Μετάβαση σε περιεχόμενο

"ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 12 !!!"


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Τι κένετε εμεις καλα και ελπίζω το ιδιο και τα εμβρυακια που εχω στην κοιλίτσα μου μακάρι να κολλήσει τουλάχιστον 1, χθες ειχα δεκατα 37 καλό σημάδι αν θυμάμαι καλα.

Stroumf λιγο δύσκολο να ειναι μέσα ο σύζηγος στην εμβρυομεταφορα αλλα ρώτα το γιατρο σου ποτε δεν ξέρεεις, οτι και να ναι με το καλό να έρθει εκείνη η ευλογημένη στιγμη και όλα να πάνε περίφημα.

Λια σύντομα θα είσαι και συ στην θέση μας και μετα ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!

Vango σε ευχαριστουμε για τα καλα σου λόγια με το καλό να ερθει και η σειρα σου ολα θα πανε μια χαρα.

Twiggy πως νιώθεις; εγω δεν περνω κορτιζόνη ουτε αυγα τρώω δεν μου είπε τίποτα βέβαια και όταν εκανα την Σταυρουλλα δεν ειχα φάει πολλα αυγα ποτε πρέπει να τα τρώμε τώρα στην εmβρυομεταφορά; Me το καλό να παρουμε τις χοριακουλες μας Αμην!!!

πολλα φιλια σε όλες

lagonisi πλησιαζει η μεγάλη στιγμη με το καλο τα ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

.....AAAA.... Δεν πηράζει ... που δεν θα μπορεί, κάθε μέρα βρε κορίτσια έχω και απο μια απορία, Σας ευχαριστώ πολύ πολύ που με βοηθάτε και είμαστε παρεούλα!!! Σας ευχαριστώ ειλικρίνα !!!!

Να ρωτήσω κάτι αα ξέρεται να μου πείτε?? Πότε πέρνουμε την κορτιζόνη? Εμένα δεν μου πε ακόμα, αλλά έχω δει το κουτάκι.

Φιλιά

Καλημέρα κορίτσια! Τι κένετε εμεις καλα και ελπίζω το ιδιο και τα εμβρυακια που εχω στην κοιλίτσα μου μακάρι να κολλήσει τουλάχιστον 1, χθες ειχα δεκατα 37 καλό σημάδι αν θυμάμαι καλα.

Stroumf λιγο δύσκολο να ειναι μέσα ο σύζηγος στην εμβρυομεταφορα αλλα ρώτα το γιατρο σου ποτε δεν ξέρεεις, οτι και να ναι με το καλό να έρθει εκείνη η ευλογημένη στιγμη και όλα να πάνε περίφημα.

Λια σύντομα θα είσαι και συ στην θέση μας και μετα ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!

Vango σε ευχαριστουμε για τα καλα σου λόγια με το καλό να ερθει και η σειρα σου ολα θα πανε μια χαρα.

Twiggy πως νιώθεις; εγω δεν περνω κορτιζόνη ουτε αυγα τρώω δεν μου είπε τίποτα βέβαια και όταν εκανα την Σταυρουλλα δεν ειχα φάει πολλα αυγα ποτε πρέπει να τα τρώμε τώρα στην εmβρυομεταφορά; Me το καλό να παρουμε τις χοριακουλες μας Αμην!!!

πολλα φιλια σε όλες

lagonisi πλησιαζει η μεγάλη στιγμη με το καλο τα ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!

στρουμφ και να μην τα καταφερει ο αντρας σου να μπει στην εμβρυομεταφορα, δεν πειραζει.. θα ζησετε στο μελλον μεγαλυτερες χαρες οταν θα εχεις το σπορακι στην κοιλιτσα σου!!!Με τα φαρμακα μην αγχωνεσαι, θα σου που οταν ειναι, ξεκινανε με την ωοληψια..

λαμπρινιπ μου ολα καλα? σε σκεφτομαι πολυ.. εγω μια χαρα, εχω λιγο βαρεθει απο το καθισιο αλλα οκ! κοιτα εμενα απο το κεντρο μου εχουν πει να συνεχιζω σαλοσπιρ, φελισιν και κρινον (κολπικα) αλλα ο γιατρος μου ειπε να συνεχισω τουλαχιστον για την 1η βδομαδα και ουτρο και κορτιζονη.. Δεν τρωω πια αυγα, κανω μια μικρη διακοπη γιατι τα μπουχτισα :) αλλα εχω κοψει το αλατι.. Ρε συ πως τα κααφερνες αυτες τις μερες με τη μικρη? Εχεις καθολου βοηθεια?

Λιλακι ερχεται και η σειρα σου, ολα θα γινουν... υπομονη λιγο ακομα και θα ξεκινησεις προσπαθειες!!

Κουαντο ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια... ευχομαι να το τσακωσατε αυτον τον μηνα, ποτε θα ξερουμε??!! χιχι

πολλα φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστώ πολύ twigaki μου!! Θα περιμένω να δω τι θα μου πει ο γιατρός, έχεις δίκιο!!! Κακώς θέλω να τα μαθαίνω όλα και εκείνος είναι πολύ καλός μαζί μου και μου πε, να μην αγχώνομαι και θα πάνε όλα βήμα βήμα και όλα θα πάνε καλά!!

ΜΑΚΑΡΙ!! ΜΑΚΑΡΙ!!!

Εσείς τι κάνετε???? Τα εμβρυάκαι?

καλημερα κοριτσακια!!

στρουμφ και να μην τα καταφερει ο αντρας σου να μπει στην εμβρυομεταφορα, δεν πειραζει.. θα ζησετε στο μελλον μεγαλυτερες χαρες οταν θα εχεις το σπορακι στην κοιλιτσα σου!!!Με τα φαρμακα μην αγχωνεσαι, θα σου που οταν ειναι, ξεκινανε με την ωοληψια..

λαμπρινιπ μου ολα καλα? σε σκεφτομαι πολυ.. εγω μια χαρα, εχω λιγο βαρεθει απο το καθισιο αλλα οκ! κοιτα εμενα απο το κεντρο μου εχουν πει να συνεχιζω σαλοσπιρ, φελισιν και κρινον (κολπικα) αλλα ο γιατρος μου ειπε να συνεχισω τουλαχιστον για την 1η βδομαδα και ουτρο και κορτιζονη.. Δεν τρωω πια αυγα, κανω μια μικρη διακοπη γιατι τα μπουχτισα :) αλλα εχω κοψει το αλατι.. Ρε συ πως τα κααφερνες αυτες τις μερες με τη μικρη? Εχεις καθολου βοηθεια?

Λιλακι ερχεται και η σειρα σου, ολα θα γινουν... υπομονη λιγο ακομα και θα ξεκινησεις προσπαθειες!!

Κουαντο ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια... ευχομαι να το τσακωσατε αυτον τον μηνα, ποτε θα ξερουμε??!! χιχι

πολλα φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stroumf ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι΄θα δεις αν δεν ειναι μεσα στην εμβρυομεταφορα ο αντρας σου θα είναι σίγουρα στη γέννα.

Twiggy κι εγω εχω αρχίσει και βαριέμαι απο αυριο θα είμαι πιο ενεργη πέρασαν οι κρίσιμες 4 ημέρες αρα υπομονή, με την μικρή έχω βοήθεια απο μαμα και πεθερα γιατί αλλιώς ΄΄ηταν πολύ δύσκολα τα πράγματα. Σχετικά με φάρμακα κι εμένα μου είπε να πάρω salospir και κορτιζόνη αλλα είμαι αλλεργική και δεν μου τα έδωσε, αν είναι να κάτσει θα κάτσει όπως και με την μικρούλα μου.

Πολλα φιλια υπομονή σύντομα θα μάθουμε τα ευχαριστα είμαι πολύυυυ αισιόδοξη για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστώ πολύ Λαμπρινιπ!!

Εύχομαι θετικότατη χοριακούλα!!!

Φιλιά πολλά πολλά!!

Stroumf ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι΄θα δεις αν δεν ειναι μεσα στην εμβρυομεταφορα ο αντρας σου θα είναι σίγουρα στη γέννα.

Twiggy κι εγω εχω αρχίσει και βαριέμαι απο αυριο θα είμαι πιο ενεργη πέρασαν οι κρίσιμες 4 ημέρες αρα υπομονή, με την μικρή έχω βοήθεια απο μαμα και πεθερα γιατί αλλιώς ΄΄ηταν πολύ δύσκολα τα πράγματα. Σχετικά με φάρμακα κι εμένα μου είπε να πάρω salospir και κορτιζόνη αλλα είμαι αλλεργική και δεν μου τα έδωσε, αν είναι να κάτσει θα κάτσει όπως και με την μικρούλα μου.

Πολλα φιλια υπομονή σύντομα θα μάθουμε τα ευχαριστα είμαι πολύυυυ αισιόδοξη για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουιγγακι..δεν ξερω τι εκανα αυτο το μηνα..νομιζα οτι τα υπολογιζα σωστα..αλλα αλλα ντ'αλλων τα καναμε μαλλον.. :lol::lol: γυρω στις 4 ιουλη περιμενω για να δουμε...αχ νομιζω για σας παντως οτι θα εχουμε πολλα ευχαριστα εδω...στρουμφακι χαλαρα σιγα σιγα..βημα βημα...ελα και τα πας καλα..μην αγχωθεις στο τελος.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουαντο ποτε δεν ξερεις.. τωρα τι κανατε θα το μαθουμε συντομα! :D

στρουμφακι βημα βημα και ολα καλα θα πανε!

λαμπρινη σου στελνω πολλα φιλια και θετικη ενεργεια..κι εγω νομιζω πως τα φαρμακα δεν εχουν να κανουν, προληπτικα ειναι μαλλον.. νομιζω οτι το πιο σημαντικο ειναι η προγεστερονη!

υπομονη, καλη δυναμη και .. ερχονται ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισως εμενα ο γιατρός να μην μου ειπε για αυγά...γιατι δεν παιρνω κορτιζόνη.

dreams δεν προκειται να κάνω πιο νωρις εξέταση......γιατι απλά ΦΟΒΑΜΑΙ για το αποτέλεσμα.

Λαμπρινή μου......sorry που ρωτάω..... ειναι απαραίτητο να εχεις δέκατα μετά την εμβρυομεταφορά?

Αν δεν έχεις ειναι αρνητικό σημαδι???

Εγω κορ'ιτσια.....άρχισα να αγχώνωμαι σιγά-σιγά.......... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!!! Αισθάνομαι ότι αυτό το μήνα θα έχουμε πολλές πολλές ευχάριστες ανακοινώσεις....δε θα σας προλαβαίνουμε....

Stoumf στη δική μας εμβρυομεταφορά είχα τον αντρούλη μου μαζί και παρακολουθούσαμε όλη τη διαδικασία από μια μεγάλη τηλεόραση...ήταν πράγματι συγκλονιστική εμπειρία. Μη σε αγχώνει βέβαια η ιδέα, χαλάρωσε και όταν έρθει η ώρα όλα θα γίνουν...

Καλά αποτελέματα κοριτσάκια μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαγονησακι μην αγχωνεσαι! ο,τι εγινε εγινε τωρα και να αγχωθεις δεν αλλαζει.. χαιδευε την κοιλιτσα και σκεψου θετικα!

κον μου τι κανεις? ολα καλα? πηγατε καμια εκδρομουλα να παρετε τα πανω σας?

φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαγονησακι τα δεκατα φυσικά και δεν είναι καμία ενδειξη μην αγχνωνεσαι γιατι αγχωνεις και το μωρακι σου πίστεψε το με όλη τη δύναμη της ψυχης σου και θα δεις που θα συμβεί!!!

Twiggy εχεις δίκιο η προγεστερονη είναι το βασικό αντε να περάσουν οι μέρες έχω αγωνία για τα θετικά μας αποτελέσματα!!

Φιλια πολλα να χαμογελάτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοn αλήθεια ήταν ο άντρας σου μαζί σου στην εμβρυομεταφορά???

Δεν ήξερα οτι επιτρέπεται........

Βρε Λαμπρινή μου....τι όμορφο μωράκι που έχεις...............φτου φτου!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου σημερα ειδα για πρωτη φορα το μωρακι μου και ακουσα την καρδουλα του!!!!υπεροχο συναισθημα....αρχισα να συνειδητοποιω ολο αυτο που μου συμβαινει....!125 χτυπους το λεπτο!τοση συγκινηση ειχα καιρο να ζησω!αυτο το σπορι ηταν το παιδι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dreams αυτά ήταν τα καλύτερα νέα που μπορούσες να μας πεις!!!!! 125 χτύποι εεε;;;;;; Τέλεια!!!! Εύχομαι όλες να καταφέρουμε να τη ζήσουμε αυτή την εμπειρία. Φαντάζομαι από εδώ και στο εξής θα ζεις στιγμές που δε θα τις αλλάζεις με τίποτα. Για αυτό φρόντισε να τις απολαύσεις!!!!! :D:D:D

Αλήθεια ήταν στην εμβρυομεταφορά. Και εμείς δεν το ξέραμε, αλλά όταν ήμασταν στην αίθουσα αναμονής και έπινα τα νεράκια μου βγήκε ο γιατρός και μας το είπε. Και η αλήθεια είναι ότι ο άντρας μου είναι λίγο φοβιτσιάρης, και δίστασε προς στιγμή γιατί δεν ήξερε τι θα αντιμετωπίσει, αλλά δεν ήταν τίποτα σαν διαδικασία. Σκεφείτε ότι μόλις τελειώσαμε μου είπε ότι θα είναι και στη γέννα μέσα μιας και ήταν πολύ απλά τα πράγματα... :roll::roll::roll::roll: Πόσο βαθια νυχτωμένος είναι ε;;;

Twiggy μου τώρα οργανώνουμε διακοπούλες για τον επόμενο μήνα, να γεμίσουμε μπαταρίες για την επόμενη προσπάθεια...

Καλό βράδυ σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreams τι υπεροχο!!! απο εδω και περα ετσι θα ειναι, να απολαυσεις αυτην την περιοδο οσο καμια! εμεις εδω ολες ξερυμε οτι ειναι ενα ανεκτιμητο δωρο.. αντε μας συγκινησες πρωι πρωι.!

κον να περασετε τελεια, να χαλαρωσετε και να γεμισετε μπαταριες... και που ξερεις, μπορει να μην γυρισετε μονοι! ;)

φιλια σε ολες, καλη δυναμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις μελλοντικες μανούλες! Αχ dream τι ωραία νέα είναι αυτα πράγματι είναι η πιο συγκινητικη στιγμή που έχεις ζήσει έως σήμερα ετοιμάσου και για αυχενική που θα πάθετε σοκ το παιδί φαίνεται ολόκληρο. Να απολάυσεις την ευλογημένη περίοδο της ζωής σου όσο μπορείς!

Κον καλές διακοπές και εύχομαι να γυρίσετε περισσότεροι κι αν οχι η επόμενη προσπάθεια να ειναι και η επιτυχημένη.

Λαγονησακι πότε κάνεις χοριακή ανε κοντεύεις να ακούσουμε τα ευχαριστα παναγίτσα μου!

Θα προσπαθήσω να βάλω κι αλλη φωτο της μικρής μας ασε μας εχει ξετρελάνει όλο ναζι και κόλπα.

Φιλια σε όλες!

post-11191-13873937270192_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεε πως να μην σας τρελανει βρε Λαμπρινή μου.....κουκλι ειναι!!!

dreams τελειο συναίσθημα ε????

Μακάρι να γευτούμε όλες σύντομα αυτην την εμπειρία!!

Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη σου εύχομαι!

Kon γέλασα με τον άντρα σου :)

Πιστεύει οτι έτσι απλά θα είναι και στην γέννα ε?? χαχαχα

Σημασία εχει όμως οτι θέλει να συμμετεχει.......και είναι πολύ όμορφο!

Αλλες 5 μέρες έμειναν για την χοριακή.........Την μια μέρα είμαι πολύ αισιόδοξη...την άλλη με πιάνουν κάτι ανασφάλειες.

Νομίζω λιγο πολύ όλες κάπως έτσι πρέπει να νιώθουμε ε...lamprini kai twiggy?? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δικιο λαγονησι εγω σε 6 με 7 μέρες θα ξερω αντε να περασουν ειμαι ομως πολύ αισιοδοξη εσεις νιώθετε τίποτα κανενα τραβηγματακι κάτω΄προσπαθώ να βρω συμπτωματα αλλα οποτι θυμαμαι και την πορηγουμενη φορά την τελευταια μέρα πριν κανω το τεστ είχα πονους περιόδου οποτε μάλλον συμπτωματα δεν υπάρχουν είναι νωρίς ακόμα.

Φιλια καλό υπόλοιπο, 6 και σημερα ουτε φανταροι να είμασταν... χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δυνατα!!! λαμπρινιπ βλεπουμε την κουκλιτσα σου και παιρνουμε κουραγιο!! εγω ειπα οτι δεν θα ψαχνω για συμπτωματα κλπ... νωρις δεν ειναι ακομα? σημερα αισθανομαι πολυ καλα και αισιοδοξη, εχω ενα μικρο πρηξιματακι χαμηλα οπως οταν περιμενεις περιοδο αλλα τιποτε αλλο.. νομιζω ειναι φυσιολογικο.. αφου εχω παρειτσα εκει μεσα ετσι δεν ειναι??!! απο ο,τι εχω διαβασει σημερα ή αυριο λογικα γινεται με το καλο η εμφυτευση... αντε να δουμε, ας ειμαστε θετικες κι ο,τι γινει!! εχουμε η μια την αλλη! λαγονησι.. αντεχεις??!!! φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαγονησακι μου αντε να περασουν οι μερες να μαθεις τα ευχαριστα !!!ολα καλα θα πανε!!!

λαμπρινουλα και twiggy υπομονη κοριτσακια και ξεκουραση!σε λιγες μερες θα ξερουμε ταψ ευχαριστα!θα περασετε το πιο ομορφο καλοκαιρι παρολου που δε θα πατε διακοπες!κι εγω μαζι σας!!!!

φιλακια σε ολα τα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερούλα!!!

Τι ωραίο μωράκι!!!!!

Άντε περνάνε οι μέρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και θα χετε τα αποτελέσματα απο τις χοριακούλες!!

Είμαστε όλες μαζί σας και είστε όλες μαζί μας!!!

Τί κάνετε?

Εγώ είμαι ήρεμη και περιμένω να περάσουν οι μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

ΚΙ εγώ ξανά στην προσπάθεια. Μακρύ πρωτόκολλο , 12 μέρα . 2 χρόνων προσπάθειες , θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά και σε ένα μήνα θα υπολογίζω την μέρα γέννας...

Θέλω να ευχηθώ καλή δύναμη κ υπομονή σε όλες μας σε αυτό το δύσκολο αλλά τόσο σημαντικό ταξίδι που ξεκινάμε.

Φιλιά

Ελίζα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liz σου ευχομαι καλη επιτυχια σε αυτη σου την προσπαθεια!! ολα να παε καλα και να ανακοινωσεις τα ευχαριστα συντομα!! ειναι η πρωτη σου εξωσωματικη? φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολυ twiggy!! Oχι η δεύτερη εξωσωματικη. Αλλα αυτην την φορα τα πραγματα ειναι πιο οργανωμενα, απο θέμα γιατρων κτλ. ελπιζω για το καλύτερο δυνατο αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρουρά κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...