Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΣΑΟΥΣΟΚΟΛΑΤΟΜΑΝΟΥΛΑ 2008-Νο13 & Η ΤΡΕΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ!!!ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ ;)

ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ....ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΕ ΜΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ...

ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ 'η ΝΑΡΧΕΤΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΕΡΝΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΦΩΝΕΣ ΚΙΟΛΑΣ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;;ΥΠΟΜΟΝΗ..

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΤΟ ΓΙΟΓΙΟ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 967
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα Αναστασια βολτουλα θελει πρωι πρωι :lol: μια χαρα τον βρισκω ;)

Μωρε εγω δεν σκαω που κοιματε μαζι μας καποια στιγμη θα παει στο κρεβατι του

τι να τον κανω καποτε θα ερθει η στιγμη που θα τον παρακαλαω να κοιμηθουμε αγκαλιτσα

αλλα με χαλαει που τον αφηνω να κλαιει και εγω πρεπει να ερθω για δουλεια :(

θελω να ειμαι μαζι του......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βολτα θελει το ζουζουνι

και που να καλοκαιριασει κωλο δεν θα βαζει μεσα :lol::lol:

εμας δεν θελει με τιποτα στο κρεβατι μας

εχει μαθει στο δικο του

απο ενος μηνων κοιμαται μονος του και εχει συνηθησει!!

αχ μακαρι να βρω κι εγω δουλεια.....

μου εχει λειψει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα που κοιματε μαζι μας σιγα μην κατσω να σκασω

και να αγχωνομαι με το αν και ποτε θα κοιμηθει στο δικο του κρεβατι,θα ερθει και εκεινη η

στιγμη που θα παει μονος του ;) ασε που τον θελω κ εγω διπλα μου το μονο κακο ειναι που

με το που κανω να κουνηθω ξυπναει τωρα τελευταια μου το κανει αυτο.......

Εγω παρακαλαω να κερδισω το τζοκερ να μην δουλευω :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παρακαλαω να κερδισω το τζοκερ να μην δουλευω :lol::lol::lol::lol:

Πιστεψέ με δεν θα σου άρεσε και είσαι πάντα σπίτι.

Καταλαβαίνω τι θέλει να πει η Αναστασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΣΠΑΚΙ!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;;;ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΙΤΣΑ!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΑΠΟ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥΣ ΣΤΗ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥΣ!!!!ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΦΟΒΙΕΣ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΒΡΕΧΕΙ Κ ΒΡΟΝΤΑΕΙ ΦΟΒΑΤΕ ΚΤΛ.ΛΟΓΙΚΟ ΝΟΜΙΖΩ!!

ΒΑΣΟΥΛΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΕ ΘΑ ΤΡΩΣ ΦΡΙΚΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗ ΦΕΥΓΕΙΣ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΗΜΟΥΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΝΙΩΘΑ... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ!ΕΓΩ ΤΟ ΕΠΕΛΕΞΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΠΙΤΙ...ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΝΩ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ....ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΡΙΚΑΡΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ....ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ασπακι καλη δουλιτσα μωρε καλα ειναι στην δουλεια

ξεφευγουμε λιγακι αλλα καλο θα ηταν να δουλευαμε λιγοτερες ωρες ;)

Βικουλινι δεν μου αρεσει που τον αφηνω αλλα δεν μπορω να κανω και αλλιως.... εγω

ετσι νιωθω οτι χανω στιγμες απο το παιδι μου :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια νιωθω τελειως αντιθετα

ο μικρος ειναι πολυ προσκολλημενος σε εμενα ασχετα αν περναει καλα στην γιαγια και στον παππου

χθες που τον πηρα δεν ηθελε να ερθει μαζι μου ολο γιαγια και παππου ηταν!!

οταν ομως ηρθαμε στο σπιτι δεν με αφησε λεπτο να φυγω απο κοντα του!!!

απο την μια ειναι καλο γιατι ζω τα καλυτερα του χρονια αλλα απο την αλλη θελω κι εγω να βγω,να δω κοσμο(εκτος παιδιου)

να κανω την δουλεια μου που λατρευω και εχω 1.5 χρονο που δεν δουλευω

νιωθω μιση γιατι ειχα μαθει μια ζωη να δουλευω

αστε που ειναι και θεμα οικονομικο πλεον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια εμένα μου αρέσει που δουλεύω. Δε λέω ώρες ώρες τρώω φρίκη και λέω δεν θέλω να πάω πουθενά, βαρέθηκα να δουλεύω….και τα σχετικά, αλλά όσες φορές έχω μείνει καιρό σπίτι έχω βαρεθεί.

Ναι μεν έχεις πολλές δουλειές να κάνεις αλλά κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια τα βαριέσαι, ενώ στην δουλειά, μιλάς και με συναδέλφους, κάνεις καλαμπουράκι, προσφέρεις εργασία, ντύνεσαι όμορφα, βάφεσαι….και τόσα άλλα που εμένα προσωπικά με ανεβάζουν.

Και να σας πω την αλήθεια, μου αρέσει που ασχολούμαι με πολλά πράγματα μαζί και ας γκρινιάζω μερικές φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΒΓΕΝΕΙΣ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ...ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΟ..ΑΛΛΑ Κ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΕΞΩ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΛΛΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΑΥΤΟ...ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΜΕ ΕΝΑ Μ@@@@ΚΑ ΑΦΕΝΤΙΚΟ :lol::lol::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: ΟΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΕΦΥΓΑ ΠΗΡΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΣΑ!!!ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ!!ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΛΑΔΙ :twisted::twisted::twisted:

ΠΑΩ ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΣΩΩΩΩΩΩΩΩ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ!!!ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλορίζικο το 13 κοριτσάρες μου!!!! Τι κάνετε;;; Καλά νοιώθω πολύ ασχημα που δεν μπορεσα να διαβασω σχεδόν τίποτα από το 12 :oops::oops::cry::cry::cry::cry::cry: . Αλλά θα επανωρθώσω ελπίζω σύντομα!!! Λοιπον τα νέα σας;; Πως είστε τσούπρες;; Τα πιτσιρικάκια σας;; Εμεις πάλι κρυωμένοι :shock::shock: τι πρωτότυπο!!!!!!! ΑΑΑ!!! εφτιαξα και μποστανάκι στο κήπο!! Φυτέψαμε ντοματούλες, πατατούλες, κρεμμυδάκια, ανιθο, βασιλικό, πιπεριές και φράουλες!!! Μολις βγουν θα κάνουμε τσιμπούσι και φυσικά θα είστε καλεσμένες!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ασπάκι μου!!! Τι κάνετε;;; Ο αντρούλης σου καλά;; Τα παιδάκια;;;

Εγω εδω στη δουλειά έχω παρα πολυ τρέξιμο και είναι πολύ δύσκολο να μπω γιατί είμαι περικυκλωμένη :shock::shock::shock: . Προσπαθώ να μπαίνω απότο σπίτι αλλά με την κούραση που έχω τι να πρωτοκάνω;;; Να δω παιδί;; Να κάνω δουλειές;; Τα έχω παίξει στην κυριολεξία!!!! :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και εγω εχω να σιδερωσω 3πλυντηρια ρουχα τα αφησα αρκετα

σημερα το απογευμα θα τα κανω πρεπει να τα κανω χωρις ρουχα ειναι ο μικρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλες τα ίδια τραβάμε, πέρα από την εξωτερική εργασία, πέφτει και τρελή δουλειά στο σπίτι….μη σου πω και περισσότερη.

Ευτυχώς που αυτή η εβδομάδα είναι κουτσή!!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Βικουλίνι μου!!! Τι κάνεις ;;; Και μενα μου ελειψες φιλεναδα!!!! Αντε να κανονισουμε καμια νεα συνάντηση να τα πούμε πάλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βασούλα αστα με το σίδερο κι εγώ μια από τα ίδια είμαι :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλες τα ίδια τραβάμε, πέρα από την εξωτερική εργασία, πέφτει και τρελή δουλειά στο σπίτι….μη σου πω και περισσότερη.

Ευτυχώς που αυτή η εβδομάδα είναι κουτσή!!!! :P:P:P

Αχ ναι Ασπάκι!!! Την Παρασκευή δεν δουλέυουμε γιουχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Είναι απόλυτα κατανοητα όλα αυτά που νιώθετε.. περάσαμε κ μεις μια παρόμοια κατάσταση.. περίπου στις ίδιες ηλικίες με σας κάναμε εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε πάρα πολύ καιρό.. εγώ με κάποια μικροπροβλήματα διαχειρισιμα αλλά ο σύζυγος χαλια σπερμοδιαγραμματα.. σκέτη απογοήτευση.. κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο να συνειδητοποιήσουν αυτό που τους συμβαίνει.. και ο άντρας μου πέρασε αυτή την άρνηση που περιγράφεις ότι είναι ανίκανος κλπ (οι περισσότεροι άντρες νομίζω έτσι αντιδρούν) και επειδή στην πίεση είναι δύσκολος ο δικός μου τον άφησα να αποφασίσει μόνος του τι θέλει να κάνει.. είχε πολύ μεγάλη λαχτάρα για παιδάκι και σε εκείνη τη φάση με βοήθησε πάρα πολύ ο γυναικολόγος μου τον οποίο ο άντρας μου ακούει σαν θεό οπότε δεν του άφησε περιθώρια.. μετά από τρεις ουρολόγους πολλές βιταμίνες και διάφορα άλλα εμεις δεν είδαμε κάποια θεαματική βελτίωση.. οι θεραπείες των αντρών είναι τρίμηνες τουλάχιστον αλλά αξίζει εννοείται να δώσεις αυτόν τον χρόνο (αφού οι δικές σου εξετάσεις είναι καλές ) καταρχήν γιατί ο κάθε οργανισμός και το κάθε πρόβλημα είναι διαφορετικό και μπορεί να δείτε βελτίωση, ομως ισχύει ότι ακόμα και εξωσωματική να κάνετε ότι διορθώνεται το κάνουμε ώστε να πάμε με τις καλύτερες δυνατές προϋποθέσεις... απλά χρειάζεται ηρεμία (όσο γίνεται) και να είστε ενωμένοι να αντιμετωπίσετε μαζί τις δυσκολίες γιατι όλα φαίνονται βουνό το ξερω.. εμείς τελικά κάναμε εξωσωματική, έχω χαμηλή αμη  δεν γινόταν να περιμένουμε άλλο και έχουμε το αγοράκι μας και σε πληροφορω ότι ο αρχικα αρνητικός άντρας μου με εχει φάει να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο και είναι ήδη έτοιμος (από μόνος του) να ξεκινήσει όλες τις εξετάσεις από την αρχή γιατί φυσικά δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, έχουν περάσει και 3 χρόνια.. υπομονή και πίστη και εύχομαι να τελειώσει με τον καλύτερο τρόπο όλη η περιπέτεια σας!!!
    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...