Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

Γειά σου Χρυσάνθη μου!! Μια χαρά είμαστε! Εσείς πώς είστε? Το αγοράκι σου?

Υπάρχουν και τέτοιοι γιατροί ευτυχώς!!

Μαράκι καλά έκανες και του υπενθύμισες του καλού σου το τi πρέπει να φέρει στο σπίτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρύσα μου έχεις δίκιο!! Απλά εμένα μου άρεσε έτσι όπως το έζησα για αυτό και ήθελα πάλι στα καπάκια!!!

Γιελήζ μου αυτό και αλτσχάιμερ να πάθεις αυτό που πέρασε η μανούλα σου δενξεχνιέται!!!!

Μαρία μου πρόσεχε!!! καλά κάνεις.. έτσι να του τα υπενθυμίζεις!!!!

Καλό μεσημέρι Μαρουλίτα!!!!!

Γεια σου Χρυσάνθη μου!!!καλά είμαστε.. εσύ τι κάνεις??το μικρούλι σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεγαλωνει κ ζουζουνευει το μωρουλινακι μου...

τρωω κρεπουλες....σοκολατα μπανανα κ μπισκοτο....θελετε να σας στειλω....

αρεσουν στον γιο μου πολυ.....αντι για μεσημεριανο τσακισε μια.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η marilou που χάθηκε σήμερα? Δεν μπήκε να μας πεί τα νέα της...

Κοριτσάκια σας αφήνω!! Ώρα να πάω σπιτάκι μου!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!! Τα λέμε το βραδάκι!! Φιλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επανηλθα κι εγω. ξεμπερδεψα λιγο την χαρτουρα αλλα εγω καποια για αρχειοθετηση και βαριεμαι.....Ελπίζω να τα καταφερω να μπω το απογευμα. Σας χαιρετω προς το παρον και καλο μεσημερι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!Δε μπηκα καθολου το πρωι γιατι δεν προλαβα.Μολις τωρα μπηκα και βλεπω πολυ καλα τα πηγατε και σημερα...σιγα σιγα θα ανοιξουμε νεο ποστ!!Δε διαβασα ακομη τα νεα σας,θα το κανω σε λιγο.Προς το παρον μπηκα να σας πω την καλημεροκαλησπερα μου και να σας αφησω παλι!!Θα τα πουμε ομως το απογευματακι.Σας φιλω!!!

Α!εγω θελω μια κρεπα σοκολατα μπισκοτο παρακαλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσες σελιδες γραψατε βρε μεχρι να παω σ/μ και να γυρισω;;; :lol: Πηγαμε ψωνισαμε,πηρα ενα ετοιμο κοτοπουλο ψητο,εβρασα λιγο ρυζι γιασμιν,εκοψα και ενα μαρουλακι και φαγαμε!Σημερα γεννησε και μια φιλη μου με καισαρικη!Ολα πηγαν καλα ευτυχως γιατι ειχε κατι περιπετειες τωρα τελευταια.Εκανε ενα αγορακι 3900! :shock:

Θελω και εγω κρεπα με νουτελα και ινδοκαρυδο.Αλλα τωρα νωρις,μην παθω τα χθεσινοβραδυνα....

Μαχη,κριμα για την φιλη σου.Θα συμφωνησω ομως με τα κοριτσια οτι καλυτερα ειναι που εγινε νωρις,ξεπερνιεται πιο ευκολα.Οχτω εβδομαδων ακομα δεν εχει σχηματιστει.Αργοτερα ειναι τα πιο δυσαρεστα....Οπως και να'χει ευχομαι να το ξεπερασει συντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορούδες μου τι κάνετε;

Είστε καλά; Εδώ όλα καλά. Πήγαμε για κάτι δουλίτσες με τον άνδρα μου και περάσαμε από ένα κατάστημα με παιχνίδια και μπήκαμε μέσα και του δείχνα κάτι τηλεκατευθυνόμενα ελικοπτεράκια για να παίζει με το μωράκι μας όταν μεγαλώσει:-) Αυτός ενθουσιάστηκε και το αγόρασε. Τώρα που σας γράφω έχω ένα ελικόπτερο να πετάει στο σαλόνι μου και τον άνδρα μου να τρέχει από πίσω σαν μωρό. Τον προειδοποιήσα ότι αν γδάρει κανένα έπιπλο θα τον γδάρω :lol::lol::lol:

Μαρουλίτα μου καλή αυχενική να χετε. Εμείς θα πάμε αύριο το πρωί να δούμε τον ταλιμπάν μας. Σήμερα στη δουλειά μας ειχε μια κοπέλα που χει αγοράκι6 μηνών και ήταν πολύ χαρούμενη μου πε γιατί ο γιοκας της, την ξύπνησε την νύχτα ΜΌΝΟ 3 φορές ενώ κανονικά είναι 5 - 6. :shock::shock::shock: Τα λόγια είναι περιττά :roll::roll:

χχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ..... :roll: διαβασα οοολα τα ποστ...16 σελιδες για να ειμαι ενημερωμενη...πως να μην ξερω τι να γραψω???Μιχαελα ασε και εγω με τα υποθετα με το που τα βαζω αμεσως με πιανει διαρροια..στην αρχη ανησυχουσα οτι τσαμπα τα εβαλα μιας και τα βγαζω αμεσως αλλα τελικα πρεπει να μενει κατι γιατι γινομαι καλυτερα..Πηγα παλι σημερα σε αλλα φαρμακεια και τπτ εχουν λεει ελληψη...πηρα και εγω τηλ τη μανα μου που μενει Ερετρια και της λεω βρες τα..παει σε ενα και της λεει μονο 2 κουτια μπορω να σου δωσω..αλλα λεει ετσι??Πηγε σε ολα τα φαρμακεια και πηρε απο 2..το απογευμα θα παει στο αλλο χωριο στην Αμαρυνθο να παρει και απο εκει και απο Δευτερα θα παει λεει Χαλκιδα...θα τα παρει ολα..την εχω ικανη!!!Μου βρικε και αλλα 2 η κολλητη μου...εε μεχρι να γεννησω θα εχω προμηθειες ε?

Μαχη μου περαστικα στην φιλη σου...εμενα η δικη μου φιλη στη 10εβδομαδα της το πηρανε..της πηρε χρονο να το ξεπερασει και τωρα που ειναι ξανα εγκυος..εε τωρα ειναι καλυτερα και δεν τοο συζηταει τοοσο πολυ πλεον..ειναι δυσκολο και δεν ξερεις και τι να πεις για να συμπαρασταθεις...Μαρια μου κουραγιο και εσυ..ο γιατρος θα κανει οτι ειναι καλυτερο για εσενα και το παιδι και ολα θα τελειωσαν καλα..ακομα και στις 30βδομαδες..τοσα παιδια πια γεννιουνται πιο νωρις και η τεχνολογια ειναι πολυ καλυτερη απο οσο ηταν παλια οποτε θετικη σκεψη πως ολα μια χαρα θα ειναι..Κοριτσιαααα περιμενω τη Δευτερα πως και πως...πηγα σημερα στο ΣΜ και ειδα τα σαρακοστιανα και μου τρεχανε τα σαλιαααα...θελω γυαλιστερεςςςςςς ....να φαω να σκασω..μας εχει καλεσει η θεια μου και ετσι δεν θα μαγειρεψω τπτ...μονο μια μακαροναδα του ψαρα θα φτιαξει ο αντρας μου αλλα εγω δεν θα ασχοληθω μονο θα τρωω...(ναι εμεις σαρακοστιανα λεμε τα ψαρικα...με μπολικο λαδια και ολα τα κομφορ...)

Την Τριτη παω και εγω για αυχενικη και εχω ανγχος....θα κουνιεται??θα ειναι ολα καλα???Δεν θελω να κοιταωω μεχρι να μου πουν οτι κουνιεται...εχτες με ποναγε ολο το βραδυ η κοιλια μου και δεν μπορουσα να κοιμηθω...μου το εχει ξανακανει αυτο...δεν ειναι πονοι οπως οι συσπασεις αλλα ειναι σαν κολικοι,αισθανομαι να ειναι τα εντερα μου γεματα αερια και κανουνε ΠΑΦ και ηρεμω και μετα παλι τα ιδια...πηγαινα τουαλετα αλλα μπααα τπτ..τι να πω..μαρτυριο...αχ σημερα εφαγα ενα κεσε φραουλες..αααααα τις ευχαριστιθικα...ατσα Diosaki πως μεγαλωσε ο μικροςςς...να τον χαιρεσαι...σορρυ αν εγραψα πολλαα αλλα διαβασα τα ποστ και επρεπε να απαντησω...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!

Τι κάνετε?

beboulino να της ζήσει της φίλης σου το ζουζουνάκι της και καλή λοχεία να έχει!!

Chrystalleni μου σε προετοιμάζει ο άντρας σου για όταν μεγαλώσει το μωρό σας και θα παίζουν μαζί!! :lol::lol::lol::lol: Καλα λέω εγώ ότι είναι παιδιά οι άντρες! :lol::lol: Όσο για τα νυχτερινά ξυπνήματα των μωρών που λές... ένα σας λέω : Kοιμηθείτε τώρα που μπορείτε!!!! :lol::lol::lol:

kiska μου πολύ καλά έκανε η μαμα σου, σου μάζεψε προμήθειες μέχρι να γεννήσεις!! :lol::lol:

Α ευχαριστούμε πολύ!! να χαίρεσαι και εσύ τα δικά σου παιδάκια εκτός και εντός κοιλιάς!! :lol::lol: Με το καλό η αυχενική την Τρίτη!! Και μην αγχώνεσαι καθόλου, όλα θα είναι μια χαρά, θα σου κουνάει το χεράκι (ο μπέμπης πήγα να γράψω τώρα!!!!! Λέεεες??? :lol::lol: ) το μπεμπάκι σου!! Θα περιμένουμε νέα σου!!!

Οι υπόλοιπες που γυρνάτε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ζουζουνες μου!Πως ειστε?

Χρυσα γιατι γκουχου γκουχου?Εισαι κρυωμενη καλη μου?Περαστικουλια!!

Μαχη μου περαστικα στη φιλη σου,ειναι δυσκολες ωρες αυτες,ελπιζω να το ξεπερασει συντομα και οσο το δυνατον πιο ανωδυνα :(:(

Κισκα σωστη τη βρισκω τη μαμα,ο,τι μπορι μαζευει!!!Οσο για την αυχενικη ολα καλα θα πανε θα δεις! :D

Δεν προλαβα να διαβασω πολλα,γραψατε παρα πολλα σημερα...Θα προσπαθησω να τα διαβασω ολα κ θα επανελθω ;)

Καλησπερα Γιεληζ μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι αφου διαβασα οσα περισσοτερα μπορουσα...εχουμε κ λεμε:

Μαρια μου πολυ στενοχωρεθηκα με τα εα σου αλλα αισιοδοξω οτι θα καταφερεις να φτασεις τις 30 εβδομαδες και γιατι οχι..να τις περασεις κιολας!!Σε λιγο καιρο θα κρατας αγκαλια την κορακλα σου κι ολα αυτα θα σου φαινονται πολυ μακρινα ;)

Γιεληζ η μητερα σου πραγματικα δεινοπαθησε για να σε βγαλει αλλα αξιζε τον κοπο!!!!!!!!!!! :D:D:D

για τριημερο που λετε εμεις δεν θα κανουμε απολυτως τιποτα.Ο αντρουλης μου δουλευει,απο αυτο το ΣΚ γυρισανε τα ρεπο του κ καθεται καθημερινες οποτε παλι μοναχουλα μου θα ειμαι.Κυριακη φευγει Αθηνα κ γυρναει Τριτη :(:(:(:(

Και μιας και μονιμως μιλατε για φαγητο μηπως θυμαται κανενα κοριτσακι τη συνταγη της μηλοπιτας που σας ειχα δωσει?Καπου την καταχωνιασα κ δε θυμαμαι ακριβως τις δοσολογιες και θελω να τη κανω ρε γ...το!Στο τελος θα τη κανω οπως τη θυμαμαι :?:?:?

Αυτα τα ολιγα!Δε πιστευω να εχετε απαιτηση μετα απο 15 σελ.να θυμαμαι ο,τι γραψατε????

Α!Μαρουλιτα καλη αυχεμικη κ σε σενα την Τριτη.

Σας αφηνω και παλι.Ειπαμε με την κολλητη μου να παμε για ενα ποτοχυμο κ ετσι οπως παω θα την στησω...Φιλακια!!!Καλο βραδυ να εχουμε ολες κ σε οσα κοριτσακια φυγουν για το τριημερο να περασετε πολυ πολυ καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μου σε ευχαριστώ πολυ!!! Ακριβώς αυτό της λέω και εγώ κάθε φορά που μιλάει για το πόσο δύσκολη γέννα είχε!! Ότι άξιζε τον κόπο!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Γιατί έβγαλε ένα παιδί έξυπνο, όμορφο και πάνω απόλα μετριόφρων!!! :lol::lol::lol::lol:

Όριστε και η συνταγή σου!!!

Συνταγη για μηλοπιτα:

3/4 ποτητρι τσαγιου βουτυρο

2 ποτηρια τσαγιου ζαχαρη

2 ποτηρια τσαγιου αλευρι

2κουταλακια γλυκου γεματα μπεικιν παουντερ

2 αυγα

λιγο γαλα

λιγο κονιακ

3-4 μηλα

κανελα

ζαχαρη αχνη

Χτυπαμε το βουτυρο μεχρι να ασπρισει λιγο και προσθετουμε τη ζαχαρη.Αφου χτυπηθουν λιγο μαζι προσθετουμε τα αυγα και στη συνεχεια το αλευρι ανακατεμενο με το μπεικιν παουντερ.Τελος προσθετουμε το λικερ και λιγο γαλα(τοσο ωστε να μη ν ειναι πολυ σφιχτη η ζυμη).Βουτυρωνουμε ενα ταψακι (εγω τη κανω σε στρογγυλο περιπου 30 εκ διαμετρο) στρωνουμε τα μηλα τα οποια πασπαλιζουμε με ζαχαρη και κανελα και απο πανω ριχνουμε τη ζυμη.Ψηνουμε στους 170 για 50 λεπτα τουλαχιστον.Οταν τη βγαλουμε αν θελουμε πασπαλιζουμε με ζαχαρη αχνη.Καλη επιτυχια!!!

Καλά να περάσεις και φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tώρα κατάφερα να διαβάσω ΟΛΑ όσα γράψατε. Τι πάθατε, με τις σιοκολάτες, τα οreo, τις κρέπες, τα φαγητά;;;; :lol::lol::lol: Μην τα λέτε ρε κορίτσια, προσπαθούμε να κάνουμε και μια διατροφή, λέμε τώρα. Εχω ζύγισμα αύριο το πρωί. Το μόνο που κάνω μήπως και γλιτώσω κανένα γραμμάριο απ τη ζυγαριά είναι να πηγαίνω χωρίς να φάω πρωινό και φοράω όσο πιο ελαφρια ρούχα μπορώ :lol::lol: , και όσο μου το επιτρέπει ο καιρός βέβαια. Ευτυχώς στην Κύπρο έχει ζεστάνει ο καιρός.

Μαράκι μου και Διόσα πραγματικά σας θαυμάζω, περάσατε πάρα πολύ δύσκολα. Είχα και εγώ μια παλίνδρομη αλλά σίγουρα είναι διαφορετικά όταν η απώλεια είναι σε αρχικό στάδιο και σίγουρα δεν μπορώ να τη συγκρίνω με τις δικές σας. Είμαστε όμως τυχερές που έχουμε άνδρες που στάθηκαν δίπλα μας και μας βοήθησαν και μας αγαπούν τόσο. :):) Από δω και πέρα ΜΟΝΟ ευχάριστα θα έχουμε...είμαι σίγουρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν καλά καλά το καταλάβετε κορούες, θα ανακοινώνουμε γέννες. Τώρα αν θα έχουμε την ίδια γλωσσοδιάρροια, δεν το ξέρω, με τα ξενύχτια που θα χουμε. :lol::lol: Μάλλον ναι, κάπου θα πρέπει και μεις οι καημένες να εκτονωνόμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα!!!!

Γιεληζ σε ευχαριστω για τη συνταγη,ηθελα απο εχθες να τη κανω και τελικα τη θυμομουν σωστα!!Πως τη βρηκες βρε?Για αλλη μια φορα σε παραδεχομαι :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Χρυσταλλενη μου αυτο λεω κι εγω,αραγε οταν γεννησουμε θα εχουμε το κουραγιο να γραφουμε ολοκληρες σελιδες???

Καλεεεεεεεεεεεε!!!Κοιμαστε ακομη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα και απο μένα!

Τι κανετε εγκυουλες????

Εγω νυσταζω....

Βγαλαμε ενα συμπερασμα με τον αντρα μου για το μωρο. Την περασμενη βδομαδα παραγγειλαμε την κουνια και μετα απο πολλες μερες απουσιας ολο τον ενιωθα. Χτες παραγγειλαμε και το καροτσι και παλι απο χτες τον νιωθω συνεχεια :):) Μηπως ειναι λιγο συμφεροντολογος απο την κοιλια. Με το που περνουμε κατι γι αυτον κατευθειαν κλωτσαει :lol::lol: το βρηκαμε το κολπο τωρα, οταν δεν δινει το παρον του ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...