Μετάβαση σε περιεχόμενο

Α-ΣΤΑ-ΜΑ-ΤΗ-ΤΑ μωράκια Μαίου-Ιουνίου-Ιουλίου 2009 νο7!!!!!


Recommended Posts

χαιρετώ τις όμορφες...

τι κ'ανετε?

εμείς καλά παλεύουμε να φτιάξουμε τον ύπνο του μωρού...είναι λίγο ζόρικος ο μικρός αλλά χαλάλι του...έτσι πρέπει να είναι τα παιδιά...4240γρ έδειξε η ζυγαριά μας. :-o:-o:-o:-o:-o:-o ...

2 ολόκληρα κιλά ακριβώς πήραμε από τη μέρα που βγήκαμε από το Ιασώ...ακριβώς ένας μήνας...100-150γρ/3ωρο πίνει...

15κιλά ο μεγάλος.....εγώ δεν έχω παιδιά...τι να πω?????

τώρα θα με πέιτε τρελή αλλά ζηλεύω ένα κοριτσάκι.. :ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κΑΛΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕς..........μα που εξαφανιστηκκατε οοοοοοολες;;;;Μαλλον σας επιασε το καλοκαιρακι....

Καλα Ζαιρα δεν εχω λογια...θηριακια τα μικρα σου φτου φτου...μπραβο αναπτυξη!!!!!!!

Κοριτσια ηθελα να μου πειτε οσες πηγατε κ ρωτησατε σε παιδικο σταθμο για να γραψετε τα μωρακια σας τι σας ειπαν..Εμενα μου ειπαν οτι πρεπει να κανω εγγραφη οταν γινει 2,5 ετων....

Πολλα φιλια σε ολες κ καλο Σαβκο να εχετε!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εκανα αιτηση για βρεφικό στον παιδικό δεν το παίρνουνε.για να πιάσω θέση και για του χρόνου γιατι τα κριτηρια ειναι πιο αυστηρα..

τα παιδάκια μας χάνουν χρονιά και θα πάν μεγάλα και στο σχολείο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα σας καλη κυριακη σε ολες μας.... :D

εμενα τον περνουν κανονικα στον παιδικο απο σεπτεμβριο,κ ας εχει παμπερς,αλλα μαλον θα το αφησω για την ανοιξη,γιατι δεν ξερω τι ιωσεις μπορει να φερει,κ αντε αυτος κατι θα του δωσω,εγω; κ ετσι κολησαμε εκει..... ;) κατα τ αλλα για εμας η παραλια ειναι αρκετα μακρια κ δεν ξερω ακομη αν παμε πουθενα κ πως; :?: τωρα θα παμε εκκλησια ετοιμαζομαστε κ φευγουμε.....να εχετε ολες μια ομορφη μερα... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ καλησπερα τι μου κανετε?υποδιαλυση το θεματακι μας ε?

σες μεγαλωνετε ε?1800 ο μικρος μια χαρα εμενα πιο παχουλη ηταν στις 31 εβδομαδες 2 κιλα να δουμε τωρα πουθα παωτην πεμπτη τι θα μου πει...τι μου κανετε αλλο?τα νεα σας...

εγω εχω τελειωσει με τις ετοιμαισες τις μπεμπας κατι μικρολεπτομερειες και ολα ετοιμα..καταλλα η γκρινια και το μαλωμα στο σπιτι παει συνεφο δεν ξερω τι τον εχει πιασει αλλα αυνηθιστη γκρινια κοριτσια ανευ λογου και αιτιας ετσι τι και αν μαλωνουνε σε ολα σχεδον γραμμενους μας εχει δεν ξερω γιατι τεοτια αλλαγη μαλλον δυσκολη ηλικια τα 2....καταλλα ζεστενομαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑΥΡΟΣ 07/05/2009 barbie

ΑΡΓΥΡΗΣ 09/05/2009 Αναστασία!!!

ΖΕΤΑ 16/05/2009 twinky

ΙΑΣΩΝΑΣ 22/05/2009 Aggeliki 30

ΕΒΕΛΙΝΑ 26/05/2009 evelini

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 26/05/2009 Cesilia

XΡΥΣΑ 03/06/2009 Popitsa

ΛΥΔΙΑ 06/06/2009 karolinaki1

ΜΠΕΜΠΑ 06/6/2009 littlestar

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 06/06/2009 to agoraki mou

................19/06/2009 χαρουλα

ΣΤΡΑΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 26/06/2009 ZAIRA

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 29/06/2009 filos `ifigen

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 30/6/2009 ninina

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 02/07/2009 ANNA-ALEXANDROS

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 03/07/2009 ΦΑΝΗ26

ΟΛΙΝΑ 08/07/2009 mummydi

ΜΠΕΜΠΑ 08/07/2009 little angel

ΓΙΩΡΓΟΣ 14/07/2009 ΜOLLY

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 15/07/2009 bell

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι απούσα γιατί δουλεω 11-9 κ μετά αναλαμβάνω τον πιττσιρικο...

Καρολινακι που σαι βρε; Οι παλιές κάνουμε νερά μου φαίνεται...χαχαχανα χαίρεσαι την κουκλιτσα σου! Χιλιοχρονη κ όπως επιθυμείς να την καμαρωσεις!

Στον παιδικό εμένα μου επαν 2 χρόνων. 4 Ιουλίου ξεκινάμε κανννικα! Μπαρμπι ψάξει καλύτερα μήπως σου λένε ψεματακια.

Η Κωνσταντίνα νομίζω πως μπήκε στα βαθιά με τη δουλειά! Φιλία πολλά κοπελια κ καλό κουράγιο!

Φιλία κ στις υπόλοιπες κ καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!

εγω καλουτσικα!εχω μια συνεχη κοπωση και αδυναμια!

ο γιωργοσ καλα! εχουμε ραγδαία εξελιξη στην ομιλια!καλα μη φανταστειτε τυπου αναστασια που λεει ολοκληρεσ προτασεις αλλα προσπαθει να πει σχεδον τα παντα!μετραει και μεχρι το εννιά (ενα, ντιο, τια, το τεσσερα το λεω εγω, πιντε, εξι, επτα, οκτω, νια!!!)

ζαιρα τελεια εικονα!!!φανταστικη!και εγω λεω οτι αν κανω δευτερο θελω κοριτσι αλλα ομολογω οτι μαλλον στην πραγματικοτητα μου αρεσουν οι αντρες!

φιλια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερΑ παλι απο εμενα τι μου κανετε?καταρχην θελω να πω για χθες χρονια πολλα να τα εκατοστησουν τα παιδακια σας καρολινα μου λιτλ σταρ και το αγορακι μου να τα χαιρεστε και να ειναι παντα τυχερα και δυνατα..

ζαιρα μου μου τελειες οι φωτο ειδικα απο τον στρατη τι να πω παντως οι αντρες σου σου μοιαζουν....

εμεις καλα δοξα το θεο χθες ηταν το καλυτερο παιδι καμια σχεση με τις προηγουμενς μερες ευτυχως γιατι μας ειχε τεντωσει..

χαεουλα βεβαια απο εδω και περα θα μας λενε πολλα λογακια κοντευουν και τα δικα σας γενεθλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας :D:D:D !!!!!Τι μου κανετε???

Στο τρεξιμο κ εμεις...με τη μετακομιση της μαμας μου!!!Πως να χωρεσει ενα 5αρι σ'ενα 2αρι :o:?:? ?????Απλα δε χωραει!!!Ξεκαθαριζουμε,πεταμε,χαριζουμε....Πολυ δουλεια!!!

Καρολ μου Χρονια Πολλα για χθες!!!!!

Πολυχρονο το Λυδιο-παπακι μας :D:D:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: !!!!Γερη κ τυχερη να ειναι παντα κοριτσακι μου κ να την καμαρωνετε μια ζωη :):) !!!

Ζαιρα μου τι τελεια οικογενειακη φωτο :x:x ?!!!!Να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου!!!

Φανη τι να πω...τι να πω....??!!!!Αυτες οι συζητησεις σας με την Ατατινα την ωρα των κακακίων κτλ απλα δεν υπαρχουν :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: !!!!

Εγω ελπιζω να δω λιγο φως τωρα που πιανουν ζεστες κ θα την ξεβρακωσω :P !Κ πιο πολυ οταν με το καλο παμε στο χωριο τον Αυγουστο που θα ειναι κ τα ξαδερφακια της που ειναι πιο μεγαλα κ πανε τουαλετα ;););)

Σημερα πηγα να παρω της μικρης πεδιλακια κ δε βρηκα τιποτα στο νουμερο της :o !!!Πολυ τα αργησα,ακομα με τα χειμωνιατικα κ τις καλτσες την ειχα :? ...ηταν κ παλιοκαιρος!Κ τωρα που πηγα δε βρισκω X( !!!

Παρηγγειλα στο τελος ενα χαριτωμενο ζευγαρι κ θα μου το φερουν απο αλλο καταστημα την Παρασκευη!Ελπιζω να ειναι οκ το νουμερακι(21)...

15 Ιουλιου αρχιζουν εκπτωσεις!!!!!!Τοτε οι επομενες αγορες ;)

Α!Τα δοντακια μας γιναν 12 :D:D !!!Εβγαλε μαζι τους 2 πανω τραπεζιτες κ μαζι τους 2 κατω!

Εμεις για παιδικο αργουμε ακομα...αφου καθομαι :roll: ...!Του χρονου το Σεπτεμβρη(το πιο πιθανο) ή του παραχρονου...

Για τα γενεθλια δεν εχω προλαβει να σκεφτω τιπποτα...εχω χρονο ακομα λεω :roll: ...

Παω να βαλω το φαι πριν ξυπνησει η μικρη!!!

Νινινα μου,Δωρουλα,Ιφ,Χαρουλα,Αννουλα,Μαρακι,Ντινακιιιιιιι,.....πολλα φιλια σε οοοολες :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεεερα!!!

Ειμαι κουρελι... νιωθω απιστευτη κουραση τις τελευταιες μερες..

Η Αναστασια το πρωι του Σαββατου ξυπνησε με τεραστια σπυρια στο στομαχακι, πηγαμε γιατρο και μας ειπε οτι ειναι δερματοπαθεια και να αποφυγουμε χωματα κτλ για λιγες μερες..

Την Κυριακη ειχαμε 2 βαφτισεις και 1 γαμο... η μικρη τρελαθηκε να παιζει και να τρωει παστακια οοολη μερα... :lol::lol::lol::lol: Γουρουνιτσα εγινε... :D:D:D:D:D:D

Με το θεμα γιογιο ειμαστε στην τελικη ευθεια κοριτσια..

Μονο στον υπνο της το βαζω (μεσημερι-βραδυ), και μας βοηθησαν τελικα πολυ τα "χορταρακια".

Στην εκκλησια προχθες την εβαζα καθε μιση ωρα να κανει και ολα μια χαρα!! Λιγο στο αυτοκινητο φοβηθηκα, αλλα τζαμπα οι ανασφαλεια μου... Μια χαρα τα πηγε το καημενο... :D

Εχω φυσικα 5-6 βρακακια μαζι μου και 2-3 συνολακια για παν ενδεχομενο.. :?:?:?:?:?:?:?

Η ομιλια της.. ειναι στο αποκορυφωμα... Τραγουδαει ολομοναχη και ολοκληρα.. το "φεγγαρακι μου λαμπρο", "η καλη μας αγελαδα", "κουνια μπελα επεσ' η κοπελα", "ανεβαινω στη μηλια", και τωρα μαθαινουμε το... "Να ζησεις Αναστασια και χρονια πολλα.... μεγαλη να γινεις"... κτλ κτλ κτλ...

Το ζορι μου ειναι ΕΝΑ... :(:(:(:(:(

Τα ψεματα τελειωσαν.. πρεπει να κοιταξει το παιδι παιδοοδοντιατρος και αυτα που μου ειχε πει πριν κανα 5μηνο εκεινη που τηλεφωνισα τ' ακουω βερεσε...

12 μηνων -2 κατω

18,5 μηνων -2 πανω

21 μηνων -1 πλαγιος κοπτηρας και απο τοτε ως σημερα που κοντευει τα 2 της χρονια το ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ..... :(:(:(:(:(

Σαλια δεν εχει (ουτε με τα αλλα ειχε να πω την αληθεια), στον υπνο εχουμε δραματα... :(:(

Βογκαει, κλαιει, ειναι ανησυχη, στριφογυριζει σαν τρελο, γινεται μουσκεμα με το παραμικρο και γενικα βλεπω οτι κατι την ταλαιπωρει, και δεν μπορω να την βοηθησω με τιποτα...

Μου' ρχεται να τα παρατησω ολα και να μεινω σπιτι μαζι της.. να δωσω μια κλοτσια και την δουλεια και ολα... Βαρεθηκα να ειμαι σαν ζομπι ολη μερα... :(:(:(:(

Σας πρηζω... το ξερω... Ειμαι γεροπαραξενη... :lol::lol::lol:

Παω να απλωσω και να πλυνω αυλη.. Ειναι γεματη κατρουλιτσες.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mωρε Φανουλι μου αληθεια μη σκας τοσο βρε αγαπη μου!!!

Η φιλη μου η οδοντιατρος που πηγαινα τωρα που ειχα τα θεματακια μου,ειχα μια μερα την Αφροδιτη μαζι μου κ της ελεγα που τα δοντακια της ειναι αραια μεταξυ τους κ μου ειπε πως αυτο δε σημαινει πως θα ειναι ετσι κ τα μονιμα κ της ελεγα που κοντευει τα 2 κ εχει μονο 11 δοντακια ενω αλλα παιδακια στην ηλικια της τα εχουν ολα κ μου ειπε πως "Και πολλα εχει!!!"!!!!!!Τα αγορια της στα 3 τα εβγαλαν ολα!!!Δεν ειναι καθολου ανησυχητικο,προβλημα κτλ κτλ!!Ειναι απολυτα φυσιολογικο!Καθε παιδακι ειναι διαφορετικο!

Κ μη ξανακουσω βλακειες [-x[-x !!!!Κανεναν δε πρηζεις!!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελλιτσα μου να' σαι καλα βρε κοριτσαρα μου που με κανεις (εστω και λιγο.. :? ) να ησυχαζω....

Αν βγαζει τα δοντια της με τετοιους ρυθμους.. καθε 6 μηνες δλδ.. θα φτασουμε τα 4 χρονια.. :?:?:?

Ουτε παιδικο δε θα μπορει να παει αν χρειαστει...Αφου κανει 3/4 να φαει μια αξιολογη ποσοτητα φαγητου τσικι-τσικι χωρις δοντια... :(:(:(:(

Αυτο που με κραταει ακομη και δεν την παω σε οδοντιατρο ειναι η ακτινα που θα μας πουν να βγαλουμε, και δεν θελω να την "φορτωσω" ακτινοβολια απο μια σταλα, και στην ουσια χωρις να επειγει.. (το ελπιζω...).. :?:?:(:(:(:(:(

Το απογευμα στο φαρμακειο που λεει η υπαλληλος.. "Η κορη μου δεν εβγαλε ΠΟΤΕ τους κοινοδοντες"... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Οταν ολα τα παιδακια ειχαν 20 δοντια, αυτη ειχε 16 και απο πανοραμικη ακτινα ειδαν οτι υπαρχει κενο... :shock::shock::shock::shock:

Τωρα βεβαια η κοπελα ειναι 20 χρονων, εχει βαλει σιδερακια, της τραβηξαν τα δοντια και δε φαινεται τιποτα...

Αλλα σκεφτομαι την "τρελα' της μανας και το περιιιιιιιιιιιμενε και με πιανει αμοκ.. :(

Αυτα τα λιγα ειχα παλι να πω....

Καλο βραδυ και ευχαριστω τοοοοοσο πολυ για το ενδιαφερον. Τα φιλια μου στην κουκλαρα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες....ζεστη ζεστη πολυ ζζεστη!!!!!!!!!!!!!

Φανουλα, μπεαβο τελεια με το γιογιο κ μεις παρολη την απελπισια μου τις πρωτες μερες νομιζω πως ειμαστε σε πολυ καλο δρομο......κλεισαμε 10 μερες κ φοραμε παμπερς μονο τη νυχτα κ μερικες φορες το μεσημερι....Καθε λιγο παμε για τσισα κ διαλεγει μονος του σε ποια γλαστρα κ σε ποιο κηπακι θα κανει...πολυ σοου μιλαμε, οταν ειμαστε μεσα στο γιογιο....

Οσο για τοω παιδοοδοντιατρο που λες εγω θα σου προτεινα να κναετε μια επισκεψη,εχεις δικιο για την ακτινοβολια αλλα μπορει να μην χρειαστει, αλλα οπως κ να χει θα παρεις μια γνωμη απο εναν ειδικο...μην το αφηνεις....

Στελιτσα, με γεια τα πεδιλακια εμεις εχει καιρο που τα φοραμε κ επειδη ολη μερα γινετε μουσκεμα με τα νερα που παιζει πηρα αρκετα ζευγαρια να αλλαζουμε...απο νουμερο αστο 25 πατημενο....

Ζαιρα κ παλι να τους χαιρεσαι τους αντρες σου..........

Κατερινα μου, τι μπαιδικος ειναι αυτος που τον παιρνουν χωρις να καθαρισει μηπως ιδωτικος;;;;

Αννα στα 2 σου ειπαν;;πως γινεται;Απο παμπερς εχετε καθαρισει;

ΦΙΛΙΑ σε ολες....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα σας εδω ειμαστε κ εμεις... :) επιτελους ζεστανε κ βγαλαμε τα μπουτακια εξω.... :lol: προχθες εκανα την αυχενικη μου κ ολα ειναι πολυ καλα ,το φασολακι μου εγινε ολοκληρο μωρακι,χερακια ποδαρακια,κ συνεχως εκοβε βολτες μες την κοιλιτσα μου,σε σχεση με το μικρο που οποτε πηγενα να τον δουμε κοιμοταν.... :lol: κ τον επομενο μηνα μαλον θα ξερουμε σιγουρα το τι θα ειναι.... ;) ξεκινησα κ να χαπακωνωμαι,σιδηρο,μαγνησιο,κ φιλικο οξυ,κ σαν αρχη πηρα 1 κιλο... :)

ο μικρος ειναι μια χαρα κ το προγραμμα μας συνεχιζει το ιδιο,το γιο,γιο ακομη διακοσμητικο,κ απον λογια τα ιδια,αλλα εχουμε πολλες τσιριδες κ μου ειπαν ειναι γιατι ακομη δεν μπορει να μιλησει... :?:

για παιδιλα θα του παρω αυτες τις μερες στα περσινα δε μπενουμε,οχι πως εχουμε μεγαλο ποδι 22 φοραμε σε αθλητικο....για τον παιδικο,ειναι του δημου,κ σχετικα εχει λιγα παιδακια,αλλα οπως ξαναεγραψα μαλον την ανοιξη,θα παει ας γεννησω με το καλο,κ μετα..... ;)

Φανουλα μου καταλαβενω πολυ καλα τους φοβους σου,αλλα τι να πω; να ρωτουσες σε κανενα ορθοδοντικο,λεω εγω τωρα..... :roll: παντως χαρηκα που συντομα θα ειστε μονο με το βρακι.... :lol:

Στελλα εχω κανει αρκετες μετακομισεις κ ξερω τι γινεται μεχρι να βρεις μια σειρα..... ;)

σας αφηνω γιατι μαγειρευω κοτοπουλακι ψητο,κ αναμεικτα λαχανικα με πιλαφι κοπιαστε....μακια σε ολες :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα καλημερα τι μου κανετε?μετα απο μια μεγαλη μερα χθσινη δυσκολη σημερα προσπαθουνε να συνελθουμε ετρεχα το πρωι με το μικρο στη ζεστη στο ικα για να παρω τα χρηματα αλλα δουλεια δεν τελειωσα εχω ενα θεματακι και ελπιζω να τακτοποιηθει γρηγρορα.μετα το μεσημερι φυγαμε για αλεξανδρουπολη καναμε καποια ψωνια αι μετα ειχα γιατρο 8 το βραδυ αλλα με ειδε 9,30 με 10 παρα ο μικρος ειχε ψοφησει απο την κουραση δεν καθοταν πουθενα καιι ορεστιδα φτασαμε 11 και.τα καλα νεα η μικρη μεγαλωνει εχει φτασει τα 2500 κιλα δοξα το θεο δεν πηραμε πολυ βαρος μονο μισο κιλο αλλα ηρθε στα κανονικα της μου ειπε ο γιατρος γιατι στις 16 που ειχα παει ηταν 2 κιλα και μας φανηκε μεγαλη...μου ειπε οτι εχει παρει θεση αλλα δεν εμπεδωθηκε ακομα στη λεκανη λογικα την αλλη φορα μπορει να εχει γινει γιατι εχει λιγες μερες νιωθω κατι ενοχλησεις χαμηλα σαν σπρωξιματα...το ντοπλερ μου καθε φορα που παω μια χαρα το αμνιακο επισης ολα καλα...

νινινα μου τελεια τα νεα με το σπορακι ωραια νεα μια χαρα προχωρας και εσυ...

απο παποτσακι φοραμε πεδιλακι 23νουμ...αλλα ειναι και στο καλουπι του καθε παπουτσιου...

εχουμε εδω και μερες κατι τρελλες αφαγιες αλλα η παιδιατρος μου λεει ειναι απο τη ζεστη...τρελλη ζεστη λεμε εχουμε εξω 30 φευγα και μεσα στο χωλ που δεν το χτυπαει ο ηλιος δειχνει 27

τωρα για τον παιδικο υπαρχουν αρκετοι δημοσιοι που παιρνουν παιδια πλεον που δενεχουν καθαρισει και εδω τα παιρνουν ψαξτε το κοριτσια...

τελει αφανη μου με την μικρη με το παμπερς..παντωα παιζει μεγαλο ρολο η αυλη..η νυφη μου που εχει την δικη της ετσι πλενει ρουχα συνεχεια και καθαριζει το διαμερισμα δυσκολα ετσι...

μπαρμπι μου και εσεις ξεμπερδευεται ε? εχω εγω σε λιγο θα ξεκινησω ξανα με το θεμα αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια ομορφες!!!!Καλη εβδομαδα να εχουμε :) !!!

Ααααα πολλες απουσιες εχουμε :roll: ...!!

Τι μου κανετε??Εμεις μια χαρουλα,τιποτα συγκλονιστικο απο νεα!

Η μετακομιση της μαμας καλα κρατει ακομα με ηρεμους ρυθμους ;) !!

Χθες εριξε μιαααα βροχη...τι παλιοκαλοκαιρι ειναι αυτο X( ....???

Η μικρη μια χαρα!Ησυχια δεν εχει το λουλουδι μου :lol: !!Η τελυταια της λατρεια ειναι καθεται στο μικρο καροτσι της κουκλας της :shock::shock: !!!!Με το ζορι να χωρεσει :lol::lol: !!!Τελικα τα καταφερε :lol: !!Εχει ποδηλατο,καροτσι,αλογακι,αυτοκινητακι...αυτη τιποτα,το καροτσι της κουκλας! :lol:

Εγω θελω να παω να κουρευτω λιγακι αλλα δε ξερω πότε...

Ιφ μου 2.500 κιλα???Μα ποσο μεγαλωσε?!!Θα βγει αφρατουλα η η ζουζουνα σας!!Με το καλο!!

Νινινα μου μπραβο κ σε εσας με την αυχενικη!!!Ολα ετσι τελεια να ειναι!!

Δωρουλα μου τι κανετε??Το λουλουδακι σου?

Φανουλα μου γλυκια εγω σου λεω κ παλι να μην αγχωνεσαι!!!Αφου τα βλεπεις τα ουλα της μικρης οτι ειναι πρησμενα κ ασπρα...θα βγουν τα δοντακια σιγα σιγα!!!Δε νομιζω οτι αξιζει ακομα να την πας για πλακα μωρε,καλυτερα να την αποφυγετε οσο μπορειτε...γνωμη μου :roll: ...!

Αχ σας ειπα ποσο ζηλευω που κοβετε την πανα???Να πω κ εγω τον δικο μου πονο :lol::lol::P:P !!!

Μια αρχη ζηταω η ερημη αλλα τιποτα!Μετα τον βραδυνο κ μεσημεριανο υπνο δεν ειναι στεγνη ουτε για αστειο!!!!Πολλααααα τσισα λεμε!!!Απλα θελω απλα να ΘΕΛΗΣΕΙ ν κατσει κ ισως να κναει κ κατι 1 φορα!!!Αυτ τιποτα,ουτα να το δει!!

Τεσπα μη σας ζαλιζω...σαν κατι να μου μυριζει...μα τυχαιο πανω στη συζητηση :lol: ??Παω να την αλλαξω!!

Μακια σε οοοοοολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα....!!!

Τι κανετε κοριτσια? Πως περασατε το 3ημερακι?

Εμεις μιαααααααααα χαρα... εξω-βολτες, βολτες.. ΒΟΟΟΟΟΛΤΕΣ!!!! :D:D:D:D

Χθες χεστηκε στο βρακι της, την ωρα που τρωγαμε εξω το μεσημερι... :evil: Νευριασα τοσο πολυ που της φωναξα και της ειπα οτι θα την αφησω ετσι μεχρι το βραδυ για να τσουζει ο κωλος της..

Φυγαμε και ηρθαμε σπιτι, την εβαλα στην μπανιερα και συνεχιζα να μουρμουριζω και να της λεω οτι δεν μου αρεσε καθολου μα καθολου αυτο που εκανε..

Στον κοοοοοοσμο της μου ελεγε με ναζι... "σε πακακαλω πολυ μανουλα μη πειλαζεις"..

Με χορευει στο ταψι ολη μερα.

Δεν θελει τα ρουχα που της φοραω.. Θελει άλλα.. Θελει κολιε και κολωνια πριν φυγουμε απ' το σπιτι...Να κατεβει μονη της απο 15 σκαλια γιατι "ποναει μπατσακι μου" γιατι την πιανω να μη φαει τα μουτρα της, ΚΛΑΙΕΙ ΚΛΑΙΕΙ ΚΛΑΙΕΙ για οτι δει στα μαγαζια, και κανει ψεματα πως βγαζει λεφτα απ' την τσεπη να πληρωσει... :o και συνεχιζει να κλαιει μεχρι να δει το επομενο πραγμα και ξανα τα ιδια.. :shock: ... Θελει να περπαταει μονη της στο δρομο, και να τρεχει πισω απο καθε σκυλο που θα δει.. Ζηταει καλαμποκι, παγωτο, πατατουλες... οτι δει! Της λεω τα παγωτα εχουν σκουληκια και λεει "μ' αλεσουν κουληκια".... :shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Θελω να σταματησω απ' τη δουλεια να μπουμε σε ενα προγραμμα...

Το μωρο με εχει 3 μερες τωρα ολη μερα και δεν ξερει τι να πρωτοκανει να μου τραβηξει την προσοχη.

Απ' την μια νευριαζω και απο την αλλη λυπαμαι που εχω χασει τοσα πραγματα μαζι της.. :(

Τελος παντων!

Να περνατε καλα ολες! Φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ φανη μου υπομονη...καπως ετσι ειμαστε και εμεις και κατεληξα στο συμπερασμα δυσκολη η ηλικια των 2 και ποσα θα μας βγαλουν ακομα 10 μερες μας τεντωσε κανονικα ολο μαλωναμε και οχι μονο εγω αλλα και ο γιαννης...ευτυχως εχει κανα 3 μερες ηρεμησε και απο φαγητο επισης τιποτα φαγιες τρελλες σημερα τρωμε παλι κανονικα.υπομονη και παλι υπομονη.

τωρα για τη μικρη στο θεμα βρακακι εσυ φταις καλη μου σορυ κιολας αλλα μπορει να εχει λιγες μερες που δεν σου κανε τσισα και κακα πανω της αλλα τουλαχιστον για εξω βαζε της ενα παμπερς ενα 2χρ παιδι ειναι δεν φταει σε κατι..οσο για τη δουλεια σε 2 μηνες δεν τελειωνει η συμαβαση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλο βραδυ κοριτσια.....τι ωραια που βγηκατε βολτες το τριημερο..... :) εμεις μεσα μονο σημερα το πρωι για καφεδακι......ειμασταν αρωστοι κ οι 3 απο το σαββατο τα μεσανυχτα,κοριτσια παθαμε γαστρεντεριτιδα,φαγαμε κατι κ μας πειραξε,κ τελικα οχι μονο εμας οσους ετυχε να φανε απο αυτο το φαγητο.... :( ο μικρος ο καημενος τσιριζε κ δεν ηξερε τι να κανει,ξημερωσαμε ως τις 4 το πρωι,ευτηχως πηγα στο φαρμακειο κ του πηρα κατι κ λιγο ρυζι λαπα του φτιαξε η μανα μου κ συνηρθε..... :| τελος παντων μη σας ζαλιζω ευτηχως περασε......

Φανη κοπελα μου η μικρη ειναι ολα τα λεφτα,κ πως μ αρεσει που κανετε ολοκληρη συζητηση.... :) τωρα για το που τα εκανε πανω της,μωρακι ειναι ακομη,κ εσυ δεν της ειχες αλλο βρακακι μαζι;

τωρα που λες πως οτι κανει για να τραβηξει την προσοχη σου το πιστευω,κ ο δικος μου οτι βλακεια θες κανει,ξαπλωνει πανω στα τραπεζια,πεταει πραγματα κατω,το σπιτι συνεχεια βομβαρδισμενο.... :? σημερα που βγηκαμε για καφε ο μπαμπας τον κυνηγουσε συνεχεια,πηγε σε ολα τα τραπεζια,κοντεψε να ριξει τον καφε καποιου,κ πειραζε τα παιχνιδια απο αλλα παιδακια τα πεταγε κατω,κ αυτα μολις τον βλεπανε λεγανε...ωχ ερχεται παλι.....σοου τι να λεω.......μας χορευει στο ταψι... :shock:

Στελλα κοπελα μου με το γιο,γιο ακριβως τα ιδια το χουμε εκει σε μια ακρη κ ουτε το πλησιαζουμε,2 φοορες καναμε αποπειρα κ σηκωθηκε με κλαματα κ εφυγε.... :? δεν ξερω ρε κοριτσια τι θα κανω μια φιλη που ασχολειται με παιδακια,τους μαθενει ζωγραφικη,μου ειπε ειναι αλλης τεχνολογιας αυτος,επι λεξη,πρωτη φορα ειδα παιδι τοσο ανεξαρτητο,κ να μη μπορεις να το ξεγελασεις με κατι να καθισει για λιγο..... :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιες!

Μπαρμπι εμείς 2/7 κλείνουμε τα2 κ στις 4/7 ξεκινάμε παιδικό! Πανα δυστυχώς όχι ακόμα. Δν είναι έτοιμος κ δν θέλω να τον ζωρισω.

Κάναμε κ το πρώτο μπανακι στη θάλασσα! Τέλεια ήταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια πως ειστε;;;;Ξεκουραστηκατε το τριημερακι μαλλον οχι...τελικα περισσοτερη κουραση ειναι αυτες οι μερες......

Χθες κ σημερα εβρεχε αρκετα κ δω κ ο καιρος ψυχρανε...

Σημερα ηταν η δευτερη μερα που περασε χωρις να κατουρησουμε κανενα βρακακι..ΓΙΟΥΠΙ ΓΙΟΥΠΙ ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!!!!!!

Ισως ειναι νωρις ακομη για χαρες κ πανηγυρια αλλα ειμαι αισιοδοξη γι αυτο χαιρομαι....

Ρε Φανουλα, γιατι νευριασες τοσο που εκανε κακα στο βρακακι;;;Ειναι μικρουλα ακομη δε νομιζω να ειναι τοσο κακο, βεβαια κ γω οταν κανει τσισα κ μου το λεει μετα αφου εχει μουσκευτει κ γελαει κοροΙδευτικα με πιανει τρελλαααααα αλλα εχω ορικτει οτι δεν θα ξανατσατιστω.......

Παντως οταν βγαινουμε εξω ακομη δεν το ρισκαρα να μην του βαλω παμπερς, χθες πηγαμε στην αδερφη μου βολτιτσα (μια ωρα με το αυτοκινητο) κ του εβαλα παμπερς οταν φτασαμε μετα απο λιγο αρχισε να πιανει το παμπερς κ να σφιγγεται ηθελε να κανει τσισα κ δεν το λεγε, μετα πηγαμε κ εκανε κανονικα....

Στελλιτσα μου, μην περιμενεις να ξυπνησει στεγνη για να ξεκινησετε το κοψιμο της πανας, αν δεν θελει το γιογιο βαζε την να κανει σε καμια γλαστρα ή στην μπανιερα σαν παιχνιδι....κ σιγα σιγα στο γιογιο..

Ιφι μια χαρα η μπεμπα μεγαλωνει πολυ καλα αντε αντε εφτασε ο καιρος τελεια.....

Παω να την πεσω κοριτσακια μου........καλο σας βραδακι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!

Κοριτσια... το ξερω... εχετε δικιο ολες σας.. αλλα ειμαι τοσο... μα τοσο.. πεισματαρα, που δεν καταλαβαινω απο λογια... :D:D:D Ειναι να μη μου "καρφωθει" κατι στο κεφαλι... πρεπει να το παλεψω με νυχια και με δοντια να το καταφερω. Δυστυχως αυτη τη φορα στις δικιες μου "ξεροκεφαλιες"... πρωταγωνιστης δεν ειμαι εγω... αλλα η Αναστασια...!! Το καμαρι μου, που το ταλαιπωρω με τις ιδιοτροπιες μου... :?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

Και ΟΜΩΣ!!!!!!!! Χθες ΔΕΝ ΕΒΡΕΞΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΑΜΠΕΡΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ!!! Και σημερα ξυπνησε στεγνη και κατευθειαν βρακακι και εξω....!!!! Βεβαια εβαλε μπρος και το μπαλκονι... :lol: Το κατουρησε ποσες φορες... και μετα ελεγε "φουγγαλιθεις μανουλα τσισακια μου" :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ιφι μου ... καλε γεννας σε λιγες μερες!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock:

Τωρα ειδα το τικερακι σου!!! Ουαουυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!! Εφτασε ο καιρος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οσο για την συμβαση που ρωτας... Ναιιιιιιιιιιιι!!!!!!! 8 Αυγουστου τελειωνει, αλλα στις 29 Ιουλιου σταματαω.... Να παρω και την αδειουλα μου.....!!! :D:D:D:D:D:D:D

Ελπιζω να μη στραβωσει τιποτα και να μπορεσω να βγω ταμειο ανεργιας.. Το εχω αναγκη.... :oops:

Κατερινακι μου, περαστικα σας.... βρε μηπως παθατε καμια δηλητηριαση?

Τελος καλο ολα καλα.. Να προσεχεις μωρε... εχεις και νανακι στην κοιλιτσα!!! :D

Πως εισαι εσυ με την εγκυμοσυνη? Πες μας για την κοιλιτσα σου!!! Αρχισε να φαινεται...? Αχ! Τι ομορφο συναισθημα... Νομιζω πως αν μεινω σπιτι και χαλαρωσω θα θελω κι εγω παλι γεμιστη κοιλια!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

Ζωηρος ο Παναγιωτης.... Απο αλλο ανεκδοτο που λεω εγω... :lol::lol::lol::lol::lol:

Κι εγω αναρωτιεμαι πολλες φορες.. Ξεγελιεται αραγε κανενα παιδακι με τιποτα? Ολα ειναι πανεξυπνα και δεν του ξεφευγει τιποτα.. Θα μεγαλωσουν και θα τα νοσταλγουμε ολα αυτα....

Δωρουλα μπραααααααααααβο!!!!!!!!!!!!

Να χαρεις και να χαρεις και να ξαναχαρεις!!!! Γιατι οχι? Δεν το καταλαβα!!!!! :D

Εγω το εχω τολμησει και στο αυτοκινητο αλλα απο κατω με πανιτσα που εχει πλαστικο.. (δεν ξερω και πως τα λενε... :?:? ) και επειδη κοιμηθηκε στη διαδρομη εμεινε στεγνη...

Εμενα μου κανει "λαδιες" σε ανυποπτες στιγμες... Υπουλα... :lol::lol::lol::lol::lol:

Περα απ' την πλακα τωρα... Το ξανασκεφτομαι και ηταν μεγαλο λαθος μου που νευριασα και φωναξα η γαιδαρα... :?:?:oops::oops::oops: Μα στην ταβερνα?????? :o:o:o:o:mrgreen:

Στελλιτσα μου γλυκια σε αφησα παραπονεμενη τοσες μερες.... Ουτε που σχολιασα τιποτα απ΄οσα εγραψες..

Μπαινω σα σιφουνας μ\να πω .... "τον πονο μου".. :D και πολλα απ' οσα γραφεται τα ξεχναω... :?

Να κουρευτεις και να μου δωσεις κι' εμενα καμια ιδεα για τις κατσαροτριχες μου...

Θελω να τα κοψω καρεδακι με φραντζα αλλα ολο το αναβαλλω..... :?:?:?:?:?:?:?

Γελαω μονη μου με την Αφροδιτη... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Και ποιος την κανει βολτα...? Η κουκλα...???? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Καλοοοοοο!!!!!!!!!!

Αυτο η δικια μου δεν το εχει σκεφτει ακομη... Ε! Ρε μανες τι μας περιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια αυριο δε δουλευω.... Θα κανω απεργια απο την κρεβατα μου....

Δε ντρεπομαι που το λεω.... (που κανονικα θα επρεπε), αλλα εχουν ξεφτυλιστει τοσο τα πραγματα που τιποτα πια δεν παιρνουμε στα σοβαρα...Δεν εχει πισωγυρισμα η παλιοκατασταση.... :(

Να περασετε ολες ενα τελειο απογευμα!!!! Φιλια πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοκλες!!!!

τι κανετε;;;

διαβαζω τα νεακια σας..

εμεις ας τα λεμε καλα...

ειμαι σε αδεια επιτελους...καθομαι...αχ

απο χτες κανω δουλιεσ...

ο μικρο ακοιμαται και λεω να σηδεροσω οσο προλαβω

Πανα..χαχαχ..πονεμενο ανεκδοτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
    • Εγω κορίτσια με παιδιατρο είχα ρωτήσει εδώ κάτι μαμάδες που πηγαίνουν και την πήρα τηλ όταν γέννησα και πήγα  σπιτι μετά το μαιευτήριο  κλείσαμε ραντεβού και πήγα στο ιατρείο της (δεν ήρθε σπίτι ) να την εξέταση αλλά εδώ στο χωριό είναι και πιο απλά τα πργαματα τώρα εκεί μπορεί να θέλεις να ρωτήσεις αν μπορεί να σε αναλάβει 🤷‍♀️ εγω έτσι και αλλιώς δεν είχα και πολλές επιλογές με παιδιατρο.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...