Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

Euxaristw polu koritsia..!!!!!!!!!!!!Hdh exw arxisei na ton erwteuomai...kai akoma den ton epiasa sthn agalia mou...mono apo tis kiniseis tou kai trelenomai!!!!!!!!!

Sisaki mou eimai sto spiti mou kai ekei den exw internet twra irhta mia volta sthn mama mou kai mpika apo edw gi auto xathika!!!!!Den polu paw sthn douleia gt twra den exei polu kai etsi paei o antras mou...eixa vevaia kai prin kana mina ligo rozaki kai etsi imoun mesa..alla eutixws doksa ton theo ola teleia!!!!!!!!!!!

Polu xairomai pou sas vriskw oles kala..!!!!Den kserw re koritsia alla oso pernaei o kairos toso pio kala niwthw...ante na erthei kai to kalokairi!!!!!!!!!!!!!!!!

Nai Diosa mou kaneme Mpleeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!na to vlepw na trelenomai....xixixixixixixixixi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νίκη μου με γεια η τηλεόραση...και πρόσεξε αυτό με τους πωλητ'ες στο 'αμαζον...εχει δίκιο η Γιελιζ!

Μαρουλίτα μου καλώς μας ήρθες με το καλό ο παίδαρος και η β΄επιπέδου...χαίρομαι που είσαι καλά!

Χριστινάκι εισαι σίγουρη ότι στην Κύπρο είναι πιο φθηνα??? :lol::lol: καλύτερα να ψωνίζεις από μαγαζιά στην ελλάδα παρά από Κύπρο!!Ειναι ακριβή η αγορά μας!

Το BPA FREE ειναι μια ουσία που δεν πρέπεθ να έχουν τα μπιμπερό, ο αποστειρωτής και γενικά παιδικά προιοντα...ετσι λένει οι παιδιατροι...

Μιχαέλα μου κι εγώ κριθαράκι έφτιαξα με λουκάνικο..

Για πείτε βρε κοριτσια συνταγή για το τουρλού...στην Κύπρο δεν το φτιάχνουμε και όταν ήμουν Ελλάδα μου άρεσε πολύ!!

Επιτέλους η λίστα μας ολοκληρώθηκε!! Ποιο χρώμα επικρατεί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Ντιοσακι.Θα το κοιταξω οπωσδηποτε.Αν και προς το παρον δεν το βρισκω.Πως το γραφει; :roll: Σορρυ ειμαι ασχετη! :lol:

Μαρουλιτα τι κανεις κοριτσι μου;Με το καλο ο μπεμπακος σου!

Το τουρλου εμεις το λεμε μπριαμ.Βαζω απ'ολα μεσα,πατατα,κολοκυθακι,μελιτζανα,πιπερια,κρεμμυδι,ντοματα και τα βαζω στον φουρνο στην γαστρα με μπολικο λαδακι.Γινεται μουρλια!Δοκιμαστε το,ειναι πιο νοστιμο απο της κατσαρολας. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωπωπω γιεληζ τι μου εκανες τωρα....λιμπιστικα τα τηγανητα...μελιτζανες,πατατες,πιπεριες(με εκνευριζουν γιατι πιτσιλανε :x:x ),πατατουλες κ μπολικη σαλτσουλα για βουτιες....βλεπω την τεταρτη που θα καθομαι αντι για τουρλου να το ριξω στα τηγανητα :lol::lol: κολασηηηηηηη!!!

αυριο καμια πατατουλα λεμονατη με λιγο ρυζακι,καμια μακαροναδα κ κανενα αυγουλακι κ περασε κ η εβδομαδα αυτη.την πεμπτη λεω να κοινωνισω αφου θα παω την μικρη μου.

δεν σας ειπα.....την αλλη πεμπτη που εχω την β επιπεδου...περυσι την ιδια μερα ειχαμε δει το μωρακι μας που ειχε σταματησει η καρδουλα του...οταν εκλεισα το ραντεβου δεν το ειχα θυμηθει κ προχθες που το συζητουσαμε με τον αντρα μου το θυμηθηκα.ευχομαι να ειναι μια απλη συμπτωση οι ημερομηνιες(θες δεν θες ομως το σκεφτεσαι)κ αυτη την φορα να ακουσουμε τα καλυτερα νεα στο σημαντικοτερο ραντεβου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσυ μην σκεφτεσαι τετοια πραγματα κοριτσι μου!Ολα καλα θα πανε για το μπεμπακι σου!Και εγω μετα το Πασχα εχω την β επιπεδου.Ολες μαζι ειμαστε,ε; :lol:

Εφαγα προχθες τηγανιτες πατατες και κολοκυθακια και το ζαχαρο πηγε στα υψη!Στην γαστρα καλυτερα... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα μου το ίδιο έπαθα κι εγώ με την περίδεση τραχήλου...ήτανε να την κάνω την ίδια μέρα που γέννησα κι εχασα το κοριτσάκι μου...αλλά τελικά μου άλλαξε το ραντεβου ο γιατρος πιο πολύ για μένα..

Συμπτωση ειναι...και θα εχεις να μας πεις τα πιο ευχαριστα νέα!

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά τα βαζουμε όλα μαζί τα υλικά κι αυτό ειναι? Τι άλλο?? Βοηθείστε με!! Αυτο που με προβληματίζει έιναι η μελιντζάνα που δεν την έχω ξαναφτιάξει! Πείτε οδηγίες!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη κ εγω ετσι ακριβως το κανω αλλα στην κατσαρολα.το εχω ξανακουσει στο φουρνο.την γαστρα την εχεις κλειστη ετσι?την αλλη φορα θα το επιχειρησω.

αληθεια χριστινα τι ειναι αυτο το καγιανα...καλα το λεω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisaki mou ola tha pane kala!!!!!!!!!!Outws h allws twra ta aisthanomaste ta ninakia mas kai den kserw re koritsia egw twra meta tis peripeteies mas ena mina twra..pisteuw pws ola tha pane teleia!!!!!!!Einai polu kalh xronia....eimai sigourh!!!!!!!!!!!!!

Koritsia mou prepei na sas xairetisw...den sas euxomai kalo pasxa gt sigoura tha ksana mpw..:)

Filakia polla se oles sas...kai kalo sas mesimeri!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sissi mou eides symptwseis?mi noiazesai omws egw pistevw oti an ginei kati kako kathe mana tha to eniwthe...vasika de tha eniwthe to mwraki tis...opote ola kala min anisixeis....me to kalo kai na mas steileis na mas peis..

diosa mou einai ntomata me avgo sto tigani i stin katsarola...egw vazw kai feta kai trelainomai......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_i_0_15?url=search-alias%3Dbeauty&field-keywords=weleda+products&sprefix=weleda+products Νίκη μου πάνε σε αυτήν τη σελίδα και δές αριστερά στην σελίδα λέει

Department

μετά Delivery Option

μετά Brand

μετά Avg. Customer Review

μετά Price

και μετά Seller

όλα αυτά απο κάτω έχουν διάφορες επιλογές που τσεκάρεις το κουτάκι αυτού που θές... στο Seller

αν δεν σου βγάζει το Amazon.co.uk πατάς το › See more... και σου βγάζει όλους του προμηθευτές και το πόσα προίοντα απο αυτό που ζητάς έχει ο καθένας...

Μιχαέλα μου μην το σκέφτεσαι καθόλου έτσι... όλα μια χαρά θα είναι...

Και εγώ την ημέρα που μπήκα πέρσι στο νοσομκομείο με σπασμένα νερά έχω ραντεβού στον γιατρό και κλείνω την 30η εβδομάδα.. (πρώτα ο θεός) επίσης την ίδια ημερομηνία το 2009 είχε μπεί ο παππούς μου στο νοσοκομείο (στο ίδιο μεμένα) και δεν τα κατάφερε.... άσε αμα τα σκεφτείς μπορεί να φρικάρεις οπότε καλύτερα μην....

Μιχαέλα στραπατσάδα πρέπει να είναι...

Μαράκι τα εγώ τα τσιγαρίζω όλα μαζί και μετά προσθέτω την τριμμένη ντομάτα και μόλις πιεί τα ζουμιά του και αρχίζει και τσιτσιρίζει βάζω πολτό ντομάτας με νεράκι και κλείνω το καπάκι μέχρι να γίνει.

Χριστίνα στραπατσάδα είναι τελικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον μαρακι.....κοβουμε τις μελιτζανες,τα κολοκυθακια,τις πιπεριες κ τις πατατουλες σε μικρα κομματακια(γινονται κ πιο γρηγορα).τριβω το κρεμμυδι στο ρεντε(εμεις ετσι το προτιμαμε)αν θες το βαζεις κ φετουλες,οπως σου αρεσει.στο λαδακι τριγυριζω λιγο το κρεμμυδακι κ μετα ριχνω ολα τα λαχανικα.τα φερνω βολτα.ριχνεις κ φρεσκο χυμο ντοματουλας ή του εμποριου αν δεν εχεις.τα ξαναφερνεις βολτα.ριχνεις πιπερακι,αλατακι κ ριγανιτσα.εγω βαζω κ λιγο μαιντανο.κλεινεις το καπακι...κ μολις αρχιζουν κ περνουν βραση το χαμηλωνεις κ σε μιση ωριτσα με 40 λεπτα ετοιμο το φαγακι.......εγω να σας πω πως μαρεσει να το τρωω?...ολα μαζι τα λιωνω με το πιρουνι κ γινεται σαν πουρες...μουρλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον δειτε πως το κανω εγω:

Κοβω ροδελες τα λαχανικα.Βαζω πατατα,πιπερια,κολοκυθι,μελιτζανα(οχι πολλη γιατι δεν μου αρεσει),καροτακι,κρεμμυδι,μπολικο λαδακι και μαϊντανο και αλατι-πιπερι.Τα ανακατευω.Προσθετω και ντοματακι κονσερβα ή αν θελετε φρεσκια ντοματα τριμμενη.Βαζω λιγο νερακι,ανακατευω και βουρ στον φουρνο!Τη γαστρα την εχω κλειστη και μετα την ανοιγω για να τραβηξει το νερακι,προς το τελος.Αλλα μην βαλετε πολυ νερο και πιουν τα λαχανικα και νερουλιασουν.Πιο πολυ ελαιολαδο.

Μαρακι τις μελιτζανες θα τις κοψεις ροδελες θα τις πλυνεις και μετα θα τις αφησεις στο νερο με μπολικο αλατι να φυγει η πικραδα τους.Αλλαξε 2-3 φορες το νερακι μεχρι να μην βγαινει πολυ μωβ.Δεν θελει πολλη ωρα,5 λεπττακια αφησε τες στο νερο με αλατι και ειναι ετοιμες.

Ντιοσακι σ'ευχαριστω πολυ! :D

Χριστινα ντοματες με τα αυγα φτιαχνω και εγω.Βαζω μεσα και φετα και πιπερια και τα τηγανιζω ολα μαζι ανακατεμενα και γινεται μουρλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες ποτε προλαβατε κ γεμισατε τοσες σελιδες παλι;

μαχη τι κανεις;πηρες το γιατρο;

πηρα 2 φορμακια ολοσωμα για τις πασχαλιτσες μου κ 2 κουβερτουλες

ηθελα να παρω κ αλλα,αλλα κρατηθηκα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ανυσηχω τοσο γιατι πλεον το νοιωθω καθημερινα οποτε ξερω οτι ειναι εκει...απλα αγχωνομαι να ειναι καλα κ γερο κ να μην συμβαινει τιποτα κακο!!!

αλλα οπως ειπε κ η γιεληζ αν τα σκεφτομαστε ετσι....θα φρικαρουμε.

καλο πασχα να εχουμε μαρουλιτα.

αυγα με ντοματα μμμμμμμμ....εγω βαζω κ λιγη πρασινη πιπερια.

σας χαιρετωωωωωωωωω...καλο μεσημερι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κοριτσια μου..θα το επιχειρήσω μες στην βδομάδα!! Ευχαριστώ για τις οδηγίες!!

Άννα μου με το καλό να τα χαρούν τα μωράκια σου!

Καλό μεσημέρι Μαρουλίτα και Μιχαέλα!!

Χρύσα μου έκανες την καμπύλη? Αντε καλά αποτελεσματα τωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα με γειά τα πραγματάκια για τις μικρές!!! Θα έρθει ο καιρός για να πάρεις και άλλα...υπομονή ;););)΄

Γειά σου Χρύσα!! Καλά αποτελέσματα!!!

Μιχαέλα και εγώ βάζω πιπεριές... απόλα τα χρώματα!!! μιάααμ!!! Καλό μεσημέρι και καλή ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου ανοίξατε την όρεξη πάλι με το τουρλού. Θα κάνω αύριο μμμμμμμμμμ

Για σήμερα έχω ΜΟΣΧΑΡΙ (σε λίγο θα μουγκρίζω) με δαμάσκηνα και ρύζι.

Μιχαέλα, θετική σκέψη!!!!!

Καλη επιτυχία Χρύσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai nai beboulino einai milame treeeeeelaaaaaaaaaaaaa.. emeis stin amaliada(apo ekei eimai) to leme καγιανά....m aresei fovera idiaitera gia kalokairi....ti strapatsada ti kagianas einai mia nostimia....asxeto alla piga simera gia soutien thilasmou kai pira kai rouxalakia pali gia to fasolaki mou..den anteka annoula opote den eisai i moni pou thelei na ta parei olaaaaaaa.....

pasxalitses?/??poli glyko...xaxa

xrysa tin kampili se poio mina tin kanoun?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι να σου πώ και μία συνταγή με μελιτζάνες και κιμά τέλεια!!!Βάζεις λάδι στην καταρόλα τσιγαρίζεις το κρεμμύδι μετά βάζει τον κιμά συνεχίζεις το τσιγάρισμα μέχρι να γίνει ο κιμάς μετά βάζει τις μελιτζάνες μέχρι να μαλακώσουν λίγο συμπληρώνεις τοματάκι σάλτσα νερό τα αφήνεις να πάρουν μία βράση ενδιάμεσα κόβεις πατάτες σε ροδέλες τις στρώνεις στο ταψί και απο πάνω ρίχνεις το περιεχόμενο της κατσαρόλας (πρέπει να έχει αρκετό ζουμί) απο πάνω στρώνεις ντομάτες σε ροδέλες και τα βάζεις στον φούρνο... μετά απο μισή ώρα 40 λεπτά είναι έτοιμο... εγώ το λέω μουσακά γιαλαντζή :lol::lol::lol: και το κάνω έτσι γιατί δεν μπορώ να τρώω τηγανιτά.... αν θές αντί για ντομάτες απο πάνω μπορείς να βάλεις και μπεσαμέλ... αλλά με τις ντομάτες γίνεται πιο ελαφρύ.

Ελισάβετ μια χαρά είναι και το μοσχαράκι... έχει και σίδηρο! ;);) Καλή όρεξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ρε δε ντρεπεστε..εγω ακομα τρεφομαι με ψωμια και φουντουκια..και εσεις μηλατε για φαη..τα σαλια μου τρεχουν... =p~=p~=p~

Χριστινακη μου εμενα μου ειπε να την κανω απο σημερα μεχρι τις 30..τωρα φανταζομαι οτι εχει ενα ευρος γιατ ξερω κοπελες απο μας που τιν εκανα νωρητερα..και μερικες θα κανουν 2 καμπυλες...

Εγω εφαγα με τα χιλια ζορια μια σπιτικη πιτσα φτιαγμενη απο σκετη ζυμη και μανηταρια..την εψησε η πεθερα μου χτες..δεν μπορω να φαω τιποτα αλλο...

Σημερα θα παμε στο δικο μου μεγαλο βαφτηστηρι και αυριο στου αντρα μου..στο μικρο στειλεμα ηδη τα δωρα μας...και χτες ηρθε η νονα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...