Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011!!Νο 7&ΠΟΛΛΕΣ ΓΕΝΝΕΣ!!


Recommended Posts

Σ'ευχαριστώ Γεωργιάννα μου!!Απο ότι βλέπω εδώ όλα τα μωρά μας είναι κουκλιά ζωγραφιστα!!! Ευχαρίστως να συμπεθεριάσουμε,μάλλον όμως θα κάνω εγώ την κόρη κ θα κλέψω το δικό σου γιό γιατί η Σουλίτσα θα καραδωκεί!!χιχιχι!

Χμ.ελα ντε!Σε πιό θέμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 981
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κουκλιτσες μου...

το καινουριο θεμα θα το ανοιξουμε στην ενοτητα ΓΟΝΕΙς ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ εκει ειναι μαζεμενες ολες οι μανουλες αυτος ο τιτλος υπαρχει ηδη ομως...

μια σκεψη ειναι''απιστευτες φατσουλες 3ου 4ου 5ου 2011''πειτε κ εσεις καμμια ιδεα κοριτσια!!!!

αφροδιτακι καλως μας ηρθες κ παλι!!!

ελενακι πολυ αστερι ο γαμπρος!!!γεωργιαννα αααα!!!!αργησες!!!!τωρα να περιμενεις να κανει δευτερο γιο η ελενα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κατάλαβα!

ωραίο κ αυτό συμπεθερούλα μου! Αντε ρίξτε ιδέες να διαλέξουμε πρίν μας κλειδώσουν εδώ κ μείνουμε για πάντα εγκυούλες!χαχα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαζομαμάδες Απριλίου - Μαίου - Ιουνίου 2011

Ζουμπουρλουδικα μωρακια Απριλιου μαιου ιουνιου ??

Γαμώτο δεν εχω φαντασια να βοηθσω :( :( :(

Ελενακο η στεισι εχθες γεννησε 15-05 οχι 16-05 !

Σουλιτσα μου αγορασα τα χαπια που σου έλεγα. ειναι τα Lanes. Δεν τα δοκίμασα ακόμη! 12,5 ευρω ειχαν!

Κοριτσια θηλασαμε ξαπλωμενες!! ΟΥΑΟΥ!! Κατεβαζε κατι γουλάρες αφου σε καποια φαση αναρωτηθηκα τοσο νοστιμο ειναι ? :lol::lol::lol::lol:

Γεωργιαννα μου ; πως μπορεις να καταλάβεις αν ενα μωρο κρυωνει; Ενταξερι αν ζεστενεται το ψιλοκαταλαβινω..ειναι κοκκινη κ ιδρωμενη κ σπρωχνει την κουβερτα ( ναι !! Το καναμε και αυτο !!!) αν κρθωνει ομως; Σε ζαλιζουμε αλλα εισαι η μονη εμπειρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχω χαζέψει,θα το αλλάξω. Ωραίοι τίτλοι,ας πούν κ οι υπόλοιπες κ να αποφασίσουμε! :D

Ειρήνη ο παιδίατρος μας έλεγε σήμερα οτι θα καταλάβουμε άν κρυώνει το μωρό άν κρυώνουμε κ εμείς,γενικά όπως αισθανόμαστε εμείς έτσι κ αυτά.Μία άλλη εκδοχή φαντάζομαι άν είναι παγωμένα ή μελανιασμένα(ακραίο το 2ο).Δώσε μας τα φώτα σου βρε Γεωργιάννα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον Γεωργιάννα μου οι δικές του ορμόνες είναι σε χειρότερη κατάσταση από τις δικές μου!! :lol:

Πήγα Ιασώ σήμερα για καρδιοτοκογράφο, όλα καλά είναι αλλά ο μικρός δε θέλει να κατέβει... Πολύ ζόρικος μας προέκυψε ο Αρούλης! Θα ξαναπάω την Πέμπτη για ντόπλερ και αν όλα είναι οκ θα με ξαναδεί τη Δευτέρα να δούμε τι κάνουμε. Αν κατέβει ο μικρός ως τη Δευτέρα, όλα καλά, αν όχι μάλλον θα σκεφτούμε την πρόκληση. Ίδωμεν...

Αφροδίτη καλώς ήρθες πάλι, μείναμε λίγες κοιλίτσες φουσκωμένες πλέον!!

Φιλιά στα μωράκια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας με ειδε και ο γιατρος , εχει εμπεδωθει η μπεμπα ο τραχηλοςς ειναι ετοιμος μου ειπε ως παρασκευη πιστευει οτι θα εχω γεννησει αν οχι να μπουμε με προκληση παρασκευη γιατι στερευουν τα αμνιακα τι να πω...

θελω να γινει το θαυμα να με πιασουν οι πονοι μεχρι την παρασκευη δε γινεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!! Στεισυ να σου ζησει το μπεμπακι σου, γερο και τυχερο!! :D Ελενα κουκλος ο μπεμπης σας, να τον χαιρεστε!! :D Αφροδιτη χαρηκαμε που ειστε καλα μαμα και κορη, με το καλο!! :D Samarcande εφτασε ο καιρος και για εσας, ολα να πανε μια χαρα κοριτσακι μου!! :D Αφρο24 κι εσυ εφτασες ενα βημα πριν αγκαλιασεις την μικρη σου, μ εναν πονο! :D Γεωργιαννα ωραια φωτο! :D Σουλα και Ειρηνη πολλα φιλια!! :D Joanaki μου ολα καλα κουκλιτσα? Δωσε πολλα φιλακια στον μπεμπουλινο σου!! :D Σαμανθα μου γραψε μας νεακια σου!! :-*

Αστερακια Μαρ-Απρ-Μαι 2011!! θα προτεινα για τιτλο φιλεναδες!

Εμεις ειμαστε μια χαρα, τρωμε, κοιμομαστε και περναμε ομορφα!!! Πολλα φιλακια σε ολες τις μανουλες και δυναμη και χαρα στις κοπελες που γεννανε αυτες τις μερες!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω 2 ερωτησεις να κάνω..πρώτον, μας ειπαν οτι την πρωτη εβδομάδα που ειμαστε σπιτι πρέπει να φερουμε εναν παπα να μας διαβάσει μια ευχή..αληθευει; Εσεις οι πιο παλιες μανουλιτες φέρατε;

Κ δευτερον...εσας τα μωράκια βάζουν τα χερακια στο στομα; Η δικη μου χωνει 2 δαχτυλα κ τα ρουφάει με ολη της τη δυναμη ... σκεφτομαι μπας πειναει τη βαζω στο στηθος κ δε θελει! Αλλες φορες βεβαια τρωει..δε ξερω με μπερδευει αυτη η κοράκλα μου!!

Πηραμε ζυγαρια..δεν αντεξα!! Πηραμε 130γρ απο την Παρασκευη το μεσημερι μεχρι τωρα το βράδυ!! Καλά δεν ειναι; Ανακτησαμε το βάρος της γέννησης!!! Ευχαριστω θεε μου :)

Σαμακαρδε μην αγχωνεσαι για την προκληση..εηυχομαι να μην χρειαστει βεβαια γιατι το υπόθετο ποναει !!χαχα ..αν ομως χρειαστει δεν πειράζει.. ισα ισα θα εχεις κ τον απόλυτο ελεγχο! Εγω σκεφτομουν αν με επιαναν εκεινοι οι πονοι στο σπιτι πως θα πηγαινα μεχρι την κλινικη!!! Βεβαια τωρα αν κανω 2ο κ παμε κανονικά θα συγκρινω εμπειριες!!

Ηλιοδωραμου φιλακια στη μπεμπουλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον επανηλθε και το ιντερνετ μου!!!

1ο Η Αναστασια γεννησε 14-05

2ο αυτο με το εαν κρυωνουν ή ζεστενονται τα μωρα ποτε δεν το καταλαβα. Συγνωμη αλλα δεν μπορω να βοηθησω. Εγω τον εχω με κοντομανικα και εαν δω οτι ειναι τα χερακια του κρυα τοτε τον ντυνω.

Η συνηφαδα μου τους ειχε ετσι Φλεβαρη μηνα! Ποτε δεν τους φορεσε μπουφαν και ειλικρινα ποτε δεν αρρωστησαν.

3ο μου αρεσει το Χαζομαμαδες σαν τιτλος. Αλλα δεν χρειαζεται να βαλουμε τον Ιουνιο γτ μαλλον δεν θα εχουμε γεννες τοτε οπως φαινεται. Θα βαλουμε τον Απριλιο και τον Μαι, ο Μαρτιος υπαρχει.

Αυτο με τον παπα δεν το εχω ξανακουσει Ειρηνη. Ξερω οτι μπορεις να παρεις την μιση ευχη στις 20 μερες.

Και εμενα χωνει τα δαχτυλα στο στομα αλλα οταν πιναει. Δοκιμασε πιπιλα για να μπορεις αργοτερα να της την κοψεις. Θα την ζυγιζεις μια φορα την εβδομαδα περιπου την ιδια ωρα και να μην εχει φαει πολυ και εννοειται γυμνη!!! Καλα ειναι τα 130γρ. μεχρι σημερα.

Ηλιοδωρα η κορουλα σου ειναι μια κουκλα!!

Αφρο μου ευχομαι να γεννησεις μεχρι την Παρασκευη χωρις προκληση, αντε εχει μεινει καμια συναυλια;

Σαμαρκαδε μακαρι να κατεβει το ζουζουνι σου και να μην χρειαστει προκληση. Ελεος τοσο περπατημα τζαμπα το εκανες;

Ελενα ανοιξε το καινουργιο γτ θα μας κλεισουν εδω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααα @};-@};-@};-~o)~o)

τελικα το ανοιξατε το καινουριο κοριτσια???

αντε αφρο μου μια ανασα εισαι χαρηκα πολυ με τα νεα σου!!!

ειρηνακι εμενα χωνει την μπουνιτσα της στο στομα οταν πειναει,προσπαθω να την μαθω πιπιλα γιατι ειναι γκρινιαρουλα αλλα δεν την θελει την φτυνει μονο οταν πειναει την ξεγελαω κ την κραταει μεχρι να καταλαβει οτι δεν βγαινει γαλατακι απο εκει :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλιτσες!!! Ειρηνακι μου τα λαβαμε τα φιλακια, ευχαριστουμε και ανταποδιδουμε!! Κι εμεις σημερα περιμενουμε την ζυγαρια μας για να μετρηθουμε!! Πολυ καλα Ειρηνη μου που η κουκλα σου εφτασε ξανα το βαρος που γεννηθηκε! :D Σουλα μου τι ωραια που τα λες παντα!! :lol: Εισαι φοβερη!! Γεωργιαννα σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!! Καλημερα και φιλακια στον μπεμπουλινο τον ομορφο!! :D

Μια ομορφη μερα να εχετε, φιλακια σε ολες και περιμενουμε τα νεα απο τις εγκυουλες μας!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες!!! τι καλα, σας αφησα φουσκοκοιλιτσες και σας βρισκω φουσκοβυζουλες!!!!!

ηλιοδωρα, κουκλα η κορουλα σου, αλλα βρε παιδια, ολα τα μπεμπακια μας, ειναι ενα κι ενα!!!!

διαβαζω τα νεα σας και πραγματικα καταλαβαινω οτι δεν τελειωνουν οι ανησυχιες της μανας μετα τη γεννα....!!!τι να κανουμε, ας ειναι καλα τα μωρα μας κι ολα τα αλλα τα καταφερνουμε!!!

με το καλο και το νεο τοπικ κοριτσια!!! μαλλον θα ειμαι η τελευταια εγκυουλα, για να δουμε!!! αφρο και samarcande, θα προλαβετε μεχρι να μετακομισουμε στο νεο για τις μανουλες;;;;!!

αρχιζω και βαραινω περισσοτερο και ποναω χαμηλα αναμεσα στα ποδια και την κοιλια....αραγε να κατεβαινει η μπεμπα;;;; θα μας πει ο γιατρος, μαλλον, την πεμπτη.....παντως ειναι πολυ κινητικη, κι εγω νομιζα οτι στον ενατο δεν εχουν χωρο να κουνηθουν... κι εσας ετσι ηταν τα μωρα σας μεχρι να γεννηθουν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλημερα...

γιωργιαννα μου οχι μεχρι την παρασκευη δεν εχει συναυλια, κοριτσια με αγχωνει πολυ η προκληση παρα πολυ δε μπορω να το ξερω... τι να κανω για να με πιασουν οι πονοι, κλααααψ. εχει πεσει πολυ η διαθεση μου απο την αλλη να μην ακουσω το γιατρο και να μην την κανω και να περιμενω αφου ειπε οτι στερευουν τα αμνιακα ; δεν ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Αφρο μου μην αγχωνεσε με την προκληση, δεν ειναι τπτ το τρομερο, ειδικα εαν κανεις επισκληριδιο. Μην περιμενεις αλλο ομως επειδη εχουν μειωθει τα υγρα, μην κινδυνευει η μικρη.

Αφροδιτη ολες μας προς το τελος ποναγαμε κατω, μαλλον κατεβαινει και η Αθηνα. Τελευταια θα εισαι στην παρεα αλλα δεν πειραζει θα σου κανουμε παρεα. Παντως στο Ελενα εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το μονοκλινο.

Ειρηνη τι βαρος εχει η μικρη;

Να μας πεις και εσυ Ηλιοδωρα. Αληθεια που μενεις;

Ελενα ανοιξε το καινουργιο θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε αφρο μη νσκας για την προκληση...κι εγω με προκληση μπηκα κ πηγαν ολα καλά κ εχω κ θημαμε μια τελεια εμπειρια τοκετου!

Η διαδικασια που ακολουθειτε ειναι πολυ προγραμματισμένη κ δεν υπαρχει πανικος..ειδικα αν εχεις γιατρο κ μαια μαζι σου ειναι παιχνιδακι! Πας εκει σε καλοπιζουν , κανει9ς κλισμα , ξαπλωνεις παιρνεις το υποθετακι σου κ κοβεις βολτες μεχρι να πονέσεις..εχω ακουσει οτι αν σου σπασει ο γιατρος τα νερα πονάς πολύ...δεν ξερω αν αληθευει εμενα μου εσπασαν μονα τους αλλα ΔΕΝ ΘΑ ΑΚΟΥΣ...θα δεις ολα θα πανε καλά.. μετα θα πεχεις ταπονακια τα κλασσικά κ μετά θα σου βαλουν οκυτοκινη..απλό! Οταν ερθουν οι δυνατοι πονοι θα ζητησεις επισκληρηδιο κ θα περασει γρηγροα η ωρα. Θα σε εξεταζουν για διαστολή κ οταν ακοηυσεις " ΤΕΛΕΙΑ ΔΙΑΣΤολη" Θα ξερεις οτι ηρθε η ωρα να γνωριστειτε με το μωρακι σου...μη συγκινηθειος εκεινη την ωρα..εγω ξεκινησα να κλαιω απο εκεινη την ωρα κ οταν μου την εδειξαν μετα βιας εβλεπα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Η μικρη μας εχθες ηταν 2770γρ. Ανεκτησε το βαρος της γεννας!! Καλα δεν ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια πως τα πας με τις δουλειες του σπιτιου τωρα με την Βικτωρια στο σπιτι; Εγω τα εφτυσα τωρα και εχω ακομη....... Ποσο δικαιο ειχες οταν ελεγες οτι τα κανεις ολα μαζι σε μια μερα και τις υπολοιπες καθεσε. Πολυ θα ηθελα να μπορουσα να το κανω αυτο αλλα δεν τα προλαβαινω με το μικρο να θελει αγκαλια.

Αφηστε οταν τον πιανουν τα νευρα του ή το παραπονο του μονο εμενα θελει και οχι τον μπαμπα του που με βοηθαει οταν ειναι στο σπιτι. Δεν τον αλλαζει αλλα του κανει παρεα για να κανω εγω καμια δουλεια.

Αληθεια πως εισαστε ντυμενες μες στο σπιτι; Θυμαστε που το λεγαμε πριν καιρο; Εγω ειμαι με την φορμα συνεχεια επειδη δεν χοραω αλλου :lol::lol::lol::lol::lol:

Ειρηνη εμενα δεν μου βαλανε υποθετο αλλα ωκιτοκιτυνη κατευθιαν.

Ειναι αληθεια οτι ποναει οταν σου σπαει ο γιατρος τα νερα, αλλα πιστεψε με μετα τα ξεχνας ολααααα. Δεν θυμαμαι τπτ απο τους πονους τις γεννας και μου φαινετε περιεργο, επειδη στον Αλεξανδρο ελεγα οτι δεν θελω 2ο ενω τωρα θελω και 3ο και ας ταλαιπωρηθηκα περισσοτερο απ'οτι στον Αλεξανδρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε κοριτσια αγχώθηκα!τι τίτλο θα βάλουμε στο νέο τόπικ;πειτε έναν απο όλους κ το ανοίγω αμέσως γιατι είμαστε φούλ! Γεωργιάννα μ'αρέσει ο δικός σου,μας αντιπροσωπεύει όλες νομίζω..άν εγκρίνουν οι άλλες τσούπρες φύγαμε για το χαζομαμάδες!Αλλιώς διαλέγουμε έναν απο τους υπόλοιπους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω που μου κρατησες συντροφια 8 ολοκληρους μηνες...που γνωρισα καινουριες φιλες κ μοιραστηκαμε αυτο το μαγικο ταξιδι της εγκυμοσυνης...

αντιο γλυκο μου θεματακι...πρεπει να σε αφησω τωρα...

εγινα μανουλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ κορίτσια εγώ ακόμη δεν έχω γεννήσει :( γιατί αλλάζετε ομάδα? :roll: Να μην γεννήσω πρώτα και μετά να αλλάξετε? :mrgreen: Φιλιά σε όλες και σε όλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την 8η ημερα ερχετε παπας στο σπιτι διαβαζει την λεχωνα κ μετα το μωρο κ δεινει το ονομα στο μωρο το λεγομενο προβαπτησμα.φυσικα αν εχεις αποφασισει το ονομα.ο παπας εμενα μου ειπε οτι ο μικρος μου τωρα εχει ονομα η βαφτηση γινετε οχι για το ονομα αλλα για να γινει χριστιανο το μωρο.μου ειπε οτι τωρα που εχει το μωρο ονομα οταν θα παω να σαραντησω να πω στον παπα οτι το μωρο το λενε νικολαο για να πει κ το ονομα στην ευχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...