Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΑΡΕΣ @ ΜΑΝΑΡΙΑ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 Νο21


Recommended Posts

τι εννοείς βρε φρόσω οτι δεν την βγάζεις καθαρή;

μη μας αγχώνεις!!!

καλά ε;

ο χριστοφοράκος δεν παίζεται!!!

χαχαχα!!!

πάντα υπάρχουν και εξαιρέσεις σε όλους τους κανόνες.

γι' αυτό υπάρχουν και οι στατιστικές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν νιώθω πολύ καλά.

Έχω ζαλάδες, πονάει το σώμα μου, νιώθω βαριά...

Νευριάζω και πολύ με το δον και η καρδιά μου χτυπάει πολύ γρήγορα και κάνει φτερουγίσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεκούραση χρειάζεσαι Φρωσάκι μου!!!

εδώ 1 έχω και υπάρχουνε στιγμές που νιώθω οτι φτάνω στα όρια μου...

έχεις αγχωθεί και με τον δον...

μη βάζεις τίποτα κακό στο μυαλό σου!

εκτός αν φοβάσαι για εγκυμοσύνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol:

όχι Αθηνά δεν φοβάμαι κάτι τέτοιο.

Η αλήθεια είναι ότι και κανά δυό φορές που μετρήθηκα είχα ανεβασμένη τη μικρή πίεση.

Πριν λίγους μήνες είχα κάνει καρδιολογικό έλεγχο μέχρι και ντόπλερ και ήμουν μια χαρά αλλά η καρδιά μου δούλευε αγχωμένα όπως είπε ο ντοκ.

Σκέφτομαι να πάρω κάποιο φυτικό ηρεμιστικό για λίγο καιρό να δω αν είναι από νεύρα.

Ξέρει καμία κάποιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lyσσαξατε παλι ετσι ααααααααα μ ααααααα ν !!!!!!!

Δεν 8υμαμαι τι η8ελα να γραψω !

Μαρακι88 σε λιγι 8α διαβασω παλι τις τοκετο ιστοριες.

και εμενα δεν θηλασε καθολου κ δεν έχει πα8ει τιποτα . Οσο για της μητερες , αυτο με το στη8ος , μου χανε βρει κατι την ημερα που εμα8α οτι ειμαι εγκυος οποτε ... ;)

τεσπα , με το μαμουνι ρε Μαρια λές να ηταν αυτο που βρηκα στην φρυγανία και ηρ8ε εκει να πάρει τον αερα του ??? :lol::lol::lol::lol:

Σωσω γυρνα σπιτι σου γιατι μας λειπεις ! Καλη σκεψη η φτωχη οικογενεια που λες...

φροσω μου ηρεμησε μην πα8εις τπτ ! γινε λίγο παιδί και εσύ να καταλάβεις γιατι κάνουν όλο βλακείες κ δεν ακούνε , να το δεις λιγο αλλιως κ να μην σε παιρνει αποκατω...βαλεριανα παρε ειναι φυτικο !!!

μαγνησιο επερνα απο νωρις κ γω κ εχω 2 φιλες που δεν της ειπε ο γιατρος τους ... :roll:

Πεμπτη ειμαι καλεσμενη σε 3 γενε8λιαζομενους φιλους του αντρα μου για ποτο 8α μας βγαλουν κ οι 3 στο ιδιο μαγαζι , θα αγοραζω 3 δωρα ??? :shock::shock::shock: ειμαι με 100 Ε μεχρι το τελος του μηνα κ εκκρεμει ενα εμβολιο του μωρου ... :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φροσο τι παθατε παλι??!!!!

αυτο με την πιεση να το παρακολουθεις ...να μετρας καθε μερα πιεση !

να παρεις ροφηματα ,τσαι ,οχι φαρμακα ,χωρις γιατρο ;)

με την πιεση εχει ο αντρας μου θεμα ,με χαπι κ ειναι 9.5 κ 14.5 ,απο ηλικια μολις 33!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομ εγώ δεν πήρα τίποτα σε καμιά εγκυμοσύνη.

Ότι έπαιρνα το έβγαζα εις 3πλουν οπότε μου είπε ο γιατρός από το να ξερνάς όλη μέρα παίρνε τουλάχιστον από το φαγητό κάποια θρεπτικά συστατικά.

Τη βαλεριάνα τζουλ από πού την αγοράζω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela ρε φροσω...μαλλον εισαι πολυ πιεσμενη καλο μου...

να παρακολουθεις την πιεση παντως..

βαλεριανα εγω ειμαι κατα...

φυτικο φυτικο αλλα εχει εξαρτηση...

τι επαΘΕ Ο ΜΕΓΑΛΟς απο ωτιτδες ακριβως;;

τζουλια να σου σατειλω κανενα φραγκο;;

αυριο εχουμε να ετοιμασζουμε πραγματα..

και 1 καρο δουλειες το πρωι..

εννοειτσαι και παιδιατρο...πεμπτη θα ακυρωσω ομοιοπαθητικο..

γιατι ο λευτ εχει ραντεβου με τη δουλεια..

εχω σιδερο τωρα...

αμα πεολαβω να μ χεσετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φροσο τι παθατε παλι??!!!!

αυτο με την πιεση να το παρακολουθεις ...να μετρας καθε μερα πιεση !

να παρεις ροφηματα ,τσαι ,οχι φαρμακα ,χωρις γιατρο ;)

με την πιεση εχει ο αντρας μου θεμα ,με χαπι κ ειναι 9.5 κ 14.5 ,απο ηλικια μολις 33!

Αλέκα εγώ είχα θέμα μετά τη γέννα των διδύμων.

Επειδή όταν γέννησα το δον έπεσε η πίεσή μου 4,5 η μεγάλη και 2 η μικρή και έπεσα σε νιρβάνα, στα δίδυμα μου χορήγησαν αδρεναλίνη και κορτιζόλη.

Το αποτέλεσμα ήταν η καρδιά μου να καλπάζει για 2 μήνες (17 και 11) ακατέβατα με 3 αντιυπερτασικά χάπια τη μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:oops::oops::oops:

να σαι καλά Σωσωκα μου ! ο λογος σου με χόρτασε κ το ψωμί σου κράτα (που λεει κ η παροιμια)

8α την βρω την ακρη , απλα αυτος ο μηνας με ετσουξε λίγο , 8α φυγει που 8α παει... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλΚ κανεις φροσω..τετοια πιεση;;

καφριλα αλλαο μπαμπας μου 1 νυχτα πριν ειχε 5 με 3,5././.

ασχετο αλλα οκ..

αλλα 11 πιεση ειναι υψηλη ρε φιλεναδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσένα τζουλ ήτανε σκουληκι. Εμένα ήτανε ψείρα..χαχχαα

Νανα ο συγκεκριμένος παιδίατρος είναι λίγο ακραίος στα άρθρα του. Τον παρακολουθω καιρο.

Συμφωνω σε πολλά σημεία άλλωστε γι'αυτο ήθελα και να θηλασω, αλλά βρε παιδί μου θα πρέπει να μας βάλουνε φυλακή όσες δε θηλάσαμε. Μιλάμε για τα χίλια δεινά και τις επτά πληγές του φαραώ.

Ασε ενα αλλο αρθρο τις προάλλες για τις ζημιες απο το μπιμπερο. Παραμορφωση προσωπου , παραμόρφωση κάτω σιαγόνας, δοντια πεταχτά κλπ.

Εγω κοίτα οταν με το καλο έρθει το επόμενο μωράκι εκέι θα απευθυνθώ για βοηθεια αλλα οπως ειπα παραπανω ειναι οντως υπερβολικοι. Μου ρθε μια μερα και εγραψα ενα κατεβατο ισα με κατω αλλα το εσβησα. Λεω που να μπλεξω... Θα με φανε ζωντανη..

Η ωτιτιδα ειναι ατιμη. Αμα σου κατσει δε τη ξεφορτωνεσαι ευκολα.

Παιζουνε και αλλα ρολο. Καταρχας τα μικροβια πλεον ειναι πολυ ανθεκτικα. Μπορει το παιδι να μη πηρε σωστη αντιβιωση στην αρχη. Να πινει το γαλα ξαπλωτο και οχι ανασηκωμενο.. και ένα σωρο αλλα.

Σημασια εχει τωρα πια πως θα αντιμετωπιστει. Ετσι και αλλιως η σωσω δε προκεται να θηλασει τωρα... χαχαα

Νανουκα καλα εκανες και το εβαλες το αρθρο. Και μαλιστα ειναι ο πιο εξειδικευμενος γιατρος ο Παπαβεντσης πανω στον θηλασμο και εχουνε κανει πολυ ωραιο τιμ και ειναι τρομερη η προσπαθεια τους. Αλλα εγω περιμενω να ενημερωθουνε οι μαιες απο τους ειδικους... Να υπαρχει ελεγχος στα μαιευτηρια και τα σχετικα. Όχι να τρομοκρατουνε μανουλες που δε θηλασαν με τρομολαγνικα αρθρα. Ενταξει το καταλαβαμε δε τη βγαζουμε καθαρη....

Τεσπα... Αποτελεσμα περιμενω.....

Ξερετε ποσο ευαισθητοποιημενη ειμαι στο θεμα αυτο...

Φροσω και γω βαλεριανα θα σου ελεγα.

Εχω ακουσει πολλα για αυτη αλλα δεν εχω δοκιμασει. Παρε και πες μας! αχχαα

Μηπως να το ριχνατε εξω λιγο βρε παιδι μου? Κανενα θεατρο κανενα μπαρακι. Ξερω με 3 ταλιμπαν που να πας.... Αλλα πρεπει να χαλαρωσεις!

Αληθεια με το γαλα τι εκανες? Του δινεις το μπιμπερο στη κουνια?

Καλα μεχρι να λογιδριο γραψατε τα απαντα...... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλΚ κανεις φροσω..τετοια πιεση;;

καφριλα αλλαο μπαμπας μου 1 νυχτα πριν ειχε 5 με 3,5././.

ασχετο αλλα οκ..

αλλα 11 πιεση ειναι υψηλη ρε φιλεναδα...

:lol::?

εγώ πάντως την έβγαλα καθαρή τότε.

Ο δον, 8 μηνών, είχε ωτίτιδα που δεν την είδε η παιδίατρος ενώ είχε και υψηλό πυρετό.

Έκλαιγε ασταμάτητα 3 μέρες και νύχτες, φαντάσου πόσο πόναγε.

Ένα πρωί βλ΄πεω στο μαξιλαράκι του αίμα.

Του είχαν σπάσει και τα 2 τα τύμπανα προκειμένου να εκτονωθεί το υγρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το αβαταρ μου δε με ειπατε τιποτις.....

Καλααααααα....................................................

Αχ τωρα διαβασα φροσω για τον δον... Τι λες βρε παιδι μου! Πωπω! Υπεφερε ο κακομοιρης! Τρελο μανικι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδιά σημερα ημουν πολύ χαλια, δεν μπορούσα να σταθω να φτιαξω το φαϊ του μικρού.Ευτυχως φωναξα τη μανα μου,ηταν κι ο πατερας μου εδω, να μαγειρεψει για τους αλλους, και να αποτελειωσει το φαϊ του μικρού.Μετρησα την πιεση μου, ειχα 5 την μικρή.Λίγο δεν ηταν;Γενικα υποτασικη ειμαι αλλα η μικρη ειναι 7 ή 6.

Για πειτε, γιατι εγω ντρεπομαι να παιρνω γιατρους να ρωταω τετοια.Το 5 θα μου δημιουργησε ζαλη, αδυναμια κλπ λογικα ε;

Πηγα μετα και ξαπλωσα λιγο.Ξανασηκωθηκα γιατι ειχα στο νου την κατσαρολα, αφου η μανα με το αλσχαιμερ ηξερα οτι θα ξεχναγε να το σβησει, οπως κι εγινε.

Τελοσπαντων...

Φροσω ειμαι σιγουρη οτι εχεις υπερκοπωση!

Απορω πώς δεν έχεις κλαταρει μεχρι τωρα!

Κουραγιο!Ελπίζω η βαλεριανα να βοηθησει!

Ρε συ τι σου ειπε ο παιδιατρος που περνα το παιδακι τωρα κανονικα την ερυθρα!

Πες του ''μηπως να περιμενω να περασει και την ιλαρα και την παρωτιτιδα;'' Ελεος!!!

Μαρακι ωραιο αβαταρ!Στειλε πμ τη μαρκα!Με εσκασες!Αν και νομιζω σε οποιοδηποτε γαλα μπορει να συμβει, δεν εχω σε κανενα εμπιστοσυνη!

Αχ ζαλιζομαι παλι...παω να μετρηθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό θα πω και δεν σας πρίζω άλλο...

Δεν με νοιάζει να πάθω κάτι, αλήθεια, έτσι κι αλλιώς όλοι αναλώσιμοι είμαστε.

Τα παιδάκια μου σκέφτομαι μόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω βρε Μαράκι... το διάβασα και είπα να το βάλω...

έγώ δεν το βλέπω τόσο στραβά... γιατί υπάρχουνε τα ποσοστά... δηλαδή, δεν είναι ένα απόλυτο άρθρο...

απλά, όταν διάβασα το σημείο για την ωτίτιδα, θυμήθηκα τη Μαρθούλα...

τέσπα...

για τη βαλεριάνα έχω ακούσει κι εγώ, αλλά θα φοβόμουν να την πάρω...

ρε Ντομ, μίλα με τον άνδρα...

χρειάζεσαι ξεκούραση κι εσύ...

επίσης, πάρε τηλ τον γιατρό σου!!!

Ρε Φρόσω!!!!!!!!

τι σκέψεις είναι αυτές;

φρόντισε λίγο τον εαυτό σου!

κανόνισε μία έξοδο με τον αντρούλη!

οι γονείς σου δε σε βοηθάνε;

σας παρακαλώ... αφήστε μς να δημοσιεύσω!!!

νυστάζω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...