Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 10! Στην τελική ευθεία!


Recommended Posts

Καλησπερα κι απο μενα!Εξαφανιστηκα σημερα...Δεν προλαβα να διαβασω τιποτα απο τα νεα σας,γραψατε κ πολλα αλλα θα προσπαθησω να το κανω τωρα ;)

Λοιπον,το πρωι πηγα στο ΙΚΑ κ ξεμπερδεψα σχετικα ευκολα,δηλωσα τραπεζικο λογαριασμο κ ολα οκ.Επειτα συναντησα κ τον παιδιατρο κ μου ειπε καποια πραγματα για αρχη,πολυ καλος παρεμπιπτοντως κ εμεινα πολυ ικανοποιημενη.Οταν με το καλο γεννησω θα ερθει τις 2 πρωτες φορες σπιτι κ μετα θα πηγαινουμε εμεις. Οσο για μενα νιωθω πιο βαρια απο ποτε.Οι συσπασεις απο εχθες το βραδυ αυξηθηκαν κ εχω κ για πρωτη φορα πονακια.Ο γιατρος μου ειχε πει οτι οι συσπασεις δεν ειναι ανησυχητικες μεχρι να εμφανιστουν οι πονοι,σαν αυτοι της περιοδου.Κ απο εχθες το βραδυ νιωθω μερικους :?:?:?:? Αυριο θα τον παρω τηλ κ θα δουμε.. Κι οπως καταλαβαινετε περασα ολη τη μερα ξαπλα.Επισης εχω νευρα,ειμαι πεσμενη ψυχολογικα κ τσακθηκα κ με τον καλο μου..Ξερω,οι ορμονες....

Παω να σας διαβασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σοφακι μου υπομονη εισαι πολυ πολυ κοντα..θα περασουν οι μερες!!!

Οι ορμονες ειναι ατιμουτσικες...

Κ γω σημερα ειμαι καπως..με επιασε πολυ η ζεστη κ νιωθω περιεργα ...

Για το ικα χρειαζομαστε βιβλιαριο,φωτο ΑΔΤ,λογ Δεη καιβιβλιαριου τραπεζης??

Κ να ρωτησω κ κατι ακομη..οκ θα δωσουμε τον τραπεζικο λογ κ μετα αφοτου γεννησουμε θα παμε παλι στο ικα θα καταθεσουμε τα χαρτια κ θα δωσουν αυτοι το οκ για να κατατεθουν τα χρηματα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα!

Κρυσταλλενη μην σκας για την κουνουπιερα!Αλλαξε την!

Ευη μας ξελιγωσες με τα παγωτα!Περαστικα στον μικρουλη σου!Οσο για τον σκυλο,δεν ξερω τι θα εκανα αν με κατουρουσε,ειμαι πολυυυυ σιχασιαρα! :lol:

Σοφουλα ξεκουρασου!Πλησιαζει η ωρα!!!

Και εγω ξαπλα την εβγαλα σημερα γιατι οποτε σηκωνομουν ειχα συσπασεις. :? Ευτυχως ηρθε η κουμπαρα μου με το βαφτηστηρι μου και περασε η ωρα.Τωρα θα δω λιγη τιβι και μετα υπνο!

Καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα καταφερα και σας διαβασα!!

Χρυσταλλενη μου μη στενοχωριεσαι για την κουνουπιερα,θα την αλλαξεις κ θα ειναι μια χαρα!Κι εγ την επαθα ετσι κ την αλλαξα ;) Οσο για την οδηγηση ναι μεν καλα εκανε ο αντρας σου,απο την αλλη κι εγω οπως εσυ,εδω κ ενα μηνα τουλαχιστον μου εχουν πει να μην οδηγω αλλα εγω....

Θεμα αποστειρωση:συμφωνω,ΟΧΙ υπερβολες,θα αρρωσταινουν με το παραμικρο τα μωρακια μας αλλιως.

Θεμα ΙΚΑ:ακριβως τα χαρτια που μας ειχε γραψει η Ελισαβετ κ οσο για το λογαριασμο δεχονται κ απο εταιριες κινητης τηλεφωνιας ή ιδιωτικες σταθερης.Εμενα τουλαχιστον τον δεχθηκαν.

Ελισαβετ μου χιλια ευχαριστω.Αν δεν μας ειχες πει τι χρειαζεται ακομη εκει θα ημουν ;););)

Ευακι μου ο,τι κ να πω για τη μερα σου σημερα ειναι λιγο.Η γιατρος απαραδεκτη,ο σκυλος επισης αλλα ειχε κ μια δοση γελιου εδω που τα λεμε...Περαστικα στο μικρουλη σου καλη μου.Το καροτσι παγωτου,απο την αλλη, ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!

Μαχη μου πλησιαζεις στο τελος γι αυτο κ προσπαθουν να σε συγχυσουν.Εσυ αταραχη......

Βρε Μαρουλιτα αναποδα τα λες καλη μου,το πρηξιμο θελει ξεκουραση κ τα ποδια ψηλα,οχι περπατημα!

Κατερινακι ξεσαλωνει ο μικρος ε?Τελεια!!Οσο για το αλατι,1 μηνα ετρωγα αναλατα λογω κορτιζονης,αλλα κανονικο φαγητο ομως κ θυμαμαι ειχα χασει 4 κιλα :shock: Κ για το Ικα που ρωτας,ναι αφου γεννησουμε καταθετουμε τα χαρτια κ αντι να παρουμε τα χρηματα στο χερι μας τα βαζουν στην τραπεζα.

Γιεληζ μου θα εχιες ηδη φαει οποτε καλη χωνεψη!!!

Αννα με γεια τα προικια!!Οσο για βαλιτσα κ πλυσιματα σιδερωματα,πιστευω ειναι νωρις πολυ ακομη..

Καλησπερα Νικη μου!Κι εγω το ιδιο,λιγο ξαπλα στον καναπε τιβι κ μετα υπνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω κανονικο φαγητο τρωω Σοφακι!!!Απο τυρι τι ετρωγες??

εμενα μου αρεσει η φετα πολυυυ αλλα ξερω πως δεν μπορω να φαω..απο τυρι τοστ επαιρνες καποιο συγκεκριμενο??

Ψωμι κ φρυγανιες ομως τρωω κανονικο..εσυ??

Επειδη δεν θυμαμαι τωρα σε ποια σελιδα τα γραφει η Ελισαβετ θυμασαι καποιο αλλο χαρτι που θα χρειαστουμε στο Ικα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυρι δεν ετρωγα καθολου κ ψωμι επαιρνα αναλατο.Κ τωρα ακομη που μου ειπε ο γιατρος να ελαττωσω το αλατι,δεν τρωω τυρι αν κ τρελαινομαι.

Η Ελισαβετ μας ειχε γραψει ακριβως αυτα:

Το βιβλιάριο του ΙΚΑ

Ταυτότητα και μια φωτοτυπία της

Λογ/σμο ΔΕΗ, ΟΤΕ, κλπ για επιβεβαίωση δ/νσης

Το βιβλιάριο της τράπεζας και φωτοτυπία της πρώτης σελ. στο οποίο είστε ο πρώτος δικαιούχος και αν δεν υπάρχει βιβλιάριο, Παραστατικό από την τρπεζα ΕΚΤΥΠΩΜΕΝΟ όχι χειρόγραφο και φωτοτυπία αυτού όπου θα φαίνεται ο αρ. λογ/σμου και οι δικαιούχοι (εμείς ο πρώτος, αλλιώς δεν το δέχονται)

Στο μητρώο και τελειώσατε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω μια βδομαδα τωρα μονο 2 φορες εφαγα τυρι...

Εγω ομως δεν πινω γαλα ουτε τρωω γιαουρτι...μα να μην τρωω κ τυρι???

ψωμι αναλατο στο εφτιαχνε η μαμα σου πχ η πουλανε κιολας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου εφτιαχνε η μητερα μου αλλα τωρα που εκανα τις κορτιζονες πηγα σε ενα φουρνο στη γειτονια κ ειχε σικαλης αναλατο οποτε επαιρνα αυτο.Δεν σου αρεσει το γαλα κ το γιαουρτι?Εγω πινω ενα ποτηρι καθε πρωι κ πολλα βραδια τρωω 1 γιαουρτι.Ναι τοτε πρεπει να τρως τυρι οπωσδηποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες μπηκα να πω μια καληνυχτα...γιατι προσπαθω να διαβασω τι γραψατε και κλεινουν τα ματια μου..δεν κοιμηθικα και το μεσημερι...καλα ο σκυλος αφηστε να πανε που λενε...μα στο κεφαλι..οκ τα ρουχα και τα χερια...μα στο κεφαλι....και πολυ κατουρο μιλαμε...λες και με ειχε αχτι το ατιμο....οσο για τη γιατρο εγω δεν θελω με τιποτα να παω και ο αντρας μου επιμενει να παμε αυριο για να μην περασει λεει το δικο της...μα τη με νιαζει μπορω εγω να την εμπιστευτω??θα εχω και νεογεννητο σε λιγο??Του λεω αμα θες πηγαινε μονος σου εγω δεν παω...λεει καλα δεν θα την εμπιστευτουμε απλα θα παμε..λεω πως θα παμε να κανει καλα το παιδι μας χωρις να την εμπιστευτουμε βλακειες μονο και μονο για να νευριαζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γαλα εχω να πιω απο 2 χρονων...με πειραζει...

Το γιαουρτι παλι δεν μου αρεσει καθολουυυ!..ουτε το ανθοτυρο επισης...

θα δω μηπως βρω καποιο με λιγοτερο αλατι να τρωω τουλαχιτον 2-3 φορες τη βδομαδα...

εν τω μεταξυ το χειροτερο ειναι να μου κοψεις το τυρι..κ τη φετα..αλλα ειπαμε οποιαδηποτε θυσια αξιζει γι αυτο το θαυματακι!!!!!

Κ για ψωμι θα κοιταξω να βρω κ γω...

απο το μεσημερι που εφαγα σκεφτομουν τι θα μαγειρεψω αυριο!!!!τελικα σκεφτη να κανω φασολια μαυροματικα με λαδι λεμονι...κα σαλατα αγγουροντοματα...σημερα εφαγα μακαρονια με κιμα αναλατα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου υπομονη...Πηγαινε μια φορα να δεις τι παιζει κ μετα βλεπεις..Προς το παρον κοιτα να ξεκουραστεις ;) Καλο βραδυ!

Κατερινακι τωρα γιατι τρως αναλατα?Εκανες κορτιζονες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι..την περασμενη βδομαδα πρηστηκαν πολυ τα ποδια μου..κουραστηκα πολυ βεβαια..και εκανα εξετασεις κ εχω χαμηλα λευκωματα..δηλ κατω του φυσιολογικου..κανω διατροφη τωρα τρωω στανταρ 2 ασπραδια αυγου καθε μερα και κοκκινο κρεας αρκετο...

κορτιζονη θα κανω ομως 35η με 36η βδομαδα..

Αλλα κ παλι το χα υπ οψη μολις μπω στον 8ο να κοψω το αλατι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε Κατερινακι μου,μας το ειχες πει,εχεις δικιο.Απλα κατι παθαινω κ ξεχναω τις τελευταιες μερες.Ε, τοτε πιστευω λιγο τυρακι δεν πειραζει.Προτιμησε καποιο κιτρινο που σιγουρα εχει λιγοτερο αλατι απο φετα ή πριν φας ενα κομματι φετα ξεπλυνε το να φυγει το περιττο αλατι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω να δεις πως ξεχναω...μπορει να παω πισω να διαβασω ολα τα νεα απο τα κοριτσια κ να μην θυμαμαι τιποτα μετα παρα μονο κανα δυο τελ νεα...γι αυτο κ πολλες φορες δεν απαντω σε καποια κοριτσια διοτι δε θυμαμαι τι εχουν γραψει...

Γενικα τωρα ξεχναω αρκετα....

Ευχαριστω για τις πληροφοριες Σοφακι μου,θα τα πουμε αυριο!!!!καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia.na'mai pali edw!ftanoume pros to telos blepw!kserei mipws kammia sas thn antiviwsi zithromax?eipe sth gynaika mou o gynaikologos ths na thn parei giati ekane emeto,eixe flemmata kai oli th mera atonia.eixe kai liga dekata.eftase mexri 37,6.ths eipe episis na kanei geniki ourwn gia na dei mipws exei leukwma.kserei kammia ti deixnei to leykwma?euxaristw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια!!!!!!! Εχω χαθει το ξέρω, αλλα περνάω δυσκολη εγκυμοσύνη και η Μαρινα μου εχει εξελιχθει σε σωστή ταλιμπαν!! Ουτε τουαλέτα δεν προλαβαίνω να παω!!!!!

Εμεις ειμαστε μια χαρουλα!! Επιτέλους ειμαι αισιοδοξη πως θα μπω στον μήνα μου!!!! Η τομή μου παει λιγο καλύτερα, ευτυχώς αν και ο φοβος υπάρχει ακομα!! Τουλαχιστον πλεον μετραμε αντιστροφα!!! Η μικρή μου ειναι κουκλα, αρκετα ησυχο μωρό, χτυπαει σε συγκεκριμένα σημεία δεν ειναι σβουρα στην κοιλιά οπως η αδελφή της!! Η Μαρινα μου εχει αρχισει και δινει και φιλακια στην κοιλιά μου εκτος απο σφαλιαρίτσες και εγω ξετρελαίνομαι!!!

Μετράμε 44 μέρες πλεον!!! Απο την μια ανυπομών να γεννηθει ασφαλές το κοριτσακι μου και να την σφίξω στην αγκαλιά μου αλλα απο την αλλη φρικάρω μονο στην σκέψη πως θα αφησω την Μαρίνα μου για 5 ολόκληρες μερες!! Πως θα αντεξω χωρις το ταλιμπανάκι μου;;;;;

Τι κανετε εσεις; Αρχισαν οι γεννεςς;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρας συμφωνα με τον παλαιο μου γυναικολόγο μόνο η αμοξιλ δεν διαπερνάει τον πλακουντα!! Αλλα για να σας συστησει ο γυναικολόγος σας την συγκεκριμένη αντιβίωση πιστευω πως ολο και κατι παραπάνω θα ξέρει!!! Εξάλλου στις 34 εβδομάδες το εμβρυο ειναι ήδη σχηματισμένο και πλεον παίρνει βαρος και ολοκληρώνονται τα πνευμόνια του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..τι κάνετε? Εγώ ξύπνησα από τις 6:30 και δεν με ξαναπήρε ο ύπνος..Βαρεθηκα την ξάπλα! Αστε που όλο ζεσταίνομαι...εχουμε το κλιματιστικό πια όλο το βράδυ και εγώ πάλι ιδρώνω...πόσο πια? :?:roll:

Σοφάκι μου λογικό είναι να είσαι κάπως...΄τωρα που πλησιάζεις έχεις περισσότερη αγωνία..

Χρυσταλλένη μου μην στεναχωριέσαι για την κουνουπιέρα, αλλαγές γίνονται..και καλά έκανε ο άντρας σου...φτάνουν οι βόλτες!! Τι μόνο εγώ να είμαι σε κατ'οίκον περιορισμο?? :D

Ευάκι μου ελπίζω να είναι καλύτερα ο μικρός...στο κάτω κάτω πήγαινε στη γιατρο και βλέπεις τι θα κάνεις αργότερα...

Αρας δεν ξέρω να σου πω για την αντιβίωση αλλά για να την δίνει ο γιατρός λογικά είναι εντάξει..

Μαράκι μου μας έλειψες...Χαίρομαι που είστε καλά..Αμα περάσεις τις 30 εβδ. χαλαρώνεις γιατι ότι και να συμβεί το μωράκι θα είναι καλά..Ειναι δυσκολο που θα πρέπει να αφήσεις το ταλιμπανάκι σου για λιγο αλλά πρέπει...στο κάτω κάτω την αφήνεις για κάτι πολύ όμορφο...

Κατερινάκι μια χαρά η διατροφή σου αφού άρχισες να χάνεις κιόλας!!

Νίκη μου ξεκουράσου...και πάρε και κανένα γιουτοπαρ...

Εγώ όλο διψάω κορίτσια...χθες έφαγα τόσο πολύ καρπούζι και πεπόνι που έσκασα...δεν έφαγα τίποτα άλλο!! Και όλο το βράδυ πήγαινα τουαλέτα, έπινα νερό και πάλι από την αρχή!! :D

Σημερα περιμένω το μεσημεράκι να μου φέρουνε την συσκευασία για τα βλαστοκύτταρα και αύριο θα μου φέρουν την σιφονιέρα-μπανάκι...

Αντε ξυπνήστε κι άλλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααα....μαρια μου χαιρομαι που ολα πανε καλα...ευτυχως περασε ο καιρος κ ολα πηγαν καλα...απο εδω κ περα μην φοβασαι τιποτα...οταν με το καλο γεννησεις να μας ενημερωσεις...σου ευχομαι τα καλυτερα για το μωρο κ την οικογενεια σου...οσο για το θεμα της μικρης ειναι κατι που απασχολει ολες οσες εχουμε παιδακι...να εισαι ηρεμη κ χαρουμενη για να σε βλεπει το κοριτσακι σου κ να χαιρεται κ αυτο.θα περασουν οι μερες γρηγορα κ θα ειστε ολοι μαζι στο σπιτι παρεουλα.

καλημερα μαρακι...χθες το μεσημερι κ εγω οταν γυρισα στο σπιτι δεν ηξερα πως να δροσιστω...αστα να πανε!!!το βραδυ ευτυχως ακομα δεν με ενοχλησε το θεμα ζεστη,ειμαστε καλα.η μικρη μου χθες κοιμηθηκε στην μαμα μου(ηθελε λεει διακοπες :D:D )κ το βραδυ ειμασταν μονοι με τον αντρα μου ;);) .αλλα την νυχτα η χαζη σηκωθηκα να παω να την δω στο δωματιο της(βλεπετε οι συνηθειες δεν κοβονται :D:D ) κ στην διαδρομη θυμηθηκα οτι δεν ειναι στο κρεβατι της :?:?:? παλι καλα που δεν προλαβα να δω το κρεβατι αδειο να παθω κ κανενα σοκ βραδιατικα :shock::shock:

οι υπολοιπες??? αληθεια η ευγενια εχει μερες να μπει!!!μηπως δεν εχει ιντερνετ σπιτι τωρα που σταματησε απο τη δουλεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελίς μου...με το καλο ο γιατρός. Θα περιμένουμε νέα σας...

Μιχαέλα μου καλημέρα...οι συνηθειες δεν κόβονται ε? Ειδες η μικρή όμως? Από τώρα διεκδικεί τις διακοπές της!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ελλη...αντε κ μπορει να μαθετε κ ποσο κοντευεται.εμεις εχουμε την δευτερα...επιτελους μετα απο 32 ολοκληρες μερες!!!

ασε ασε μαρακι στα 4 μου ζηταει διακοπες....στα 14 ουτε να σκεφτω δεν μπορω τι θα μου ζητησει :?:?:?

ωχ τι μας περιμενει τις δολιες μανες :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Ασε Μιχαέλα μου, καλύτερα να μην το σκέφτεσαι από τώρα :lol::lol:

Κι εμείς έχουμε την τριτη γιατρό και δεν ξέρω αλλά αυτή τη φορά έχω τρελή ανυπομονησία..Αφου σκέφτηκα πολλές φορές να τον πάρω για να πάω πιο νωρίς...δεν κρατιέμαι!!! :oops::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...