Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011 Νο6...Τελική Αναμέτρηση 3!!!


Recommended Posts

Και η συννυφάδα μου πρίν 4 χρόνια θυμάμαι είχε πάρει κοντά 4000€ απο ΙΚΑ και ΟΑΕΔ... Αλλά όπως λέει και η Χρύσα εξαρτάται μάλλον και απο το ημερομίσθιο κάθε εργαζόμενης...

Μιχαέλα έτσι είναι... στο Δημόσιο δεν παίρνεις κάτι παραπάνω για καισαρική γιατί δεν πληρώνεις κιόλας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To ΙΚΑ δινει παραπανωσ την καισαρικη αλλα δεν τα δινει σε μας.

Τα περισσοτερα ιδιωτικα μαιευτηρια ειανι συμβεβλιμενα με το ΙΚΑ και απλα για καισαρικη πληρωνει λιγοτερα λευτα σαν συνολο στον κλινικη, η οποια τα παιρνει απο το ΙΚΑ- δινει το βιβλιαριο σου, εαν η κλινικη δεν ειναι συμβεβλημενη με το ΙΚΑ τους πας το χαρτι και την αποδειξη απο το μαιευτηριο ακι σου φινουν καποια λευτα παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERAAAAAAA!!!!!!!!!!!!Ektos to oti mpikame sto 3....exete ftasei kai sthn 36 selida..pwwwww...ante twra na ta diavasw ola..!!!!!!!!!!!

koritsakia mou eisaste kala???egw xathika gt eixa ena mikro epeisodiaki...eutixws oxi toso sovaro kai etsi eleipa apo to magazi kai sto spiti den exw pc...eida ligo aimataki rozaki tha elega thn pempth..kala trelathika..alla pigame ston giatro kai mas eipe oti katevika ligo o plakountas epeidi den kathomai sta auga mou kai odigaw olh mera..:( alla 99% tha anevei mazi me to mwraki...:)

mou eipe na mhn odigaw...na ksekourazomai kai genika na mh kanw tpt...na katevainw mono magazi kai edw na kathomai..oute douleies oute tpt..:)

mou edwse na pinw utrogestan kai magnisio..kai eipe oti ola tha pane kala..:) vevaia egw katalavainete trelathika...alla ok molis pigame ston giatro xalarwsa..to manari mou san treloutsiko ekane pali ston uperixo..:))))))))

to s/k mou genika den itan kalo...den kserw oi ormones o kairos mou eriksan ligo thn psuxologia...alla tha sinelthw pou tha paei..:))))))

eseis eisaste kala??exoume kanena neo???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλιτα μην ταλαιπωρησε, ξεκουραση.

πω πω ρε κοριτσια εχω καταμπερδευτει να σας πω την αληθεια.....

Βασικα ελεγα να γεννησω στο Ιασω Λαρισας με τον γιατρο μου, γιατι ηθελα φυσιολογικα με επισκληριδιο.

Και την τελευταια φορα που το συζητησαμε τον ειδα οτι προσπαθει να με επιρεασει για καισαρικη, Και τυγχαινει τις τελευταιες μερες να ακουω απο διαφορες κοπελες οτι κανει ολο καισαρικες ο συγκεκριμενος και οτι στο τελος και ολα ενταξει να ειναι θα βρει κατι να μου πει για καισαρικη. Αλλο ρε παιδια απο επιλογη και αλλο γιατι ετσι γουσταρει ο γιατρος και ειναι και πιο πολλα τα λεφτα. Τα εχω παρει πολύ ασχημα και εχω ξενερωσει κιολας.

Και μου εχουνε πει και καλα λογια για το Πανεπιστημιακο Της Λαρισας. Απο λιγο που το εχω ψαξει στο ιντερνετ οι γνωμες διησταντε. Και τωρα εχω μπει σε σκεψεις. Βεβαια στο πανεπιστημιακο εχεις την ασφαλεια, αλλά δεν κανουν επισκληριδιο για φτ..... Αλλά αν ειναι να μην την γλιτωσω την καισαρικη γιατι να παω στο Ιασω???

Ουφφφ, εχω μπερδευτει και αγχωθει τοσο πολυ που δεν ξερω τι να κανω ειλικρινα. Αν ειμουνα 100% σιγουρη οτι ο γιατρος μου θα με στηριξει και δεν θα σκεφτει μονο την παρτι του να παω στο Ιασω κι ας ειναι και πιο πολλα τα λεφτα αλλα τωρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω με τα κοριτσια οτι ειναι αναλογα με το μισθο που παιρνεις.εγω επειδη φαινομουν ως τετραωρη πηρα πολυ λιγοτερα χρηματα.το μονο στανταρ ειναι το επιδομα τοκετου που ειναι περιπου στα 900Ε κ τα παιρνεις ειτε δουλευεις ειτε οχι.αρκει να εισαι ασφαλισμενη.

κοριτσια ολο το σαβ/κο κ σημερα με ταλαιπωρει αυτο το χαζο συναχι...την ημερα κατι γινεται αλλα ειδια χθες το βραδυ ηταν το κατι αλλο...βουλωνε συνεχεια η μυτη κ δεν μπορουσα να κοιμηθω...το πρωι τρεχει ακαταπαυστα κ το βραδυ βουλωνει :evil::evil: πηρα πριν απο το φαρμακειο οτρισαλιν τουλαχιστον κατι να κανει απο το τιποτα....καλημερα μαρακι...αυριο εχω κ εγω γιατρο επιτελουςςςςςςς!!!πιο πολυ εχω αγωνια να δω οτι ειναι ολα καλα κ λιγοτερο για να μαθουμε το φυλο!!!αν κ δεν σας κρυβω οτι το σαβ/κο εχω την αισθηση οτι το ενοιωσα...χωρις να ειμαι κ σιγουρη...ενοιωσα κατι να κουνιεται περα δωθε...αλλα κ παλι συγκρατημενα το λεω.καταλαβαινα ομως οτι κατι συμβαινει εκει μεσα...ειχα κ τους εμετους οποτε λεω δεν μπορει ολα καλα πανε!!!να σας πω κ κατι αλλο...χθες ολο το βραδυ πονουσα κατω χαμηλα...κατω απο την κοιλια,κοντα στο κοκκαλο...κ μολις καθομουν ενοιωθα κατι σαν πρηξιμο.σκεφτηκα μηπως ειναι η ουροδοχος κυστη γιατι το βραδυ ξυπνησα κ πονουσα κ μολις πηγα τουαλετα ηρεμησα.αυριο που θα παμε θα τον ρωτησω αν φαινεται στον υπερηχο οτι το μωρο καθεται εκει πανω γιαυτο ποναω...μα απο τοσο νωρις αν ποναω εκει τι θα γενει σε τρει μηνες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουλιτα μου περαστικα σου κ καλη ξεκουραση.πως γινεται απο την οδηγηση να κατεβει ο πλακουντας κ να σου συμβει αυτο?απο λακουβες να παθεις αποκολληση ή ρηξη?γιατι το εχω ακουσει αυτο.παντως ξεκουρασου κ οχι πολλα πολλα.

μαχη μου αυτο το πραγμα λεω κ εγω σε μια φιλη...ξερει οτι θα γεννησει με καισαρικη(λογω μιας απωλειας που ειχε στην 24εβδομαδα).κ η ιδια το σκεφτοταν για δημοσιο νοσοκομειο αφου τζαμπα λεφτα θα δωσει στη κλινικη.αλλα μαλλον θα παει στην κλινικη λογω γιατρου κ του ιστορικου που εχει.σε αλλη περιπτωση θα πηγαινε στο νοσοκομειο,εφοσον ειναι προγραματισμενη καισαρικη κ το ξερει.παντως γνωμη μου ειναι οπου νοιωθεις ασφαλεια κ εμπιστοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρουλιτα μου περαστικα σου κοπελα μου και ολα καλα να πανε ευχομαι. να ξεκουραζεσαι τωρα.

σημερα βγαινει η αδερφη μου με τον μπεμπη. επιτελους θα ερθουν σπιτι. να μπουν σιγα σιγα και εκεινοι σε προγραμμα. κλπ. αχ....αντε ενα τριμηνο εμεινε και για μας. θα περασει.

τι αλλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα maroulita και περαστικά!! Προσπάθησε να ξεκουράζεσαι και να μην ζορίζεσαι και όλα θα πάνε μια χαρά!! Όσο για το Σ/Κ μάλλον έφταιγε η πανσέληνος... γιατί και εγώ σκ@τ@ ήμουν...Έκλαιγα 2 ώρες γιατί είχα καούρες!! (λέμε τώρα... άλλες χαζομάρες σκεφτόμουν και έκλαιγα αλλά οι καούρες ήταν η αφορμή... ) Τέσπα πάρε τα χαπάκια σου ξεκουράσου και θα είσαι μια χαρά!

Μιχαέλα μου με το καλό να δείτε το νινάκι σας αύριο!!! Όσο για τη μύτη.. η δικιά μου απόταν έμεινα έγκυος βουλωμένη είναι!!! Φταίνε λέει οι ορμόνες!! Αμαν πιά πάντου "χώνονται" αυτές οι ορμόνες...

Μάχη μου ξέρω ότι τα Πανεπιστημιακά είναι πολύ καλύτερα απο τα άλλα νοσοκομεία... και είναι σωστό και αυτό που λές ότι νιώθεις μία ασφάλεια! Πάντως αν είναι να σε πάει με καισαρική με το έτσι θέλω εγώ θα έλεγα να μην πάς να γεννήσεις με αυτόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα.για τα επιδοματα πηρα συνολικα περιπου 2500 προς 3000χιλ (μαζι ικα οαεδ) με εργασια 4ωρη..γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο και ετυχε ο γιατρος που ειχα να γεννησω στη βαρδια του..του δωσαμε οτι θελαμε εμεις τωρα για τα δωματια λογο καλοκαιρι πανεπιστημιακο πολυς κοσμος ξεκινησε σαν δικλινο και εγινε τεταρτικλινο μεχρι να φυγω πληρωσα 500 ευρω για περιθαλψη για τα βραδια που εμεινα γεννησα φυσιολογικα...απο εκει και περα δωσαν ενα χαρτζιλικι στη μαια που εβγαλε το μωρο και στην αναισθησιολογο την επισκληριδιο αλλα κανενας δεν μας ζητησε συγκεκριμενα λεφτα εκτος απο την πεςριθαλψη και επισης σου δινουν αποδειξη οπου μπαινει στη φρολογικη και πηρα κανα 100ρικο επιστρεφομενα απο αυτα.απλα ειχα πληρωσει 1800 περιπου για βλαστοκυτταρα.τωρα για τη δευτερη παλι τα ιδια θα κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχαελλα μου κουραγιο!!!!!

Μαχη μου τι να σου πω....

Πολλοι γιατροι προτιμουν την καισραικη γιατι φοβουνται..τι να πω...

μακαρη να σου ερθουν ολα οπως τα θες

Μαρουλιτα προσεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαρουλίτα!!! Φαντάζομαι τρομάρα που πήρες..Ολα θα πάνε καλά κορίτσι μου.Να ξεκουράζεσαι και μια χαρά θα ειναι ο πλακούντας.

Μιχαέλα μου εγώ το μπουκωμα το έχω κάθε βράδυ οταν ειναι να κοιμηθώ και καμιά φορά νιώθω πως δεν μπορώ να αναπνεύσω καλά. Ειναι της εγκυμοσύνης. Πάντως κι εγώ το βράδυ καμιά φορά με πονάει η κοιλιά και μετά πάω για πιπί μου και περνάει. Μαλλον τα μικρούλια μας πιέζουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια πολλες καλημέρες, διάβασα όσα γράψατε είναι πραγματικά μπέρδεμα .....θέλω να δω και εγω που έκανα χειρουργείο για αφαίρεση ωοθήκης ενω είμαι έγκυος, καισαρική κανονική δηλ. τι θα μου δώσουν...4700 χάλασα...για να δούμε..........θα σας πω σε κανα μήνα.......

Εγω κορίτσια έκανα το χειρουργείο σε ιδιωτική λόγω γιατρού αλλα πραγματικά αν ήμουν σε νοσοκομείο δεν ξέρω τι θα γινόταν τώρα με το μπεμπέ....και στη γέννα εκει θα πάω............με χειρούργησαν με το που μπήκα ..στο δημόσιο ακόμα θα περίμενα και οι πόνοι ήταν φρικτοί.......και επικίνδυνοι για το μωράκι...........

μαρουλιτα μου να ξεκουράζεσαι και θα πάνε όλα τέλεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια επειδη πραγματικα εχω καταμπερδευτει για αυτο σας ρωταω και σας για την γνωμη σας.

Αυτο filos`ifigen παντως που λες για το δικλινο που γινεται τετρακλινο και εγω το εχω ακουσει και με προβληματιζει. Εχεις και το μωρο στο δωματιο συνεχεια. Αυτο δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακό. Ανάλογα φανταζομαι με το πως ειναι η μητερα μετα τον τοκετο. Εχουν πολυ αυστηρο επισκεπτηριο, κατι που ειναι καλο για μενα, αλλά δεν μπορεις να εχεις συνοδο, κατι που ειναι αρνητικο.

Οσο για τον γιατρο βασικα κλωνιστηκε η εμπιστοσυνη μου και με τα διαφορα που ακουσα....αν και ειναι καλος, ανετος και μου εξηγει πολλα πραγματα στις επισκεψεις μου, αν ακους και διαφορα μετα προβληματιζεσαι ειτε το θες ειτε οχι.

Απο την αλλη σκεφτομαι να ξεκινησω επισκεψη σε γιατρο του Πανεπιστημιακου και να πηγαινω και στους 2 μεχρι να κατασταλαξω και να αποφασισω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρουλιτα δεν εχω ακουσει κατι τετοιο..αλαλ ειναι πιθανων...γι'αυτο λενε οτι πρεπει να προσεχουμε...μαλλων τρανταχτηκεςε πολυ η επαιξαν και αλλοι παραγοντες ρολο.

Νικολ μου τα ποσα που λεμε αφορουν γεννα καθαρα...για να στα δωσουν πρεπει να κουβαλησεις ενα σωρο χαρτια και για να παρεις και το επιδομα λοχεις και το επιδομα τοκετου, πρεπει να τους πας και ληξηαρχικη πραξη γεννησης του παιδιου...ασε...Ελλας το μαγελειο σου

Για την δικη σου περιπτωση δεν ξερω ειλικρινα τι μπορει να γινει, γιατι οντως ειναι παρα πολλα τα λευτα

Μαχη μου εγω αυτο κανω...

εχω εμπιστοσυνη στον γιατρο μου και με στηριζει..αλλα εαν μεχρι το τελςο δεν γινετε να γεννισω φυσιολογικα οπως θελλω..θα παω στο δημοσιο..τωρα πηγαινω και στα δυο..

Μη μπερδευεσαι με τα δοματια...

ειναι αναλογα με τη διαθεσημοτητα, εγω ελπιζω να μπορεσω να παρω το δικλινο η το μονοκλινο που θελλω, συνοδους απόσο ξερω δεν επιτρεπουν εκτος και εαν υπαρχει αλλη πολιτικη στα νοσοκομεια..οσο για το επισκεπτηριο τα πανατ ειναι σχετικα, στη Θεσσαλονικη ΠΧ στο Ιπποκρατειο γινετε μπατε σκυλοι αλεστε..στο Παπαγεωργιου παλη ολα ειναι πολυ αυστηρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maroulita και εγώ είχα αποκόλληση στις αρχές... με utrogestan και ξάπλα πέρασε....

Καλημέρα Nikol μου... Εγώ πιστεύω είναι και σε τι γιατρό θα πέσεις... στην προηγούμενη εγκυμοσύνη πήγαινα και στο νοσοκομείο και σε ιδιώτη... και κανένας δεν κατάλαβε τι γινόταν και σήκωσαν τα χέρια ψηλά!! Μόνο όταν ήταν πολύ αργά με έστειλαν στο Πανεπιστημιακό... και ευτυχώς κατάφεραν να σώσουν τη μήτρα (μη σου πώ και εμένα)

Μάχη μου καλά το σκέφτηκες να πηγαίνεις και στο πανεπιστημιακό... να έχεις μία άποψη τουλάχιστον τι παίζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαχη μου αυτο με το επισκεπτηριο οντως συμβαινει...ειναι αυστηρο,μονο ενα δυωρο το απογευμα εκτος κυριακης κ αργιων που εχει κ το πρωι(βεβαια αναλογα με το νοσοκομειο).οσο για το μωρο οντως το εχεις συνεχεια μαζι σου αλλα σου επιτρεπουν συνοδο.σε καποια οπως το δικος μας απαγορευουν αντρα συνοδο.αλλα αφηνουν καποιον να μενει μαζι σου.δηλαδ. αν εισαι με καισαρικη κ καθετηρες το μωρο ποιος θα προσεχει το μωρο?ρωτησε το κ θα δεις.οσο για τα δωματια,σε εμας εχει τετρακλινα αρκετα κ καποια δικλινα.επειδη το νοσοκομειο ειναι καινουργιο,χωριζεται σε γυναικολογικη κ μαιευτικη οποτε εχει αρκετα δωματια.παντως δεν χανεις να πας κ στα δυο μεχρι να αποφασισεις.κ ρωτας κ μαθαινεις κ για την λειτουργια του νοσοκομειο κ αποφασιζεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικόλ μου εσύ τώρα αναγκαστικά με το καλό θα γεννήσεις με καισαρική ε?

Κορίτσια κι εγώ θα μπορούσα να πάω σε δημόσιο και μάλιστα εδώ δεν πληρώνεις τίποτα αλλά σε βλέπουν μια φορά το μήνα και κάθε φορά διαφορετικός γιατρός. Αυτό δεν μου αρέσει καθόλου, ειδικά με το ιστορικο που έχω.Ετσι επιμένω στον γιατρό μου..θα ζοριστούμε λίγο αλλά χαλάλι για το μικρό μας.

Γιελιζ τελικά η Πανσέληνος έφταιγε!! Κι εγώ απο προχθές ήμουν χάλια ψυχολογικά.Ειχα κι εγώ καούρες χθες το πρωι αλλά ευτυχώς με λίγο γάλα μου πέρασαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο θα κανω, θα παρω τηλεφωνο για ραντεβου σε ενα γιατρο του Πανεπιστημιακου που παρακολουθουσε μια γνωστη μου, και ηταν ευχαριστημενη αν ειναι να παω και να με παρακολουθουν και οι δυο και βλεπουμε. Ελπιζω να μην μου πεο κατι ο γιατρος που δεν πηγα απο την αρχη σε εκεινον....δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα...

Μιχαελλα δυστυχως μου ειπε αυτη η γνωστη μου που ηταν με καισαρικη οτι δεν δικαιουταν συνοδο και ειδικα την πρωτη μερα δυσκολευτηκε παρα πολύ. Εκει ειναι ολο τρικλινα δωματια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxi koritsia den epatha oute riksh oute apokollish...apla epeidi einai apo monos tou ligo xamila kai egw me ta pera dothe kai me tis douleies ton talaipwrisa..apla h odigisei einai vlaverh gt mporei na ginei kati na tromaksw kai meta na exoume ki alla..!!!!!gi auto ton logo den mou eipe kai na ksaplwnw teleiws..gt den eida aima aima...apla ligo rozaki!!!

Cesilia mou oxi mono trantaxtika kourastika gt ekeinh thn imera eixa kai mathimata...oi dromoi mas einai kai xalia kai den mporesa na ksaplwsw katholou...twra omws me fernoun sto magazi san vassilisa...meta spiti mageireuei h mama...kai ola ok..:)

koritsia emeis prwta o theos leme na gennisoume se idiotikh klinhkh pernw kai ta lefta apo to ika...

mou aresei pou tha pame se kliniki gt tha exei kai episkeptirio kai den tha mporei na erxetai o kathenas opote thelei..:)))))))))))))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Cesiliaκι μου το γνωρίζω δεν περιμένω και πολλά ..μη σου πω τίποτα........απλα έχω περιέργεια...

DIOSA είναι όπως τα λες, έιναι σε τι γιατρό θα πέσεις.........εγω επέλεξα ιδιωτική επειδή ήταν εκει ο γιατρός μου, και ασχολήθηκε με εμένα και το μωράκι.........τώρα θα μου πεις έχασα την ωοθήκη.....αλλα τι να κάνουμε το μπεμπε να είναι καλά........

Ναι marakι μου αναγκαστικα πάω ξανα για άνοιγμα σε 4 μήνες.....ίσως επειδή είμαι πολύ ιδιαίτερη περίπτωση φοβάμαι να με αναλάβουν ξένοι ως προς το ιστορικό μου...και ακολουθώ το γιατρό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες!!!

Μαρουλιτα περαστικα κοριτσακι μου,ξαπλωσε,παρε τα χαπακια σου κι ολα καλα θα πανε!

Κι εγω σε δημοσιο με καισαρικη θα γεννησω,λογω διδυμων κ προηγουμενων χειρουργειων.Τα επιδοματα ειναι ακριβως οπως τα ειπατε του ΙΚΑ,ρωτησα πολυ προσφατα...992 επιδομα τοκετου(που αν εχεις 2 μωρα παιρνεις τα διπλασια) και γυρω στα 900 αν εχεις 200 ενσημα πριν τη γεννα.

Μαχη μου εχεις ακομη καιρο μπροστα σου μην αγχωνεσαι αλλα παρε τις καλυτερες αποοφασεις για εσενα κ το ζουζουνι σου!Παντως η καισαρικη εχει παραγινει μοδα,τουλαχιστον στο δικο μας νοσοκομειο.. :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κάνεις Νικόλ μου...Δεν μπορούσαν να σώσουν την ωοθήκη? Σορρυ που ρωτάω... :oops:

κοριτσια οπου νιώθουμε ασφάλεια νομίζω ειναι το καλύτερο για εμας και τα μωράκια μας.

Καλημέρα Σοφάκι! Πώς είσαι με το κρύωμα? Με το καλό να ξεπεράσεις και των 50!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δεν το συζητω..για δυσκολες περιπτωσεις και εφοσων ειμαστε ευχαροστημενοι απο τον γιατρο μας..χαλαλη ολα τα λευτα..πιστεψτε με δε θα το καταλαβετε..βρισκονται ..

αρκει να πατε καπου οπου αισθανεστε εσεις καλα γιατι ειναι πολυ σημαντικο στις μερες μας αυτο

Διστυχως δενειανι οπως παλια που ειχε μια μαμη και τερμα..τωρα με την ζωη που κανουμε

Μαχη μου σηγα μη σου πει τιποτα..

η ξαδελφη μου πηγε στον νοσοκομειακο γιατρο οταν ηταν ηδη στον 6ο μετα την Β επιπεδου...σκεψου...

Μαρουλιτα προσεχε ξεκουρασου...ολα θα πανε καλα..καλα γι ατους δρομου μη μιλισω...

ο αντρας μου ηδη τσιροκοπαιε που οδηγω..αλλα εγω συνεχιζω ακαθεκτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...