Μετάβαση σε περιεχόμενο

βάρος εμβρύου!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια είμαι στην 22η βδομάδα και προς το παρόν έχω καλή εγκυμοσύνη εσάς το μωράκι σας πόσο ζύγιζε σε αυτήν την βδομάδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου elli21!!!

Σε αυτή τη βδομάδα (που γίνεται και η Β' επιπέδου) τα μωράκια ζυγίζουν περίπου 500γρ.

Καλή συνέχεια με την εγκυμοσύνη σου και με το καλό να γεννήσεις ενα υγιέστατο και ομορφούλικο μωράκι!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστώ πολύ maryloo28 .την έκανα την προηγούμενη βδομάδα την β επιπέδου και ήταν ήδη 500γρ οπότε καλά είμαστε νομίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα στη πρωτη εγκυμοσυνη στις 21 εβδομαδες ηταν 440γρ και τωρα στη 2 εγκυμοσυνη στις 20 εβδομαδες και κατι που εκανα β επιπεδου ηταν 480γρ και πριν 10 μερες που πηγα δηλ γυρω στις 23 εβδομαδες προς 24 ηταν 800γρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

juliax αρκετά μεγάλη η απόκλιση :shock:

όντως είναι λίγο σχετικό το βάρος κ πάντα υπάρχει μια αποκλιση. εμένα στις 17/2 μου είπε ο γιατρός ότι είναι 2.500 και στις 19/2 που γεννήθηκε ήταν τελικά 2.900! ;)

Με το καλό τα μωράκια σας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

http://www.mamadesonline.gr/portal/inde ... &Itemid=89

Κοιτα εδώ Ελλη μου και μην αγχωνεσαι για το βαρος..Εμενα την προηγουμενη εβδομαδα που ήμουν 28+1 ειχε βαρος 1.100 γρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Κορίτσια μου σήμερα πήγα για το dolled σήμερα είμαι στην 32η βδομάδα και η μπαμπά είναι 1700 και μου λέει αυτός ε δεν βγει και μεγάλο μωρό και με έχει πάρει απο κάτω γιατί ηλπιζα να βγει τουλάχιστον 3000 με 3200 εσάς πόσο είναι ; Η ήταν αυτή τη βδομάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

31εβδομαδες 2 κιλά και τωρα 34 2500κιλα δεν πειραζει αν ειναι μικρο μωρο σημασια εχει μολις γεννηθει αμεσως θα ξεπεταχτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα στις 33 εβδ. που το είδαμε ήταν 2200 γρ.

Μην ανησυχείς για το βάρος του μωρού σου...αν υπήρχε κάτι ανησυχητικό θα σου το έλεγε ο γιατρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια να σας πω κατι- η αποκληση στο βαρος του εμβρυου με βαση τον υπερηχο μπορει να ειναι καμια φορα κ μεγαλη. μισο χιλιοστο να εχει μετρηθει λανθασμενα λόγω θεσης, πχ η περιμετρος κεφαλης το μηκος του ποδιου κ του χεριου- μπορει να σας το βγαλει μικροτερο ή κ μεγαλυτερο απο οσο ειναι στην πραγματικοτητα. Ο γιατρος μου θυμαμαι ελεγε οτι θα γεννηθει στην 37 βδομαδα (γεννησα με πρόκληση) κοντα στα 3.400. κ η μικρη μας εκανε την εκπληξη κ βγηκε 2.790!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

An 8υμαμαι καλα στην β επιπεδου 23 +0 βδομαδα ηταν 560 γρ. Μην αγχωνεσαι με κατι τετοια.

Κοιτα να χαρεις την εγκυμοσυνη σου ..φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ 22+5 ΗΤΑΝ 358 ΓΡΑΜ. ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ. ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ. Η ΕΜΒΡΥΟΛΟΓΟΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2.500. ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΤΡΗΣΗ ΗΤΑΝ 2.600 ΣΤΙΣ 39+3 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΗΤΑΝ 3160! ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ! ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω γιατί έχω στεναχωρηθει τόσο αλλά σκέφτομαι πόσο να πάρει μέχρι να βγει που έχω ακόμα 8 βδομάδες κι αν θα είναι και τόσο . Δεν θα ήθελα να βγει μικρούλα !!! Συνήθως περνούν ποιο πολυ τον τελευταίο μήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα!

Ελλη21 μην αγχωνεσαι καλη μου.Οι υπερηχοι συνηθως εχουν μεγαλη αποκλιση κ εκτος αυτου στον 9ο μηνα ειναι που περνουν το περισσοτερο βαρος τα μωρα.Εγω γεννησα πριν μια εβδομαδα δυο διδυμα αγγελουδια κ στον τελευταιο υπερηχο μου τις εβγαζε 2500 κ 2900.Τελικα 5 μερες μετα γεννηθηκαν 2220 κ 2160!Καμια σχεση.Κ σε ενημερωνω οτι στην κλινικη τρωγανε πολυ περισσοτερο απο μωρακια που γεννηθηκαν με διπλο βαρος απο αυτες ;);) Ευχομαι να σου πανε ολα καλα.Καλο υπολοιπο κ με το καλο να κρατησεις την μπουμπου σου αγκαλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...