Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζoνυχτίου Νο 39- Επιστροφές καταστροφές...


Recommended Posts

Λοιπόν φανταστείτε με. Προχθές καταλαθος κάηκα στο κουτελο απο την δεξιά πλευρά με το σίδερο για τα μαλια... Σήμερα μάζευα τα παιχνίδια του και στο σκυψιμο χτύπησα το κουτελο μου απο την αριστερή πλευρά στην γωνία του τραπεζιου !!!!!!!!! :-o

Είμαι σαν να βγάζω κέρατα!!! :ymdevil: βρε λες;

Παιδια στον δικό μου κανένα παιδάκι δεν του φαίνεται διαφορετικό. Στην παιδική χαρα παίζει με όλα το ίδιο. Δεν του έχω κάνει καμία κουβέντα περί αυτού....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε Σισσιώ τι μαμόθρεφτο, αυτό δεν το καταλαβαίνω πια, επειδή είναι με την μαμά και όχι με τον μπαμπά?

γιατί ανησυχεί? θα έπρεπε να ανησυχεί αν ήταν πιο κοντά στον γείτονα και όχι σε σένα!!!! :evil:

άλλωστε την αφήνετε 2 ολόκληρες εβδομάδες!!!! :shock::shock::shock:

επίσης πολύ μου άρεσε η εξήγηση που έδωσες στην Χαριλίνα για τους έγχρωμους!! :-bd

ο Λ. είχε έναν έγχρωμο νηπ. στο γκρουπ του για ένα μήνα!!

Συμπεθέρα το έκανες διπλό!!!! :lol::lol::lol: συγνώμη αλλά γέλασα!!! ωστόσο :YMHUG::x@};-

Γωγώ αυτό ήθελα να πω και το πρωί να μην γράψουμε πολλά σε αυτό το τρενάκι για να γεννήσεις!!! ;)....επίσης αγόρασα παπουτσάκια στην κοπέλα μου σήμερα!!! ;):x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Σίσσυ , πεστου να χαλάρωσει, προφανώς το είπε επειδή εσυ δεν ήθελες να παει για 2 εβδομάδες;

Εντάξει να σου πω μου φαίνεται μεγάλο διάστημα αλλα σε κάποια φάση πρέπει να καταλάβουμε ότι τα παιδια μας μεγαλώνουν και χρειάζονται τέτοιες εμπειρίες ... :YMHUG:;;):-*

Συμπεθερα :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθέρα βγάλε φωτό να δούμε το σαλονάκι!!! :mrgreen:

άσε το παιδί να παίξει!!! :roll::roll::roll:

πάντως το μπουμπούκι μου δεν θα έμενε για 2 εβδ. στα πεθερικά:

1. διότι τα πεθερικά δεν θα ήθελαν και

2. η ίδια!!!!

ο Λ. δεν ξέρω, ίσως μία εβδ. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη μικρή την έχουμε αφήσει άλλες 2 φορές στο χωριό με τη γιαγια της όταν ήταν 1 έτους. Και τις δύο φεύγαμε το πρωί της Δευτέρας και επιστρέφαμε το απόγευμα της Παρασκευης. Για πεντε μέρες δηλαδή. :roll:

Δεν έχω πρόβλημα να την αφήσω, αλλά ρε κορίτσια τη γιαγια της την κάνει ό,τι θέλει ρε γμτ! Κάνω μετά να τη στρώσω τη μικρή δε ξέρω και γω πόσο και μετά μου σπάνε τα νεύρα.

Και τώρα ουσιαστικά θα μείνει μόνη της απο την Κυριακή έως το Μ. Σάββατο και μετά εμείς θα φύγουμε την Τρίτη του Πάσχα και θα ξαναπάμε την Κυριακή του Θωμά να την πάρουμε.

Με προβλημάτισε που μου είπε οτι είναι μαμοθρεφτο, γιατί τη βλέπω οτι όταν είναι με άλλα παιδάκια είναι μαζεμένη ή όταν κάποιο παιδάκι τη χτυπήσει π.χ. δεν το λύνει μόνη της, αλλά έρχεται κλαίγοντας σε μένα... :roll::roll::roll::roll: Υπερβάλλω ε...;

Έρη να μας τον φιλήσεις!! :x:x:x:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσακι πρέπει να το προσπαθήσεις να λύνει τις διαφορες της μονη της αλλα και ο δικός μου αυτή την αντίδραση έχει.. Είναι μικρά ακόμη μωρέ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπερβάλεις Σισσιώ, είναι στον χαρακτήρα του παιδιού αν θα αμυνθεί ή όχι και τι του έχουν διδάξει από το σπίτι!!! εγώ θα έλεγα να μην ανησυχείς πάντως είναι και μικρή ακόμη.....είναι ένα μήνα πιο μεγάλη από την δικια μου, τώρα το πρόσεξα!!!! :)

για διαβάστε, όσες ακόμη θηλάζετε!!!! :D

http://www.babyspace.gr/Article/breastf ... -3523.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενημερώνω... ;)

Νομίζω πως τελικά τα νέα είναι καλά... :roll:

Πήγα στον παιδονεφρολόγο, είδε το σπινθηρογράφημα και μου είπε ότι η λειτουργία των νεφρών είναι φυσιολογική και αυτό που φαίνεται στον δεξιό, δεν το αξιολογούμε, εφόσον δεν έχει "εστιακές βλάβες", τις ουλές δηλαδή, που υπήρχαν στο προηγούμενο.

Μίλησα μετά με την παιδίατρο, η οποία μου είπε ότι καλά της ακούγονται, αν και θέλει κι εκείνη να το δει. Είπε ότι αυτό που φαίνεται, δεν ξέρει αν είναι τίποτα ή κάτι λίγο (και ο παιδονεφρολόγος ήθελε να το εκμηδενίσει) πάντως, εντάξει, να ηρεμήσω, δεν είναι κάτι σοβαρό και μπορούμε να είμαστε σχετικά ήρεμοι. :roll:

Αυτά....

Η ψυχολογία μου είναι ράκος και το κεφάλι μου κοντεύει να σπάσει... :?:?:?

Μάλλον, πρέπει να χαρώ, (όχι να ενθουσιαστώ βέβαια κιόλας!) :( αλλά πραγματικά είμαι κομμάτια...

Ευχαριστώ για την αμέριστη συμπαράσταση και το μεγάλο ενδιαφέρον σας, αγαπημένες τρενομανούλες. :x Θα προσπαθήσω να νιώσω καλύτερα, αν και δεν μου είναι εύκολο, αφού δεν την έχω και κοντά μου, να δώσει κουράγιο με το χαμογελάκι της και την αγκαλίτσα της... :( Μου λείπει πολύ... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μητσάκι μου μη στεναχωριέσαι! :x Αφού πήγαν όλα καλά!

Και εγώ θα την αποχωριστώ τη μικρή μου και ξέρεις πώς το σκέφτομαι;; :cry::cry::cry:

Πάντως είναι πολύ ευχαριστα τα νέα σας, μη σκέφτεσαι έτσι Μητσάκι γλυκό.

Πάω να κάνω τη μικρή μου μπάνιο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου ηρεμησε τωρα ,σε λιγες ωρες θα την εχεις κοντα σου ...λιγες ωρες ειναι θα περασουν ...αν κοιμηθεις περισσοτερο θα περασουν και γρηγοροτερα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:-h:-h:-h Τι κανετε???

Το ξερω πως αυτο που θα πω δεν εχει κ μεγαλη σημασια μπροστα σε αυτα που συζητατε ομως...Θα το πω!!!

Η Αννυ εφαγε ενα τερααααστιο αχλαδι χωρις κυνηγητο!Μονη της σαν σκιουρακι επαιρνε τα κομματια απ'το μπολακι κ το εφαγε!!! :ymparty::ymparty::oops:

Ηθελα να κλαψω απο χαρα!!!..Ισως ακουγεται χαζο αλλα..Το παιδι μου εφαγε μονο του 1 ολοκληρο φρουτο μασωντας σαν μεγαλη!!! :D:D

Δημητρουλα μου ολα ειναι καλα κοριτσακι μου!Χαμογέλα!

Σισσιω απο το λιγο που σε ξερω νομιζω πως δεν εισαι καθολου υπερβολικη σαν μανα κ επουδενι δεν εχεις κανει μαμοθρεφτο...

Και επισης διαφωνω με την αποψη οτι το παιδι ΠΡΕΠΕΙ να αντεχει μακρια απο τη μανα/γονεις του ουτε καν για μια νυχτα...Ειδικα σε αυτες τις ηλικιες!Οκ αν ηταν 13χρ θα ελεγα οτι θα ειναι ωραια αν θελει κ μπορει να μεινει με παππουδες για μερες...Πιστευω πως μεχρι καποια ηλικια χρειαζοντια τη μανα τους για να γεμισουν ασφαλεια...Και λυπαμαι απιστευτα οταν μεγαλωνει ενα παιδι χωρις τη μανα για οποιοδηποτε λογο(πχ θανατος :( )

Ιουλια μου τη γνωμη μου για το θεματακι του Γ στην ειπα...Νομιζω πως ετσι κ αλλιως θα περασει η φαση αυτη αλλα και η σωστη αντιμετωπιση απο μερους σου θα βοθησει! ;):YMHUG:

Η φραση "7 χρονια φαγουρας" τι δηλωνει???(ασχετο!)

Για τους αφροαμερικανους...ουτε ειχα σκεφτει πως πρεπει να πω κατι...!Ισως επειδη 1ον δεν βλεπουμε συχνα εδω κ 2ον...δεν θα παω στη ζουγκλα οπως η Φραν!!!!!! :lol:

Τι αλλο ηθελα να πω βρε κοριτσια???Για θυμιστε μου! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασί συμφωνώ και δε θέλω να την αφήσωωωω... :cry::cry::cry:

Δεν περνάει άσχημα με τη γιαγιά της, αλλά δε γουστάρω να την αφήνω!! Σας τα πρήζω αδίκως μου φαίνεται... και τα χριστούγεννα την ίδια συζήτηση είχαμε και τελικά δεν άφησα να φύγει... ;)

Μπράβο στην Άννυ! Φωτογραφία την έβγαλες;; Εγώ την είχα βγάλει θυμάμαι! :D

Επίσης ούτε εμείς εδω βλέπουμε συχνά Αφροαμερικανούς, βλέπουμε όμως Αφρικανους σκέτο! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι κομμμαατια...

περασαμε πολυ ωραια..

δαγκωσε κ τον ανασταση ο θοδωρης..σορρυ ρε λενα :cry::cry::cry:

κακα ο φιλιππακος μα δε ακουστηκεε..

ο μικρουλης μου σημερα πολυανυσηχος,,κατι του εφταιγε..δυσκολευοταν να κοιμηθει..

ασε βενι με το που φυγατε.παω μαζευω παιχνιδια..

κ παει στο καλοριφερ κ μαλλον ειδε το φιλιππα που αναποδογυρισε το υγραντηρα..κ το κανει κ ο ιδιος κ μου μουσκευει παλι το χαλι κ το πατωμα..

κ αρχισα κ του φωναζα..τουρκος εγινα..με κοιτουσε σα χαζος..σε λεει τρελη ειναι?

βικυ πασχα δουλευεις?

γωγωκα καλε πηγες 39?ελα ρεεε..εγω νομιζα 37//ετσι σε ειχα στο μυαλο..καλεεεεεεεεε

ζηλευωωωωωωωωωωωω..να σου πανε ολα καλα ρε κοριτσαρα...

νατασα μου ελειψεςςς...

φρα ποιο βιβλιο ρε πηρες?

ο μικρος εχει τρελα με βιβλια..εχω αρκετα..κ βλεπω οτι περνανε πολλα στα παιδια..

για πεστε κανα καλο βιβλιο παρακαλω

χρυσα μα πως αντεχεις ρε κοριτσι μου εμ τοοοοοοοοοοοοσο ξερατο..οχι πες μου

αφρο ξανα ρε σε ενοχλουν?πφφφ

ο μανωλιος καλα?

ιουλια κ μεις εχουμε θεμα..ασε πολυ βαραει..το ειχε κοψει κ το ξανααρχισε..

γτ δε ηρθες σημερα κυρια μου??????????

αθηνα τι εγινε με το αιματακι ρε?ξανα εβγαλε?

ερη τι κανεις?καλε τι καος ειναι ο κωστακης..γλυκας

καρολ μα τι μαλακο συναδελφος εχεις..με το μπαρντον κιολας..

αναστασιααααα τη επομενη φορα που θα ερεθι η νατασα σπιτι σου θα καλεστω κ γω :P

το κεφαλι σου που σε πονουσε καλυτερα?μα ενα αχλαδι?σε νιωθω εν μερη γιατι εγω ναδεις χαρα οτανα ρχισε να πρωτοτρωει..αντε αυριο ευχομαι να φαει ενα ολοκληρο καρπουζι :lol::lol:

μ

μιτσακι.?ελα χαμογελα εγκυουλαααα..σε ψαχνει η βασιλικουλα?

σισσιω εισια καλυτερα?σε εχω πει που παντρευεσαι τη μερα που εχω γιορτη ε?

κ γαμω τις απαντησεις εδωσες με τους μαυρους..μπραβο...κ γω ετσι θα πω αν τυχει :D;)

αν δε νιωθεις μη τη στειλεις ;)

λενακι 26 τι κανεις κοριτσαρα?καλυτερα εισια?τι λεω τωρα ε?

νατασουλα τι λεει/?τα καμαρια σου?ξανα εδωσες παραγγελια το ποδηλατακι?

αργι τα λες πετυχημενα :lol::lol:

μα τρω τρωω κ λες κ δε τρωω..απαπαπ..λετε απο το θηλασμο?

απιστευτο χαλι

ο αντρας μου λειπει απο τις 8 το πρωι..πηγε δουλεια κ μετα ναβαψει κ το δικο του αμαξι..κ ακομα να ερθει..πω πω τον λυπαμαι..δε θα μπορει να παρειτα ποδια του :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[smilie=wav.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif] [smilie=occasion18.gif]

Έφαγε η Άννυ μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άντε και με ένα άδειο πιάτο παστίτσιο εύχομαι!!!!!!!!!!!

Δήμητρα πολύ χάρηκα με τα νέα σας!!!!! Τώρα νομίζω οτι μπορείς να ηρεμήσεις!!!!!!!!!

Αφου είναι όλα τέλεια!!!!!!! Μπράβο μπράβο μπράβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σισσιώ η Ε την προηγούμενη εβδομάδα είναι ένα αφροαμερικανάκι (:lol:) σε φωτο ενός βιβλίου και με ρώτησε γιατί είναι μαύρο το κοριτσάκι. Προς στιγμήν κόμπιασα αλλά μετά της είπα αυτό που είπες και συ!!!!!! Οτι όπως τα σκυλάκια δεν είναι ίδια έτσι και τα παιδάκια είναι άσπρα, κιτρινα κλπ.

Τυχαίο;;;; Δε νομίζω!!!!!!!!!!

ΙΟυλία μου τα είπαμε και κει...

Νομίζω οτι θα του περάσει. Εσύ να μην του το υπενθυμίζεις μόνο...

Θου βάψει όλο το αμάξι;; Γιατί;;;

Νατάσα τα βιβλί που έγραψες για τι ηλικίες είναι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...