Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχετε δίκιο κορίτσια...Βασικά στο συγκεκριμένο κατάστημα για το κρεβατακι ηθελα να πάω...Το πολύ πολύ να πάμε τη Δευτέρα μετά το γιατρό να δούμε..

Καλημέρα Χρύσα μου...Θα συμφωνήσω μαζί σου για το θέμα των ρούχων και των πανών. ΚΑι στη φίλη μου που πήγα χθες και εχει μωρακι 5 μηνών αυτό μου έλεγε. Μάλιστα μου έδειξε όσα πήρε αυτή και μο υέλεγε ότι τα περισσότερα πράγματα για λίγο τα χρησιμοποιούμε και μετά ειναι αχρείαστα. Μου σύστησε μάλιστα να πάρω οπωσδήποτε τον κάλαθο που πετάς τις πάνες. Ειναι γύρω στα 30 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι αυτό λές πρέπει όντως να είναι πολύ πρακτικό... το είχα διαβάσει που το λέγανε μανούλες που το πήραν... έψαξα λίγο στο amazon και έχει πολλά και διάφορα... θα το βάλω και αυτό στη λίστα με αυτά που θα πάρω.. :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι αυτο ειναι επενδυση....δεν το συζητω....

αλλιως θα βρομοκοπαει το σπιτι σκατηλα!!!!!!

Γιελιζ τωρα η τιμη τους ειναι ιδια..αλλιως δε θα στοκαριζα...χαχαχαχαχα....

αφιστε αφιστε...πολυ πικρα!!!!!

Μαρακι θα δεις οτι πολλα απο αυτα που αγοραζουμε θα μας ειναι αχριστα...αλλα δυστιχως δεν θα το καταλαβουμε..μεχρι να τα χρισημοποιησουμε..

τωρα πχ στο δευτερο μπορω να σου πω μερικα αχρησα...

πχ θερμομετρο μπανιου...μετα απ 1 μηνα το πεταξα καπου...και εγω δεν ξερω που ..μου ηταν πιο ευκολο να ελεγχω το νερο με τον αγκονα...

μετα...χιλιαδες ζακετακια....

φορεσαμε μονο 1-2 στην αρχη..μετα πηγαμε σε πιο ζεστα ρουχαλακια

και ποσα αλλα ακομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_7_19?url=search-alias%3Dbaby-products&field-keywords=diaper+disposal+bin&sprefix=diaper+disposal+bin τα αποτελέσματα που μου έβγαλε...

Καλά Χρύσα απο άχρηστα πράγματα πιστεύω (ειδικά οι πρωτάρες μανούλες) θα πάρουμε πολλά... Είναι λίγο που δεν ξέρουμε.. λίγο ο ενθουσιασμός... πολύ θέλει? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου ειναι αληθεια αυτό που λες...Ειδικά εμείς οι πρωτάρες συνήθως παίρνουμε αχρείαστα πράγματα. Αυτή η φίλη μου, μου είπε αν θέλω να μου δώσει και τον αποστειρωτή τους αλλά προτιμώ να πάρω και να τον έχω. Ετσι κι αλλιως τον αποστειρωτη θα μου τον πάρει ο αδερφός μου ο μικρός.

Εγώ πάντως λεω να κάνω μια λίστα με τα βασικά...Κρεβατάκι, καροτσάκι, μπανιέρα, αλλαξιέρα και τα υπόλοιπα θα τα βλέπω στην πορεία.

Γιελιζ εγώ θα το πάρω από εδω για να μπορώ να παίρνω και τις σακούλες του. Δεν ειναι και μεγάλη διαφορά στην τιμή έτσι κι αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακη τι αποσιερωτη εχει η φιλη σου;;;

παρτον..να σου παρει ο αδελφος σου κατι αλλο..θα το χρισημοποιησεις το πολυ 6 μηνες..κριμα τοσα λευτα.

Παντως το τι ειναι χρισημο και τι αχριστο θα το δειτε στην πορεια παιδια..γιατι για καθε μια απο μας και αναλογα με την ζωη μας..αλαλ ειναι χρισημα..αλαλ αχριστα...

πχ εμενα τα καροτσια δε μου χρισημευσαν και τοσο πολυ...αλλα καταχαρηκα τον μαρσηπο..αλλη μανουλα θα παρει μαρσηπο..και θα τον εχει στα αζητητα γιατι θα βολευτει το καροτσι...οποτε παρτε τα βασικα και στην πορεις βλεπετε...τα μαγαζια ειναι εδω..τσουπ παμε και τα περνουμε..

εμεις πολλα τα παιρναμε μετα..τωτε τα ΛΙτω της Θεσσαλονικης ηταν στο παρακατω δρομο 10 λεπτα περπατημα απο μας...βγαιναμε βολτα..καναμε και τα ψωνια μας...τωρα εχουν φυγει δυστιχως αλλα ΟΚ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά με έχει πιάσει μια βαρεμάρα σήμερα άλλο πράγμα!! Έπιασα να τακτοποιήσω συρτάρια και με τα 1000 ζόρια τα τελείωσα... πφφ!! δεν περνάει η μέρα σήμερα!!

Χρύσα το πιο σωστό είναι αυτό που λές.. βλέποντας και κάνοντας! Να βλέπεις τι χρειάζεσαι και μετά να το παίρνεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου το σκέφτηκα κι εγώ να σου πω την αλήθεια αλλά αν τον χαλάσω ή πάθει κάτι θα το έχω άγχος ότι δεν ήταν δικός μου.. :lol: Βέβαια η φίλη μου, μου είπε ακομα κι αν χαλάσει τι αγχώνεσαι? Οταν κάνω το 2ο μωράκι και το χρειαστώ μου παίρνεις άλλο!! :lol::lol:

Αυτή έχει τον tommee tippee http://www.tommeetippee.co.uk/product/c ... liser_kit/

και τα μπιμπερο που χρησιμοποιεί ειναι αυτης της εταιρειας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως λεει κ η χρυσα στην πορεια θα δειτε τι σας ειναι χρησιμο κ τι οχι.για αρχη καλα ειναι να εχετε τα βασικα κ να μην βιαστητε να παρετε πραγματα που θα τα χρειαστειται οταν το παιδι θα ειναι 6μηνων.εμεις για παραδειγμα μας ειχε παρει η μαμα μου το ενα παρκοκρεββατο κ περιτο να σας πω οτι ειναι καινουργιο.δεν εκατσε μεσα ουτε 5λεπτα.το ειχαμε μονο για να μαζευουμε τα παιχνιδια μεσα,η μικρη ηταν παντα απο εξω.οπως επιση κ το καρεκλακι του φαγητου...δεν εφαγε ποτε μεσα σαυτο.παντα την ταιζα στο ριλαξ.στο καρεκλακι την εβαζα οταν ημουν στην κουζινα ή οταν σκουπιζα.τωρα βεβαια μπορουν να μου φανουν πολυ χρησιμα κ τα δυο,ποτε δεν ξερεις.οσο για το ριλαξ...δυο χαλασαμε,τα λιωσαμε...μεχρι 1,5χρονων κοιμοταν μεσημερι σαυτο.τωρα θα χρειαστουμε καινουργιο :D:D γιαυτο καλυτερα καθως μεγαλωνει τι μωρο να παιρνετε πραγματα κ οχι απο πολυ νωρις.

μαρακι θα συμφωνησω με την χρυσα για τον αποστειρωτη...ειναι μονο για 6μηνες,καλυτερα να παρεις αυτον της φιλης σου κ να σου παρει κατι αλλο ο αδερφος σου.ασε που αν θυλαζεις δεν θα τον χρησιμοποιησεις καθολου.παρε της φιλης σου για αρχη κ αν δεις στην πορεια οτι το χρειαζεσαι το παιρνεις.τον ειχα παρει δωρο σε μια φιλη κ εκεινη θυλασε για 10 μηνες κ της εμεινε στο κουτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου, διάβαζα όλα όσα γράψατε... :) να μαθαίνω ...........μου φέρανε πριν 2 μέρες 2 δωράκια για το μωράκι μου κ τρελάθηκα απο τη χαρά μου.....δεν με βλέπω να ψωνίζω για μένα ξανά.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο παιρνει μονο δικα τους μπιμπερο ετσι;;;;

Μια χαρα ειναι για να κανεις τη δουλεια σου ..δεν ειναι και τοσο ευκολο να χαλασει εφοσων το φροντιζεις σωστα

Εγω ειχω εναν τις κικο που μια χαρα εκανε τη δουλει ατου..και το ειχα λειωσεις στις αποστειρωσεις γιατι αντλουσα γαλα με θηλαστρο οταν πηγα στη δουλει ακει ειχα καθημερινα να αποστειρονω 8 μικρα 8 μεγαλα μπιμπερο και τα εξαρτηματα απο 3 θηλαστρα..σκυλι ηταν

επισης ειχα και εναν μαρκα μεκαψες που μου εδωσε μια φιλη μου και τον ειχα στη μαμα μου που προσεχε τοτε τον μικρο...πολυ καλος και εκεινος ..

Ασχτο μπιμπερο μικρα..μη παρετε πολλα πολυ συντομα θα ξεπερασουν τα 150 μλ γαλακτος που πινουν

Και για αρχη καλυτερα γυαλινα και πλαστηκα μετα

Μιχαελλα μου και εμεις το παρκοκρεβατο το ειχαμε κουτι αποθηκευσης παιχνιδιων...

καρεκλακι πηραμε αυτο που μπαινει στην μεγαλη καρεκλα εχουμε και το αλλο που ειναι στην πεθερα μου αλλα δεν πολυσκοτιζετε να κατσει

ριλαξ παλη δεν εκατσε καθολου μα καθολου

Α Νικολ Wellcome to the club..οπου και να πας..θα ψωνιζεις πρωτα για το μωρο..και μετα για σενα..θα δεις.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πώ πω!! Πάρκα, ριλαξ, αποστειρωτές, καρεκλάκια, καρότσια, καθίσματα αυτοκινήτου, πάνες, μπανιέρες, αλλαξιέρες, κάδους για πάνες!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Με αγχώνετε!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλημέρα Nikol μου!!!! Πώς είσαι σήμερα?? Συμφωνώ 100% με αυτό που λές... μόλις έρθουν τα μωράκια μας μόνο γιαυτά θα ψωνίζουμε!! :lol::lol::lol::lol: Τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως μαρακι αν σκεφτεσαι να παρεις αποστειρωτη μην παρεις αυτους που περνουν αποκλειστικα μπουκαλια της ιδιας εταιρειας κ δεν χωρανε αλλα.εγω ειχα παρει εναν(ειναι ενας καδος ασπρος με μπλε καπακι κ χωρια σιτα για τις πιπιλες κ τις ρωγες)δεν θυμαμαι πως το λενε,θα δω κ θα σου πω.δεν ειχε μεσα ειδικες θηκες για να μπαινουν τα μπουκαλια,ηταν κενος,κουβας κ βαζεις οσα θες κ οτι μαρκα μπουκαλιων θες.πολυ απλος κ πρακτικος.αν θυμαμαι καλα τον ειχα παρει 30Ε απο τζαμπο.το χρησιμοποιησα εγω,τον εδωσα στην κουνιαδα μου κ τωρα θα τον ξαναχρησιμοποιησω.κ να παθει κ κατι δεν κλαιω τα λεφτα μου,περνω αλλον.παντως μας βγηκε καλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κοριτσάκια ανυπομονω να νοιώσω καλύτερα να μπορώ να σταθώ όρθια για τα καλά...κ να πάω για ψωνάκια....πόσα χρόνια ψώνιζα για άλλα μωράκια κ έλεγα πότε θα έρθει η ώρα του δικού μου......

να ρωτήσω ο κάδος για πάνες έχει νόημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!Μου λείψατε!! έχω πολύ δουλίτσα και προσπαθώ να σας διαβάσω αλλά δεν σας προλαβαίνω!! :lol::lol: Δεν θυμάμαι τι έχω διαβάσει μέχρι τώρα.. ουφ!!συγχωρ'έστε με!! :oops::oops:

Χτες έκανα την καμπύλη... μπλιαχ!!ήμουν χάλια ολη μέρα μετά..ζαλιζόμουν με έπιασε υπογλυκαιμική κρίση.. και τελικά όπως φαίνεται δεν έχω ζάχαρο αλλά θα περιμένω μέχριθ αύριο που έχω ραντεβού με τον διαβητολόγο!!Η μπουμπού με έχει ταράξει στην κλωτσιά!!είναι τέλεια!!!

Τι κάνετε εσείς?? πάλι για φαγητά μιλάτε?? :lol::lol::lol: θα προσπαθήσω να σας διαβάσωω... αλλά κάντε και κανένα διαλειμμα για να προλαβω.. :lol:

Να ρωτήσω κάτι.. ποια από εσάς έχει τελειώσει το Πανεπιστημιο Πειραιώς????? Το είδα στο φατσοβιβλίο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δικιο Μιχαέλα μου...Ειναι και αναλόγως το παιδί. Η νύφη μου για παράδειγμα που έχει τρια κοριτσάκια τα έλιωσε τα παρκοκρέβατα. Την βόλεψαν πολύ.

Ο συγκεκριμένος παίρνει όλα τα μπουκάλια, οχι μόνο της εταιρείας του΄από οτι μου είπε η κοπέλα.

Πάντως Μιχαέλα μου αι ενας φίλος του άντρα μου του έλεγε οτι είχε πάρει αποστειρωτή πολύ καλό σε μάρκα και τον ακριβοπλήρωσε...χάλασε και πήραν άλλο από το τζαμπο και ειναι πολύ καλυτερος λεει!!

Καλημέρα Νικόλ μου!! Πώς είσαι?

Η Ζαχα μας τι κάνει?

Καλημέρα Ευγενία μου...ταλαιπωρήθηκες ε με την καμπύλη? Σήμερα πιάσαμε τα ψωνια για τα μωρά...σε λίγο όμως πού θα πάει??? Θα αρχίσουμε με τα φαγητά!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καλο με εμας χρυσα ειναι οτι δεν θα εχουμε οληηηηηη αυτη την προικα να ετοιμασουμε...την εχουμε ετοιμη :lol::lol: μονο τα ρουχακια.κ εσυ αφου εχεις ηδη απο τον μικρο σου δεν θα χρειαστει να παρεις κ πολλα κ φυσικα ουτε να καταξοδευτεις :lol::lol: εγω ευτυχως τοτε ειχα την προνοητικοτητα κ καποια φανελακια τις τα ειχα παρει κ σε κιτρινα,πορτοκαλι,λαχανι κ ασπρα οποτε αν ειναι αγορι κατι θα σκατζαρω κ απο εκει.αλλωστε τα φορεσε τοσες λιγες φορες που ειναι ολοκαινουργια.ειδικα ρε κοριτσια τα ρουχαλακια που ειναι μεχρι ενα χρονο ειναι λες κ δεν εχουν φορεθει.μεγαλωνουν τοσο γρηγορα,σου φερνουν κ τοσα δωρα που δεν προλαβαινεις να τα φορεσεις κ πολλες φορες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια καλα αποτελεσματα!!!!

Νικολ μου εξαρταται...

εμενα πχ μου φανικε χρισημος γιατι αλλαζαμε πολλες πανες και δενε ιχα που να αφινω τις βρομηνες..

ενα διαστημα εβαζα υφασματινες πανες..αλαλ για πρακτηκου ςλογους - επειδη φροντιζαν αλλοι το παιδι μου- κατεληξα στις κλασσηκες

Αλλοι τις φιλανε σε καδους για χαρτια τουαλετας στο μπαλκονη..αλλοι τις πετανε αμεσως...

ειναι αναλογα τι και πως θα σ εβολεψει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ευγενία μου!! Σε ταλαιπωρήσανε με την καμπύλη ε? :(:(:( Άντε μακάρι να μην έχεις τίποτα!

Σήμερα όπως λέει και το Μαράκι πιάσαμε τα ψώνια για τα μωρά... το φαγητό μάλλον αργότερα! :lol::lol:

ΚΑλημέρα Γιώργο! Καλορίζικα όλα σας τα πράγματα!! Με το καλό να τα χαρεί ο μπέμπης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλύτερα Μαράκι μου είμαι,αλλά έχω πονάκια ακόμα και θα έχω στα σίγουρα γιατί η κοιλιά μου είναι τεράστια και η τομή τεντώνεται...να δω σε 2 μήνες τι θα γίνει θα ανατιναχτώ...... :lol:

ευχαριστώ Cesiliaκι μου....βρομηνες..ε? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Πώς είστε? Βλέπω αρχίσατε τα ψώνια :lol::lol::lol::lol:

Εκανα και ΄γω χθες την καμπύλη... Φρίκη, μπλιαχ, ούτε στον εχθρό σου. Σήμερα θα πάρω τα αποτελέσματα, αλλά μάλλον δεν έχω διαβήτη γιατί δεν είχα τα αντίστοιχα συμπτώματα (εφιδρωση κλπ.). Αλλά αυτή η ανακατωσούρα στο στομάχι μετά την γλυκόζη...δεν υποφέρεται.

Επεσε πολύ ο αιματοκρίτης του όμως :( . Τράβηξα και μια περιποιημένη λιποθυμία το Σάββατο που βγήκαμε για ποτάκι, ρεζίλι έγινα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...