Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι να είναι καλά τα κοριτσάκια μόνο αυτό έχει σημασία!!

Το ξέρω Χρύσα μου αλλά λόγω του ζάχαρου δεν έχω και πολλές επιλογές για το τι θα τρώω... μου έχουν κόψει τα πάντα!!!Μόνο λαχανικά και μάλιστα πολλά, σαλάτες,βραστές και ωμές και κρέας,ψάρι, κοτόπουλο βραστό ή ψητό.. α!και αυγό μπορώ να τρώω.. ψωμί,μακαρόνια,ρύζι,φρυγανιές,πατάτες ότι περιέχει αλεύρι, άμυλο δηλαδή καθόλου.. καμιά φρυγανιά μου επιτρέπεται κι αυτό αραιά και που!!Βέβαια δεν χειροτερεύει η καούρα όλες τις φορές έιναι ανάλογα την ημέρα και τι σαλάτα θα φαω... αλάτι δεν τρώω.. τώρα καθόλου πριν ελάχιστο.. ούτως ή άλλως το απέφευγα και πριν την εγκυμοσύνη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου πάλι καλά που μπορείς να τρως κρεας και σαλάτα...αλλιώς πώς θα άντεχες?? Βασικά το λέω για μένα αυτό :lol::lol:

Πάντως πριν μείνω έγκυος έκανα δίαιτα για το γάμο..ήθελα να χάσω 5 κιλά και τα είχα καταφέρει. Η δίαιτα που μου έδωσε ο διαιτολόγος δεν περιείχε καθόλου άμυλο και ήταν εύκολο. Ο αδερφός μου 14 κιλά έχασε με αυτό τον τρόπο. Βεβαια μπορούσες να φας πού και πού άμυλο με την προυποθεση ότι θα το έτρωγες μεσημέρι και μετά θα έριχνες λίγο περπάτημα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και για μένα ισχύει Μαράκι!!! :lol::lol: Πεινάω και θέλω σαν τρελή να φάω ότι μου έχουν απαγορεύσει!!!!Πράγματα που μπορεί να μην ζητούσα ποτέ έαν δεν ήταν απαγορευμένα!!:lol::lol: Έχω φάει στρέματα μπρόκολο,κουνουπίδι κτλ!!! Ευτυχώς που μου αρέσουν!!! :lol::lol: Ο άντρας μου μου λέει.. εσύ να δεις που θα βγεις από το μαιευτηριο μισή!!!Πιο αδύνατη κι από πριν!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια επανηλθα!!!!ξεπατωθηκα σημερα, πολλη δουλεια...

Ευγενια ναι εγω τελιωσα Οδε στο ΠαΠει!!! εχω πολλη καιρο να παω ομως,δυστυχως.

Σοφια εκανες τσιγαρο???? :o:o Εγω μολις το μαθαμε για την εγκυμοσυνη,πηγαμε ταξιδι και εκανα 3 τζουρες και ο αντρας μου με εβλεπε με ενα υφος λες και ειμαι ο χειροτερος ανθρωπος του κοσμου. Απο τοτε δεν ξανακαπνισα αλλά ειπα οτι μολις γεννησω το εχω αποθημενο το τσιγαρο. :oops::oops::oops: Δηλωσα οτι θελω ενα γυρο με κοκακολα και ενα τσιγαρο μετα :lol::lol::lol:

Δεν θυμαμε και τι αλλο γραψατε ρε κοριτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι στην αρχή ήταν πολύ χαμηλό... γύρω στο 50 νηστική,φαγωμένη... γι αυτό ο διαβητολόγος μου ζήτησε την καμπύλη και μου είχε δώσει διατροφή... η καμπύλη βγήκε αυξημένη.. τώρα η δευτερη δεν ξέρω ακόμα γιατί δεν την έχω στα χέρια μου!!Εάν έχω ζάχαρο δυστυχώς θα πειράζει.. :cry::cry: δεν θα πρέπει να παρανομώ... :lol::lol: αλλά η μπουμπού μου να είναι καλά και να με ταράζει στις κλωτσιές και τίποτα άλλο δεν θέλω! ;)

Μάχη μου να περάσεις να σε δούμε!!!εγώ είμαι κάθε μέρα στο ΠαΠει!!!έχεις τελειώσει καιρό??Έχουμε Ημέρες Σταδιοδρομίας τώρα!! δεν ξέρω εάν είχες πετύχει ποτέ!!!Κατά τα άλλα δεν έχουν αλλάξει και πολλά στο πολυαγαπημένο μας ΠαΠει!!! :lol::lol:

Τσιγάρο ε??? εγώ δεν έχω διαννοηθεί να αναψω!!!Μετά όμως σίγουρα θα θέλω να στρίψω ένα τσιγαράκι ΄να πιω λίγο κρασάκι.. αφού πρώτα θα έχω κάνει... να δεις πως το λένε.... sex????? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου δεν μενω Αθηνα και ειναι λιγο δυσκολο. Βεβαια αν ερθω θα περασω να γνωριστουμε και απο κοντα!!!!!! Οσο για το ζαχαρο, θα κανεις υπομονη αν ειναι ανεβασμενο και θα τα βγαλεις ολα σου τα απωθημενα κι εσυ μετα....

Εμενα μου λεει μια φιλη μου ευτυχως που γενναω τον Ιουνιου για να βγαινουμε να πινουμε τα κοκτειλ μας το καλοκαιρακι οπως και περσι!!!! Τωρα ποσο ευκολα θα φευγω απο το σπιτι με το μπεμπε οχι γιατι δεν θα εχω βοηθεια αλλα μαλλον θα θελω να ειμαι συνεχεια με το μωρακι μου :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω!!Ευγενια τι ειπες τωρα?????Σεξ???Ξεχασαμε κ πως το λενε!!Αυτο ναι,ειναι το πρωτο που θα κανω κι εγω μετα ;););) Κανενα κρασακι που κ που πινω κ τωρα,σπανια βεβαια,ενα την πρωτοχρονια,προχθες ηπια αλλο ενα,ζητημα να εχω πιει κ 5 συνολικα αλλα δεν μου τραβαει ιδιαιτερα.

Αλλα Μαχη μου,σημερα αν δεν καπνιζα θα εσκαγα.Μαλιστα ηταν κ οι γονεις μου εδω κ ο αντρας μου κ δεν μου ειπε κανεις τιποτα.Απορησα..

Κ επιμενω Ευγενια μου,να δεις που εχεις πρηστει απο τις ορμονες κ οπως λεει κ ο αντρας σου οταν γεννησεις θα εισαι πιο αδυνατη κι απο πριν.Εδω θα ειμαστε και θα μας πεις ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εάν έρθεις να περάσεις σίγουρα!!!!!!

Η αλήθεια είναι ότι ο Νικόλας μου είναι 18 μηνών και δεν έχω φυγει από το σπίτι εάν είναι ακόμα ξύπνιος!!Περιμένουμε να κοιμηθεί και μετά βγαίνουμε.. όταν βγαίνουμε! :lol: Ο μόνος λόγος που φεύγω και τον αποχωρίζομαι είναι για να έρθω στη δουλειά!!!Έχω πάθει τρομερή εξάρτηση!!Είμαι ερωτευμένη!!!!τι νακάνω????

Σοφία λες??? μακάρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον σας αφηνω κι εγω αγαπημενες μου!Παω να ξαπλωσω λιγο γιατι καπως με κουρασαν οι δουλειες σημερα και το απογευμα ο καλος μου θα με παει βολτιτσα κ θελω να ειμαι φρεσκαδουρα!! :lol::lol::lol:

Φιλακια!!Καλο απογευμα να εχετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου όλα καλά θα είναι με το ζάχαρο μην αγχώνεσαι..

Μάχη μου ξεμπέρδεψες από την δουλειά?

Εγώ δεν καπνίζω, ούτε και ο αντρας μου ετσι δεν σας νιώθω!! Ποτάκι μου έχει λείψει αλλά δεν έχω πιει ούτε γουλιά!!! :lol::lol: Από το άλλο τώρα...π'ως το είπατε?? ΣΕΞ??? Αυτο το έχω μονίμως στο μυαλό μου και μετρώ με τον αντρα μου πόσος καιρός μας μένει :lol::oops: Μας το απαγόρευσε βλέπετε από την αρχή αλλά άτιμες ορμόνες δεν βγαίνει από το μυαλό :oops: Αφου ο αντρας μου θυμώνει γιατι δεν τον αφήνω να ησυχάσει λέει κι ότι το μυαλό μου θα έπρεπε να το εχω στο γιο μας :lol::lol::lol:

Ερχεται μια φίλη για καφέ τώρα οπότε θα έχω παρεούλα...Σφουγγάρισα λίγο την κουζίνα κοριτσια γιατι ήταν χάλια...Το λέω με ενοχές γιατι δεν κάνει και ο αντρας μου δεν με αφήνει με τιποτα να το κάνω εγώ..αλλά ήταν χάλια :oops::?

Καλό απόγευμα Σοφάκι και Μάχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας εγκυουλες μου!!!!!!!!!!!τι κανετε????τα μωρακια πως ειναι????????

καλε ποσα γραψατε??????? :shock::shock::shock::shock::shock: δεν σας προλαβαινω!!!!!! :shock::shock:

θα προσπαθησω να σας διαβασω κ ελπιζω να τα καταφερω,εμ ειναι κ τοσες σελιδες!!!!!!!! :o:o:o:o:o:o

εγω πηγα χθες στον γιατρο κ μου ειπε πως το μωρο μου ειναι μια χαρα!!!!!!!!!!!!αυτο ηταν που ηθελα τοοοοσο πολυ!!!!μου ειπε πως η αποκοληση υπαρχει ακομα,ομως ειναι λιγοτερη απ'την προηγουμενη φορα κ να συνεχισω την ξεκουραη κ να προσεχω!!!!!!ελπιζω σε δυο βδομαδες που θα ξαναπαω να μην υπαρχει καθολου!!!!

α βρε κοριτσια μου ειπε επισης πως ειμαι μια βδομαδα μικροτερη,δηλαδη αντι για 9 ειμαι 8+2!!! :shock:

τωρα αυτο τι ειναι?????ειναι κακο??????μηπως ξερει καμια σας να μου πει????εχω καταμπερδευτει σε αυτη την εγκυμοσυνη!!!!!!ωχ παναγια μου εχω περασει αλλες δυο εγκυμοσυνες κ δεν ειχα περασει τετοια.δεν τα ηξερα αυτα!!!!!τωρα ομως....ολα τα περιεργα!!!!!!ειμαι οντως ασχετη με αυτα!!!!!! :roll::roll::roll::roll:

πολλα φιλια σε ολες σας κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαννα, δεν ειναι τιποτα..απλα οπως και το μια ευδομαδα μεγαλυτερο αυτο σημαινει οτι η συλληψη εγινε αργα..το πιθανοτερο..εφοσω ολα φυσικα τα υπολοιπα ειναι καλα για τις ευδομαδες που βρισκεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κροτισάκια μου!! Γυρίσαμε και εμείς!!

Είδα ότι μιλήσατε για πολλά και διάφορα!!! Θα σχολιάσω μόνο για το σεξ και το τσιγάρο!!! :oops::lol::lol::lol: τσιγάρο κάνω και εγώ που και πού.. ασπούμε έκανα 2 το Σάββατο που με είχαν πιάσει τα ψυχολογικά μου και έκλαιγα 2 ώρες!! :lol::lol::lol::lol::lol: Δεν μου λέει κανείς τίποτα.... όσο για το σεξ... αφήστε καλύτερα...

Για το ζάχαρο τώρα.... στις τελευταίες εξετάσεις που έκανα είχα 85 και για καμπύλη δεν μου είπε και πάλι τίποτα ο γιατρός... ούτε και εγώ ρώτησα γιατί τελευταία φορά που τον είχα ρωτήσει μου είπε θα σου πώ εγώ το πότε....

Τα νέα μας τώρα

Ο γιατρός τον έβγαλε 765γρ και στο νοσοκομείο 799γρ οπότε κάπου εκεί γύρω είναι... Ο γιατρός προσπάθησε να τον βγάλει και μια φωτο το πρόσωπο αλλά είχε πάλι το κεφάλι χωμένο στον πλακούντα και δεν τα κατάφερε!! :evil::evil::evil: Όλο μας κρύβεται... :lol::lol: Επίσης έβλεπα στον υπέρηχο ότι με κλωτσάει και το ένιωθα όπως επίσης και ο γιατρός που είχε τον υπέρηχο πάνω στην κοιλιά!!

Απο το νοσοκομείο μου γράψανε 30 μέρες άδεια "λόγω προηγούμενης αποβολής στο 2ο τρίμηνο συνιστούμε ξεκούραση" (αν μπορεί ας αντιδράσει κανείς!! :lol::lol: ) και μόλις τελειώσουν οι 30 μέρες ξεκινάει η άδεια τοκετού!!

Αυτάααααα!!!!

Όσες φεύγουν καλό μεσημερι και καλή ξεκούραση!!!

Ηλιάνα μου πάει η αποκόλληση μπράβο!!! Την επόμενη φορά δεν θα έχει μείνει τίποτα!!

Όσο για τις εβδομάδες μην αγχώνεσαι καθόλου... μπορεί να έγινε αργά η σύλληψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιάνα μου μην αγχώνεσαι δεν είναι τίποτα!!!Έχει να κάνει με το πότε έγινε η σύλληψη!Μπράβο σου για την αποκόλληση που πάει καλύτερα και μπράβο που το μπεμπέ είναι μια χαρά!!!!! :P:P

Γιελήζ μου μπράβο!!!!!!Καλέ τι παίδαρος είναι αυτός??? ολοκληρος άντρας έγινε!!Σας κρύβεται εε?? θέλει να κάνει θεαματική εξοδο γι αυτό σας κρατάει σε αγωνία.. τα καλά τα κρατάει για το τέλος ο κύριος!! :lol::lol: Καλή ξεκούραση λοιπόν... και κοίτα να απολαύσεις τον μικρό να κάνει κωλοτούμπες στην κοιλιά σου!!!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hρθα και εγω.Πηγαμε στην πεθερα για φαγητο.Κοτοπουλακι στον φουρνο και σπανακι εφαγα.Και λιγη φετα.Τωρα φυσικα ξαναπεινασα και εφαγα ενα αχλαδι.Αχ,καταραμενη πεινα...Ανυπομονω να βραδυασει για να ξαναφαω...

Ηλιαννα ευχαριστα τα νεα σας!Προσεχε και να δεις που θα περασει τελειως η αποκολληση.

Ντιοσα,ειναι φιρμα ο μπεμπης και κρυβεται απο τους παπαρατσι. :lol: Καλη αδεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό απόγευμα κοριτσάκια!!!Πάω να ζουλήξω για λίγο τον έρωτα μου και μετά γιατρό!!!! Θα σας πω νέα το βραδάκι ή το πρωί εάν δεν προλάβω να μπω!

Φιλάκια!!!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επεστρεψα...Συγνώμη κορίτσια που έφυγα απότομα, ήρθε όμως η ΄φίλη μου και πιασαμε την κουβέντα!!

Γιελιζ τέλεια τα νέα σας!! Μεγαλώσατε!! Ο μικρός μάλλον σας κρατάει για έκπληξη το προσωπάκι του! Αντε με το καλό να αρχίσει η άδεια!!

Ευγενία μου με το καλό ο γιατρός. Περιμένουμε νέα σας!

Ηλιάνα μου πολύ καλά τα νέα σας..Ξεκουράσου όσο μπορείς και την επόμενη φορά θα έχει εξαφανιστεί η αποκόλληση!!

Κορίτσια εγώ δεν μαγείρεψα τίποτα για το βράδυ και δεν έχω ιδέα τι θα κάνω...βαριέμαι πολύ η αλήθεια είναι!! Πάω να δω τι θα κάνω...

Σας αφήνω ομορφες...Θα τα πούμε αργότερα ή αύριο...Φιλιά σε όλες και στις κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορούες μου,

τι κάνετε; Εμείς καλά. Πήγαμε για υπέρηχο σήμερα. Είδαμε ξανά το θέμα της υδρονέφρωσης. Στο ένα νεφρό μειώθηκε ελάχιστα, στο άλλο αυξήθηκε ελάχιστα. Η γιατρός μου πε να μην ανησυχώ γιατί σύμφωνα με τις έρευνες όταν το baby είναι στις 28 εβδομάδες για να θεωρηθεί παθολογικό το θέμα της υδρονέφρωσης θα πρέπει να χει πάνω από 8ml ποσότητα ούρων στα νεφρά. Εμένα έχει 4,3 στον ένα και 5.9 στον άλλο :?:?:? Ούτε ότι καλύτερο ούτε ότι χειρότερο. Στα ευχάριστα. Ο μικρός μεγάλωσε. Είναι 1.135 γραμμάρια. Περάσαμε το ένα κιλό :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: Είχε τεντωμένο το χεράκι του και με χαιρετούσε ο γιόκκαρος μου.

:D:D:D:D:D. Αυτό θα πει απόλυτη ευτυχία και απόλυτο άγχος να γεννηθεί με το καλό. Κορίτσια πολύ άγχος με την καμπύλη ζαχάρου. Μην αγχώνεστε τόσο πολύ. Όλα καλά είναι. Άντε με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας και ανυπομονώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...