Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ πολύ όλους για την συμπαράσταση

Το πρώτο που σκέφτεσα είναι ....ΤΙ ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΒΆ??

Μήπως δεν πηγα σε καλό γιατρό? Μηπως έκανα κάτι εγω λάθος? Μήπως τελικά γελάει ο Θεος με τα σχέδια μας....μιας και τελικά παρεμβαίνουμε στην φύση?

Τι φταίει για να το διορθώσω την επόμενη φορά??/

Ολα αυτά τα ερωτήματα γεννιουνται αυτόματα στο μυαλό μας μετά απο μια αποτυχία.

Το κακό ειναι οτι υπάρχει η πίεση της ηλικίας καθώς και στο οικονομικό....και εκει χάνεις το έδαφος κατω απο τα πόδια σου.

Θα μαζέψω τα κομμάτια μου....... και θα ξαναπροσπαθησω σε εναν καλύτερο γιατρό κατα την γνώμη μου............

Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση και για τις ευχές σας , που σίγουρα μου δίνουν κουράγιο για την επόμενη προσπάθεια.

Alexa καλώς ήρθες στην παρεα μας και σου ευχομαι να πετύχεις αυτην την φορά.

Εχω ακούσει περιπτώσεις που επιασαν και με ενα εμβρυο....φτανει να ειναι καλής ποιότητας.

Τwiggy ασε τα χαζά οτι προετοιμάζεσαι για αρνητικό αποτέλεσμα......

Lamprini..νομιζω αυριο θα μάθουμε?? Αντε να ερθει και 2ο γλυκο παιδακι σου........... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως τελικά γελάει ο Θεος με τα σχέδια μας...

Ειμαι απολυτα σιγουρη γι αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Στην 1η προσπαθεια ημουν τοοοοοοσο αισιοδοξη..εκανα σχεδια και ονειρα αλλα τελικα ο Θεος απο εκει ψηλα με κοιτουσε και κουνουσε το κεφαλι του .....

Στην 2η πηγα με αλλη ψυχολογια. Φαντασου οτι την ωρα της εμβρυομεταφορας ρωτουσα τον γιατρο ποτε θα μπορεσουμε να ξαναπροσπαθησουμε..ειχα κανονισει να φυγω για διακοπες μια μερα μετα την χοριακη (που ημουν σιγουρη οτι θα ειναι αρνητικη)..Τελικα παλι ο Θεος απο εκει ψηλα ειχε αντιθετη αποψη και για μια ακομα φορα γελουσε με τα σχεδια μου!!!! Και καλα εκανε δηλ γιατι τωρα εχω τα κοριτσακια μου!

Μην ψαχνεται για απαντησεις...γιατι πολυ απλα δεν υπαρχουν! Παιζουν ρολο πολυ παραγοντες για να <δεσει το γλυκο> και ΘΑ ΔΕΣΕΙ!!!!! Αργα ή γρηγορα ολες τα καταφερνουν. Μην χανετε το κουραγιο σας! Το ξερω οτι εχετε πολυ δυναμη...ολες οσες μπαινουμε σε αυτη την διαδικασια εχουμε δυναμη και θεληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαρισουμε πολυ λιλλιποπ!! μας βοηθαει πολυ που εισαι ακομα εδω και μας στηριζεις... και εχεις τοσο δικιο σε αυτα που λες.. απλα θυμασαι, οταν εισαι μεσα στη διαδικασια ολα θολωνουν και δεν σκεφτεσαι μακρια και ψυχραιμα... αλλα ευτυχως ειμαστε εδω η μια για την αλλη και αυτο πραγματικα ειναι ανεκτιμητο!

αληθεια εσυ μετα την μεταφορα ειχες συμπτωματα?(τον χαβα μου εγω ε? :oops: ) ηταν διαφορετικα στις 2 περιπτωσεις? την δευτερη εβαλες κατεψυγμενα απο την πρωτη προσπαθεια? φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexa καλως ηρθες στην παρεεα!!!μην απογοητευεσε ολα θα πανε καλα!!!!lagonisi και εγω τις ιδιες αποριες ειχα και στις 3 φαντασου οτι στην 3 14 μερες δεν σηκωνομουν ( μονο για πιπι)εκανα οτι μπορουσα αλλα τιποτα!!!ο θεος ξερει τι κανει και ποτε θα το κανει!!!!καθε εμποδιο ειναι για καλο!!!μπορει τωρα να πονας αλλα θα βρεις την δυναμη !!!!οσο για το οικονομικο ...ειναι πολλα τα χρηματα ειναι η αληθεια!!!γιαυτο τωρα και εγω πηγα σε δημοσιο νοσοκομειο που δεν ειναι τοσα πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TWIGGY μου το ξερω οτι εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λες (που λεει και η παροιμια) και οταν ζεις την ολη διαδικασια δε μπορεις να σκεφτεις λογικα και καθαρα!

Οσο για συμπτωματα.....στην 1η προσπαθεια δεν προλαβα καν να φτασω στη μερα της χοριακης γιατι ειχα καφετια κτλ. Την εκανα μεν την χοριακη ετσι για το γαμωτο.

Στην 2η εβαλα κατεψυγμενα. Δεν ειχα ουτε μισο συμπτωμα...Λιγο το στηθος με ενοχλουσε αλλα ελεγα οτι ειναι απο την προγεστερονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TWIGGY μου το ξερω οτι εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λες (που λεει και η παροιμια) και οταν ζεις την ολη διαδικασια δε μπορεις να σκεφτεις λογικα και καθαρα!

Οσο για συμπτωματα.....στην 1η προσπαθεια δεν προλαβα καν να φτασω στη μερα της χοριακης γιατι ειχα καφετια κτλ. Την εκανα μεν την χοριακη ετσι για το γαμωτο.

Στην 2η εβαλα κατεψυγμενα. Δεν ειχα ουτε μισο συμπτωμα...Λιγο το στηθος με ενοχλουσε αλλα ελεγα οτι ειναι απο την προγεστερονη.

σε ευχαριστω λολλιποπακι!! να χαιρεσαι τις κουκλες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollipop όπως ακριβώς τα λες είναι τα πράγματα,και φυσικά μας δίνεις δύναμη!twiggy γιατί σκέφτεσαι βλακειούλες?προσπάθησε να βγάλεις τις κακές σκέψεις,θα σε μαλώσω!!!!!lagonisaki τα σχέδια και τα όνειρα δυστυχώς τις περισσότερες φορές δεν μας βγαίνουν...εγώ την πρώτη φορά,όπως και οι περισσότερες φαντάζομαι,είχα κανονίσει τα πάντα,αγχωνόμουν ποιος θα μείνει στη θέση μου στη δουλειά κτλ,και τελικά ούτε εμβρυομεταφορά πρόλαβα να κάνω!θέλει τελικά να τα αφήνουμε και λίγο στο φλου,και ότι γίνει βρε παιδί μου,για όλους έχει ο Θεός και για μας φέτος είχε σχεδιάσει διακοπούλες,αυτό να σκέφτεσαι :P

alexa καλωσόρισες στην πιο ουσιαστική καλή παρέα!!!!!!!!!!!!!!θα το διαπιστώσεις!εύχομαι βέβαια τα καλύτερα και θετική σκέψη!όλα γίνονται όταν το θέλουμε πολύ και είμαι σίγουρη ότι εμείς το θέλουμε παρα παρα παρα παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!! :x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop YΠΕΡΟΧΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΟΥ!!!!!!!!

:):)

Ευχαριστουμε τις μανούλες που δεν μας ξεχνανε........κάποτε περασανε κι αυτες τις δικες μας αγωνίες!

Μας δίνεται πολύ θάρρος......

Βρε twiggy τον χαβά σου εσυ ...καλά λες... Εφτασαν οι μερες βρε.....είδες που και η lollopop δεν ειχε κανενα συμπτωμα??

Κορίτσια τωρα οτι και να λεμε............τελικά δεν γίνεται αυτες τις ημερες της αναμονής να μην σκεφτεσαι και λίγο αρνητικά...ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!

Vaggo82 ξέρω οτι τα περι΄σοτερα κορίτσια περάσανε αυτην την δοκιμασια 1 και 2 και 3 φορές.....

Εμένα ηταν η πρώτη....αλλά δεν ξέρω ..μάλλον λόγω ηλικίας (ισως ειμαι και η μεγαλύτερη εδω μεσα...) το πηρα πολύ βαριά.....

Εσύ σε τι φάση εισαι αλήθεια Vaggo?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει κοριτσαι μη βαρατε!! χιχι υποσχομαι οτι κοβω τις αρνητικες σκεψεις! ο,τι ειναι να γινει θα γινει... αυριο περιμενουμε ευχαριστα απο λαμπρινιπ κι ευχομαι να ακολουθησω..θετικα!

λαγονησακι.. κρατα γερα!!!

φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κορίτσια ........κοιτάξτε να σπάσετε την γκίνια του Ιουνιου... λίγο πριν βγεί αυτός ο χαζο-μήνας.

Αντε περιμένουμε..................... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κορίτσια ........κοιτάξτε να σπάσετε την γκίνια του Ιουνιου... λίγο πριν βγεί αυτός ο χαζο-μήνας.

Αντε περιμένουμε..................... :)

:ympray::ympray::ympray:

λαμπρινιπ κανε την αρχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να με κι εγώ εξαφανίστηκα γιατί έσκασα με την Lagonisi. Εγώ η έμπειρή με 4 εξωσωματικές στο ιστορικό μου κι ενα παιδί τα χω παίξει χθες έκλεγα γιατί ήμουν σίγουρη ότι δεν τα καταφέραμε κι όλη μέρα προσπαθούσα να πίσω τον αντρα μου να ξανακάνουμε προσπάθεια γιατί εκείνος μου είπε ότι εφόσον έχουμε παιδί δεν υπάρχει λόγος να επιβαρύνω αλλο τον εαυτό μου και χάλια εγώ. Ολο το βράδυ έβλεπα γιατρούς και νοσοκόμες στον ύπνο μου.

Πήγα και για δουλεια χάλια κι εκεί με ρωτούσα αν έμεινα έγκυος να πάρω καμιά αδεια γιατί δεν πάνε καλά τα πράγματα.

Βεβαια ακόμη δεν ξερω αν είμαι εγκυος και παρ όλα αυτά φέρομαι λες και δεν είμαι περίεργα παιχνίδια πάιζει το μυαλό. Αλλα τέλος πριν λίγο σκέφτηκα ότι αύριο αν και πάω μια μέρα νωρίτερα απο αυτή που μου συνέστησε ο γιατρός θα πρέπει να είμαι ψύχραιμη παιδί έχω δεν χάθηκε κι ο κόσμος να μην κάνω άλλο.

Τελος παντων το μόνο παρήγογορο είναι ότι έχει πρηστεί το στήθος μου αλλα πονάκια καθόλου, μάλλον κάθε φορά είναι διαφορετική.

Twiggy οπως καταλαβες είμαστε στην ίδια φάση δηλαδη ! ΕΓΚΥΟΣΣΣΣΣ!!!!

Μακάρι παναγίτσα μου.

Σας ευχαριστώ όλες μόνο εσείς μπορείτε να καταλάβετε τι περνάμε σε αυτή τη φάση!

Φιλια πολλα

Αlexa καλωςηρθες ε΄λπίζω όλα να πάνε καλά .

Αντε αυριο οι Αγιοι Απόστολοι Πέτρος & Πάυλος να το βάλουν το χεράκι τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαμπρινη ευχομαι την πιο θετικη χοριακη :ympray::ympray::ympray:

το οτι ποναει το στηθος σου ειναι θετικο..ευχομαι ετσι να ναι και η χοριακη σου..γιατι πας μια μερα νωριτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε λαμπρινιπ μου κουραγιο.. οσο και να θελουμε να ειμαστε θετικες.. αυτη η βασανιστικη αναμονη σκοτωνει!! ηρεμησε, παρε αγκαλια τη μικρη σου και ευχησου για μια θετικη χοριακη! Ειμαστε εδω και ο,τι και να γινει θα το αντιμετωπισουμε... Εχεις και το στηθος πρησμενο, μια χαρα, εδω το απολυτο τιποτα λεμε, λιγες ενοχλησεις σαν περιοδου μονο μη σου πω οτι το φανταζομαι κιολας!!!χεχε

αχ τι τραβαμε!καλη δυναμη αυριο ειναι η μερα σου!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα καλα θα πανε κοριτσακια μου....

αρνητικες σκεψεις παντα κανουμε για να μπορουμε να διαχειριστουμε καλυτερα το αρνητικο αποτελεσμα....το θετικο ξερουμε πως να το χειριστουμε...

εγω οταν εκανα εμβρυομεταφορα ο γιατρος μου ειπε οτι οι πιθανοτητες ηταν λιγες γιατι απ τα 10 γονιμοποιημενα ειχαν επιβιωσει μονο 3 και αυτο τον προβληματισε...εγω γυρισα σπιτι και σκεφτομουν αμεσως την επομενη προσπαθεια....οταν πηγα για χοριακη δεν περιμενα με τιποτα το θετικο...γυρισαμε σπιτι και περιμεναμε απλα να μας επιβεβαισουν το αρνητικο...και ξαφνικα μας λενε θετικο!

λαμπρινουλα καλη επιτυχια αυριο!τουιγκι εσυ ποτε πας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreams ευχαριστουμε για την υποστηριξη! εγω παω για χοριακη την Παρασκευη.. και προετοιμαζομαι για το αρνητικο περσσοτερο γιατι δεν εχω ιδιαιτερα συμπτωματα... ουτε ειδα ποτε αιματακι, ουτε το στηθος ποναει και πρηζεται, λιγες ενοχλησεις μονο σαν περιοδου που και που... Δηλαδη μου φαινεται καπως περιεργο, δεν θα συνεβαινε κατι αν ειναι? Εσυ δηλαδη πηγες για εξεταση ετσι ,με την αισθηση της αποτυχιας και σου βγηκε θετικη?!! Αν ναι , μου δινεις πολυ κουραγιο.... φιλια στην κοιλιτσα!!!

και λαμπρινιπ μου ευχομαι αυριο μια τεραστια ++++++++++ χοριακη!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη,

Twigy εγώ στην Σταυρούλα δεν έιχα πρησμένο στήθος αλλα ειχα αυτα τα πονάκια περιόδου αρα 99% είσαι έγκυος γιατί μεγαλώνει το ενδομήτριο για αυτό νιώθεις ετσι.

Cuando κάνω την εξέταση πιο νωρίς γιατί δεν αντέχω αλλο εξ αλλου είναι 10η μέρα αύριο εστω και λίγο πιστεύω θα έχει ανέβει η χοριακή αν είμαι εγκυος.

Dreams σε ευχαριστουμε για τα καλα λόγια ελπίζω αύριο να έχω ευχάριστα νέα με το καλό να κεατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα.

Φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MΩΡΕ LABRINI ....ΣΕ ΠΙΑΣΑΝΕ ΟΙ ΒΙΑΣΥΝΕΣ......ΕΙΔΕΣ ΠΩς ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ?? ΑΠΑ ΠΑ!

ΙΣΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.....ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ....

ΑΝΤΕ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ...ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΓΕΙ ΑΥΤΟς Ο ΜΗΝΑΣ ΜΕ ΟΜΟΡΦΑ ΝΕΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια μη κοιτατε συμπτωματα...εγω ουτε συχνοουρια ειχα ουτε ακομα εχω ουτε βαρυ στηθος....ουτε αιματακι εμφυτευσης....μονο πονακια περιοδου και στηθος πρησμενο αλλα ελαφρυ οπως εχω και πριν την περιοδο!αλλα εμεις περνουμε φαρμακα...τα συμπτωματα δε μπορει να ειναι ιδια με αυτες που μενουν με φυσικο τροπο....εδω ακους γυναικες που σου λενε οτι σε καθε εγκυμοσυνη ειχαν διαφορετικα συμπτωματα....!τουιγκακι ειχα παντα ενα 5% ελπιδα για το θετικο αλλα το 95%πιστευα οτι ηταν αρνητικο....μαλιστα ειχα πει στον αντρα μου να κλεισει εισητηρια να παμε μια εβδομαδα εξωτερικο να ξεχαστουμε...τοσο σιγουρη ημουν!αλλα ο θεος μας επιφυλασε εκπληξη...τωρα εχω παλι αγχος για τον επομενο υπερηχο....μετα θα εχω για την αυχενικη ....μετα για τη β επιπεδου....ετσι θα τη βγαλω ως το τελος......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια παμε δυνατα !!!! ευχαριστω ολες σας για τη θερμη υποδωχη...αφου εκλαψα ολο το πρωι μεχρι αργα το απογευμα, ειπα τελος δεν παει αλλο αυτη η κατασταση δεν κανω καλο στον εαυτο...παμε αυριο για την εμβρυομεταφορα και αφου δεν θελει και παρεα (ειναι ενα μονο) ας γινει οτι ειναι να γινει...μονομαχος δεν ειπαμε ; labrini σου ευχομαι θετικα αποτελεσματα αυριο ! twiggy μην τρελλαινεσαι με τα συμπωματα 2 μερες εχουν μεινει ολα καλα θα πανε!

φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[youtube:2iu2bpd8]0y6zNZhB6Lg[/youtube:2iu2bpd8]ενα χαριτωμενο βιντεακι..με πελαργουληδες..για καλη τυχη..εκει στα συννεφα ειναι τα μωρακια μας και ερχονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...