Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

Kαλημερα φουσκίτσες!!!

Εγώ ευτυχως σημερα ειμαι καλυτερα. Καθησυχαστηκα και για τα υγρα και ειμαι πιο χαλαρη....

Κισκα μου μην κουραζεσε, καταλαβαινω οτι δεν μπορεις να παρατησεις τις δουλειες (κι εγω ενω δουλευω 8ωρο καθημερινα και παω σπιτι 4. Τα απογευματα βοηθαω οσο μπορω τον αντρουλη μου στο μαγαζι, και εχω και το σπιτι, μαγειρεμα καθε μερα κλπ....) Αλλά οι δουλειες δεν τελιωνουν ποτε και επιπλεον δεν αξιζει παντα να θυσιαζομαστε εμεις....(Στα λεω για να τα ακουω και εγω ;););) )

Ευγενία μου σε καταλαβαίνω απολυτα αλλά ηρεμισε. Ειναι δυσκολες εποχες και μας εκμεταλλευονται αφου ξερουν οτι εχουμε αναγκη τις δουλειες μας. Ηρεμισε και στη δουλεια κανε και λιγο το κοροϊδο, ουτως η αλλως και να σκοτωνεσε στη δουλεια οπως βλεπεις δεν το εκτιμουν κιολας....

Χριστινα καλως ηρθες και με το καλο ο μπεμπης!!!!!

Δεν θυμαμε τι αλλα γραψατε :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κούκλες!

Άννα μου δεν θα συμβεί τίποτα... μην το σκέφτεσαι, είναι φυσιολογικό να έχεις συσπάσεις ειδικά με δίδυμα. Ξεκουράσου χαλάρωσε και όλα θα πάνε μια χαρά!

Ευγενία μου μην σε παίρνει απο κάτω, αρκεί να είσαι εσύ και το μωράκι σου καλά και τα υπόλοιπα γίνοντα..Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι και να ηρεμήσεις. Απο αύριο που θα κλείσετε κιόλας είναι ευκαιρία!

:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Μάχη μου χαίρομαι που είσαι καλύτερα, πήγες τελικά στον γιατρό?

Κοριτσάκια εμένα μάλλον άρχισε να μου πιέζει το στομάχι ο μικρός :?:?:?:?:? μέσα στην νύχτα είχα γαστροοισοφαγική παλλινδρόμηση και ακόμα νιώθω χάλια το στομάχι και ο λαιμός τσούζει... μπλιάχ!

Έφαγα μερικές φρυγανιές μπάς και στρώσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ τον πηρα τηλ....

Τωρα οσο μεγαλωνει το μωρο μας πιεζει. Κι εγω την περασμενη βδομαδα με ειχε πεθανει το σκατακι...

Τωρα ομως αν και το νιωθω πολυ πιο συχνα, δεν το νιωθω τοσο δυνατα. Τις κλωτσιες που εβλεπα πανω στην κοιλια ξεκαθαρα και τις εβλεπε και ο αντρας μου με λεπτο μπλουζακι, τωρα δεν τις βλεπω, απλα το νιωθω πιο ελαφρα αλλά πιο συχνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia...ps eiste simera?

anna mou logik den einai?dyo ..pasxalitses exeis mesa oxi mia....ypomoni kai ksekourasi

eygenia mou se katalavainw....kai mia kolliti m me to pou emeine egkyos tin ediwksan kateftheian..pou douleveis alitheia?

kalimera kai stis ypoloipes....kai ston daddycool...!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ τώρα τον νιώθω συνέχεια, ο γιατρός μου μου είπε ότι όσο πάει μειώνεται το αμνιακό υγρό και δεν απορροφά όπως πρίν τις κινήσεις του εμβρύου...και είναι λογικό να τα νιώθουμε πιο πολύ...

Καλημέρα Χριστίνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγκυούλες...Τι κάνετε? Χθες κοιμήθηκα καλά επιτέλους!! Μονο που ο μικρός εδώ και δύο μέρες βρίσκεται στην αριστερή μου πλευρά και το νιώθω έντονα..οποτε κάθε φορά που πάω να ξαπλώσω στα αριστερά ρίχνει κλωτσιές :lol::lol: Ξύπνησα πρωί γιατι σήμερα ο αδερφός μου θα κάνει εγχειρηση αφαίρεση τις αμυγδαλές του και το είχα στο μυαλό μου...

Κίσκα μου χαλάρωσε κοριτσάκι μου και πρέπει να προσπαθήσεις όσο μπορείς να ξεκουραστείς...μίλα και με το γιατρό σου..

Άννα μου μην αγχώνεσαι...το γιουτοπάρ κάνει θαύματα :lol: Ακου κι εμένα που παίρνω 2 την ημέρα!!Ολα καλά θα πάνε..

Ευγενία μου μας έλειψες..Καταλαβαίνω την απογοητευση σου κοριτσι μου αλλά μην σε παίρνει από κάτω..Αντε να ξεκουραστείς τώρα και να απολαύσουμε την παρεούλα σου..

Μάχη μου καλημέρα!! Μίλησες με τον γιατρό σου? Ειδες ότι άδικα αγχώνεσαι?

Χριστινάκι καλώς μας ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!

Γιελιζ μου καλημέρα!! σπρώχνει ο μικρός ε?? :lol: πιες γαλατάκι!!

Σοφάκι δεν μπορείς απλά να κλείσεις ραντεβού με τον γιατρό σου?

Καλημέρα και στην άλλη μας Χριστινα! τι κάνεις?

Πάλι καλά ο δικός μου ανα πάσα στιγμή απαντά και όταν ειναι σε γεννα αφηνεις μήνυμα στην κοπέλα και σε παίρνει αμέσως τηλ. Πριν 2 βδομάδες που με είχε πιάσει ο΄πόνος στο στομάχι και τρόμαξα, εξεταζε μια κοπέλα που θα γεννούσε και του άφησα μήνυμα και επειδή ξέρει το ιστορικό μου βγήκε αμέσως και με πήρε..να'ναι καλά ο άνθρωπος..

Οι άλλες τι κάνετε? Οσο για τις κινήσεις κι εγώ ειναι φορές που απλά νιώθω ότι κάτι πηγαινοερχεται...

Γιελιζ μου εσύ δεν είσαι που έλεγες ότι το στήθος σου ειναι σαν χάρτης από τα νεύρα που φαίνονται???Κι εμένα έτσι εγινε την τελευταία εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα η σελίδα είναι αυτή http://www.pregnancy-layouts.com/

Και εγώ το νιώθω αλλά τώρα τελευταία άρχισε να φαίνεται πολύ έντονα και από έξω... κουνιέται όλη η κοιλια κάπιοιες φορές... και αυτό οφείλεται μου είπε ο γιατρός στο αμνιακό υγρό που μειώνεται... αυτό θα συνεχιστεί μέχρι την 35-36η εβδομάδα μου είπε και μετά θα είναι λιγότερες οι κινήσεις του μωρού γιατί θα έχει μεγαλώσει αρκετά και θα είναι στριμωγμένο....

Καλημέρα Μαράκι με το καλό να τις αφαιρέσει τις αμυγδαλές ο αδερφός σου...αλήθεια, ισχύει ότι τους δίνουν παγωτό μετά την αφαίρεση αμυγδαλών???? :lol::lol::lol: Πάντα το είχα απορία!!

Όσο για το στήθος ναι εγώ είμαι αυτή με το στήθος χάρτη!!! :lol::lol::lol: Οι φλέβες φαίνονται μέχρι τον λαιμό!! Και είναι σαν μπλέ οδικό δίκτυο!!!! :lol::lol::lol:

Χριστίνα και βέβαια θα φύγουν, τώρα λόγω αυξημένης κυκλοφορίας αίματος φαίνονται πιο έντονα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα.....με πολυ βροχη :evil::evil: σαπισαμε,φτανει τοσο!!!

καλη επιστροφη ευγενια κ απο αυριο ηρεμια να τα λεμε πιο συχνα.οσο για την δουλεια...τουλαχιστον εμειναν στην μειωση :evil::evil: εσυ κοιτα να χαλαρωσεις τις μερες αυτες να ηρεμησεις κ να απολαυσεις τον νικολα κ τον αντρα σου.κ οταν με το καλο πιστρεψεις να οπλιστεις με μεγαλη υπομονη...ο καιρος πλησιαζει για τν μικρη μπουμπου.

μαχη ολα καλα τελικα?πολυ χαιρομαι...κ με το μαλακο οι δουλειες,δεν τελειωνουν ποτε...αυτο ισχυει για ολες!!κ εσυ αννα αφου σου περασε η τρομαρα τωρα ηρεμα κ ασε τις βολτες για τον αυγουστο(που θα ναι κ παχιες οι μυγες :lol::lol: )τοτε θα σου χρειαστουν για να γεννησεις πιο γρηγορα.

γιεληζ περαστικα κ υπομονη...ειναι πολυ ατιμες αυτες οι ξινιλες.ρωτα μηπως μπορεις να παρεις κανενα σιμεκο ή κατι αλλο,μηπως κ βοηθησει.

καλημερα τιτινα κ χριστινα!!!

εγω σημερα εχω πρωινη πρωινη παρεουλα....η κοπελια δινει ρεσιταλ μεσα στην κοιλια ή καλυτερα αγωνα μποξ :lol::lol:.δεν βλεπω την ωρα να σχολασω,να παρω την μικρη απο τον παιδικο κ να παω σπιτι.σημερα τελευταια μερα.....γιουπι γιουπι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα μου εμένα να δεις πόσες φλεβες φαίνονται!!! :lol::lol: Θα φύγουν λογικά...απλά τώρα είναι λόγω εγκυμοσύνης!

Γιελιζ μου κι εγώ μια από τα ιδια είμαι!! Σαν οδικό δίκτυο!! Εχει πολύ γέλιο!!

Τους δινουν παγωτό και ζελέ!! Ο αντρας μου όταν είχε κάνει την επέμβαση το έριξε στα παγωτά!! Πάντως τον αδερφό μου τον έχω προειδοποιήσει οτι τα δικά μου παγωτά δεν του τα δίνω χαχαχα!!

Βρε κοριτσια τώρα θυμήθηκα ότι έσπασα κι εγώ το εκατοστάρι!!! :lol::lol: Σήμερα έκλεισα 26 εβδ...και μου έμεινα 98 μερούλες!! τι ωραία!!

Καλημέρα Μιχαέλα μου...ωραία η παρεούλα σου!! :lol: Αντε υπομονή κι από αύριο ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και σε σας κοριτσακια!!

Χριστινα λογικα θα φυγουν μετα, δεν μπορει.....

Μαρια καλη επιτυχια στον αδερφο σου!!! Και μπραβο το εσπασες κι εσυ!!! Με το καλο το πενηνταρι τωρα!!!!!

Εγω χτες αγορασα πιτζαμες για το μαιευτηριο. Και μια ρομπα. Να τα παιρνω σιγα σιγα να τα εχω ετοιμα, γιατι οσο περναει ο καιρος βαραινω και δεν θα εχω καμια ορεξη να πηγαινω για ψωνια. Αρα εμειναν σουτιεν θηλασμου, επιθεματα στηθους και κρεμα θηλων, εσωρουχα και σερβιετες λοχειας.....

Τις πιτζαμες λεω να τις πλυνω και αυτες με το απορρυπαντικο που θα πλυνω τα βρεφικα ρουχα γιατι θα τις ακουμπαει το μωρο οταν γεννηθει....τι λετε? Καλυτερα δεν ειναι ή ειμαι υπερβολικη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες;;;

Τι κανουν οι κοιλιτσες;;;;

Αννα να το πεις στον γιατρο σου για τις κραμπες να σε εξετσει καλυτερα και αν είναι να σου δωσει αγωγη..

Όταν περπαταω για πολύ ωρα και γρηγορ αποναει και η δικη μου η κοιλια

Μαρακι μου θα δεις όταν καταληξεις στα επιπλακια τι θα σε βολεψει..αμα πας σε καταστηματα..θα δεις χιλιες δυο προτασει ςκαι σηγουρα καποια θα σε βολεψει..

Να θυμασαι παντα πως ότι βολευει την γειτονισσα..δεν είναι απαραιτητο να σε βολεψει και εσενα..

Κισκα…μη κανεις τετοιες σκεψεις..ολα καλα θα πανε..

Οσο για τις δουλιες σου..να ανοιξεις κωδικους Internet Banking…και τους περισσοτεροςυ λογαριαμσους να τους πληρωνεις από εκει..η να βαλεις παγια εντολη πληρωμης για τα βασικα…στην κατασταση σου μονο για τρεχαματα δεν εισαι!!!!

Τινινα καλησπερα..καλωσηρθες..το θεμα αλλαξιερα- μπανιερ ατο αναλυσαμε με το Χριστινακη στις προηγουμενες σελλιδες..θα δεια αναλογα και θα κανεις αυτό που σε βολευει..το αν είναι η όχι καλες δεν μπορουμε να σου πουμε εμεις..ειναι τι βολευει την κάθε μαμα

Γιελιζακι τι καλα..αυτη η ανακαινιση σας μου αρεσει πολύ…νεα διακοσμυση..νεο μωρακι…πωπω..με το καλο και με υγεια να τα χαρειτε όλα!!!

Ευγενεια μου…κριμα..ειλικρινα….πολυ κριμα….

Υπομονη κοριτσαρα..Αθανατο Ελληνικο κρατος..τι να πω…

Χριστινακη θα φυγουν οι φλεβες μην ανισυχεις..ειναι που μαλλων εχεις πολύ λεπτο δερμα και με το πρηξημο του στηθους φαινονται..εγω ειχα κανει μια ραγαδα στο στηθος..η οποια εξαφανιστηκε μονη της μετα…

Παιδια παρατηρω ότι στον γιο μου τετοιο μηνα ειχα ηδη ραγαδες στη μεση..τωρα δεν εχω τιποτα..ειχαν εξαφανιστει μετα

Μαχη μου και εγω με βρεθηκο απορροιπαντικο ειχα πλυνει τις δικε ςμου..μου αρεσε πολύ η μυρωδια..χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante na doume gt mou ti dinou ligo den mporw na tis vlepw...

pagwto?nomizw to exw akousei ki egw...

alitheia einai kamia apo edw apo athina?

kalimera cesilia , maxymammy kai sissi.....

sissy mou teleftaia mera sti douleia?afto ennoeis?

egw exw stamatisei edw kai dyo mines kai paw pali ton allo ioulio..dimosios ypallilos vlepeis(stratiwtikos).den exw parapono se afto to thema eimai tyxeri gt otan gyrisw to koritsaki m tha einai 1 xronou sxedon..opote tha exw prolavei na to zisw ligo..ta pragmata apo oti akouw einai dyskola eksw..kai pragmatika lypamai alla ti na kanoume etsi opws ta ekanan..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μαρακι,καλη επιτυχια κ γρηγορη αναρωη στον αδερφο σου....κ μην ξαχασεις τα λουκετα στο ψυγειο σου :lol::lol::lol:

καλημερα χρυσα!

αυτο παντως με το στηθος το εχω εγω απο παντα.οι φλεβες μου φαινονται πολυ εντονα κ ενα παραπανω τωρα. αφου οταν ημουν πιο μικρη σκεφτομουν διαφορα χαζα,κακες σκεψεις κ αλλα τετοια.μικρο κουτορνιθι ημουν με λιγα λογια :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Τι μου κάνετε?

Μπήκα για λίγο, γιατί μετά έχω οδοντίατρο, πάω για τελευταίο καθαρισμό πριν το μεγάλο γεγονός :lol: Να με βρει η κόρη με αστραφτερό χαμόγελο. Εκλεισα ραντεβού για όλη την οικογένεια. Αύριο για τον μπαμπά της και την επόμενη εβδομάδα στην "μεγάλη" μου. Τους έχωσα και τους 2 με την ευκαιρία :))

Ευγενία μου καλώς μας ξανάρθες! Μη σε παίρνει από κάτω. Σκέψου τη θετική πλευρά των πραγμάτων, γιατί πάντα υπάρχει κι αυτή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Χρύσα μου!

Μάχη μου κι εγώ πήρα ένα σετ πυτζαμουλες με κουμπια μπροστά που βολεύουν για θηλασμό αλλά θα χρειαστούμε περισσότερες ε?? Πάντως τις έπλυνα με κανονικό απορρυπαντικό...δεν το σκέφτηκα για τον βρεφικό...

ουφ ωρα να κάνω μια λίστα να βγάλω μια άκρη επιτέλους!

Μιχαέλα μου ευχαριστώ!!! :lol: Εχω βάλει ήδη το λουκέτο...αφού και στον άντρα μου τον είπα να με ρωτάει πριν πάρει παγωτό :lol::lol::lol::lol::lol:

Χριστινάκι εισαι τυχερή που έχεις τόση άδεια...Ειναι αργά να αλλάξω επάγγελμα?? :lol::lol:

Καλημέρα Ελις!!! οδοντιατρο ?? :shock: καλή επιτυχία!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχως χριστινα μου στον ιδιωτικο ειναι λιγο ζορικα τα πραγματα.στην μικρη μου δουλευα μεχρι κ που μπηκα στον μηνα μου.βλεπεις ολη η δουλεια του γραφειου περνουσε απο τα χερια μου κ οταν ελειψα χτυπησαν πολυ πισω.κ να φανταστεις οτι τοτε δεν υπηρχε το 6μηνο.μονο οι 62 μερες...μετα στην δουλεια.

οποτε μια χαρα εισαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Συμπεθερα!!!!!

τσαουσα και η μικρη ε;;;...χαχαχα...

Μαρακη με το καλο η επεμβαση και καλη ανναρωση!!!

Ηπια καφε...ουαου..εναν πολυ καλοφτιαγμενο Γαλλικο

Ελλη μου καλημερα!!!..καλη επιτυχια σημερα με τον οδοντιατρο!!!!!

Τερμα η δουλεια ε;;;..αντε μετα το Πασχα να κανονισουμε για καφεδακι!!!!

Μαρακι εγω πιστευω θα χρειαστεις περισσοτερες...εγω χρειαστηκα..συνηθως λενε 2-3 αλλα εγω ειμαι τυπος του ανπρωπου που ιδρωνει ειχα παρει 5 και στη μια ευδομαδα που εμεινα μεσα ειχα στειλει 2 φορες τη πεθερα να μου τις πλυνει ..

επισης να παρετε μαζι σας παντοφλες και σαγιοναρες για το μπανιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera eli!!!!!!!!!!!(na fantastw apo to elisavet...)

nai nai me astraftero xamogelo gt mporei na pareksigithei kai i kori den ksereis pote.. :D

maraki mou de tha sto sinistousa..exei ta kala tou alla kai ta kaka tou...

den einai kai toso eykolo na eisai mia gynaika kai na exeis 50 h kai kamia fora kana 300 mantraxaleous na iremiseis..einai kapws...

sissy mou den kserw vasika ti isxyei ston idiwtiko.posous mines dikaiouste?

secilia mou den einai polles 5?

gia kafedaki??tyxeres?alitheia apo pou eisai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μιχαέλα!!! Άρχισε τα ρεσιτάλ και η δικιά σου ε? Τέλεια!!! Εγώ δεν μπορώ να το χορτάσω!!!

Όσο για τη βροχή άσε!! Πάνω που αρχίσαμε εμείς δουλειές χάλασε ο καιρός και δεν λέει να φτιάξει! :twisted::twisted: Μου είχε πεί ο γιατρός να πάρω malox αν επιμένουν πολύ και αν δεν μπορώ να αντέξω... αλλά εγώ αντέχω ακόμα και δεν θέλω να παίρνω φάρμακα... Εντωμεταξύ είχα διαβάσει ότι ο καφές το χειροτερεύει.... εγώ μόλις ήπια έναν ελληνικό και έστρωσε κατευθείαν... πόσο αναποδη μπορεί να είμαι???? :lol::lol::lol::lol:

Άντε υπομονή! απο αύριο θα είσαι αραχτή!!!

Μαράκι άντε με το καλό να σπάσεις και το φράγμα των 50!!!!! Το 1/3 έφυγε!!!!

Καλημέρα Χρύσα μου και σε ευχαριστώ πολύ!! Και εγώ γιαυτό έχω κατενθουσιαστεί που θα κάνουμε αλλαγές για να υποδεχτούμε το μωράκι μας!!

Εγώ έχω κάποιες ραγάδες στη μέση απο παλιά που είχα πάρει-χάσει πολλά κιλά... τώρα στην εγκυμοσύνη δεν βλέπω να εμφανίστηκε καμία... ακόμα.. :roll::roll:

Μάχη με γειά τις πυτζάμες!! Τα μαζεύεις και εσύ σιγά σιγά... ωραία...

Καλημέρα Ελισάβετ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια, ευτυχώς πάω μόνο για καθαρισμό, οπότε δεν θα πονέσω καθόλου ;) .

Κορίτσια και ΄γω σιγά σιγά σκέφτομαι ν΄αρχίσω να ετοιμάζω βαλιτσα....

Χρύσα μου, ναι!!!! 2 μερούλς μου μείναν και μετά άδεια (θα ΄ρχομαι βέβαια που και που, γιατί αλλιώς.... αλλά όποτε με βολεύει και αν είναι ανάγκη). Προτεραιότητα έχει όμως ο καφές μας :lol::lol::lol::lol:

Χριστινάκι ναι το Ελις είναι από το Ελισάβετ και είμαι από Θεσ/νικη.

Καλημέρα Γιελζ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!Πως ειστε?΅

Ευγενια μου μας ελειψες!!Καλως μας ηρθες κ παλι!Οσο για τη δουλεια τωρα που θα κλεισετε πιστευω θα ηρεμησεις κ θα τα δεις ολα πιο θετικα ;)

Γιεληζ μου περαστικα,προσπαθησε να μη πινεις πολλα υγρα το βραδυ γγια να αισθανεσαι καλυτερα!

Μαρακι να πανε ολα με τον αδερφο σου κ περαστικα!

Ελισσαβετ καλο οδοντιατρο!

Μαχη μου ολα καλα λοιπον!!

Καλημερα Αννα κ Χριστινα!

Εμεις μολις γυρισαμε απο τον γιατρο,την αλλη εβδομαδα παλι μου ειπε κ σιγα σιγα θα ξεκινησω και τα no stress.Πω πω!!!6 εβδομαδες εμειναν,αρχιζω κ μετραω αντιστροφα κοριτσακια μου!!Αν κ μου ειπε οτι παω πολυ καλα γιατι ηδη μπηκα στην 31η κ ουτε μια συσπαση δεν εχω νιωσει ακομη,κ μπορει να παω κ μετα ττην 36η αν κ δυσκολο.Α!οσο για το νοσοκομειο εγω πηρα 2 νυχτικακια κ 1 ζευγαρι πυζαμακια γιατι με την καισαρικη οι πυζαμες δεν πολυβολευουν.κ μια ρομπα βεβαια.

Σας αφηνω προς το παρον,σημερα ερχεται η μανουλα για δουλιτσες ;););) Θα τα πουμε αργοτερα!Καλη μερα να εχουμε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε νιώθω τόσο πολύ και πραγματικά λυπάμαι που το βιώνεις και πάλι αυτό το πραγματικά δυσβάχτο και άδικο γεγονός.... Γνώμη μου, επειδή σε μένα δεν έδωσαν την επιλογή της απόξεσης τότε και πήρα τα χάπια (χ2 γιατί το πρώτο πρωτόκολλο δεν έπιασε γιατί ήμουν κι εγώ σχεδόν 11εβδ τότε), χωρίς να θέλω να σε τρομάξω, είναι πολύ επώδυνη και κυρίως ψυχολογικά βαριά διαδικασία... Μπορώ να σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα την εμπειρία μου, αλλά να είσαι προετοιμασμένη ότι ίσως αυτή η οδός πολύ πιθανόν να σε κάνει χειρότερα ψυχολογικά και σωματικά... 😢  
    • Εγω έχω πάρει ένα που λέγεται "Η βίβλος της φροντίδας του μωρού"..Καλό είναι,πιάνει αρκετά θέματα και για την αρχή κ αργότερα..
    • Αυτό το έχω απορία κ εγώ..συσπάσεις ακούω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι..Με πιάνουν καμιά φορά τπτ περίεργα κ λέω λες να είναι;;;🤔
    • Από την ώρα που γυρίσαμε σπίτι , έχω κλειστεί στο δωμάτιο, δεν θέλω να με βλέπει η μικρούλα μου μέσα στα κλαματα. Πήρε ο άντρας μου τον γιατρό και του είπε ότι δεν θα μου κάνει καλό τώρα ναε βάλει στο νοσοκομείο για 3-4 μέρες και να πάρω κάτι χάπια για να αποβάλλω. Στην προηγούμενη παλινδρομη είχα μείνει λίγες ώρες στο μαιευτήριο,όπου φυσικά πονούσε η ψυχήου να βλέπω γυναίκες ετοιμογεννες. Τώρα γιατί να χρειαστούν 3-4 μέρες; Λόγω της εβδομάδας που βρίσκομαι; Δεν ρώτησε ο άντρας μου και δεν ήθελα να τον καλέσω ξανά για λεπτομέρειες. Φοβάμαι πολύ την αποβολή στο σπίτι... Από την άλλη δεν θα αντέξω ψυχολογικά να ξαναπεράσω τη διαδικασία βλέποντας και ακούγοντας μωράκια νεογέννητα. Αχχχ βρε κορίτσια, ενώ έχω τον θησαυρό μου, πονάω τόσο πολύ. Μου έχει μείνει η εικόνα του υπερήχου, με το μωράκι κουλουριασμένο σχεδόν, ενώ διέκρινα ξεκάθαρα τα ποδαράκια του. Ήταν εκεί ακίνητο και σκέφτομαι ότι δεν θα το αγκαλιασω ποτέ. Η καρδιά μου έχει γεμίσει πληγές από τις απώλειες, και απλά αναρωτιέμαι γιατί;;; 
    • Μου είναι τρομερά δύσκολο. Είναι κ η περίοδος δύσκολη γ μένα γιατί χτίζουμε σπίτι και τρέχω κ πιέζομαι πολύ σε συνδυασμό με τις πολλές ώρες δουλειάς συν ένα σωρό κουλες υποχρεώσεις που προκύπτουν.  Πφφφ δεν μπορώ νιωθω ότι κλαταρω κ τσιγάρο πάει σύννεφο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...