Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά Μωράκια 2011... Η τελική αναμέτρηση2!!!!!


Recommended Posts

καλησπερα κουκλιτσες μου.τι κανετε?εμεις πριν λιγο ξυπνησαμε και φαγαμε φραουλιτσες με λιγη ζαχαρη αχνη. μιαμ :D

και τωρα χαζολογαω στο ιντερνετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ντιοσα,απολαυσε την σοκολατιτσα σου!

Σοφια,εψαξα στο σαιτ του Μαδερκερ το Ελληνικο και το εχει 430 το καροτσι... :roll: Σιγουρα εχει προσφορα;Ειναι μολις 6.5 κιλα,πολυ ελαφρυ!

Το πρωι παλι κολλησε κ με πεταξε και τωρα καταφερα να ξαναμπω :(:(:(

Μπεμπουλινο αυτη ειναι η αρχικη του τιμη απλα αν παρεις και το καθισμα αυτοκινητου ή το πορτμπεμπε στο δινει φθηνοτερα.Παντως επειδη το ειδα σε γνωστη μου ειναι τελειο και παρα πολυ ελαφρυ οντως.Κ αυτη μου ειπε οτι ειναι πολυ ευχαριστημενη.Αλλα δεν ειναι κ απο τα φθηνοτερα που κυκλοφορουν :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον αφου σας διαβασα...

Βικυ η κοιλιτσα σου ειναι τελεια,φτου σου κοπελα μου!Κ η μπουμπου σου βεβαια!

Μαχη μου καλο γιατρο,θα περιμενουμε νεα σας αυριο!

Ευγενια η ιστορια σου ειναι οντως πολυ συγκινητικη!!

Τελεια...δε θυμαμαι τιποτε αλλο!! :lol::lol::lol::lol:

Α!για παγωτο που λετε εφαγα εχθες το βραδυ,βανιλια με σιροπι βυσσινο!Μερες το λιγουρευομουν!

Σας αφηνω,ημερα σουπερ μαρκετ σημερα!Τα λεμε το βραδακι!Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε?

Σοφία μου καλά ψώνια!!

Βίκυ φράουλες ε? Τέλεια!! Εγώ έφαγα 2 ακτινίδια.... :lol::lol::lol::lol:

Έκανα μερικές δουλίτσες... έκανα και ένα μπανάκι έφαγα και τα ακτινίδιά μου και είπα να δώ τι κάνετε... Που είστε όλες καλέ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αμε φραουλες. ωραια ηταν. τωρα πηρα το σιδηρο και την πορτοκαλαδα και σε κανα 20 θα φαω αγγουροντοματα για βραδυ. και γω εκανα ενα ξυρισματακι και περιμενω να περασει η ωρα να φαω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες..διαβασα και τα νεακια να μην χασω τπτ...παστιτσιο και εγω εφτιαξα εχτες και φαγαμε και σημερα..μια χαρα..μονο το κρεμμυδι να μην μου μυριζε καλα θα ηταν..Μαμα Νικολα διαβασα και την Ιστορια και μου θυμισε τη δικη μου..21/09 γεννησα αλλα το 2006..με πιασαν οι πονοι πηγαμε νοσοκομειο στις 7 το πρωι..ξυ-κλυ το γνωστο..μετα ορο για πονους(τα λεω εν συντομια..)μα τι ποοονους...ποναγα ηδη και μου βαζουνε τον ορο και αρχισανε οι δυνατοι...να ακουω τις αλλες να ουρλιαζουν και να λεω παναγια μου αμα εγω ποναω τωρα τοοσο,μετα ποσο θα ποναω??Ηρθε ο γιατρος και ο αντρας μου μεσα για παρεα..εγω ποναγα και εκλεινα τα ματια και το στομα να περασει ο πονος..αφου ο αντρας μου νομιζε οτι δεν ποναγα και οτι νυσταζα..ηρθανε για επισκληριδιο και με κραταγε η μαια που ηταν τοοοσο καλη ..και αμεσως περασαν οι πονοι και αισθανομουνα τοοοσο τελειαααα...πειναγα πολυ,γελαγαμε μου σπασανε τα νερα και ειχε πλακα...λεει ο γιατρος δεν βλεπω να ανοιγει ο τραχυλος για καισαρικη θα παμε...ξαφνικα ανοιγει ο τραχυλος και με τρεχουν στο χειρουργιο...με 3 σπρωξιματα στην κυριολεξια γεννησα..ξαφνικα βλεπω ενα μωρο αναποδα να κλαιει και σκεφτομαι...δεν μπορει να ειναι το δικο μου δεν το ανιωσα να βγαινει..πως ειναι δυνατον..ο αντρας μου εκει τραβαγε βιντεο...και στην αρχη δεν ηθελα..τελικα χαιρομαι που το εκανε γιατι το βλεπουμε συνεχεια..και κλαιω καθε φορα!!!Τωρα ανυπομονω για την επομενη γεννα...ολα να πανε καλα σε ολες μας και να ευχαριστηθουμε τις γεννες...το φανταστικο ητανε πως το μωρο εκλαιγε ασταματητα και με το που το βαζουνε επανω μου ρε κοριτσια σταματαει επιτοπου!!Απιστευτο..ζαρωμενο..πρισμενο...και τοοοσο μα τοοοσο ομορφο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς τα κορίτσια!!

Βίκυ μου και εγώ σε λίγο θα στίψω πορτοκάλια να πιούμε και να πάρω το σίδηρο...

Kiska ωραία περιγραφή!! :lol::lol::lol: εύχομαι και το 2ο να έρθει τόσο εύκολα όπως το 1ο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Γιελιζ...την εχω δει και εγω με τις πορτοκαλαδες τωρα...θα δω μολις ερθει ο αντρας μου μπας και μου κανει μια....βαριεμαι να σηκωθω..χιχιχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να κανω....τωρα ψαχνω για καροτσι αλλα δεν βρισκω τπτ......θελω ροζ η φουξια...ελαφρι και με τιμονι που να πηγαινει μπρος πισω..και δεν θελω σετ..πολλα ζηταω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!ωραια.εφαγα και το σοκολατακι μου για σημερα και στανιαρα. μια χαρα ολα. ωραιος ο τοκετος σοτ κισκα μου. ευχομαι ευκολοτερος στο δευτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι δεν μπορω να πω περασα καλα...μπορει να ειχα δυσκολη εγκυμοσυνη σαν αυτη που εχω τωρα αλλα απο τοκετο μια χαρα!!Λεω ετσι γενναω 100 φορες...την εγκυμοσυνη πως περναω???Λοιπον βρικα ενα καροτσι που τα εχει ολα εκτος απο το τιμονι να πηγαινει και μπροστα..αλλα τιμη δεν λεει..πρεπει να παρεις τηλ...

http://www.oneira.gr/index.php?dispatch ... ct_id=4361

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα τελεια ειναι αλλα οντος και εγω δεν ξερω χρωματα...στο γιο μου ειχα παρει πριν 5 χρονια ενα Graco με καθησματακι αυτοκινητου το οποιο κουμπονει επανω στο καροτσι και το ειχα παρει 150 ευρω..το λιωσαμε ομως..το εχω ακομα αλλα ειναι μπλε...και λεω να το εχω στο μαγαζι μονιμα να μην κουβαλαω καθε φορα καροτσι..και για βολτες και τετοια να εχω το καινουργιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστωω παρα πολυ να εισαι καλα...δεν ειναι και ακριβο..δεν θα το πληρωσω εγω...ο μπαμπας μου θα το παρει αλλα δεν θελω και κατι πολυ ακριβο μιας και το καλοκαιρι θα χρειαστω σιγουρα αλλο..στο γιο μου ετσι καναμε το καλοκαιρι ειχαμε παρει ενα απλο ελαφρι που καθετε μονο για βολτες...ααχ τι καλα χαρικα...μου αρεσει πολυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα επανέλθω στο αγαπημένο μου!!! :lol::lol::lol: δεν μπορώ τελικά να το ξεπεράσω!!

Και στο χρώμα που θές και αλλάζει θέσεις.... και καλή τιμή!!

http://www.amazon.co.uk/wheels_4_babies-presents-pushchair-PINK-BLACK-available/dp/B0037X7M7G/ref=pd_sim_sbs_by_21

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έ άμα το πληρώνει ο παππούς... δεν πειράζει να δώσει και λίγα παραπάνω!! :lol::lol::lol:

Δες και αυτό!! Πολύ ωραίο φαίνεται!

http://www.amazon.co.uk/Cosatto-Yo-Stroller-Raspberry-Pink/dp/B004DBA3CM/ref=sr_1_65?s=baby&ie=UTF8&qid=1299785537&sr=1-65

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέερααα!!!

Τι κάνετε εγκυούλες?

Εγώ σήμερα (επιτέλους) πήγα και έδωσα αίμα!! Τελείωσα νωρίς νωρίς και ήρθα στη δουλειά!! (Μαρέσει που είχα ενημερώσει ότι μπορεί να αργήσω!! :lol::lol: )

Άντε ξυπνάτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα!!!!!!

ειμαι ξενυχτισμενη και νυσταζω, με πηρε ο υπνος 3 η ωρα και αυτο στον καναπε ρε γμτ.... :(

Λοιπον τα νεα μας από τον γιατρο!!!! είμαστε 732 γρ. όλα είναι μια χαρά :D:D . Προσωπάκι πάλι δεν είδαμε γιατι ο κυριος το ειχε κολλησει στον πλακουντα και δεν φαινοτανε τιποτα. θελει να μας κανει εκπληξη μαλλον. ουτε το πουλακι το ειδαμε καλά χτες αλλά λεω δεν πειραζει...το ειδαμε πολλες φορες μεχρι τωρα και το εμπεδωσαμε.

Από την άλλη εγώ από την προηγουμενη επισκεψη 4 βδομαδες νωριτερα πηρα 3,5 κιλα :roll::roll::roll::cry::cry::cry::cry: . μολις το βλεπει ο γιατρος λεει..."ο Χριστος και η Παναγία, πηρες 4 κιλά?", απανταω κι εγώ "3,5 αλλά γιατρέ φαίνεται να πηρα τόσα??? :?:?:? "

Αρα απολογισμος +8,5 κιλά απο την αρχη. Και το θεμα ειχα πει να βαλω μεχρι 12 κιλά. Πραγμα που αποκλιεται. Βεβαια ο γιατρος δεν με μαλωσε, που ειμαι οτι μια χαρα ειμαι.

Τον ρωτησα και για τη μεση που ποναει, μου ειπε οτι εχω βαλει 15% του βαρους μου και ειναι λογικο, ασε που η σταση του σωματος ειναι τωρα λορδωση λογω της κοιλιας. Συναστησε μαξιλαρακι πισω απο την μεση οταν καθομαι.

Αν θυμηθω κατι αλλο θα σας το πω μετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...