Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

Γιελιζ οπου να'ναι δηλαδή την κάνεις!! Αντε να ευχαριστηθείς τη βόλτα σου τότε αφού έχει πλούσιο μενού :lol::lol:

Ελις καλημέρα...το κανετε εσεις το εμβόλιο για τον καρκινο του τραχήλου? Φανταζομαι τις ανησυχίες του μπαμπά!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια υπομονη κανω, αλλά εξαιτιας αυτης αναγκαζομαστε τωρα να αλλαξουμε ολο το λογιτικο προγραμμα για να μπορουμε να προχωραμε κανονικα....

Ελισαβετ εχει φρικαρει ο αντρας σου εε??? :lol::lol::lol: Οι πατεραδες παντα εχουν ενα θεματακι με την κορη σε αυτον τον τομεα... Αν ηταν γιος θα ειχε την αντιθετη αποψη...

Γιελιζ κανε και για μας βολτιτσα γιατι δεν βλεπω να παω πουθενα παλι σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεματάκι δεν λέτε τίποτα. Εδώ άρχισαν ήδη να τον κοροϊδεύουν οι φίλοι μας για την αγέννητη κόρη του, και το αστείο είναι ότι τσιμπάει!!!!!!

Να σας ρωτήσω κάτι? Είναι δυνατόν χωρίς καμία αλλαγή στη διατροφή μου να έβαλα 1 κιλό σε λίγες μέρες? Σε 4 μέρες????? :(( Αν συνεχίσω έτσι, δεν μέ βλέπω καλά :@)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελισάβετ!!!

:lol::lol::lol::lol: Καλά η μικρή σου δεν παίζεται!! Καλά του κάνει του μπαμπά!!! Και αυτοί οι άντρες ρε παιδί μου τέτοιο κόλλημα? Μα όλοι!!! Το ζητάει ο οργανισμός τους το δούλεμα τελικά!!! :lol::lol::lol:

Ευχαριστώ Μαράκι μου!!

Μάχη θα κάνω και για σας μία βόλτα!!! για να μη μου παραπονιέστε!! :lol::lol:

Ελισάβετ το κιλό μπορεί να είναι και απο κατακράτηση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Γιελζ μου και Μαράκι για τα παρήγορα λόγια σας, αλλά δεν έχω καθόλου κατακράτηση (ρώτησα το γιατρό). Τούμπανο έχει γίνει η κοιλιά μου! Αρχισα να προσέχω περισσότερο τη διατροφή μου, χθες έφαγα ελαφριά και άπαχα....δυστυχώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα κοριτσια.μη μιλατε για κιλα!μη μιλατε για κιλααααα λεω!δε με παιρνει.

εγω εχω ξεχασει οτιδηποτε παχυντικο.μια στο τοσο που θα φαω λιγο παραπανω το καβατζωνω το κιλο για τη πλακα.εχω παρει ηδη πολλα κιλα.κ το μενου μου ειναι.πρωι μια κουπα τσαγιου γαλα με 4 φρυγανιες.δεκατιανο 1 μηλο η ενα τοστ.μεσημερι μια κανονικη μεριδα φαγητο.απογευμα ενα φρουτο η δυο.βραδυ ενα η 2 τοστ.ειναι πολυ?γιατι εμενα μου φαινεται νορμαλ.παρολα αυτα τα κιλα συσσωρευτηκαν κ τωρα............ :?

ασχετο.ρε κοριτσια εχει κανει καμια σας υπερηχο στηθους τωρα που ειστε εγκυες?ειχα κανει το νοεμβρη πριν την εξωσωματικη κ ειχα μονο 2 κυστουλες.αλλα μου χει καρφωθει να παω τωρα να δω αν ολα ειναι καλα.τι λετε.τσαμπα η υστερια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα κορτσουδια....σημερα οντως εχει πολυ καλη μερα,ας ελπισουμε να μην μας τα χαλασει στην συνεχεια...γιεληζ με το καλο οι γιατροι,παντως στο γυρισμο σταματηστε κ για μια κρεπα :lol::lol: κομοτηνη ειναι αυτη :lol::lol:

ελισαβετ ο αντρας σου οντως παει το εχασε...που να του βγει κ η αλλη κορη,τσιγκινες πανες θα τις φοραει :lol::lol: παντως κ ο δικος μου χθες που τον πειραζα για τις κορες του ολο κατι χαζα μου πετουσε...βρε θα τους σερνουν απο την μυτη κ χαμπαρι δεν θα περνουν :lol::lol:

εγω σημερα πηγα για καλλιεργεια ουρων κ γενικη αιματος για να δουμε αν θα παρω συμπληρωματα τωρα ή λιγο μετά.ελπιζω να βγει καθαρη η καλλιεργεια κ να μην εχουμε τιποτα.για τα πονακια μου ειπε οτι δεν ειναι κατι ανυσυχητικο κ δεν με εξετασε τελικα απο κατω...κ ειχα κανει τελικα κ μποτε :lol:

να σας ρωτησω,νομιζω καποια κοπελα το ειχε ξαναρωτησει...μου σημειωσε στον πλακουντα τα αρχικα ΠΡ.Χ. κ φανταστηκα οτι σημαινει προσθιος χαμηλος.ειχαμε φυγει κ μετα το ειδα,τι ειπαμε οτι σημαινει ακριβως αυτο?το μονο που θυμαμαι ειναι οτι με τις εβδομαδες ο πλακουντας ανεβαινει,κανω λαθος?στις μικρης το βιβλιαρακι ειδα οτι στον β επιπεδου(22η) ελεγε οπισθιος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αννα!! Μια χαρά το μενού σου και καθόλου φορτωμένο...Μην αγχώνεσαι, εσύ έχεις και διδυμάκια..εχεις μια δικαιολογία παραπάνω :lol::lol:

Κι εγώ είπα να προσέξω λίγο αλλά μπα...Φυσικα ειμαι κι όλη μέρα ξαπλα οπότε πιο εύκολα μπαίνουν τα άτιμα. Αν μπορούσα να μετακινούμαι και να δουλεύω θα ήταν καλύτερα...Δεν πειράζει όμως...φτάνει να είναι τα μωράκια μας καλά!

Καλημέρα Μιχαέλα μου...Καλά αποτελέσματα να έχεις..Να σου πω την αλήθεια δεν έχω ιδέα τι σημαίνει αυτό με τον πλακούντα. Εμένα μου είπε στην β΄επιπέδου ότι ειναι οπίσθιος χαμηλός αλλά και πάλι δεν ξέρω τι σημαίνει :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα κορτσουδια....σημερα οντως εχει πολυ καλη μερα,ας ελπισουμε να μην μας τα χαλασει στην συνεχεια...γιεληζ με το καλο οι γιατροι,παντως στο γυρισμο σταματηστε κ για μια κρεπα :lol::lol: κομοτηνη ειναι αυτη :lol::lol:

ελισαβετ ο αντρας σου οντως παει το εχασε...που να του βγει κ η αλλη κορη,τσιγκινες πανες θα τις φοραει :lol::lol: παντως κ ο δικος μου χθες που τον πειραζα για τις κορες του ολο κατι χαζα μου πετουσε...βρε θα τους σερνουν απο την μυτη κ χαμπαρι δεν θα περνουν :lol::lol:

εγω σημερα πηγα για καλλιεργεια ουρων κ γενικη αιματος για να δουμε αν θα παρω συμπληρωματα τωρα ή λιγο μετά.ελπιζω να βγει καθαρη η καλλιεργεια κ να μην εχουμε τιποτα.για τα πονακια μου ειπε οτι δεν ειναι κατι ανυσυχητικο κ δεν με εξετασε τελικα απο κατω...κ ειχα κανει τελικα κ μποτε :lol:

να σας ρωτησω,νομιζω καποια κοπελα το ειχε ξαναρωτησει...μου σημειωσε στον πλακουντα τα αρχικα ΠΡ.Χ. κ φανταστηκα οτι σημαινει προσθιος χαμηλος.ειχαμε φυγει κ μετα το ειδα,τι ειπαμε οτι σημαινει ακριβως αυτο?το μονο που θυμαμαι ειναι οτι με τις εβδομαδες ο πλακουντας ανεβαινει,κανω λαθος?στις μικρης το βιβλιαρακι ειδα οτι στον β επιπεδου(22η) ελεγε οπισθιος.

δε σου χει δωσει ακομα συμπληρωματα?εμενα απ το 3ο μηνα.κκαθε μηνα εξετασεις αναλυτικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελισάβετ μου θα το παλέψεις με την διατροφή και υπομονή!!

Καλημέρα Άννα!! Εσύ έχεις και δίδυμα βρε είναι λογικό να πάρεις παραπάνω κιλά...

Για τον υπέρηχο στήθους τώρα εγώ κάνω κάθε χρόνο μαζί με το ΠΑΠ (λόγω κληρονομικότητας)

Θα σου έλεγα να μην το σκέφτεσαι και να μην ανησυχείς καθόλου... κύστες μπορεί να δημιουργούμε και να εξαφανίζονται απο μόνες τους.... αν κάνεις υπέρηχο τώρα δεν θα έχεις σωστα αποτελέσματα λόγω εγκυμοσύνης (έτσι νομίζω) γιατί ξέρω ότι ακόμα και όταν έχεις περίοδο δεν σου κάνουν γιατί μεταβάλλεται το στήθος και δεν έχουν σωστή εικόνα... και η ψηλάφηση αλλά και ο υπέρηχος γίνονται συγκεκριμένες μέρες του κύκλου... Ρώτα και τον γιατρό σου μια φορά....και μην το σκέφτεσαι...

Καλημέρα Μιχαέλα!! Ευχαριστώ!! Για τον πλακούντα δεν ξέρω και εγώ τι σημαίνει (και εμένα είναι πρόσθιος αλλά υψηλός)

Μάχη μου καλή δουλίτσα!! Τα λέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ μια κ μιλαμε για τα κιλακια....χθες που με ζυγησε ενα μικρο σοκ το επαθα...μεσα στον ενα μηνα εβαλα δυο :shock::shock: κ δεν τρωω κ κανονικα!!!δηλαδη αν ειχα την τρελη ορεξη κ δεν εκανα κ που κ που εμετο τι θα γινοταν?μπορει να εβαλα δυο αλλα στην ουσια ειμαι στο συν ενα απο την αρχη που ξεκινησα γιατι ειχα χασει στην πορεια.οποτε αν το καλοσκεφτουμε ενα κιλο στους 3,5 μηνες...νομιζω ειμαστε καλα!!!απλα με αγχωσε το οτι πηρα δυο σε ενα μηνα.απο εδω κ περα ισορροπημενη διατροφη κ πιο πολυ μετρο!!!

αννα μου το μονο που περνω ειναι το φελισιν...σιδηρο κ ασβεστιο δεν χρειαστηκαν στις πρωτες εξετασεις που εκανα.τωρα ξανακανω για να δουμε αν θα παρω.κ στην μικρη μου μετα τον 3ο ειχα παρει που πηγαινα κ σε αλλον γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα!!!Πως ειστε σημερα αγαπημενες μου?

Γιεληζ καλο γιατρο και ακομη καλυτερη βολτιτσα ;););) Εχει κ καλο καιρο,τελεια...

Μαχη μου κανε υπομονη...στην ντελικη ριχτης κ κανενα μπινελικι :lol::lol::lol::lol::lol: Καλη δουλιτσα!!

Ελισσαβετ καθολου υπερβολικο δεν τον βρισκω τον αντρα σου :lol::lol::lol: Καλε αυτοι οι πατεραδες τελικα τρελαινονται με τις κορες τους!Εμενα ο δικος μου τις εχει ηδη προξενεψει γοια να ξερει λεει με ποιους εχει να κανει!!!Αλλα συμπεθερα μην ανησυχεις...του την εκοψα τη φορα,προηγουνται αλλοι του ειπα ;);)

Μιχαελα νομιζω οτι προσθιος χαμηλος σημαινει αλλα καλου κακου ρωτα τον την επομενη φορα ;)

Καλημερα Μαρακι μου!!Πως εισαι?

Αννα μην αγχωνεσαι για τα κιλα Εκτος του οτι εχεις δυο,καποιες βαζουν περισσσοτερα απο αλλες γυναικες κ δεν ειναι παντα θεμα διατροφης αλλα κ οργανισμου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη μου καλή δουλίτσα!!

Άννα μου κι εγώ οταν έκανα το ΠΑΠ εκανα κι υπέρηχο στήθους. Ρωτα τον γιατρό σου και μην ανησυχείς.

Μιχαέλα μου μην αγχώνεσαι για τα κιλά..εσύ ειδικά μια χαρά είσαι!!

Εγώ παίρνω φελισιν, μαγνήσιο, πολυβιταμίνες και το χαπάκι μου για τις συσπάσεις.

Καλημέρα Σοφία μου..Καλά ειμαι...εδώ στον καναπέ μου :lol::lol: Ισως έρθει μια φίλη αργότερα για καφέ..Εσύ τι κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα καλά αποτελέσματα σήμερα!!!! Όσο για την Κομοτηνή λέω να το αποφύγουμε γιατί αν αρχίσω να βάζω κιλά δεν θα σταματάω!!! :lol::lol:

Μιχαέλα ο μουσακάς φταίει!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλημέρα συμπεθέρα!!! Καλά του είπες του άντρα σου!!! :lol::lol::lol: Έχουν άλλοι προτεραιότητα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω τα εκανα αυτα πριν την εξωσωματικη.τεστ παπ κ υπερηχο.απλα τρωω κατι τσιτες ωρες ωρες.λογω του οτι εκανα εξωσωματικη.ο αντρας μου λεει ειναι λογω του οτι σταματησα τη δουλεια κ δεν εχω με τι να ασχοληθω.ε!κ εχει δικιο.

μιλησα με το γιατρο κ μου ειπε οτι εχω γινει υποχονδρια κ οτι προκειμενου να ησυχασω να παω να κανω τον υπερηχο.δικιο εχει κ αυτος.

εγω παιρνω σιδηρο,ασβεστιο μαγνησιο κ γιουτοπαρ.κ η αληθεια ειναι οτι αυτα απο οτι εχω καταλαβει τα παιρνουμε για να εχουν τα μωρα μας εφοδια κυριως κ οχι εμεις.αλλα οπως νομιζει ο καθε γιατρος.εμενα το σιδηρο εφτασε 33 οποτε.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα αυτό που σου έγραψε κατά πάσα πιθανότητα είναι ο προσθιος χαμηλός. Εγώ έχω τέτοιον, αλλά με τον καιρό ανεβαίνει (εκτός απροοπτου) μου είπε. Το αρνητικό (για μένα τουλάχιστον) είναι ότι έχει σφηνώσει το κεφάλι της κάτω χαμηλά από την αρχή και ποτέ δεν βγήκε. Ακόμη εκεί είναι!!!! Απ΄ότι διάβασα το μόνο κακό που μπορεί να συμβεί, σε περίπτωση που δεν ανέβει, ΣΠΑΝΙΟ, είναι να φράξει τον τράχηλο και να χρειαστεί καισαρική. Αυτά με επιφύλαξη γιατί τα διάβασα στο διαδίκτυο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο γιατρο Γιεληζ!!Φιλακια!!

Μαρακι μου μια χαρα ειμαι κι εγω.Εβαλα να μαγειρεψω,πινω το τσαγακι μου και σας διαβαζω ;) Αργοτερα θα ερθει η μητερα μου για δουλειες,ειναι προγραμματισμενο καθε Τεταρτη αλλα σημερα δεν εχω καθολου ορεξη :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!

Μιχαέλα μου συγχαρτήρια και για τον δευτερο κοριτσαρο!!!!Οπλακούντας ανεβαίνει καθώς μεγαλώνει η μήτρα!! μην ανησυχείς!

Ελισάβετ που και να γεννηθεί δηλαδή... μπαμπάδες όσο προοδευτικοί και να το παίζουν δεν παύει να είναι τα κοριτσάκια τους!!Κι ο δικός μου πετάει κάτι πετυχημένα για την κόρη... :lol:

Γιελήζ καλή επιτυχία στο γιατρό!!!με το καλό να δείτε το ζουζούνι σας και με το ακόμα καλύτερο να φάτε και την κρεπούλα σας!!Μην το κάνεις για σένα εάν δεν κάνει.. κάντο για μένα που μέχρι να γεννήσω θα τρώω ανάλατα,βραστά, καθόλου γλυκά και τα λοιπά!!!! :cry:

Μαράκι μου καλημέρα και σε σένα!!

Μάχη μου καλημέρα!Εγώ δουλεύω στο ΠαΠει!!Παπακι κι εγώ αλλά από άλλη σκοπιά!! :lol::lol::lol: Το ΟΔΕ τελείωσες ε??πΕρνάς καθόλου??

Καλωσορίζω και τις νέες φουσκοκοιλίτσες στην παρέα μας και να ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου με το καλό τα μωράκια σας!!!

Δεν θυμάμαι... γράψατε και πάρα πολλά!!ουφ!

Τι κάνετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο καλό Γιελιζ!! Με το καλό να δειτε το μωράκι σας!

Αννα κι εσύ παίρνεις τα γιουτοπαρ? Τι δοσολογία παίρνεις? Στα έδωσε γιατί εχεις διδυμα ή είχες συσπάσεις?

Ελις κι εγώ δεν ξέρω αν ειναι κακό οτι ειναι χαμηλος ή αν θα ανέβει..Τη Δευτερα που θα πάω θα τον ρωτήσω.

Καλημέρα Ευγενία μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελισαβετ κ εγω αυτο διαβασα χθες που το εψαξα λιγο...οτι οταν το κεφαλι ειναι σφινωμενο στον τραχηλο κατα πασα πιθανοτητα γινεται καισαρικη.εμεις εκομα ειμαστε πολυ μικρες οποτε παμε οπου θελουμε :lol::lol: χθες που την ειδαμε,το κεφλι ηταν απο αριστερα ενω την αλλη φορα ηταν απο δεξια...ολο σβουρες κανει.η αληθεια ειναι οτι στην μικρη μου δεν εψαχνα κ πολλα,μου ελεγε οτι ολα ειναι καλα κ αυτο.τωρα τα ξεψυριζω ολα...κ δεν ειναι καλο.

γιεληζ αν φταιει ο μουσακας....παει χαθηκα!!!το καλοκαιρι που τρωμε κ πιο συχνα τι θα απογινω?καθε ταψι κ κιλο? :lol::lol: κ τα τηγανητα που τα πας?η αληθεια δεν τρελενομαι κ πολυ για τα κιλα απλα μου εκανε εντυπωση που ακομα δεν τρωω οσο θα ηθελα κ μου φανηκαν καπως τα δυο.αλλα κ στην μικρη μου σε ενα μηνα ειχα βαλει τεσσερα κιλα,αλλα εκει ετρωγα με το παραπανω!!!

αννα αν ειναι να νοιωσεις εσυ καλα πηγαινε κ καντο.θα σου φυγει το αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...