Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια και καλή σαρακοστή. Μετά από 3 αποβολές μέσα σε 7 μήνες, είμαι και πάλι έγκυος!

Το πρόβλημα είναι οτι δε νομίζω να πάει καλά και αυτή τη φορά... Η χοριακή μου ήταν 522 στις 28.02, 850 στις 03.03 και 1952 σήμερα.. :(

Επιπλέον έχω πάρα πολύ λίγα καφέ υγρά. Τί πιστεύετε; Υπάρχει πιθανότητα να πάνε όλα καλά; Είχε καμμία σας το ίδιο πρόβλημα με μένα; Η χοριακή ανεβαίνει πάρα πολύ αργά.. Βοηθήστε με κορίτσια σας παρακαλ.ω, αν ξέρετε κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελια το καλο ειναι οτι ανεβαινει....απο σ ενα εξαρτατε αν θα συνεχισει...σκεψου λιγο θετικα κ ανεβα λιγο το καλυτερο ειναι να βγεισ να ξεχαστεισ καθε φορα ειναι διαφορετικη μην σκεφτεσε τη ειχεσ παθει ...το ψυχολογικο ειναι πολυ ασχημο πραγμα ....κατσε ξεκουρασου κ χαιδεψε κυλιτσα κ απολαυσε το ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καπου ειχα διαβασει πως δεν ειναι αναγκαιο να διπλασιαζεται ακριβως!Εμενα μια χαρα μου φαινονται τα νουμερακια σου!Εχουν δικιο τα κοριτσια,σκεψου θετικα!Με τον γιατρο σου μιλησες;

Αληθεια που την εκανες σημερα την χοριακη που ηταν αργια;

Ολα καλα θα πανε και να δεις που αυτη την φορα θα παρεις αγκαλιτσα το πιο γλυκο πλασματακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες. Με έχει πιάσει απελπισία, και νομίζω οτι όλα πάνε στραβά. Μέσα σε 8 μήνες είχα 3 παλλίνδρομες, και επιπλέον πριν απο 7 μήνες χάσαμε τον κουνιάδο μου, 28 χρονών λουλούδι.. Τώρα βλέπω πως και αυτή η εγκυμοσύνη μάλλον θα καταλήξει όπως οι άλλες και είμαι πολύ χάλια. :cry: :cry:

Πιστεύω στο Θεό και προσπαθώ να αντλώ δύναμη απο Αυτόν. Εχω παρακαλέσει πάρα πολύ, κλαίγοντας να μη μου πάρει και αυτό το μωρό.. Δεν αντέχω άλλο θάνατο, γιατί πρέπει να μου πηγαίνοθν όλα χάλια; Εχω κάνει όλες τις εξετάσεις, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Εχω και ένα παιδί από πριν. Γιατί μου συμβαίνει αυτό;; Αύριο έχω ραντεβού στον γιατρό και θα μάθω αν αυτή τη φορά θα πάει καλά η όχι.. Αχ κορίτσια, δεν αντέχω να το περάσω αυτό για τέταρτη φορά. :cry: Συγνώμη που σας κούρασα. Εύχομαι καμμία να μη περάσει τα δικά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μη σκεφτεσαι αρνητικα κανεις κακο στο μωρο σου σου ευχομαι ολα να πανε καλα κ να εχεις μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη ;) τι εξετασεις εκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα έχω κάνει εξετάσεις ορμονικές, γονιδιακές, για θρομβοφιλία, για τοξόπλασμα και μικροβιακές. Για ηπατίτιδα, ειτζ, και ίσως κάποιες άλλες που δεν μου έχουν πει. Ολα βγήκαν μια χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re koritsaki m iremise!

min prodikazeis ta pragmata!perimene na pas sto giatro s!na xeis pisti kai na skeftesai thetika kai ola tha ginoun!

min stenaxwriesai, diskolo to xerw alla perimene na deis pws tha exelixthoun ta pragmata!iremia panw apo ola!

ama exeis psaxei to thema k dn uparxei kt organiko tote einai thema xronou, e?

ara twra iremise, proseuxisou,xaidepse tin koilitsa s kai tha rthoun ola volika!

filakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BΡΕ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ...ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΛΕΣ 'Κ ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΑΤΗΘΕΙ! ' Ε ΤΟΤΕ ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ :roll::roll:

ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΟΥ ΣΤΗΝ ΤΩΡΙΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΙΝΗ ΣΟΥ ...ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΠΤ ΤΟΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΦΤΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...ΚΑΤΣΕ ΗΡΕΜΙΣΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙΣ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΤΑ ΨΑΛΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΟΟΟΟΟΟΟ ΑΝΤΕ :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα μου, σε καταλαβαινω απολυτα, αλλα προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη.

Η τριτη χοριακη που εκανες σε σχεση με τη δευτερη ειναι πιο χαμηλα απ'οτι θα πρεπε, αλλα αυτο ακομα δεν σημαινει τιποτα. Εχεις κανει υπερηχο; Έχει φανει κατι; Τι λεει ο γιατρος σου;

Παντως εγω πιο πολυ απ'οτιδηποτε αλλο, ηθελα να σου πω, διαφωνωντας με καποια αλλα posts που ειδα, οτι σε καμια περιπτωση το αγχος σου και ψυχολογια σου, σε αυτη τη φαση δεν βλαπτουν την αναπτυξη του εμβρυου!!! Στο λεω γιατι ειχα κι εγω μια παλινδρομη πριν απο ενα μηνα και ταλαιπωρηθηκα με τετοιες σκεψεις αρκετα. Οι γιατροι κατηγορηματικα το διαψευδουν κι εχουν δικιο!

Κοριτσια, θερμη παρακληση...οταν μια κοπελα αντιμετωπιζει πιθανοτητα παλινδρομης ειναι αυτονοητο πως θα εχει αγχος...ας μη της δημιουργουμε και τυψεις...

Ελπιζω να μην παρεξηγηθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κοπελια απο την μια τησ λεσ να ειναι ψυχρεμη κ απο την αλλη οτι δεν επιρεαζεται απο το αγχοσ....... :shock::shock:

ειναι δυνατον το αγχοσ να μην επιρεαζει ...λιγεσ αποβολεσ επιρεαζοντε απο το αγχοσ ...το αγχοσ ριχνει το ανοσοποιητικο κ χιλια διο μπορει να συμβουν .....απο να πεσει η πιεση να παθεισ κριση πανικου μεχρι κ ζαχαρο οπωσ μια φιλη μου οταν εδινε εξετασεισ κ τριπιετε εδω κ 15 χρονια κ εσυ λεσ οτι δεν παθαινεισ τπτ....δεν λεω οτι αυτο φταιει αλλα επιρεαζοντε πολλα στον οργανοσμο μασ...εγω επαθα αγχοδεισ καταθληψη κ ημουν με ηρεμιστικα κ αντικαταθλιπτικα για ενα χρονο απο τι το επαθα ...

κ ποιοι γιατροι ειναι αυτοι που λενε οτι δεν επιρεαζει απ τη στιγμη που οι εξετασεισ ολεσ ειναι καλεσ τι αλλο μπορει να φταιει?εμενα κανενασ γιατροσ δεν μου ειπε να αγχονομε κανει καλο!

κ με αυτα που τησ εγραψα θελω να την ταρακουνησω κ οχι να τησ δημιουργησω τυψεισ

αυτα κ ελπιζω κ εγω να μην παρεξηγηθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κοπελια απο την μια τησ λεσ να ειναι ψυχρεμη κ απο την αλλη οτι δεν επιρεαζεται απο το αγχοσ....... :shock::shock:

ειναι δυνατον το αγχοσ να μην επιρεαζει ...λιγεσ αποβολεσ επιρεαζοντε απο το αγχοσ ...το αγχοσ ριχνει το ανοσοποιητικο κ χιλια διο μπορει να συμβουν .....απο να πεσει η πιεση να παθεισ κριση πανικου μεχρι κ ζαχαρο οπωσ μια φιλη μου οταν εδινε εξετασεισ κ τριπιετε εδω κ 15 χρονια κ εσυ λεσ οτι δεν παθαινεισ τπτ....δεν λεω οτι αυτο φταιει αλλα επιρεαζοντε πολλα στον οργανοσμο μασ...εγω επαθα αγχοδεισ καταθληψη κ ημουν με ηρεμιστικα κ αντικαταθλιπτικα για ενα χρονο απο τι το επαθα ...

κ ποιοι γιατροι ειναι αυτοι που λενε οτι δεν επιρεαζει απ τη στιγμη που οι εξετασεισ ολεσ ειναι καλεσ τι αλλο μπορει να φταιει?εμενα κανενασ γιατροσ δεν μου ειπε να αγχονομε κανει καλο!

κ με αυτα που τησ εγραψα θελω να την ταρακουνησω κ οχι να τησ δημιουργησω τυψεισ

αυτα κ ελπιζω κ εγω να μην παρεξηγηθω!

Μα καλα για τι αγχος μιλαμε; Ενταξει και εμφραγμα μπορει να παθει καποιος απο το αγχος, δεν αντιλεγω. Αλλα για τετοιες υπερβολες μιλουσες; Δεν το καταλαβα. Παντως, εαν δεν μιλαμε για ακραιες καταστασεις, το αγχος ειναι μια φυσιολογικη αντιδραση σε περιπτωσεις κινδυνου και δεν προκαλει ολα αυτα τα φαινομενα. Οταν δε, συμβουλεψα ψυχραιμια το εκανα για την ιδια πανω απο ολα...

Οσο για το θεμα των γιατρων, ε ναι, οι γιατροι λενε οτι σε πολυ αρχικη φαση εγκυμοσυνης υπαρχουν χιλιοι δυο απροσδιοριστοι παραγοντες που μπορει να οδηγησουν σε παλινδρομηση. Το αγχος το βγαζουν απ'εξω. Αν ηταν ετσι οπως τα λες, πολυ δυσκολα θα στεριωναν εγκυμοσυνες. Μεσα στο αγχος ζουμε ολοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giwta Norway μου καλησπέρα.....θα συμφωνήσω και εγώ με τα κορίτσια στο θέμα του άγχους και της απελπισίας.......σκέψου και μείνε στο θετικό της υπόθεσης...ότι ναι μεν αργά, αλλά τα νούμερα της χωριακής σου ανεβαίνουν...οπότε όλα πηγαίνουν καλά......μην στενοχωριέσαι........δεν είναι καλό, ούτε για σένα, ούτε για το μωράκι........πίστευε στον καλό Θεούλη και θα σε βοηθήσει κούκλα μου...σε φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εγώ βρυκολακιασα χθες το βράδυ! 🤣 Στις 5 κοιμήθηκα!  @Elk όλα να πάνε καλά με τον γιατρό και σε σένα! Θα τον ρωτήσεις και για το πότε θεωρεί ότι πρέπει να γίνει η καισαρική λογικά! Εγώ για φωλιά είδα από εκεί που λες και από jukki. Θα δω πού θα καταλήξω! @Χρύσακι τέλεια που θα πας και νωρίτερα, να σου φύγει η αγωνία! 
    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...