Μετάβαση σε περιεχόμενο

Α-ΣΤΑ-ΜΑ-ΤΗ-ΤΑ μωράκια Μαίου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009 νο7!!!!!


Recommended Posts

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ναιιιιιιιιιι εννοειτε τελευταια εβδομαδα του Ιουλιου θα μπουν τα λουλουδικα......... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εχεις δικιο για την λαμπαδα...! Μεχρι τα 12 επιβαλλεται η κουταρα!!

Κι εγω δε τα λυπαμαι.. Και μονο που βλεπω την χαρα που κανει και μπαινει μες στα κουτια πεθαινω...!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Αν βρω φωτο, θα ανεβασω να τον δεις τον παιδαρο μου..! :D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φανουλα κ Κωνσταντινουλα...δεν σας πιστευω με τα λουλουδια.......πεθανα στο γελιο διαβαζοντας τα οσα γραφετε!!!!!!!!!!!!καλα την ανθοδεσμη κ γω την ξερανα αλλα το παρτερι παρτερι....ειμαι γεωπονος τρομαρα μου...καλα ρε Φανη εχεις αυλη κ δεν εχεις λουλουδια;;;;;θα σε μαλωσω....

Κ γω μη φανταστειτε τπτ σημαντικο ακομη πειραματζομαι κ μαθαινω κ οπως πολυ σωστα ειπατε ερχονται οι "κηπουροι" κ αρχιζουν οι παρατηρησεις.....

Αφηστε που αρχισα να σκεφτομαι τις ετοιμασιες για τα γενεθλια εμειναν 40 μερες περιπου...........σαν χθες μου φαινεται που σβησαμε το πρωτο κερακι!!!πωπω ρε κοριτσια σαν νερο περασε ο χρονος απιστευτοοοοοοοοοο

Κ γω εχω να ψωνισω λαμπαδα για τον βαπτιστικο του αντρα μου που εκλεισε τα 11 πολυ δυσκολη ηλικια απο περυσι του παιρνω απλη λαμπαδα κ ρουχα....μεγαλωσε πια....

οσο για τη δικη μου βαπτιστικια ενα θα σας πω ειναι πλεον φοιτητρια δεν το χω πιστεψει ακομη!!!!!

Φανη εγω θα σου λεγα να μην του παρεις παιχνιδολαμπαδα..εχει ωραιοτατες απλες κ οικονομικες για την ηλικια του......

Ρε κοριτσια ειναι ποδαρα το 25;;;;Δλδ τ αλλα αγορακια μας τι νουμ φορανε γιΑ ΠΕΙΤΕ;;;;νΑ ΞΕΡΩ αν πρεπει ν ανησυχησω....

Πολλα φιλια κ καλοοοοοοοο βραδυ να χετε............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙΑΙΑΙ Φανούλι μου,ανέβασε καλε μια φωτο να το καμαρωσουμε κ το

πνευματικό σου παιδι!!!!Εγώ την έχω στο φβ,ήταν κ παρανυφάκι μου κ ηταν βεβαια

κ στο στρώσιμο του κρεβατιού μας πριν τον γάμο!Κ νονά πάντως φοβερό συναίσθημα εεε???

Βρε Δωρούλι μου,γεωπόνος πράμμα κ δέχεσαι παρατηρήσεις απο ερασιτέχνες κηπουρούς?? :))

Κ για πες μου,την φοιτητρια βαφτιστικιά σου στα 10 την βαφτισες???Ουάου!!!!

Τώρα για το νούμερο που λες,θαρρώ πως τα πιο πολλά αγοράκια μας είναι στο

23άρι..Αλλα παρόλα αυτα,ε κάθε άλλο παρα λόγος ανησυχίας συντρέχει...

Καλό βράδυ σε όλα τα κορίτσια,παρούσες κ μηήή!!!!Μάκια!!

Υ.γ.Εχει 3-4 βράδια που η μικρη οταν την αφηνω στην κούνια για νανι κ πάω να φυγω,

κλαίει..Δε θέλει αγκαλιές κ κουνήματα,απλα να ειμαι εκεί μέχρι να κοιμηθεί,γιατι ρε γμτ??

Λέτε να μας μείνει...κουσούρι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααα Ντινακι :P:P:P !!!!Τι κανετε κοριτσακι??Η Ολινα??

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!

Μολις μπηκα,σας ριχνω μια ματια κ επανερχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανηλθα!!!Τι μου κανετε??

Χθες επρεπε να παω μαγαζι !Η μικρη με την αλλαγη της ωρας αλλαξε παλι προγραμμα :lol: !!Πεφτει για υπνο κατα τις 8:30-9 κ ξυπναει κατα τις 10-10:30, κ μαζι της κ εγω :P:P:P !!!Νιωθω ομως οτι χανω ολη τη μερα ετσι κ δε ξερω τι να πρωτοκανω :? ...

Αγγελικουλα μου μωρε καποιος το εχει ματιασει το αγορι μας!!Τι πραγμα ειναι αυτο συνεχεια αρρωστος!!!Παντως εχω να το λεω,εισαι πολυ ψυχραιμη νομιζω!!Εγω θα τα εχανα μαλλον :roll: !

Τωρα πως ειστε κοι 2??

Ντινακι μια σκεψη εκανα :lol::lol: ...μη το δενεις κομπο οτι θα εισαι η μονη αγκαστρωτη τον επομενο χειμωνα :lol::lol:;) !!!

Καλα οντως,τι πλακα εχετε με τη Φανη κ τα λουλουδια σας :lol: !!!Καλε μπειτε στο πνευμα της Ανοιξης :lol: !!!!

Εγω λατρευω τα λουλουδια!!!Φτανει να σας πω οτι σα φοιτητρια,δουλευα 3 χρονια στο φυτωριο-ανθοπωλειο του ξαδερφου μου :D:D:D !!!Τελεια περναγα τοτε!!!Εμαθα αρκετα αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν "το εχω" παντα...εχω ξεκανει κ εγω ποοολλες γλαστρες :?:lol: !!!

Δωρουλα μου ωστε γεωπονος ε???Μου λυθηκε η απορια,δε θυμομουν !Αμα χρειαστω καμια βοηθεια ξερω που θα απευθυνθω :P !!

Καλε κ εμενα μεγαλο μου φαινεται το 25!!Ουαου!!!Ειναι κ αγορι ομως βεβαια,θα γινει κ ψηλο αντρακι,μια χαρα!!Εμεις προχθες που τις δοκιμαζα ολατα παπουτσια,ακομα κ τα 20αρια εχουν περιθωριο..τι να πω,μπορει κ το 19 να ειναι το κανονικο νουμερο,αλλα τετοιο δεν εχουμε :lol: (μονο 1 καλοκαιρινο περσινο).

Τι αλλο???Κολλησα :roll: !!!

Χρυσα,Καρολ,Νινινα,Μαρακι,Ζαιρα,Χαρουλα,Αντρουλα,Ιφ...ολακαλα???Τα ζουζουνια σας??

Α κατι λεγατε για λαμπαδες...εμενα ο βαφτισιμιος μοιυ ειναι 4,5!Θα παρω την κουμπαρα μου να τη ρωτησω τι θελει ο μικρος κ να βγω να κοιταξω κ για ρουχα κλπ!Πρεπει να μη το καθυστερησω πολυ ομως γιατι θα τα στειλω Καλυμνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε ξεχασα!!!!!!!!

Φανηηηηηηηηηη συγχαρητηρια για το νεο δοντακι :D:D:D:D !!!!!Ειδες????????

Αντε με το καλο κ τα επομενα!!!

Κ εγω θελω να δω αν εβγαλε κανενα ακομα αλλα δε με αφηνει με τιποτα η σκατουλα!

Χρυσουλινι μου νομιζω πως τα περισσοτερα αγορακια,ειδικα οταν ειναι μικρα,ειναι ετσι αβουλα κ καλοκαγαθα!Μετα ξεπεταγονται!Ειναι κ που τα "παιρνει" βεβαια,να γινουν διεκδικητικα!

Τα κοριτσακια συνηθως ειναι πιο τσαουσες απο κουνια :lol::lol: !!!

Ο ανηψιος μου(του αδερφου μου) βρισκει παντα το μπελα του απο τα λιγο μεγαλυτερα...οτι θελουν τον κανουν τον καημενο κ δε λεει κ τιποτα!Οταν ειναι με την Αφροδιτη δε της αφηνει τιποτα να παιξει,ολα δικα του!Της εχει ριξει κ κατι σπρωξιες :? ...βλεπει οτι εκει τον παιρνει ;) ...για τη ωρα :lol::lol: !!!

Παντως η δικια μου δεν εχω βγαλει ακριβες συμπερεσμα ακομα για το τι ειναι :-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελιες!!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε?εγω καλα ..τωρα γιατι πριν λιγες ωρες εχασα και τα 32 μου χρονια απο τον φοβο μου...εκλεισε η μικρη την πεθερα μου εξω απο το σπιτι :shock::shock: και εμεινε η λυδιαμονη της μεσα πανω απο ενα μισαωρο...μεχρι να παει η μανα μου απο τη δουλεια στο σπιτι... τα χρειαστηκα κοριτσια... :(:( ευτυχως της μιλαγε απεξω και της ελεγε διαφορα...ωστε να την ηρεμει...

ουφ..αυτα..

εσεις τι νεα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες...αρκετες απουσιουλες διαπιστωνω.............

καρολ, φανταζομαι τι περασες....εγω ομως την ειχα παθει χειροτερα 2 φορες που ο μικρος εκλεισε την πορτα κ με κλειδωσε απ εξω.......τα 100 χρονια εχασα μεχρι να παω στη μαμα μου να παρω κλειδι.....ειχα εφεδρικο στο αυτοκινητο αλλα ηταν κ αυτο κλειδωμενο...απο τοτε πηρα τα μετρα μου....αστα να πανε....

Κωνσταντινα, κ μενα καπως ετσι ξεκινησε με τον βραδυνο υπνο κ σταματησε να κοιμαται μονος, δεν θελω να σ επηρεασω αλλα εγω δεν καταφερω να τον ξαναβαλω να κοιμηθει μονος εκτος απο ελαχιστες πλεον φορες.....Προσπαθησε οπως μπορεις να μην τηνμαθεις γιατι ειναι ζορι να κοπει...

Οσο για την βαπτισιμια μου ναι 11 κ κατι ημουν οταν την βαπτισα κ αυτο ενος ετους κ εκλαιγε κ πολυ ηταν δραματικη εμπειρια ομολογω!!!!!!Αλλα τωρα ειναι μεγαληηηη κοπελα κ την καμαρωνω!!!!!!

Στελλιτσα, ναι γεωπονος ειμαι αλλα σου ευχομαι να μην χρειαστεις την συμβουλη μου!!!!!

Καλε μια χαρα κοιμαται η μπουμπουκα μπραβο της να χαιρεσαι θα ελεγα......

ΠΟυ ειστε οι υπολοιπες;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρολ..... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: τι λαχταρα πηρες κοριτσακι μου..... :o:o:o:o:o:o:o

Τελος καλο, ολα καλα ομως... Δε φτανει η μικρη να ανοιξει την πορτα? Και σε μας εχει τυχει πολλες φορες να βγω στο μπαλκονι και αν μου κλεισει την εξωπορτα στα μουτρα, :lol: , αλλα της λεω "τεντωσε τα χερακια και ανοιξε την μαμα" και ανοιγει.. :D

Πως να αφησεις κλειδια εξω ρε κοριτσια... δε γινεται με τοσα που ακουμε.. εδω που ειμαστε κλειστη κοινωνια παντα μεσα τα εχω.. Δεν ξερεις απο που θα σου' ρθει...

Στελλιτσα.. ξεφαφουτιαζουμε σιγα-σιγα!! :D:D:D:D:D:D:D

Μεχρι το καλοκαιρακι πιστευω να εχουμε 7-8 δοντια..!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Λες και ειναι βεφος πια... Τι δοντια ηταν αυτα... :lol::lol::?:?:?:?:?:?:?

Κι εσυ αντρακι εχεις βαφτισμενο..? Τι καλα!!!!!!!!

Ντινακι μου εβαλα φωτο στην ομαδα του μικρου, που ειναι απο 2 χρονια πριν, κατι Χριστουγεννα! Ειναι μεσα στο κουτι απ' το παιχνιδι που του ειχα παρει.. :D:D:D:D:D:D

Οντως.. αλλο συναισθημα να εισαι νονος.. :D Πνευματικος γονιος.. :D

Οσο για την Ολινα και τον υπνο.. απλα κατσε μαζι της.. Δωστης οτι ζητησει.

Φαση ειναι και θα περασει. Εχεις ενα τοσο καλο και βολικο παιδι στον υπνο, που ειναι αμαρτια να μη της κανεις το κεφι...Να της δωσεις πολλα πολα φιλακια..

Φιλια και στις υπολοιπες!

Αγγελικη, Δωρουλα, Ζαιρα, Ιφιγενεια, Κατερινα, Μαρια, Χαρουλα, και οποια αλλη ξεχναω! :D

.. Πως θα ξεκινησω χοντρες δουλειες πες τε μου....

Ολα ειναι μες στο μαυρο τους το χαλι... :oops::oops::oops::oops:

Οσο σκεφτομαι οτι ερχεται Πασχα και δεν εχουμε παρει φραγκο απο ...πριν τα Χριτουγεννα :o ... θελω να τα παρατησω ολα και να κατσω απο τωρα σπιτι μου... :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δωρουλα και Φανουλα την αγαπη μου και τα φιλια μουυυυυυυυυυυυυυ :-*:-*:-*

παω να κανω μαμ ρυζακι με κιμα..μιαμιιιιιιιι...και 4 ηωρα την κανω...θα παω για καφεδακο...παπιομανας day!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλε που ειστε οι υπολοιπες????????συμπεθερουλα,μαρακιιιιιιιιιι ,ποπιτσα,αγγελικουλα.,Κωνσταντινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κ εγώ....!!!

Στελλίτσα μου γλυκιά σε καταλαβαίνω τόσο πολύ!Κ η Ολίνα τέτοιες ωρες ξυπνάει

(κ μαζί της κ εγώ) κ μετα τρεχω πανικόβλητη γιατι μέχρι να της δώσω το γάλα της,να την

αλλάξω,να την ντύσω,να φάω κάτι κ να πιω καφέ πάει 11μιση σιγουρα κ τι να προλάβω μέχρι

τις 2 που έρχεται ο Κ σπίτι??? :-ss Υπναρούδες!

Φανούλα μου έχεις δικιο μωρε...Δε με παίδεψε καθόλου το κοριτσάκι μου με τον ύπνο

κ τωρα παραπονιέμαι...Αυτό θα κάνω..θα ειμαι δίπλα της όσο με χρειάζεται κ είμαι

σίγουρη πως θα επανελθει..χθες ειδα οτι έσκασε κ ο 3ος κυνόδοντας κ είναι έτοιμος κ ο

4ος,μαλλον τραβαει ζόρι το πουλί μου,ε εντελώς ανώδυνα θα το περνούσαμε?

Ο βαφτιστικός σου είναι γλύκααααας!!!!!!!!!!!!!!!!Τον είδα!!!!!!!!!!!!!!

Είδες που τζάμπα ήταν το άγχος σου?Ενα ενα τα δοντάκια θα κάνουν την εμφάνισή τους! :D

Δωρούλα μου η μικρή μου έχει ξαναπεράσει παρόμοια φάση οταν αρρώστησε,αλλα ευτυχως

επανήλθε!Ελπιζω να το ξεπεράσει κ τώρα!

Καρολ άσε,είναι τρομερα αγχωτικό κ μονο που το σκεφτομαι..κ η δικιά μου,είναι η χαρα της

όταν μας βλέπει είτε στο μπαλκόνι είτε στην εξώπορτα να τρεχει να σπρώξει την πόρτα..

το βρίσκει τρομερά αστείο!!!Γι αυτο κ ποτέ δεν βγαινω ούτε για 1 μέτρο εξω απ την εξώπορτα

χωρίς κλειδί,κ επειδη φτανει το χερούλι της μπαλκονόπορτας πια κ μπορει να το κατεβασει

κ να με κλειδώσει απ έξω,πριν βγω στο μπαλκόνι,κατεβαζω το χερουλι ετσι ωστε να μη

μπορει να κλείσει καλά κ κυριως,να μη μπορει να με κλειδωσει!Να πεις την πεθερά κ την νταντα σας

να το προσέχει πάρα πολύ αυτό!!!Σκέψου να μην ειχε η μαμα σου κλειδι...απαπαπαπα..!!! x_x

Παω να αραξω κ εγώ λίγο!!!!

Φιλάκια πολλάάάά πολλά σε όλεεεεεεεεεεςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nτινακι ημουν -σχεδον- σιγουρη οτι η Ολινα δε θα γκρινιαζε χωρις λογο και ειδικα στον υπνο.

Καντε λιγη υπομονη αγαπες μου να τελειωσουν τα δοντια να βρειτε τους παλιους ρυθμους σας.

Τουλαχιστον δε θα την εχεις ετσι μες στο κατακαλοκαιρο...

Ααααα να πεις στον Κ να γυριζει σπιτι λιγο πιο μετα... :lol: Οτι θελουν οι γυναικες του.. :D:D:D

Ξαναφευγει και απογευμα μετα ε? Δυσκολα ωραρια, αλλα τι να κανεις... :roll::?:?

... Η Αναστασια εκανε κακα στο χαλι........ :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σηκω-κατσε στο γιο-γιο της εφυγε το κουραδακι στο χαλι.. Ευτυχως ηταν ξερο... :lol::lol::lol::lol: ... Δεν καθεται να της βαλω παμπερς. Μου εχει αναψει τα λαμπακια σημερα.. Τσιριζει και λεει "ντεν τελω" "κακο μπαμπαμπινο"..

Ε! Ναι μη μας χεσεις και ολο το σπιτι ομως φιλεναδα...!

Χθες κατουρησε στον καναπε.. :evil::evil::evil::evil:

Δεν εχω υπομονη κοριτσια... Δεν εχω... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέραααααα κορίτσια μουουου!!!!!!

Τι κάνετε?

Εμείς πολύ καλά,τελικά Φανούλα μου χθες κοιμήθηκε μια χαρά,μόνη της!Τζάμπα

η γκρίνια μου...

Πήγαμε το απόγευμα εδώ δίπλα σε μια παιδική χαρά,το παιδάκι μου το καταχάρηκε!!!

Κάναμε τσουλήθρα,κυνηγηθήκαμε,κάναμε κούνια,τραμπάλα,έπαιξε με άλλα

παιδάκια!!!Κουβαλητή την πήρα για να φύγουμε,δεν ήθελε με τίποτα..αλλα ε ειχε

πάει πια 8 η ώρα,είχε σουρουπώσει κ ήθελα κ να σιδερώσω κ κανα ρούχο!!

Υπέροχο οικογεινειακό απόγευμα!

Φανούλα μου καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου,γιατι να ναι καλοκαίρι να μην έχεις

στρωμένα,σφουγγαρίζεις το πάτωμα με μπόλικη χλωρινη κ τελείωσες!!Τα άτιμα τα χαλιά τι τα

κάνεις όμως..Λίγη υπομονή κ είμαι σίγουρη πως οταν εμείς τραβάμε αυτά που τραβας εσύ

τώρα,εσύ θα χεις ξεμπερδέψει μια κ καλή!

Τα ωράρια μας είναι..αστα να πάνε!!!Κάθε μερα εκτός απο Δευτερα κ Τεταρτη,έρχεται το

αγόρι μου 2 η ώρα κ 5 ξαναφευγει κ έρχεται καλές 9!Ζόρικα πολύ.΅.Είναι κ ένας λόγος που

δεν ξεκίνησα εντατικά τη δουλειά εξ αρχής!Αν δουλεύεις συνεχόμενο,ότι ώρα κ να τελειώνεις

τουλάχιστον γυρίζεις σπίτι κ δε χρειάζεται να ξαναφύγεις..Αυτό το σπαστό είναι σκότωμα!

Αλλα τι να κάνεις...

Πού ειστε οι υπόλοιπεεεεεες?????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααααααα τι κανεττε κουκλιτσες;;;;;;Αχ να γραψω λιγο κ να παω για μαγιρεμα γιατι περασε η ωρα...................

Κωνσταντινα μου, οντως τα δοντακια φερνουν διαταραχες υπνου, μαλλον το ολινακι γι αυτο ηταν ανυσηχη.....Τελεια στη παιδικη χαρα ε;;; κ μεις τα ιδια πηγαινουμε βολτες το απογευμα κ μετα δεν μαζευετα μεσα κλαει τσιριζει χτυπιεται κ δεν ξερω τι να τον κανω..αλλα τον καταλαβαινω τπν καημενουλη ενα χειμωνα εσκασε μεσα....

Φανουλα,κακλα στο χαλι ε;αχ, τι ζορι ρε κοριτσια κ αυτο, αλλα δεν γινεται κ αλλιως.....Εμενα την πρωτη φορα που κανε κακα στο γιογιο κατι σκληρα μικρα τα πηρε στο χερι κ αρχισε να φωναζει κακααα κακααα κ ετρεχε να μου τα δειξει......Τι ναπεις;;;;;;;Να γελας ή να κλαις!!!!!!

Παντως υπομονη θελει πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ.......το θεμα...

Τωρα βεπει τον Ακη στο πρωινομου, που πολυ τον συμπαθει κ φωναζει μαμ μαμ πατατα μπανανα....τατατατ (κουταλι...)

Σας αφηνω πολλα φιλια κ να εχετε μια υπεροχηηηηηηηηηη μερα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια Δωρουλα,Κωνσταντινα...

φανουλιιιιιιιιιιιιι μου αχ εχεις απολυτο δικιο κοριτσαρα μου να εκνευριζεσαι...μπαινω στην θεση σου και φρικαρω λιγακι...θα συνηθισει και σε λιγο θα τα χεις ξεχασει όλα... ;);) να δουεμ το παπι ποτε θα του ξεκινησω την εκπαιδευση -γιογιο :?:? εσεις πως το ξεκινησατε???????

τι μου σημερα η γλυκια μου?

ξυπνησε κατα τις 7.30 το πρωι... :shock::shock: λεω μεσα μου ελεος...κοιμαται 10 παρα..τι θελει να κανει πρωι πρωι...να οργωσει?? :lol::lol: και τι ηθελε ρε κοριτσια...την ενοχλουσαν μαλλον τα τσισακια :(:( και την πλυναμε της αλλαξαμε παμ...παμπερ... κει μετα ελεγε νανα και πιπι...πιπιλα και χασμουριοταν ..την βαλαμε για νανι και την επεσε μεχρι τις 8.30...και παλι νωρις ξυπνησε απο το ωραιοτατο 9.30 εγινε 8.30...γκρρρρρρρρρρρρ...λιγο δεν κοιμαται για βραδυ?

παπαπα ...το ρυζακι :lol::lol: (καρολινα) σας γεμισε αποριες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα τι μου κανετε?εγω ας τα λεμε καλα απο υγεια δοξα το θεο αλλα τα νευρα μου δεν ειναι στη καλυτερη φαση..ο λογος ο κωνσταντινος..κοβουμε την πιπιλα και οποτε τα νευρα ολων χαλια ειμαστε 2 μερς χωρις....γενικα την επαιρνε μονο στον υπνο την ημερα ειναι μια χαρα αλλα το προβλημα ε=μας ειναι οτι δεν κοιμαται χωρις αυτες καταληγουμε μεσημερι να τον βαζω 3 για υπνο μηπως κοιμηθει και κοιμαται μετα απο ζορια και φωνες στις 5 και το βραδυ ειναι το πανηγυρι ξεκιναμε στις 10 και καταληγουμε 12,30 με 1 με γκρινια φωνες κλαμματα και νευρα σπασμενα ολων...χθες εδωσα και ενα ματσς με τον αντρα μου εξαιτιας του μικρου επειδη εκανε ολα οσα εκανε ελεγε να μην την κοψουμε μαχαιρι μα του ελεγα μονο στον υπνο την παιρνει δεν μας παιρνει κατι αλλο να κανουμε γενικα εγω ειμαι πιο αυστηρη και εκεινος ειναι παντα πιο μαλακος εκανα και χθες κατι που δεν ειμαι περηφανη μετα απο 30-40 φορες που τον ξαπλωσαμε ειλικρινα του εκλεισα την πορτα στο δωματιο δεν την κ΄λειδωσα αλλα δεν τον αφηνα να βγει εξω για 4-5λεπτα για να καταλαβει οτι δεν ειναι παιχνιδι γιατι μεχρι εκεινη τη στιγμη ολο γελουσε μετα αρχισε να κλαει τον αφησα λιγο και μετα πηγα και του μιλησα ηρεμα μηπως καταλαβει οχι οτι επιασε αλλα μεσα στην απογοητευση μου το εκανα και αυτο...δεν συσκολευτηκα ποτε τοσο για να κομηθει μονος του ουτε για να αλλαξει δωματιο ουτε και για κρεββατι αλλα για την ρημαδοπιπιλα υποφερω...

τωρα για τα κακα εχει 2 μερες μου λεει κακα πριν τα κανει και μετα τα φτιαχνει οποτε ηρθε η ωρα να ξεκινησουμε παλι το γιο γιο για την ακριβεια την τουαλετα γιατι πλεον στο γιο γιο δεν καθεται ενα χρονο μια χαρα μου τα εκανε μονο εκει..

για το νουμ.που ανεφερατε φοραμε 22 παπουτσι..πηγαμε καναμε εμβολιο δεν παχυναμε ειμαστε 11400 και89 υψος...

πηγα και στον γιατρο μου η μικρη ειναι 800γρ. πλεον μεγαλωνει και κοριτσια αν και νωρις ακομα υπαρχουν στιγμες που μου κανει εξογκωματα ειναι με το κεφαλι κατω και εκει που ειναι το στηθος μου εχει τον κωλο ειναι κουλουριασμενη και τεντωνει τον πωπο της και με κλωτσει με εξογκωμα ολα καλα ευτυχως και με αυτο το θεμα...

αυτα τα νεα μας θα ηθελα να σχολιασω κι αλλα ,αλλα η ψυχολογια μου ειναι καπως..

ξεχασα να πω καρολινα και εμενα ετυχε να κλειδωσει τον αντρα μου αλλα ημουνα μεσα εγω και απο τοτε προσεχω πολυ οταν βγαινω στο μπαλκονι γιατι κατεβαζει και το πατζουρι ο σκατιαρης

φιλια σε ολες ναμ ην αφησω καμια παραπονεμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα στις παρούσεεεεεςςς!!!!

Δωρούλα μου άσε,πολύ χτύπημα μιλάμε χθες...Κ μετα για να την ξεγελάσουμε

της είπαμε οτι θα πάμε σε άλλη παιδική χαρά που έχει άλλα παιδάκια κ έτσι ήρθε..

Ναι αλλα όταν φτάσαμε στην πόρτα του σπιτιού έκλαιγε κ δεν ήθελε να μπούμε μεσα!

Κ μου την δίνει αυτό το πράγμα,δε μου αρέσει να της λέμε ψέμματα,θέλω να μας

εμπιστευεται γμτ...

Καρολίνα σήμερα το είχε η μέρα μάλλον με το πρωινό ξύπνημα! Κ το απο κάτω

κοριτσάκι ξύπνησε 7μιση κ μαζί με αυτο κ όλη η υπόλοιπη οικοδομή γιατι γενικότερα

τσιρίζει οπότε κ να θες δε μπορεις να κοιμηθείς!Αλλα μη νομίζεις οτι με μία μέρα πυ ξύπνησε

νωρίς θα το κάνει σύστημα..να δεις που θα επανέλθει κ θα ξυπνάει ξανά 9μιση!

Ιφιγένεια τελείωσε με τα δόντια ο μικρός σου?Γιατι θεωρω πως παιδάκι που παίρνει πιπίλα

εστω κ στον ύπνο μόνο είναι η παρηγοριά του για τις ενοχλήσεις στα δόντια μωρε...

Κ οντως,απ τη μια μερα στην άλλη λίγο δύσκολο να κοπεί..Γνωμη μου να ξεκινησεις να μη του

τη δίνεις μεσημερι κ σιγα σιγα θα κόψει κ το βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,τι κάνετε;εμείς πολύ καλά!ο κανακαρης μου έχει αρχίσει τις διαταγές:«μαμά γκάγα εντω εγκω»=μαμά γάλα εδώ δηλ στο δωμάτιο εγώ δηλ μόνος του.με πιάνει απτό χέρι με βγάζει έξω κ κλείνει κ την πόρτα...σαν απότομα δεν άρχισαν να ξυπνανε;έχουν κ προτιμήσεις τα σκατοπαιδα...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινα, ετσι ειναι εχεις δικιο κ γω δεν θελω να του λεω ψεματα δεν ειναι σωστο πιστευω αλλα με τπτ δεν ξεγιελιεται να ρθει μεσα, το καλο ειναι οτι εχουμε μεγαλη αυλη αλλα καποια στιγμη πρεπει να μαζευτει καθε μερα ειναι κ πιο δυσκολο....κ σκεψου οτι ακομη ο Απριληε δεν μπηκε καλα καλα τον Σεπτεμβρη τι θα κανουμε;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Ιφι μου, αχ ειναι ο εφιαλτης μου η πιπιλα....διαβαζα τα οσα εγραφες κ τα φανταζομουν στο μυαλο μου,πολυ φοβαμαι πως μια απο τα ιδια κ μεις θα περασουμε.Εγω βεβαια προχθες δοκιμασα να τον κοιμησω χωρις πιπιλα, μολις ειπιε το γαλα κ την ζητησε του ειπα οτι την πηρε ο λυκος κ γυρισε απ την αλλη μερια κ κοιμηθηκε.....εμεινα με το στομα ανοιχτο.

Την νυχτα ομως που ξυπνησε αν δεν του την εδινα δεν κοιμοταν....τι θα κανουμε δεν ξερω το βλεπω αλυτο το προβλημα....

Θα συμφωνησω κ με την Κωνσταντινα ειναι καλυτεερα να τελειωσει με τα δοντακια του....

ΚΑρολ, ανυσηχιες η παπενια;;;;Κ μενα καποιες μερες ξυπνα απ τις 7:30 αλλα τον κανω γαλα κ κοιμαται παλι....

Καλο μεσημερι σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κοριτσια μου!!!

Η μικρή κοιμάται κ εγώ έκανα beaute (νύχια,φρύδια,μουστάκια..) κ σε λίγο θα αρχίσω

να ετοιμάζομαι για τη δουλειά!

Αννούλα μου αρχισαν οι διαταγές????Κ πού είσαι ακόμα!!! :))

Δωρούλα μου όταν ξύπνησε το βράδυ δεν το χαψε οτι την πήρε ο λύκος την πιπίλα???

Σιγά μην τα ξεγελάσεις...Εγώ τις προάλλες που μου τη ζητησε στο άσχετο κ όχι για να πάει

για ύπνο,της είπα οτι δεν εχω πιπίλα,οτι δε ξέρω που είναι κ μ έπιασε απ το χέρι κ με πήγε

στο ντουλάπι που εχω τις υπόλοιπες..!!!!Καλε είναι παμπόνηρα! :ymsmug:

Η συμπεθερα μου πού χάθηκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεεεερα!

Μπηκα για ενα "γεια"...!!!

Η μικρη κοιμαται στη μαμα μου, κι εγω καθαριζω το δωματιο της..

Το τι εχω πεταξει δε λεγεται.. :shock::shock::shock:

Χιλια "τζιτζιλα-μιτζιλα" γεματα σκονη, τα εστειλα ταξιδακι αναψυχης ... στον καδο...! :D:D

Εμεις κοριτσια δεν ειμαστε ετοιμες να κοψουμε πιπιλα.

Την ζηταει συνεχεια, δε μπορω να της αρνηθω.. :oops::oops::oops::oops:

Την εχει στο στομα ακομη και την ημερα.. Οχι ολες τις ωρες ευτυχως.

Καπου ειχα διαβασει πως οταν βγαζουν δοντια ειναι κακοκεφα και δεν εχουν ορεξη για φαγητο!

Ε! Η Αναστασια ζηταει οοοοοοολη μερα "μααααααμ"... :shock::shock::shock::shock::shock:

Χθες απο το μεσημερι και μετα εφαγε 2 γεμιστες πιπεριες, μια πιαταρα τραχανα, 2 κριτσινια, και μια μπουκαλα γαλα... :shock: Και οταν ξαπλωσαμε μου ζητουσε "κουλουλακι" :lol: .... :lol::lol: Ελεος!

sorry που δε σχολιαζω... :oops::oops::oops::oops::oops: Θα τα πουμε αργοτερα!

Φιλια σε ολες!

Καλο απογευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παμπονηρα λέει;αυτό με το ντουλάπι μου το κάνει για ότι θέλει.έχει κολησει τώρα κάθε απόγευμα που ξυπνάει κ μου λέει κουί δηλ νεσκουικ κ ξέρει που είναι.

Το κόλπο που πιάνει για την πιπιλα είναι το κόψιμο.κοψτε μπροστά λίγο κ κάντε την πάπια ότι κι αν λένε.θα τσαντιστουν κ θα τη σουταρουν από μόνα τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο λογος που το πηρα αποφαση τωρα ειναι γιατι η παιδιατρος μας ειπε οτι αρχισε να σπρωχνει τα δοντια και αυτο ειναι χειροτερο να στραβωσουν και ετσι ειπαμε μαχαιρι μια που την παιρνει μονο στον υπνο και δεν την ψαχνει καθολου την υπολοιπη μερα...απο δοντια μας εμειναν 2-3 αλλα δεν τον βοηθησε και ιδιατερα η πιπιλα ανεκαθεν σε αυτο το θεμα γι αυτο απο το χρονο την ειχαμε μονο στον υπνο και μετα μου της δινει...το μεσημερι κοιμαται ευκολα γιατι κοιμαμαι και εγω και βλεπει οτι ξαπλωνω και παει στο κρεββατι του και κοιμαται τι να κανει μονος στο σπιτι.το βραδυ ειναι το ζορι παντως μεχρι στιγμης τον ξαπλωσα εδω και 10 λεπτα και σηκωθηκε μονο μια φορα τις προηγουμενες μερς θα ειχε σηκωθει το λιγοτερο 10.

οσο για κοψιμο πιπιλας και εγω το σκεφτηκα αλλα αφου δεν την ψαχνει ιδιατερα απλα γκρινιαζει το παλευω ετσι και βλεπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο βραδυ εδω ειμαστε κ εμεις....σημερα ειχαμε εντονη μερα πηγαμε στο χωριο μου, εγω πηγα για σαλιγκαρια με τον πατερα μου....μου αρεσουν πολυ.........!!κ ο μικρος ξεσαλωσε στην αυλη με τη γιαγια του, επεξε με τα χωματα,λουλουδια περπατησανε στο δρομο, μεσα δεν ηθελε να μπει με τιποτε....κοιμηθηκε μια ωρα μονο για μεσημερι, το απογευμα ξαναφυγαμε, κ κοριτσια τον κρατουσα απο το χερι κ κοιτουσαμε τις βιτρινες, μαλιστα μια με λαμπαδες.... ;) δεν ξερω τι καταλαβενε αλλα εδειχνε ενδιαφερον...

για πιπιλα που λετε κ εμεις ωρες ωρες δε τη θελει καθολου, αλλα αν παμε εκτος σπιτιου δε τη βγαζει καθολου....για το γιογιο...επισης εχω ξαναπει πως μετα το πασχα θα το ξεκινησουμε,

Φανουλα ειναι για γελια κ κλαματα η κατασταση που εκανε κακα στο χαλι, αλλα σκεψου πως εσεις το καλοκαιρι θα ειστε μονο με το βρακακι... ;)

Καρολινακι μου εγω τι να πω καλε που ο γαμπρος σου οτι ωρα κ να κοιμηθει 8 νταν φωναζει; οσο για το κλειδωμα εγω δεν εχω προβλημα η πορτα μας θελει αλαγμα με την πρωτη ευκαιρια, κ ετσι αν σπρωξεις απο εξω μπενεις ανετα... ;)

Κωνσταντινα κανεις δε θελει να τους λεμε ψεματα, αλλα πως αλιως να τα μαζεψουμε μεσα;

κοριτσια μου σας αφηνω καλο ξημερωμα σε ολες ειμαι ψοφια....μακια.... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...