Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια μου,τι κανετε???το παν ειναι η ηρεμια....μην αγχωνεστε για τιποτα!!! μακαρι η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ να βοηθησει και εμενα να κανω το μωρακι μου την εχω παρακαλεσει αμετρητες φορες,αλλα που θα παει θα ερθει και εμενα η ωρα μου να γινω μανουλα......ολες θα γινουμε...πιστη - υπομονη και δυναμη χρειαζομαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kon μου μην αγχωνεσαι καλα σου λενε εδω οι εμπειρες!! κατι ξερουν... εγω πιστευω πως οπως και στη φυσικη συλληψη ετσι και στην εξωσωματικη, η ψυχολογια παιζει πολυ μεγαλο ρολο.. οποτε ας προσπαθησουμε να ειμαστε χαλαρες και να σκεφτομαστε θετικα! ετσι κι αλλιως οπως καπου ειχα διαβασει, αν δεν πετυχει θα ειναι αλλη μια αποτυχια, τις εχουμε μαθει πια... αλλα αν πετυχει η ευτυχια θα ειναι απεριγραπτη!!! και θα τη ζησουμε ολες!!!! σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΤΣΙ ... ΕΤΣΙ... ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΤΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ. ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΦΙΛΑΚΙΑ[ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ Η ΩΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟΡΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ] :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΤΣΙ ... ΕΤΣΙ... ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΤΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ. ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΦΙΛΑΚΙΑ[ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ Η ΩΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΤΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟΡΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ] :roll:

Νομιζω οτι απαντησες στο που βρισκουμε την δυναμη....ο Θεος lia μου....μας δοκιμαζει...και συγχρονως μας δινει κουραγιο κα δυναμη για να συνεχισουμε!

Καλο βραδυ και απο μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!ειμαι και εγω σε προσπαθεια της 1ης μου εξωσωματικης....το προβλημα μας ειναι σοβαρη ολιγοασθενοσπερμια .ξεκινησα 27/4 με daronda 20 μοναδες και μακρυ πρωτοκολλο 9/5/11 συνεχισα με γκοναλ 150 μοναδες και μειωσα το daronda σε 10 μοναδες.....19/5 βραδυ εκανα την πρεγκνυλ...και 21/5 ωοληψια.....πηρανε 15 ωαρια....σημερα μου ειπαν οτι γονιμοποιηθηκαν τα 7....τριτη πρωι παω για εμβρυομεταφορα....και ο θεος βοηθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

Ετσι ειναι οπως τα λετε. Ο Θεος μας δινει τη δυναμη να συνεχισουμε. Και πραγματικα απορουμε καθε φορα που τη βρισκουμε τοση δυναμη να ξανασηκωθουμε! Ομως είναι τοσο μεγαλη η λαχταρα μας για τη μητροτητα που δεν εγκαταλειπουμε εύκολα τον αγωνα;)

Dreams Καλη Επιτυχια σου ευχομαι και η 1η σου προσπαθεια να ειναι και η τυχερη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!dreams καλη επιτυχια ,ολα να πανε καλα γλυκια μου!ολα τα κοριτσακια να πετυχουμε αυτη τη φορα και να μας βρει το καλοκαιρακι διπλες!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε σημερα??τι κανουν τα παιδακια σας???dreams καλη επιτυχια κοριτσι μου να εχεις θετικα αποτελεσματα.και σε ολα τα κοριτσια που ξεκινανε να εχουν τα καλυτερα αποτελεσματα. :P

κοριτσια πραγματικα και εγω αυτη τη φορα εκλαψα για 10 λεπτα μετα σκουπισα τα ματια μου ,πηρα μια βαθια ανασα και σκεφτηκα αμεσως την 4 εξωσωματικη η λαχταρα μου να γινω μανουλα ειναι τοσο μεγαλη που ποτε δεν θα σταματησω να προσπαθω ..... :roll: ο ΘΕΟΣ μας βοηθαει ολες .... και την βοηθεια του την ΝΙΩΘΟΥΜΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και καλη δυναμη!!! dreams καλη επιτυχια , ευχομαι μια τεραστια χοριακη!!! λια εισαι πολυ δυνατη και μας δινεις κουραγιο!!! μπραβο σου... φιλια σε ολα τα κοριτσια!! εγω πηρα το κολαι με τις ενεσουλες, ως εδω ολα καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τα καλα σας λογια κοριτσια μου!ευχομαι να συμβει σε ολες μας αυτο που τοσο θελουμε!!!ΛΙΑ πραγματικα σε θαυμαζω για τα τεραστια αποθεματα κουραγιου και υπομονης που εχεις...οποιος προσπαθει παντα πετυχαινει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.!σας ευχαριστω παρα πολυ!το θεμα της εξωσωματικης θελει δυναμη...και πολλα αλλα... ποτε δεν περιμενα να συμβει σε εμενα!(οπως ολες μας).ειληκρινα θα προσπαθω μεχρι να γινω μανουλα,εχω ενα υπεροχο αντρα που θελω πολυ να τον κανω μπαμπα!!!το παν στο θεμα αυτο ειναι να ειμαστε αγαπημενη και να στηριζη ο ενας τον αλλο...εμενα δοξα το ΘΕΟ ο αντρας μου με στηριζη πολυ.εχουμε ενα κοινο στοχο να γινουμε γονεις....εχουμε πολλα κοινα ονειρα...αυτο μου δεινει δυναμη...αν κλαιμε ολη την ημερα δεν θα καταφερουμε τιποτα...

δεν ξερω ακομα τι θα κανω ,ο γιατρος μου ακομα δεν με πηρε τηλ...μου ειπε οτι θα με επερνε απο δευτερα γιατι ηθελε να ηρεμισω ...πρεπει να μου δωσει απαντησεις...ενω ολα ειναι αριστα ποτε δεν γινετε τιποτα...αν μου δωσει απαντησεις που ΔΕΝ θα με ικανοποιησουν θα αλλαξω γιατρο. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stroumfaki pou eisai???elpizo na eisai kala!!!!lia k ego mia apo ta idia!sas exei dosei o giatros sas kapoio pososto epituxias?emena mou eipe ena 38% gia tin kathe fora alla an to kaneis kapoies fores to pososto megalonei!koritsia ego giati eixa bgalei mono 8 oaria?poses eneseis kanate eseis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stroumfaki pou eisai???elpizo na eisai kala!!!!lia k ego mia apo ta idia!sas exei dosei o giatros sas kapoio pososto epituxias?emena mou eipe ena 38% gia tin kathe fora alla an to kaneis kapoies fores to pososto megalonei!koritsia ego giati eixa bgalei mono 8 oaria?poses eneseis kanate eseis?

μαρια μου εγω στην 1η εξωσωματικη ειχα κανει 22 ωαρια εκ των οποιων γονιμοποιηθηκαν τα 15 .βαλαμμε δυο και τεσσερα στην καταψυξη.τα υπολοιπα δεν προχωρησαν.ο γιατρος μου ειχε δωσει 50% ποσοστο επιτυχιας διοτι τα εμβρυα ηταν πολυ καλης ποιοτητας.τζιφος ομως...ευχομαι τωρα που θα παω για την δευτερη να πιαστουν και να κρατηθουν τα μωρακια μου!!!πιστευω οτι αμα ειναι να γινει θα γινει ,ουτε τα ποσοστα ,ουτε η ποιοτητα ,ουτε η ποσοτητα παιζει ρολο.ολα ειναι θελημα Θεου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.στην πρωτη εγω ειχα 14 ωαρια γονημοποιηθηκαν μονο 7 αλλα τα ποιο καλα ηταν 2 αριστης ποιοτητας και ποσοστο πανω απο 50%.την δευτερη φορα ειχα 10 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 6 και τα 6 αριστης ποιοτητας εμβρυομεταφορα 2 ποσοστο παλι πανω απο 50%.... την 3 φορα εμβρυομεταφορα 2εμβρυων απο καταψυξη ποσοστο επιτυχιας πανω απο 50% λογω τις ηλικιας μου και το ενδομητριο αριστο..εν ολιγης και τις 3 φορες ολα υπεροχα αλλα εγκυμοσυνη πουθενα...μην πιστευετε σε ποσοστα ειναι απλα νουμερα!!!δεν παιζουν ρολο οι ενεσεις εγω και στισ 2 εκανα το ιδιο προτωκολο με την μονη διαφορα στην δευτερη ενεσεισ υπαρινης. και εγω την ιδια απορια ειχα αλλα ο γιατροσ μου ειπε οτι καλυτερο ειναι κανουμε λιγοτερα ωαρια γιατι ειναι ποιο φουσκωμενα ..γιαυτο με 22 ωαρια εγινε γονιμοποιηση 15 δεν προχωρανε ολα.

μην αγχωνεστε.....!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego eixa mono 8,apo ta opoia to ena itan megalo k to allo mikro,ara mas emeinan mono 6!telika gonimopoiithikan ola!k ta 6 aristis poiotitas..balame stin 1 eksosomatiki ta 2 alla tzifos!stin 2 ksepagosame ta 2 k eutuxos den katastrafike kanena, alla pali tzifos!ante na doume stin 3 prospatheia!!!poso kotsizei i kanoniki eksosomatiki k i embruometafora stin Ellada?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααα!!!που εξαφανιστηκατε σημερα ????αντε μεσημεριασε !!!τι εγινε καλοκαιριασε και ξεκινησαμε τις βολτες???εγω μολις γυρισα απο τον γιατρο ,εκανα τον υπερηχο και περιμενω να με παρουν τηλεφωνο να μου πουν πως συνεχιζω.εσεις τι νεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα τι κανετε???σημερα επιτελους θα παω στην δουλεια....μου ελειψε πολυ... :P

εχθες μου ηρθε η ακατανομαστη....την περιμενα πως και πως....ο γιατρος μου δεν με πηρε ακομα τηλ εχω περιεργεια τι θα μου πει κοριτσια!!!αλλα ουτε εγω θα τον παρω! :(

nikol πως πηγε ο υπερηχος???σημερα ο καιρος εχει τρελαθει..το πρωι πολυ ζεστη και τωρα θα βρεξει!!!εσεις τι αλλα νεα??? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικολ ελπιζω να πηγε καλα με τον υπερηχο.. θα δειτε αν πηγε καλα η καταστολη?

λια ετσι μπραβο! γυρνα στην κανονικη ζωη να ξεχαστεις και να παρεις τα πανω σου! μωρε παρε τον γιατρο να συζητησετε.. καλο θα σου κανει νομιζω

βρε κοριτσια να σας πω... εχω ενα πολυ μικρο θεματακι με τις ενεσεις: δυσκολευομαι να βαλω τη βελονα, εννοω πιεζω αλλα δεν τρυπιεται ευκολα το δερμα! υπαρχει καποιο κολπο?? :?

πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στη πιο γλυκιά παρέα!!!!

Twiggy εμένα με είχε διευκολύνει να κάνω τις ενεσούλες στην κοιλιά. Έπιανα με τα 2 δάχτυλά μου την περιοχή που είχα καθαρίσει με οινόπνευμα και μετά έβαζα τη βελόνα κοντά και με μια απότομη κίνηση τρυπούσα το δέρμα. Είχα αντιμετωπίσει και εγώ ένα τέτοιο θεματάκι, ιδιαίτερα όταν δεν ήμουν αποφασιστική... Μήπως φταίνε οι σύριγγες;;;; Ρωτάω γιατί την πρώτη φορά, όταν έκανα gonal και τις ενέσεις μου τις έκανε νοσηλεύτρια, τη δυσκόλευε στο τρύπημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twiggy κι εγω ακριβως οπως η kon21 ,οταν εκανα τις ενεσεις επιανα με δυο δαχτυλα το σημειο που ηταν να κανω την ενεση και κρατουσα ισια την βελονα.δεν καταλαβαινα τιποτα.ευχομαι να σε βοηθησα καπως...οσο για τα δικα μου...με πηραν τηλ απο το κεντρο και θα παω και αυριο για υπερηχο ,μου αυξησαν και τη δοση των χαπιων.αντε να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω στη κοιλια τις κανω.... βεβαια δεν κανω αποτομη κινηση, ισως φταιει αυτο!θα το δοκιμασω αυριο, σε ευχαριστω πολυ!!! πως πας εσυ? τα καταφερνεις να ξεχνιεσαι λιγακι??

νικολ καλη τυχη με τον υπερηχο...σε ευχαριστω κι εσενα!

πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρούλα ειμαι!!!! Ούτε εγώ δεν πιστεύω την αναισθησία που με διακατέχει. Γενικά είμαι πολύ αγχωτική... Μάλλον φταίει ότι μέσα μου βαθειά δεν πιστεύω ότι θα τα καταφέρει κανένα εμβρυάκι, οποτε απλά περιμένω την αρνητική χοριακή... Εδώ δεν κάθονται άριστης ποιότητας,εμέις θα τα καταφέρουμε;;;; Αν είναι να γίνει, θα γίνει....πραγματικά δε θέλω να το πολυσκέφτομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα! σημερα εκανα την εμβρυομεταφορα....απο τα 15 αυγα γονιμοποιηθηκαν 7 απο τα οποια τα 3 μονο ηταν καλα...αυτο προβληματισε πολυ τον γιατρο μου και αγχωθηκα....ολη μερα εκλαιγα!μεταφεραμε τελικα τα 3 τα καλα 3 ημερων 8 διαιρεσεων....αλλα ο γιατρος δεν ηταν αισιοδοξος...ειμαι ολη μερα κουρελι...αντε να περασουν 11 μερες να δουμε τι σ κατα εγινε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...