Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΞΕΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΟΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ 2011


Recommended Posts

Eγω κουκιδα εχω της Νuk γι'αυτο το λεω. Η τρυπα ειναι στη μια πλευρα (την επανω) αλλα οταν το γυρναω αναποδα τρεχει πιο γρηγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

λες ρε γιουλακι :roll::roll::roll: ???πως ανοιγω τρυπα?ειναι κ λαιμαργη κ φοβαμαι μη μου πνιγει...συνεχεια της κοβεται η ανασα οταν πινει λαιμαργα-στην αρχη καθε γευματος δηλαδη...

εμεις πανες παιρνουμε τις λιμπερο γτ καθε τεταρτη κ πεμπτη τις βγαζει το carrefour μαρινοπουλος προσφορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RANIA να σας ζησει!!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!! :D:D:D:D

Τι συζητατε κουκλες;;; Για τις πανες;; Εμεις χρησιμοποιουμε τις λιμπερο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Πηρα κ μερικες συσκευασιες παμπερς επειδη ειχα κουπονια...τις δοκιμασα κ μου φαινεται οτι μυριζουν.... :?:?:?:?:?:?

Παντως για τις πανες του λιντλ εχω ακουσει καλα σχολια κ εγω....δοκιμαζοντας κ βλεποντας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε? εγω ειμαι πολυ χαρουμενη! χθες θηλασε στις 10.30 και μετα στις 5 :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:[smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

ελπιζω να μην ειναι τυχαιο γεγονος κ να το καθιερωσει....

εσεις τι μου κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Κωνσταντινος!!!!!!!!!!!!!

Κι εμεις ετσι απο τις 12 που κοιμηθηκαμε ξανα στις 5 και μετα το πρωι!

Λες τα ζουζουνια μας να μαθαινουν σιγα σιγα? Μακαρι να μας παει ετσι!

Χθες βρε κοριτσια πηγα να την αλλαξω και τα κακακια της ηταν πολυ ρευστα, σαν νερακι!

Λετε να κρυωσε ή κατι την πειραξε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

ΓΙΩΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΜΥΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΜΠΕΡΣ!!!!!!!!!!! αλλα αυτα χρησιμοποιω γιατι της τα φοραω πιο ευκολα μου φαινεται. διαφορετικα παιρνουμε τα Libero

εχω πολλα κουπονια για babylino αλλα ο αντρας μου λεει οτι δεν βρισκει στο supermarket για 2-5 κιλα.

εσεις εχετε παρει καμια babylino?

ειμαι ψοφια..πολυ δυσφορια εχει στην κοιλιτσα της η κουκιδιτσα..κ δεν ρευοταν ευκολα με αποτελεσμα να κλαιει πολυ το βραδυ :(

κοιμηθηκε ομως καλα στην διαρκεια της μερας- δεν εχω παραπονο.

μακαρι να στρωνουν σιγα σιγα γιατι οι αντοχες ειναι λιγες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν την παλευω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κοιμαμαι ορθια και πληρωνω ξενοδοχειο!!!!!!

Οι μικρες χτες βραδυ ξυπνουσαν ανα 1 ωρα εναλλαξ λες κ ειχαν ξυπνητηρι...........κατα τις 6 το πρωι με επιασε υστερια.....

Τωρα η μια τσιριζει στην αγκαλια μου κ η αλλη μουρμουριζει στο ριλαξ....

εχω παρατηρησει οτι πριν απο τις κλανιτσες κλαινε κ μολις τις αμολησουν ηρεμουν...πονανε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ρε Λολλι, κ εμεις ετσι..πονανε ειναι η αληθεια..τα εντερακια τους ακομη δεν εχουν παρει θεση κ τα αερια πονανε...αν βαλεις κ το ρεψιμο που μεχρι να ερθει τα ταλαιπωρει κ αυτο...

τωρα κ εγω την ταιζω- την ειχα στο στηθος αλλα τωρα τελευταια ολο κ πιο συχνα χτυπιεται κ κλαιει- φτυνει κ το γαλα...τι να πω. καταπινει αερα ετσι οπως τα κανει ολα μαζι κ μετα θελει να ρευτει. την εβγαλα κ εγω απτο στθος κ της δινω μπιμπερο!ε αμαν πια! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!τι χαρα που γραφω επισημα εδω πια!εχω μια απορια...νομιζω πως ο μικρος μου τρωει παρα πολυ για 6 ημερων παιδι...τρωει 100ml καθε 3,5-4 ωρες που ξυπναει.δεν τον βαζω καθολου στηθος απο χτες,μονο μπιμπερο απο θηλαστρο.αλλα ειμαι αγκαλια ολη μερα με το θηλαστρο για να τα βγαλω περα.δεν ειναι πολυ το φαι του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια ανοιξα τις σημειωσεις μου κ ειδα οτι κ εμενα ετρωγε 80-100 στην αρχη.

Πηρε πολυ γρηγορα βαρος κ τωρα τρωει 120-150, αναλογα.

Ειναι λαιμαργα τα χρυσουλια μας!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!τι χαρα που γραφω επισημα εδω πια!εχω μια απορια...νομιζω πως ο μικρος μου τρωει παρα πολυ για 6 ημερων παιδι...τρωει 100ml καθε 3,5-4 ωρες που ξυπναει.δεν τον βαζω καθολου στηθος απο χτες,μονο μπιμπερο απο θηλαστρο.αλλα ειμαι αγκαλια ολη μερα με το θηλαστρο για να τα βγαλω περα.δεν ειναι πολυ το φαι του?

γιατι δεν το βαζεις στο στηθος? νομιζω οτι ειναι μεγαλητερη ταλαιπωρια να το βγαζεις με το θηλαστρο σε καθε γευμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας !!!!!!!σε σας γιατι εμενα ειναι ψιλοσκατα η μερα μου η μικρη ρουθουνιζει συνεχεια και εχει και μιξουλες κρυωσε το μαναρακι μου απο ολους εμας και εγω και ο αντρας μου και ο γιος μου μπουκωμενοι ειμαστε,θα το ξεπερασουμε με οτριβιν και ορους αντε να δουμε .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααα!!!! mammys love κανει να του βαζεις οτριβιν απο τωρα???? :o:o:o ελπιζω ολα να σας πανε καλα! και γω ειμαι απο χθες με μασκα μεσα στο σπιτι γιατι με ενοχλει ο λαιμος και δεν θελω να εχουμε κανενα παρατραγουδο... γιατι η παιδιατρος μου ειπε πως αν κρυωσουν μεχρι 3 μηνων πανε στο νοσοκομειο :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

να σας ρωτησω κατι βρε παιδια... ειναι κανενα μωρακι που να φτερνιζεται συνεχεια? απο την κλινικη φτερνιζεται συνεχεια και μου λενε φυσιολογικο 2 παιδιατροι που το εχουν δει, και ποτε ποτε εχει και λιγο ξηρο βηχα...το κανει αλο μωρακι αυτο

και κατι ακομα για σενα konstantinos γιατι νομιζω ειμαστε η μονες που χρησιμ/ουμαι μονο βυζακι..ποση ωρα θηλαζεις?και απο τα δυο καθε φορα η καθε γευμα αλλαζεις στηθος? ααααα και μην στεναχωριεσαι θα φτιαξουν τα πραγματα που θα παει... το μωρακι να ειναι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σπιρτουλι θηλαζω γυρω στα 6-9 λεπτα αποτο καθε στηθος. δλδ 12-α8 συνολο σε καθε γευμα κ απο τα δυο.

εσυ? οσες φορες εβγαλα με θηλαστρο γιατι ηθελα να λειψω πανω απο 100μλ δεν εχει πιει. λιγο δεν ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καΛΗΜερα κ απο μαααςςς!!!!εχω βαρεθειιιιιιιιιιι μεσα...ολο τα ιδια...πανες,ταισμα...ρεψιμο,υπνος..πολυ ρουτινα βρε παιδια...θελω λιγη βολτιτσα...ευτυχως ειχαμε καλο βραδυ...χωρις πονακια κ κοιμηθηκαμε καλα...η μπεμπα δηλ- κ κοντα σαυτην κι εγω ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κααλημερα!

τωρα να ρωτησω να μου πειτε. εσεις θηλαζετε 5-6 λεπτα απο καθε στηθος κ τελος? εγω που δινω κ συμπληρωμα πως θηλαζω 25 λεπτα πριν το μπιμπερο κ τρωει κ 85 ml εδω κ 4 μερες απο πισω. δλδ το στηθος μου τι βγαζει - πιτσιλιες ....μαλλον..αφου λενε οτι οσο το βαζεις αυξανεται η παραγωγη εμενα γιατι δεν αυξανεται ρε γμτ!

καημο το'χω...... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Τεσακι μη στεναχωριεσαι θα περασει ο καιρος! Πανω κατω ολες στα ιδια ειμαστε!

Σπιρτουλι εγω θηλαζω απο το ενα στηθος γυρω στα 15 λεπτα. Το αδειαζει τελείως κ κλαιεει. Μετα τη βαζω στο αλλο και στο λεπτο επάνω το φτύνει κ κοιμάται. Ισως ετσι συνηθισε να εχει αλλαγη. Ειναι πολυ λαιμαργη κ γι'αυτο το κανει αυτο.

Το φτερνισμα ειναι φυσιολογικο. Τα αμνιακα ακομα εχουν τα καημενα. Κι εμενα ρουθουνιζει πολυ και ξεροβηχει(απο τη λαιμαργια κολλαει το γαλα στον οισοφαγο).

Κατα τα αλλα εχουμε παχυνει αρκετα. Τα χερια μου δεν πολυ βαστανε ειναι η αληθεια. Χθες εφαγα και μια κλωτσια στη τομη, τα χρειαστηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

εμεις ειχαμε ησυχο βραδυ....αλλα οποτε εχουμε ησυχο βραδυ λυσσαμε το πρωι :?:?:?:?

ΗΡΕΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!! 2 ΧΕΡΙΑ ΕΧΕΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

επανερχομαι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κααλημερα!

τωρα να ρωτησω να μου πειτε. εσεις θηλαζετε 5-6 λεπτα απο καθε στηθος κ τελος? εγω που δινω κ συμπληρωμα πως θηλαζω 25 λεπτα πριν το μπιμπερο κ τρωει κ 85 ml εδω κ 4 μερες απο πισω. δλδ το στηθος μου τι βγαζει - πιτσιλιες ....μαλλον..αφου λενε οτι οσο το βαζεις αυξανεται η παραγωγη εμενα γιατι δεν αυξανεται ρε γμτ!

καημο το'χω...... :(

κουκιδα χωρις να ειμαι ειδικος νομιζω οτι το συστημα που εφαρμοζεις δεν ειναι πετυχυμενο. κατι τετοιο εκανα κ γω στο πρωτο παιδι με αποτελεσμα να "τεμπελιαζει" στο στηθος κ να περιμενει μετα το μπουκαλο για να χορτασει. αποψη μου ειναι καλυτερα κανα 2 μερες να κανεις υπομονη να μην το δινεις συμπληρωμα αλλα να το βαζεις στο στηθος ακομη κ καθε ωρα αν χρειαστει για να σου κατεβει το γαλα κ μετα πιστευω δεν θα χεις προβλημα. αλλη λυση ειναι μολις τελειωσεις με το θηλασμο να βαζεις θηλαστρο για να αυξηθει η ζητηση αρα κ η παραγωγη. παντως οντως ισχυει η προσφορα - ζητηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

εμεις ειχαμε ησυχο βραδυ....αλλα οποτε εχουμε ησυχο βραδυ λυσσαμε το πρωι :?:?:?:?

ΗΡΕΜΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!! 2 ΧΕΡΙΑ ΕΧΕΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

επανερχομαι......

λολλακι η μαμα εφυγε κ τα εχεις κ τα 2 μονη? :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκιδα εχει δικαιο η Κωνσταντινος. Και εγω πολλες φορες με το που θηλαζω, βαζω καπακι απο πισω το θηλαστρο και βγαζει οτι εχει απομεινει. Αμεσως ξαναγεμιζει μετα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκιδα χωρις να ειμαι ειδικος νομιζω οτι το συστημα που εφαρμοζεις δεν ειναι πετυχυμενο. κατι τετοιο εκανα κ γω στο πρωτο παιδι με αποτελεσμα να "τεμπελιαζει" στο στηθος κ να περιμενει μετα το μπουκαλο για να χορτασει. αποψη μου ειναι καλυτερα κανα 2 μερες να κανεις υπομονη να μην το δινεις συμπληρωμα αλλα να το βαζεις στο στηθος ακομη κ καθε ωρα αν χρειαστει για να σου κατεβει το γαλα κ μετα πιστευω δεν θα χεις προβλημα. αλλη λυση ειναι μολις τελειωσεις με το θηλασμο να βαζεις θηλαστρο για να αυξηθει η ζητηση αρα κ η παραγωγη. παντως οντως ισχυει η προσφορα - ζητηση.

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x:x:x:x:x

συμφωνωωωωω με την konstantinos !!! δινεις συμπληρωμα ειτε στις πρωτες πρωτες μερες ΑΝ υπαρξει λογος ή οταν αποθηλαζεις σταδιακα!! κοφτο καλε το συμπληρωμα !!!

ο παιδιατρος με τις μετρησεις βαρους θα σου λεει πως πηγαινει ο αποκλειστικος θηλασμος...

ΥΓ: Συγγνωμη... στην αγαπημενη μου Ρανια εχω ευχηθει η γαιδουρα;;;!!!

ΒΡΕ να σας ζησει το νινι !!! παντα γερός, ευτυχισμενος + τυχερος να ειναι !!! :x:x:x

ΥΓ2: Κοριτσια εχω ξετρελαθει με τον μικρουλακο μας! και επειδη στην πατρικη μου οικογενεια ημασταν 5 γυναικες + ο πατερας μου, ε βαρεθηκα οσο να ναι τα φρου φρου και τα ροζ... τωρα ονειρευομαι ολο αγορια κ γω το μονο κοριτσι ...χιχιχι !!!

γι αυτο θα ηθελα και το 2ο να ειναι αγορακι !!! αλλα ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ > να εχει υγεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε...δεν εχω το κουραγιο να την εχω 24 ωρες στο στηθος- το δηλωνω- αν ειναι ετσι δλδ - προτιμω να συνεχισω ετσι...

πηγαμε μια ωραια βολτα στη γειτονια! εχει θαυμα μερα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επανηλθα μετα το σημερινο σιδερωμα.... εγω τον βαζω 15 λεπτα απο το ενα και 15 απο το αλλο αλλα πολλες φορες στο δευτερο στηθος τελειωνει πιο νωρις γιατι εχει κοιμηθει... αλλα εχουν ερθει και φορες που τον βαζω μονο απο το 1 για κανενα 20-30 λεπτα.

χθες εβγαλα πρωτη φορα με θηλαστρο για να παω για δουλειες και εβγαλα 100 μλ και το εφαγε ολο.συμπληρωμα εμεις δεν ξερουμε τι παει να πει... ουτε τις πρωτες μερες δεν του εδωσα....,

κουκι υπομονη και επιμονη δεν ειπαμε θελει ο θηλασμος??? φαγανουλικο το κουκιδακι εεε?? χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...