Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο 7...εν όψη τελικού!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:lol::lol: Το ξέρω Μάχη μου...απλά όταν είμαι μόνη δεν με εμπνέει να κάνω ντελιβερι!!! :lol::lol: κι επειδή είμαι μόνη πόσα να πάρω για να μου τα φέρουν κιόλας?? :?:? Το βράδυ που θα ειναι κι ο αντρας μου παίρνουμε κάτι απ'εξω τώρα θα κάνω κάτι εύκολο...

Καλό μεσημέρι Μιχαέλα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια κατι εγινε και ταραχτηκα πολυ μολις τωρα.........

Πηρα τον γυναικολογο που ειχα για να του πω οτι θα σταματησω να πηγαινω σε αυτον και αυτος μου μιλησε τοσο ασχημα που με τσαντισε απιστευτα.

Καλα τετοια αντιμετωπιση δεν την περιμενα με τιποτα.....

τελικα αποδεικτηκε οτι τελικα καλα εκανα και αλλαξα γυναικολογο εστω και στον εβδομο.......θα εμπιστευομουνα αυτον.....ελεος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!Τι κανετε;

Διαβασα ολες τις σελιδες αλλα το μονο που θυμαμαι ειναι για την βομβα! :shock: Και για το Μαρακι.Ξεκουρασου και ασε τα μαγειρεματα.Ο γιατρος σου ειπε να σε δει;Ή απλα να αυξησεις το φαρμακο;

Εγω χθες βραδυ δεν ημουν καθολου καλα.Το αυτι μου αρχισε να βουιζει δυνατα(εχω προβλημα με εμβοες) και δεν μπορουσα να κοιμηθω.Αφου κοιμηθηκα με το ζορι,ξυπνησα στις 5 και με τα πολλα με ξαναπηρε ο υπνος στις 9...Ταλαιπωρια...Ευτυχως ψιλοηρεμησε τωρα γιατι δεν αντεχεται με τιποτα...Αλλα ειμαι σαν ζομπι απο την νυστα.

Η μπεμπα μου ειναι πολυ κινητικη απο το πρωι,ολο κλωτσαει!Το απογευμα θα παω και στην γιατρο να την δουμε!

Τελικα το σαιτ που σας εβαλα στελνει Ελλαδα και μαλιστα μονο με 15 ευρω μεταφορικα,ενω αυτα που παρηγγειλα ειναι ολοκληρη κουτα!Γλιτωνω πολλα λεφτα,ειναι μιση τιμη απο τα Μαδερκερ.Θα της παρω και σεντονακια,μπουρνουζακια,υφασμα για κουρτινα και κουβερτουλες φλις και φυσικα ολη την προικουλα.Αυτη εδω ειναι:

http://www.bedebyes.com/nursery-interio ... b5l0pkcl5&

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου καταρχήν ηρέμησε...καλά τι σου είπε? Ευτυχώς που άλλαξες τότε γιατί μόνο από την αντίδραση φαίνεται και τι άνθρωπος είναι...ας ήταν εντάξει στο κάτω κάτω και να του έμεναν κι οι κοπέλες εκεί!

Νίκη μου τι κάνεις? Περαστικά με το αυτί! Αν ξέρεις στέλνουν και Κύπρο αυτό το σάιτ?

Ο γιατρός μου είπε να το παρακολουθώ και να αυξησω τα χάπια. Να σου πω αν ηταν κάτι που με ανησυχούσε πολύ ή ήταν πολύ έντονος ο πονος ξέρει κι ο ίδιος πως θα πήγαινα κατευθείαν γι'αυτο δεν είπε κάτι.

Πάντως τέλεια τα πραγματάκια που διάλεξες!

Τελικά έφτιαξα λίγο ρύζι με σαλτσούλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη ωραια τα πραγματακια!

Μαρια ακομα τρεμω απο τα νευρα μου....ταραχτηκα τοσο πολυ.

Μα δεν ειναι αντιμετωπιση αυτη. Δηλαδη τοσα χρονια που τα σκαω ειμαι καλη και ειναι ολα καλα, και χιχιχι και χαχαχα, και επειδη δεν θα παρει τα πολλα τα φραγκα τον πειραξε..... :twisted::twisted::twisted:

Και στην τελικη ας μαθει να μιλα και να συμπεριφερεται καλυτερα.

Ειλικρινα ευτυχως που εστω κι ετσι εμαθα το ανθρωπος ειναι και εννοειται οτι δεν προκειται να ξαναπατησω ποτε. Και δεν θα με ξεγεννησει αυτος......Δεν φτανει κιολας που τον πηρα τηλ να τον ενημερωσω.....θα μπορουσα απλα να μην ξαναπατησω....

Και αυτος δεν σκεφτηκε οτι ειμαι εγκυος και μου μιλισε τοσο ασχημα και με ταραξε τοσο πολυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου ηρεμησε...Τι σου ειπε ο π@π@ρας;Εγω ισως και να τον εγραφα κανονικα και να μην τον επαιρνα και καθολου τηλ... :roll:

Μαρακι,λογικα στελνουν και Κυπρο.Τους στελνεις ενα μειλ και σου λενε λεπτομερειες,ετσι εκανα και εγω και μου απαντησαν αμεσα.Η ποιοτητα,απ'οτι λεει μια κοπελα που παρηγγειλε ειναι ανταξια των Μαδερκερ.Ολα βαμβακερα.Και οι τιμες καμια σχεση,ετσι;Θα παραγγειλω και τα ροζ καδρακια και ολη την σειρα,εκτος απο κουρτινα που δεν μου κανουν τα μετρα.Θα παρω 4 μετρα υφασμα απο αυτο με τα λουλουδακια και θα την ραψω να ειναι ασορτι.Και την κουβερτουλα φλις με το αρκουδακι,απο την αλλη σειρα αλλα και την ροζ και τον υπνοσακο...Γυρω στα 300 ευρω μου εβγαιναν ολα οσα θελω τελικα με τα μεταφορικα.Ενω εδω ηθελα 280 μονο για την προικουλα(παντα,2 σεντονακια,παπλωμα,κουβερλι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν περιμενα να μου μιλησει τοσο μα τοσο ασχημα, πραγματικα εμεινα με το στομα ανοιχτο. Εγω ηθελα να ειμαι οκ και να τον ενημερωσω και να του μιλησω με καλο τροπο. Δηλαδη αν το επαιρνα και του ελεγα οτι εχω ακουσει 1002 γι αυτον τι θα μου ελεγε...θα με εβριζε κανονικα????

Ειλικρινα ειμαι εξαλλη...αφου με επιασε ταχυκαρδια....και με ποναει και η κοιλια μου τωρα κατω χαμηλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθε η μαμά μου για καφέ και έφυγα απότομα..

Chrystalleni μου 30η εβδομάδα ε? Πώ πώ!! Τέλεια!!! Άντε κοντεύεις!! Και εμείς ακολουθούμε απο πίσω! :lol::lol:

Μιχαέλα μια χαρά είναι τα 525€ για τα πράγματα που πήρες! Καλορίζικα!!!

Μάχη μου εδώ και μία εβδομάδα με την κουζίνα παλεύω!! :lol::lol::lol: Είναι λίγο ζόρι (με τόσα πράγματα) ... αλλά όταν τελειώσεις νιώθεις ωραία!! Καλό κουράγιο σου εύχομαι! Για τηγάνι και κατσαρόλα που λές είδα κάποια πολύ ωραία στα Praktiker (του Παρλιάρου) μου άρεσαν πολύ και είχαν πολύ καλές τιμές...

Μιχαέλα καλό μεσημέρι!

Μάχη μην ταράζεσαι καθόλου... καλύτερα που έγινε αυτό και έμαθες τι "άνθρωπος" είναι... Που αν ήταν άνθρωπος δεν θα μιλούσε τόσο άσχημα σε μία έγκυο!! Το γαιδούρι!!! Καλά έκανες τελικά και τον άλλαξες!!!

Νίκη περαστικά με το αυτί!!!! Πολύ ωραία τα πραγματάκια που θα πάρεις... και πολύ καλά τα 15€ για μεταφορικά! Θα δώ και εγώ αν μου αρέσει τίποτα να παραγγείλω αργότερα!!

Εμείς σήμερα θα φάμε τσιπούρες στον φούρνο!!

Βρε Μάχη μου ηρέμησε...δεν αξίζει για τον μ@λ@κ@!!! Τζάμπα στεναχωρείς το μπεμπάκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μη ηρεμησε..στην κατασταση σου δε αξιξει να στεναχωριεσαι..κανεις κακο στο μωρο σου και δεν σου αξιζει κατι τετοιο..

Καλα εκανες και τον αλλαξες...ειιλκινα..ηταν οτι καλυτερο εχεις κανει μεχρι τωρα για σενα και για το μωρακι σου..

ειναι δικη σου γεννα, και αυτος αντι να σε κανει να αισθανεσαι ομορφα σε συγχηζε..τωρα θα ηρεμισεις και θα απολαυσεις τον τοκετο σου οπως εσυ θελεις...

μονο αυτο εχει σημασια κοριτσαρα μου και τιποτα αλλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γλυκες μου!!!Μπαινω με τις μεγαλες ωρες αλλα ηρθε η μανουλα να κανουμε δουλιτσες,μετα βγαλαμε και τα μωρουδιακα κ τα χαζευαμε κ περασε η ωρα.

Μαρακι κοιτα να ξεκουραστεις οσο μπορεις κ αν ξανανιωσεις ενοχλησεις πηγαινε κ μια βολτα στον γιατρουδακο σου...Παντως η τουρτα μας κολασε εγκυες γυναικες...δε ντρεπεσαι??

Γιεληζ μου κι εσυ με τα πολλα μαστορεματα προσεχε λιγο..

Ευγενια βομβα ε??Απο το σχολειο ειχα να ακουσω κατι τετοιο....

Κατερινακι περαστικα στην ανιψουλα!

Καλα βρε Μαχη μου τι γιατρος ειναι αυτος?Ευτυχως που αλλαξες.Καταρχην ειναι απαραδεκτος να συγχυζει εγκυο γυναικα.Κ οπως κ να εχει ειναι επιλογη σου να επιλεξεις οποιο γιατρο θελεις κ οποτε εσυ θελεις!

Δε θυμαμαι τι αλλο γραψατε,παντως ειστε ολες καλα κ αυτο εχει σημασια ;);)

Απο φαγητο εμεις σημερα εχουμε ......φασολαδα!! Ειπε καμια τιποτα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Σοφία μου!!!

Φασολάδα μας έκανε η μαμά μου χθές και δεν αφήσαμε τίποτα!!! Μαρέσει πολύ!!! Και κάθε μέρα να μου έλεγες να φάω δεν θα με χαλούσε!!!!

Όσο για τα μαστορέματα ο άντρας μου τα κάνει και εγώ κοιτάω απλά τον βοηθάω αν χρειαστεί να του δώσω κανένα εργαλείο... Είμαι το τσιράκι του!! :lol::lol:

Μάχη συμφωνώ με την Χρύσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα εχω βγαλει σνιτσελ.Θα τα κανω στο γουοκ ψιλοκομμενα με πιπεριες και κρεμμυδι.Τα τσιγαριζω χωρις λαδι και μετα ριχνω απο πανω μια ετοιμη σαλτσα Hunts honey mustard.Αν δεν την εχετε δοκιμασει χανετε!Ειναι θεϊκη!Θα βρασω και λιγο ρυζακι,εχω και κουνουπιδι,μια χαρα θα φαμε!

Μαχη ηρεμησε.Δεν αξιζει να συγχιζεσαι για τον βλακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι προσεχε αν εχεις συσπασεις.να πας να σε δει ο γιατρος σου

μπεμπουλινο γραψε παλι το σαιτ που μπηκες

γιωργο αυτο ηταν.περασε ο καιρος για σας.με το καλο.αντε κ στα δικα μας

μαχη αθλιος ο γιατρος.καλα εκανες κ τον αλλαξες.τι ανθρωποι υπαρχουν.σισσυ κ εγω αυπνιες ειχα σημερα.χαλια

αχ ντιοσα μου κ εγω ετσι ειμαι με τον αντρα μου οταν μαστορευει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη τα λιμπιστικα τα σνιτσελ σου και θα τη δοκιμασω οπωσδηποτε αυτη τη σαλτσα!!Α!περαστικα σου κιολας,ξεχαστηκα πριν.Δεν υπαρχει χειροτερος πονος απο αυτον στο αυτι..ελπιζω να εισαι καλυτερα.

Γιεληζ μου κι εγω παντα στα μαστορεματα ειμαι ο βοηθος!Κ το διασκεδαζω πολυ κιολας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου και εσύ τσιράκι ε?? :lol::lol::lol::lol: Εμένα μαρέσει να κάνουμε δουλειές μαζί! Δουλεύουμε πολύ αποτελεσματικά έτσι!! :lol::lol:

Σοφία και εσύ??? Α και εγώ το διασκεδάζω!! Περνάμε ωραία!!! Καλή όρεξη!!!

Δείτε και αυτό που μου άρεσε πολύ!

http://www.lullabys.co.uk/shop/izziwotnot-little-red-car-bedding-9411-0.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω κοριτσακια!!Η μικρουλα μα ςμαλλον θα βγει αυριο..πρεπι να κλεισει 48 ωες απυρετη..

Μαρακι μου μην αγχωνεσαι εφοσον παιρνεις τα φαρμακακια σου ολα θ απανε καλα..ηρεμησε κ ξεκουρασου!!!Κ ασε τα μαγειρεματα!!!!

Μαχη μου μην ταραζεσαι ..δεν αξιζει κοπελα μου ..καλα εκανες κ τον αλλαξες!!!!!

Νικη περαστικα με το αυτι...

Σοφιτσα ωαριο πραγμα να χαζευεις τα μωρουδιακα ε???

Παλι γουρουνιασα σημερα ..πηγα στην κουμπαρα μου κ εφαγα δυο μπισκοτα γεμιστα σοκολατα κ μια κομματαρα κεικ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχετε δικαιο αλλα μερικες φορες δεν μπορουμε να ελεγξουμε τα συναισθηματα μας.....

Ευτυχως που εδειξε τον πραγματικο του εαυτο και τωρα δεν εχω καθολου τυψεις που αλλαξα γιατρο. Καπου διαβασα οτι οι εγκυμονουσες πρεπει σε καποια πραγματα στην εγκυμοσυνη και την γεννα να λειτουργουν με τον ενστικτο. Ευτυχως το δικο μου ενστικτο λειτουργησε και πηγα σε αλλον γιατρο (οταν κατι αρχισε να μου ξινιζει).

Οταν το ειπα στις φιλες μου που τον εχουν γιατρο και αυτες, επεσαν απο τα συννεφα....

Τη μια την ξεγεννησε κιολας και τελευταια στιγμη τις ελεγε μλκς για να τις κανει καισαρικη.....Ενω την προηγουμενη μερα το παιδι ηταν προς τα κατω, της ειπε οτι γυρισε(και καλα) και του λεει η μανα της, τι μας λες τωρα, μπορει να γυρισει 4 κιλα παιδι???? φυσικα ελεγε ψεματα και ειχε ετοιμο τον αναισθησιολογο για καισαρικη.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια σας αφήνω και εγώ... πάω να βράσω μπρόκολο και να βάλω τα ψάρια να γίνονται!! Τα λέμε μετά!! Φιλάκια!!! Κοριτσάκια σας αφήνω και εγώ... πάω να βράσω μπρόκολο και να βάλω τα ψάρια να γίνονται!! Τα λέμε μετά!! Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη μου ακριβως...

το ενσηκτο μας πρεπει να ακολουθουμε και αφου γινουμε μανες..

καλοι οι γιατροι κλπ..αλλα μονο εσυ σαν μανα ξερεις τι ειναι καλο για το παιδι σου...εαν εσυ αισθανεσε οτι το παιδι σου ειναι αρρωστο...ακομα και εαν ολοι σου λενε οτι δεν ειναι...

παντα να ακολουθεις το ενσκηκτο σου..

ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη μου κοιτα και στον αμαζον...κανε αναζήτηση στο baby bedding sets...Εχει ωραια πράγματα και πολύ οικονομικά!

Σοφία μου σας κόλασα ε?? Υποσχομαι την Κυριακή να φάω και για εσάς!!! Καλή όρεξη!!

Μάχη μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια..δεν αξίζει να στεναχωριέσαι για αυτόνν...οχι πες κι αμα το θες μαζευόμαστε όλες και του κάνουμε ντου!! :twisted: Ειμαι σίγουρη θα τρομάξει...σκέψου μόνο το θέαμα :lol::lol:

Αννούλα μου τώρα είμαι καλά...τα ξημερώματα είχα...τώρα ξαπλώνω και είμαι πολύ καλύτερα...

Καλά μαγειρέματα Γιελιζ!!

Κατερινάκι μπράβο που η μικρή είναι καλύτερα...

Να σας πω κι εγώ κάτι πρωτάκουστο?? Σήμερα δεν πολυπεινάω...πιο πολύ διψάω :o:shock::lol:

Απίστευτο κι όμως αληθινο!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσακια πειτε μου την γνωμη σας σε αυτη τη σελιδα http://www.storgi.gr/el/2010-07-19-13-1 ... gory_id=12 εχει 3 καροτσια που εχουν καποια απο τα χαρακτηρισικα που με ενδιαφερουν..

ποιο σας φαινεται καλυτερο??Οι τιμες ειναι πανω κατω ιδιες..

Το carrelo m8

to arosa

to vedra

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια το βάρος και κυρίως η εκτίμησή του πριν τον τοκετό είναι πολύ πολύ σχετικά. Εγώ γέννησα 39 και 5 και ο γιατρός μου έλεγε ότι το μωρό θα είναι 3 το πολυ 3200. Και είχα και πολύ μικρή κοιλιά και γενικά είμαι πολύ αδύνατη. Και βγήκε ένα μοσχαρουδάκι 3700 γιόγκα έκανε το μωράκι για να χωρέσει στην κοιλιά μου Μισό κιλό και παραπάνω απόκλιση από τον τελευταίο υπέρηχο.
    • Καλησπέρααα...τι ακριβώς είναι αυτό; το βλέπω γενικά και στο φβ που το λένε αλλα δεν έχω ασχοληθεί καθόλου...
    • Ελισσάβετ μου καλησπέρα! Εγώ έκανα την εξωσωματική μου σε φυσικό κύκλο. Την προγεστερόνη μου τη μέτρησαν 3 φορές, με την πρώτη στη δεύτερη μέρα περιόδου, τη 2η πέντε μέρες μετά κ την 3η μέτρηση τέσσερις μέρες μετά. Στη 2η κ 3η έκανα κ υπέρηχο, όπου μου μέτρησε ενδομήτριο και ωοθυλάκια. Από τη 13η μέρα του κύκλου ξεκίνησα κολπικά προγεστερόνη cyclogest κ στη 17η κ prolutex. Κ η εμβρυομεταφορά (βλαστοκύστη 5 ημερών) έγινε τη 18η μέρα και μετά από 9 μέρες η χοριακή. Τα ωάρια τα δικά μου είχαν παρθεί Οκτώβρη κ την εξωσωματική την κάναμε Γενάρη. Άλλη ένεση δεν έκανα. Θα σου ευχηθώ καλή επιτυχία με το νέο σου γιατρό κι εύχομαι πραγματικά να πετύχει!!!
    • Πήγαν να μου κάνουν κουβέντα στο Ιασώ αλλά τους ειπα ότι δεν θα το κάνω… δεν ξέρω λεπτομέρειες, αλλά έχω την εντύπωση όμως ότι είναι για περιορισμένο χρονικό διάστημα όλο αυτο… 
    • Εγώ να σ πω την αλήθεια, εκεί γύρω στα 3- 3100 θα ήθελα ιδανικά !!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...