Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2008 (12) - ΜΕΤΡΑΜΕ 1 ΧΡΟΝΟ ΜΑΖΙ!!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου!!τι κανετε???2 σελιδες διαβασα μονο!!!τι νεα βρε κοριτσια??τα παιδιακια σας καλα ειναι??!!!μεις ετοιμαζουμε το ποιημα μας για την 25η μαρτιου!!!!το αντρακι μου θα ειναι ο παπαφλεσσας!!!!!κ το χει παρει πανω του!!θα εχω κ σπαθι λεει!!!! :P:lol:

τονια κρητικοπουλα μου τι εγινε???down σε βρισκω! :?

ο θηλασμος ειναι περιεργο πραγμα!!!ομορφο,αλλα θελει κοπο στην αρχη κ τρελες αυπνιες!!!!!εγω στο πρωτο θηλασα το πολυ 40 μερες!!!δεν ηξερα γρι!!!πονουσα φρικτα,ολο επινε αλλα το στηθος μου ηταν ετοιμο για εκρηξη κ στο τελος επαθα μαστιτιδα!!φοβερη μαστιτιδα!!!πονεσα πθιο πολυ κ απ'την καισαρικη!!!!οπηρα κατια ντιβιωσεις που μου ειπε ο γιατρος για 4 μερες....εεε μετα δεν ηθελε πια το στηθος μου ο μικρος!ειχε μαθει με το μπιμπερο!!!του το εβγαζα κ γω με θηλαστρο,ωσπου κοπηκε τελειως!!μου βγηκε η ψυχη με το θηλαστρο,ενιωθα περιεργα κ συναμα απογοητευση κ θλιψη που δεν τα καταφερα!!!!

τονια μου δεν ξερω αν θα θηλασεις αλλο,αλλα να θυμασαι,δεν ξερω αν ισχυει,στο λεω επειδη ετυχε σε μενα!!αμα βγαζεις συνεχεια απ'το θηλαστρο,το γαλα σιγα σιγα θα μειωνεται!!μ ειχε πει ο γιατρος μ οτι αμα το μωρο δεν βαζει το στομα του στο στηθος να πιει,δεν ενεργοποιουνται φυσικα οι γαλακτοφοροι(ετσι το λενε???) αδενες κ κοβεται!!!!

εγω στο δευτερο,με ειχε πιασει μανια κ ελεγα οσο κ να πονεσω δεν θα σταματησω να θηλαζω,για να μην παθω τα ιδια με το θηλαστρο!!!τελικα τα καταφεραμε για 7,5 μηνες!!!!! :) θυμαμαι τον πρωτο μηνα πονουσα με καθε ρουφηξια φοβερα,αλλα εσφιγκα τα δοντια κ ελεγα θα αντεξω!!τελικα σε λιγο καιρο εγινε τοσο ευκολα συνηθεια,που θηλαζα κ δεν ενιωθα τιποτα,απολυτως τιποτα!κανεναν πονο,ουτε ενοχληση!!δεν περιμενα ποτε οτι θα γινοταν τοσο απλο!!πραγματικα!!!

δεν στα λεω ολα αυτα για να το παιξω ''δασκαλα'',στα λεω μονο επειδη ξερω τι περνας κ επειδη κ γω ταλαιπωρηθηκα στο πρωτο!!!οχι μονο σωματικα,αλλα κ συναισθηματικα!!ξερω πως νιωθεις ακριβως!!!!προσπαθησε το ξανα στο στηθος το μικρουλι,βαλε οσο υπομονη εχεις μπας κ ξανασυνηθισει!!!!καντο να καταλαβει οτι μονο απο κει μπορει να πινει,δηλαδη ν'αρχισει να ξεχναει οτι αμα δεν πιει θα του δωσεις μπιμπερο!!!!ελπιζω να στα λεω καλα καλη μου τονια κ να τα καταφερετε!!!!αλλα να θυμασαι αυτο με το θηλαστρο!μειωνεται το γαλα!!!!!

ααα!μου ηρθαν κ αλλα τωρα!!!!επισης αν τελικα σταματησει,μην πανικοβληθεις,ουτε να σε παρει αοπο κατω!!!κ μονο η επιμονη,η υπομονη σου κ η θεληση να το πετυχεις,ειναι το πιο σηματικο!!!

σκεψου οτι υπαρχουν γυναικες(ολες το ξερουμε οτι υπαρχουν),που δεν θελησαν να θηλασουν ουτε μια ωρα,που δεν θελησαν να χαλασουν το στηθος τους,που δεν θελησαν να χασουν τον υπνο τους...κ ολα αυτα με δικη τους θεληση!!!κ φυσικα καποιες δεν ενιωσαν κ ποτε τυψεις γι'αυτο!!!δεν τις κατηγορω!η καθεμια κανει οτι θελει με το σωμα της!ειναι επιλογη τους κ δεν ειναι κατακριτεα!αλλα στο λεω,για να μην στεναχωριεσαι,γιατι εσυ τουλαχιστον το παλεψες,το παλευεις οσο μπορεις!!!!δεν τα παρατησες,ουτε ειπες ''δεν γουσταρω να θηλασω''!!!!!

κ φυσικα να θυμασαι οτι κ να σταματησεις να θηλαζεις,το μωρο σου θα ειναι το ιδιο ευτυχισμενο!!!θα το κοιτας το ιδιο στοργικα,θα το κοιτας με λατρεια,θα το αγκαλιαζεις,θα το χαιδευεις!!!!!ολα αυτα θα γεμιζουν την καρδουλα του κ ας μην θηλασεις!!!!!!! αντε ελπιζω να ηρεμησεις καπως κ να μην στεναχωριεσαι!!φιλακια πολλα κ υπομονη με τα ζουζουνακια!!ο πρωτος καιρος ειναι δυσκολος!!μετα θα το καταευχαριστιεσαι να τα βλεπεις να παιζουν μαζι,να τρεχουν κ να γεμιζει το σπιτι γελια,χαμογελα κ ευτυχισμενα προσωπακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 921
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερααααααααα!!!!!!!!

Βρεχει και εδω σημερα.τι προτοτυπο! Μολις τσακισε 2 κρεπες με νουτελα και πινω τον καπουτσινο μου τωρα. Η Ειρηνη ακομα κοιμαται :shock:

Τονακι μου η τσουπριτσα σου κανει οτι ακριβος εκανε και η Ειρηνη μικρη! Ακριβος μιλαμε! Σε καταλαβαινω πως νιωθεις γιατι ετσι ημουν και εγω τοτε.Ηθελα να θηλασω μεχρι να παει δημοτικο ελεγα! :lol: Υπολογιζα χωρις τον ξενοδοχο και εγω. Μην καθεσαι και χαλιεσαι ομως..φτανει που προσπαθησες..εγω ελεγα:ενταξει εγω εκανα τα παντα για να θηλασω αλλα αφου η μικρη δεν ηθελε το στηθος τι να κανα? Να την αφηνα νυστικια? Τοτε δεν ηξερα και το θηλαστρο..φαντασου τι αγνοια ειχα..Ειναι μανικι και αυτο και αν δεις πως σε κουραζει παρατα το και αυτο και δωσε ξενο..κανενα παιδακι δεν επαθε τιποτα με αυτο. Χαρουμενη μαμα χαρουμενα παιδια λενε και εχουν απολυτο δικιο. Μην βασανιζεσαι αλλο πουλακι μου.... :YMHUG::YMHUG::x

Βικουλινι πως εισαι σημερα?

Βικακι και εσυ καλυτερα?

Ιωαννακι ταυρακι θα βγαλεις? Τα καλυτερα παιδια! :D Βγαλτον πρωτομαγια να εχουμε γενεθλια μαζι! :D

Κοτοπουλο στον φουρνο με πληγουρι σημερα και το απογευμα θα παμε Ανοβερο να δηλωσουμε τον μικρο στο προξενειο και μετα για καφε με μια φιλη που μενει εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες τι κανουμε?????

εγω εφτιαξα καφεδακι κ εκατσα καλυτερα που τα κανα χτες σημερα τα απολαμβανω...ο χαρακης θα φαει στη γιαγια κ θα παω να τον παρω!!!!!!!!

ιωαννακη μου χτες ολο κολλαγε κ δεν μπορουσα να μπω αλλο!!!!!!!!!!να ξεκουραστεις οσο μπορεις γιατι μην ξεχνας μετα θα εχεις το σπαιντερμαν κ τοπ μπατμαν στο σπιτι :lol::lol::lol::lol:

ασπακι τι κανεεις??τα παιδια???

βικακυ αν το φαγα λεει μια χαρα το κατεβασα πως εισαστε σημεραα???

ρια να ερθω να μου κανεις το τραπεζι? :lol::lol::lol:

αντριαννα μου τι κανεις??αχ θα τρελαθω ο νικολας θα πει ποιημα φανταζομαι συγκινηση οτν τον δεις...τι κανει το μαρακι κ ο θανασακης??

ελενακη δοξ το θεο μια χαρα στειλε 2 κρεπουλες κ απο εδω

θελω να παω λαικη αλλα βρεχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααααααα

τι κανετε κοριτσουδια????

εδω βρεχει σημερα και ειμαστε μεσα με τον μικρο και παιζουμε

μαλλον παιζει μονος του,εχει παρει τον πλαστη και κανει πως μαγειρευει :lol::lol::lol::lol:

εγω τις δουλειες μου τις τελειωσα και ειμαι αραχτη

φεεεεετααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αναστασιαααααααααααα τι ωραια οταν δεν εχουμε δουλειες κ καθομαστε :D:D:D

κ ο χαρης ολο κανει οτι μαγειρευει μαγειρα τον βλεπω κ εκεινο :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαριέμαι αφάνταστα σήμερα!!!!!!!!!!!!!

Μάλλον φταίει η βροχή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βικχαρ σου το κάνω το τραπέζι άνετα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μια μέρα θα σας βγάλω φώτο την κουζίνα πριν μαγειρέψουμε με την Ανδριάνα και μία μετά για να γελάσετε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι μου ασε με το ποιημα..κουκουβαγια εχω γινει!!! :lol::lol: κ τα μικρουλια καλα ειναι!!εδω χοροπηδανε!!τους εχω βαλει παιδικα τραγουδακια!!! :D κ χορευω κ γω σαν χαζη με τους mazoo and the zoo!!!!!μωρε πολυ ανεβαστικα τραγουδακια παντως!!!! :D εσεις τι κανετε??ο χαρακης???

κοριτσια οσο για το μαγειρεμα κ γω δενε χω παραπονο!!!εχουν ενα μεγαααλοοο πλαστικο κουτακι κ εχουν βαλει μεσα ολα τα δωρακια απ'τα kinder αυγα...που πιστεψτε με δεν ειναι λιγα!παιρνουν κατσαρολες,κουταλες,μπολ,τα βαζουν ολα μεσα κ...τα μαγειρευουν!!!κ μετα φυσικα ποιος τα τρωει??/εγωωωωωω!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: κ κανω οτι ειναι κ νοστιμα!!μιαααμμ μιαααμμμ!!!!!!! :lol::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ειναι αγαπημενη στη γιαγια κ στο παππου ειναι θα παω να το παρω μετα...

καλα κ μεις μια απο τα ιδια οταν ερθουν η σειρα τους για ποιημα εχει ενα πεσει πολυ κλαμα :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες τι κανετε βλεπω αρχιζουμε και μαζευομαστε πολυ χαιρομαι :D

Και εδω ο καιρος σημερα ειναι χαλια ψιλοβρεχει και ειναι ξενερωτα :(

Αντριανα ποιηματακι θα πει ε?αχ τι ωραια τι συγκινηση εγω οταν βλεπω την αδερφουλα να λεει στο

νηπιαγωγειο ποιηματα συγκινουμε πολυ με τον γιο μου θα τρελαθω :D

Βικουλινι πως εισαι σημερα?

Τρελη μου μαγερισσα αραζεις ε?καλο το παγωτακι?

Ρια τελικα με την φλογερα τι εγινε η μαλλον με την θηκη?

Αναστασια Ασπα Τονιες Τζοανακι και οποια αλλη ξεχναω την καλημερα μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια με το ποιημα ειναι απιστευτα!!!!!οταν ειναι η σειρα του δικου σου παιδιου να πει,πας μπροστα μπροστα,ξεπεταγεσαι με μια καμερα στο χερι κ ξεχνας οτι ειναι κ αλλοι γονεις εκει!!νομιζεις οτι ειναι μονο το δικο σου κ μονο το δικο σου το λεει πιο ωραια!!!!!! :lol::lol: κ φυσικα θελει προσοχη με την καμερα,γιατι θολωνουν τα ματια με τα δακρυα!!!! :roll::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια μου!!! :-*

Με εχει ξυπνια απο τις 4:30 το σκατο!!!!Και ξυπνησε και τον Αλεξ απο τις 7!!!! :o:twisted:

Μα τι σκατα κανω και βγαζω αυπνα παιδια;;;;;;!!!!!!παραλιγο να το πνιξω!!!!! :o

Ευχαριστω ρε κοριτσακια μου για τη συμπαρασταση!!! :YMHUG::YMHUG: Ανδριανα μου τη βαζω ακομη στο στηθος ποτε ποτε αλλα καθε φορα απογοητευομαι που δε θελει και με παιρνει το παραπονο... :cry::cry:

Λενακι κι εσενα η μικρη δεν ηθελε στηθος; γιατι ρε γαμωτο να το παθαινουν αυτο ομως;;;; :cry::cry: σιγουρα το συμαντικοτερο ειναι να ειμαστε εμεις καλα,αλλα ειναι να μη σε πιανει απογοητευση;;; ακομη και το πονο αντε εσφιγγα τα δοντια και το υπεμενα αν ηταν να θηλαζε για 1-2 ωρες και να κοιμοταν μετα να ηρεμουσα λιγο,αλλα δε κοιμοταν καθολου και ηθελε να ειναι στο στηθος ΟΟΟΟΛΗΗΗΗ μερα!!!ποσο να αντεξω ρε πουστη μου!!!!και να εχω και τον Αλεξ σε κατασταση εκτακτου αναγκης! :cry:

Αααα Λενακι εχεις την ιδια μερα γεννεθλια με τον αντρα μου!!!! :D

Βικουλινι σα να βγαινουν απο το στομα μου αυτα που λες!!! :?

Βικαρα ρε συ να βαλουμε μπροστα το θεμα της υιοθεσιας απο τη μαμα σου που λεγαμε;;;;ΖΗΛΕΥΩΩΩΩ!!!! :lol::lol::lol:

Ρια φανταζομαι το μετα της κουζινας....εμεις θα γελασουμε αλλα εσυ μαλλον θα κλαις ε;;;; :lol::lol:

Αναστασια φιλια στο Σπυρακο!!! :-*

Παλι κλαιει ρε γαμωτο!!!απο τις 4:30 δεν εχει ξανακοιμηθει μα ειναι δυνατον;;;;;;;;;!!!!!!! :((:((:((:((:((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρελη μου μαγειρισσα καλα ειμαι.....εδω στον αγωνα για το μεροκαματο :lol::lol:

Αντριανα εχεις απολυτα δικιο αχ ποτε θα ερθει και η σειρα μας να το ζησουμε αυτο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονια μου γλυκια κρητικοπουλαααααααα σε γουσταρω γιατι δεν χανεις ποτε το χιουμορ σου :lol::lol::lol::lol:

καλε ναι ας το βαλουμε κ να ξερεις οτι δεν εχει τοσα διαδικαστικα ουτε χαρτια ουτε τιποτα :lol::lol::lol::lol::lol:

τι να κανεις ρε βασω γαμησετα καθε μερα στον αγωνα της βιοπαλης!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΒΑΣΟΥΛΑ!!

ΕΓΩ ΚΡΥΩΜΕΝΗ :(

Κ ΕΔΩ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΧΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΝΤΟΣ!

ΑΝΤΡΙΑΝΑ ΤΕΛΕΙΑ Η ΦΩΤΟ ΣΑΣ!!!ΦΑΙΝΕΣΤΕ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ!!! ;)

ΒΑΡΙΕΜΕ ΖΑΛΙΖΟΜΕΕΕΕΕΕ....ΤΙ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ;;;

ΕΓΩ ΦΑΚΕΣ Κ ΦΤΙΑΧΝΩ Κ ΕΝΑ ΧΤΑΠΟΔΑΚΙ ΠΑΛΙ ΞΥΔΑΤΟ ΓΙΑ ΜΕΖΕ :lol::lol:

ΒΙΚΑΡΑ;;;;;;;

ΡΙΑΑΑΑ;;;

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ;;

ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΖΙΝΙΚΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!!! :lol::lol: ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΦΤΙΑΧΝΩ ΓΛΥΚΟ Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕ ΤΗ ΜΑΡΙΣΑ...ΣΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΑΝΙΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΤΩ ΜΕ ΑΛΕΥΡΙ :lol::lol::lol::lol::lol: ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχ τι λετε καλε ποιο ποιημα να περιμενω??????

εγω μολις μιλησει θα κανω παρτυ :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

το φαγητο του μικρου τελειωσε

σπανακορυζο θα φαει σημερα

παμε να δουμε την μαρια στο αλτερ

του αρεσει πολυ του μικρου

καλε θα σταματησετε λιγακι να υποβαλω κι εγω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΝΙΑ ΜΟΥ ΑΣΤΑ...ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ...

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΡΧΗΣΕΙ ΠΑΛΙ Κ ΠΕΦΤΩ ΑΡΚΕΤΑ...ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΕ ΡΕ ΓΜΤ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΟΝΤΑ ΚΟΝΤΑ....

ΑΣ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΡΙΑΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ 3...ΟΤΑΝ ΞΕΠΕΤΑΧΤΟΥΝ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...

ΤΙ ΕΧΕΙ ΡΕ ΤΟΝΙΑ Κ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΕ;;;;;;;ΜΗΠΩΣ ΠΕΙΝΑΕΙ;;;ΜΗΠΩΣ ΠΟΝΑΕΙ;;;;ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.... :roll: ΔΡΑΜΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΝΙΩΘΩ...ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΜΩΣ... :?:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::-*:-*:-*:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακυ ο χαρης θα φαει στη γιαγια κ ο νικος στο σκαφος οποτε δεν μαγειρευω τιποτα απεργω κ εγω σαν τους δημοσιογραφους :lol::lol::lol::lol::lol::lol: εσυ τι θα φτιαξεις??

αναστασιαα :lol::lol::lol::lol: κ εγω το παθαινω να παταω υποβολη κ να μην μπορω με τις πολυλογουδες :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...