Μετάβαση σε περιεχόμενο

Re: Ποιες (δεν)περιμενουμε περιοδο το Μαρτιο!!!!


Recommended Posts

ΜΑΡΙΑΝΑΠ ΜΟΥ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.....ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ Κ Ο ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΡΩΤΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ Κ ΕΚΑΝΑ Κ ΑΠΟ 2 ΦΟΡΕΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ Κ ΘΥΡΟΕΙΔΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΑ ΝΑ ΨΑΧΤΕΙΣ ΚΛΠ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΨΑΧΤΩ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ Κ ΜΟΛΙΣ ΒΓΗΚΑΝ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ Η ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΞΕΑΝΧΩΘΗΚΑ Κ ΜΕ ΤΙΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙΣ ΑΓΙΑΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΤΣΟΥΠ ΗΡΘΕ Κ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΑΣ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΣΑΣ ΝΕΑ!!!!!!!!!!!!ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 372
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια ,δυστυχώς δεν έχω ψάξει τίποτα γιατί την πρώτη φορά είπα οκ τυχαίο είναι αλλά να ξαναγίνει στο καπάκι;Κάποιο πρόβλημα υπάρχει.

MaDi εξέταση για μυκόπλασμα ουρεόπλασμα είχα κάνει αρχές του 2009 στον μικρό μου , από τότε δεν είχα ξανασκεφτεί να κάνω αλλά θα πάω αφού μου τελειώσει η περίοδος να κάνω,γιατί έτσι όπως μου το γράφεις μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο.εν το μεταξύ ακόμα δεν μου έχει έρθει περίοδος πότε λέτε να μου έρθει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niakoylinaki τι ωραία νέα είναι αυτά, με το καλό να δεχτείτε τα νέο μωράκι και εύχομαι και σε σένα σε εννιά μήνες από τώρα το όνειρο σου να γίνει πραγματικότητα.και εμένα η αδελφούλα μου γεννάει την άλλη Πέμπτη (40+1)ο μικρός είναι τεμπέλης και δεν λέει να βγει.

twiggy φυσιολογικά προσπαθούμε και όλο κάτι πάει να γίνει και τελικά τίποτα.Δεν ξέρω τι να ψάξω,μήπως το σπέρμα δεν είναι καλό;

me to kalo kai sthn adelfoyla soy kopela moy me kanenan pono eyxome............ :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsiakia moy ti kanete????????

ax egw eimai poly angxomenh mallon tetarth mpenw gia na moy paroyn ta aygoylakia moyyyyyyyyyyyy.....kai an ola einai ok tha kanoyme emvryometafora to savvato axxxxxxx makari panagia moy na petyxei den antexw allo .........sas filw kai sas parakalw mia proseyxoyla kai gia emena....... ;);););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LIL όπως έγραψε αναλυτικά και η ΣΙΑ σε άλλο post:

ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΟΛΠΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ

ΠΥΟΣΦΑΙΡΙΑ

ΕΠΙΘΗΛΙΑ

ΜΙΚΡΟΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥΣ

ΜΥΚΗΤΕΣ

ΤΡΙΧΟΜΟΝΑΔΕΣ

NEISSER

BLUE CELLS

AEROBIA K/A ΚΟΛΠΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ

ΕΝΑΕΡΟΒΙΑ Κ/Α ΚΟΛΠΟΤΡΑΧΗΛΙΚΟΥ

ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ ΤΡΑΧΗΛΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ

ΜΥΚΟΠΛΑΣΜΑ ΤΡΑΧΗΛΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ

ΧΛΑΜΥΔΙΑ TRACHOMATIS ΤΡΑΧΗΛΙΚΟΥ

Εγώ από όλα αυτά είχα μόνο το μυκόπλασμα ουρεοπλασμα που δεν έχει κανένα σύμπτωμα απολύτως! :shock: Αν το έχεις θα πρέπει να πάρεις αντιβίωση και εσύ και ο άντρας σου για 1 εβδομάδα. Μετά ξανακάνετε εξεταση (εσύ κολπικού υγρού και ο αντρας σου σπέρματος) και αν δεν εχει φύγει τότε ξανά αντιβίωση. Εμάς ευτυχώς έφυγε με την πρώτη. Για όλα τα υπόλοιπα που ελέγχονται σε αυτή την εξέταση δεν γνωρίζω λεπτομέριες αλλά σίγουρα είναι εξίσου σημαντικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειναι η περιοδος μου οεο???σημερα επρεπε αλλα ακομα τιποτα.

για βοηθηστε με καφε υγρα χωρις αιμα μπορει να ειναι εγκυμοσυνη???????helppppppppppppp!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΜΥ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ?ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ!!!!!!!!!!! ;););););) ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LIL όπως έγραψε αναλυτικά και η ΣΙΑ σε άλλο post:

ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΟΛΠΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ

ΠΥΟΣΦΑΙΡΙΑ

ΕΠΙΘΗΛΙΑ

ΜΙΚΡΟΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥΣ

ΜΥΚΗΤΕΣ

ΤΡΙΧΟΜΟΝΑΔΕΣ

NEISSER

BLUE CELLS

AEROBIA K/A ΚΟΛΠΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ

ΕΝΑΕΡΟΒΙΑ Κ/Α ΚΟΛΠΟΤΡΑΧΗΛΙΚΟΥ

ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ ΤΡΑΧΗΛΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ

ΜΥΚΟΠΛΑΣΜΑ ΤΡΑΧΗΛΙΚΟΥ ΥΓΡΟΥ

ΧΛΑΜΥΔΙΑ TRACHOMATIS ΤΡΑΧΗΛΙΚΟΥ

Εγώ από όλα αυτά είχα μόνο το μυκόπλασμα ουρεοπλασμα που δεν έχει κανένα σύμπτωμα απολύτως! :shock: Αν το έχεις θα πρέπει να πάρεις αντιβίωση και εσύ και ο άντρας σου για 1 εβδομάδα. Μετά ξανακάνετε εξεταση (εσύ κολπικού υγρού και ο αντρας σου σπέρματος) και αν δεν εχει φύγει τότε ξανά αντιβίωση. Εμάς ευτυχώς έφυγε με την πρώτη. Για όλα τα υπόλοιπα που ελέγχονται σε αυτή την εξέταση δεν γνωρίζω λεπτομέριες αλλά σίγουρα είναι εξίσου σημαντικά.

MaDi σε ευχαριστω ,δεν ειχα τη δυνατοτητα να μπω να κοιταξω ευχαριστω και παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΥΡΙΑΜ ΕΜΕΝΑ ΛΕΣ ΜΑΜΥ??ΣΤΑΜΟΥΛΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ ΕΒΑΛΑ ΣΤΑΜΥ ΓΙΑ ΣΥΝΤΟΜΙΑ!!! :lol::lol:

ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤΑΚΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΕΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ,ΕΒΑΛΑ ΣΚΟΥΠΑ ΚΑΙ ΕΣΚΥΒΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΣΟΥΒΛΙΤΣΕΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντε κοριτσάκια με το καλό να έχετε ευχάριστα νέα να μας ανακοινώσετε.Εμένα τελικά χθες μετά από μια βδομάδα καθυστέρησης μου ήρθε τελικά περίοδος αλλά δεν με πείραξε καθόλου γιατί εκείνη την ώρα μας ανακοίνωναν ότι η αδελφή μου έφερε στον κόσμο έναν κούκλο 52 πόντους, 2860κιλά :lol::lol::lol: .Έγινα θεία και κόντεψα να τα κάνω πάνω μου!!!!!!!από την χαρά μου :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΣΤΑΜΥ ΜΟΥ ΕΣΕΝΑ ΛΕΩ....ΕΚΑΝΕΣ ΤΕΣΤ?ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ.ΜΑΡΙΑΝΑΠ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ!!!!!!!!Κ ΜΙΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΜΕΤΑ ΤΙΝ ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΔΥΝΑΜΙΚΑ!!!!!ΛΙΤΣΑΚΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΙΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΓΙΑ 9 ΜΗΝΕΣ.....ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια κι εμένα μου ήρθε στις 4/3 παρόλο που έπρεπε να έρθει στις 14 όπως λέει η λίστα.. Σήμερα ραντεβού με τον γιατρό θα σας πω νέα αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cuando μου άντε κοριτσάκι να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα.Πότε δεν περιμένεις;

mwroudenia σε 3 μερούλες ε;μακάρι να μην σου έρθει για τους υπόλοιπους 9 μήνες .

Εγώ περιμένω να περάσει η ακατανόμαστη να πάω να δω έναν γυναικολόγο που μου έχουν συστήσει να του πω το ιστορικό μου μπας και βγάλουμε καμία άκρη.Θα του πω να μου γράψει για καλό και για κακό και τις εξετάσεις που μου προτείνατε.

elenakioo πολύ νωρίς σου ήρθε;ήταν κανονική περίοδος.Περιμένουμε νέα σου από τον γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω κανει ακομα αλλα νιωθω οτι ειμαι :D:D εχω και συμπτωματα θα παω να παρω τωρα το απογευμα και θα σας το ανακοινωσω αποψε!!!!!

μαριαναπ να σας ζησει το ανηψακι κ συντομα κ σεσενα ενα 2 νινακι!!!

μυριαμ καλα εισαι??εχεις ανακατοσουρες στο στομαχι σου ????εχω νωθω συνεχεια αιδια!!!!δεν ειμαι καλα ολο ανακατευεται το στομαχι μου.

αντε κουκλες να κοκκινησουμε ολες την λιστα αυτην την ανοιξη!!το κεφαλι ψηλα!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsiaaaaaaaa...ayrio mpenw gia na ta paroyn ta aygoylia..exw poly anxgos tha trelathw nomizw.....pws tha perasoyn oi wres kai meta h meres kai meta oi mhnes den kserw makari na pane ola kal gia oles filakia kai ayrio me pio polla nea........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑΜΥΜΑΜΥ ΕΙΧΑ ΔΥΣΠΕΨΙΑ Κ ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΥΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΝΑ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΩΡΑ.ΜΕΣΗ ΚΟΙΛΙΑ ΣΤΗΘΟΣ ΠΟΝΑΝΕ...Κ ΕΧΩ Κ ΣΥΧΝΟΥΡΙΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ!!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ Η ΚΑΝΑΝΕ ΣΠΕΡΜΕΤΥΧΗΣΗ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου καλημέρα και καλή εβδομάδα! Εγώ βρυκολακιασα χθες το βράδυ! 🤣 Στις 5 κοιμήθηκα!  @Elk όλα να πάνε καλά με τον γιατρό και σε σένα! Θα τον ρωτήσεις και για το πότε θεωρεί ότι πρέπει να γίνει η καισαρική λογικά! Εγώ για φωλιά είδα από εκεί που λες και από jukki. Θα δω πού θα καταλήξω! @Χρύσακι τέλεια που θα πας και νωρίτερα, να σου φύγει η αγωνία! 
    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...