Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Πέρα απ τους υπνόσακους οι οποίοι είναι κανονικοί,με χέρια,όχι πουλί μου,

τέτοιο πράγμα δεν εχω δει..

Αλλα να σου πω την αλήθεια μου,μόνο που το βλέπω με πιανει κλειστοφοβία... x_xx_x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το είδα στο you tube.

Μου άρεσε πολύ, το βρίσκω πολύ πρακτικό.

Στα βιντεάκια που είδα, αρέσει και στα μωράκια, είναι πιο άνετα απο τις πάνες αγκαλιάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το είδα στο you tube.

Μου άρεσε πολύ, το βρίσκω πολύ πρακτικό.

Στα βιντεάκια που είδα, αρέσει και στα μωράκια, είναι πιο άνετα απο τις πάνες αγκαλιάς.

τι εννοείς άνετο πουλί μου??Για ποιόν???

Κ δε ξερω αν σου εχουνε πει το αντίθετο,αλλα πλέον τα μωρά δεν τα φασκιώνουμε,

για κανεναν λόγο...Να το τυλίξεις απαλά με την κουβερτούλα ενω κοιμαται,ναι,

αλλα να το φασκιωσεις ακόμη κ με πάνα αγκαλιάς δεν υπάρχει λόγος νομίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω-πω τα καημένα!

Τα πολύ μικρά μωράκια πρέπει να μπορούν να βάλουν στο στόμα τα δαχτυλάκια τους αλλιώς τρομάζουν.

Αν δεις τα 'σημερινά' φασκιώματα, τα χεράκια είναι με τέτοιο τρόπο 'χωσμλενα' μέσα στην πάνα που να μπορεί το μωρό να βάλει τα δαχτυλάκια του στο στόμα. Τους πρώτους μήνες της ζωής του που δεν έχει καλή όραση, νιώθει ασφάλεια με τα χεράκια του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι να εγκλωβισεις ετσι ενα μωρο? η διαφορα του απ το παλιο φασκιωμα ειναι οτι βγαινει σε χρωματα... υπαρχει λογος που το φασκιωμα εχει καταργηθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω για σας εγώ πάντως αγριεύτηκα!!!:shock::shock: Πως είναι δυνατόν να βολεύονται ετσι τα μωρά??Δεν θα το επέλεγα με τίποτα.. ούτε εμένα θα μου άρεσε να με είχαν κλεισμένη εκεί μέσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To "Φασκιωμα" που ειαι βολικο για παιδια..καια υτο το πραγμα - σορυ για την εκφραση- απεχουν ετη φωτος

Η πεθερα μου "φασκιωνε" δηλαδη τυληγε ελαφρα το παιδι τη νυχτα να κοιμηθει καμια σχεση

καταρχας χρειαζεσε υφασμα καταλληλο γι'αυτη τη χριση κατα δευτερον δεν πρεπει να ειναι ποτε των ποτων σφυχτο στο λαιμο και στο στερνο και στα χερια..θελει ανα πασα στιγμη να μπορει το παιδακι με μερικες κινησεις να βγαλει τα χερακια του εξω, αλλα λιγο πιο "τυλιγμενο" στα ποδια ετσι ωστε να μην ανευει πανω και σκαλωσει στο λαιμο...κοινως θελει λογη τεχνη

Αυτο το ειδος φασκιωμα βοηθαει τα παιδια να ειναι πιο "χουχουλιαρικα" και δινει της αισθηση της αγκαλιας.

αλλα οχι και ετσι ρε παιδια..ειναι σαν....σαν...κοκορετσι το καημενο...

μπρρρρρ..

αφιστε που θυμιζει ζουρλομαδια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Αχ συγνώμη δεν ήθελα να σε τρομάξω.. ήθελα να ξέρω αν υπήρχε συγκεκριμένος λόγος που στο έδωσαν πχ κάτι από τις εξετάσεις σου που θεώρησαν ανάγκη να πάρεις ή αν σου είπαν κάτι διαφορετικό.. ναι ρώτησε τους να δούμε τι θα σου πουν.. με ενδιαφέρει και εμένα γιατί η ενέργεια μου είναι στο πάτωμα.. εχθές ήμουν να πέσω.. αν και στον προγεννητικό που έκανα γενική είχα 37.. κάνω υπομονή για την ώρα.. όπως και να έχει εσύ θα εμπιστεύεσαι και θα ακολουθείς τις οδηγίες των γιατρών που σε παρακολουθούν και ξέρουν το ιστορικό σου και τον οργανισμό σου!  Παρεπιπτόντως ρώτησε και για το ιώδιο.. θυμάμαι είχες γράψει ότι το αποφεύγεις εξαιτίας του θυρεοειδή.. δεν ξέρω τι ακριβώς θέμα αντιμετωπίζεις με το θυρεοειδή αν δηλαδή έχεις όζους ή κάτι άλλο σοβαρό.. εμένα μου είπε ο γιατρός ότι χρειάζεται στην εγκυμοσύνη για το έμβρυο και το φοβήθηκα να σου πω γιατί έχω θυροειδιτιδα hashimoto αλλά μίλησα με την ενδοκρινολόγο και μου είπε να πάρω εφόσον μου δίνει γιατί είναι σημαντικό στην εγκυμοσύνη και πως το θυρεοειδή θα τον παρακολουθούμε απλά πιο στενά και αν πάει να ξεφύγει θα το ρυθμίσουμε.. οπότε φρόντισα η πολυβιταμινη να έχει μέσα.. εσένα σου είπε κάποιος γιατρός να μην πάρεις;  @Elli13 Σε ευχαριστώ πολύ! Οπότε καταλαβαίνω κορίτσια ότι καμία σας δεν παίρνει γενικότερα βιταμίνες πέρα από μένα και την @Θέτις Κ. στο πρώτο τρίμηνο, πέρα δηλαδή από τα άκρως βασικά.. να είναι όντως περιττά άραγε..; Καλά εγώ θα ακολουθήσω τις οδηγίες των γιατρών μου αλλά απορώ.. νόμιζα ότι όλες λίγο πολύ τις "φορτώνουν" και ήθελα να κάνουμε μια σύγκριση οδηγιών για να δω και τις απόψεις των δικών σας γιατρών.. Και ήθελα να σε ρωτήσω αν είσαι vegan και σου έδωσαν σίδηρο αλλά μετά διάβασα αυτό!! 🤣🤣🤣  Και εγώ από βορρά είμαι κοριτσάκι μου αλλά την αγάπη αυτή για το καρπούζι φέτα ή σταφύλι φέτα δεν μπόρεσε ποτέ να τη δεχτεί ο ουρανίσκος μου!!! 😝😂😂😂 Ο άντρας μου πάλι δεν μπορεί να τα τρώει διαφορετικά..🤢 Από πού είσαι αν επιτρέπεται;  Αλλά έχει αλλάξει και εμένα η γεύση μου σε πολλά.. ξεκίνησε μετά την ξηροστομια (ρώτησα το γιατρό είναι μέσα στα συνήθη συμπτώματα).. στην αρχή ξεκίνησε με τα γλυκά.. που ούτε τρώω γλυκά γλυκά αλλά φάση το πρωί που έτρωγα δημητριακά ολικής με μαύρη σοκολάτα και γάλα.. πλέον δεν κατεβαίνει με τίποτα.. κάτι μπισκότα βρώμης χωρίς ζάχαρη με μαύρη σοκολάτα της βιολαντα που παίρνω το ίδιο.. δυσκολεύομαι πολύ.. φρυγανιές ολικής με ένα κουταλάκι του γλυκού μέλι που έτρωγα.. το ίδιο... Τώρα έχει 3-4 μέρες που δεν κατεβαίνει με τίποτα η σαλάτα.. και όχι τίποτα άλλο, άντε τα γλυκά δεν με απασχολούν καθόλου, ποτέ δεν τα είχα σε αγάπη... Αλλά τη σαλάτα μου πάντα την είχα σε μεγάλη εκτίμηση!!! Την κάνω και περιποιημένη περιποιημένη με πάνω από 10 διαφορετικά λαχανικά και αβοκάντο μέσα , πολύ θρεπτική.. αλλά προχθές έφαγα μια πιρουνια και πήγα να κάνω εμετό..😱😱 δεν κατέβαινε!!! Πιέζω τον εαυτό μου να φάει όσο περισσότερο γίνεται πλέον γιατί ξέρω πόσες πολύτιμες θρεπτικές ουσίες περιέχει απαραίτητες για το μωράκι.. δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ διαφορετικά.. Καλημέρα κιόλας κορίτσια μου, καλή εβδομάδα να έχουμε..!
    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...