Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ..............


Recommended Posts

Ηλιαχτίδα μου εύχομαι αυτή η δοκιμασία vα ήταv η τελευταία... :(

Σϊγουρα αυτό που πέρασες δεv ξεχvιέται κ μακάρι vα μηv το ζει καμια μαvούλα όμως vα έχεις πίστη και ο Θεούλης και η Παvαγίτσα σύvτομα θα σου χαρίσουv το αδερφάκι του! Πολλά φιλάκια κ μια μεγάλη ζεστή αγκαλίτσα από εμέvα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια και για την στήριξή σας , την έχω πραγματικά ανάγκη......

ο πόνος δεν γιατρεύεται αλλά ελπίζω με την δύναμη του Θεού να μαλακώσει για να μπορέσω μόλις μου πουν το οκ οι γιατροί (λόγω της καισαρικής) να ξαναπαλέψω για το όνειρο μου και να πάω για τα 2 κατεψυγμένα εμβρυάκια που έχω,(αδελφάκια της κορούλας μου).

Σας ευχαριστώ και πάλι

και σας εύχομαι σε όσες έχετε μωράκια να τα χαίρεστε, να είναι πάντα γερά και τυχερά

και σε όσες το παλεύουμε να μας αξιώσει η Παναγίτσα σύντομα να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας και μεις υγιή μωράκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ηλιαχτίδα μου τα καλύτερα σου ευχομαι απο εδω και πέρα και φυσικά ποτε ξανα να μη νοιώσεις τέτοιο πόνο. Με το καλό να μείνεις εγκυούλα στο επόμενο παιδάκι σου πολύ πολύ σύντομα. Σε φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..Ηλιαχτίδα σου εύχομαι από την καρδιά μου πολύ γρήγορα και με τη βοήθεια του καλού Θεού να είσαι και πάλι έγκυος και να φέρεις στον κόσμο το μωράκι σου!!! έχε ελπίδα και πίστη και όλα θα πάνε κατ ευχήν θα δεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακι μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να φερεις στον κοσμο το/τα αδερφακι/α του μωρου σου. Ειναι απιστευτο δεν εχω λογια ειλικρινα απλα στενοχωριεμαι απιστευτα. Ευχομαι να εισαι δυνατη κ να σου πανε ολα κατ ευχην γλυκια μου. Μην το βαζεις κατω κ καντο για σενα κ για το μωρακι που εχασες. ΠΡαγματικα μην με παρεξηγεις δεν ξερω τι να σου πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαχτίδα μου, κάνε υπομονή. Σε καταλαβαίνω. Έχασα κι εγώ πριν 4 μήνες τα δίδυμά μου... Ό,τι και να σου πούμε εμείς, ο πόνος σου θα είναι εκεί... Ο χρόνος το μόνο που κάνει είναι να το "απαλύνει". Εγώ παίρνω δύναμη από τον άνδρα μου, και έχω καταλήξει ότι η Φύση αλλιώς ορίζει από αυτά που ονειρευόμαστε. Το σίγουρο είναι ότι θα ξαναπροσπαθήσω μόλις μου δώσει το ΟΚ ο γιατρός (γιατί και εγώ με καισαρική είμαι). Θα δεις και εσύ -με τον καιρό- ότι θα πεισμώσεις και ακριβώς επειδή το θέλουμε τόσο πολύ, την επόμενη φορά θα πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ. Ο ΧΡΟΝΟΣ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ... ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ...ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ.ΑΓΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ, ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΤΑΥΡΩΣΗ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΑΝΑΣΤΑΣΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι παρα πολυ,πρεπει ομως να κανεις κουραγιο κ αν θελεις να γινεις μανουλα να ξεκινησεις παλι την προσπαθεια που θα σου χαρισει το μωρακι που λαχταρας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσό μα πόσο σε καταλαβαίνω ....δεν ξέρω εάν διάβασες την ιστορία μου ...εχασα την κόρη μου στην 38 εβδομάδα + 4 ημέρες ξαφνικά χωρις κανένα λόγο, 3 κιλά μωρό ενδομήτριος θάνατος μιας τέλειας εγκυμοσύνης

Δυστυχώς ο θεός θέλει πιο πολύ από εμάς τα μωρά μας .....δεν θα σου πω κουράγιο και υπομονή,όταν μου το λένε αυτό ΕΚΝΕΥΡΊΖΟΜΑΙ ....ΘΑ κλάψεις ,θα πονέσεις ,θα εκνευριστείς,θα πεις :Γιατί σε μένα ?Απάντηση δεν θα πάρεις ....Σε εμένα έχουν περάσει 6 μήνες ,εδω και δυο μήνες προσπαθώ για δεύτερο ... Όταν μπορέσεις Ξεκίνα για το επόμενο ,μόνο έτσι θα απαλύνει λιγάκι ο πόνος σου ..... και προσπάθησε όσο μα όσο μπορείς να μην το σκέπτεσαι.....Γιατί ΤΡΕΛΑΊΝΕΣΑΙ .... ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ,ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΣΟ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΟΣ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαχτιδα μου λυπαμαι παρα πολυ.

Σε καταλαβαινω.

Πριν απο 2 χρονια εχασα κι εγω το αγορακι μου και τωρα κραταω στην αγκαλια μου το κοριτσακι μου.

Υπομονη ψυχη μου.Ειναι ενα τεραστιο βουνο και θα πρεπει να το ανεβεις μονη σου.Οταν ομως φτασεις στην κορυφη,θα σε ανταμοιψει η θεα.

Κλαψε,βρισε,ξεσπασε...Μην το κρατησεις μεσα σου.Θα σε βοηθησει να νιωσεις καλυτερα και να πας ενα βημα παραπερα.

Ευχομαι να ερθει γρηγορα ενα υγιες μωρακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ Κ ΕΓΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ,ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΛΟΓΙΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΟΗΘΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΣΤΙΣ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ, Η ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΔΕΙΞΕ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ Κ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΛΑΘΟΣ ΣΥΛΛΗΨΗ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ.

ΠΟΝΑΩ, ΚΛΑΙΩ Κ ΥΠΟΦΕΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ Κ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΗ ΕΧΩ ΕΝΑ ΓΙΟ 16 ΜΗΝΩΝ. ΑΡΓΗΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΜΟΥ, Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΣ Κ ΔΥΝΑΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ Κ ΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟΥΛΗ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΛΙ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ Κ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΠΩΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΞΑΝΑ ΣΥΜΒΕΙ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΣΕ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην χασεις ποτε τη δυναμη σου και το κουραγιο σου. Για το κοριτσακι που εφυγε και για το αγορακι ή το κοριτσακι που θα ερθει στη ζωουλα σου και θα σε γεμισει χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εισαι η μονη ειμαι και εγω εδω ,εμενα εζησε μονο 5 μερες ο πονος ειναι αβασταχτος , συλλυπητηρια σε καταλαβενω απολυτα ο χρονος θα απαληνη λιγο τον πονο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουραγιο κοπελα μου. Μαζεψε τα κομματια σου και προσπαθησε να στηριχτεις στα ποδια σου. Η τριτη φορα θα ειναι η τυχερη σου, οπως ηταν και η δικη μου. 3 μηνων αναγκαστηκα να κανω διακοπη με κανονικη γεννα, και ενω η καρδια λειτουργουσε. Ακρανια μας ειπαν. Εκανα καιρο να συνελθω. Εκανα και τριτη εξωσωματικη και τωρα καραταω αγκαλια τα χελιδονακια μου!!!

Σκεψου, καποιο η καποια χελιδονακια χρειαζονται εσενα για μανουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο πολυ σας καταλαβαινω το αγορακι μου θα ηταν 2 μηνων σημερα αλλα δυστηχως για κακη μου τυχη και εγω αναγκαστικα να κανω διακοπη στον εκτο μηνα τις εγκυμοσινης μου με κανονικη γεννα ειχε προβλημα στην καρδουλα του το αγγελουδι μου..ο πονος μας αβασταχτος ειμασταν τοσο ευτυχισμενη περιμεναμε πως και πως να ερθει στη ζωη το παιδακι μας το πρωτο ομως δεν εγινε ποτε...ολα εγιναν τοσο γρηγορα πως τα φερνει ετσι η ζωη και με τον πιο ασχημο τροπο...

συνχωρεστε με που μιλισα τοσο πολυ για τον εαυτο μου.....το ειχα αναγκη

ομως και εγω εδω θα ειμαι για εσας δεν σας γνωριζω ομως θα δινουμε κουραγιο η μια στην αλλη κοριτσια μου λυπαμαι ειλικρινα μεσα απο την καρδια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ηλιαχτιδα μου διαβαζω και κλαιω ειλικρινα .....σε νιωθω οσο δε φανταζεσαι. εχασα και γω το αγορακι μου , και γω φανταζομουνα το πασχα διαφορετικο αλλα......κουραγιο κοριτσι μου . εμενα εζησε μονο εξι μερες στην εντατικη μοναδα νεογνων στην Θεσσαλονικη. ποναει πολυ αλλα κουραγιο........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ. Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Απαντήσεις

    • Εμένα δεν την παίρνει καθόλου! Κι ούτε και θέλω...  Εγώ κορίτσι μου είμαι στον 7ο ουρανό οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό. Ούτε κουρασμένη νιώθω να πω την αλήθεια. Απλά κάποιες μέρες, αραιά ευτυχώς, νιώθω πως θα ήθελα να κοιμηθώ λίγο ακόμα. Εγώ ευτυχώς εδώ και 10 μέρες είμαι τελείως καθαρή επιτέλους. Σίγουρα θα πρέπει να προσέχετε. Δεν ξέρεις πότε θα ξανά γίνει ωορρηξία. 
    • Εγώ φοβόμουν μην καεί αλλά νομίζω ότι πια δύσκολα καίει ο ήλιος. Για κοιλίτσα μάλλον έχει ψύχρα, αλλά, χεράκια και ποδαράκια θα τ' αφήνω κι εγώ λίγο. 
    • Ελααα η εμπειρία, και εγώ 85 υπολόγισα από την ένταση της γραμμής. Απίστευτο 😂😂. Είπα τέλος, χτες το βράδυ έκλαιγα, έλεγα στον άντρα μου ότι τελείωσε και αυτή η εγκυμοσύνη. Σήμερα εννοείται με εκραξε χαχα Οπότε θα κάνω 1 τεστ έτσι για την τιμή των όπλων κάθε 2-3 μέρες. Σίγουρα όχι κάθε μέρα όμως (και έκανα και εγώ 2-3 τη μέρα, ψύχωση!!)   @ditaki κορίτσι μου γλυκό αν θελήσεις μπορείς να μου στείλεις μήνυμα. Είμαι σίγουρη ότι πέρασα και εγώ επιλοχειο. Τώρα ένα χρόνο μετά το αναγνωρίζω που επιτέλους αρχίζω να βγαίνω από αυτό το σκοτάδι. Με βοήθησε που άλλαξα σπίτι και περιοχή. Πλέον βγαίνω σχεδόν κάθε μέρα βόλτες με το κοριτσακι μου και κυρίως κάθε φορά που νιώθω να πέφτω και να πνιγομαι. Οπότε, σωστά ειπώθηκε παραπάνω να βγαίνεις. Μόνη σου, με φίλες, με άλλες μαμάδες, αλλά μην μένεις μέσα στους 4 τοίχους. Πάρε βοήθεια σε παρακαλώ, είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς, το έζησα στο πετσί μου. Και ένιωθα και τύψεις που πάλεψα τόσο πολύ για αυτό το μωρό και αντί να το ζω στα άκρα και να πετάω στα σύννεφα, εγώ έκλαιγα συνέχεια. Ένιωθα απέραντη μοναξιά, χαμένη, δεν ήξερα ποια είμαι πλέον... Λάτρευα και λατρεύω το παιδάκι μου, αλλά δυστυχώς δεν ήταν αυτό αρκετό για να είμαι ευτυχισμένη, τουλάχιστον όχι όπως περίμενα να είμαι. Κανείς δεν μας προετοιμάζει για την περίοδο της λοχείας. Είναι μια περίοδος πάρα πολύ δύσκολη για τη νέα μαμά και για αυτό χρειαζόμαστε ένα υποστηρικτικό περιβάλλον γύρω μας. Θα στο ξαναγράψω και το εννοώ.. Μπορείς να μου στείλεις απλά για να τα πεις κάπου μια αν είσαι Αθήνα μετά χαράς να βγαίνουμε μαζί βόλτες ♥️ Δεν είσαι μόνη σου ♥️
    • Τώρα καλά είμαι! Είναι λίγο γκρινιάρης γιατί πεινάει διαρκώς...κ τον κρατάω στο στήθος μιάμιση με δύο ώρες, αλλά δεν έχω γάλα. Τον ακούω που καταπίνει, αλλά αν βγει θα ηρεμήσει για μισή ώρα το πολύ κ μετά ξανά κλάμα κ στήθος απευθείας. Κ με το θηλαστρο που προσπάθησα να βγάλω 10ml με το ζόρι κ από τα δύο. Τώρα θα έρθει τη Δευτέρα να τον δει κ θα συζητήσω μαζί του τι θα κανω με τον θηλασμό.  Εγώ ηρέμησα λίγο μέχρι χθες το πρωί. Ξεκίνησε πάλι να δαγκώνει ενώ είχε ηρεμήσει. Πιστεύω ότι φταίει κ η πεθερά μου σε αυτό. Ήρθε χθες για 3 ώρες για να αρχίσει να την μαθαίνει κ δεν τον άφησε στιγμή από την αγκαλιά της κι αυτός έκλαιγε γιατί πεινούσε κ της το έλεγα κ δεν μου τον έδινε. Μέχρι που αναγκάστηκα να κατεβάσω μπλούζα κ σουτιέν μπροστά της για να αναγκαστεί να μου τον δώσει. Εννοείται πως από τη νευρικότητα που είχε που τον πήγαινε βόλτες μέσα στο σπίτι κ καλά για να τον ηρεμήσει με δάγκωσε κ μου άνοιξε ξανά την πληγή. Την επόμενη φορά που θα έρθει δε θα είμαι ευγενική. 
    • Κι εμένα βάζει το χεράκι του στο στόμα και νόμιζα ότι πεινάει αλλά όταν τον βάζω στο στήθος τρώει τρεις γουλιές και σταματάει.. άρα το κάνει απλώς για να πιπιλάει .. τώρα για την πιπίλα..ένα απόγευμα είχα απελπιστεί, έκλαιγε ασταμάτητα χωρίς να καταλαβαίνω τι θέλει.. συνήθως βράδυ τον πιάνουν οι κολικοί πλέον..και του έβαλα μια πιπίλα.. την άρπαξε αμέσως και ηρέμησε.. μετά από λίγο βέβαια του την έβγαλα γτ δεν ήμουν σγρ ότι θέλω να του δώσω..  Εν τω μεταξύ από χθες έχω καφετί αίμα.. τώρα περίοδος είναι; Δεν ξέρω.. μάλλον..μου φαίνεται έχει περάσει αρκετός καιρός για να είναι από τα λοχια.. εν τω μεταξύ κάναμε και μια βλακεία μια μέρα με τον σύζυγο, οπότε αν είναι περίοδος θα πρέπει να προσέχω..  Από διάθεση πώς είστε; Εγώ ώρες ώρες είμαι λίγο πεσμένη.. σκέφτομαι αν τα κάνω όλα καλά για το μωρό μου.. είμαι και λίγο κουρασμένη σωματικά.. αλλά πιστεύω να συνηθίσει το σώμα μου στους νέους ρυθμούς.. **Δυστυχώς δε θυμάμαι ποια μάρκα ήταν η πιπίλα..γτ πέταξα το κουτάκι..νομίζω στο μαιευτήριο μου τη δώσανε..μια διάφανη με καρδούλες που φαίνεται πώς πιπιλάει είναι..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...