Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζoνυχτίου Νο 39- Επιστροφές καταστροφές...


Recommended Posts

Δημητρούλα πολύ πολύ πολύ καλά τα νέα βρε, γιατί στεναχωριέσαι? σε λίγες μέρες θα έρθει, χαμογέλα και να την πέρνεις τηλέφωνο....ειδικά αν περνάει καλά εκεί που είναι μην ανησυχείς καθόλου.....ηρέμησε πιες μια ζεστή σοκολάτα (λέω ζεστή γιατί εδώ κάνει κρύο!!!! :? ), κάνε καμμιά βόλτα και όλα εντάξει.....

α επίσης εγώ θα άκουγα περισσότερο τον ειδικό παρά τον παιδίατρο!!!

καλέ όλη η ομορφοπαρέα μαζεύτηκε πάλι? :roll::roll::roll:

κουκλάκια όλα....σε μια φωτό ο Ντόντος ετοιμάζεται για σκανταλιά όταν ανεβαίνει στο τραπέζι!!!! :lol::lol::lol:

χαρά στην Έλενα μια κούκλα ανάμεσα σε κουκλάκια αντράκια φτου φτου :x:x:x

Αναστ. μπράβο για σένα σαφώς και είναι σημαντικό, όπως και για την Άννυ σου, πιστεύω ότι σιγά σιγά θα ανοίξει το στομαχάκι της και θα αρχίσει να τρώει κανονικά :x

ο άντρας μου χθες μου είπε ότι έκανα κύκλους κάτω από τα μάτια :o:o:o:(:( , όλο κοπλιμέντα δλδ!!!!

εμ δεν κοιμάμαι μεσιμέρι όπως κάποιοι άλλοι (απάντησα!!!)

και δεν του άρεσαν τα παπουτσάκια που πήρα στην μικρή γιατί του θιμίζουν Τουρκάκια :o , αφού τέτοια κυκλοφορούν, όμως, στο εμπόριο :?

εγώ δεν έχω πει απολύτως τίποτα στα παιδιά για τους έγχρωμους, εδώ έχουμε πολλούς και όπως είπα ο Λ. είχε και έναν νηπ. έγχρωμο......πάντως αν με ρωτησουν θα "κλέψω" την εξήγηση της Σισσιώς!!!

Σισσιώ να την κλέψω ρε? ή θα μου κάνεις μήνυση για κλέψιμο (δεν μου έρχεται η σωστή λέξη) πνευματικής ιδιοκτησίας? :?::roll::roll::x

"7 χρόνια φαγούρας"? μπορώ να υποθέσω πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερουδια!!!

Πρωινη πρωινη σημερα. Αλλαξε ωραριο μαλλον ο μικρος. Εκει που κοιμοταν 10 με 5 το πρωι και μετα λαγοκοιμοταν μεχρι της 7:30 εχει 3 μερες τωρα με το ζορι κοιμαται 11 ξυπναει 2:00 και μετα κοιμαται μεχρι της 6:30! πφφφφφ

Καλημερα Αργι! Κρυο και εκει ε? Ηλιος με δοντια εδω. Καλε τι παπουτσακια της πηρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια .

τι ομορφα παιδακια!!!μου φτιαξανε την μερα .

ξυπνησα πρωτη σημερα ο μικρος ακομα κοιματε .θελω να κανω καποια πραγματα πριν ξυπνησει .

περιμενω την βυκη τωρα το πρωι και τον Κ το απογευμα .

αυριο μαλλον θα μας ερθει ο νονος ....δυστυχως για εμας και ευτυχως για αυτον συντομα μετακομιζει στην Κυπρο ....

θουλι το βιβλιο λεγετε αν δεν κανω λαθοσ "τα χερακια δεν ειναι για να χτυπαμε "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσακι μου καλο ηρεμησε! Αφου ειναι καλες οι εξετασεις τοτε μην ανησυχεις τοσο βρε μανουλα..η μικρη σε λιγες ωρες θα ειναι κοντα σου και μολις σου κανει μια αγκαλιτσα ολα θα περασουν!

Μα τι κουκλια ειναι τα μικρα στις φωτο!!! Ολα ενα και ενα για φαγωμα τα γλυκουλια μου! :)

Φραν μου πολυ γελασα με την ιστορια για τους μαυρους. :lol: Η Ε. την πρωτη φορα που ειδε εδω ρωταει τον μπαμπα της: μπαμπα τι ειναι αυτος? Και ο μπαμπας της ο εξυπνος της λεει: μαυρος παιδι μου και για να το σωσω συνεχιζω εγω πως και αυτος ανθρωπος ειναι σαν και εμας και πως δεν εχουμε ολοι οι ανθρωποι το ιδιο χρωμα κτλ. κτλ... Βεβαια ακομα οποτε τους βλεπει λεει : Μαβος μαβος αλλα ευτυχως εδω δεν την καταλαβαινει κανεις :lol:

Εκει που την πατισε ο αντρας μου ηταν οταν πηγαμε μια μερα για φαγητο σε κινεζικο με την μικρη. Η Ε. τους κοιτουσε και λεει σε καποια φαση ο μπαμπας της: Ε. τους βλεπεις αυτους? Ειναι κινεζοι και τα ματακια τους ειναι ετσι και κανει στα μουλοχτα την χαρακτηριστικη κινηση με το τραβηγμα των ματιων απο το πλαι. Ε τι το θελε να το κανει..Μολις περνουσε καποιος σερβιτορος κινεζος απο διπλα της τον κοιτουσε και του εκανε επιδεικτικα την κινηση με τα ματια!! :lol::lol: Ειχαμε κατουρηθει απο τα γελια εκεινη την ωρα αλλα μετα του ειπα πως δεν ηταν σωστο αυτο που εκανε γιατι ετσι την κανεις να ξεχωριζει τους ανθρωπους. Απο τοτε οταν παμε ουτε κουβεντα για ματια αλλα το σκατουλι ωρες ωρες το θυμαται και το κανει ακομα :lol: Ρομπαααααα!! :oops:

Παωνα διαβασω και αλλα γιατι απο χθες δεν θυμαμαι και πολλα! :oops:

Καλημερα Αφρο! Και εμενα η μεγαλη ακομα κοιμαται γιαυτο και μπορω και γραφω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Ιουλία το βιβλίο είναι αυτό που έβαλε η Αργυρώ, εκδόσεις Μεταίχμιο

Νατάσα είναι για ηλικίες 3-6, εγώ τα είχα πάρει όταν ο Μιχάλης ήταν 2 και είχε δείξει ενδιαφέρον, επίσης είχα πάρει πολλές ιδέες κι εγώ για το πως να διαχειρίζομαι τέτοιες καταστάσεις.

Μιτσάκι μου πολύ χάρηκα με τα νέα σας, ελπίζω σήμερα να έχεις ηρεμήσει κι εσύ. άντε μια μερούλα ακόμα και μετά θα πάρεις αγκαλίτσα την Βασιλικούλα σου :D:D:D

Αναστασία συγχαρητήρια για το αχλάδι :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: άντε είχα φάει και μια μπανάνα την άλλη φορά που την άφησες στον μπαμπά της οπότε είστε σε καλό δρόμο :D:D

Μάρθα το ξαναπαρείγγειλα χθες το ποδηλατάκι, άντε να δώ τι κατάφερα :roll::roll::roll:

Για πές εντυπώσεις, του άρεσε του Ντόντου?

Αργυρώ με γειά τα παπούτσια γιατί δεν σου άρεσαν?

Σίσσυ η Χαριλίνα θέλει να πάει στο χωριό?

Έρη τα πήρατε τα πράγματα?

Γωγώ για πές τι έγινε χθες με τα τσισάκια, πως τα πήγατε?????????????

Εγώ θα πάω αγορά σήμερα για ψώνια, για να δώ θα βρώ να πάρω τίποτα????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!Κοιμηθηκα σαν πουλακι!!!Ευτυχισμενη για...το χθεσινο αχλαδι!!!! :lol::lol: Σας ευχαριστω που με καταλαβαινετε...κ ας ειναι "τιποτα" το 1 αχλαδι!!!

Παντως Νατασουλα μου τη μπανανα δεν τη χαρηκα τοσο 1ον γτ την κυνηγουσε ο μπαμπας της κ οχι μονη της κ 2ο γτ δεν την καμαρωσα εγω να την τρωει...Και φυσικα δεν εχω φωτο Σισσιω μου!Εγω την κρατουσα αγκαλια στον καναπε κ δεν ανεπνεα καν...μηπως την κουνησω κ θυμιθει πως αυτη δεν ηταν φυσιολογικη συμπεριφορα εκ μερους της! :P:lol::lol::lol::lol:

Νατασακι οχι παστιτσιο μωρε!Δεν εχει σιδηρο! :lol::lol::lol: Γινεται να ευχηθεις τιποτα σε μοσχαρακι(ολοκληρο αν ειναι εφικτο :P )!!??

Γελασα πολυ με τους αφρικανους!!!Πραγματι μπερδευτηκα απο τις ταινιες!!!! :oops::P

Θουλακι 1ον σταματα να αναρωτιεσαι γιατι τρως τοοοοσο!!!Φυσικα κ ειναι απο το θηλασμο κ κατσε να το ευχαριστηθεις! ;)

Στο σπιτι μου εισαι μονιμα καλεσμενη!!!!!!Δεν το συζητω!!!!Οτι ωρα θελεις να ερθεις(κ 4τα ξημερωματα! :lol: )..Δεν τολμουσα να στο πω γτ ειναι μεγαλη αποσταση κ συνηθως δεν εχεις αυτοκινητο τελευταια! :YMHUG::YMHUG:

ΑΑΑΑΑΑΑ!Τι καταπληκτικες φωτο!!!!Θελω να τα σκασω στα φιλια ολα!!!!!!!Εκει που η ελενα βαζει τα χερακια στο στομα ειναι υπεροχη!!!Και τα αγορακια πολυ μαφιοζάκια!!!!!!

Εμεις δε βγαλαμε στης Τζουλιας... :(

Παω να ετοιμαστω για την βολτα της Πεμπτης!Καθιερωμενη πια!!!

σας φιλω ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα....κοιμαται...εγω κοιμηθηκα στις 4..Χτες ειδα εναν φιλο μου απο τοτε που δουλευαμε στους γιατρους..μου ελεγε οτι δεν ειμα στα καλα μου κ δεν με αναγνωριζει..Εν ολιγοις μου ειπε πως καταντησα ετσι..Με βρισκει λεει παθητικη, οτι εχω παρατησει τα σχεδια μου, οτι μιζεριαζω μεσα στο σπιτι....Στεναχωρηθηκα....Βεβαια αυτος θεωρει κιολας οτι εγω εχω απλετο χρονο κ πως το να μεγαλωνω ενα παιδι μονη μου δεν ειναι τιποτα...Νομιζει πως παιζω ολη μερα αντι να ψαχνω να κανω κατι στη ζωη μου....Οκ, ομολογω πως εχω χαζεψει τα τελευταια 2 χρονια, αλλα ρε κοριτσια τι να εκανα???

Ποιος εχει χρονο οταν εχει μωρο στο σπιτι?? Κ τι να κανω ? να το παραταω και να τρεχω παντου οπως πριν?? Δεν γινεται...Τεσπα ταραχτηκα...του ειπα οτι εχω αποφασισει να αλλαξω καριερα κ θα ξαναπαω στο πανεπιστημιο σε αλλη ειδικοτητα...Μου ειπε οτι αργησα ηδη...ΜΑ...εγω φταιω παλι??

Ουφ σας ζαλισα...απλα ενιωσα πολυ νοικοκυρουλα...πολυ κυρατσα ετσι οπως με περιεγραφε...Με ξερει χρονια και μαζι ταξιδευαμε, γενικα καναμε πολλες τρελλες κ πολλα σχεδια...Μου λεει εμεις καθε βραδυ φτιαχναμε τον κοσμο απο την αρχη,,,εσυ τωρα πως εγινες ετσι??

Ρε κοριτσια ειμαι τοσο χαλια??? Οκ δεν με γνωριζατε πριν, αλλα πραγματικα εχω καταντησει τοσο χαλια?? Πολθ στεναχωρηθηκα...

Δεν μπορω να σχολιασω πολλα...ειμαι ψιλοχαλια..ΑΛΛΑ ΔΕΝ μπορω να μην σχολιασω το αχλαδι!!! Μπραβο βρε Αναστασια!! εμενα δεν εχει φαει ακομα αχλαδι ολοκληρο!! Ασε κ εγω αν τον εβλεπα να τρωει αχλαδι δεν θα ανεπνεα, δεν θα κοιτουσα ,μη τυχον κ το παρατησει!!

Ερωτηση: το ξεφλουδιζεις κ της το δινεις?? εγω τα ξεφλουδιζω (οχι οτι τα τρωει βεβαια...)

Ουφ παω να πιω καφε της παρηγοριας...

Κοριτσακια συγγνωμη, δεν θυμαμαι να σχολιασω αλλα..δεν εχω κοιμηθει κ πολυ...ολο αυτα σκεφτομουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!

Τι μου κανετε;;;;

Σισσυ μου και ο Χριστοφορος την ιδια αντιμετωπιση εχει..αμα εχει καποιο προβλημα με καποιο παιδακι….δεν το λυνει..δεν διεκδικει..απλα κλαιει και φωναζει μαμααααααα….

Μιτσακη μου χαρηκα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ με τα νεα σας…..πολλα πολλα φιλακια…

Σε καταλαβαινω παντως για το αγχος που εχεις…και για το ότι σου λειπει η κουκλιτσα σου….

Αναστασια…. [smilie=blob3.gif][smilie=wav.gif][smilie=blob7.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]

Παντως και εγω δεν ξερω πως θα αφισω το παιδι..

Το καλοκαιρι η μαμα θελει να τον παρει μια ευδομαδα μαζι της στη Χαλκιδικη πριν γεννισω και γεννικα λεει ότι καλο θα ηταν όταν θα γεννισω να τον παιρνει ΣΚ μαζι τους για μπανιο…αλλα αυτή η προοπτικη δε με ενθουσιαζει και πολύ..

Παρολο που τα θαλασσια μπανια στην περιπτωση του Χριστοφορου είναι εξαιρετικα ευεργετικα….δε με ενθουσιαζει να μην ακουω τη φωνη του γυρω μου

Θουλιτσα μου πως εισαι;;;;;…τι καλα που περασατε ωραια..εγω ζηλευω…χτες ειχαμε ενδοκρινολογο..θα σας πω πιο μετα τα νεα….

Αυτό που σε ζητησα χτες στειλτο μου..γιται εγραψες απαντηση αλλα το ιντερνετ στη δουλεια μπλοκαρε και μετα όλα χαθηκαν

Ιουλια εχουμε τον ιδιο συνδιασμο τραπεζι- καρεκλα από ΙΚΕΑ…ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ!!!!!

Οι φωτο θεεικες…τα παιδια…τι να πω…κουκλακια!!!

Θα σας πω τα δικα μας σε λιγο

Φρανιτα..ο φιλος σου είναι για ξηλο!!!..να του πεις άλλη φορα πως ολοι ανθωποι δενε ιανι ιδιοι, και πως αναλογα με το πώς μας ερχονται τα πραγματα στη ζωη, προσαρμοζωμαστε στις καταστασεις…

Και όχι δε σε βλεπω καθολου χαλια…και καθολου μικροαστη νοικοκυρουλα..ελεος..μαλλων δεν εχει δει αυτος ακομα νοικοκυρουλες..

Και όχι ποτε δεν είναι αργα να αρχισεις μια καινουρια ειδικοτητα..μια καινουρια καριερα..μια καινουρια ζωη….

Ειμαι που ειμαι συγχησμενη από το ΙΚΑ σημερα….μη με φουντωνεις και άλλο..και τον ξεμαλλιασω τον μ@λ@κα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανίτα απορώ γιατί στεναχωρήθηκες!!! :shock::shock::shock:

ο φίλος σου έχει οικογένεια? έχει δικά του παιδιά? και αν ναι ασχολείται μαζί τους?

προφανώς θα είναι τελείως μόνος του για αυτό και τα λέει έτσι, γκόμενα έχει?

εσύ δεν του είπες τίποτα? εγώ πάλι θα του έλεγα πολλά............σαφώς και αλλάζει η ζωή κάποιου όταν κάνει οικογένεια, είναι διαφορετική, προσαρμόζεται στα καινούργια δεδομένα...δλδ τι ήθελε να κάνεις?

και φυσικά υπάρχουν γυναίκες που έχουν οικογγένεια και καλή καριέρα...εδώ υπάρχει υπουργός-γυναίκα που έχει 6 παιδιά!!!! :!:

μήπως, λέω, μήπως κατά βάθος ζήλευε λιγάκι? το γεγονός ότι εσύ κατάφερες να κάνεις ένα παιδάκι, μιά οικογένεια - κάτι πολύ δύσκολο στις μέρες μας - ενώ εκείνος όχι? έχει μείνει στο πώς να σώσει τον - έτσι και αλλιώς - χαμένο κόσμο? :!::!:

ξεκουράσου λίγο και δες τα πράγματα από άλλη οπτική γωνία, την δική σου και αυτήν που σε ικανοποιεί εσένα, αυτήν που εσύ αποφάσισες να κάνεις και όχι την δική του!!!! :x:x

με λίγα λόγια τα "πήρα" πρωί πρωί ..... X(X(X(X(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω βρε Σες...αλλα δεν ξερω, με στεναχωρησε...Ολο αυτα σκεφτομουν....Οκ αυτος ειναι αλλου (παντα ετσι ηταν) αλλα και εγω ετσι ημουν κ δεν θελω να νιωθω οτι εχασα οτι ημουν επειδη εκανα παιδι...Βασικα ετσι με εκανε να νιωσω...Τελειως χαζεμενη....ασε, αφου εβαλα τα κλαμματα οταν μου τα ελεγε...Κ μου λεει, ε καλα τωρα τι κλαις...ας μαθαινες να ακους...

Παντως ειπε κ καποια σωστα κ μου εδωσε ιδεες για το που να στρεψω την καριερα μου...

Ενα καταλαβα, αν δεν εχεις παιδια πολλα λες και κανεις κ τον εξυπνο...Οταν ομως εχεις παιδι ολα αλλαζουν κ τα υπολοιπα ειναι θεωριες...Κ εγω ελεγα πολλα αλλα στην πορεια ειδα οτι ελεγα μ@λ@κιες...

Θουλη ειδα τις φωτο!! τελειες, τι ωραια που παιζουν!!!

Λενακι μου λιγο ρομπα με τον κινεζο??? :D:D ..εγω παντως πλεον τουμπεκι οταν βλεπω μαυρους...ο μικρος τους φωναζει :shock:

Αργυρουλα εμενα ο δανος δεν μου λεει για μαυρους κυκλους αλλα κ αυτος μου εχει πει οτι εχω χαζεψει...Μα πια ολοι αυτο θα μου λενε?????

Σισσιω, εγω δεν θα μπορουσα να τον αφησω 2 εβδομαδες...ουτε μια δηλαδη..μωρε ειναι μικρουλης...ισως γυρω στα 4...αλλα παλι βεβαια αν ειχα δουλεια κ επρεπε να παω θα τον αφηνα...

Νατασουλα, Αφροδιτη καλημερα!!

Κορες θα πιουμε τον καφε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αργυρουλα ποσο δικιο εχεις...οχι μωρε ειναι ρεμαλι αυτος...Δηλαδη δουλευει και σε καλη δουλεια (ειναι οικονομολογος) αλλα σε νοοτροπια ειναι τελειως στον κοσμο του...Δεν εχει οικογενεια κλπ (οκ ειναι κ μικρος 33 χρονων ειναι) κ γκομενες ειναι οτι κατσει..πολυ της ξεπετας γενικως, αλλα ετσι θελει κ περναει καλα...

Του απαντησα κ εγω αλλα ελεγε τα δικα του...με εκανε κομματια...Πιστευω οτι με θεωρει χαμενη υποθεση..επισης μου ειπε οτι τα εχω κανει σκ@τ@ στη ζωη κ καριερα επειδη δεν σκεφτομαι.....Ξερω γω τι να πω...δεν ειχε σε ολα αδικο..οντως τα σκατωσα στα επαγγελματικα....κ σε επιλογες ασχημες προσωπικες...αλλα ηταν αναγκη να μου τα πει τωρα?? που φευγω για Ουγκαντα κ εχω κ αγχος???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανίτα ΧΑΖΕΨΕΣ ΤΕΛΕΙΩΣ :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

το να είσαι ξεπέτα, να έχεις γκόμενο όποιον σου κάτσει είναι εύκολο να το κάνεις, η μαγκιά, όμως, είναι να μπορέσεις να μεγαλώσεις ένα παιδί, να χτίσεις ένα χαρακτήρα ανθρώπου ικανού να σταθεί στην κοινωνία αργότερα, να είναι ένας σωστός άνθρωπος με καλά συναισθήματα και όχι ξεπέτα (ας ψαχτεί λίγο εσωτερικά!!!)......άλλωστε είναι μόνο 33!!!!

εσύ να εμμείνεις στις αποφάσεις σου, που τις πήρες μετά από πολύ σκέψη και μην ακούς τον κάθε ξεπέτα οικονομολόγο!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες μου!

σημερα η παπενια μου ξυπνησε 8 παρα 20 ... :roll::roll: την επλυνε τοπικα η πεθερα μου αλλαξαν παμ... και την εβαλε παλι για νανα...νυσταζε το πουλακι μου...μαλλον την ενοχλουσαν τα πολλα τσισακια...παλι καλα..γιατι συνηθως αν ξυπνησει δεν ξανακοιμαται μετα...ποσο στεναχωριεμαι καθε φορα που την βλεπω να ξυπναει και εγω την αφηνω και φευγω... :(:( και να μου λεει μαμααα....

αναστασια μπραβοοοοοοοοοοοοοο στην Αννυ μας την γλυκια :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymparty::ymparty::ymparty: ευχομαι απο δω και περα να τρωει ολο και περισσοτερο... :D:D

φανταζομαι χαρα η μανουλα ε?

Δημητρουλα μου πολυυυυυυυυυυ χαρηκα με τα ευχαριστα νεα της μικρουλας...!!!!!!!!! :D:D:D:D αντε συντομα θα στε και παλι μαζι...πολλα πολλα φιλια και στις δυο σας... :-*:-*

Σισσυ μου μην στεναχωριεσαι ...ασε τον συζυγο να λεει..εγω μια χαρα την ειδα την Χαριλινα σου...ολα τα παιδακια πιστευω στην ηλικια αυτη λιγο πολυ δεν εχουν ακομη μαθει πως να υπερασπίζουν τον ευατο τους απο μονα τους ....δεν την πηραν και τα χρονια...και δεν θελω να σε ακουω ετσι ολο πεσμενη... :(:(:( στεναχωριεμαι αληθεια...τα χουμε πει αρκετες φορες απο κοντα και μου λειπει το γελαστο Σισσακυ!!!!!!!!!!!! αντε ανεβα λιγακι...θα σε παρω τηλ..να τα πουμε....

τι υπεροχες φωτο ηταν αυτες ...όλα τα κουκλακια μαζεμενα μεσα στο κουτι!!!!!!!!!!!!!!! :-*:-*:-*:D:D

φρανιτακι μου ασε τον φιλο σου να λεει βλακειες... :twisted::twisted: συγνωμη αλλα εγω που σε γνωρισα και από κοντα ...είδα μια γυναικα ωριμη!!!!!μια μανα που εχει αφοσιωθει στο παιδι της έχοντας τον τοσο δυσκολο ρολο της μανας και του πατερα...!!!όταν λειπει ο μπαμπας για δουλεια...όλοι μας φτιαχνουμε την ζωη μας...ετσι πιστευω τουλαχιστον...με βαση τα δικα μας θελω!!!! ;);) και με βαση τις δικες μας προτεραιοτητες...και ο ρολος τη ςνοικοκυρουλας απεχει κατα πολυ με αυτο που σαι εσυ...αστον να λεει κοριτσαρα μου....εμεις θα σεδουμε πριν φυγεις? :roll::roll: μεχρι ποτε θα σαι ελλαδα...?

ερη μου γλυκια τι κανετε? τι γλυκας που ναι ο μικρουλης σου... :-*:-* πολυ ομορφες φωτο...προσαρμοστηκες κοριτσακι μου? κριμα που δεν ειχα την τυχη να σε γνωρισω πριν φυγεις...τα φιλια μουυυυυυυυυυ....

γωγακιιιιιιιιιιιιιι...τι εγινε βρε θα γεννησεις ???????? ελπίζω συντομα για να ηρεμησεις και εσυ κοριτσακι μου...η ιω σου καλα?

μαρθουλι μουυυυυυυυυυυυ τι κανετε? ο ντοντος εχει γινει ενα ομορφο μικρο αντρακι ε? με το καψιμο τι εγινε? εφυγε το σημαδι?

νατασουλα...Βενι...lovie....αθηνα...Ιουλια...αρτζι...χιονουλα...?τι κανετε κοριτσακια μου?

εξαφανισμενα κοριτσια ...μαρακι και γιωτακι... :roll::roll:

μαιμουυυυυυυυυυυυυ πως εισαι φρεσκοεγκυουλα μας?

παναγιωτα μου γλυκιααααααααααα θα σε παρω τηλ...να τα πουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανιτακη σορυ..αλλα μονο σκατα δεν τα εχεις κανει..

αντιθετα κανει πραγματα που λιγοι ανθρωποι καταφερνουν να κανουν...

μονο και μονο που δεν καθεσε σε ενα σπιτι να κλαις τη μοιρα σου αλλα παιρνεις το παιδι σου και του προσφαιρεις ερεθησματα φτανει και περισσευει..

Οποιος ειναι εξω απο τον χορό...πολλα τραγουδια ξερει...

ο καθενας κανει τις επιλογες του και απο αυτες στο τελος της ζωη του θα κρινει εαν ηταν σωστες και τον εκαναν ευτυχισμενο..

απο τη στιγμη που εσυ εχεις κανει τις επιλογες σου και εχεις τα ονειρα και τις φιλοδοξιες σου ειναι το καλυτερο για σενα..

δεν εχουμ εολοι τα ιδια ονειρα και φιλοδοξιες...εαν εγω δεν θελλω να γινω κατι που θελει να γινει καποιος αλλος..αυτο δε σημαινει οτι δεν ειμαι ευτυχισμενη με την ζωη μου.

Κακως σε στεναχωρησε..πιστευω οτι απλα σε πικρανε γιατι εβαλες καποιες αλλες πρωτεραιοτητες στη ζωη σου και ισως και αυτο να σε πειραζει τωρα αυτη την εποχη...αλαλ δεν πιστευω οτι αυτος με τις επιλογες που εχει κανει στη ζωη του ειναι πιο "γεμματος" απο σενα..ειλικρινα..

επειδη εχω πολλους τετοιους "στελεγχαρες" που πολλα λεγανε..αλλα απο τοτε που κακανε οικογενενια κανανε στροφη 180 μοιρων στη ζωη τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fran πλακα μου κανεις ?

οι ανθρωποι εξελισσονται δεν μενουν στασιμοι ...αλλιως ειμασταν στα 20 αλλιως στα 30 ....

αν αυτος εχει μεινει στασιμος και επαναλαβμανεται και ετσι νομιζει οτι "ζει" τοτε αυτος ειναι ο χαμενος . μπορεις να φανταστεις οτι δεν θα ειχες τον Σεμπ και θα ειχες επαγγελματικη καταξιωση ?

τι ειναι πιο σημαντικο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Ο κ@λος μου έχει πάρει φωτιά πάλι στη δουλειά.

Φραν το είπες και μόνη σου. Εξω απο το χορό πολλά τραγούδια λένε.

Πρόσεξε όμως μη σου τη βαρέσει αργότερα και κατηγορείς το γλυκό Σεμπίνι για τις δικιές σου επιλογές.

Μη γίνεις σαν τις μαμαδες, δηλαδή, που είτε ζουν τη ζωή τους μέσα απο το παιδί τους, είτε φορτώνουν το παιδί τους με ενοχές για τη ζωή που δεν έζησαν. Όπως και να έχει η επιλογή να κάνεις παιδί ήταν κατάδική σου!

Ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις που σου τα λέω όλα αυτά. :oops:

Απο τότε που γέννησα τη μικρή έχω απορρίψει δύο προτάσεις για καλύτερη θέση, επειδή οι απαιτήσεις ήταν πολύ πιο αυξημένες και το έκανα έτσι απλά, χωρίς να το πολυσκεφτώ. Το μόνο που μου ήρθε στο μυαλό ήταν το παιδί.

Ο φίλος σου εκπεμπει πια σε άλλο μήκος κύματος. Εσύ έκανες άλλες επιλογές και καλό θα ήταν να τις υποστηρίζεις. Προσωπικά θα με ενοχλούσε πολύ αν έδειχνα αδυναμία κλαίγοντας μπροστά σε οποιονδήποτε, αν αυτός με ακύρωνε κατ' αυτόν τον τρόπο.

Και πώς ακριβώς δε σκέφτεσαι δηλαδή; Δε σκέφτεσαι όπως σκέφτεται ο φίλος σου;; Είναι πολύ εγωιστικό εκ μέρους του αυτό.

Τώρα όσον αφορά στα επαγγελματικά σου δε μπορώ να ξέρω τι θα μπορούσες να κάνεις καλύτερα, γιατί ακόμα και μετά απο τόσο καιρό, δεν έχω καταλάβει τί ακριβώς κάνεις!!! :oops::oops::shock::lol::lol::lol::oops:

Κορίτσια θα επανέλθω αργότερα να σχολιάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαρθστω ρε κοριτσια...δεν ξερω..νομιζω πως χτυπησε αδυνατο σημειο...Γιατι και εγω δε νιωθω καλα μεσα στο σχημα στο οποιο ειμαι..και δε μιλαω για το σεμπινι...μιλαω για την αδρανεια που εωχ πεσει...επαγγελματικα δε με κρατησε ο μικρος πισω, οποτε δεν μπορω να του το χρεωσω..(βασικα τιποτα δε του χρεωνω, δεν υπαρχει τετοια περιπτωση, ουτε βεβαια να ζω τη ζωη μεσα απο το παιδι μου).

Απλα επειδη εχω προβλημα να δεχτω οπως εχει γινει η ζωη μου, διοτι με χαλαει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που ειμαι ανεργη κ ετσι οτι κ να μου πουν νιωθω οτι εχουν δικιο...Ειχα πολυ πετυχημενη καριερα την αφησα σε μια προσπαθεια να αλλαξω επαγγελματικο προσανατολισμο αλλα απο τοτε δεν το καταφερα (δεν ειχε σχεση η διακοπη της καριερας με το μωρο). Οποτε πλεον εχω αποφασισει να γυρισω στο πανεπιστημιο (κ να σπουδασω απο την αρχη κ ας εχω και διδακτορικο).

Απλα αν και εγω ημουν 100% σιγουρη για τις επιλογες μου ισως να μην στεναχωριομουν τοσο..Ισως κατα βαθος εγω τον ζηλευω...αλλα δεν ξερω τι ζηλευω ακριβως...

Ειμαι κ ευαισθητη λογω μετακομισης κ κλαιω ευκολα...

Τα ειπα κ στον Κ...μου ειπε οκ, διαλεξε τι θελεις να σπουδασεις κ καντο..οτιδηποτε σε βγαλει απο το τελμα σου...μου ειπε θα με συντηρει οσο θελω για να σταθω στα ποδια μου κ να γινω οπως πριν...ειπε πως θα μου δωσει κ τα χρηματα για το πανεπιστημιο..Παλι καλα....άλλα για καποια χρονια θα ειμαι παλι χωρις δικο μου εισοδημα...Δε ξερω μηπως γερασα για τετοια???

Σκεφτομαι να γραφτω σε καποιο πανεπιστημιακο πτυχιο (αρχικα θα ειναι online) και παραλληλα στην Ουγκαντα να κανω εθελοντισμο σε αντιστοιχο κλαδο ωστε να εχω κ καποια σχετικεη εμπειρια πεδιου..βεβαι κοστιζει καποια χρηματα το προγραμμα διοτι το πανεπιστημιο ειναι επισημο δεν ειναι τυπου ανοιχτο πανεπιστημιο (κ ειναι κ στην Αυστραλια, οποτε θα χρειαστω κ καποια ταξιδακια..)

Δεν εξρω..νιωθω σκατα..

Συγγνωμη ρε κοριτσια...απο χτες σκεφτομαι οτι απετυχα σε ολα...

Παλι συγγνωμη που σας ζαλισα...δεν εχω που αλλου να τα πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Σισσιω , καλημερα Αφρο, Καλημερα Παναγιωτα και Καρολινακη!!

τι κανετε κουκλες;;;;

αχ Σισσυ..και εγω απερηψα προταση..μια για να μετακομισω Αθηνα να δουλεψω σε πολυ καλη θεση σε πολυ γνωστη εταιρια..με πολυ καλο μισθο, ταξιδια παρα πολυ δουλεια ομως..αλλα θα εκανα ακριβως αυτο που θα μου αρεσε και θα ειχα πολυ καλες προοπτικες στο μελλον...αλλα επελεξα να παντρευτω...

μετα εκει που αποφασισα να φυγω απο εδω και να δουλεψω σε αλλη εταιρια...σε τελειως διαφορετικο αντικειμενο..με ελαφρως λιγοτερα λευτα..αλλα πολυ πιο διμηουργικη και ηρεμη δουλεια....εμεινα εγγυος..

δε μετανιονω για αυτα..μετανιονω ισως γιατι δεν εκανα παιδια νωρητερα..ετσι ωστε στα 30-35 μου να μπορω να επανεξετασω καποιες επαγγελματικες προτασεις...

οταν ηθελα δευτερο παιδι αν θυμαστε σας ειπα οτι τα κριτιρια μου ηταν πολυ ιδιωτελη και εγωηστικα...ηθελα να "ξεπαιδιασω" ωστε σε 5-10 χρονια που τα παιδια θα με εχουν αναγκη λιγοτερο να μπορω να κανω καποια πραγματα και για μενα...

ισως επρεπε να ειχα κανει πχ παιδι στα 20-25

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω μου δεν σε παρεξηγω...δεν με πειραξε που εκλαιγα διοτι τον γνωριζω χρονια..με ξερει καλα και εχουμε ζησει πολλα μαζι...γι αυτο κ τον ακουω...αλλα μαλλον εγω εχω το προβλημα...καμια φορα σκεφτομαι πως δεν ημουν η ιδανικη γυναικα για παιδια..σιγουρα ειμαι καλη μαμα (το πιστευω απολυτα αυτο) αλλα ξερω γω....δε μου φτανει το παιδι μου για να νιωσω πληρης....Ειναι ενας απο τους λογους που δεν θελω δευτερο.Ειναι κατι που δεν μπορω με τιποτα. Εκει ξερω δεν θα τα καταφερω.

Πολλες φορες σκεφτομαι πως αν γυρνουσα τον χρονο πισω, μαλλον δεν θα αποφασιζα να κανω παιδι...Ισως εχω κουραστει....χωρις αυτο να σημαινει βεβαια οτι δεν λατρευω το σεμπινι..μην παρεξηγηθω..

Ειμαι απαισια εε?? :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ πολλα ειπα...με επιασαν οι μαυρες μου...Ισως εχει δικιο ο Κ, ισως στην Ουγκαντα βγω λιγο απο το τελμα μου, ξεκουραστω κ τελικα ολα οσα σκεφτομαι ειναι αποτελεσμα κουρασης κ ρουτινιασης τα τελευταια 2 χρονια...Ελπιζω...

αντε παω το σεμπινι να παιξει λιγο εξω...πολυ το κρατησα μεσα και σας ζαλισα πρωινιατικα!!

φιλακια σε ολες!!

ΥΓ κοριτσια εγω ειμαι μεσα για καφε..θελετε κεντρο, θελετε στο μετρο μολ (ειναι κ κοντα μου αυτο), θελετε πιο μακρια...εσεις πειτε μου...εγω γενικα μπορω, το σεμπινι το αφηνω ανετα...οποτε αν θελετε να πιουμε ενα καφε για αντιο εγω θα χαρω πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Τρελη!!!!!!

χαα..λοιπον.. ε ναι..κουραστηκες λιγακη..ειναι γεγονος...

τωρα που θα αλλαξεις περιβαλλων, θα δεις πως πολλα πραγματα θα αλλαξουν για σενα!!!

Λοιπον να σας πω τα νεα μας απο τον ενδοκρινολογο...

δε θα κανουμε καμια εξεταση...πηγαμε χτες...κοιταξε τον μικρο ειπε οτι ειναι μια χαρα..ο ισρωτας ειναι φυσιολογικος, απλα ειναι θερμοαιμο παιδι..

τον ψαχουλευε καμποση ωρα εκει γυρω στον λαιμο, πισω απο τα αυτια, στις μασχαλες γυρω απο το πουλακι...

ειπε οτι εμεις οι μητερες ειμαστε πολυ αγχωτικες και βαλθηκαμε ντε και καλα να βγαλουμε τα παιδια μας αρρωστα....οποτε για την ωρα λεει δεν χρειαζετε να κανουμε εξταση tsh η IGF -1 και GH, ειναι λεει ανωφελο γιατι το παιδι αναπτισσετε πολυ καλα μεχρι τωρα...μονο εαν δουμε οτι η αναπτυξη βαρους..και κυριως υψους θα υπολειπετε του φυσιολογικου ρυθμου που αφορα αποκλειστηκα το παιδι, θα το επανεξετασουμε σε μερικα χρονια...

αυτα...

οποτε ηρεμησε ο αντρας μου για την ωρα τουλαχιστων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

akoma edv eimai

Αφορδιτη ξερω πως στην Αμερικη εξεταζουν τις γυναικες για strep B κ αν βρεθουν θετικες τους δινουν αντιβιωση κ νομιζω πως δινουν κ στο μωρο κατα τον τοκετο..Ο στρεπτ Β υπαρχει στη φυσικη χλωριδα του κολπου παντως..

Λοιπον στη Δανια το ειχα πει στον γιατρο να κανει το τεστ κ με ρωτησε αν εχω συμπτωματα...εκει δεν το θεωρουσαν απαραιτητο..Αφου γεννησα ειχα ενοχλησεις κ εκει μου εκαναν το τεστ κ οντως ειχα στερπτ Β...πηρα αντιβιωση..η γυναικολ ειπε πως το ειχα πριν τη γεννα...παντως δεν ειχε καποια επιπλοκη...

Αυτα φευγωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...