Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

Χρισινακη μου οπως σου ειπα ειναι αναλογα με τη γυναικα..

εγω γεννησα με καισαρικη..η πρωτη μου νυχτικια που μου φορεσαν αποσυρθηκε κατευθειαν γιατι δεν ειχαν βαλει καλα τον καθετηρα και βραχηκα..ετσι ακομα καλα καλα δενε ιχα ξαπλωσει στο κρεβατι και τα αλλαξαν ολα απο την αρχη μαζι με σεντονια και κλινοσκεπασματα..

μετα ιδρωνα πολυ ειχε και ζεστη Μαη μηνα...και δεν μπορουσα να ειμαι με τις ιδρωμενες πιζαμες..οποτε αλλαζα συνεχεια..

το καλο ηταν πως ειχε πολυ καλο καιρο...

τις δινα το πρωη στον αντρα μου και μους τις εφερνε πισω το βραδακι φρεσκοπλημενες και σηδερομενες.

Γιαλιζ οντως εισαι αναποδος ανθρωπος :lol::lol::lol::lol:

εγω ηπια τον καφε..και το μετανιωσα!!!!!!

Την επομενη μερα που εβγαλα ορους και καθετηρες εκανα μπανιο..μου ειχαν βαλει ενα ειδικο καλυμα στην τομη αδιαβροχο για να κανω μπανιο...απλα μου ειπαν να κανω νωρις σχετικα πρωτου περασει ο γιατρο ςμου γιατι ο ιδιος εκανε την αλλαγη στην τομη και οχι οι νοσηλευτριες...ετσι ετρωγα πρωινο θηλαζα τον μικρο και μετα εκανα ενα μπανακι..ο γιατρος ερχοταν συνηθως κατα τις 12 αφου εχαν παρει τα μωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αστα συμπεθερα για πολυ κλωτσιδι η μικρη :lol::lol::lol: η μεγαλη μου δεν ηταν τοσο κινητικη...τουλαχιστον ετσι θυμαμαι.

καλημερα ελισαβετ με το αστραφτερο χαμογελο :D:D οι υπολοιποι καλε τι σου φταινε κ τους τραβολογας :lol::lol: μετα θα πατε κ ολοι για μανικιουρ κ μαλλια? :lol::lol: ε να μην βαλετε τα καλα σας για την μπεμπα ;);)

χριστινα τωρα στον ιδιωτικο μετα την γεννα καθεσαι στο συνολο 8μηνες.κ δυο που εχεις πριν απο την γεννα.οταν εγω γεννησα ισχυε το δυο πριν κ δυο μετα την γεννα.βεβαια μπορεις να παιρνεις αναρωτικες κ να καθησεις πολυ περισσοτερο πριν την γεννα.αρκει να μπορεις να το κανεις.

μαρακι οπως σου ειπε η χρυσα καλα ειναι να εχεις δυο τρεις.χρειαζονται.

γιεληζ να σου πω κ εγω ξερω οτι ενοχλει ο καφες αλλα στην περιπτωση σου η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thesssaloniki..ti wra...exw erthei arketes fores...ektos tou oti i sxoli pou eisa perasei stin arxi einai ekei ..twra menoun ekei i mama kai ta aderfis mou...stin toumpa....gia mena einai apo tis wraioteres poleis.vrexei ekei?

secilia mou katalava...vre koritsisa den kserw an eimai egw mono etsi alla den thelw o antras mou na einai mesa sti genna par oti aftos thelei..na sas pw tin alitheia psilontrepomai..den kserw pws tha eimai ekeini tin wra......den kserw ti na kanw....an to epitrepei vevaia kai to nosokomeio...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα, τώρα που το λες... δεν ειναι κακή ιδέα να τους στείλω και για τα υπόλοιπα =))=))=))

Ασε δεν συμφέρει ν΄ανολιξω τέτοιες πληγές με την μεγάλη μου, γιατί μετά δεν θα μπορώ να την μαζέψω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σοφάκι...σε ευχαριστώ και καλές δουλίτσες!!

Χρυσα μου 5??? Εμένα ειναι κοντα και το σπίτι οποτε αν χρειαστει θα στείλω κάποιον να τις πλύνει και να μου τις φέρει, αλλά σιγγουρα θα πάρω περισσότερες, σιγά μην έμενα με μια. Εγώ έλεγα να πάρω ακόμα 2 ζευγάρια πυτζάμες, μια νυχτικιά για τον τοκετό..Απλά οι πυτζάμες που πήρα είναι κοντο παντελονάκι από κάτω...πειράζει?? Εννοω που θα έχω κόσμο στην κλινική? Αλλιώς θα σκάσω με την ζέστη που θα εχει εδώ..

Χριστινάκι με τίποτα δεν θα μπορούσα να κάνω την δουλειά σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι πηρα 3 ζευγ. πιτζαμες και μια ρομπα. Ανοιξιατικα και κατι χρωματα ροζ και μωβ με λουλουδια ;);) Πιστευω θα μου φτασουν, αλλιως θα τις στελνω κι εγω για πλυσιμο στο ενδιαμεσο.

Γιελιζ ναι και μπατονετες, δεν το σκεφτηκα και εχω κι εγω κολλημα....

Επίσης για το μωρο τι χρειαζομαστε απο κρεμες και καλλυντικα για να εχουμε στο σπιτι?? Και αυτα απο τωρα πρεπει να τα παρουμε γιατι μολις παμε στο σπιτι δεν θα μπορουμε να βγουμε να τα παρουμε :?:?

Σοφακι κοντευεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α χριστινακη δεν εισαι η μονη..ουτε εγω ουτε τον ηθελα..ουτε τον θελλω...

οχι οτι ντρεπομαι..τι να ντραπω απο τον αντρουλη μου..αλλα δεν τον θελλω..

Μιχαελλα μου τελεια..ζωηρη η μικργη...χιχιχι..αχ θα σου βγει Χριστοφορος...αχαχα...

Ελλη ναι ασε..μην ανοιγεις τετοιες ιστοριες με τη μεγαλη..χιχιχιχι...

Μαρακι γιατι να πειραζει καλε...εμενα η μια πιζαμα ηταν σορτσακι...σηγα οτι σε βολευει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα, δεν συμφέρει σε καμιά περίπτωση, θα καταστραφεί ο προϋπολογισμός της οικογένειας :lol: . Και ΄γω δεν πολυ-θέλω να είναι μέσα ο καλός μου. Εκείνος βέβαια είναι ανένδοτος, θα δουμε.... Κορίτσια έφυγα, θα επιστρέψω σε καμιά ωρίτσα με το αστραφτερό μου χαμόγελο.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou elis mou.........

maraki einai kai thema xaraktira..vasika to dyskolo itan ta 4 xronia stin evelpidwn ekei itan to zori.oli mera treksimo kai gymnastiki sta vouna....twra exw araxniasei teleftaia alla pou tha paei de tha gennisw????

den kserw vre secilia mou alla leme twra......annnnnnnn den leitourgisei swsta to klisma?????etsi den to lene???den thelw re sy tha ntrapw....xazo afto pou skeftomai??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω ειπα στον αντρα μου εφοσον θελει να ειναι μεσα, ας ειναι αλλά μου λεει οτι δεν θελει να με δει σε αυτη την κατασταση γιατι φοβατε μηπως χαθει η σεξουαλικοτητα αναμεσα μας....Βεβαια εγω πιστευω οτι απλα φοβατε :?:?:? Θελω αν θα ειναι καποιος να ειναι η μαμα μου μεσα, κανενας αλλος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι μου πιστεψε με το κλισμα δεν υπαρχει περιπτωση να μην λειτουργησει.....καποια στιγμη θα ευχεσαι να ΜΗΝ ειχε λειτουργησει :lol::lol: το μονο κουλο ειναι ειναι οτι αν σου το κανουν απο την πρωτη στιγμη κ ο τοκετος παρει πολλες ωρες...θα πεινας κ δεν θα σε αφηνουν να φας.το λιγοτερο που μπορει να σου συμβει με το θεμα κλισμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελη μου θελλυμε φωτο με το αστραυτερο σου χαμογελο!!!!!!

Χριστινακη..το κλισμα πολυυυ δυσκολο να μη λειτουργισει..πιστεψε με...

Κοιτα τιποτα δεν εινα χαζο..οποιαδηποτε σκεψη..απλα εκεινη την ωρα πιστεψε με θα ειναι το τελευταιο που θα σε νοιαζει..

εν αντεχει ο καλος σου το θεαμα- γιατι μερικοι αντρες το παθαινουν το κατιτισ του- μια χαρα θα ειναι εκει..θα σου συμπαραστεκετε κι'ολας..

Αχ αυτη τη συζητηση ειχα με μια συναδελφο στο τμημα μαρκετινγκ...παλια δουλευε σε ξενοδοχεια και ειχε διοργανωσει ιατρικα συνεδρεια..πωπω..μου ελεγε πως τις ελεγαν οι γυναικολογοι τι εχουν ακουσει απο γυναικες την ωρα του τοκετου...να βριζουν τους αντρες τους...να ουρλιαζουν, να μετανιωνουν την ωρα και τη στιγμη που αποφασησαν να κανουν παιδια..να δηλωνουν σοβαροτατα οτι δεν θελλουν να γεννησουν..να ζητανε απεγνωσμενα να τις κανουν καισαρικη..ενω το μωρο ηδη εβγενε...ασε...

τα συζητουσαμε και γελαγαμε...αλλα μονο για γελια δεν ειναι η κατασταση..

δεν ξες εκεινη την ωρα πως θα εισαι..

εγω πχ εκλαιγα..και γιατι εκλαιγα..γιατι ειχα παθει κριση πανικου απο την επισκληριδιο και μου εκανα μεθη..και δεν ειχ ατο μωρο..πωπω..κλαμααα..μη το συζτητας...χαζομαρες

Εγω παλη θα ηθελα τη μαμα μου..αλλα αυτη δε θα το αντεξει και θα με κανεις ακομα χειροτερα

εδω την πηρα μαζι μου στη Β επιπεδου..και το κατιτισ της το επαθε...

και γεννησε και δυο παιδια..με τον αδελφο μου να γεννιετε με το χερι στον λαιμο του..και να μη κλαιει αμεσως..παρα μονο αφου τις εφαγε στον ποπο..και να μη θελει να θηλασει καθολου...

αμα γεννισω φυσιολογικα..θα λοιποθυμησει επιτοπου..και αμα τελικα κανω καισαρικη..θα λοιοθυμησει με το που θα με δει να ξερενομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na sou pw einai ston anthrwpo afto.merikoi apla meta einai mia xara kai aisthanontai kala pou kseroun pws einai kai alloi pou vlepoun ti gynaika tous alliws..egw pantws den thelw na einai..den thelw na allaksei kati meta...

ti travame ki emeis oi gynaikes....

koritsakia simera tha ftiaksw avgakia kai koulourakia.....eseis exete ftiaksei?

secilia panagia mou...ti akouw???????????kala etsi elegan?toso poli ponaei?exw pou exw ton fovo mou gia ti genna akouw kai afta.....

episkliridio de thelw na kanw...ektos an prepei..vevaia den kserw se poia periptwsi mporei na s poun na kaneis...stin patra pou douleva perisi eixa ena synadelfo pou i gynaika tou emeine anapiri apo episkliridio...spanio alla etyxe...kai fovamai lifo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακη να μη κανεις τετοιες σκεψεις καθολου..οταν θα ερθει η ωρα σου..θα πραξεις αναλογως...

Δεν ειναι θεμα πονου..ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικες αντοχες στον πονο γεννικοτερα..ειναι θεμα χαρακτηρα..

Εκεινη τη στιγμη πραγματικα ακομα και η πιο ψηχρεμη και ευγενικη και συνεσταλμενη γυναικα μπορει να εχει μαι συμπεριφορα την οποια δεν θα αναγνωριζει ουτε η ιδια στον εαυτο της και θα ντρεπετε μετα...

θυμαμαι ο προηγουμενςο γυναικολογος μου ελεγε , ειχε μια επιτοκο που σε καποια στιγμη ειχε παθει αδρανεια μητρας και επρεπε εσπευσμενα να κανει καισαρικη γιατι κινδυνευε η ζωη της και φυσικα η ζωη του παιδιου της..και ουρλιαζε - ακουγοταν λεει σε ολη την κλινικη..οτι δεν ειναι αρνη να τη σφαξουν και οτι θα γεννησει μονη της ειτε θελλουν ειτε οχι...

την κοιμησαν επι τοπου και φυσικα προχωρησαν σ εκαισαρικη αμεσα..μετα αφυ συνηλθε δεν πιστευε στα αυτια της..ο αντρας της της το ειπε γιατι ο γιατρος φοβοταν μη τη στεναχωρησει...

Ασε..μη τα σκεφτεσαι..να εισαι θετικος ανθρωπος και να σκεφτεσε πως ολα θα πανε καλα..και που ξερεις μπορει να γεννησεις τσακ μπαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου,

christina μου η κολήτή μου φίλη που λυποθύμαγε όταν έβλεπε αίμα κ ένεση , γέννησε φυσιολογικά χωρίς καμία νάρκωση κ πήγαν όλα τέλεια, ποτέ δεν μου το περιέγραψε φρικτά...έχεις τόση αγωνία για το παιδί που οι πόνοι έρχονται δευτεροι.....είναι κ στη κάθε γυναίκα...

γνωμη μου ...αν κ δεν έχω εμπειρία φυσιολογικής παρα μόνο καισαρικής λόγω πρόσφατου χειρουργείου .......μπείτε με χαμόγελο και όχι φοβισμένες....μερικές ώρες είναι κ μετα θα έχουμε τα μωράκια αγκαλίτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες.τι κανετε;

εγω ειχα παει για κατι λογαριασμους κ τωρα γυρισα.αλλα λιγο περπατημα κ χαλαρο

συζητατε για γεννα ε;εγω σιγουρα θα κανω καισαρικη.κ μαλλον με ολικη.γιατι την επισκληριδιο τη φοβαμαι λιγο να πω την αληθεια.πως να το πω.φοβαμαι να ακουω τι γινεται.αν γεννουσα με φυσιολογικο μου φαινεται δε θα φοβομουν καθολου κ θα το προτιμουσα να πω την αληθεια

οσο για τα νυχτικακια που λετε........δε μ αρεσουν καθολου αυτα που βλεπω.μου θυμιζουν αυτα που φοραει η μανα μου.θα θελα κατι πιο νεανικο.εχετε βρει τιποτα.πυτζαμακια νομιζω στις καισαρικες δεν επιτρεπουν.κ θελουν κ εσωρουχα μιας χρησης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Αννούλα μου, και εγω αναγκαστικά θα ξανακάνω καισαρική γιατι η τομή θα είναι μόλις 4 μηνών αλλα έχω προβληματιστεί με την νάρκωση. Η ολική δεν με φοβίζει αλλα θέλω να πάρω το μωράκι κατευθείαν αγκαλίτσα, άσε που δημιουργούνται φλέγματα ατο λαιμό απο τους σωλήνες που βάζουν κ δεν τολμούσα να βήξω. Με την επισκληρίδιο όσες έχουν κάνει μου το έχουν περιγράψει καλύτερο απλά φοβάμαι τις περιπτωσεις αναπηρίας που ακούγονται!!!!!!!!! :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου γιατι δεν επιτρεπονται..μια χαρα επιτρεπονται οι πιζαμες...

καποια καταστηματα εχουν πολυ ωραιες και μοντερνες νυχτικες και πιτζαμες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες....τι κανετε κοπελιεςςς???Διαβασα και τα νεακια σας..αλλα κλασικα μιλαω και στο τηλ και δεν τα θυμαμαι ολα...χιχιχι...αυτο με το κλισμα ενα εχω να πω..μολις το κανετε να πατε τουαλετα....εγω εκανα και περιμενα..λεω θα με πιασει κανα πονακι για τουαλετα...αλλα μπααα..καποια στιγμη λεω δεν παω...και αρχιζουν να τρεχουν...δεν το περιμενα...με την κοιλια εκει να πλενω το πατωμα και γυμνη..χιχιχι..για αυτο σας λεω...μολις το κανετε αμεσως τουαλετα..παντος με τον αντρα μου εγω τον ηθελα μεσα..δεν αφηνει και ο γιατρος να δει κατω βρε κοριτσια,διπλα σου καθεται και εγω λογω επισκληριδιου δεν ποναγα ουτε εβριζα...και πριν κανω επισκληριδιο που ποναγα..παλι δεν εβριζα ,κραταγα τον πονο μου και δεν μιλαγα..τρωω τωρα υπεροχο μπακλαβα που εφτιαξε η φιλεναδα μου να ειναι καλα...σημερα με εμετους ξυπνησα ..οτι χαπι πηρα βγηκα...τσαμπα τα πινω μου φαινεται...τι θα φατε σημερα???Εμενα ο αντρουλης μου θα ψησει μπριζολιτσες και περιμενω πως και πως..Εγω οταν γεννησα ειχα παρει νυχτικια και μπιτζαμακια αλλα τελικα η νυχτικια με βολεψε γιατι γεννησα κανονικα και επρεπε να με εξεταζει απο κατω και δεν βολευε η μπιτζαμα..οποτε τωρα μαλλον παλι καμια νυχτικουλα λεω να παρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...