Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Νο5!!!


Recommended Posts

Καλημερα και χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν ή εχουν δικους τους ανθρωπους!

levou εγω θυμαμαι πηρα και αντιβιωση για 2-3 ημερες, κανονικα πρεπει να σου δωσει!

Καλημέρα σας και καλή βδομάδα να έχουμε! Χρόνια πολλά σε όλες όσες γιορτάζαμε και σε όλες όσες έχουν συγγενείς και φίλους που γιόρταζαν!!

Αναστασάκι μου ήδη είμαι πολύ καλύτερα, πήρα και την αντιβίωση μου και είμαι μια χαρά τώρα, σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις πολύτιμες συμβουλές και την υποστήριξή σας!

Φιλούδια στις εγκυούλες μας και τα τρελούτσικα σποράκια τους, ευχαριστούμε για το δροσερό μωροαεράκι...!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα τρελοκοτσιδεςςςςςςςςςςςς :-B τι κανετε?Σπορακια πολλα μυριζομαι....cuando κατι εγινε θαρρω....για να δουμε!!!

Να προσεχετε ολες σας και απολαυστε τον ερωτα σας με τους αντρες σας!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη εβδομαδα!!!

Χρονια πολλα σε οσους γιορταζαν!!!

Καλα ειμαστε Anastasia μου!!!

Cuandaki μετα απο τοσα ντοιν ντοιν τις γονιμες μερες ,ευχομαι να εισαι τυχερη, γιατι ειναι και θεμα τυχης!!! :D

X+M μπραβο σου που εισαι κοντα στη φιλη σου αυτη τη δυσκολη στιγμη, ευχομαι να πανε ολα καλα!!!

Τwiggy καλα κανεις που το ριχνεις εξω τωρα που μπορεις , γιατι μετα......θα εχεις το νινι σου και δεν θα σου μενει χρονος. :D

Rose μου ,σημασια εχει οπως λες να τα εχουμε καλα με τον καλο μας και θα φτιαξουν και τα αλλα. :D

Σε ολες :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

λεβου χρονια σου πολλα και του χρονου με μωρακι!!!

κουαντακι μπραβο σου, ευχομαι να το τσακωσατε διπλα στη θαλασσα!!! θα γινει χαμος!!!

καλη τυχη σε ολες, το καλοκαιρακι να φερει αισιοδοξια, ξεγνοιασια και πολλα μωρακια!!!! φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες σας μελλοντικές εγκυούλες μου...:).....

κουάντο μου να δεις που το σποράκι σας είναι καθ'οδόν γλυκιά μου....:).....άντε να μας πεις ευχάριστα νέα.....:).....

τουίγκι μου γλυκιά.....άντε γρήγορα με ευχάριστα νέα και εσύ καλή μου.....:)

πολλές φουσκωμένες κοιλίτσες σύντομα σε όλες σας ευχομαι..:)

ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou ti kanete???sas diabazw sxedon kathimerina kai den xanw tipota(oso mporw!!!)mou exete ginei eksartisi!!!!efw synexizw na pernaw tin dyskoloteri mou fasi kai elpizw mono pws me tis kalokairines diakopes kai meta tha iremisw ligo giati den palebete allo afti i mabrila!!!!

cuandaki mou me to kalo na erthei to spori sou glykia mou!!!sto efxomai mesa apo ti kardia mou!!!!merentoula mou esy ti kaneis????

koritsia den tha grapsw onomastika giati kathimerina megalwnei i parea kai fobamai na mi ksexasw kamia... ;)

filakia polla stis mellouses manoules k mellouses egkyoules!!!!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στις εγκυούλες και σε όλη την όμορφη παρέα που προσπαθούμε!!! :)

Εύχομαι να έχουμε πολλά ευχάριστα το καλοκαίρι που έρχεται, ήδη κάτι μου μυρίζει...

Τα δικά μου νέα μια από τα ίδια, αλλά ήθελα να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια.Όταν είχα παει για τεστ παπ στο γιατρό μου πριν δυο βδομάδες(προπερασμένη Πέμπτη) είπε οτι βλέπει ωοθυλάκιο 14.8 το οποίο θα έσκαγε σε 8 περίπου μέρες, δηλαδή την Παρασκευή που μας πέρασε.Δυστυχώς η τελευταία μας επαφή ήταν την περασμένη Τρίτη λόγω κάποιας δουλειάς του συζύγου :( .Δεν είναι όμως το θέμα οτι μάλλον έχασα την ευκαιρία.Ένιωθα συμπτώματα κι είχα πολλά υγρά ήδη από Τρίτη και Τετάρτη και τα δυο τελευταία τεστ ωορρηξίας που μου είχαν μείνει βγήκαν αρνητικά και την Πέμπτη και την Παρασκευή.Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω , είναι δυνατόν η ωορρηξία να έγινε νωρίτερα από τους υπολογισμούς του γιατρού;έχει συμβεί σε καμιά;Δυστυχώς χθες,Κυριακή,ένιωθα πάλι έντονα πόνους αλλά χωρίς υγρά και φοβάμαι οτι μου ήρθε πολύ αργότερα.Αφήστε που χθες πήγαμε σε κάτι βαφτίσια και ένιωσα ναυτία και λιποθύμησα και ενθουσιάστηκε κι ο άντρας μου που δεν ξέρει να υπολογίζει και θα λένε όλοι τώρα το μακρύ και το κοντό τους κι εγώ ναχω τον καημό μου...

Αυτά,να μην σας κουράζω, πολλά φιλάκια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Αγγελα μου τι επαθες κι εσυ!!! Να σου πω... επειδη κι εγω για πολλους μηνες ειδικα οταν ειχαμε αρχισει προσπαθειες, ειχα λιγο τρελαθει με αυτο το θεμα... σημερα εχω ωορρηξια? αυριο? μηπως οχι ακομα? μηπως περασε κλπ κλπ, αποφασισα να μην το σκεφτομαι ετσι! Ακολουθησα τη συμβουλη του γιατρου και καναμε σεξ (οσο μπορουσαμε βεβαια) μερα παρα μερα απο την 12η μεχρι και 20η μερα του κυκλου για να ειμαστε σιγουροι! (αναλογα με τον κυκλο σου βεβαια το ρυθμιζεις) Αν εχεις σταθερο κυκλο εισαι καλυμενη αν οχι χρησιμοποιησε τα τεστ ή πηγαινε για υπερηχο για να μην τρελενεσαι!! Σου ευχομαι καλη επιτυχια...μπορει να το τσακωατε ηδη ποιος ξερει!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγέλα εγώ θεωρώ πολύ πιθανό να πέφτει έξω και ο γιατρός σου. Σε εμένα παλιότερα θυμάμαι που είχα πάει για εξέταση μετά το τέλος της περιόδου μου, μου είχε πει ότι σε αυτό κύκλο θα αργούσα να κάνω ωορρηξία και για αυτό θα είχα λίγες μέρες καθυστέρηση. Όμως τελικά κατάλαβα την ωορρηξία μου (από τα υγρά) πολύ νωρίτερα από ότι μου είπε και για αυτό και η περίοδος μετά ήρθε πολύ νωρίς, στις 26 μέρες ενώ συνήθως ερχόταν μετά τις 30.

Στην περίπτωση σου ότι έγινε έγινε οπότε μη το σκεφτεσαι και κάθεσαι μετράς και αγχώνεσαι. Συνήθως τα συμπτώματα εγκυμοσύνης έρχονται πολύ αργότερα, μαζί ή μετά την καθυστέρηση, αν και εγώ ένιωθα πολύ ελαφριές ζαλάδες 1 εβδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο, οπότε you never know ;)

Εύχομαι να διαψεύσεις τον γιατρό σου και σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου twiggy φαντάσου ότι εδώ και δυο μήνες δεν παρακολουθώ ωορρηξίες αλλά παρασύρθηκα τώρα από το γιατρό.Έχεις απόλυτο δίκιο, είναι ΄ψυχοφθόρο!Ευχαριστώ για τις ευχές αλλά μάλλον για ίωση με κόβω.Το στήθος πρήζεται-ξεπρήζεται :? κι οι ζαλάδες πάνε κι έρχονται.Αν ήμουν δεν θα εμφανίζονταν τόσο νωρίς,δεν θέλω να κοροιδεύω τον εαυτό μου...

Madi μου, λες να έπεσε έξω ο γιατρός;κι εγώ πιθανό το κόβω γιατί ξέρω το σώμα μου κι αναγνωρίζω τα σημάδιαΠάντως.ό,τι έγινε έγινε, μια χαρά δεν ασχολούμουν τόσο καιρό κι έτσι ξαναλλάζω ρότα.Ευτχώς που έχω κι εσάς, σας ευχαριστώ πολύ! :YMHUG:

Όσο για την ώρα...είχαμε παει μια επίσκεψη και γυρίσαμε πριν λίγο, δεν είμαι βρυκόλακας :)

Πολλά πολλά πολλά φιλάκια σε όλες :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!

:D

ΨΙΛΟ ΠΕΣΜΕΝΕΣ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΑ.....

ΣΙΑ????????????????

ΑΜΕΣΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ..............ΓΙΑ ΒΑΛΕ ΜΙΑ ΤΑΞΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΤΑΚΤΑ! =))

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΝΕΤΕ ΤΗΣ....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ!

ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΙΣΠΑΝΙΚΩΝ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΜΠΑΝΑΚΙ! ;)

ΕΤΣΙ ΝΑ ΞΕΦΕΥΓΩ ΛΙΓΟ ΑΦΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΑΚΟΜΗ ΔΕ ΓΙΝΕΤΕ! :cry:

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ............................ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!! Έτσι πρέπει να πνέει αεράκι αισιοδοξίας και γκαστριάς!!!! Που πήγαν οι εγκυούλες, κανένα φυσηματάκι???????

:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-* σε όλες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!

Καλα θα κανεις Xouanitaki. :D

Μια χαρουλα μας βλεπω κοριτσια!!

Aγγελα και εμενα ο γιατρος μου, μου ειπε να παρακολουθησουμε την ωορρηξια πριν κανουμε οτιδηποτε.

Ο κυκλος μου 28-35ημερες, παντα να ξερεις πανε κατα προσεγγιση.

Στον πρωτο μου κυκλο λοιπον ειπαμε να παρουμε τεστ ωορρηξιας, απο την 12η μερα εως και την 20η καναμε 7 τεστακια αρνιτικα!!

Ε, λεμε κατι συμβαινει...και ειπαμε αυτο το μηνα να το παρακολουθησουμε με υπερηχους(ειναι το πιο σιγουρο).

Ειχε λοιπον ως εξης.... ειχα 3 ωοθηλακια,απο τα οποια δεν ξερεις σε πιο ειναι το ωαριο το ενα εσπασε

τη 17η μερα , το αλλο την 21η και το τριτο την 24η!!

Αρα εχω πολυ αλλοπροσαλλη ,ωορρηξια τελικα και το παρακολουθουμε.

Φιλακια σε ολες!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kai apo mena pareaki mou ti kanete? xathika ligo alla epese ligh doulitsa kai thelw na teleiwnw gia na mhn afhsw ekremothtes, ksekinhsa kai egw enesoules gia na valw ta katepsygmena mou se 12 meres peripou tha ginei h emvryometafora alla na pw thn alitheia h psyxologia einai sta patwmata, eseis ti kanete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από μένα...:)...επειδή με ζητήσατε ήρθα και εγώ αμέσως να σας στείλω ένα γλυκό

ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ

πολλά φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικι ευχαριστούμε ήθελα να πω :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Λιλ τι να πεις και μ' αυτά τα ωάρια έχουν αποπροσανατολιστεί τελείως :lol::lol::lol::lol::lol:

Σκορπίνα καλή επιτυχία!!!! %%-%%-%%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα Αθανασια, αν το πιασω στα χερια μου αυτο το ωαριο που με ταλαιπωρει ειπα ...θα το πιασω απο τα κοτσιδια και θα του βγαλω το μαλλι τριχα τριχα :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...