Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

Οχι νεογεννητο με τιποτα στη μπανιερα...

Βασικα για πολυ νεογεννητα υπαρχει αυτο

http://www.koukou.gr/default.asp?pid=3&la=1&itmID=1665

δεν το εχω χρισημοποιησει να εκφερω αποψη αλλα εχω ακουσε οτι ειναι βολικο...

παντως τα πολυ μωρα δεν θελουν και πολυ πλυσημο...λιγο νερακι φτανει και περισσευει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσια.να σας ρωτησω.εχω 3-4 μερες που με πιανει ενα μουδιασμα να το πω;στο στομαχι.σα μουδιασμα.σα κραμπα.κυριως οταν δε καθομαι καλα-ορθια.σας εχει τυχει ποτε;

επισης,μετα απο περπατημα αρκετο σα να πετρωνει η κοιλια μου.λιγες φορες μου τυχε αλλα.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά δεν κοιμήθηκα...Δεν με άφησε ο αντρούλης μου..εκει που πήγα να κοιμηθώ με έπαιρνε συνέχεια τηλ για κάτι που ήθελε για τη δουλειά...

Άννα μου το μούδιασμα στο στομάχι δεν ξέρω...Το πέτρωμα στην κοιλιά από ότι μου έχει πει ο γιατρός μπόρεί να είναι συσπάσεις..Μην σε τρομάζω αλλά καλύτερα να το αναφέρεις στο γιατρό σου.

Το κάταστημα που πηρα χθες αυτα που σας έιπα το έχει στο ιντερνετ ειναι το www.peacocks.co.uk

τα έχει ακόμα πιο φθηνα από Κύπρο..Οκ δεν εχει τόσο σπουδαία πράγματα αλλά κάτι θα βρείτε..

Αυτο είναι το σουτιεν θηλασμού που πήρα http://www.peacocks.co.uk/product/index ... c=paramNav Εδώ το έχει 5 ευρώ κι εγώ το πήρα 10!

Δεν ξέρω αν στέλνουν Ελλάδα αλλά ψάξτε το...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κοριτσια δεν στέλνουν εκτός Αγγλίας...κρίμα :(

Για την αλλαξιέρα και την συρταριέρα κι εγώ προβληματίζομαι τι θα πάρω...Εχω μεγάλη ντουλάπα στο δωμάτιο και προς το παρόν εχουμε δικά μας πράγματα μέσα...δεν ξέρω τι θα κάνω...βασικά μετά το Πασχα πάμε να διαλέξουμε κρεβατάκι για να καταλήξουμε επιτέλους τι πρέπει να πάρουμε..

Θα κάνω μια λίστα για να οργανωθώ λίγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω μαρακι.το πετρωμα το ενιωσα μια φορα το σαββατο που πηγα σουπερ,κ λιγο σημερα το πρωι στο περπατημα.δηλαδη ολο κ ολο 2 φορες.

πηρα το γιατρο αλλα τετοιες ωρες δε τον βρισκεις ευκολα

μερικες φορες τα παιρνω λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες τι κανετε??Διαβαζα τα νεακια σας και απανταω ταυτοχρονα..

Μαρακι και υπολοιπες φιλεναδες πηγα lidle σημερα και εχει φερει εκεινα τα σουτιεν θηλασμου στα 8 ευρω και παντελονι εγκυμοσυνης στα 10 ευρω και ζωνη εγκυμοσυνη νομιζω 4 ευρω και μπλουζακι 6 ευρω ολα μια χαρα μου φανηκαν και λεω να παω αυριο να παρω τιποτα..ελπιζω να μην εχουν τελειωσει μιας και ο κοσμος ειχε πεσει πανω στα ραφια...Ελα βρε Μαχη μου..ολα μια χαρα θα ειναι!!

τα αλλα τα διαβασα αλλα μιλαω και τατυτοχρονα στο τηλ...και ξεχναω..τι να πω...εγω σημερα ειμαι χαλια με πονους γιατι ειχα τραπεζες και τετοια και το εχω σταμπαρει οτι αμα περπαταω με πιανουν και καθομαι και χαλαρωνω....μου εχει μπει η ιδεα οτι θα γεννησω πιο νωρις...εχω κολλησει λεμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Χριστίνα με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σου! Καλή συνέχεια απο εδώ και πέρα!!

Κίσκα μου μια χαρά όλα! Εσύ πώς είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ιδια ...ξαπλωμενη γιατι ποναω....σκεφτομαι μετα το πασχα να παω παλι στη γιατρο μου να με δει γιατι φοβαμαι πως θα γεννησω πιο νωρις...απο το πρωι ξεκινησα να εχω προβλημα...οδηγουσα και ποναγα μεχρι και η ζωνη με ενοχλουσε...μετα παρκαρα και δεν μπορουσα να περπατησω..πηγα σε τραπεζες απο εδω απο εκει και αρχιζε να ποναει δυνατα...εε απο εκεινη την ωρα δεν εχω ηρεμησει και ποναω..αυριο μου λεει ο αντρας μου κατσε σπιτι να ηρεμησεις..τωρα ουτε που κουνιεμαι..περιμενω να ερθει να φτιαξει καμια κρεπα να φαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εσύ βρε κίσκα μου πονάς και τρέχεις στούς δρόμους!!!! ΘΑ ΣΕ ΜΑΛΩΣΩ και θα έχω και δίκιο!!! κάτσε παιδί μου στον κ@λ@ σου λίγο!!! Και άσε τα σενάρια για πρόωρη γέννα σε μία άκρη! Μια χαρά στην ώρα σου θα γεννήσεις αρκεί να ξεκουράζεσαι!!! Εύχομαι να είναι περαστικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε Γιελιζ μου πρεπει αλλα απο την αλλη ποιος να μου τα κανει...???Ασε που ειμαι και ατομο που δεν μπορω να καθομαι...αλλα γενικα με τραπεζες ειναι οι λογαριασμοι στο ονομα μου και πλεον οι πραγγελειες πληρονονται μονο μεσω τραπεζης και πρεπει να παω εγω μιας και ο λογαριασμος ειναι στο ονομα μου..εκει που ελεγα τη Μεγαλη Βδομαδα δεν θα παω μαγαζι...τελικα ολοι θυμηθικαν τελευταια στιγμη να παραγγειλουν τα πραγματα τους και τρεχω σαν τρελη η γυναικα να προλαβω να τα εχω...αντικαταβολη πια δεν υπαρχει γιατι εχουν παθει πολλα...και δεν δεινουν πια ετσι...και με βολευεεεε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα αγαπημενες μου!!Εδω κ μια ωρα διαβαζω τα νεα σας πολυλογουδες μου!!Κ οπως παντα δε θυμαμαι τιποτα!!

Τον γιατρο παλι δεν τον βρηκα,μεχρι να παω ειχε φυγει :evil::evil::evil::evil::evil:

Μιχαελα μου ολα καλα θα πανε,μη σκεφτεσαι καθολου την ημερομηνια,σκεψου οτι θα κανεις μια πολυ σημαντικη εξεταση κ θα απολαυσεις το ζουζουνακι σου ;)

Χριστινα εμεις πηραμε αλλαξιερα κ απ'οτι ειδα κ απο την νυφη μου βολευει αρκετα γιατι εχεις τα παντα διπλα σου,ρουχα,πανες,μαντηλακια ενω αλλαζεις το μωρο.

Αννα μου οπως τα περιγραφεις ειναι συσπασεις,ρωτα κ τον γιατρο σου αλλα χρειαζεται ξεκουραση,μη πολυγυροφερνεις!!

Χρυσα μου ακομη ταλαιπωρεισαι με καουρες?Υπομονη αλλα προσπαθησε να φας κατι παραπανω ή τουλαχιστον πολλες φορες κ απο λιγο.

Κισκα μου ταλαιπωρηθηκες κι εσυ,ειναι οι μερες τετοιες...υπομονη!Αλλα προσπαθησε να ξεκουραζεσαι περισσοτερο.Κ ασε τις βλακειες για προωρο τοκετο!!

Γιεληζ πως παει με τα πλακακια?Ξεκινησαν να στρωνουν 'η ακομη στο ''ξηλωμα'' ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιτινα μου καλως μας ηρθες.Διαβαζα τοση ωρα που σε ξεχασα :oops::oops::oops:

Ο,τι μας βολευει ειναι καλο,εγω προσωπικα αυτης της λογικης ειμαι.Καθε μια κανει τις αγορες της βαση χωρου,οικονομικων κ των συνηθειων μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου συμπεθέρα!! Τελείωσανε το σαλόνι τελείως (τα βάλανε δηλαδή) μόνο οι αρμοί μείναν για αύριο... αύριο θα πιάσουνε άλλο δωμάτιο ξήλωμα και πέρασμα...

Εσύ πάλι δεν βρήκες τον γιατρό? Καλά που χάνεται συνέχεια?

Κίσκα καταλαβαίνω ότι δεν μπορείς να αφήσεις τις δουλειές αλλά προσπάθησε να μην κουράζεσαι τόσο πολύ!

Κοριτσάκια σας αφήνω τώρα γιατί θέλει να δεί κάτι ο άντρας μου... Τα λέμε αύριο Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα λεει του ετυε κατι εκτακτο,την Παρασκευη δε πηγε καθολου κ την Πεμπτη καισαρικη εκτακτη.Τι να πω...

Μια χαρα να ξηλωνουν κ να τελειωνουν ενα δωματιο τη μερα.Αντε καλα τελειωματα!!Κ καλη ξεκουραση!Τα λεμε αυριο!Κ οπως ειπαμε,αυτοι τη δουλεια τους κι εσυ κλεισμενη στην κρεβατοκαμαρα ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofitsa se eyxarstw,,,,ase kai egw to pathainw ayto diavazw diavazw kai sto telos ksexnaw poios exei grapsei ti :D:D:D sigoura einai analoga ti volevei thn kathe mia alla pistevw pws apo to na skiveis synexei na to allazeis sto krevati oti epilekseis apo ta dyo mia xara tha einai!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα το γιατρο κοριτσια.για το στομαχι μου πε οτι μαλλον ειναι τα μωρα που πιεζουν.για τις συσπασεις μου πε οτι αφου αισθανθηκα μονο μια προχτες κ σημερα να μην ανησυχω.μου αυξησε ομως το βραδυνο γιουτοπαρ.απο μισο σε ενα.τωρα ο θεος βοηθος.ελπιζω να μη συμβει τιποτα

κ εννοειται κομμενες οι βολτες :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna mou ypomonh eyxomai na pane ola kala me ta ponakia pou exeis....!!!!!!!!!!!

koritsakia b-epipedou kanate???egw tha paw na thn kanw stis 2-5!!!kai aypomonw na perasoun oi meres na dw to mwraki mou pali!!!!einai toso wrai giati mas vazei kai 4D kai mas dinei kai polles fwtografies!!!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!Μου λείψατε!!

δεν έχω προλάβει να διαβάσω νέα σας... :?:? ελπίζω όλες να είστε καλά!!

Εγώ είμαι πάρα μα πάρα πολύ κουρασμένη.. η προηγούμενη εβδομάδα με εξουθένωσε... τα έχω δει όλα!!!ήταν εξαντλητικά.. :o:o Είναι και κάποιες μέρες τώρα που πονάω κάτω χαμηλά... νιώθω ότι έχει κατέβει πολύ η μικρή... και πιέζει!ο γιατρός είπε ξεκούραση και όχι πολλά πολλά.. αν συνεχιστεί αυτό θα πάω να με δει...Ψυχολογικά είμαι χάλια δεν ξέρω τι φταίει.. έχω πέσει πάρα πολύ... μου ανακοινώθηκε ότι θα μου μειωθεί και ο μισθός μου λίγο.. όχι πολύ... 500 ευρώ μόνο για όσο κάθομαι και ήρθε κι έδεσε το γλυκό!!Νιώθω θυμωμένη, πικραμένη, πληγωμένη..... δεν έχω καμία διάθεση να δουλέψω... θέλω μόνο να είμαι σπίτι μου με το παιδάκι μου!!

Ευτυχώς αύριο κλείνουμε και θα ξεκουραστώ και ίσως να ηρεμήσω κιόλας...

Θα προσπαθήσω να διαβάσω τα νέα σας...και να ξαναμπώ.. αλλιώς από αύριο θα είμαι πιο χαλαρή!!

Φιλάκια πολλά πολλά κουκλίτσες μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...