Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζoνυχτίου Νο 39- Επιστροφές καταστροφές...


Recommended Posts

Φραν είναι πολύ ευχάριστο που ο Δανός σε στηρίζει, και μπράβο σου που έχεις τα κότσια να ξανασπουδάσεις από την αρχή. Αν θες τη γνώμη μου σκεψου πολύ καλά τις κινήσεις σου απο εδώ και πέρα ωστε να μην κάνεις δευτερες σκέψεις ξανά. ;)

Και εγώ έτσι νιώθω οτι ίσως δεν έπρεπε να κάνω παιδί και σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ούτε εγώ πιστεύω οτι φτάνει μόνο να είσαι μαμά για να είσαι πλήρης, χωρίς να κατηγορώ τις γυναίκες που νιώθουν έτσι. Δε σημαίνει οτι αγαπάς λιγότερο τον Σεμπ επειδή νιώθεις ετσι. Δε νομίζω οτι έχεις πρόβλημα επειδή είσαι μπερδεμένη και αποσυντονισμένη και συμφωνώ με τον Κ. ίσως θα έπρεπε να αποστασιοποιηθείς λίγο να σκεφτείς με καθαρό μυαλό. Τώρα που θα είστε μαζί και θα μοιράσετε τις ευθύνες, θα ανασυγκροτηθείς και θα τα καταφέρεις! Είμαι βέβαιη! :x

Χρύσα εγώ πάλι δεν σκέφτομαι έτσι. Μέχρι τα 27 έζησα τη ζωή μου, όπως μπορούσα καλύτερα. Τώρα έχω τη μικρή μου και στα 40 θα είμαι σε θέση να ξανακάνω πράγματα για μένα. Αν με αφήσει ο Γιωργάκης και ο κάθε Γιωργακης Πρωθυπουργός βέβαια, γιατί το δικό μου πρόβλημα έχει να κάνει άμεσα με το οικονομικό :roll: Αν είχα κάνει παιδί νωρίτερα δε θα την πάλευα. Φαντάζεσαι να ήμουν στερημένη και να έπρεπε να μεγαλώσω και ένα παιδί; Με το χαρακτήρα που έχω κατι τέτοιο θα ήταν καταστροφικό.

Το μόνο που μετανιώνω είναι οτι δεν ταξίδεψα αρκετα... Το σκέφτομαι και στεναχωριέμαι, φαντάσου να μην έκανα και κάποια πράγματα καθόλου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφρο οπως τα λεει η Φραν ειναι...

συνηθως πολλοι γυναικολογοι δινουν προλυπτικη αγωγη με υποθετα ντακταριν μολι ςμπεις στο μηνα σου εαν καποια στιγμη στην εγκυμοσυνη σου ειχε ςπερασει καποια κολπιτιδα για να "καθαρισει" ο κολπος και να ελαχιστοποιησουν προσβολη του νεογνου..

ειχα κανει και εγω μια τετοια αγωγη οταν μπηκα στο μηνα μου - βλεπεις δεν ξεραμε οτι θα γινει καισαρικη- επαιρνα ενα υποθετακι ντακταριν μπλιαξ ανα 4-5 ημερες

Σισσιω εγω ισως να σκεφτομαι ετσι επειδη τα χρονια απο τα 20-25 μου ημουν υπερδραστηρια..

δεν ειχα πολλες σχεσεις με αντρες αλλα αυτο δε με ενιαζε γιατι με οσους ειχα τοτε περασα παρα πολυ καλα- το λεω αυτο γιατι μια φιλη μου το εχει καημο που δεν αλλαζα αντρες σαν τα πουκαμισα-

ειχ αταξηδεψει σε ευρωπη και ελλαδα...εβγαινα εξω, πηγαινα εκδρομες, εκανα διαφορα πραγματα...δε μου ελειψαν....

το μονο που μου λειπει τωρα..ειναι η ανελεμια και η ξεγνιασια εκεινων των χρονων..να παω πχ μια βολτα μετα τη δουλεια η για εναν καφε..χωρις να σκεφτομαι οτι εχω ενα μικρο στο σπιτι το οποιο θελλω να δω, να ζουλιξω να παιξω..

πολλες φορες λεω του Οδυσσεα οτι ισως καλυτερα θα ηταν πρωτα να κανουν οι ανθρωποι παιδια και μετα να σπουδαζουν και να διασκεδαζουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδή δεν ανοίγει η σελ. αυτό είναι το άρθρο:

"Aγαπητη Φίλη!

Δεν μας πληροφορείς για ποιο λογο εγινε η καλλieργεια του κολπικου εκκρίματος.. Απ όσα εχω μαθει κι εχω εφαρμοσει , δεν πρόκειται για εξεταση ρουτινας κατά την κύηση.

Οπως και να εχει, η ασυπτωματική παρουσια και μονον β- αιμολυτικού στρεπτοκόκκου στον κολπο της εγκύου , χωρις παθολογική εκτροπή την αντιδρασης CRP, δεν ήταν - μεχρι σχετικά προσφατα τουλαχιστον - λόγος αντιβιοτικής αντιμετωπισης της παρουσιας αυτής...

Περίπου 25% των υγιών επιτοκων είναι ειναι φορείς του β-αιμολυτικου στρεπτόκοκκου και από αυτό το 25%, μόνον στο 10% αυτών των περιπτώσεων (μιλάμε για 2 επιτοκους και.....κάτι ) δεν εχουν την δυνατότητα να σχηματισουν αντισωματα IgG-AK εναντιον τους , οποτε αυτές θα μπορουσαν να μεταδωσουν το μικροβιο στο νεογνό.. Για τον λογο αυτό, σε όλες τις επιτοκες με πρόωρη ρηξη θυλακιου (όπου ο τοκετός αναμενεται μετά παροδο πολυ περισσοτερων ωρών από 12, γινεται (και χωρίς καλλιεργεια) προληπτικη αντιβιοση..

Δεν εχει καμια έννοια, η προφυλακτική αντιμετωπιση όλων των περιστατικώψν όπου ανιχνεύτηκε η ασυμτωματική παρουία β-αιμολυτικων στρεπτοκόκκων,,

Στατιστικά, η πιθανοτητα σηψαιμιας του νεογνού επί όλων των τοκετών, (μολις το κοιταξα σε στοιχεια του 2002) κυμαίνεται από 0,2 (!) μεχρι το πολυ 3 περιστατικά ανα 1000 τοκετους..(σε απλα Ελληνικά, η συχνότητα εμφανισης επιμολυνσεων των νεογνών κυμαινεται από 1 στα 5000, μέχρι το πολυ 3 στα 1000

Λέγεται (εχω υπ΄ οψη μου βιβλιογραφική αναφορά) , ότι η προληπτική αντιμετωπιση με αντιβιοτικά κατά τον τοκετό, μειωσε στατιστικά (μιλάμε για το πολυ 3 νεογέννητα στα χιλια!) την δυνατότητα αυτή.

Μειωσε! Δεν την εξαφάνισε δηλαδή...Δεν λένε πόσο.. Ισως την μειωσε από τα 3 σε 2 ή σε 1 περιστατικό... Ετσι, για να εχουμε και μία σαφή αντιληψη για το μεγεθος των κινδυνων.! Να μην σχοληθώ πειρσσότερο με το στατιστικό μερος...

Ο κυβος τωρα ερρίφθη και δημιουργηθηκε η σχετική δυναμική αντιμετωπισης..

Εν πάσει περιπτώσει, δεν εσαι ακόμη κοντά σε διαδικασία τοκετού...

Μια λυση θα ήταν να επαναλάβει κανείς την εξεταση σε ευλογο διάστημα λιγων ημερων - πολλά πραγματα αλλαζουν από την μία μερα στην άλλη - και ισως προκυψει ενα διαφοροποιημένο εύρημα, τουλάχιστον οσο αφορά την ευαισθησία. Ξερεις καμία φορά; Ετσι, μια τυχον επιλογή καποιου αντιβιοτικου με μεγαλυτερη εμπειρία στην χρηση εγκυων - νεογνων , θα ήταν ευκολότερα αποδεκτή....

Αν ωστοσο το ευρημα παραμένει κι ο γιατρός κρίνει αποραίτητη την αγωγή, θα την κανεις, αν και όταν έλθει η ώρα..."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν έπεσε το σύστημα στη δουλειά!!! :D#:-s#:-s#:-s \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Σχολιάζω!

Νατάσα μου γλυκιά δεν είχα καμία αμφιβολία οτι ταιριάζουμε στη σκέψη!! Καθόλου τυχαίο λοιπόν! Μάλλον μοιραίο! :x:x:x

Νατασσούλα μου η Χαριλίνα δε νομίζω οτι θέλει, γιατί όταν τη ρωτάμε αν θέλει να πάει στη γιαγιά λέει οτι θέλει να πάει με τη μαμά και τον μπαμπά.

Θουλάκι τέλειες οι φώτο!! Έτσι να μας τις δείχνετε τις μουρίτσες σας να παίρνουμε τα πάνω μας και μεις οι ψυχολογικά πεσμένες!!

Αναστασί και γω γέλασα με την περιγραφή σου με το αχλάδι! Τι θα κάνει και η Άννυ μωρε θα αρχίσει να τρώει! όλα τα παιδάκι κάποια στιγμή μπαίνουν σε ρυθμούς.

Αργυρούλα μπορείς να παίρνεις όλες τις ιδέες μου. Και εγώ εμπνέομαι απο αυτό που λέμε στο τρενάκι.

Κάρολ διάβασα οτι κάτι έγινε με τη δουλειά σου και αυτή την αχόνευτη που μας λές, ελπίζω να μη σου κάνει τη ζωή δύσκολή ακόμα. :twisted:

Η Γωγώ γεννάει και δε μας το λέει;;;

Έρη με γεια τα κερατάκια σου, ξέχασα να στο πω χθες! :YMHUG:

Άφρο και ο νονος της Χαριλίνα είναι στην Κύπρο από πέρισυ.

Σας είπα οτι υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να μεταναστευσουμε εσωτερικά;; Το σκέφτομαι πολύ έντονα, αλλά δεν ξέρω ακόμα αν το σκέφτομαι θετικά ή αρνητικά. :-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θα ηθελα να κανω παιδι πιο νωρις ....πρωτα απο ολα δεν θα ηταν ο μανωλης ....

δεν θα ηθελα να "δεσμευτω" απο πολυ νωρις (για μενα) με ενα παιδι ...περασαμε ομορφα χρονια με τον κωστα μονοι μας .Αυτο που λεει και η σισσιω οτι θα ηθελα να ταξιδευψω περισσοτερο ....ναι το σκευτομαι και εγω αλλα δεν μπορουσαμε ....αν περιμεναμε να το κανουμε πρωτα και μετα παιδι δεν θα ειχαμε τον μανωλη τωρα ....αρα δε το σκευτομαι και τοσο ....απο εδω και περα θα ηθελα να τα φορτωνουμε και να φευγουμε αλλα λογο ΔΝΤ το ξεχναμε προς το παρον ....

αργι ευχαριστω πολυ !!!

δεν ειναι για μενα ,η φιλη μου που σας λεω συχνα εχει .περιμενει και τις εξετασεισ CRP αποψε να βγουνε .

το εμαθε χθες και τρελλαθικε ...την καθησυχαζα πριν λιγο ,ο γιατρος τησ εδωσε κολπικες πλυσεις με μπετατιν ....το καλο ειναι οτι ο τοκετος οταν με το καλο γινει θα ειναι καισαρικη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω θα ερθεις Θεσσαλονικη;;;;;

Ουαου!!!

τελεια θα ειναι..ελα ελα ελα!!!!!!

Ελα ρε συ Αφρο..την καημενη..πολυ την ανισηχησε και αυτο..

δεν ειναι τιποτα παντως σοβαρο απο οσο ειδες..και ειδικα εφοσων θα γινει με καισαρικη ο τοκετος..

ερωτηση..θα της το κανει πιο νωρις..δηλαδη νταν 38 ευδομαδες;;;..η θα την αφισει λιγακη;;;;

Παντως η ξαδελφη μου δεν συζηταει καν το ενδεχομενο φυσιολογικου τοκετο...εχουν περασει 15 χρονια απο τον πρωτο της τοκετο....και μονο στη μεγαλη της κορη ειδε λογο να κανει καισαρικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια αυτό το κοριτσάκι στην φωτό ξέρετε τι κάνει?

ανεβαίνει στην πολυθρόνα και ανοίγει το παράθυρο του δωματίου της :o:o:o:o ....είπα στον άντρα μου να βάλουμε πόμολο που κλειδώνει!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Θεά η Ρέα! Πάντως πλάκα πλάκα να βάλετε! ;)

Χρύσα θα θελες ε;; :lol::lol::lol: Μπαααα.... για τα Γιάννενα χτυπάει η καμπάνα, αλλάαααα τί είναι η Θεσσαλονίκη από τα Γιάννενα;; Δύο ώρες δρόμος και αυτές σκάρτες! :D;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον, στα γρηγορα....

Δημητρα χαρηκα παρα μα παρα πολυ για τα αποτελεσματα.Απ οτι καταλαβα υπαρχει μεγαλη βελτιωση ε;;;

Στα γενεθλια της μαζι δε θα είστε;;;

ρε Φραν.ΕΙΣΑΙ ΘΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! :lol::lol::lol: (για τους μαυρους λέω)

Επισης ρε κοριτσια γιατι ειναι τοσο κακο μια γυναικα να επιλεγει συνειδητα να ειναι μανα και νυκοκοιρα;;;

Εγω δε βλεπω κανα κακο παντως.Και εγω εχω χαζεψει αλλα γιατι εγω το ειχα αποφασισει.Και επισηγς χεστηκα που δε ξερω απ εξω ολα τα τελευταια νεα απο το χωρο τον νεων τεχνολογιων.Αυτη τη στιγμη εχουν προταιρεοτητα τα παιδια μου και μονο!!!!!!!!!!!!!!!!

Αααααααχχχ δεν εχω καθολου χρονο να σας γραψω τα νεα μου.Αν μετα βρω χρονο θα μπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργι εχω βαλει ασφαλειες σε ολες τισ μπαλκονοπορτες του σπιτιου γιατι τις ανοιγει και βγαινει εξω ...και η πορτα ειναι παντα κλειδωμενη γιατι και αυτην την ανοιγει ....αν βαλω μονο το μανταλο βαζει καρεκλα το στριβει και μετα ανοιγει την πορτα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι κακο να γινει μανα και νοικοκυρα...καθε αλλο μαλιστα...

εαν αυτο ειναι που θελει μια γυναικα και αυτο την κανει ευτυχισμενη εστω και για καποιο διαστημα τςη ζωης της..

Οταν αυτο ειναι συνειδητη επιλογη και σου αρεσει...ειναι πολυ καλο..

εγω ξερω πολλες γυναικες που αφισαν μια πολλα υποσχομενη καριερα με λαμπρες σπουδες και μεταπτυχιακα..που απολαμβανουν τη ζωη τους φτιαχνοντας μπριαμ και γαλακτομπουρεκα για τα παιδια τους- η αδελφη της κουμπαρας μου πχ, ειχε τελειωσει το Οικονομικο της Νομικης και εκανε μεταπτυχιακη σε κατι..δε θυμαμαι σε τι...και τις προσφαιρθηκε μια θεση στο πανεπιστημιο Μακεδονια..ε τα παρατησε ολα για να παντρευτει τον αντρα της - καλλιεργιτη μηλων στη Ζαγωρα Πηλιου, και να εγκατασταθει εκει με την κουμπαρα μου και να απολαμβανει τη ζωη της..

τη χρονια που βαφτησα το αγορακι της φιλης μου πριν 3 χρονια στο Πηλιο- η κουμπαρα μου μενει Πηλιο- και την ειδα..ηταν πιο ευτυχησμενη απο ποτε..την ευλεπα παιδια την Αννα και δεν πιστευα στα ματια μου...

ειχε ενα απιστευα ηρεμο και "χωρτασμενο" βλεμμα..

και μη φανταστειτε οτι εχουν και τα τρελα λευτα..απλα αυτα που εχουν τους δινουν τη δυνατοτητα να ζουν με αξιοπρεπεια...ειλικρινα ητανα πο τις ελαχιστες φορε ςπου "ζηλεψα" εναν ανθρωπο με την καλη την εννοια γιατι μολις ειχα απορριψει μια θεση βοηθου διευθυντη μαρκετινγκ σε μεγαλη εταιρια που ηταν η δουλει απου παντα ηθελα να κανω..και ημουν καπως...

μετα εμεινα εγγυος...

Μπορω να πω οτι δεν μετανιονω που απερρηψα αυτες τις προτασεις...μου αρεσει να γυριζω σπιτι και να βλεπω απο το παρκινγκ απο το παραθυρο της πεθερας το μικρο μου αρκουδακι να παιζει και να τρεχει χαρουμενο να μου κανει αγκαλιτσα..δεν το αλλαζω με τιποτα στον κοσμο..

θελλω να δουλευω και να μη μενω πισω στον τομεα μου για εναν και μοναδικο λογο..καποια στιγμη τα παιδια μου θα μεγαλωσουν..και το τελευταιο που θα ηθελα ειναι να ειναι αυτα το μοναδικο αξιολογο πραγμα στη ζωη μου...

πρεπει να εχω και εγω τα δικα μου ενδιαφεροντα για να μπορω να αφισω τα παιδια μου να ζησουν τα δικα του ονειρα και οχι τα δικα μου ανεκπληρωτα..

Αλλα αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη...θεορω πως καθε ανθρωπος που ζει τη ζωη του οπως εχει επιλεξει αξιζει να ειναι ευτυχισμενος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα μου αυτό λέμε και μεις. Δεν είναι κακό. Κακό είναι οταν δεν είναι συνειδητή επιλογή.

Το σύστημα επιδιορθώθηκε! Γουί αρ μπακ ιν μπιζνες! :((X( [smilie=angryfire.gif]

Χρύσα τα είπες όλα αλλα παρόλα αυτά θα την πατήσω την υποβολή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίο θέμα πίασατε σήμερα:D

Εγώ πάντως τα έκανα όλα μέχρι τώρα συνηδειτοποιημένα στην ζωή μου και δεν μετανιώνω για τίποτα.

Έκανα και την φοιτητική ζωή με τα ξενύχτια και τις κρεπάλες.....

Πέρασα 4 πολύ ωραία χρόνια με τον Η πριν να παντρευτούμε που δουλεύαμε και οι 2 οπότε είχαμε την οικονομική άνεση να κάνουμε τα ταξιδάκια μας τις εξόδους μας τα ψώνια μας και να περνάμε σούπερ και μετά μαζί αποφασίσαμε να παντρευτούμε και να κάνουμε οικογένεια

Τώρα απλώς απολαμβάνω την οικογένειά μου (με τις όποιες δυσκολίες αντιμετωπίζω, αλλά και με τις απίστευτες χαρές που παίρνω καθημερινά), δεν λέω βέβαια ότι δεν υπάρχουν και στιγμές που αναπολώ την ανέμελη προ γάμου ζωή μου αλλά είναι ελάχιστες ;)

Χρύσα ελπίζω να μην ξαναασχοληθείς με τον ιδρώτα του Φόφο........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνώμη που επεμβαίνω αλλά "έπαθα εγκεφαλικό"!!! :shock::shock::shock::shock::shock:

4 φορές πήγα στον οδον.

1η για, απλά, να δει τα δόντια μου

2η καθάρισε το ένα δόντι και μου είπε για να κάνω ακτινογρ.

3η πήγα την ακτινογραφία και καθάρισε ΤΟ δόντι και συζητήσαμε τι να κάνουμε και

4η καθαρισμός δοντιών και γιάλισμα.................

ποιός ο λογαριασμός του μέχρι τώρα?????? :?::?::?::?::?::?:

για πείτε μου!!!!

611 ευρώ!!!! :-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:-o:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

και πρέπει να ξαναπάω για να μου κάνει τρύπα στο δόντι να δει τι θα το κάνει και μετά να κάνω εξαγωγή :evil::evil::evil::evil:

έτσι μου έρχεται να μην πάω καθόλου!!!!

καλά έλεγε ο άντρας μου.....δλδ η εξαγωγή πόσο θα κοστίσει?

:?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!

περασαμε πολυ ωραια χτες μεχρι που λεει η θουλη "παντως παιζουν πολυ ωραια, ουτε ακουγονται"ε τι τοθελε.... για την επομενη ωρα σχεδον το μονο που ακουγοταν ηταν ουρλιαχτα :lol::lol::lol::lol:

ο αναστασης μετα απο το κλαμα κοιμηθηκε στο αμαξι κ δεν κοιμοταν στο σπιτι

ειχε πλακα παντως, τσακωνοταν με το θοδωρη κ πηγαινε κ αγκαλιαζε το φιλιππο, για παρηγορια!!

εννοειται αφου μου ειχε βγαλει τις μισες τριχες για να ηρεμησει :lol::lol:

μιτσακι πολυ χαιρομαι που ολα ειναι καλα!

ηρεμησε τωρα κ εσυ!

εκσταση εφαγε η μικρη????????????? τελεια!!!!!!!!!!!!!!!! μπραβο!!!!!!!

αντε αντε τωρα που γινεται η αρχη σιγα σιγα σε λιγο καιρο θα την κυνηγας να σταματησει να τρωει!! :lol::lol::lol:

πολυ γελασα εκει που λες "μην την κουνησω κ θυμηθει οτι δεν ειναι η φυσιολογικη της συμπεριφορα" :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ουααααααααααα εγω δεν ειμαι καλεσμενη??? σνιφ!

θουλαρα πολυ ωραιες φωτο!! ηταν πολυ ωραια, τσακισα τα τσουρεκακια που ηταν τελεια κ πηρα κ τη μηχανη μου επιτελους!!

φρανιτα γιατι στεναχωριεσαι για το φιλο σου??

κανεις δεν ξερει πως θα αλλαξει οταν αλλαξουν κ οι συγκυριες.. ειδικα με ενα παιδι αλλαζει ολη σου η ζωη!! κ καθολου δε συμφωνω με αυτα που σου ειπε!!

πω πω αργυρουλα πολλα λεφτα ρεσυ!!!

μεγαλο θεμα ανοιξατε κοριτσια!!

φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ και εγω μπορω να πω ότι ηρθαν τα πραγματα οπως ακριβως τα θελα...γνωρισα τον αντωνη μου στα φοιτητικα μου χρονια...πηγαιναμε βολτουλες..τις εκδρομες μας...μετα ηρθε το παπακι μου (υστερα απο μια εξημητριο...) που το θελα τοοοοοοοοοσο πολυ...και τωρα μπορω να πω ότι θελω και αλλο παπακι να μαστε μια πληρης παπιοοικογενεια :D:D:D το μονο που θελω να ζησω ειναι να παμε ταξιδια στο εξωτερικο...αλλα να μαστε καλα...και θα παμε.... το παπι μου δεν το αλλαζω με τιποταααααααααααα στον κοσμο...οπως ολες μας...ουτε ομως τον αντωνη μου...πτου πτου νοιωθω πολυ τυχερη ...

δουλεια θα αλλαζα δεν με νοιαζει...απλα οι καιροι ειναι δυσκολοι ..οποτε δεν μας παιρνει να πολυμιλαμε...

σπιτι θα αλλαζα ...αν και μου αρεσει πολυ...αλλα αν χρειαζοταν θα το κανα...

ομως...

δεν αλλαζω με τιποτα στον κοσμο!!!!!!!! την στιγμη που την βαζω για νανι και μυριζω το υπεροχο παπιοαρωμα.... :x:x:x:x:x

δεν αλλαζω την ημερα εκεινη που την αναπολω ωρες ωρες...όταν πρωτοαντικρυσα το μωρακι μου...οταν πρωτοακουσα το κλαμμα της...οταν με ειδε εστω και θολα...με τα γλυκα ματακια της...

δεν αλλαζω την ηχω της πιο ομορφης λεξης του κοσμου...στο ακουσμα μαμα.!!!!!! μανουλα......λιωνωωωωωω...

δεν αλλαζω τη λεξη παπενια ...σημαινει τοοοοοοοοοοσα πολλα για μενα... ;);)

δεν αλλαζω λεπτο απο τοτε που ηρθε στην ζωη μας... και δεν θα παψω να προσπαθω να της δινω ότι μπορω περισσοτερο...συνδραμωντας οσο καλυτερα μπορω στην διαπαιδαγωγηση της...παρα τα λαθη που καποιες φορες κανω σαν μαμα... :oops::oops: θελω να μεγαλωσει και να νοιωθει οτι ημουν διπλα της οποτε με χρειαζοταν...θελω να γινει ενα καλο παιδι ...

συγνωμη αλλα ηθελα καπου να τα πω...μια χαζομανουλα :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανεις λενακι μου γλυκο? χαιρομαι που σαι τοσο καλα....

αντε να αλλαξεις και το τικερακι σου κοριτσαρα μου... ;);)

καποτε εγραφα ποιηματα ..τωρα το χω χασει.. :oops:

πριν χρονια εξεφρασα γραπτως την αγαπη μου μεσω ενος ποιηματος για την λατρεμενη μου γιαγιακα...και χρονια πριν φυγει...εξεφρασε η ιδια την επιθυμια οταν ταξιδεψει... :(:( να σηκωθω και να το πω...το κανα...αλλα εκτοτε δεν ξαναγραψα κατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ δεν τα καλύπτει τελικά η ασφάλειά σας????????

Όντως πολλά χρήματα :o:o:o:o

τα καλύπτει αλλά πρέπει πρώτα να τα πληρώσουμε εμείς, μετά καταθέτουμε τα χαρτιά και μας δίνουν τα χρήματα πίσω, δεν ξέρω, όμως, αν τα δίνουν όλα :?

ρυζάκι πώς μπόρεσες και διάβασες το ποίημα εκείνη την στιγμή? εγώ μάλλον δεν θα μπορούσα!!! :?

όταν επρόκειτο για αγαπημένο πρόσωπο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου πολύ χαίρομαι που είσαι πολύ πολύ καλά :D:D:D:D:D:D:D

Αργυρώ ελπίζω να καλύπτουν περισσότερα από την δικιά μου εδώ που επιστρέφει περιπου 3 ευρώ για σφράγισμα και κάπου 8 ευρώ για εξαγωγή :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χελοοοοο

τι κανετε?εδω εχει ενα αερααααα...ουυυυυυυυυυυυ

πηγα το πρωι στη νατασα για καφε..εκανε ενα κεικ..μιαμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ.μα τελειο

παιξανε ο θοδωρης με τη ειρηνη πολυ καλα..ξερετε γτ?γιατι ο θοδωρης ηταν στο παιδικο κ η ειρηνη εκει :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ρε φρα οκ σε ξερει καλα..αλλα να σε κανει να δακρυσεις?ε οχι..ε οχι...

αλλα εγω δε θα παρεξηγουσα τιποτα απο ολα αυτα(λεμε τωρα :^o:^o:^o:^o )γιατι δε εχει οικογενεια..

εγω απο μωρο ελεγα πως μεχρι τα θα εχω παιδια..παντα ηθελα οικογενεια..με ελγαν μικρη τι δουλεια θα κανω κ απαντουσα θα παντρευτω :lol::lol::lol:

καλα μιλησε καμια με γωγω?ειναι μεσιμερι για να τη παρω γμτ

καρολ εχεις χαζεψει με τη μικρη ε? :lol::lol::lol::lol:

αργι καλε γτ τοσα πολλα?πιο φτηνο θα σε βγει αν ερθεις ελλαδα?αν παρεις κ απο αλλου γνωμη?

σισιιω τι κανεια καλη μου?

αναστασια τι τσακισε σημερα η αννυ?

νατασουλα..επειδη δε εχω χωρο σπιτι για το ποδηλατο προς το παρον το περνει κ περπαταει..αλλα περιμενω κυριακη να παμε στα πεθερικα να κανει εκει..με το καλο να σας ερθει

λεναρα φιλια στη κοιλια..

λενακι καλε τοσο λιγο κοιμαται ο μικρος?αν σεπω σε ειδα στο υπνο μου..τωρα εφαγα φλασια.ηρθες ελλαδα κ σε ειδα..κ με λες δε ειμαι ιδια με τις φωτο?δηλ εννοουσες δε εισια φεικ..κ γω σε κοιτουσα περιεργα..γιατι δ εειχε τη φατσα σου ....αλλα τη φατσα της ειρηνης σου :shock::shock::shock::shock:

οτι να ναι

ρε χρυσα οχι δε σε στελνω διευθυνση..αυτο σε ελεγα στο τσατ..να βρεθουμε να τα πουμε :P:P

σας φιλω προς το παρον..καποια θα ξεχναω...παω να καν καμια δουλεια..μαλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...