Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ Ν ΤΑ ΛΕΜΕ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κοριτσάκια και Χριστός Ανέστη, αν το ακούσατε! :P

Μίκι μου, μην ανησυχείς, αφού λες ότι κουράστηκες με τη μετακόμιση, λογικό είναι. Εγώ είχα μετακόμιση τον Σεπτέμβριο, μια εβδομάδα μετά την απόξεση που έκανα και κάθε βράδι με έπαιρνε ο ύπνος στην πολυθρόνα απ' την κούραση. Ενώ δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με αιμορραγία, από την κούραση και την ταλαιπωρία άρχιζε αιμορραγία κάθε τρεις και λίγο.

Οι μετακομίσεις είναι μεγάλο μανίκι. Κανονικά εσύ θα έπρεπε απλά να επιβλέπεις, όχι να κουράζεσαι!

Το αίμα σε μια εγκυμοσύνη είναι όντως σοκ, αλλά με ξεκούραση και φάρμακα ξεπερνιέται. Έχω φίλη που σχεδόν σε όλη την εγκυμοσύνη της είχε αίμα και το μωρό δεν έπαθε τίποτα!

Αλλά ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ!!!

Κουάντο (το άρωμα του κουάντοοοοο) ζούλα μου την ανηψούλα!

Φάγατ σήμερα, φάγατε; Εγώ έφαγα, αλλά έχω αναγούλαααααααα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθώς Ανέστη ο Κύριος!Χρόνια πολλά κοριτσάκια μου..Αννα Μαρία μου σε ευχαριστώ πολύ καλή μου..σήμερα είμαι πολύ καλύτερα δόξα τον Θεούλη..ξεκουράστηκα αρκετά..μένω στο σπίτι της μαμάς μου κ έτσι δεν κάνω τίποτα..έρχεται κ ο αντρούλης μου..κατά τα άλλα έφαγα πολύ κ εγώ,όλα ήταν πεντανόστιμα..βέβαια μετά έκανα πολύ ώρα για να ηρεμίσω το στομάχι μου..σε φιλώ καλή μου..πολλά φιλάκια σε όλα τα κορίτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια Πολλα κοριτσια.....!!!!!Με υγεια και με το καλο τα μωρακια μας!!!Πω πω πηγα με μια ορεξη για το αρνακι, εφαγα για αρχη λιγο πετσουλα και μια μπουκια κρεατακι και μετα....καληνυχτα σας!!!Πατησα ενα φρενο απο την αναγουλα άλλο πραγμα!!!Αρχισα να εχω πιο συχνα τωρα, για να δουμε που θα παει η δουλεια!

MIKI μου ξεκουραση, μην το κουραζεις το νινακι σου!!!

Φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός Ανέστη εγκυούλες μου...Χρόνια Πολλά και του χρόνου με υγεία να έχουμε στην αγκαλιά μας γερά και δυνατά τα όμορφα μωράκια μας!!!!!!!

Λοιπόν εγώ σήμερα έφαγα έναν σκασμό αλλά τώρα το στομάχι μου με εκδικείται!!!!! Αλλά το φχαριστήθηκα!!!!!!!!

Μίκι μου πολύ χαίρομαι που νιώθεις καλύτερα σήμερα...και όπως είπαμε...ξεκούραση!!!!! Κάνει καλό σε σένα αλλά κυρίως στο εμβρυάκι!!!!!

Κοριτσάκια μου ελπίζω να περνάτε καλά ότι κι αν κάνετε σήμερα!!!!

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, είδες που άρχισαν οι αναγούλες; Με το καλό και οι εμετοί! :P

Νάσια, εγώ και να ήθελα, ένα σκασμό δεν μπορούσα να τον φάω. Έφαγα, όμως, πολλή σούπα.

Ρε, κορίτσια, έχω από την Πέμπτη να κάνω εμετό. Συνεχίζονται, όμως, οι ζαλάδες, οι αναγούλες, βγάζω αίμα απ' τη μύτη, και έχω και πολλές ξινίλες. Γιατί, όμως, σταμάτησαν οι εμετοί; Με έκαναν να νιώθω σιγουριά. Να αγχωθώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι να μην αγχωθείς...εγώ εμετό κάνω πάρα πολύ σπάνια... ακόμα κι αν είμαι χάλια, αλλά μιλάμε για πολύ χάλια, δεν κάνω εμετό πάντα. Κι εγώ τελευταία φορά έκανα την Μ. Τετάρτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες ε; Ευτυχώς έχω τα υπόλοιπα συμπτώματα.

Αχ, μέχρι να έρθει η Τετάρτη να πάω στο γιατρό, μου φαίνεται ότι θα περάσει αιώνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως υπάρχουν μέρες που δεν έχω απολύτως κανένα σύμπτωμα...τίποτα...μην κολλάς με τα συμπτώματα γιατί όταν έρθει η ώρα να σταματήσουν (μπορεί μέχρι την 14η εβδομάδα ή μπορεί να μην σταματήσουν και καθόλου - εγώ στην κόρη μου ήμουν χάλια μέχρι τον 6ο μήνα) θα αγχωθείς πολύ περισσότερο χωρίς λόγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει, ξέρω πότε περίπου σταματάνε κανονικά, οπότε αν σταματήσουν 12η-14η εβδομάδα, δε θα αγχωθώ (πολύ). Απλά τώρα είμαι ακόμα στην 8η.

Φυσικά, αυτό λέω πάντα, ότι δεν μπορεί κανείς να βασιστεί στα συμπτώματα, και πέφτω η ίδια στην παγίδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ιδιο αγχος κι εγω, αν δεν ανακατευτω, αν δεν τσουξει το στηθος, αν δεν ζαλιστω δεν ησυχαζω!! :P

Κι εμεις την Τριτη παμε στο γιατρο για να ακουσουμε και τον ηχο της καρδουλας!!πω πω ποτε να περασει και το αυριο!! :? Ελπιζω ολα να πανε καλα, φανταζομαι εφοσον την ειδαμε να παλετε σημαινει οτι θα την ακουσουμε πρωτα ο Θεος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, σίγουρα θα την ακούσετε!!!!

Άντε, να περάσουν οι μέρες, να ξαναπάμε στο γιατρό, να δούμε τι γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου κ καλο πασχα!!!

μικι εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειδα τρεις φορες αιμα, κοκκινο αιμα, περιοδου, ηταν απο την κουραση, γιατι οταν μαθαμε την εγκυμοσυνη μου αποφασισαμε να παντρευτουμε, τοτε διοριστηκα, ειχα πολλα τρεξιματα δηλαδη κ επαθα 3 βαρβατες αποκολλησεις. εκανα ενεσεις εμεινα ξαπλα κ ολα πηγαν καλα κ εχω το αστερι μου τωρα!! μην ανησυχεις δεν ειναι τιποτα!!

εχω ακουσει περιπτωσεις κοριτσιων που ειχαν αιμα σχεδον σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης και ολα πηγαν μια χαρα!! μην αγχωνεσαι!! η ψυχολογια στην εγκυμοσυνη να ξερεις οτι παιζει παρα πολυ μεγαλο ρολο!!

κουαντο με το καλο να κρατησεις συντομα αγκαλια ενα μπεμπακι ολοδικο σου!!

αναστασακο σιγουρα θα την ακουσετε!!! αχ τι καλα!!!!!

αννα μαρια μην αγχωνεσαι για τον εμετο κλπ εγω στον ανασταση δεν ειχα συμπτωματα!! μονο η υπερβολικη κουραση υπηρχε! δεν ειναι απαραιτητο να εχεις συμπτωματα για να δεις οτι παει καλα η εγκυμοσυνη! ενω τωρα σε αυτη την εγκυμοσυνη εχω τρελες αναγουλες κ κανω κ εμετους, καμια σχεση δηλ! αχ η κορη με παιδευει!! :lol::lol::lol::lol:

στον ανασταση εκανα πολλους εμετους απο τον 7ο μηνα, με πιεζε πολυ στο στομαχι ο μικρος κ να καταλαβετε αντι να βαζω κιλα τα εχανα :lol::lol:

εγω θα παω αρχες μαιου παλι, αυτη τη φορα με τον αντρα μου που θα εχει γυρισει..

αχ ελπιζω να ακουσουμε καρδουλα!!!! ανυπομονω!!!

σημερα δε μπορεσα να φαω πολυ ενω ηθελα να τα φαω ΟΛΑ τα παιδακια!!! εφαγα κ λιγο ραβανι κ μετα το εβγαλα :( αλλα δεν πειραζει!! περασαμε πολυ ωραια κ ο μικρος το ευχαριστηθηκε!

φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρηστός Ανέστη κορίτσια !!!

ευχομαι σε όλες σας, μια προς μια :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

καλή συνέχεια της εγκυμοσύνη σας και καλή λευτεριά :lol::lol:

Χρόνια πολλά και σε όσες γιόρταζαν !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xristos anesth koritsakia moy........xronia polla kai kala toy xronoy me ta ninakia mas oles..............

ti kanete? pws perasate? emeis kala perasame oxi kai poly fai giati anakateyomoyn alla efaga apo ola xixixixixixixi..............eida kai ta neakia sas .......mphkate kai xthes e??????? ponhroyles ante twra na mazeyomaste pali..............

filakia polla polla stis koilitsesssssssssss :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Τελικά έκανα χτες το βράδι εμετό και ησύχασα! Και ξεαγχώθηκα και ηρέμησε κάπως το στομάχι μου. Αλλιώς, μαύρη νύχτα θα περνούσα απ' τις αναγούλες.

Λένα, μ' αρέσει που είσαι τόσο σίγουρη ότι είναι κόρη! Όσο είμαι σίγουρη κι εγώ ότι είναι γιός.

Νιακουλινάκι, αληθώς ανέστη!

Εγώ χτες έφαγα παγωτό, γιάμ, καιρό είχα, μου ξίνισε, βέβαια μετά, αλλά το φχαριστήθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε????πως ειναι τα μικρουλια μας???????πως τα περασατε???????

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ Κ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!

πως τα περασατε????φαγατε????????

εμεις εδω ολο βολτες ,μασα κ υπνο αυτες τις μερες!!!!!!!!!!!

τωρα ειμαι μονη μου σπιτι,εχω στειλει τον αντρα μου με την αννα μαρια σε κατι γιορτες που εγω βαριομουνα να παω :lol: , ο αγγελος κοιμαται κ εγω μπηκα να δω τα νεα σας κ λεω να κανω κ κανα σημαζεμα εδω!!!!!!!

αχ αυριο εχω να κανω κ την αυχενικη,για να δουμε.......!!!!!!!!!!!ελπιζω αυτη τη φορα να μην εχουμε κ κατι αλλο κ να ειναι ολα καλα!!!!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΟΥς ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝΕ,ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πολλα φιλακια κουκλιτσες μου!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες εγκυούλες!!!

Χριστός Ανέστη, χρόνια πολλά στις εορτάζουσες και

με το καλό να πάρουμε όλες τα μωράκια μας αγκαλίτσα!!!

Cuando και Merentoula είστε πολύ γλυκές και οι δύο,

σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να γίνετε μανούλες!!!

Ηλιαννάκι με το καλό η αυχενική σου αύριο!!!όλα θα είναι τέλεια!!!

Αναστασία με το καλό και σε σένα να ακούσετε καρδούλα,θα τρελαθείτε!!!!

Miki ξεκουράσου κοπέλα μου και όλα θα πάνε μια χαρά!!!

Φιλιά σε όλες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια.....

Χρόνια Πολλά στους Γιώργηδες και στις Γιωργίες σήμερα! Να τους χαίρεστε όσες έχετε κάποιον εορτάζοντα!

Ηλιαννάκι μου εύχομαι όλα να πάνε πολύ καλά αύριο με την αυχενική...θα σε σκέφτομαι και θα προσεύχομαι! Θα περιμένω με αγωνία να μάθω νέα!

Κουάντο και Μερεντούλα σας εύχομαι του χρόνου τέτοιες μέρες να είστε με τα μπεμπάκια σας!!!!!!!

Φιλάκια σε όλες τις κοιλίτσες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα καλησπερα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι κανετε?????πως ειστε?????????

εμεις ειμαστε σε απολυτη ησυχια!!!!!!! \:D/ \:D/ !!!!!!!τα μικρα κοιμουνται, τον βαγγελακη (ο αντρας μου χιχι) τον εχω στειλει σε κατι γιορτες που βαριομουν να παω μαζι του, (υποχρεωσεις βλεπετε), κ εγω εδω μονη μου αραχτη στην ησυχια μου χαλαρωνω!!!!!!!! (χαλαρωνω μεχρι αυριο,ελπιζω να μην μαθω παλι τιποτα περιεργο (γιατι το εχω συνηθησει πλεον να τρωω τις κεραμιδες την μια μετα την αλλη), κ ολα να ειναι καλα!!!!!!!!!

τεντυ μου κ νασια μου σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου καλα!!!!!!!!!!!!!!!αντε για να δουμε αυριο επιτελους......!!!!!!!!!!!

εσεις πως ειστε κοριτσια μου??????????

βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι: απο χθες εχω κατι δυνατους πονους στην κοιλια!!!!!!χθες ποναγα δυο φορες συνεχομενα (δυνατοι πονοι) κ σημερα μια το πρωι κ μετα τωρα το βραδυ.

ποναγα στην κοιλια χαμηλα , στην μεση κ ενιωθα κ ενα σφυξιμο!!!!!!

τι λετε να ειναι?????λετε να ειναι κατι το ανησυχιτικο?????

θα ρωτησω αυριο τον γιατρο αλλα η αληθεια ειναι πως ψιλοφοβαμαι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!

καταρχας να ευχηθω μεσα απο την καρδια μου στη μερεντουλα κ την κουαντο να αγκαλιασουν πολυ πολυ συντομα κ αυτες τα δικα τους αστερακια! εισαστε πολυ γλυκες κοριτσια!!

αννα μαρια κ στον ανασταση εκοβα το κεφαλι μου οτι ειναι αγορι, εκει ειχα δικιο, θα δουμε σε αυτο!

αλλα πραγματικα δε θελω να δω το φυλο, ειμαι σιγουρη οτι ειναι κοριτσι κ οτι θα μου μοιαζει κιολας!! :lol::lol::lol::lol: τοχω καημο, ο αναστασης δε μου μοιαζει σε τιποτα, σε τιποτα ομως!! μοιαζει τοσο πολυ στον πατερα του, τον αντρα της ζωης μου!!

καλα εννοειται οτι θελω να ειναι γερο πανω απο ολα, απλα λεω κ εγω κατι να περναει η ωρα!

ηλιαννα μην αγχωνεσαι κοριτσακι, ολα θα πανε παρα πολυ καλα αυριο!!

τεντυ πως παει η κοιλιτσα?

νασια πως εισαι? η μικρουλα?

νιακουλινακι? τι κανουν τα παιδακια σου??

η τιτινα μαλλον παραφαγε κ δε μπηκε ακομα :lol::lol::lol:

εμεις σκασαμε, δεν τολμω να ανεβω στη ζυγαρια!!

φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakiaaaaaa.....

kala egw ta misa eida xthes..........

koyanto kai merantoyla koritsakia moy glyka me to kalo kai se esas oti kalhtero eyxome .................

hlianna moy me to kalo koyklitsa moy perimeno neakia kai tha einai ta kalhtera filakiaaaaaaa

maimoydaki moy mia xara einai ta mikroylia moy xaxaxaxaxxaa........

titina anna maria tendy miki nasia elpidakiii anastasaki.......sygnwmh an ksexasa kamia ante poy eiste na mazeytoyme pia...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Maimoudaki έρχεται η κορούλαααααααααααααααααααα σου,

η οποία θα είναι ίδια η μαμά, όπως τα είπες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το ζουζουνάκι μου είναι καλά, ανυπομονώ να το δω

στα μέσα Μαίου στον υπέρηχο!!!!Βέβαια πρέπει να κάνω και

αμνιοπαρακέντηση και έχω άγχος!!!!!!!!!!

Niakoylinaki καλημέρα κοριτσάκι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσαροι!

Εγώ πήγα σήμερα για την ένεση, πήρα την ασπιρίνη μου, έφαγα το κάτιτις μου, και τώρα κάααααθομαι!

Αύριο έχω ραντεβού με το γιατρό, κι ένα άγχος το έχω.

Ηλιάννα, εύχομαι να πάνε όοολα καλά με την αυχενική!

Λένα, τον έχω δει τον Αναστάση στις φωτογραφίες στο φέισμπουκ. Όντως δε σου μοιάζει, αλλά είναι πολύ γλύκας! Τώρα για κάποιο λόγο, δε μου εμφανίζει καμία φωτογραφία σου, δείχνει ότι έχεις μέσα μόνο μία, με κάτι για τον καινούριο χρόνο.

Άντε, τώρα περνάει σιγά σιγά το Πάσχα, τα κεφάλια μέσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!! Πιστεύω ότι λόγω φαρμάκων δεν μπορούμε να έχουμε συμπτώματα στο μυαλό μας.. οκ πρήξιμο σε κοιλιά, στήθος κ ενοχλήσεις στη μήτρα είναι φυσιολογικό λόγω προγεστερονης. Εμένα μετά την 6η εβδομάδα ξεκίνησαν τα συμπτώματα. Το μόνο που είχα ήταν 3 μερες πριν τη χοριακη είχα λίγα καφέ στο σκούπισμα που λογικά ήταν το αιματακι εμφύτευσης.  Εύχομαι ότι καλύτερο !! 
    • Σε μια εβδομάδα πρέπει να κάνω αιματολογικές! Για να δούμε 😀
    • Ναι έχεις απόλυτο δίκιο!!! ❤️❤️❤️ Σευχαριστω πολύ για την ευχή!!! ❤️
    • Καλή επιτυχία κορίτσι μου! ❤️Όλα έχουν ξανασυμβεί. Μην σκέφτεσαι με πιθανότητες, μην ψάχνεις για συμπτώματα. Η δική σου περίπτωση, όπως και κάθε άλλη είναι ξεχωριστή. Εγώ δεν είχα καθόλου συμπτώματα και πήγε καλά, άλλες κοπέλες αναφερουν πόνους περιόδου. Πότε θα κάνεις χοριακή; Καλά αποτελέσματα και να πάνε όλα καλά!
    • Κι εμένα κορίτσια ο άντρας μου 2 μέτρα και γεροδεμένος είναι αλλά εγώ είμαι μινιόν, 1,63 με το ζόρι και πολύ αδύνατη! Ελπίζω να μοιάσει στον πατέρα του 😀 καλά εννοείται αστειεύομαι! Προτιμώ να βγει όμορφος 😀 αστειεύομαι και πάλι! Να έχει υγεία και να είναι μυαλωμένος, αυτό θέλω και γι' αυτό θα προσπαθήσω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...