Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια με πέταξε και δεν με άφηνε να μπώ!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted:

Εγώ ο μόνος άνθρωπος που θα ήθελα μαζί μου είναι ο άντρας μου!! Όπως και να γεννούσα... Αλλά δεν ξέρω αν στο νοσοκομείο τον βάζουν μέσα.. στην κλινική μου είπε ο γιατρός ότι θα είναι μαζί μου αν το θέλει και ο άντρας μου.

Οι πυτζάμες στην καισαρική μια χαρά επιτρέπονται.. εγώ μόνο πυτζάμες φορούσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα μου λογικά δεν θα τους βάζουν να κάθονται σε σημείο που να βλέπουν τι γίνεται... πιο πολύ τους βάζουν για να μιλάνε με τις γυναίκες και να τους δίνουν κουράγιο... στη φυσιολογική γέννα αυτά... στην καισαρική με το παραβάν που σου βάζουν μπροστά σου ούτε εσύ η ίδια βλέπεις τι γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Αννούλα μου, και εγω αναγκαστικά θα ξανακάνω καισαρική γιατι η τομή θα είναι μόλις 4 μηνών αλλα έχω προβληματιστεί με την νάρκωση. Η ολική δεν με φοβίζει αλλα θέλω να πάρω το μωράκι κατευθείαν αγκαλίτσα, άσε που δημιουργούνται φλέγματα ατο λαιμό απο τους σωλήνες που βάζουν κ δεν τολμούσα να βήξω. Με την επισκληρίδιο όσες έχουν κάνει μου το έχουν περιγράψει καλύτερο απλά φοβάμαι τις περιπτωσεις αναπηρίας που ακούγονται!!!!!!!!! :shock:

Νικολ μου τώρα σε "είδα" τι κάνεις καλή μου? Το μπεμπάκι?

Όσο για την νάρκωση τις ίδιες ανησυχίες βλέπω έχουμε! Και εγώ το σκέφτομαι.... και δεν ξέρω τι να κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διπλα κοντα στο κεφαλι σου καθετε δεν αφηνει ο γιατρος να βλεπει απο κατω..εμενα τραβαγε και βιντεο αλλα απο διπλα μου και μολισ βγηκε το παιδι πηγε εκει που το καθαριζανε,δεν ειχα παραβαν εγω γιατι γεννησα φυσιολογικα αλλα δεν αφηνει ο γιατρος ...εε μα τι να δει κοψιματα και τετοια και να λυποθυμισει??Τωρα που γενναω σε αλλο νοσοκομειο μας ειπε οτι δεν αφηνουν μεσα και θελω τοοσο πολυ να τον εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σορρυ κοριτσάκια που έφυγα, ήρθε η πεθερά μου επίσκεψη :?

Για τον τοκετό θέλω κι εγώ να είναι μέσα και ειναι ο μόνος που θέλω να είναι αν μπορεί φυσικά...Προς το παρόν λεει ότι ειναι οκ! παλιά έλεγε ότι δεν θελει καθολου, πέρσι όμως που γεννησα έμεινε μέσα...δίπλα μου καθόταν, δεν έβλεπε από κάτω.

Εμείς έχουμε άλλο θέμα...ο καλός μου θέλει να μην ειδοποιήσουμε κανένα...να το ζήσουμε οι δυό μας..Του έιπα οκ αν ειναι βράδυ...αλλά αν είναι μέρα η μαμά μου σίγουρα θα με πάρει τηλ οποτε αναγκαστικά θα την ενημερώσουμε... :? Βασικά έχει στο μυαλό του τι έγινε χθες...που έχασα το μωρό κι έιχαν μαζευτεί γύρω στα 15 ατομα έξω το χειρουργείο να κλαίνει κλπ...,μαλλον γι'αυτο δεν θέλει!

Νικόλ μου πώς εισαι??

Άννα μου μην περπατάς πολύ αφού είχες πονάκια...

Κι εγώ με πυτζαμούλες λέω να την βγάλω...Αυτες που πήρα ήταν από το τζαμπο και είναι πολύ χαριτωμένες!! Αντε να πάρω και μια ρόμπα για οταν κυκλοφορώ στους διαδρόμους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου δικιο εχει ο ανθρωπος...δεν φτανει που ειχες εσυ τον πονο σου ειχες και τους αλλους να κλαινε..απιστευτω..εγω παντος θυμαμαι πως ειχε ερθει οοολο το συγγενολοι για κουτσομπολιο και καθοντουσταν με τις ωρες και δεν μπορουσα να θηλασω η αν κοιμηθω και 4 μερες με κουρασανε απιστευτα...και δεν φευγανε μεχρι αργαααααα...και λεω οκ για τωρα ας το πουμε οτι γεννησα...δεν κριβεται...αλλα δεν θελω να ερθει και κανενας...δυσκολο βεβαια αλλα ειπα στη μανα μου δεν θα κανουμε σαν την αλλη φορα που δεν μιλαγαμε...θα λεω σορρυ θηλαζω η θελω να κοιμηθω...παιδια με πριξανε 4 μερες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως το μονο καλο οταν γεννησα στο Γεννεσης ηταν οτι δεν ηρθε κανενασ!!!!

Μπορεις να πας ειτε με ταξη...ειτε με αυτοκινητο..ειχα μονο τους δικου ςμου..μαμα πεθερα κλπ...

αυτη τη φορα λεω να κανω το ιδιο..θα ειδοποιησω οτι γεννησα..κατοπην εορτης..δεν εχω ορεξη να βλεπω κανενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι και εγώ δεν θέλω να έχω κανέναν όταν πάω να γεννήσω για τον ίδιο ακριβώς λόγο που δεν θέλει και ο άντρας σου.... απο την άλλη όμως ό άντρας μου θέλει να έρθουν η μαμά μου και ο μπαμπάς μου γιατί αν δεν τον αφήσουν να μπεί μέσα μαζί μου λέει ότι θα φρικάρει έξω μόνος του... εμάς θα είναι και προγραμματισμένη και δεν θα μπορώ να το κρύψω :lol::lol::lol::lol: γιατί απο τώρα πάνω κάτω ξέρουμε πότε θα γεννήσω... και τώρα που το σκέφτομαι σε 4 μέρες θα μου μείνουν 2 μήνες!!!! :shock::shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα δεν ειμαι η μονη που δεν θελω...ολοι εχουμε την "τρομαχτικη"εμπειρια μας..οκ τη μαμα μου τη θελω..και την αδερφη μου και τον μπαμπα μου..κανεναν αλλον ομως..αλλα τι να πεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λετε δηλ να παρω κ εγω πυτζαμακια;κ η τομη που γινεται;δε θα πεφτει πανω στη τομη το λαστιχο της πυτζαμας;ή γινεται πιο πανω;δε ξερω καθολου.οι ξαδερφες μου που γεννησαν με καισαρικη μου ειχαν πει οτι ο γιατρος τους ελεγε μονο νυχτικες

το βιντεο με το μωρακι τελειο

για την επισκληριδιο κ εγω εχω ακουσει παρα πολλα.δε τυχαινουν βεβαια σ ολες.οσο για το να ειναι καποιος μεσα εγω δε θα θελα με τιποτα να ναι κανεις.μου φαινεται οτι θα με αγχωνουν περισσοτερο.

σημερα εχει κουνουπιδι με τηγανητα αυγα κ τυρακι.προχειρα πραγματα.αλλα δε με νοιαζει.σα να μου χει κοπει η ορεξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα είμαστε σούπερ και εγω και το μωράκι Diosaki Μου και Μαρακι μου.

Βρε κοριτσακια δυστηχώς στην καισαρική που είναι προγραμματισμένη δεν μπορέις να κρυφτείς...

απο συγγενείς, απλά πρέπει κάποιος δικός σας να τους ενημερώνει ότι θηλάζετε ή οτι πονάτε για να έρχονται απο λίγο τουλάχιστον...κάπως έτσι το έχω φανταστεί...για να δούμε τι θα δούμε όμως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε κοριτσια είναι γινεται χαμός...ειδικά σε εμάς στην κύπρο...Μαζεύονται όλοι...γνωστοί και άγνωστοι!! Γιελιζ μου εσύ δεν θα μπορείς να κρυφτείς πολύ :lol::lol:

Κοιτα θα ήθελα να έρθει η μαμά μου αλλά πανικοβάλλεται...και δεν θέλω να το διαδωσει παντού...οποτε θα την ενημερώσω από τώρα...Αλλά αν με πιάσουν βραδάκι οι πόνοι μόνοι μας και ο Θεός βοηθός

Βλέπω τώρα την λίστα με τα πράγματα που ζητάνε από την κλινική μου να εχω μαζί μου...για να δω τι θα χρειαστώ...Στη λιστα ο γιατρός μου έχει κάτι αφρολουτρα για το μωρό με συγκεκριμένες μάρκες...προαφανώς για διαφημιση γιατι και στα μπιμπερό γραφει μια μάρκα αλλά εχω πάρει άλλη. Αυτά μάλλον θα τα γράψω να τα πάρω από το φαρμακειο κάποια στιγμή...

Στην επόμενη επισκεψη μας στο γιατρό θα πάρω και τον παιδιατρο λογικά...ειναι γνωστός μας και δενξέρει ότι ειμαι έγκυος...Να με αναλάβει αυτός στην κλινική.

ΑΑΑΑ και εδώ μου λέει νυχτικιές, όχι πυτζάμες...θα ρωτησω τον γιατρό κι αν ειναι θα πάρω και 1-2 νυχτικιές...αν και δεν με βολεύουν καθόλου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η τομη ειναι παααρα πολυχ αμηλα..αλλα οι πιζαμες εγκυμοσυνης που το λαστηχο ανεβαινει πανω απο την κοιλια βολευουν...

αναλογα τη βολευει την καθεμια μας κοριτσια..αυτο θα κοιταται..

καλα μαρακι δεν το συζητω..σηγα μη παω να αγορασω μαρκες που μου συστηνουν..ουτε με σφαιρες...

να πα ςκαι να παρεις οτι θελεις εσυ για το μωρο σου και οχι οτι θελει ο γιατρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικόλ εμείς δυστυχώς δεν μπορούμε να κρυφτούμε.... :lol::lol: Ελπίζω μόνο λόγω απόστασης να μην "καταφέρουν" να έρθουν πολλοί μετά τη γέννα...

Μαράκι λογικά εσύ που θα πάς με φυσιολογικό θέλεις νυχτικιά για την ώρα της γέννας.. η συννυφάδα μου έτσι έκανε, γέννησε με νυχτικιά και μόλις ήρθε στο δωμάτιο έβαλε πυτζάμες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα να σε ρωτήσω εσένα μετά την καισαρική σε πάτησαν στην κοιλιά για να "καθαρίσεις" ??? Τώρα το θυμήθηκα!!! :lol::lol::lol::lol: Και μου έλεγαν μια ζωή όσες γέννησαν φυσιολογικά ότι αυτό είναι το χειρότερο σημείο... και εγώ νόμιζα ότι στην καισαρική δεν στο κάνουν!!! Αμ δεεεεε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικα και την πατουσαν...

τις πρωτες τρεις ημερες σηγουρα..και μαλιστα το εκανε ο γιατρος..και το εκαναν και οι μαιες ..

αλλα δεν το θυμαμαι σαν δυσαρεστη εμπειρια..μαλλων ημουν παραζαλισμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ κι εγώ αυτό σκέφτηκα...στον τοκετό θα χρειαστώ την νυχτικιά...

Χρυσα μου όταν πάω θα τον ρωτήσω τι ειναι αυτά που μου γράφει και θα διαλέξω εγώ αυτά που θέλω..

Χριστινάκι λένει ότι το μωρό μπορεί να αναγνωρίσει την φωνούλα της μαμάς του...αλλά πιστεύω πως και τον μπαμπα αναγνωρίζει,..

Μια ξαδέρφη μου οταν ήταν εγκυος ο αντρας μιλούσε συνέχεια στην κοιλιά της και με το που γεννηθηκε το μωρό και άκουσε τη φωνή του μπαμπά του γύρισε το βλέμμα του προς αυτόν...

Πιστεύω οτι τους γονείς τους αναγνωρίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακη μου ναι αναγνωριζει και τη φωνη του μπαμπακα του..

και οα ντρα ςμου μιλουσε πολυ στον μεγαλο μας...πωπω..ιστοριες ολοκληρες ελεγε..και εριχνε κατι κλοτσιες..τωρα τουν ενοχλει γιατι το νινι δεν του πολυδινει σημασια μεσα στην κοιλια..μη σας πω οτι το ενοχλει..και εαν κλοτσαει πριν αμα παει ο αντρας μου να του μιλησει λουφαζει..χιχιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα εμένα μόνο μία φορά μου το έκαναν την πρώτη μέρα και δεν ήταν καθόλου ευχάριστο!! :lol::lol::lol:

Χριστίνα δες εδώ http://www.scienceillustrated.gr/?p=912

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα diosa μου κι εγω πριν λιγο αυτο διαβαζα.... :P

κοριτσακια κσεκινισα να φτιαχνς κουλουρακια..ελπιζω να πανε ολα καλα..πρωτη φορα φτιαχνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...