Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

Νίκη μου τέλειο είναι!!! Όποτε κάνω δεν μπορώ να σταματήσω να τρώω!!! :lol::lol: Όσο για τις ντομάτες... εγώ τις τρώω και σκέτες σαν μήλο! Τόσο πολύ μου αρέσουν!!

Χρύσα κουράγιο και υπομονή!! θα έρθει και η δικιά σου σειρά να τρώς ότι θές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιελζ, λόγω σιδήρου τρώω τόσο μοσχάρι.

Το φαγητό που περιγράφεις μοιάζει πολύ και με τα "παπουτσάκια" μόνο που εκεί η μελιτζάνα είναι κομμένη κατά μήκος. Σωστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μοιάζει με τα παπουτσάκια αλλά χωρίς τη πατάτα... Στα παπουτσάκια κόβουμε την μελιτζάνα σαν βάρκα (η παπουτσάκι) και την γεμίζουμε με κιμά κρεμμυδι ντομάτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακη η καμπυλη δειχνειε αν εχεις ταση να εμφανυσης διαβιτη κυησης- πολυ σημαντικος παραγων..η ξαδελφη μου πχ εμφανιζει πολυ υψηλες τιμες και θα κανει ινσουλιη γιατι με τη διατροφη δεν καταφερε να το ρυθμησει..

τροω αυτα γιατι δεν μπορω να φαω τιποτα λλο..η θα κανω δυσπεψια..η θα ξερναω..η θα κανω καουρες που θα υποφερω..οποτε τροω οτι βρω...στο σπιτι τροω που και που κανενα ψαρακι η κοτοπουλο ψητο η κρεας παλη ψητο η βραστο..μεχρι εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης πολύ ωραία γίνονται τα σαρμαδάκια -ντολμαδάκια με κρεμμύδι αντί για λάχανο η αμπελόφυλλο!!

Τα είχα δεί κάποτε στον Μαμαλάκη και τα έκανα και βγήκαν τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσάκια, προέκυψε δουλίτσα εκτός, οπότε φεύγω μια και καλή.

Καλό μεσημέρι και καλή ΟΡΕΞΗ (σορρυ Χρύσα, εύχομαι σύντομα να βελτιωθεί η κατάστασή σου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία η συνταγή Γιείζ μου...ευχαριστώ!!

Δυστυχώς ο αντρας μου δεν τα τρώει πολύ αυτά...οποτε οτι κάνω σε μικρή ποσότητα μόνο για μένα :lol::lol:

Χρύσα μου ακόμα έχεις δυσπεψίες?

Γιελιζ κι εγώ τρελλάινομαι για ντομάτα...ειδικά τα μικρά τα ντοματίνια!!

Αχ αυτά τα καλοκαιρινά φρούτα...δεν θα έρθουν?? :lol::lol:

Χριστινάκι η καμπύλη εχει σχέση μεν με τα γλυκά αλλά δεν ειναι απαραίτητο οτι θα εχεις πρόβλημα αν τρως γλυκά...Εγώ ας πουμε που τρωω και παγωτο καθε μερα όταν εκανα την καμπύλη ολα ηταν οκ! Ο γιατρός μου ειχε πει να την κάνω μεταξύ 24ης-28ης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεσιλια καλα αποτελεσματα με την καμπυλη!

Χριστινα,αυτη η εξεταση διεχνει αν εχεις προδιαθεση για διαβητη.Την εχω κανει ηδη 2 φορες και θα την κανω και 3η γιατι το ζαχαρο μου ειναι οριακο.Φυσικα και εχει να κανει με τα γλυκα.Δεν κανει να τρωω ουτε γλυκα,ουτ αμυλο,μακαροναι,ρυζι,πατατες,οσπρια.Ολα σε περιορισμενες ποσοτητες.Ζαχαρη μακρυα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρακαλώ Μαράκι!

Και τα τοματίνια μαρέσουν... σαν καραμέλες τα τρώω!!! :lol::lol::lol:

Πώ πώ καλοκαιρινά φρούτα... εδικά καρπουζάκι με φέτα και ψωμάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια οχι απλα δεν τρωω τις ντοματες αλλα δεν μπορω ουτε να τις καθαρισω.Μπορει να κανω και εμετο απο την μυρωδια...Δεν μ'αρεσει καθολου η γευση τους,ουτε η μυρωδια τους,μπιλαχ...Ειναι το χειροτερο μου!Ευτυχως και ο αντρας μου τις μισει το ιδιο,οποτε ντοματες δεν μπαινουν μεσα στο σπιτι. :lol: Μονο σε κονσερβα ντοματακι και αυτο το λιωνω για να το κανω σαλτσα,να μην εχει κομματακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλάκα κάνεις Νικη?? Ουτε στον αντρα μου αρέσει πολύ η ντομάτα αλλά ντοματίνια τρώει! :o

Γιελιζ θα συμφωνησω μαζί σου!! καρπουζάκι...μμμμμμ :lol::lol:

Στο μεταξύ κοριτσια αυτες τις μέρες έχω αρχίσει να νιώθω βαρύ το στήθος μου...πιο πολύ από πριν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι άρχισε για τα καλά η παραγωγή γάλακτος φαίνεται! :lol::lol::lol: και το δικό μου έτσι είναι... επίσης έχουν μεγαλώσει και σκουρήνει οι θηλές....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ αυτό σκέφτηκα Γιελιζ...Οι θηλές έχουν σκουρύνει αρκετά αλλά φαντάζομαι θα σκουρύνουν κι άλλο..

Αφού λέω στον άντρα μου με το καλόνα γεννηθεί και να αρχίσω θηλασμό θα θέλω βοήθεια για να κρατώ με το ένα χερι το μωρό και με το άλλο το στήθος :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα για να μεγαλωσουν και να σκουρινου η θηλες..ουαου...χτες που εκαν αμπανιο τρομαξα!!!

Χριστινακη ειναι ετσι οπως τα λενε τα κοριτσια για τη διατροφη....

Αχ παιδια..αμα δεν ειχα τον Χριστοφορο να τρεχει στο σπιτι και να μου δειχνει με τον καλυτερο τροπο πως ολα αυτα που υποφερω αξιζουν τον κοπο..θα γκρινιαζα καθε μερα...ειλικρινα...

κουραστηκα..μετα παλη θα εχω τα ιδια..εκει που ελεγα οτι μετα τη γεννα θα κανω διατροφη και γυμναστικη..θα πλακοσω στο φαη και θα γινω φαλαινα!!!!

Αφου λιμπιζομαι καλε τα φασολακια..το πιστευετε;;;;

ακομα και το σπανακορυζο που εφτιαξε η πεθερα το λιμπιστικα..

για μεσιμεριανο τεικα εφαγα 3 κομματακια μικρα κρεας..και τιποτα αλλο..

αυτο ειναι το μεσιμεριανο μου...

οταν γυρισωσ πιτ θα τσιμπισω ενα ζελε ανανα..και το απογευμα θα παω στην κουμπαρα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!Τι κανετε?

Εμεις ειμαστε μια χαρα και ξενυχτηδες απο τις 5.30 σημερα...ο μικρουλης ειχε κεφια!!!!!!!

Ημουν στο Ικα απο το πρωι....και εκανα μια τρυπα στο νερο!!!!!!!!!Ειχα ραντεβου 26/4 για τις κλεξαν κ μου το ακυρωσανε οι αχρηστοι γιατι δηλωσε αδεια ο γιατρος..ελατε τη Δευτερα να περασετε εκτακταμου πε η ηλιθια που πηρε τηλ..πηγα κ γω σημερα απο τις 8.30 το πρωι και τελικα δεν εκανα τιποτα γιατι λεει ειχε πολυ δουλεια και να τα παρω βερεσε απο το φαρμακειο κ να του χρωσταω τη συνταγη!!!

Ελλας το μεγαλειο σου!!!!!!!

Ηρθα σπιτι κ ειπα να ξαπλωσ η γυναικα..πανω που με πηρε ο υπνος..το κουδουνι..αυτος που παιρνουμε τα νερα για τον ψυκτη..κ τωρα παλι γαριδα το ματι!!!

Θα βαλω να φτιαξω φασολακια για μεσημερι..

Το τουρλου μου αρεσε κ μενα..αλλα δεν αρεσειτου αντρα μου...επισης για ψευτομουσακα..κανω..κοβω ροδελς τις μελιτζανες τις ψηνω στον φουρνο ενα 20λεπτο στρωνω στο ταψι μια στρωση μετα κιμα μετα παλι μελιτζανες και για μπεσαμελ χτυπαω 2 γιαουρτια με ενα δυο αυγα κ τυρι τριμενο κ το αδειαζω απο πανω!!!πολυ νοστιμο ελαφρυ κ διαιτολογικοτατο!!!!!

Το απογευμα μαλλον θα φτιαξω κουλουρακια!!!

Αυταααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dld egw p exw kanei apli ejetash zaxaroy kai itan poli kali logika de tha exw prodiathesi?tha tin kanw vevaia tin kampili alla allaksa giatro kai exw rantevou 30 tou minos.opote tha to sizitisoume.

osa gia tin ntomata...kai o antras m oute na tin dei..paidia einai teleia.....

gt etsi?kai gia kalokairi me feta.......pw pw pw....trela...

koritsakia m egw eimai 5.5 kai akoma de exw vgalei tpt apo to stithos an kai exei megalwsei poilli kai exoun skourinei oi thiles...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επεστρεψα κ παλι....αυτη την φορα απο το σπιτι!!!τελικα ο αντρας μου δεν θα ερθει σπιτι για μεσημερι οποτε ακυρο το κριθαρακι.εφτιαξα ρυζακι κ εχω βαλει στο φουρνο πατατουλες...κ απο το πες πες ειχα κ εμπνευση.εκοψα κ μικρα μικρα κομματακια ντοματουλα,πιπερια πρασινη κ ριγανιτσα,εβαλα κ λιγο χυμο ντοματουλας,λιγο νερακι κ τα εβαλα στο φουρνο.λεω προς το τελος να ριξω κ τυρακι.ή μηπως τριμενο κασερι?ή καλυτερα κ τα δυο :lol::lol: μου εχει σπασει την μυτη!!!

γιεληζ ωραια αυτη η ιδεα με τον κιμα.εμενα ο αντρας μου δεν την πολυ θελει την μελιτζανα στον μουσακα,συνεχεια την βγαζει.οποτε καλη ιδεα μεσα στο κιμα να μην φαινεται...σαν τα παιδακια για να τρωνε το φαγητο τους :lol::lol:

καλα αποτελεσματα χρυσα κ υπομονη με την δυσπεψια.σε καταλαβαινω!!!εμενα σημερα τι με επιασε...εκανα το πρωι τοστ με κασερι κ ντοματα,εστειψα κ πορτοκαλια για να πιω τον σιδηρο κ απο εκεινη την ωρα ειμαι ολο καουρες.με χαλασε πολυ.συνηθως το πορτοκαλι το πινω το απογευμα κ δεν με πειραζει τελικα το φρεσκο(εσυ γιεληζ δεν μου το ειπες αυτο?)τι το ηθελα πρωινιατικα :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Κατερινάκι! Έμπλεξες με το ΙΚΑ... τι να πώ? Τα είπες όλα !!! Ελλάς το μεγαλείο σου!

Χριστίνα μην αγχώνεσαι με την καμπύλη, ούτε εγώ την έχω κάνει ακόμα... τώρα στις 30 εβδομάδες που έχω ραντεβού με τον γιατρό θα μου πεί μάλλον να την κάνω...

Μιχαέλα εμένα ο φυσικός χυμός δεν με πειράζει καθόλου...(ναι εγώ στο είχα πεί) μήπως έφαγες ψωμί για τόστ συσκευασμένο? γιατί αυτά με σκοτώνουν... έχουν συντηρητικά....

Ωραίο φαίνεται το φαί που κάνεις! Εγώ θα έλεγα με φέτα να το συνδιάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...