Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

αρχισαμε τη γαστρονομια!!!!

Εγω για σημερα εφτιαξα γιουβαρλακια. Ελπίζω να καταφερω να φαω γιατι αν και πειναω αυτη η αναγουλα δεν παλευεται.

Εγω την τηγανια συνηθως μαριναρω το κρεας απο το βραδυ με λιγο λαδακι, κρασι, μπαχαρικα οτι μου ερθει καθε φορα(εκτος αλατι), και βαζω στην χυτρα για να γινει μαλακο το κρεας. Προχτες που εφτιαξα εβαλα και πατατες στην κατσαρολα και εγινε τελεια παλι.

Αλλα ανα διαστηματα την φτιαχνω με διαφορα. πιπεριες, μανιταρια, ντοματινια, τυρι φετα, αναλογα με τις διαθεσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γιεληζ γιατι λες οτι την διεγραψες?αφου φαινεται στις δημοσιευσεις σου.την λιστα με τις ημερομηνιες κ το φυλο δεν λες?μαρακι καλα που το ειπες για να βαλω το μεγαλο ταψι :lol::lol: εφτασεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στραπατσαδα???Ε τωρα βρε Μαρακι μου βαζεις ιδεες.....

Το κρεας παντως δεν επαθε τιποτα,βεβαια αν μεινει κι αλλο στο ψυγειο θα παθει!!!!!!

Στην τηγανια τωρα κι εγω σωταρω κρεας με κρεμμυδι,σβηνω με κρασι,αφηνω να σιγοβρασει με το κρασι και οταν ειναι ετοιμο αλατοπιπερωνω(βαζω κ πιπερι κοκκινο) ριχνω ριγανη κ τελειωνω με λεμονι.Αυτααααα!

Απο κοιλια κι εγω παω καλα,τη μετραω καθε Δευτερα που αλλαζω εβδομαδα με μεζουρα κ σημερα εφτασα αισιως τα 95εκ.Αλλα πολυ θα ηθελα να βγαζω κι εγω φωτο και να τις εχω.Προς το παρον δεν εχω καμια κ ολο λεω θα ξεκινησω να βγαζω κ ποτε δεν το κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala k h dikia mou h koilia mia ap ta idia koritsia..k sugkekrimena mou thn eipe xtes h mana mou gia thn koilia oti eimai san 7 mhnwn k oxi 5

sisi bale to megalo to tpsi giati oi mprizoles den pisteuw na me piasoun tha xreiastw k 2 kommatia mousaka gia na niwsw euxaristhsh :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμενα η κοιλια μου ειναι μεγαλη. Μια κοπελλα με ρωτησε προχτες αν ειμαι στον 8ο?? :?:?:?

επαθα σοκ :shock::shock::shock:

και το Σαββατο ειδα μια κοπελλα που ηταν στον 5ο και αυτη τπτ κοιλια. Κι εγω να ειμαι ενα μηνα νωριτερα και να ειμαι σαν να εχω καταπιει καρπουζι. Αφου πλεον δεν εχω μεση και δεν βλεπω και το τετοιο μου :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol:

Μαχη μου εγω δεν το βλεπω επισης!!!!

χαχαχα

και εγω εχω τεραστια κοιλια..και η ξαδελφη μου που ειναι ενα μηνα πιο μεγαλη...δενε χει τιποτα...

καλα αυτη ειναι και 100 κιλα..που να φανει η κοιλια :lol::lol::lol:

Εγω σημερα δεν εχω ορεξη για φαη...αληθεια λεω

εκανα κριθαρακι με κρεας για μενα...και χωρις κρεας για τον αντρα μου...

και εχω και φασολαδα στο σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαέλα ναι αυτή τη λίστα λέω... αλλά την έχω σε μορφή word... εκεί κάνω τις αλλαγές και μετά την περνάω σε μορφή Jpg στην υπογραφή μου... Διέγραψα το αρχείο word που είχα... για να μην αφήνω προσωπικά αρχεία τώρα που θα φύγω...

Μιχαέλα εγώ δεν θέλω delivery μπορώ να έρθω και να τον πάρω μόνη μου!! :lol::lol::lol::lol:

Μάχη την επαφή με το τέτοιο την έχασα και εγώ!!! Μαύρα μάτια θα κάνουμε να ξαναειδωθούμε!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται γιλεηζ.... για εσενα θα εχω κ σαλατουλα κ τυρακι...μολις το βαλω φουρνο,ενα τηλεφωνο κ μεχρι να φτασεις....ετοιμος ο μουσακας.σημερα θα τον φτιαξω...κερναω απογευματινο μουσακα :lol::lol::lol:

κοριτσια εγω σας αφηνω....παω να παρω κ τις μελιτζανες μου κ το παιδακι μου κ σπιτι....καλο μεσημερι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Re koritsia egw pou eimai ston tetarto kai mou lene oti eimai san na eimai ston 5o....eleos...

dld autes den eixan koilia...????xixixixixixxi

cesilia mou kai maxi mou na sas pw thn alitheia oute egw to vlepw..:P

kai exw akomhhhhhhhhh!!!!!!!!!!!!!!!!

re koritsia 15 evdomada mipws thimaste poso mikos eixe to mwro sas???????

emeis tha fame spanakoruzo....!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpaaa egw to apotetoio mou to blepw alla me megalo zori..xte4s sto ksurisma ligo eskiba koitousa ligo sta koutourou alla to katafera..bebaia ta apotelesmata den htan san na epianes beloudo :shock::shock: alla h prospatheia metraei :lol::lol::lol::lol:

mamapianisimo kalo meshmeri kalh ksekourash

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Μιχαέλα μου είναι σαν τον έφαγα κιόλας!!!!

Καλό μεσημέρι Μιχαέλα και Βίκυ!!

maroulita εμάς ποτέ δεν μας είπε το μήκος μόνο τα γραμμάρια μας λέει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maroylita δεν θυμαμε καθολου το μηκος. Απλά μαλλον πιο πολύ ρολο απ'οτι καταλαβα παιζει το βαρος του μωρου σου.

Μαιρη μπραβο σου παντως που κανεις και προσπαθειες καλλωπισμου γιατι εγω πλεον δεν μπαινω στον κοπο...

Αν σας πω οτι πεθυμησα φασολαδα θα με πιστεψετε. Αλλα αν βαλω τα φασολια να μουλιασουν μολις γυρισω στο σπιτι για να τα μαγειρεψω το βραδυ μαλλον δεν θα γινουν εε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω μην νομιζεται δεν το βλεπω προχθες εκανα αποτριχωση και εκανα με με καθρεφτη δραμα στον κωνσταντινο πηγαινα σε αισθητικο αλλα επειδη εχω ευαισθητο δερμα υποφερω μετα απο σπυρακια και πλεοβ σταματησα την αποτριχωση και την κανω με βιτ και μηχανη...

σημερα πηρα τηλ για τα βαλιτσακια.να πω οτι μια ειναι η καιρ ντιρεκτ και τα στελνουν σε κανα 2μηνο μια ειναι η λιμπερο που σε ρωτανε που θα γεννησεις και αν δεν δινει το νοσοκομειο στο στελνουν με κουριερ και μια ειναι η μπαιμπιλινο οπου μου ειπαν να παρω τηλ μολις γεννησω να μου το στειλουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάχη αν θές μπορείς να βάλεις λίγη μαγειρική σόδα η αλάτι μέσα στο νερό με τα φασόλια και θα είναι έτοιμα πιο γρήγορα... αν πάλι έχεις χύτρα βράστα μια φορά μόνα τους ξέπλυνε τα και μετά βάλτα στη χύτρα και θα είναι αμέσως έτοιμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Επέστρεψα στη δουλειά και χάθηκα..

Σας διαβάζω συχνά όμως...

Σε ενα μήνα που θα σταματήσω τη δουλειά θα είμαι και πάλι εδω.

Μαρουλίτα μου το ίδιο ακριβως είχα πάθει και εγω στη 13 εβδομάδα.

Χαμηλός πλακούντας και αιματάκι.

Τωρα όλα είναι καλα, μεγάλωσε η μήτρα και τράβηξε πάνω τον πλακούντα.

Μη φοβάσαι, δεν είναι τίποτα. οχι βάρος, οχι σεξ, οχι κούραση και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Επέστρεψα στη δουλειά και χάθηκα..

Σας διαβάζω συχνά όμως...

Σε ενα μήνα που θα σταματήσω τη δουλειά θα είμαι και πάλι εδω.

Μαρουλίτα μου το ίδιο ακριβως είχα πάθει και εγω στη 13 εβδομάδα.

Χαμηλός πλακούντας και αιματάκι.

Τωρα όλα είναι καλα, μεγάλωσε η μήτρα και τράβηξε πάνω τον πλακούντα.

Μη φοβάσαι, δεν είναι τίποτα. οχι βάρος, οχι σεξ, οχι κούραση και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emas apo edw kai pera eipe pws tha mas leei to varos..:)

alla re koritsia eixe polu plaka...anoigokleine to stoma pipilize to xeri..xixixixixixi

eixe polu geloio!!!!!!!!!!!!!!

episis eipe oti mporei na mas pei to fulo...ax mono na einai kala gt me tosh tromara pou pita ths proalles tpt den me enoiaze koritsia meta apo auto nomizw oti allaksa..den kserw san na wrimasa parapanw..!!!!!!!!eniwsa manoula!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ξέρεις τι γίνετε είχε παρά πολύ κόσμο αυτήν και μετά κάπου έχανε την μπαλα σκέψου με είδε όταν ήμουν 2 μηνων εγκυος και μετά το επόμενο μας ραντεβού από κοντά ήταν όταν είχα πάει 6 μηνών.. και ενώ έλεγα την γραμματέα να κλεισω ένα ραντεβού να ερθω από κοντά εκείνη έλεγε όχι δεν χρειάζεται να πάω κανε την διατροφη ακόλουθα οδηγίες και θα τα πουμε μετά την β επιπέδου.. 🤷‍♀️ εγω όλο αυτό το διάστημα φοβομουν να φάω κάτι παρά πάνω και υπαρχαν φορές που εκλεγα γιατί νόμιζα πως με το να φάω κάνω κακο στο μωρο  μετα άρχισε να λέει δεν έκανα σωστά την διατροφη και αυτό μπορεί να επηρέασε την ανάπτυξη του μωρού και δεν πήρε πολύ βαρος επειδή πεινουσα και έπρεπε να της πω ότι πεινάω να αυξήσουμε τις ποσότητες και κάτι τέτοια κουλά και στο τέλος κατέληξε με το να μου δίνει και το οκ να τρώω ένα παγωτινη την βδοαμδα.. ξέρεις μετά τι έκανα από το ραντεβού μας.; Παράτησα διατροφη παράτησα μετρησεις την έγραψα κανονικά και δεν ξανα πηγα μέχρι να γεννήσω.. για αυτό τώρα είναι κάπως αρνητική με όλο αυτό το θέμα του ζαχαρου 
    • ναι διίστανται οι απόψεις απ ότι έχω καταλάβει..και διαφορετικοί οργανισμοί..δεν ξερω και αν θα καταλάβουμε ποτέ τι λειτουργεί καλά και τι όχι τελικά..πάντως τώρα που το έψαξα, τον μήνα που έμεινα έγκυος είχαμε πέρα παρά μέρα επαφές..τριβή και δοκιμές θέλει   @annie! έχεις ακόμη συμπτώματα; οι υπόλοιποι πως είναι;
    • Αχ τέλεια που θα τον δείτε! Αναμένουμε τα νέα σου! 🤗🤗🤗🧿🧿Εγώ την άλλη βδομάδα θα σας πω! Η ζέστη είναι το χειρότερό μου, το κρύο το αντέχω..
    • μια χαρά είναι μην αγχώνεσαι, είναι μακρυς και λογικά κλειστός!! κ να σου πω καλύτερα κ΄άπου στο 30 τώρα θα γεννήσεις ευκολότερα, φαντάσου να έχεις τόσο όσο κοντεύεις στην ΠΗΤ σου θα σου λεει ο γιατρ΄ός είναι μακρύς έχουμε ακόμη... 
    • Θα το αποθηκεύσω αυτό το μνμ γιατί μου δίνει αισιοδοξία ☺️ σε ευχαριστώ για τα στατιστικά αν και τα ξέρω, αν δεν μου τα λέει κάποιος δεν δίνω σημασία, λόγω του άγχους μου. Νιώθω ότι δεν θα το αντέξω. Αλλά…το ήξερα πριν το πάρω απόφαση. Όποτε πρέπει να είμαι οκ. Με το καλό κορίτσι μου γλυκό!! Όντως μαζί θα πηγαίνουμε!! Σε ευχαριστώ καο πάλι για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Με το καλό να τελειώσουμε με αυτό το 3μηνο!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...