Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

Καλά εγώ κι αν έχασα την επαφή με το τέτοιο μου!!!Τι το βυζί, τι η κοιλιά δεν με αφήνουν να τα δω :lol::lol::lol::lol: Θα σας βάλω και φώτο απο βδομάδας να δειτε!!!

Κι εγώ για να κάνω αποτρίχωση χρησιμοποιώ καθρέφτη!! Δεν έχω πια πρόσβαση χαχα!!! Αστε που τώρα τελευταία και τις κάλτσες δυσκολεύομαι να βάλω...με πονάει και η μέση όταν σκύβω...ΚΑΠΗ εντελώς!!!!

Εμένα Μιχαέλα μου πώς να μου το στείλεις Κύπρο?? Λίγο δύσκολο!!

Θα κάνω το βράδυ τηγανιά τότε...Αφού μου δώσατε ιδεες!! Αν βάλω και κρασι λευκό και λεμόνι βγαίνει ωραίο στη γεύση???

Ετοιμο το φαγάκι μου!!!Πάω να φάω και επιστρεφω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια μου, τι κάνετε; Προσπάθησα να διαβάσω τα νέα σας αλλά είναι παρα πολλά και οι αντοχές μου λίγες. Ευχαριστώ πάντως που με γυρέψατε. Πολύ γλυκό.

Αρρώστησα εδώ και κάτι μέρες με γαστρεντερίτιδα - κόλλησα και τον άνδρα μου- περάσαμε ένα σαββατοκύριακο τέλειο :( Ένα θα σας πω...ευτυχώς που το σπίτι μας έχει δύο τουαλέττες. :lol::lol::lol: Καλά να πάθω παραπονιόμουνα για τα κιλά της εγκυμοσύνης και ήρθε η υποχρεωτική δίαιτα.

Σήμερα ξύπνησα καλύτερα αλλά δεν πήγα δουλειά - το ένα μου τμήμα που τους είχα και διαγώνισμα σίγουρα θα κάνει party :lol::lol:

Πάντως κάθε φορά που έκανα εμετό ο γιόκας μου χτυπούσε απίστευτα. Τον ταλαιπώρησα τον καημένο.

Πεθύμησα το γαλατάκι μου, το τυράκι μου.

Για μεσημέρι θα πρωτοτυπήσουμε και θα φάμε πάλι ρύζι :lol::lol:

Ελπίζω να στε όλες καλά και θα διαβάσω τα νέα σας αργότερα

φιλιά πολλά κορούες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μεσημέρι και καλή όρεξη maroulita!!!

Chrystalleni μου περαστικά σας!!!!! Φάτε το ρυζάκι και σήμερα και όταν με το καλό γίνετε καλά τρώτε ότι τραβάει η ψυχή σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχρι το φουρνο πεταχτηκα κ δεν σας προλαβαινω!

Μαρακι εγω που βαζω κ κρασι κ λεμονι στο τελος ομως μου γινεται μουρλια!!!!Κανε και θα δεις!

Καλα δε ντρεπεστε?Τι ειναι αυτα που συζητατε?Ευτυχως που ο μονος αντρας της παρεας δεν ειναι μεσα.. :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Εγω νομιζω οτι ακομη εχω επαφη,οχι τελεια αλλα εχω, αν κρινω απο προχθες που εκανα αποτριχωση ανευ δυσκολιας!!!Θα κανω την αρχη κ θα με βγαλω φωτο να σας δειξω που εχω φτασει απο την προηγουμενη φορα,πριν 20 μερες δλδη που ξαναεβαλα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλιτα καλο μεσημερι!

Χρυσταλλενη μου περαστικα σου!!!Ατιμη η γαστρεντεριτιδα,ταλαιπωρηθηκες αρκετα...Καλα εκανες κ δεν πηγες σχολειο,ξεκουρασου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσταλλενη περαστικα!

Γιελιζ θα τα βαλω στην χυτρα τοτε αφου γινονται και ετσι. Ο αντρας μου θα παρει μια χαρα....δεν του αρεσουν τα φασολια. Εγω αποτριχωση με ξυραφακι και βεβαια εχω φαγουρα μετα αλλά δεν αντεχω καθολου τον πονο, Εχω και σιλκεπιλ αλλα μια φορα προσπαθησα και το αφησα στη μεση. Αρα οι παραδοσιακη μεθοδος. Οταν θα γεννησουμε θα πρεπει να ειμαστε και ξυρισμενες. Μαλλον θα επιδιωξω να ξυριστω απο πριν παω γιατι ακουσα οτι στο μαιευτηριο το κανουν αγνωριστο το τετοιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μεσημέρι Μάχη και Μαρουλίτα!!

Χρυσταλλένη μου περαστικά κορούα μου..Ελπίζω να ηρεμήσεις σύντομα και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο!

Σοφάκι τι να κάνουμε...να μην το λέμε το πρόβλημά μας :lol::lol:

Εγώ έφαγα και έσκασα...Καθάρισα και την κουζίνα και μου εμεινε ο φούρνος!!

Με πήρε ο αντρας μου τώρα και το βράδυ θα πάμε σε φίλους λεει, οπότε δεν θα μαγειρέψω!!

Επιτέλους φτιάχτηκε και το πλυντήριο!! Τελικά οι χαζοι οι τεχνικοί που ερχόντουσαν δεν έκαναν τον προγραμματισμό που πρέπει γι'αυτο δεν δούλευε!! Πόσο άσχετοι μπορεί να είναι!!! :evil::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαχη οπωσδηποτε αποτριχωση απο πριν οταν γεννησουμε.Το βιωσα το δραμα οταν πριν χρονια μπηκα εσπευσμενα χειρουργειο για αφαιρεση κυστης ωοθηκης κ δεν θελω να το ξαναζησω :o:o:o:o:o:o

Καλο σου μεσημερι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μια χαρα σου εκατσε για το βραδακι!!Κ θα βγεις κ δεν θα μαγειρεψεις!!Τελεια!!!Κι εγω μολις εφαγα,τελικα τιποτα απο φακες,φασολακια βραστο.Δεν μου τραβουσε :( Εκοψα ντοματα με λαδακι κ ανθοτυρο κ αν πεινασω τρωω κατι απ'ολα αργοτερα.

Σειρα μου να σας αφησω.Παω να χαζεψω λιγο τηλεοραση κ αν μπορεσω να κοιμηθω.Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάντε οπωσδήποτε αποτρίχωση πρίν πάτε να γεννήσετε!! Μην το αφήσετε σε αυτούς!!!

Μαράκι μια χαρά σε βρίσκω!!!! Τυχερή!! Μπορεί να μην σου φέρνει μπρόκολο αλλά όλο βόλτες σε πάει!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Συμπεθέρα περιμένουμε φωτό!!!

Κοριτσια σας αφήνω και εγώ!!!! Πάω να τσακίσω τις κουτσομούρες!!!! :lol::lol::lol::lol: Τα λέμε μετά ΦΙλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδες Γιελιζ?? Κατι ειναι και η βολτούλα :lol: Ευκαιρια να τον πω να σταματησει στο σουπερ να παρω εγώ μπροκολο!! :lol::lol:

Κοριτσια κι εγώ θέλω να αποτριχωθω πριν την γεννα...ουτε που θελω να το σκεφτομαι οτι θα μου το κανουν οι νοσοκομες!!! :lol:

Η Ευγενία πού πήγε σήμερα? Δεν εμφανίστηκε!!

Σας αφήνω κι εγώ για λίγο..ΘΑ τα πούμε αργότερα!! Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρουλίτα μου, Δήμητρα με λένε. Εσένα?

Άρχισε να ανεβαίνει απο την 17 η εβδομάδα.

Κάθισα στο κρεβάτι απο την 13 η εβδομάδα μέχρι την 21!!

Ήμουν υπερβολική αλλά φοβόμουν πολύ.

Την προηγούμενη εβδφομάδα που πήγα στο γιατρό, μου είπε να ξεχάσω το θέμα με τον πλακούντα, οτι πήρε την πάνω βόλτα και όσο πάει θα ανεβαίνει.

Μη φοβάσαι, απλά πρόσεχε. Οχι βάρος ε? Κάνει πολύ κακό.

Να ρωτήσω κάτι κοριτσάκια? Αποτρίχωση κάνεις και για καισαρική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Δήμητρα!! Δεν εχω ιδέα για την καισαρική...Νομίζω οτι δεν θα το κανουν μέχρι κάτω αποτρίχωση αλλά για να νιώθεις εσύ καλύτερα ας το κάνεις. Θα γεννησεις με καισαρική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγκυούλες!!! Τι κάνετε?

Δημητρα ναι και στην καισαρική πρέπει να κάνεις γιατί η τομή γίνεται πολύ χαμηλά... Εμένα είναι 4εκ πάνω απο το κόκκαλο που μετρούσαμε μέχρι τον αφαλό για να βρούμε τις εβδομάδες (αν θυμάσαι) Εγώ πάντα είχα την εντύπωση ότι η τομή γίνεται αρκετά ψηλά... αλλά όχι... την κάνουν πολύ χαμηλά..

Θα κάνεις καισαρική?

Οι υπόλοιπες που είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλώς τα τα κοριτσάκια.

Θέλω να κάνω καισαρική, μπορει να είναι χαζό, αλλά φοβάμαι το φυσιολογικό τοκετό.

Όχι για εμένα, αλλά για το μωρό. Εχω ακούσει δι'αφορα..

Φυσικά δεν το έχω συζητήσει ακόμα με τον γιατρό μου, το σκέφτομαι.

Αν σε ενα μήνα που θα ξαναπάω, εξακολουθώ να θέλω καισαρική, θα του το πω και ελπίζω να συμφωνήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια!Τι κανετε;Δεν προλαβα να μπω το πρωϊ,ειχα δουλιτσες.Πηγα ΟΑΕΔ,εψαχνα για χαλια,εκανα κατι ψωνια.Μετα ηρθε η κουμπαρα μου με το βαφτιστηρι μου και καθισαν μεχρι τις εξιμιση.Κολλησε ο μικρος με το playstation. :lol:

Η δικη μου κοιλια ειναι ακομα αρκετα μικρη.Παω μπροστα στις ουρες να εξυπηρετηθω και με κοιταζουν καλα καλα οταν λεω πως ειμαι εγκυος.Και να φανταστειτε πως η μπεμπα ειναι 17 εβδομαδων και οχι 16 που ειναι η ημερολογιακη μου εβδομαδα.

Αυριο θα παω για την καμπυλη,ευχομαι να ειναι ολα καλα. :roll:

Στο μεταξυ σημερα ειδα πως εβγαλα αυτη την καφε γραμμη στην κοιλια που βγαζουν οι εγκυες.Την εχει καμια σας;

Εγω δεν θελω με τιποτα να κανω καισαρικη και ευχομαι τελικα να μην βγει μεγαλο το μωρο και αναγκαστω να κανω...Ευτυχως η γιατρος μου δεν ειναι υπερ της καισαρικης αν δεν υπαρχει λογος και πραγματικος κινδυνος για το μωρο και την μαμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Δήμητρα...

Γιατί να είναι χαζό? Απο τη στιγμή που το σκέφτεσαι έτσι το πιο λογικό είναι να κάνεις αυτό που θα κάνει εσένα να νιώθεις καλά...

Εμένα πάντως μια χαρά μου έκατσε η καισαρική... ;);););););)

Γειά σου beboulino καφέ γραμμή που λές την έχω και εγώ... μέχρι πρίν μία εβδομάδα την είχα μέχρι κάτω απο τον αφαλό τώρα εμφανίστηκε και απο πάνω... Είναι οι ορμόνες που το προκαλούν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερίζω. Τι μου κάνετε; Δήμητρα συμφωνώ με τη Διόσα, να κάνεις αυτό που σε κάνει να νιώθεις καλύτερα. Έχεις καιρό βέβαια μπροστά σου για να αποφασίσεις.

Και εμείς το σκεφτόμαστε, αν και έχουμε το οκ απ τον οφθαλμίατρο για φυσιολογικό τοκετό φοβόμαστε. Γενικά έχουμε πολλά να αποφασίσουμε πρώτα πρώτα που θα γεννήσουμε; :lol::lol:

Είπα για να μην αγχωθώ να αρχίσω να κάνω λίγα λίγα πράγματα. Πρέπει να αδειάσω τα πάντα απ το δωμάτιο του μωρού. Ευτυχώς επειδή είναι καινούργιο το σπίτι δεν πρόλαβα να βάλω πολλά μέσα. Πάλι καλά. :lol::lol::lol:

Η πεθερά μου έχει μπλέξει την πρώτη του κουβερτούλα. Εν τέλεια....

ελπίζω να στε καλά.

χχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Chrystalleni!! Καλά τα λές, μας περιμένουν πολλές αποφάσεις ακόμα!!? :lol::lol::lol::lol:

Μπράβο τη πεθερά σου!! Φαντάζομαι τθ τέλεια που θα είναι η κουβερτούλα!!

beboulino ξέχασα πρίν.... καλά αποτελέσματα εύχομαι για αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...