Μετάβαση σε περιεχόμενο

Re: Ποιες (δεν)περιμενουμε περιοδο το Μαρτιο!!!!


Recommended Posts

ΠΕΝΙ ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΑΣΡΙΑΝΑΠ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!ΜΑΡΙΑΝΑΠ Κ ΜΕΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΒΓΑΙΝΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ Κ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΗ.ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΠΟ ΤΙΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΒΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΔΕΚΑΤΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 372
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια! Εμείς αύριο περιμένουμε τα αποτελέσματα από κάτι εξετάσεις για ένα μικρόβιο που μας ταλαιπώρησε τόσο καιρό και αν όλα είναι ΟΚ θα μπορέσουμε να ξαναξεκινήσουμε τις προσπάθειες μας και με τη βοήθεια του θεού να πιάσουμε το σποράκι μας. Οπότε βάλε και εμένα στη λιστα Λιτσάκι χωρίς ημερομηνία όμως γιατί ο κύκλος μου δεν είναι πολύ σταθερός και βλέποντας την ημερομηνία θα αγχώνομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ακόμα πουθενά η ακατανόμαστη !!!!!!!!Αχ μακάρι να μην έρθει ,ξουτ ξουτ ξουτ................

Τι λέτε κορίτσια να ξανακάνω αύριο τεστ;Θα δείξει.Κανονικά υποτίθεται ότι έχω πάρα πολύ σταθερό κύκλο. Αμάν χιονίζει και έξω και δεν θα μπορέσω να πάω για χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kali sarakosti koritsares mou!!!!linaki mou na sai kala koritsi mou!!!k esy syntoma eggyoula efxomai!!!!

mariannap exeis kathysterisi???an nai dokimase k abrio ena testaki k otan kalyterepsei o kairos(me ti prwti efkairia diladi)pigaine gia xoriaki!!!se emena an ola pane kala k pame gia embryometafora tha mathw to apotelsema aprilio opote balte me teleftaia sti listoula!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsares kai kali sarakosti na exoume!!peni.events kai vanessaki ti kanete exoume kanena eyxaristo?ante koritsares mou makari na mas anakoinosete ta eyxarista perimenoume nea sas!!

mariannap ti kaneis kopela mou makari na mi sou erthei i akatanomasti!!!ego leo na pas gia xoriaki eine pio axiopisti!!!filia perimeno nea kala nea!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera kopelies ti kanete????? egw eimai kala aytrio meta apo 800 monades pyregon poy exw kanei.tha paw na dw poso megalosan ta 13 aygoylakia moy eyxome na einai kala kai na megalonoyn........ante na exoyme polles anakoinosis ayton to mhna ;);););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο δεν έρχεται ελπίζω.Πριν 2 χρόνια (2009) τέτοια μέρα είχα κάνει χοριακή και ήταν θετική!!!!!!!!!

anteeeeeeeeeeeee :P:P:P:P:P:P:P:P makariiiiiiiiiiiiii na einai goyrikh h mera ayth gia esena kai na eisai pali egkyoylaaaaaaaa ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν άντεξα μόλις έκανα άλλο ένα τεστ,νομίζω πως είναι πολύ πολύ αχνό αλλά θετικό.Αχ μακάρι niakoylinaki να έχει γίνει το θαύμα και φέτος γιατί και πριν από 2 μήνες έτσι είχα δει ένα αχνό τεστ,έκανα και χοριακή (50 μονάδες) αλλά δεν ανέβηκε καθόλου και μετά από μια εβδομάδα αδιαθέτησα.

Σου εύχομαι και εσένα αύριο που θα πας να είναι καλά και τα 13 και να προχωρήσετε κανονικά και στο τέλος Μαρτίου να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα.

Αν δεν αδιαθετήσω μέχρι την Παρασκευή θα πάω για χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STAMYMAMY αν είμαι όντως έγκυος ένα έχω να σου πω: είχα βγάλει τις τελευταίες μέρες περίπου 5 σπυράκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και τώρα ακόμα έχω.οπότε μην σε παίρνει από κάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν άντεξα μόλις έκανα άλλο ένα τεστ,νομίζω πως είναι πολύ πολύ αχνό αλλά θετικό.Αχ μακάρι niakoylinaki να έχει γίνει το θαύμα και φέτος γιατί και πριν από 2 μήνες έτσι είχα δει ένα αχνό τεστ,έκανα και χοριακή (50 μονάδες) αλλά δεν ανέβηκε καθόλου και μετά από μια εβδομάδα αδιαθέτησα.

Σου εύχομαι και εσένα αύριο που θα πας να είναι καλά και τα 13 και να προχωρήσετε κανονικά και στο τέλος Μαρτίου να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα.

Αν δεν αδιαθετήσω μέχρι την Παρασκευή θα πάω για χοριακή.

se eyxaristw para poly eyxome na einai ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++thetikotato filakiaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΤΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΠΡΑΣΠΑΘΩ 3 ΜΗΝΕΣ Κ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Κ ΜΕΤΑ ΝΑ ΛΕΩ ΤΙ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ,ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ Κ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ,

ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΣΟΥΒΛΙΣΤΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ?????????????,ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΡΙ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STAMYMAMY εμείς προσπαθούμε από το καλοκαίρι κοντά 9 μήνες.Εγώ ένοιωθα ένα βάρος (και ακόμα το έχω ) χαμηλά στην αριστερή πλευρά.Για σουβλίτσες στην κοιλιά δεν ξέρω.Πόσο χρονών είναι η μικρή σου;

Εμένα με φοβίζει πιο πολύ στο πως θα εξελιχθεί μια εγκυμοσύνη γιατί όσο να είναι τώρα υπάρχει ήδη ένα παιδάκι , που ζωή να έχει , μας έχει όλη μέρα στο τρέξιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsares mou ti kanete?mariannap mou makari koritsara mou i xoriaki sou na einai sta ipsi!!!perimeno nea sou!!!!stamymamy mou eyxomai oi souvlitses pou niotheis na eine apo ena sporaki kai na mi sou erthei i akatanomasti!!!koritsia anipomono na kokkiniso tin epomeni sti listoula mas!!!! :D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια ,litsas1 και cuando ευχαριστώ για τις ευχές.

το έκανα χθες το βράδυ (clear blue) γιατί τα άλλα που έκανα ήταν τύπου hometest και δεν έδειχναν τίποτα( σήμερα αυτά δείξανε κάτι πολύ πολύ αχνό).Θα πάω την Παρασκευή για χοριακή , μην την πατήσω σαν την προηγούμενη φορά και ελπίζω να έχουμε ξεπεράσει τις 100 μονάδες!!!!!!!!!!!

cuando μου σου εύχομαι και εσένα πολλά πολλά αυγουλάκια ......που θα οδηγήσουν σε ένα και δύο μωράκια.

litsa εύχομαι στις 26 να μας ανακοινώσεις και εσύ τα ευχάριστα!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριναπ εχω μια κορουλα 2 ετων και 4 μηνων,εμεις να δεις γλεντια στο σπιτι ηταν πολυ ησυχη μωρο αλλα τωρα εχει ξεφυγει σε ακουει καθολου και για μενα ειναι δυσκολα τα πραγματα και βεβαια πως θα παει αν ειμαι...αλλα ειπα τωρα που ακομα ειναι μικρη γιατι δεν θελω να εχουν μεγαλη διαφορα σαν αδερφια ,3 χρονια ειναι καλα,ολες τα καταφερνουν γιατι οχι και εμεις???

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ!!!ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΧΝΟ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΕΤΣΙ Κ ΜΕΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ!!!ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ Κ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΙΑΣ ΞΑΔΕΡΦΗΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΡΕΑ!!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σπέρμα έχετε ελέγξει?  Πιστεύω πως το θέμα σας είναι είτε κακής ποιότητας ωαρίων, είτε σπέρματος.. Το λέω γιατί δεν είναι μόνο η δυσκολία σύλληψης αλλά και οι παλίνδρομες και η βιοχημική που υποδηλώνουν κάποιο θέμα... Εφόσον έχεις καλές ορμονολογικές, σταθερό κύκλο, κάνεις ωορρηξίαμ έκανες σαλπιγγογραφία, τότε συνήθως μιλάμε για θέμα στην ποιότητα στο σπέρμα ή στα ωάρια.  Τα ωάρια δεν μπορείς να τα ελέγξεις,  μόνο εκ του αποτελέσματος.. Αλλά το σπέρμα είναι εύκολο. Και με μερικές βιταμίνες μπορείς να λύσεις το πρόβλημα. ή επίσης αν πχ υπάρχει θέμα στην κινητικότητα τότε με μια απλή σπερματέγχυση το λύνεις γρήγορα.. Ξέρω πως δεν θέλεις να μπεις σε περαιτέρω διαδικασίες, αλλά γνώμη μου είναι, εφόσον είναι να το προσπαθείς κάνε ένα μπαμ δυνατά και γερά, προσπάθησε το και με διαφορετικό τρόπο και αν δεν κάτσει οκ το αφήνεις. Εφόσον το θέλεις τοσο πολύ δικαιούσαι να το προσπαθήσεις και πιο εντατικά.. Και ας είναι και για 3ο.. τι σημασία έχει εφόσον το θέλεις τοσο πολύ! Για  εξετάσεις σπέρματος (με κατακερματισμό μαζί) αν μένεις θεσσαλονίκη να πας στην Λυμπέρη (https://spermogene.com/team-member/στεφανία-λυμπέρη/ πραγματικά θα σε βοηθήσει και θα σου πει τι να κάνεις.. Επίσης να ξέρεις πως δεν χρειάζεται να έρθει και ο άντρας σου μαζί.. Μπορείς απλά να πας το σπέρμα από το σπίτι μέσα σε ουροσυλλέκτη  μέσα σε 45λεπτά με 1 ώρα..  (Εγώ έτσι είχα κάνει) Από εκεί θα ξεκινούσα στη θέση σου..  Καλή επιτυχία εύχομαι!  
    • Περιμένουμε να μας πεις! Τελική ευθεία νομίζω πως έχουμε μπει κορίτσια μου όλες!!! Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!
    • Καλημέρα κορίτσια!  Κι εγώ το νιώθω από πολύ νωρίς το μωρό, από αρχές της 16ης εβδομάδας! Είναι ανακουφιστικο, ειδικά άμα σε βάζει ο γιατρός μια φορά το μήνα για υπέρηχο. Στη πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κλείσει τις 22 εβδομάδες και δεν το είχα νιώσει καθόλου! Είχε να κάνει η θέση του πλακούντα πολύ που ήταν πρόσθιος. Τώρα είναι οπίσθιος και δεν απορροφάει τις κλωτσιές 😊
    • Καλημερα κορίτσια μου! Τελικα με πήρε τηλ κ θα παω 12:40. Ναι θα σας ενημερώσω!    εγω αρρώστησα κιολας! Κρύωσα, με πονούσε κατω απο το στήθος, ο λαιμός.. δεν κοιμήθηκα καλα.. σημερα ειμαι Κάπως καλυτερα.  Εγω αντι λίκνο πήρα καλαθουνα με την βάση της γιατι είναι πανω κατω το σπιτι και θελω να την εχω κατω να μην ανεβοκατεβαίνω και στην αρχή λεω να την εχω εκεί αντι στην κούνια, αν και πήρα κ εγω φωλιά. Είναι το πρώτο μας παιδί ίσως να κανουμε κ υπερβολές.. θα δείξει..  @Elkκοριτσι μου αναμένουμε και τα δικά σου νέα! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...