Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Νο5!!!


Recommended Posts

τζανολινο μου γλυκια....μη μελαγχολεις...σε νιωθω..καταλαβαινω την απελπισια σου ,τι να πω...μη νομιζεις οτι τωρα δεν θα προσπαθεις...ειλικρινα ευχομαι να σου κανει εκπληξη πριν το επομενο καλοκαιρι...δεν ξερεις ποτε.Αν οντως δεν υπαρχει περιπτωση να πας για αλλη προσπαθεια μεχρι το αλλο καλοκαιρι,δεν οφελει να σου κανεις κακο με τη μελαγχολια.Οσο πιο γρηγορα το δεχτεις τοσο πιο γρηγορα θα ηρεμησεις ...δεν μπορεις να περασεις ενα χρονο μες στη θλιψη.θα αρρωστησεις καλο μου..δες το καπως αλλιως,μονο εσυ ξερεις πως...δες το σαν μια περιοδο που ετοιμαζεσαι...φροντισε τον εαυτο σου τη διατροφη σου,τη σχεση με τον αντρα σου..σαν μια περιοδο που ετοιμαζεις το σωμα και τον εαυτο σου..και ειλικρινα μπορει να σου κανει εκπληξη το σπορακι...αυτα τα σπορια ειναι περιεργα..δεν θελουν να τα σκεφτομαστε και να ανησυχουμε για αυτα..τους αρεσει να κανουν εκπληξη! ;) ετσι μου ρχεται να ανοιξουμε ενα λογαριασμο στο μαμμυ..5 ευρω να βαλει η καθε μια,θα κανεις αλλη μια προσπαθεια...μη στενοχωριεσαι και υπαρχει θεος θα δεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

janonilo μην πεφτεις.....να μην μελαγχολεις....ενα μωρο θελει γερη μαμα...κ θα γινεις μαμα...δεν υπαρχει περιπτωση..απλα εμεις θα παιδευτουμε δεν θα ειναι κατι ευκολο....θελει υπομονη.....εγω τουλαχιστον ετσι πιστευω....κ οσο για το οικονομικο αστα βραστα...κριση..

Αχ αυτες οι ''μαναδες'' που υποφερουν λογω των παιδιων τους.....δεν αντεχω κ εγω....εγω λεω 10 θελω κ δεν θα κουραστω ποτε.....αλλα οταν τα εχουν τους ειναι βαρος...αν δεν ειχαν τι θα λεγαν?ακουω πολλες που λενε βλακειες αλλα τα λενε γιατι δεν δυσκολετικαν ποτε...εγω οταν ακουω τετοιες βλακειες ουτε που ασχολουμε...τις κανω στην ακρη....ή κατι αλλες που παρατανε τα παιδια τους ωραια κ καλα σε γονεις για να κανουν την ζωη τους....ελεος

Η φαση ειναι αυτα που περασα δεν τα ξερουν ολοι...βασικα ολοι νομιζουν οτι εχω 3 παιδια....κ εδω γελαμε....1 εχω....κ μετα τους γειωνω κ μου λενε ενταξει μωρε νεα εισαι....

ή οι αλλοι οταν βλεπουν τον γιο μου...μα τι ησυχο παιδι...να του κανεις κ αδελφακι μην καθεσαι..... :lol:

Εγω γιατι δεν εχω φερει κανεναν σε δυσκολη θεση....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ....... ΤΗ ΔΕΧΤΗΚΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ!!!!

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΝ ΞΑΝΑΠΑΩ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΙ΄ΑΥΤΟ jannolino ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ.

kiska ΑΠΟ ΕΚΜΕΤΑΛΑΥΣΗ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΟΛΙΣ ΕΙΠΑ ΤΟ ΝΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΙΑ 10-15 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ ΔΕ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΩ!!!! ΕΙΠΑ ΤΟ ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΩ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΩ ΤΟΣΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΘΑ ΔΟΥΜΕ.....

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια με πηραν τα ζουμια να σας διαβαζω να ειστε στεναχωρημενες.Αλλαξτε οσο μπορειτε ψυχολογια και δειτε τα πραγματα πιο αισιοδοξα, δεν γινεται διαφορετικα.Ολα θα γινουν στην ωρα τους, ο Θεος τα εχει ολα προγραμματισμενα, απλα εμεις ειμαστε λιγο ανυπομονες και λαχταραμε ενα μωρακι γι αυτο και μας ριχνει ψυχολογικα.Αλλα μην κανετε ετσι σας παρακαλω, ψηλα το κεφαλι και για ολους εχει!

Χ+Μ κι εγω θα πηγαινα στη δουλεια κι αν εβλεπα οτι ζοριζομαι θα σταματουσα, τουλαχιστον ομως θα εβλεπα τι γινεται.

janolino κουραγιο βρε κοριτσι μου, αισιοδοξια και θα ερθει θα δεις!!!!

Χρυσανθουλη σε εχασα βρε ψυχη

cuando μου τι κανεις εσυ πως πας?

madi φιλακια στο σπορακι σου!!!Και φυσικα σε ολες σας!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miki,xrysanthoula,anastasia k cuandita mou......eiste oi kalyteres files!!!!!eiste edw gia mena k akoute panta to pono mou....egw re koritsia exw thema me to oti xrwstaw..dld twra mazebw lefta gia na kataferw to kalokairi na paw ellada na dw tin oikogeneia mou k parallila oti mporesw na perisepsw gia na dwsw k kati sta aderfia..exw k mia synnefada re gmt allo pragma. thelw na tous ta dwsw na mi nomizei oti trww ta lefta tis!!ela mou omws pou k. to magazi mas paei xalia...pnigomai re koritsia!anasa apo pouthena!!mou leipei poly k ena mwro!!syxna elpizw na erthei apo mono tou alla me ton kalo mou na exei azoospermia....ti elpides na exeis??na zwe pseftikes elpides???sygnwmi bre koritsia pou sas prizw alla aisthanomai poly poly piesmeni!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε τζανολινο μου...το να χρωστας ειναι μεγαλο πακετο..δεν μπορεις να χαρεις τιποτα πριν ξεχρεωσεις..ουφ...δειτε τι μπορειτε να κανετε για να ξεχρεωσετε..ουφ αγχωθηκα...δεν ξερεις παντως..σε ενα φιλο μας ειχαν πει οτι ειναι στειρος και ηταν με μια κοπελα που της ειχαν πει θα δυσκολευτεις πολυ να κανεις παιδι..ειχε κι αυτη θεματακια..στους 2 μηνες εμεινε...!!και επαθαν πλακα..εκαναν χωρις προφυλαξη γιατι λεει εγω στειρος εσυ χαλια..δεν υπαρχει περιπτωση ελα ομως που αμα ειναι να γινει γινεται...ευχομαι να πανε ολα καλα και να βρεθει μια λυση..μην πνιγεσαι δεν κανει..τι να πω.

πολλη δυναμη και υπομονη ευχομαι...

και ετσι οπως τα λεει η αναστασια ειναι...θα ρθει..κι εγω προσπαθω να παραμενω αισιοδοξη και ηρεμη..τον ιουνη ξεκιναμε και παλι..τωρα χαλαρα...θελω να πιστευω οτι μεχρι το σεπτεμβρη θα εχουμε ενα καλο νεακι.Στενοχωρηθηκα λιγο για μενα παλι εκει που ημουν,γιατι παραλληλα με εμενα εμειναν εγκυες δυο κοπελες..και το εμαθα μετα απο ολο αυτο..και η μια απο αυτες ηταν η κουμπαρουλα μου..ειχαμε τελευταια μερα περιοδου ιδιες..θα καναμε μαζι μαζι τα παιδακια μας..αλλα μαλλον καποιος ειχε αλλα σχεδια...ευτυχως και οι δυο εκεινες εγκυμοσυνες πανε καλα..της ειπα και της κουμπαρουλας να μη λυπαται για μενα...σε λιγο θα της κανω παρεουλα κι αν οχι τωρα στο δευτερο θα συντονιστουμε και παλι.. ;) ...ολα καλα..ισως καταφερω να πιασω το ψαρακι τον ιουνη..χιχιχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bre cuando mou milas sobara????tetoio thayma?????mou anebases ligo to ithiko koritsaki m!!!exw pathei ligo k ti plaka moy bebaia!!!!sou efxomai ton iouni na oetyxeis k na gineis k sy manoula!!!i kathe mia apo mas anebainei to diko tis golgotha alla eftyxws exoume i mia tin alli!!!

merenta,sia,rose....pou eiste oles???stelnw se oli ti parea agkalies polles!!!

xouanitaki???????giati den mpaineis?????? kserei kamia nea tis mipws??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε τζανολινακι... τραβας τα ζορια σου κι εσυ.. σε σκεφτομαι πολυ γενικα απο τοτε που μας εγραψες οτι λογω οικονομικων θα το αφησετε το θεμα ενα χρονο... μπορω να καταλαβω ποσο ασχημα νιωθεις..εμεις που προσπαθουμε καιρο γνωριζουμε οτι και ενας μηνας να παει στραφι ερχεται η καταστροφη στο μυαλο μας!! Ομως κοριτσακι οσο σκληρο και να ειναι πρπει να συνεχισεις τη ζωη σου, να βρεις τροπο, γιατι ετσι θα απαλλαχτεις απο τα χρεη και κατ' επεκταση απο ό,τι δεν θελεις να σε δεσμευει και να σε αγχωνει.. Και μπορει οταν (αναγκαστικα) χαλαρωσετε με το θεμα του μωρου αυτο να ερθει μονο του! Γιατι και η αζωοσπερμια... δεν ειναι ΚΑΙ ψυχολογικη? Κι εμενα τα θεματα του αντρα μου δεν μπορουν να τα εξηγησουν.. σου λενε ε, το τσιγαρο και το αγχος...

Οπλισου με δυναμη,σκεψου ολα τα καλα που εχεις στη ζωη σου , ολα αυτα που εχεις καταφερει, μη κολλας σε αυτο που λειπει...(τα γραφω και σε μενα). Ισως αυτος ο χρονος να ειναι μια ευκαιρια να κανετε πραγματα που δεν θα μπορουσατε ποτε, ο τελευταιος χρονος που θα ειστε οι 2 σας! Ή ισως ειναι ο χρονος που θα σας εχει θαυματα και εκπληξεις.. Θυμαμαι οτι εισαι πολυ μικρη.. εκμεταλλευσου το, κανε τρελες.. βγες, διασκεδασε ακομα και χωρις χρηματα μπορεις να κανεις πολλα! Σου στελνουμε ολες τη θετικη μας ενεργεια και ειμαστε εδω για σενα, να βοηθαμε οσο μπορουμε..

Χ+Μ καλη αρχη με τη δουλεια και το νεο προγραμμα!

Πολλα φιλια στις υπολοιπες....κουαντο καλως ηρθες παλι!

:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Διαβασα τα νεα σας και μας βρηκα παλι με πεσμενη την ψυχολογια ....

Κοριτσια πιστευω οτι οταν υπαρχουν προβληματακια, πασις φυσεως πρεπει να λυνονται αμεσα, γιατι ενω πιστευουμε οτι ο ερχομος ενως μωρου θα μας φερει χαρα και ευτυχια , αντιθετως μπορει να επιδεινωσει την κατασταση του ζευγαριου ωστε να φερει τη γκρινια και τα επακολουθα της.

Οποτε δεν πειραζει αν αλλαξουν για λιγο τα σχεδια μας και να προσπαθησουμε αργοτερα ισως βγει σε καλο!

Jannolino μπορει να ερθει απο μονο του και να μην χρειαστειτε γιατρους ποτε δεν ξερεις..

Χ+Μ καλα εκανες που δεχτηκες τη δουλεια!Στην τελικη δεν θα εχεις τυψεις οτι δεν πηγες. Καλο ξεκινημα σου ευχομαι!! Κοριτσια την δουλεια σας και τα ματια σας! Δεν ημαστε σε καιρους που βρησκουμε ευκολα δουλεια .

Cuandaki πολλα ντοιν ντοιν φανταζομαι τωρα.....καλη επιτυχια!

Χουανιτακι που εισαι ?

Madi :D:D:D:D:D !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jannolino μου μη τα βλέπεις μαύρα μπορεί να είναι και για καλό.Θα έχεις ένα χρόνο να ηρεμήσεις και που ξέρεις μπορεί να συμβεί και το θαύμα.Εμένα μια φίλη μου που τις έλεγαν πως έχει 1% πιθανότητες να γίνει μητέρα και είχε παραδώσει τα όπλα και αυτη και ο καλός της,αφού είχαν κάνει χαρτιά και για υιοθεσία,και τώρα είναι έγκυος.Απο τέτοια παραδείγματα παίρνω κι εγω θάρρος και λέω θα γίνω κι εγω μανούλα απλά θα ταλαιπωρηθώ λίγο παραπάνω απο άλλες γυναίκες.Οι γιατροί μου έχουν πει πως απο το άγχος μου για ένα παιδί δε μπορώ να μείνω έγκυος,όλα τα προβλήματα μπορούν να ξεπεραστούν αλλά το άγχος τα υπερνικά όλα.Τι να κάνω δεν έχω διακόπτη που να το πατάω για να μην αγχώνομαι.Jannolino μου πρέπει να κάνουμε υπομονή και μπορεί να μας κάνει την έκπληξη και φυσιολογικά ε;;Καλή επιτυχία σε ότι και να κάνεις και όσο για την συνυφάδα σου είναι άξια της μοίρας της....

Χουανιτάκι ελπίζω να είναι όλα καλά....ανησυχούμε και είμαστε δίπλα σου σε οτι χρειαστείς....

Cuando μου καλώς μας ήρθες!!!!Τι κάνει η ανηψούλα σου;;Πως σου φάνηκε το νησί μας;;Πάντως δεν έχεις παράπονο είχαμε πολύ καλό καιρό,το εκμεταλεύτηκες;Πήγες βολτούλες;Ξεκινάς τον Ιούνιο;;Μάλλον θα ξεκινήσουμε μαζί!!!!!

χ+Μ καλή αρχή και καλή επιτυχία στη νέα σου δουλειά....αν δε σε βολεύει ή δε σου αρέσει τα παρατάς,τουλάχιστον όμως θα έχεις προσπαθήσει πρώτα,δε παραδίδουμε τα όπλα αμαχητοί ε;

Φιλάκια στις εγκυούλες μας και να μας συγχωρέσουν αν κάποιες φορές τις στεναχωρούμε αλλά μας καταλαβαίνετε ε;Να προσέχετε τα μπεμπε σας κουκλίτσες μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στη πιο γλυκιά παρέα!!!! Στεναχωρήθηκα πολύ που σας βρήκα πεσμένες ψυχολογικά....Κορίτσια μου πρέπει να ανασυγκροτηθείτε.... Σίγουρα η μια μπορεί να καταλάβει την άλλη και αυτό είναι πολύ σημαντικό για όλες μας!!!! Πρέπει να ελπίζουμε, να κάνουμε υπομονή και σύντομα όλες μας θα τα καταφέρουμε....Θυσίες θα κάνουμε πολλές μέχρι να τα καταφέρουμε, αλλά αξίζει :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γειά σας... έχω πολλές μέρες να μπω μιας κ πιέζομαι πάρα πολύ από την δουλειά, αλλά και με τα έμμεσα οικογενειακά θέματα που μας έχουν γονατίσει όλους... Δεν θέλω να επεκταθώ άλλο γιατί κι εγώ συγχύζομαι κ δεν θέλω να ρίξω κι άλλο την ψυχολογία.

Το μόνο που εύχομαι είναι σύντομα να έχουμε όλες τα πολυπόθητα νέα. Προσπαθούμε κ τον Μάιο, αν κ στα τέλη του πάμε για σπερμοδιάγραμμα.

Αυτά!!! πολλά φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γειά σας... έχω πολλές μέρες να μπω μιας κ πιέζομαι πάρα πολύ από την δουλειά, αλλά και με τα έμμεσα οικογενειακά θέματα που μας έχουν γονατίσει όλους... Δεν θέλω να επεκταθώ άλλο γιατί κι εγώ συγχύζομαι κ δεν θέλω να ρίξω κι άλλο την ψυχολογία.

Το μόνο που εύχομαι είναι σύντομα να έχουμε όλες τα πολυπόθητα νέα. Προσπαθούμε κ τον Μάιο, αν κ στα τέλη του πάμε για σπερμοδιάγραμμα.

Αυτά!!! πολλά φιλιά σε όλες!!!

Καλως το κοριτσι.Λιγο ή πολυ ολες ειμαστε απασχολημενες μην στεναχωριεσαι!!Αρκει που εισαι καλα.

Οχι μονο σπερμοδιαγραμμα αλλα και καλλιεργεια να κανετε οπωσδηποτε, αυτα πανε πακετο!!!Αν το ξεραμε νωριτερα κι εμεις ηδη θα ειχα 2 παιδια τωρα!!!Αλλα κάλλιο αργα παρα ποτε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.τι διαβαζω πολυ χαλια η ψυχολογια ολων σας ε?τι γινεται ολες μαζι πεφτουμε :-p υπαρχουν ομως οι εγκυουλες μας που μας δινουν δυναμη καθε μερα και προπαντον μας φυσανε και θα δειτε συντομα θα ειμαστε και εμεις στην θεση τους ;)

χουανιτακι μου γιατι δεν εχεις μπει ακομα?ευχομαι να ειναι ολα καλα και δεν πειραζει που δεν εισαι μαζι μας.

χ+μ καλη αρχη στην δουλεια σου και οπως σου ειπαν και τα κοριτσια αν δεν μπορεις να ανταπεξελθεις απλα φυγε.αν και στην σημερινη εποχη ειναι τοσο δυσκολα τα πραγματα που δοξα το Θεο να λεμε που εχουμε μια δουλεια..η εκμεταλλευση βεβαια ειναι στο φουλ αλλα και τι να κανουμε!!

Jαnnοlino μου πολυ στεναχωρηθηκα με οσα μας ειπες :( τι να πω βρε κοριτσι μου ευχομαι πραγματικα ο Θεουλης να στο στειλει το θαυμα σας σε αυτο το διαστημα που θα εισαι σιγουρη οτι δεν θα ερθει!δες το απο την καλη πλευρα γιατι υπαρχει καλη πλευρα..τωρα σου φαινεται μακρυνο ονειρο αλλα ολο αυτο το διαστημα κανε με τον αντρουλη σου οτι θες.ελατε πιο κοντα χωρις αγχος να δεις αν καθε μηνα εισαι η δεν εισαι εγκυος,αν πετυχε η προσπαθεια που κανατε και ολα αυτα..ειμαι σιγουρη οτι θα μεινεις εγκυος ο Θεος θα στο στειλει μια μερα απλα περιμενε και ετοιμασου γι αυτη την μερα.οσο για τα χρηματα ειναι οντως μεγαλο προβλημα και να εισαι σιγουρη δεν εισαι η μονη.λιγο πολυ ολοι μας εχουμε θεμα με χρωστουμενα αλλα ξερεις κατι οσο μπορεις μην αγχωνεσαι..θα γινουν ολα την υγεια μας να εχουμε αυτο να λες καθε μερα και να δεις θα λυθουν ολα.εγω αυτο λεω και πιστευω στον Θεο και ολα μου ερχονται καλα!μια μεγαααααλη αγκαλια απο μενα :YMHUG::YMHUG::YMHUG: και να ξερεις ειμαστε διπλα σου..και πολυ συντομα θα ειμαστε φουσκωμενες ;)

αναστασακι μουυυυ :-*:-*:-*:-*:-*

καλε η σια και η μερεντουλα που ειναι?χαθηκαν!

cuando μου ετοιμασου θα γινεις κοκκινη σε λιγο καιρο και αυτη την φορα δεν θα σβησεις ;);;)

κοριτσια εγω ειμαι πιο αισιοδοξη τωρα :roll: μιλησα με τον ουρολογο για τα αποτελεσματα τα οποια θα μας στειλει ταχυδρομικος.μου ειπε φυσικα οτι εχουμε μικροβιο και οι δυο κατι που ξεραμε..μας εδωσε την καταλληλη θεραπεια και οταν μας στειλει την συνταγη θα παμε να παρουμε τα φαρμακα να ξεκινησουμε.αυτο βεβαια με νευριαζει γιατι παλι καθυστερουμε με το μικροβιο X( αλλα τι να κανουμε.μου ειπε λιγα πραγματα για το σπερμοδιαγραμμα οτι εχει 320000 σπερματοζωαρια και οτι ειναι παραπανω απο το φυσιολογικο σε σχεση με τις τιμες τους.οτι εχει λιγο ογκο και μετρια κινητικοτητα αλλα αυτο λεει ισως οφειλεται στο μικροβιο!τωρα περισσοτερα θα τα δω και εγω οταν τα στειλει.αχ τι λετε εσεις ειναι καλος ο αριθμος?νιωθω λιγο πιο αισιοδοξη αλλα ειμαι και ανυπομονη να περασουν οι μερες να μπορεσουμε να εχουμε επαφες μπας και μας κατσει το σπορι :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην πιο γλυκειά παρέα!

Κοριτσάκια μου, σας ευχαριστώ που με κατανοείτε, ειδικά οι μανούλες, γιατί ένιωθα ντροπή μήπως φάνηκα κακιά :oops: ευτυχώς που έχω κι εσάς και με καταλαβαίνετε :)

Ο λόγος που γράφω είναι η janolino,θέλω να της στείλω την αγάπη μου και να της πω οτι την καταλαβαίνω απόλυτα.Δεν θα σου πω janolino μου να κάνεις υπομονή.Θα δεις ότι αυτό θα έρθει από μόνο του, στη σκέψη και μόνο οτι κάνεις την καλύτερη προετοιμασία για τον ερχομό του μωρού σας!Ξέρεις πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός;δηλαδή νομίζεις οτι κι εγώ που σαυτό το διάστημα θα προσπαθώ θα συλλάβω;χαχαχαχαχα(αυτό ήταν ανέκδοτο για να καταλάβεις).Όταν μετά την παλίνδρομη περίμενα εξάμηνο να ξεκινήσω προσπάθειες κόντεψα να τρελαθώ, στο καπάκι μου τυχε κι επέμβαση, δυο ουρολοιμώξεις, ΄σαλπιγγογραφία, υστεροσκόπηση, μόλυνση και δυο μήνες θεραπεία του άντρα μου.Όλα αυτά σύνολο μας κάνουν ένα χρόνο! :shock: επειδή όμως ήμουν ''στο παιχνίδι''της προσπάθειας δεν το συνειδητοποιούσα!Να δεις που όλα θα φτιάξουν!

Χ+Μ, λεω να δεχτείς τη δουλειά, έτσι για δοκιμή,κι αν δεν σαρέσει παράτα την!δεν θα σκάσουμε κιόλας ;) πιο πολύ το λεω για να ξεφύγει το μυαλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax bre zouzounitses mou...........eiste oloes oles oles ma OLES poly glykies k kales mazi mou!!!mou dinete apistefto kouragio k sympasxete mazi mou!!!!sas exw balei mesa sti kardia mou k sas efxomai na teleiwsei afti i talaipwria gia mas pou prospathoume k stis egkyoules mas me to kalo na kratisoun agkalitsa ta sporakia tous!!!me sygkinisate paaaara poly!!!!sas efxaristw mesa apo ti kardia mou!!!tha kanw oti pernaei apo to xeri mou gia na akolouthisw tis symboules sas k na to xwrese sto kefali mou!!!! ;)

rose mou nomizw pws einai poly kalo to noumero!!!!!na tsakistei na fygei pes sto mikrobio giati arketa mpastakwthike epanw sas!!!!aaaama pia!!!!!!

agkalitse k filakia gia oles!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia m!

ti m kanete?

jannolino m ta oikonomika i alitheia einai ena thema alla . . .lunetai koritsi m!parte ton xrono sas, xalarwste kai to bebe tha rthei apo mono t!pistepse me!kapote i psixologia kai mono paizei trela paignidia me to mialo!

rose m oso afora to mikrovio, min niwtheis oti kathistereite alla. . .oti konteuete olo kai pio konta sto oneiro sas koritsi m!auto na skeftesai!otan katapolemithei to mikrovio, to bebe tha sas kanei tin ekplixi, eimai sigouri!

xouanitaki m p eisai koritsi m?euxomai ola ma ola na nai mia xara koritsaki m!mpes na mas peis nea s!

x & m kai gw pisteuw kopela m na dextheis ti douleia, giati oi kairoi twra einai k diskoloi alla auto tha se voithisei na xexasteis ligaki kai na xalarwseis kai to thavma tha sas episkefthei kai tote tha trelatheite!

madi m filakia stin koilitsa sou:)kali sinexeia sou euxomai koritsaki m!

na sas pw kai ta dika m:)

koritsakia m pigame xthes sto giatro!eixa tromeri agwnia kai anisixousa!

mpikame ston uperixo, mou leei simera tha metrisoume to mwro mas kai logika tha akousoume kardoula!

koritsia molis me vale ston uperixo, kati akougotan san xtipoi itane alla den ithela na to pistepsw!

tou lew giatre ti einai auto p akougetai?m leei i kardoula t mwrou sas!trelathika!mas tin edeixe kiolas panw ston yperixo p anavosvine!den ithela na figw apo ekei koritsakia m!ithela na meinw ekei na to akouw kai na to vlepw!m leei ti anisixeis?to mwraki einai mia xara, megalwnei, ktipa i kardoula tou, twra prepei na iremiseis:)

akousa ton pio omorfo ixo sti zwi mou!katapliktiki empeiria!apisteuta sinaisthimata!tromeri stigmi!ta logia einai poli ftwxa gia na perigrapsw akrivws pws aisthanthikame eilikrina!o antroulis m exei xazepsei entelws:)twra tha pame xana se 2 vdomades gia na kanoume to test tou moggolismou kai na to doume pws exei megalwsei!anipomonw:)

O THEOS KAI H PANAGIA, O AGIOS STULIANOS KAI H AGIA EIRHNH H CHRYSOVALANTW, O AGIOS SAVVAS ITAN DIPLA MAS!mas eisakousan kai Tous euxaristoume kai parakalame na nai dipla mas mexri tin gennisi tou paidiou mas kai metepeita, oxi mono se mas alla kai se ola ta koritsia pou prospathoune, alla kai p einai egkioules kai manoules!

koritsia na xete pisti, na pisteuete kai tha zisete oles autes tis magikes stigmes oles poli sintoma!

filakia se oles sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!!!

Rose μου σαν να βλεπω την δικη μου ιστορια, μικροβιο το οποιο περιοριζει την κινητικοτητα.Ενα θελω να σου πω μονο, βρηκατε το προβλημα!!!!!Τα συμπερασματα δικα σου! :ymparty:

Αγγελα :-o τι εχεις περασει κι εσυ βρε κοπελα μου!!!

janolino εχε υπομονη, τα καλυτερα ερχονται θα δεις

girl ειδες κοριτσι μου τι υπεροχο συναισθημα?ολες θα το ζησετε εδω μεσα θα δειτε!!! :x:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΣΤΕ!!

ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ... :(

ΗΜΟΥΝ ΘΕΩΡΙΤΙΚΑ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΩΝ ΑΛΛΑ....ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΣΑΚΟ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ...

ΠΗΓΑ ΡΟΔΟ ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ....

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ΞΑΝΑ........

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ.....

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.....ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ!!!

ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ '' Α'' ΚΕΦΑΛΑΙΟ!!!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ...

ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΛΟΠΟΝ ΟΛΕΣ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xouanitaki m:(

poso poli lipithika na xeres koritsi m!

to xerw poso asximo sinaisthima einai giati exw xasei k egw ena mwraki prin 2misi xronia!

o xronos einai o kaliteros iatros koritsi m!

omws. . . ximerwnei nea mera opws les k si!

na xeis pisti STO THEO KAI STHN PANAGIA,kai tha se voithisoun koritsaki m!

egw tha s euxithw to sintomotero na niwseis kalitera kai na xanaprospathiseis na petixeis mia ugii egkimosini!

min xaneis tis elpides kai . . . oti xreiasteis edw eimaste oles mia grothia na voithisoume!

kali dinami xouanitaki m!

mia megali agkalia apo mena!

x x x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκό Xouanitaki,

σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά και προσεύχομαι

για σένα σύντομα να έρθει το μπεμπάκι.

είμαι σίγουρη ότι θα βρεις τη δύναμη

σύντομα και θα ξαναπροσπαθήσεις!

Έχω περάσει και εγώ πολλά και σε νιώθω....

Είμαστε όλες δίπλα σου

Σε φιλώ και σε σκέφτομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΣΤΕ!!

ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ... :(

ΗΜΟΥΝ ΘΕΩΡΙΤΙΚΑ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΩΝ ΑΛΛΑ....ΔΕΝ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΣΑΚΟ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ...

ΠΗΓΑ ΡΟΔΟ ΧΘΕΣ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ....

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ΞΑΝΑ........

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ.....

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.....ΒΡΗΚΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ!!!

ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ '' Α'' ΚΕΦΑΛΑΙΟ!!!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ...

ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΛΟΠΟΝ ΟΛΕΣ!!!!!!!![/quo

kopela mou lypamai poly, se katalavainw pws niwtheis, to perasa kai egw perysi tetoio kairo kai kserw pws einai, olla ginontai gia kapoio logo mou eixe pei o giatros mou,kai kalytera pou egine twra leei para se poio proxwrhmenh egkymosynh, prospathise na to kseperaseis, xalarwse ligo kai pare dynameis gia thn epomenh, se filw

girl mou mpravo koritsi mou ola kala eyxomai na einai se olh thn egkymosynh kai se ligoun mhnes na pareis agkalia to mwraki sou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χουανιτακι μου τι να πω...θλιψη θλιψη...στενοχωρηθηκα...τι να σου πω δεν ξερω..υπομονη και να δεις που θα ερθει συντομα ενα αλλο ζουζουνι και θα μεινει...θα δεις..μια τρελη ζεστη αγκαλιτσα κι απο μενα,και πολλες ευχες να μεινεις πολυ συντομα ξανα εγκυουλα

ροουζ μου 32 εκ ανα μλ εννοεις η 320000 συνολο?320000 δεν ειναι πολλα,μηπως ξεχασες ενα μηδενικο;πρεπει να ειναι ανα μλ 20 εκ ανα μλ το λιγοτερο και σε συνολο 100 εκ+..αν θυμαμαι καλα..παντως το 20 εκ ειναι σιγουρο..δες τες καλα και θα σου πουμε..φανταζομαι ξεχασες το ενα μηδενικο γιατι ο γιατρος σου ειπε οτι ειναι οκ η συγκεντρωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!

χουανιτακι... :( λυπαμαι πολυ... ευχομαι να συνελθεις γρηγορα και την επομενη φορα να πανε ολα καλα... σου στελνω μια μεγαλη αγκαλια :YMHUG: σε ταλαιπωρει το μωρακι σου αλλα ερχεται!! πιστεψε το..ο καλος γιατρος που βρηκες τι σου ειπε? ηταν ατυχια ή πρεπει να διερευνησετε το θεμα?

girl μας συγκινησες πολυ! ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη, να χαλαρωσεις και να το απολαυσεις..

εγω σημερα εχω ραντεβου με το γιατρο να με δει και να μου γραψει τα φαρμακα για εξωσωματικη.. Αν ολα ειναι καλα απο βδομαδα ξεκιναμε.. αντε να δουμε!

φιλια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χουανιτάκι μου γλυκό πολύ λυπάμε για ότι έγινε :cry: Πάρε το χρόνο σου να συνέλθεις και μη το αφήσεις να σε πάρει από κάτω. Το κεφάλι ψηλά (όπως λέει ο Λούκας) και μόλις συνέλθεις ξεκινήστε ξανά τις προσπάθειες και σύντομα θα έχεις μια υγιή εγκυμοσύνη! Πολύ πιο σύντομα από ότι φαντάζεσαι! Να πάρετε και την αντιβιωσούλα που λέγαμε για το παλιό μικρόβιο και όλα θα πάνε καλά κοπέλα μου πίστεψε το! Σου στέλνω την αγάπη μου και μια μεγάλη αγκαλιά :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Rose μου πάρε παράδειγμα απο την αναστασία και από εμένα που μόλις καθαρίσαμε από τα μικρόβιά μας σχεδόν αμέσως έγινε το θαυματάκι!!! Το να χάσετε 1-2 μήνες δεν είναι τίποτα μπροστά σε μια εγκυμοσύνη που θα έρθει μετά! Απλά να προσέχετε το διάστημα που θα παίρνετε την αντιβίωση να χρησιμοποιήτε προφυλακτικό μέχρι να καθαρίσετε γιατί μπορεί ενώ κάνεντε την θεραπεία να ξανακολήσετε ο ένας τον άλλον.

Σε όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια εύχομαι καλές προσπάθειες και να μην χάνουν το κουράγιο τους και κυρίως να μην αφήνουν κακόβουλους ανθρώπους να τους ρίχνουν την ψυχολογία. Θέλει τρέλα η ζωή!!!

Έλα ένα ΦΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ενδογενείς ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...