρι η χοριακη να ξεπεράσει τις 1200 μονάδες.. μετά η αύξηση μειώνεται.. και μειώνεται ακόμα περισσότερο από 6.000 μονάδες και πάνω.. με το τι νούμερο χοριακής θα ξεκινήσεις είναι εντελώς άσχετο.. αυτό έχει να κάνει με το πότε έγινε η εμφύτευση και με τον οργανισμό.. δεν επιρρεαζει πουθενά αυτό την αύξηση που θα ακολουθήσει.. Anyway!! Το ξεπεράσαμε αυτό το στάδιο για ακόμα μια φορά και ειλικρινά χαίρομαι που δεν χρειάζεται να τα σκέφτομαι πλέον!! Μπρρρρ!!! Μακριά από εμένα!!! 😂😂😂😂 Εσύ που έχεις και εμπειρία πρέπει να μας κάνεις τις συστάσεις στα Doppler!!! Εγώ είμαι στα χαμένα.. κοιτάω κάποια που έχουν 5-6.000€ 🤦🙊 όχι ότι υπάρχει ποτέ πιθανότητα να έβρισκα τα λεφτά για να το πάρω.. αλλά ειλικρινά δεν ξέρω ποίο είναι το καλύτερο VFM με αξιοπιστία.. δεν βλέπω και πολλά σχόλια.. που απορρίπτω να μην υπάρχουν γυναίκες που να μην πήραν!!!! Αλλά σα και μένα ντρέπονται να παραδεχτούν την τρέλα που μας δέρνει!!! 🤣🤣🤣🤣
    • χαχαχαχαχα δε ξέρω γιατί τα ξέρω εγώ αυτά!! μάλλον επειδή είναι διαδεδομένα στα αγγλικά σαίτ που παρακολουθώ;;  To nub theory υποτίθεται είναι 90% έγκυρο κιόλας, κι έχει να κάνει με το "βουναλάκι" από το οποίο αρχίζουν και διαμορφώνονται τα γεννητικά όργανα. Και τα δύο φύλλα πριν σχηματιστούν τα θηλυκά ή αρσενικά όργανα, μοιάζουν με ένα βουναλάκι. Η θεωρία λοιπόν λέει πως εάν τραβήξουμε μια ευθεία γραμμή κι αυτό το βουναλάκι βρίσκεται σε ευθεία με τη σπονδυλική στήλη είναι κορίτσι, ενώ εάν τραβηξουμε γραμμή απ τον βουναλάκι και τέμνεται με την σπονδυλική είναι αγόρι. Δείτε φώτο:
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...