Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ου-9ου-10ου 2010 Νο3!!!ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟ!!!


Recommended Posts

Κοριτσάρες καλημέρα.

Εμείς όσο πάει και βελτιωνόμαστε στον ύπνο, δηλ απλά δεν ξυπνάει κάθε τριωρο :lol::lol: Το έχει καθιερώσει νομίζω πια και αυτές τις μέρες κοιμάται 9:30, ξυπνάει 11:30, 1-1:30 και μετά πια περίπου στις 8.

Το Σάββατο είχαμε παιδίατρο. Όλα καλά, ο γιατρός είναι ευχαριστημένος με την ψυχοκινητική ανάπτυξη του μικρού. Η ζυγαριά έδειξε 10 κιλά και από ύψος είμαστε 76 πόντους. Δόντια ακόμα τίποτα.

Χαρά και Μάγδα μέχρι σήμερα τα πήγατε τέλεια με το θηλασμό. Έτσι και αλλιώς κάποια στιγμή έρχεται ο αποθηλασμός, οπότε μην μου στεναχωριέστε για τίποτα. Εσείς ξέρετε πότε είναι η καταλληλότερη στιγμή για εσάς να προχωρήσετε στο επόμενο στάδιο. Προσοχη μονο στο στηθος για να ερθει φυσιολογικα η διακοπή.

Α ρε Χαρά με τα ακριβά σου γούστα!! Θα το διαβάσει η Μήτση και θα φρίξει, άκου 500 για το βαφτιστικό φουστανάκι :shock::shock::shock: Για το κουτί δεν ξέρω τι να προτείνω γιατί δεν ξέρω περι τίνος πρόκειται. Περπατούρα δεν αγόρασα.

Φουφούκα ένας μήνας έμεινε για την βάφτιση, όλα έτοιμα; Νομίζω και η Βίκυ πρέπει να βαφτίζει την ίδια μέρα. (Βικάκι που είσαι;;;;;;;;;;;) Ό άντρας σου μαλλον τη δωροδοκησε τη μικρη και γι'αυτό δεν ξυπνησε εκεινο το βραδυ :lol:

Κατερινάκι γιατί τετοιο μπλέξιμο με τα γαλατα; Παίζει να εχεις δοκιμασει και όλα τα γαλατα της αγορας. Τα ξυπνηματα μπορεί να οφειλονται σε χιλιους αλλους λόγους και όχι στο γαλα. Βλεπω από φίλες εχεις πετυχει το πρωτο λαχειο βρε παιδι μου :o:o

Και εγω εχω χαθει με πολλες φιλες λόγω σπουδων αρχικά μετα λόγω γαμου, δουλειας, μωρου κλπ. Πάντως ο καλύτερος μου φίλος εδω και 13 χρονια ειναι ο άντρας μου. Εχω σκεφτει πολλές φορες ότι ίσως ειναι λίγο προβληματικό που η φιλική μας σχεση ειναι πιο πανω και απο την ερωτική, αλλά αφού έτσι μας βγαινει τι να κανω; Παντα το προτιμουσα να ειμαι φιλη πρωτα από όλα με τον συντροφο μου. Ασε που βλεπω ζευγαρια που τους συνδεει μόνο το ερωτικό και από τη στιγμη που γυρίζει ο αντρας από τη δουλεια οι κουβεντες που ανταλλασσουν ειναι ελαχιστες :(

Μαγδουλα πωπω τι παθατε απο την πιπερια; Μου στελνεις και εμενα τη μαμα σου για το σιδερο, πλιζζζζ :ympray:

Ρουλα πολύ μ'αρεσει το φορεμα. σε τι χρωμα θα το κανεις; Ωραιο και το σαιτ. Θα προλαβεις να το ραψεις;

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΡΟΛΑΚΙ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΓΙΑ ΠΙΠΙΛΑ ΑΝΤΕ 2 ΤΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΗΣ 6 ΤΡΩΕΙ ΓΑΛΑ Κ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΠΑΚΙ ΩΣ 9 Η 10 ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ ΤΟ ΞΑΝΑΤΣΙΜΠΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΩΡΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΣΑ ΧΤΑΠΟΔΙ.10 ΚΙΛΑ ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ 76 ΠΟΝΤΟΥΣ??ΣΟΥΠΕΡ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΒΟΛΤΑ ΠΑΓΚΡΑΤΙ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΟΛΑ Κ ΕΥΧΑΡΗΣΤΗΘΗΚΑ Κ ΜΙΤΣΑΚΟ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΑ ΟΛΑ ;);)

ΦΟΥΦΟΥΔΕΛΙΟ ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΤΗΣ ΠΙΠΕΡΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ Κ ΒΑΖΩ ΠΑΝΤΟΥ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΑΛΙ.ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΠΟΣΟ ΑΝΤΕΧΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΕΙ???ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ??ΜΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΑΜ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,κούκλες μου!Πώς είστε σήμερα;Ρε κορίτσια έχω αρχίσει να ανησυχώ για κάποιες που έχουν καιρο να μπουν.ΜΗτσάκο,Ρουλάκι,Κατερινιώ,Χαρά,Σταυρούλα,Ελενάκι μα πιο πολύ για το Βικουλίνι γιατί δε μας έχει συνηθίσει σε τόσες μέρες απουσίας.Τουλάχιστον να είναι για καλό :)

Φωτεινούλα,έλα ντε.Σχέδιο εξόντωσης της μαμάς οργανώσανε μπαμπάς και κόρη :lol::lol::lol: Όσο για τη βάφτιση ακόμα στο τρέξιμο είμαι.Τα προσκλητήρια δεν τα έχω τελειώσει ακόμα,αλλά εντάξει.Όλα τα άλλα τα έχω κλείσει. ;) Μια χαρά ο μπεμπάκος σου.Εμένα τον τελευταίο καιρό αν τύχει να ξυπνήσει να φάει στις 1:30 θα ξυπνήσει μετά και στις 5.Οπότε δε με συμφέρει.Καλύτερα μία φορά στις 5.Κι εμείς πήγαμε την Παρασκευή για εμβόλιο και είναι 9100 και 73 πόντους.Θηριακια :D:D Πάντως αυτό που λες ισχύει ρε παιδί μου.Πρέπει να μπορείς με το συντροφό σου πέρα από το ερωτικό να μπορείς να επικοινωνείς κιόλας.Σημαντικό.

Μαγδούλα,εγώ ήξερα στη Στέλλα ότι το γάλα αντέχει μέχρι μία ώρα.Η Λαμπρινή όμως από το παλιό παρεάκι είχε πει ότι της είχε πει η μαία ότι αντέχει μέχρι τρεις ώρες.Εγώ λοιπόν το κράταγα τόσο στις αρχές που μία ξύπναγε μία κοιμόταν.Τώρα δε χρειάζεται το πίνει μία κι έξω κι αν όχι αμέσως μέσα σε μια ώρα το έχει πιει.Απλά παίζει ρόλο και η θερμοκρασία.Δεν μπορείς με ζέστη να το αφήσεις πάνω από μία ώρα.

Ααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχ,πού είναι οι καλές εποχές που γεμίζαμε σελίδες :roll::roll::roll:

Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι πάλι. Σήμερα ο μικρός ήταν μέσα στο παράπονο. Γενικά δεν κλαίει, ούτε γκρινιάζει όταν είμαστε τα δυο μας, και έτσι μου κακοφάνηκε.Νιώθω λες και έσκαβα όλη μέρα :? εκεί που έπαιζε ξαφνικά άρχιζε το παράπονο και μετά το κλάμα. Τι να πω πια; Ας είναι κανένα δόντι, να βγει να τελειώνουμε. Λέμε τώρα...γιατί μετά ακολουθούν ακόμα καμιά 30αρια δοντάκια :lol::lol:

Μάγδα μεγεια τα ψώνια.Για το γάλα και εγώ ξέρω ό,τι και η Φουφούκα, δηλ αντέχει μια ώρα το πολύ, όχι παραπάνω γιατί μετά γίνεται πάρτυ μικροβίων.

Κατερινάκι είσαι μέσα; Έχεις δίκιο πάνε οι καλές εποχές που οι σελίδες αλλάζανε στο άψε σβήσε. :lol: Καλά ο χαμός γινόταν όταν είμασταν εγκυούλες. Εκεί δεν μας προλάβαινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι Φωτεινούλα.Παραλίγο να βγω αλλά είδα οτι μπήκες.Σαν εγκυούλες γράφαμε τρελλά.Δε δουλεύαμε κιόλας....

Ναι,πρέπει να τα τελειώσω.Εκτός αν καλέσω κόσμο στο προφορικό :lol::lol::lol: Ενώ ρε γαμώτο έκατσα και τα έκοψα από την πρώτη μέρα που πήρα τα χαρτόνια δεν κάθομαι να κάνω τα πιο απλά. :oops::oops:

Α,σήμερα το απόγευμα μου ήρθαν για την απογραφή.Πέρασε εχθές το απόγευμα η κοπέλα από κάτω και ήμουν στο μπαλκόνι.Έτσι μου είπε να κλείσουμε ραντεβού γιατί εκείνη την ώρα πήγαν αλλού.Ήρθε απόψε και ξεμπερδέψαμε και μ'αυτό.Άκου ερώτηση να φρικάρεις:αν έχουμε μπάνιο στο σπίτι και λουτρό ~x(~x(~x(~x(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τι απάντησες;;;; Μα όχι φυσικά, πάμε στα χωράφια και κάνουμε την ανάγκη μας :lol::lol::lol:

Και εμείς απογραφήκαμε, αλλά τηλεφωνικά :lol::lol::lol: Η κοπέλα που έκανε την απογραφή εδώ στο χωριό ξέρει τον άντρα μου και πήρε τηλεφωνο να κανονίσουμε ραντεβού και φυσικά εκείνος για να ξεμπερδεύει της είπε να το κάνουν εκείνη τη στιγμή από το τηλέφωνο.

Εσύ στη βάφτιση θα κάνεις μπουφέ, τραπέζι ή θα δώσεις κάποιο γλυκάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ντε,λες και ζούμε κι εγώ δεν ξέρω σε ποια εποχή!!!!Μια χαρά τελειωσες κι εσύ με την απογραφή.

Θα κάνω στο σπίτι στην πιλοτή.Έκλεισα εξοπλισμό catering και μέχρι το απόγευμα λέγαμε ότι θα μαγειρέψουμε εμείς.Αυτός όμως με τον εξοπλισμό μας έκανε καλύτερη τιμή για τον εξοπλισμό και θα μας κάνει και προσφορά για φαγητά.Στην εκκλησία πάντως θα έχω παγωτατζή.Εσύ έχεις κανονίσει βάφτιση;Δε θυμάμαι.Αν ναι τι θα κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα κάνουμε τίποτα φέτος. Επειδή έχουμε και γάμο και επειδή τα λεφτά δεν φτάνουν, θα τα κάνουμε και τα δύο του χρόνου.

Αύριο πάω για αποτρίχωση [smilie=wav.gif] Αυτή θα είναι η αντίδραση του άντρα μου. :lol::lol:

Εσύ κάποτε είχες ξεκινήσει γυμναστήριο αν θυμάμαι καλά. Τι κάνεις, πας ακόμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από οικονομικής άποψης καλύτερα και τα δύο του χρόνου.Κι εγώ πρέπει να κάνω αποτρίχωση.Το καθυστέρησα αυτό το μήνα :roll::roll::roll: Είχα ξεκινήσει.Είχε έρθει μία φορά ο άντρας μου με άδεια για 3 εβδομάδες και σταμάτησα να πηγαίνω.Ε,από τότε με πήρε η κάτω βόλτα και πήγαινα μία στο τόσο.Κρίμα ρε γαμώτο και το είχα πάρει πολύ ζεστά στην αρχή.Με την περίοδο πώς είσαι;Έχεις πολύ αίμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελείωσε κιόλας η περίοδος :shock: Είχα διαβάσει και είχατε πει και εσείς ότι την πρωτη φορά υπάρχει πολύ αίμα αλλά εμένα ήταν κανονική η ροή, όπως πριν μείνω έγκυος. Τώρα αυτό φυσιολογικό είναι; Λες να μου έρθει με δόσεις; Πάντως ψιλοξεφούσκωσα. Αφού την Κυριακή που με είδε η αδελφή μου λέει "Αδυνάτησες" και απαντώ "αδιαθέτησα" και με κοιτούσε λίγο σαν ούφο γιατί δεν κατάλαβε το συνειρμό :lol::lol: Επίσης προσπαθώ να προσέχω τι τρώω μπας και ξεκολλησει επιτέλους και η ζυγαριά. Είμαι στην 2η εβδομάδα και τα πάω καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί και να σου ερθει με δοσεις ή να έχεις τίποτα καθυστερήσεις.Μην τρομάξεις με την πρώτη καθυστέρηση και πας και προμηθευτείς όλα τα clearblue της αγοράς :lol::lol::lol: Κράτα γερά.Εγώ όλο λέω ότι θα ξεκινήσω δίαιτα και πάω στο σχολείο και χτυπάω κάτι σοκολατοκούλουρα. :lol::lol::lol: Με την περίοδο τώρα θα σου είναι ρε πολύ πιο εύκολο να χάσεις κιλά. ;)

Φωτεινούλα,πάω για νάνι.Δε θα έχω σηκωμό αύριο.Φιλάκια πολλά!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! τι κανετε??????

καλα σημερα το Καθολικακι εγραψε....πηγαμε στον γιατρο να την ζυγισει....κατσαμε 5 λεπτα στο σαλονι και γελουσε ξεκαρδιζοτανε απο το γελιο.....κοριτσια με το που μπαινουμε μεσα και τον βλεπει μαυρισε στο κλαμα :lol::lol::lol::lol::lol: εκανε χειλακια γυρισε την μουρη της αλλου και κλαααααααμαααααα και μετα με κοιτουσε με μισος!!! :lol::lol::lol: θυμουνται τα νινακια σε τετοια ηλικια????????? εβαλε 120 γρ σε 2 βδομαδες...καλα ειναι...τωρα εμαθε και λεει και αντε αντεεεεε αντεεεεε και νταααα ντα ντα ...εχει πολυ πλακα....πολυ πονηρο ομως πολυ!!!!! και κοιταει και λοξα η κανει την αδιαφορη οταν την πειραζεις και κρυφογελαει... :D το νινακι μου το λατρευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω αυτα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Μπράβο Κατερινούλι,είδες βρε που αγχωνόσουν με το βάρος της;Να που μεγαλώνει μια χαρά το κορίτσι μας!Είδες τι παμπόνηρα που είναι από τόσο μικρά.Είναι και γυναίκα!!!Καήκαμε :lol::lol::lol::lol::lol:

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:-w:-w:-w:-w:-w Καλέ;;;;;;;;Τι έγινε;Μήπως έχει κατσαρίδες στο φόρουμ και γι'αυτό δεν μπαίνετε :lol::lol: Τι κάνετε;Εμείς το απόγευμα πήγαμε μία βολτίτσα στον παιδότοπο και γυρίσαμε.

Κατερινάκι,πολύ ωραία η φωτογραφία σου!Πολύ τρυφερή :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα.....σε ευχαριστω φουφουκα.....

ειμαι χυτρα !!! :evil::evil::evil: δεν ξερω ποια τι να κανω με τους παιδιατρους με το γαλα της μικρης και γενικα δεν ξερω!!!!!!!!!!!!!! χθες η μικρη απο το μεσημερι και μετα οτι της εδινα το εκανε εμετο.....τον πηραμε τηλ το βραδυ και μας ειπε να παρουμε ενα ορισελ ειναι ποσιμο και να της το δινω σιγα σιγα γιατι ΜΠΟΡΕΙ να ειναι ιωσουλα......εντωμεταξυ του εχω ηδη πει οτι η μικρη και το βραδυ που κλαιει και οταν τρωει κλαιει και σφιγγετε και οταν κανει αεριστει ποια σταματαει σαν να ανακουφιστηκε.....ΑΡΑ δεν εχει να κανει κατι με την κοιλιτσα της?? του ειπα οτι καποιες φορες κανει κακα πετρα και κλαιει και σπαραζει οταν τα βγαζει και μου ειπε να της δινω λιγοτερο μηλο κ μπανανα και ποιο πολυ αχλαδι.. :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: δεν πρεπει να παρω ενα γαλα ΠΟΙΑ που να της "ταιριαζει"??? και να το πινει???!!!!! με το αχλαδι δηλαδι θα κανει κακα???? :evil: τελικα το πηραμε αυτο το ορισελ αλλα δεν ηθελα να της το δωσω γιατι εφαγε πριν κοιμηθει και δεν εκανε εμετο ...και το βραδυ ξυπνησε μια φορα στης 3 και μια στης 6 και ξανακοιμηθηκε.....

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ????? εχω απελπιστει με τα γαλατα ποια....να ου πω να παρω ενα γαλα που ειναι για δισκοιλιοτητα??? κατι σε comfort?? μιπως συμβαινει κατι με το στομαχακι της ?? δεν ειχα και ιδιαιτερο προβλημα μαζι του μεχρι τωρα απλα δεν μου δινει απαντηση σε αυτο που τον ρωταω ....πχ γιατρε η μικρη κανει κακα πετρα κλαει κτλ.......εεεε σε λιγο καιρο θα αρχισει το ψαρι το αυγο....το απογευμα δινε της φαριν λακτε καλυτερα....δεν ξερω ξυπνησα πολυ κουρδισμενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΑΓΑΠΟΥΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ Ο ΣΠΟΡΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΓΚΑΜΙ ΜΠΕΑΡ Κ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΜΕΝΕΙ ΚΑΓΚΕΛΟ.ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ.ΧΤΕΣ ΔΕ ΜΠΗΚΑ ΕΤΡΕΧΑ ΠΗΓΑ ΚΟΜΩΤΗΡΙΟ ΕΓΙΝΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΧΑΧΑΧ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΤΕΚΑΠΑΖ ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΛΕΕΙ ΚΥΡΙΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΓΛΟΥ :lol::lol::lol::lol: .ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΞΕΡΑΘΗΚΑΜΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΞΥΠΝΑΓΕ :twisted::twisted::twisted:

ΧΤΕΣ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΓΙΑ ΠΙΠΙΛΑ ΤΗ ΜΙΑ ΓΙΑ ΓΑΛΑ ΜΕΤΑ ΣΤΗΣ 7 Κ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΗΚΑΜΕ 10,3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΙΩ ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΖΕΤΕ ΤΟΣΑ ΓΑΛΑΤΑ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΣΤΑΝΤΑΡ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΑΧ ΜΩΡΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΑΙ ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ ΤΟ ΚΑΘΟΛΙΚΑΚΙ ΣΟΥ.

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΦΕΤΟΣ ΓΑΜΟΒΑΦΤΗΣΗ ΓΙΑ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΕΞΟΔΑ ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ ΓΛΙΤΩΝΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ .Ο ΓΙΟΣ ΦΩΝΑΖΕΙ ΜΑΜ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ..ΜΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Μπηκα στα γρηγορα να απαντησω μόνο στην Κατερινουλα και θα προσπαθησω να ξαναμπω μετά.

Κατερινάκι κατα την γνώμη μου ρίχνεις πολύ βάρος στο γάλα. Τα έχεις δοκιμάσει όλα. Έμεινες ικανοποιημένη με κάποιο; Αν ναι δωσε αυτό. Όσο για τα φρούτα πίστεψε με κάνουν θαύματα. Εγώ θα σου έλεγα να κόψεις την μπανανα για λίγες μέρες. Μπορείς να δίνεις και σκέτο αχλάδι. Αν θελεις πραγματικά να αυξηθεί ο αριθμός των "μυρωδάτων" πανών τότε ξεκίνα αποξηραμένα δαμάσκηνα. Αγόρασε αυτά που δεν έχουν κουκούτσι, σιγοβρασε τα για 10 λεπτάκια σε νερό μέχρι να μαλακώσουν και μετά πέρασε τα από το μπλέντερ. Μπορείς να τα προσθέσεις στην φρουτόκρεμα ή στην κρέμα δημητριακών που δίνεις το απόγευμα. Μην βάλεις πολλά γιατί θα την ξεκάνεις την μικρή στο χεσιμο :lol::lol::lol::lol:

Κάνε και μασαζάκι στην κοιλίτσα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιαυτο τα χω παιξει!! και αν ο γιατρος σου λεει συνεχεια παρε αυτο παρε το αλλο τι να κανω κ εγω?? το sanilac της ειχε "κατσει" απλα τον τελευταιο μηνα δεν επινε πολυ κ επηδει δεν ειχε παρει κ βαρος μου το αλλαξε...κ επδει δεν το επινε καθολου μου το ξανααλλαξε.....

μου φενεται θα ξαναγυρισω σε sanilac

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα κοριτσακια μου.Το ξερω οτι χαθηκα αλλα για δεκα συνεχομενες μερες ημουν για 10 ωρες την ημερα στο γραφειο.Κατα τα αλλα ειμαι στην εξαμηνη αδεια του οαεδ :evil::evil: Επρεπε να ετοιμασουμε κατι χαρτια και να τα στειλουμε μεχρι τις 20 Μαιου.Τα επαιξα κανονικοτατα.ερχομουν σπιτι πτωμα.Ευτυχως η μαμα μου και ο αντρας μου φροντιζαν το μωρο.Απο χθες ξεκινησα να καθαριζω το σπιτι,να ξεστρωνω και ειμαι πολι πτωμα :):):) Τα της βαφτισης τα κανονισα μονο κατι λεπτομερειες εμειναν.

Ο Ορεστακος ειναι μια χαρα.Εφτασε 10 κιλα και 77 ποντους.ξεκινησαμε ψαρι και το τρωει μια χαρα.εχει ζωηρεψει παρα πολυ αλλα εχει πολυ πλακα.Οταν του παρεις κατι απο τα χερια του που το θελει πολυ θυμωνει και κοκκινιζει σαν ντοματα.Στο εξης θα τα λεμε κανονικα.Φιλακια σε ολες και στα μπεμπακια σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου!!!Κι εγω δεν προλαβαινω να σας γραψω πολλά!!!

Κατερινουλα βαλε αχλαδι και θα με θυμηθεις!!!Εμενα ο μικρος ηταν δυσκοιλιος (μονο αυτο βρηκε να παρει απο εμενα, ολα τα αλλα από τον πατερα του!!!) εκανε κακα καθε δυο ημερες κι αυτα με το ζορι και μολις αρχισαμε φρουτα καθε μερα και 2 φορες πολλες φορες!!!Οταν θα βλεπεις οτι ζοριζεται ή μονο αχλαδι ή λιγοτερο απο μηλο και μπανανα και περισσοτερο αχλαδι!Με το γαλα δεν ξερω τι να σου πω γιατι εμεις πιναμε frisolac και frisomel μετα και ειναι ενταξει!!

Σε ολα τα αλλα κοριτσακια πολλα πολλα φιλια και θα ξαναγραψω μετα!!!

Βικουλινιιιιιιιι δωσε σημεια ζωης, pleaseeeee!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΣΤΟ ΧΕΣΙΜΟ :mrgreen::mrgreen: ΚΑΙ ΜΥΡΩΔΑΤΟ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΒΟΗΘΑ ΚΑΙ 4 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΡΟΥΤΟΒΙΟΣ ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ ΠΕΠΟΝΙ ΜΗΛΟ ΑΧΛΑΔΙ ΜΠΑΝΑΝΝΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 200 ΜΛ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΤΗΝ ΠΡΙΓΚΙΠΕΣΣΑ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΗΡΘΕΣ ΣΕ ΑΝΑΖΗΤΟΥΣΑΜΕ..ΑΧ ΜΩΡΕ ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΕ ΨΟΦΗΣΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΡΟΚΟΜΕΝΕΣ ΧΑΧΑΧΑΧ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΒΙΚΟΥΛΙΝΑ ΜΑΣ ΟΕΟΕΕΟΕΕΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Τέλεια! Ολα καλά, απόλαυσε την εγκυμοσύνη σ τωρα… ποσο εβδ εισαι ditaki μ; Εγω εχθες 20+1 κ την έβγαλε 350 g την μπεμπούλα μ
    • Καλησπέρα κορίτσια! Τώρα βρήκα χρόνο να μπω να γράψω… Λοιπον πήγαν όλα πολύ καλά στην β επίπεδου, όλα φαίνονται φυσιολογικά και δεν υπάρχουν ευρήματα. Βάρος 470γρ, και με το κεφάλι κάτω προς το παρόν. Μετρήσαμε τράχηλο και ήταν 27 όσο την προηγούμενη φορά (όχι 24 που έγραψα το πρωί, λάθος θυμόμουν…σορρυ) πράγμα θετικό! Επίσης έκανε εκτενή έλεγχο στην καρδιά και μου είπε ότι δεν βλέπει να έχει επηρεαστεί από το ζάχαρο και πήρα μια ανάσα!  Η μπουμπου είχε το πόδι στο στόμα…όλα καλά! 
    • @Kiddo μου είσαι;; Ελπίζω να πήγαν όλα καλά με το ραντεβού σου 🙏
    • Έλα ρε κορίτσι μου, τι υπέροχα νέα!!! Είχαμε καιρό να σ ακούσουμε αλλά μας κερασες αισιοδοξία κι εσύ ❤️❤️❤️❤️ Τι υπέροχο συναίσθημα αυτό που περιγράφεις! Κι εγώ θα πάω την ερχόμενη Τρίτη που θα είμαι 10+1 κι ευελπιστώ να δω αυτή την όμορφη εικόνα πάλι 🥰 ήδη μου λείπει απ' την περασμένη Πέμπτη που είχα πάει, λες και δεν είμαστε μαζί κάθε μέρα 🤣🤣🤣 Σήμερα η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καθόλου αναγουλες, είναι μια σχετικά καλή μέρα μπορώ να πω 😅 πάντως με τον ύπνο εγώ δεν έχω πρόβλημα, με το που πάρω την ασπιρίνη ήδη με πιάνει μια νύστα, ε μόλις μπει και η προγεστερόνη στο παιχνίδι, σε 2 λεπτά είμαι στο 3ο όνειρο 🤣🤣  Η αιματολογος τι εξετάσεις σου έβαλε αν επιτρέπεται; Εμένα μου είπαν να μην επαναλάβω άλλες γιατί εδώ πιστεύουν γενικά ότι είναι ανούσιο λόγω του ότι η εγκυμοσύνη επηρεάζει όλες τις τιμές αυγών των εξετάσεων... Όπως και να χει τα βασικά αυτοάνοσα που προκαλούν αποβολές πρώτου τριμήνου βγήκαν αρνητικά οπότε με καθησυχασαν όλοι οι γιατροί που με παρακολουθούν ότι η ασπιρίνη με καλύπτει. Τώρα περιμένω τις γενετικές να βγουν για θρομβοφιλια που θα μας απασχολήσουν για το 2ο τρίμηνο αν είναι κάτι. Πάντως η οδηγία είναι μέχρι στιγμής να παίρνω ασπιρίνη μέχρι και την 34η εβδομάδα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...