Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια κ Γιωργακη!Τι κανετε σημερα?Αρχισατε βλεπω συζητησεις για ψωνια...τελεια!!

Μπηκα για λιγο να σας καλημερισω γιατι εκτος του οτι με πλακωσε το παπλωμα με εχωσε κ ο αντρας μου να του κανω κατι δουλειες κ πρεπει να φυγω :(

Γιεληζ ειναι φθηνες οι πανες στη Βουλγαρια?Γιατι θα πανε οι γονεις μου σε λιγες μερες,αν συμφερει να τους πω να φερουν καμια κουτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε κορίτσια τη τσάντα για το μαιευτήριο απο ποιά εβδομάδα και μετά πρέπει να την έχουμε έτοιμη?

Μόλις κλείσει ο 7ος? η και νωρίτερα?

Γιώργο με το καλό ο υπέρηχος!!

Καλημέρα Ελισάβετ!! Τόσο χάλια η καμπύλη ε? Καλά αποτελέσματα εύχομαι!! Ο αιματοκρίτης όμως γιατί έπεσε τόσο? Παίρνεις σίδηρο έτσι δεν είναι? Εύχομαι να ανέβει!!

Nikol μου με το καλό η Β' επιπέδου!!!! Να έχετε τέλεια αποτελέσματα!!

Καλημέρα Σοφία μου!!! Για τις πάνες ξέρω απο μία φίλη μου που έλεγε ότι τα Pampers είναι στη μισή τιμή στη Βουλγαρία και έχουν και 15 τεμάχια παραπάνω απο τα εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια κοριτσια ειναι οτι η καμπυλη ειναι η πιο μπλιαξ εξεταση,για μενα χιλιες φορες να με τρυπησουν για αιμα παρα αυτο.καλα αποτελεσμετα να εχετε...

νικολ μου να ξεκουραζεσαι κ ολα θα ειναι μια χαρα...

γιωργο ολα ετοιμα ε?μπραβο σας....η φαση που πλενεις κ τακτοποιεις τα ρουχαλακια ειναι ονειρο....εγω θυμαμαι επειδη δεν ειχα τι να κανω σπιτι τον τελευταιο μηνα συνεχεια τα αλλαζα θεση στην ντουλαπα κ τα συρταρια...ολο εβρισκα κατι για να ειμαι στο δωματιο του μωρου κ να ασχολουμαι με αυτα :):)

αυτο με το καδο να σας πω δεν το ηξερα...οτι υπαρχει ειδικος.εμεις ειχαμε ενα καδο στο μπαλκονι μονο για τις πανες κ καθε μερα τα πετουσαμε στον μεγαλο καδο του δρομου.μας ειχε βολεψει δεν μπορω να πω,αλλωστε ο καδος ειναι εω ακριβως απο το σπιτι μας,οποτε οποιος εφευγε το βραδυ ή το πρωι επερνε κ την σακουλιτσα μαζι του :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελζ μου, δεν παίρνω κανένα συμπλήρωμα μέχρι τώρα, αλλά μάλλον αυτή τη φορά δεν θα το γλιτώσω :?:? .

Ξέφυγα λίγο από τη διατροφή που μου είχε συστήσει ο γιατρός και προφανώς γι΄αυτό έπεσε ο αιματοκρίτης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ να σου πω την αληθεια μου ειχαν πει οι μεγαλυτερες οτι μολις μπεις στον 7ο πρεπει να εχεις ετοιμη την βαλιτσα γιατι μπορει να γεννησεις κ προωρα.εγω το μονο που εκανα ηταν να τα εχω ολα ετοιμα σε ενα μερος της ντουλαπας,οσα θα χρειαζουμουν για το νοσοκομειο κ τα δικα μου κ του μωρου.ειχα κ την βαλιτσα εκει αλλα δεν τα ειχα βαλει μεσα.κ αν γεννησω κανονικα?θα μηνουν ολα τα ρουχα κλεισμενα δυο μηνες στην βαλιτσα?οχιιιιι :roll::roll: τα ειχα λοιπον απλα ολα ετοιμα κ αν συνεβαινε κατι απλα θα μου τα βαζαν μεσα στη βαλιτσα.κ τελικα δυο βδομαδες πριν γεννησω,στην 38η(βλεπεις πηρα ολο το μηνα)τα εβαλα μεσα στην βαλιτσα.αλλωστε οταν μπεις στον 9οσε παρακολουθει καθε βδομαδα ο γιατρος σου κ ξερεις πανω κατω σε πιο σταδιο βρισκεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ αυτό σκέφτομαι Μιχαέλα μου ότι τόσο καιρό μέσα στη τσάντα κάπως είναι... Βασικά εμένα έχει ψιλοαγχωθεί ο άντρας μου... (δεν τον αδικώ απο τη μία) και μου λέει να ετοιμάσω κάποια πράγματα σιγά σιγά για να μην ψάχνεται αν γίνει κάτι έκτακτο! Τώρα που το σκέφτομαι όλοι γύρω μου είναι πιο αγχωμένοι απο μένα... εγώ που είμαι έγκυος είμαι η πιο ψύχραιμη!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ευχαριστώ πολύ Γιώργο μου!! Να είσαι καλά!! Τα καλύτερα σας εύχομαι!!!

Είσαι όμως ένας χαζομπαμπάαας!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και απο μενα!Νυσταζω...Ξυπνησα στις 7 να παω να κανω την καμπυλη.'Η μαλλον να την ΞΑΝΑΚΑΝΩ,αφου την ειχα κανει ηδη μια φορα.Δεν εχω κανενα προβλημα με την γλυκοζη,τουλαχιστον τα 50μλ που ηπια μια χαρα ηταν και τις 2 φορες.Απλα μεχρι να μου ξαναπαρουν αιμα,πεινουσα πολυ! :lol: Το απογευμα θα παρω τις απαντησεις...

Θελω και εγω να παρω καδο για τις πανες,ξερετε καποιον καλο,δοκιμασμενο;Γιατι μου φαινονται πολυ μικροι;Ποσες πανες χωρανε;7-8 την μερα θα αλλαζουμε... :roll:

Σισσυ,ειμαστε στην ιδια εβδομαδα αλλα εχω κανει ηδη την καφε γραμμουλα. ;) Ξεκιναει απο πολυυυ χαμηλα και φτανει πριν τον αφαλο,νομιζω ομως οτι θα ανεβει και αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Σοφάκι και Ελις!!

Ελις καλά αποτελέσματα να έχεις και προσοχή με τον αιματοκρίτη!

Σοφάκι καλές δουλίτσες!! Κι εμένα με έβαλε να του κάνω μια δουλειά στον υπολογιστή αλλά από οτι βλέπετε δεν ασχολούμαι ιδιαιτερα :lol::lol:

Νικόλ μου κάνε υπομονή και ελπίζω να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.Με το καλο και η Β΄επιπέδου!

Γιωργο καλορίζικα όλα...με το καλό να υποδεχτείτε τον μπεμπη!!

Κορίτσια ποια ειναι τα συμπτώματα για διαβήτη? Εγώ νομίζω πως αν δεν εχω κάποιο σύμπτωμα δεν θα με βάλει να την κάνω ο γιατρος μου...

Γιελιζ κι εγώ νομίζω από τον 7ο πρεπει να την ετοιμάσουμε...οχι πως ειναι απαραιτητο.Εγώ λογω ιστορικού προωρου τοκετού ομως θα την ετοιμάσω από τον 7ο.

Μιχαέλα κι εγώ κάπως έτσι θα κάνω...θα τα έχω έτοιμα στο ντουλάπι όλα μαζεμένα και αν χτυπα ξυλο χρειαστει θα τα μεταφέρουμε στην βαλίτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι και εμάς το ιστορικό είναι αυτό που μας καίει....

Για συμπτώματα διαβήτη δεν ξέρω...έχω την εντύπωση ότι κάπου είχα ακούσει-διαβάσει (μπορεί να θυμάμαι και λάθος ) ότι στεγνώνει το στόμα σου... Αλλά το χέρι μου στη φωτιά δεν το βάζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θυμαμαι..αλαλ και εγω σαν τη Μιχαελλα εκανα..τα ειχ αολα μαζεμενα σε ενα μερος και ειχα να τα βαλλω μονο μεσ αστη βαλιτσα..

αχ αμα σας πω τι ονειρο ειδα προχτες...

ειδα λεει πως πηγα να γεννησω με καισαρικη...αλλα ημον εξω απο το νοσκομειο σε εναν κηπο..και ειμασταν μονο εγω ο γιατρος μου και μια νοσοκομα..με το χειρουργειο τοποθετημενο σε καταπρασηνο γρασιδι

λεω για την επισκληριο να μου βαλουν οξυγονο γιατι φοβαμαι..μου βαζει οξυγονο..πιανει η επισκληριος και εκει που ηταν να με κοψει μου βγαζιε το οξυγονο...βγαζει ο γιατρς το μωρο και ετσι οπως ηταν με τις βλενε ςκαι τα αιματα μου το βαζει στο στηθος..και αυτο ανοιγει το στομα του και θηλαζει...μειναμε ετσι αρκετη ωρα...εγω κομμενη κανονικα..και ο γιατρος να μιλαει στο τηλεφωνο και μετα να με ραβει με το πασο του...και εγω να σηκονομαι αμεσως και να παιρνω τηλεφωνο τη μαμα μου να μου φερει πραγματα γιατι δεν ειχα τιποτα μαζι μου και επειδη αργουσε σηκωθηκα και πηγα σπιτι και τα πηρα μονη μου

Μιχαελλα ασε..ευτυχως απο ρουχα εχω σχεδων τα παντα....ευτυχως...

δεν εχω να παρω και τιποτα ουσιαστικα..

μονο μεριεκς ελλειψεις απο πραγματα που με βολεψαν πολυ στον Χριστοφορο και εχω λιγα...και φυσικα μεριεκς σαλιαρες και μερικα καλτσακια...ολα τα αλλα τα εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι νομιζω πως ειναι καλυτερα να την κανεις ετσι και αλλιως την καμπυλη,προληπτικα.Καμια φορα μπορει να μην εχεις συμπτωματα ή να μην τα καταλαβεις.Συνηθως ειναι διψα και επιθυμια για γλυκο...Και εγω δεν εχω τιποτα απο τα 2 και ομως ηταν στο οριο το ζαχαρο μου την προηγουμενη φορα...Και δεν εχει σχεση με την κληρονομικοτητα.Διαβητη κυησης μπορει να κανει οποιαδηποτε γυναικα.Ουτε εγω εχω ιστορικο στην οικογενεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα beboulino καλά αποτελέσματα να έχεις!!!

Όσο για τους κάδους ιδέα δεν έχω... ούτε πόσες χωράνε ούτε πόσες θα αλλάζουμε τη μέρα :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελις καλα αποτελεσματα!

Θα το ψαξω για τον καδο,θελω να παρω οπωσδηποτε...

Καλο ειναι τα ρουχα του μωρου να μην τα βαλετε πολυ καιρο πριν μεσα στην βαλιτσα,μετα παει η αποστειρωση...Πρεπει τελευταιες μερες να τα ετοιμασουμε.Λεω να εχω και εγω ετοιμα τα δικα μου και μετα να βαλω του μωρου.Αν και θα ειναι μονο αυτα της εξοδου του,στην κλινικη που γενναω δεν χρειαζεται να παρω τιποτα μαζι μου για το μωρο...Αλλα μετα παλι,τι σεντονακια θα του εχουν στο κρεβατακι;Ψιλοσιχαινομαι,μπορει να παρω και δικα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα χρυσα η γεννα σου ειχε πολυ ρομαντικο χαρακτηρα κ δωματιο με θεα :lol::lol: ακου στο γρασιδι :lol::lol: αληθεια με τι πηγες στο σπιτι σου με λεωφορειο ή με ταχι :lol::lol: ή μηπως πεταξες σαν τον σουπερμαν,γιατι βλεπεις οι ορμονες προκαλουν κ μια διαταραχη :lol::lol:

αυτο με την καμπυλη κοριτσια κ εγω ξερω οτι σε βαζουν να την κανεις ετσι κ αλλιως για να δουν αν εχεις προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μου βομβαρδίζετε το μυαλό με καινούριες πληροφορίες για το τι θα χρειαστεί να πάρουμε μαζί μας!! :lol::lol::lol: Σε λίγο θα ανατιναχτεί!!! :lol::lol::lol::lol: Ευτυχώς έχουμε καιρό ακόμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφαγα φλασια βρε Ντιοσα με τα σεντονακια τωρα!Τι να σε κανω; :lol: Λετε να με κραξουν στο μαιευτηριο αμα παρω δικα μου; :lol: Γενικα οποτε εχει χρειαστει να μεινω σε νοσοκομειο,παιρνω μαζι μου δικα μου σεντονια και μαξιλαροθηκες.Και πετσετες φυσικα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικολ μου καλο μου κοριτσι αντε με το καλο να παμε να δουμε τα ζουζουνακια μας!!!!!!! :ymparty: Η Αγια Ειρηνη ειναι διπλα μας και προστατευει τα μωρακια μας! Ευχομαι να πανε ολα καλα στην Β` επιπέδου και να δεις που οταν θα δεις τοσο καθαρα το γλυκο σου μωρακι θα τρελλαθεις!!!!!

Ευχαριστω πολύ Γιώργο μου......ε 1 βδομαδούλα είναι θα περάσει.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια κ απο μενα.σας διαβαζω καιρο αλλα ηθελα να περασει πρωτα λιγος καιρος πριν αρχισω να γραφω εδω.ακομα βεβαια μες την αγωνια ειμαι ωσπου να κανω τη β επιπεδου.αλλα μιας κ γραφετε για τις επικειμενες αγορες σας δεν αντεξα.θελω να περασει ο καιρος να αρχισω κ εγω να βλεπω βιτρινες :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσύ έφαγες φλασιά και πολύ καλά έκανες!!! :lol::lol::lol: Εγώ γιατί πανικοβάλλομαι μου λές??? :lol::lol::lol::lol: Ωραία θα περάσουμε το 3ο τρίμηνο!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Γειά σου anna!!! Καλώς ήρθες και με το καλό τα μωράκια σου!!! Πότε θα κάνεις Β επιπέδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλίνο κι εγώ το σκέφτηκα...να την κάνω την εξέταση έτσι κι αλλιώς.

Χρυσα γέννα με ανοιξιάτικο χαρακτηρα :lol:

Εγώ παλι χθες έβλεπα ονειρο οτι γινοταν πολεμος...μαλλον επηρεάστηκα από όσα βλέπω στις ειδήσεις!!

Γιελιζ θα συμφωνήσω μαζί σου...βομβαρδισμός πληροφοριών!!!

Καλως ήρθες Αννα..Με το καλό το μωράκι σου...ελα στην παρέα μας να τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ατις 15 απριλιου.στις 21 εβδομαδες δηλ.κ μ εχει φαει η αγωνια.αλλα προσπαθω να ηρεμησω.ειμαι κατενθουσιασμενη μ αυτα που γραφετε με τα σχεδια σας.αλλα για μενα μου φαινεται οτι ο χρονος περναει πολυ Α Ρ Γ Α :) ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΟΜΩΣ.ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ;),ανυπομονω να δω τα κοριτσακια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιεληζ να σου πω την αληθεια κ εγω αν γεννουσα σε κλινικη θα επερνα τα δικα μου.αλλα εφοσον εσυ θα εισαι στο νοσοκομειο(κ ως γνωστον το μωρο σου το παραδιδουν σε μια πρασινη πανα νοσοκομειου φασκιωμενο που μοιαζει με καμπια :lol::lol:)αναγκαστικα πρεπει να εχεις κ πανες κ κουβερτουλες δικες σου.αλλα μην φανταστεις οτι θα παρεις πολλες.αν μεινεις πεντε μερες με καισαρικη...αντε να παρεις δυο πανες κ δυο σεντονακια.

καλως μας ηρθες αννα...εχεις κοριτσακι?(απο το ροζ στο τικερακι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...