Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο8! Και οι κλωτσιές συνεχίζονται!!


Recommended Posts

Πηρα ηδη τον γιατρο μου τηλ και μου ειπε δεν ειναι τιποτα..επειδη τωρα το μωρο τεντωνεται συνεχει και οι κινησεις του ειναι πιο εντονες σπρωχνει τα εντερα πανω κ τεντωνει η κοιλια κ γι αυτο μουδιαζει σε καποιο σημειο..Μου πε υπομονη μεχρι να γεννησω..

Τελικα τι θα φαμε σημερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ολες του μαγειρεματος ειμαστε σημερα βλεπω! :lol:

Τελικα αν ειναι το τροπικαλ το χρωμα που δινουν,ειναι μοντελο του 2010,προφανως τους εμειναν.Δεν με χαλαει ομως...Κριμα που δεν προλαβαινω να παω σημερα,θα παω μια βολτα την Δευτερα να το δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα κι εγώ...

Μαίρη μου κι εμένα αυτό μου αρέσει...το λαχανί!!! Εχει το ιδιο μοντέλο μια φίλη μου και ειναι ευχαριστημένη απλά λέει ειναι βαρύ...Μου έχουν προτείνει μια άλλη μάρκα που είναι πιο ακριβή αλλά δεν χρειάζεται αργότερα να πάρεις άλλο οταν μεγαλώσει το μωρό... http://www.inglesina.com/en

Απο φαγητό ευτυχώς γλύτωσα...με πήρε ο αντρας μου ότι έρχεται με ένα φίλο και θα φέρουν γκούντις!!! ;)

κατερινάκι αυτό που λες το νιώθω κι εγώ καμιά φορά...αριστερά απο τον αφαλό και λίγο πιο ψηλά...Αλλά δεν είναι ακριβώς μούδιασμα...σαν κάτι να με καίει, να με τραβάει...δεν μπορώ να το διευκρινήσω... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τα Inglesina τα εχω δει.Πολυ ωραια αλλα τσιμπημενα...Ξεφευγουν πολυ...

Θα παω την Δευτερα στα Πρεναταλ,460 ειναι πολυ καλη τιμη για Περεγκο.Ειχα βρει και στο ιντερνετ σε αυτη την τιμη αλλα τα πηραν ολα,δεν υπαρχει πια... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου δεν ξέρω ακριβως σε τι τιμή βρίσκονται...αλλά ξέρω κι εγώ ότι τσιμπάνε...Θα μας το πάρουν οι γονεις μου βεβαια αλλά δεν χρειάζεται να δώσουν πολλά...Ισως να πληρωσουν μόνο το καρότσι και το car seat το παίρνουμε εμείς..Παντως κι εμείς της peg perego σκεφτόμασταν αρχικά απλά αυτο που μας προβληματίζει ειναι το car seat..Να μην παίρνουμε ένα και μετά από λίγους μήνες να το αλλάζουμε...Θα δειξει...μετά το Πάσχα θα το ψάξιυμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι μου κ γω ακριβως αυτο νιωθω...χτες εβγαλα το συμπερασμα οτι μοιαζει με μουδιασμα...

Τελικα εφτιαξα κανελονια με κιμα κ μπεσαμελ με πρασινο γαλα...δεν ειχα κρεμα γαλακτος...

Καλο μεσημερι γκαστρουλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααα μολις μπηκα και εγω και διαβαζω τα μηνυματακια σας να ενημερωθω για οτι εχασα....

christina25 και PIPITSAZOUZOUNA διαβασα για το ΕΛΕΝΑ που λεγατε...εμενα γεννησε εκει μια φιλη μου και ειχα παει να την δω..και επαθα σοκ..ειχα γεννησει πριν 2 μηνες απο αυτην αλλα στο ΜΗΤΕΡΑ...εε δεν μπορω να πω πως τα δωματια ειναι σαν τα ιδιωτικα...ηταν και σε μονοκλινο..μαυρο χαλι...οκ το παιδι το ειχε μαζι αλλα εγω να σας πω το προτιμω να το παιρνουν γιατι ουτως η αλλος στο σπιτι ολη μερα θα το εχουμε οποτε τις πρωτε 4 μερουλες ας ξεκουρατσουμε...η φιλη μου γεννησε με καισαρικη και δεν ειχε καμια βοηθεια και ειχε και το παιδι εκει το οποιο ειχε παθει μια μολυνση στα ματια και ηταν πριζμενα και δεν ανοιγαν και φωναζα τις νοσοκομες και καμια δεν ερχοταν μα καμια ομως...ο οροφος ολος μυριζε καμενα μακαρονια λες και ειχα την κουζινα διπλα...γενικα πολυ ασχημη εντυπωση μου εκανε..αφηστε που δεν τις ελεγαν καν τι να φαει και αυτη ετρωγε τα παντα και ξερω πως στην καισαρικη πρεπει μονο φρυγανια με τσαι μεχρι να δουλεψουν τα αντερα...ναι ειναι 1000 φορες πιο οικονομικο αλλα εγω δεν μπορω να το συγκρινω με τα ιδιωτικα που χτυπας το κουμπι και οτι ωρα και να ειναι ερχεται η νοσοκομα...μπορει σε αυτην να ετυχε δεν λεω..παντως ασχημε εντυπωση μου εκανε.

beboulino δεν τρωω καθολου αλατι δεν μου αρεσει και μου ειχε πει και το μαρακι για καφε αλλα ουτε καφε πινω...εχω και προβλημα με το στομαχι μου..δεν ξερω μπορει επειδη δεν εχω συνηθησει τα χαπια να το κανει γιατι μονο συροπια πινω

anna k να κοιταζεις γιατι να μην κοιταζει..αυτο περιμενω και εγω πως και πως αντε με το καλοοο!!

katerina... το πινω πριν αυτο το χαπι το isoptin ειναι και μετα πινω το yutopar ανυπομονω να μου πει ποτε να τα σταματησωωω

Γεια σου βρε Γιωργο και με το καλο....αντε Καλο Πασχα να εχεις...Πασχαλινος ο γιος!!

γεια σου βρε merykal με τα γλυκα σου...ανοιγεις την ορεξη

beboulino εγω ημουνα μεταξυ peg perego και brevi με τη ΗELLO KITTY αλλα μαλλον στο 2ο θα καταληξω..το εχω ερωτευτει...και ειναι και οικονομικο γιατι δεν χρειαζομαι να ειναι τριο μιας και εχω απο τον γιο μου,τα εχω δει απο κοντα τα peg perego και το swich και ενα αλλο που αλλαζει φορα το τιμονι και μια χαρα μου φανηκανε..εγω παντος το καλοκαιρακι που ειχε μεγαλωσει ο μικρος ειχα παρει απο το juniornet νομιζω ειναι το site αλλα το μαγαζι στην αθηνα το λενε jugolino ενα ελαφρι καλοκαιρινο με 50 ευρω.Το λιωσαμε...και τα 2 τα χρησιμοποιησα πααρα πολυ.

Εμεις σημερα φαγαμε κοτοπουλο με πουρε...εγω εκανα τον πουρε και ο αντρας μου εψησε κοτοπουλο στην ψηστιερα...το βραδυ ειναι το προβλημααα...θα σας πριξω αλλα σας βαζω παλι μια φωτο με το καροτσι...το εχω ερωτευτει τοοοσο πολυ...μπορειτε να πατε να δειτε στο brevi.eu οπου εχει διαφορα αλλα τα εχει και στο babyisland.gr και τωρα τα εφερε και το prenatal

Καλε η Γιελιζ που ειναι??Μαστορευει???

post-1349-13873936831267_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπέλες μου.

Πήγαμε στο jumbo με τον άνδρα μου να πάρουμε δωράκια, παιχνίδια για το Πάσχα σε παιδάκια της οικογένειας. Αγόρασα και κάποια διακοσμητικά cartoons για το δωμάτιο του Ανδρέα μου.

Ήρθαμε σπίτι και δεν μπορούσα να κάτσω, συνέχεια έβρισκα πράγματα να μετακινώ, να πετώ, ότι φανταστείτε κορούδες μου, ο άνδρας μου μου βαλε τις φωνές και μου πε θα με δέσει πάνω στο καναπέ :lol::lol: . Η φίλη μου λέει ότι υπάρχει σύνδρομο για αυτό διαπιστωμένο...το σύνδρομο της "φωλιάς". Όπως τα πουλιά ετοιμάζουν τη φωλιά τους για να υποδεχθούν τα μικρά τους το ίδιο κάνουν και οι έγκυες :lol::lol::lol:

Είχα αγοράσει μια τέλεια μεγάλη κορνίζα και έβαλα μέσα πολλές φωτογραφίες απ το γάμο μας, μου πήρε πολύ ώρα να το φτιάξω - σήμερα μου ρθε η όρεξη να το κάνω- και μόλις το ολοκλήρωσα. Είχα σκοπό να το βάλω στο δωμάτιο μας, και μετά συνειδητοποίησα ότι κάτι είχα κάνει και ράγισα το γυαλί. Στεναχωρήθηκα επειδή είναι κολλημένες στο γυαλί θα μου πάρει ώρα να το ξανακάνω :(:(

Εσείς τι κάνετε;

Κορού μου χαίρομαι που τα αποτελέσματα της Β Επιπέδου ήταν μια χαρά. Μπράβο!!! Να χαίρεσαι τις κουκλίτσες σου.

Τα λέμε αργότερα.

χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες...ολο μπαινοβγαίνω σήμερα...αφού δεν έχω κάτι να κάνω :?

Εριξα μια ωρίτσα ύπνο το απογευμα, είχα απίστευτο πονοκέφαλο...

Τώρα είμαι πάλι μοναχούλα αφού ο καλός μου πήγε σε μια εκδήλωση με έναν φίλο μας...

Μου υποσχέθηκε αύριο να με πάει βόλτα όμως.. 8-)

Εκανα δύο τοστ τώρα να φάω και ένα τεράστιο ποτήρι γάλα!!! :lol::lol:

Χρυσταλλένη μου κι εσύ στο τζάμπο?? Τι ωραία!!!! :?

Υπάρχει όντως το σύνδρομο που λες κι αφού σε ένα μήνα θα μπεις στο μήνα σου λογικό είναι!!!

Οι άλλες πού είστε να μου κάνετε παρεούλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες!!!

Μπήκα για λίγο να δώ τι κάνετε!

Δεν διάβασα οοοολα όσα γράψατε...

Αλλά διάβασα ότι μας ήρθε η Πιπίτσα μας και ο γιόκας της! Πιπίτσα μου να έχεις ένα τέλειο υπόλοιπο εγκυμοσύνης και με το καλό να κρατήσεις τον γιόκα σου στην αγκαλιά σου! Χάρηκα πολύ με τα νέα σου και έλεγα που χάθηκες... τα καλύτερα σου εύχομαι!!!

Μαράκι μοναχούλα και εσύ? Και εγώ! Θα λείπει ο άντρας μου μέχρι αύριο το βράδυ και με έχει πιάσει ψιχοπλάκωμα! :(:(

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου...κι εσύ μοναχούλα?? Υπομονή μέχρι αύριο!!!

Εγώ από το πρωί σήμερα με έχει πιάσει μια υπνηλία άλλο πράγαμ...πάλι νυστάζω!!!

Αρχισε το Greek Idol..πάω να δω όσο αντέξω δηλαδή :lol::lol:

Καλό βράδυ σε όλες....

Πολλά φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου!!!Σας εχασα 2 μερες τωρα!!Κ σημερα καταπιαστηκα με δουλιτσες,ακριβως οπως η Χρυσταλλενη κ μετα ημουν τοσο κουρασμενη που δεν ειχα διαθεση ουτε να ανοιξω υπολογιστη!!Ευελπιστω σε λιγες μερες το δωματιο να ειναι ετοιμο για τις ζουζουνιτσες μου.Οταν με το καλο γινει θα το βγαλω φωτο να σας το δειξω!

Σημερα εφτιαξα λαχανοπιτα κ φαγαμε αλλα μεχρι να γεννησω δε νομιζω να ξανακανω,πολυ κουραση...

Απο αποψη νηστειας,μιας κ το αναφερατε δε νηστεψα ποτε,ποσο μαλλον τωρα που ειμαι κ εγκυος!Αλλου ειναι οι αμαρτιες γλυκες μου κ οχι στο αν θα φαμε ενα κομματι κρεας.....

Απο καροτσια της peg perego ειναι πολυ καλα οντως αλλα δε κανουν για νεογεννητα.Εχετε κι αυτο στα υποψη σας πριν καταληξετε.

Αννουλα μια χαρα η β'επιπεδου,μπραβο σας!!!

Μαρακι κι εγω μονη ειμαι,τη μιση μερα ο καλος μου δουλευε κ νωριτερα βγηκε κι αυτος με τους φιλους του για καφε κ μετα θα δουνε ποδοσφαιρο.Κ ενω συνηθως ειμαι πολυ κουλ με τα εξω του,σημερα τα εχω παρει κ μου εχει χαλασει η διαθεση αρκετα μπορω να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό βράδυ Μαράκι!

Άσε συμπεθέρα κάναμε όλες τις ετοιμασίες για να έρθουν τη Δευτέρα να μας ξηλώσουν τα παλιά πλακάκια... σήμερα όλη μέρα άδειαζα το σαλόνι...χαλάσαμε και την ντουλάπα της κρεβατοκάμαρας και εκεί έγινε ο κακός χαμός.. αλλά έπρεπε να γίνει και ένα ξεκαθάρισμα. Το αργότερο μέχρι την Παρασκευή μας είπαν θα τελειώσουν με τα πλακάκια και μετά θα αρχίσουμε τα βαψίματα!

Σε καταλαβαίνω που χάλασε η διάθεση σου... εδώ ο δικός μου για δουλειά πήγε και ήμουν έτοιμη να βάλω τα κλάμματα :lol::lol::lol: άτιμες ορμόνες, τι ναπώ????

Τώρα είδα ότι έκανε η Άννα την Β επιπέδου!!! Μπράβο Άννα μου!!! Ολα καλά!!! Μεγάλωσαν τα κορίτσια σου!!! Καλή συνέχεια απο εδώ και πέρα!!!

Εγώ λογικά εδώ θα είμαι συμπεθέρα!! Καλό μπανάκι τα λέμε σε λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι η αληθεια ειναι το ξεκαθαρισμα χρειαζεται.Εμεις ειχαμε κανει ανακαινιση πριν 3 χρονια,κουζινα,μπανιο,κουφωματα αλλα καναμε το λαθος κ δεν αλλαξαμε πλακακια τοτε κ τωρα το σκεφτομαστε πως να ξανααδεισαουμε το σπιτι..λαθος μεγαλο!!Ασε που σε μερικα σημεια ειναι εντελως κουφια οποτε δε το γλιτωνουμε..

Παντως χαρα στο κουραγιο σου με την εγκυμοσυνη να ασχολεισαι κ με αυτα..σε θαυμαζω!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε Σοφία μου!! Τα πλακάκια στο σπίτι μπήκαν πρίν 15-16 χρόνια και τα βάλανε χωρίς κόλλα αλλά με τσιμέντο... και στη κρεβατοκάμαρα άρχισαν να ξεκολλάνε... ο μόνος λόγος που έχω το κουράγιο είναι ότι δεν θα άντεχα μέρα παρπάνω με τα συγκεκριμένα πλακάκια...όσο βλέπω τα σημεία που έχουν πρόβλημα με πιάνει απελπισία!!! :lol::lol::lol: Απο την χαρά μου που επιτέλους θα τα ξεφορτωθώ μπορώ να κάνω όλη μέρα δουλειές και να μην με νοιάζει!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω!Με τσιμεντο ε?Σε καταλαβαινω,ετσι ητανε κ μενα στην κουζινα.Λογικο,σπιτια παλια με αλλες τεχνοτροπιες φτιαγμενα.Κ το δικο μας σχεδον 20τιας ειναι αλλα ευτυχως δε του φαινεται καθολου,ιδιως κ μετα την ανακαινιση,οχι οτι δε θελει ακομη δουλιτσα... ;) Αλλα οπως λες προκειμενου να γινουν,χαλαλι η ταλαιπωρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι ακριβώς!! Αλλά στη δική μας περίπτωση φταίει ο πεθερός μου!!! Γιατί ο ίδιος μάστορας που τα πέρασε τότε θα μας τα ξανακάνει και τώρα...Και όταν του είπε ο άντρας μου έτσι και έτσι ότι ξεκολλάνε τα πλακάκια του λέει εμείς τότε παρακαλούσαμε τον πατέρα σου να τα βάλουμε με κόλλα αλλά αυτός δεν ήθελε!!! (για να μην πληρώσει παραπάνω λεφτά!!! :twisted::twisted: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε,καπως ετσι γινεται παντα δυστυχως.Σε εμας να δεις,4 σπιτια στη σειρα ολα τα ιδια!Οταν πρωτοηρθα επαθα εγκεφαλικο!Οπως θελανε οι παππουδες τα φτιαξανε.Κι οταν αρχισαμε να αλλαζουμε το δικο μας,μας τη λεγανε ολοι,κυριως εμενα δηλαδη γιατι εγω ημουν η ''ξενη''...Κατσε να ξεπεταχτουν λιγο οι μικρες κ θα αρχισω να γκρεμιζω κ τοιχους!!Εκει να δεις τι θα πουνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα Σοφία μου μία απο τα ίδια έχουμε και εμείς!!!! 3 σπίτια στη σειρά!!!! Σαν τρένο!!! Και μία αυλή!!!Όταν είπαμε να χωρίσουμε την αυλή και να κάνουμε την δική μας είσοδο έγινε πανικός!!! Ότι και καλά ήρθα εγώ η ξένη και θέλω να χωρίσω τα αδέρφια! :lol::lol::lol::lol: Δεν ξέρεις τι να κάνεις να γελάσεις η να κλάψεις σε τέτοιες περιπτώσεις!!!

Κάνε ότι θέλεις εσύ και μη δίνεις σημασία τι λένε...

Ο πεθερός μου έκανε 9 παιδιά γιατί έτσι γούσταρε!!! Ο άντρας μου δουλεύει απο τα 11 και στα 17 του είχε μαζέψει κάποια λεφτά ( το ίδιο και ο κατα 1 μεγαλύτερος αδερφός του) και ο πεθερός μου αποφάσισε να τους φτιάξει σπίτι! Και εκεί που ήταν να γίνουν 2 σπίτια αποφάσισε να τα κάνει 3 γιατί ο μεγαλύτερος κουνιάδος μου είχε παντρευτεί ήδη και δεν είχε δικό του σπίτι αλλά ούτε και λεφτά στην άκρη και έτσι με τα λεφτά του άντρα μου και του κουνιάδου μου έκαναν σπίτι και στον μεγαλύτερο αδερφό! Ε και ότι μπήκε μέσα στο σπίτι απο ποιότητα ήταν ότι ναναι 1ον γιατί τα διάλεγε ο πεθερός μαζί με τη πεθερά και 2ον για να εξοικονομηθούν χρήματα και για το 3ο σπίτι! Μεγάλες αδικίες!! Και άμα τους ρωτήσεις λένε "ΦΤΙΑΞΑΜΕ σπίτια για τα παιδιά μας!!!" και θέλουν και να ανακατεύονται!!! Τέσπα τα σκέφτομαι και νευριάζω πάλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!τι κανετε;ολα καλα;εγω ξυπνησα ξημερωματα παλι.απο τις 5.30 στο ποδι.κ απο εκεινη την ωρα κανω με τη μαμα μου δουλειες.περιμενω τα πεθερικα σημερα απο το νησι κ εχουμε ετοιμασιες.ψαρακι με φρεσκα σκορδα στο φουρνο,πατατοσαλατα,χορτοπιτα και ραδικια εχει σημερα το μενου

τωρα ειδα που μιλατε για σπιτια.εγω ημουν διορισμενη σε νησι οπου κ γνωρισα τον αντρα μου.παντρευτηκαμε κ μειναμε σε νοικι.παρολο που τα πεθερικα μου ειχαν 2 μικρα δυαρια αδεια.δε μας τα εδιναν παρολο που ελεγαν οτι ειναι κληρονομια του αντρα μου ,γιατι για 15 μερες το χρονο ερχονταν να μεινουν 2 θειες του αντρα μου.παρολο που το πατρικο του θα μπορουσε ανετοτατα να τις φιλοξενησει μιας κ εχει 5 κρεββατοκαμαρες.ακομα κ οταν ηρθε η ωρα να μας διωχνει ο ιδιοκτητης του σπιτιου που νοικιαζαμε για ιδιοκατοικηση,κ παρολο που για 3 μηνες δε βρισκαμε σπιτι δε μας δεχτηκαν να μας αφησουν να μπουμε σ ενα απο τα σπιτια.το αποκορυφωμα ηρθε το καλοκαιρι.που μαθαμε οτι το πατρικο του με 5 κρεββατοκαμαρες κ 1 τεραστιο σαλονι γραφτηκε εξ ολοκληρου στην αδερφη του αντρα μου που μενει μονιμα στην αθηνα κ μενει σε σπιτι παραχωρημενο σ αυτην απο μια απο τις θειες τους.ουτε ενα δωματιο λοιπον δεν αξιζε συμφωνα μ αυτους ο αντρας μου παρα κατι χωραφιες σ ενα βουνο.

παρολο λοιπον που δεν ηθελα να παρω τον αντρα μου απο το τοπο του αναγκαστηκαμε να μετακομισουμε στα γιαννενα οπου ο πατερας μου ευτυχως ειχε προννοησει κ μου ειχε ετοιμο ενα ωραιοτατο κ τεραστιο 4αρι σε προαστιο των ιωαννινων.κ ο ιδιος τελειοποιησε ενα 3αρι που ειχαμε στο κατω οροφο κ μετακομισαν αρον αρον για να μη μας ζορισουν.κ χρεωθηκαν κ δανειο χωρις να μας επιβαρυνουν καθολου.

αυτα.περι αδικιων..........................

ο αντρας μου ειναι ενα κομματι μαλαμα.που δε λεει κακη κουβεντα για κανενα.εμεις τα βαζουμε ολα πισω μας.ειμαστε κ οι 2 πολυ φιλοτιμοι κ δεν εχουμε αξιωση απο κανενα.μαζι στησαμε την οικογενεια μας κ περασαμε ολες τις αγωνιες.οσους δε φερθηκαν καλα κ αδικουν τους βλεπει ο θεος κ πραττει αναλογως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και δεν πηγαίνεις ιπποκράτειο ή Παπαγεωργιου ; Ότι εφημερεύει.. Βρες μια δικαιολογία κ θα σε δούνε..
    • Είναι ακριβώς αυτό όμως, όπως το περιγράφεις.. μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι, να ήταν δηλαδή στο χέρι μου το όποιο στάδιο της εγκυμοσύνης.. δυστυχώς όμως δεν είναι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσεύχομαι και να πιστεύω στο σπορακι και πως "κάποιος" θα φροντίσει και για εμάς να καταφέρουμε να το πάρουμε στην αγκαλιά μας τελειόμηνο και υγιές.. Άσε κοριτσάκι μου!!! Γίνομαι έξαλλη, πιάνω από 0-100 σε 1"..!!! Ή συγκινούμαι και πάνε να με πιάσουν τα κλάματα επίσης σε δευτερόλεπτα με το πιο άσχετο.. πχ χθες είδα μια ταινία οικογενειακή ιστορική για την ανθρωπιά και τη καλοσύνη και βουρκωνα/δακρυζα κάθε τρεις και λίγο.. που είμαι άνθρωπος σκληρός και δεν συγκινούμαι καθόλου εύκολα.. by the way η ταινία λέγεται white bird.. αξίζει να τη δείτε αν σας ενδιαφέρει.. Ήθελα να σε ρωτήσω εντωμεταξυ.. και όποια άλλη κοπέλα δηλαδή που μπορεί να απαντήσει, αλλά επειδή θυμάμαι διάβασα δικό σου σχόλιο για το συμπλήρωμα σιδήρου ρωτάω εσένα.. τι ακριβώς σου είπαν οι γιατροί σου σχετικά; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου το απογοήτευσε στο πρώτο τρίμηνο γιατί υπάρχουν έρευνες λέει που δείχνουν ότι ο σίδηρος συνδέεται με υψηλές πιθανότητες τερατογενεσεων στο έμβρυο και υπάρχει γενική οδηγία η λήψη του να γίνεται μετά το πρώτο τρίμηνο, το έψαξα και όντως το απαγορεύουν γενικά.. τώρα διάβαζα ξεκίνησαν (το 2013) στην Δανία να δίνουν ως γενική οδηγία την έναρξη του σιδήρου στην 10η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει αν είναι ασφαλές και συστήνεται να αποφεύγεται.. το ίδιο μου είπε και η αιματολογος προχθές που ρώτησα για διασταύρωση.. σκέψου ότι έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας με αιματοκρίτη πάντα χαμηλό και στην εγκυμοσύνη πέρσι είχε φτάσει 32 πριν χάσω το μωράκι.. και πάλι ο γιατρός λέει όχι.. είδα εσένα στο ξεκίνησαν πολύ νωρίς.. σου το αιτιολογησαν; Ήθελα να στο πω όταν σε διάβασα αλλά δεν ήμουν έτοιμη ακόμα να γράψω..
    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...