Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα μωρακια 2011..η τελικη αναμετριση!!!!


Recommended Posts

κοριτσια καλημερααααααααα.καλη εβδομαδα σε ολες!πως περασε το σαβ/κο σας.εμας ηταν αρκετα γεματο κ το καταδιασκεδασαμε,χθες πηγαμε κ σε μπαλνταφα.δεν προλαβα να σας διαβασω ολες.

χαρα μου υπομονη με την πετερα κ μην νευριαζεις...καποια στιγμη θα ξεκουμπιστει.ασε να ξεθυμανει το πραγμα κ μιλα με τον αντρα σου οταν θα εισαι κ εσυ πιο χαλαρη.γιατι πανω στα νευρα λεμε πολλα κ αυτο δεν αρεσει στους αντρες.

μιλατε για χωρο κ για πραγματα κ απο τωρα σκεφτομαι που θα βαλουμε τοσα καλαμπαλικια που εχουμε στο δωματιο για το μικρο.πρωτα ο θεος λεμε για τον μαιο που θα βαψουμε(επιτελους πια) κ θα φτιαξουμε κ το δωματιο.να κανω κ την β επιπεδου κ μετα.εμεις θα χρειαστουμε μια τριφυλλη ντουλαπα(οσες κ να εχεις δεν σου φτανουν ποτε) κ ενα μονο κρεβατι για το δωματιο του μωρου.η αληθεια σκεφτομαι να το βαλω απο την αρχη στο δικο του δωματιο κ να κοιμαμαι εγω εκει.την μικρη μου την ειχα τους πρωτους μηνες μαζι μας,αλλα τωρα δεν θελω να βλεπει η μικρη οτι κοιμομαστε ολοι μαζι στην κρεβατοκαμαρα μαζι κ αυτη μονη της στο δωματιο της.οσο κ να ναι μικρο παιδακι ειναι κ μια ζηλια θα υπαρχει.οποτε για λιγο καιρο λεω να κοιμαμαι εγω με το μωρο.

οσο για το ρουχομανι της μικρης μου εχω παρα πολλα...εδωσα στην ανηψια μου μερικα αλλα δεν τις ταιριαζουν ολα λογω διαφορετικης εποχης.οταν με το καλο μαθω τι ειναι θα αρχισω να δινω οτι μπορω γιατι πλεον δεν θα χωραμε.αν κ τα λυπαμαι η αληθεια.θα κρατησω ομως μερικα καλα κομματια για ενθυμιο.

πηγα εδωσα κ αιμα,αυριο εχω ραντεβου κ με τον ενδοκρινολογο.η μικροβιολογος μου ειπε οτι εν μερη βγηκαν τα αποτελεσματα απο την αυχενικη(πιο γρηγορα απο οτι μου ειπε)ειναι πολυ καλα απλα περιμενει τις τελικες τιμες.ισως μεχρι το μεσημερι να ειναι ετοιμα.ευτυχως παει κ αυτο!το μεσημερι εχω κ οδοντιατρο....ωχ παναγιτσα μου!!!

σαν πολλα δεν εγραψα :?::?::D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θα σας πω αυριο ποσο ανωδινη θα ειναι :(:( θα του ζητησω αναισθησια αν δω κ ποναω.βεβαια αυτο που με απασχολει περισσοτερο απο το πονο ειναι η αναγουλα...μπλια μπλιαχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλές απαντήσεις να έχεις Μιχαέλα μου.. Και μια όσο πιο ανώδυνη και χωρίς αναγούλες επίσκεψη στον οδοντίατρο.. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουν κάτι σπρευ που βάζουν για τοπική αναισθησία πρίν σου κάνουν την ένεση... μυρίζουν πολύ ωραία και έχουν και πολύ ωραία γεύση... ίσως αν σου βάλει τέτοιο να μην καταλάβεις τη γεύση του φαρμάκου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia mou!!!kalh evdomada se oles sas....!!!!pws ta pate?

egw ponaw ligo simera logo tou enterou...alla kata ta alla polu kala!!!!perimenw na perasei kai auth h evdomada kai na pame gia thn auxeniki mas..:)

pws perasate to s/k sas?emeis eixame xalia kairo kai den vgikame exw...kai etsi anavikame sto vouno...pou itan polu wraia kai eixe para polu xioni..:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααα!!το κεφάλι μου θα σπάσει!!Πονάω!!Αχ αυτοί οι πονοκεφάλοι! :(:(

Εγώ πάντως καθαρισμό κάνω χωρίς αναισθησία.. τον αντέχω! :roll: ενώ γενικά δεν μου αρέσει καθόλου ο οδοντίατρος..προτιμώ να γεννάω συνέχεια χωρίς επισκληριδιο παρά τον οδοντίατρο!! :D

Καλημέρα Maroulita μου!!!Κι εμείς μέσα μείναμε το σκ εκτός από το Σάββατο που πήγαμε οικογενειακώς στο Σούπερ Μάρκετ και κάτσαμε 2 'ωρες!! :shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX......koritsia milate gia dontia...afiste simera molis ksipnisa nomiza pws dagwsa kanenan me toso aima..eleos!!!!prepei na paw kai egw na kanw katharismo autes tis meres...alla den kserw pws tha anteksw...pali ligo ligo tha mou kanei oso anteksw!!!!!!poso lete na kratisei auth h istoria me ta dontia mas???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα maroulita...

Εμείς στο σπίτι είμασταν το ΣΚ.. με τέτοιο κρύο δεν λέει να βγείς!

Άσε που όλος ο κόσμος είναι άρρωστος! Φοβάσαι μην κολλήσεις κιόλας!

Ωραία το βουνό ε? Φαντάζομαι!

Ευγενία μήπως έχεις και κράμπες στα πόδια? Γιατί λένε οι πονοκέφαλοι και οι κράμπες είναι από έλλειψη μαγνησίου...Τα έχω και εγώ τις τελευταίες μέρες και λέω να ρωτήσω τον γιατρό μου την Πέμπτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επεστρεψα......

απο τον οδοντιατρο δεν εχω χειροτερο και εγω ρε κοριτσια. Αλλά στον καθαρισμο δεν μου βαζει κατι σε αναισθησια οταν παω. Αυτό τον αντεχω.

Ευγενια οταν λες προτιμας γεννα χωρις επισκληριδιο??? :shock::shock: εγω ειμαι φοβητσιαρα. Τον Νικόλα φυσιολογικα τον γεννησες?? Και χωρις επισκληριδιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!! Τι κάνετε?? Δεν δίαβασα ακόμα τι γράψατε...

Γυρισα από το γιατρό και είπα να γράψω τα νέα μου και μετά να διαβασω..

Λοιπόν είμαστε 212 γρ. και πεισματάρικα..Ουτε μια ματιά δεν μας έριξε!!! Ηταν αραχτός ο κύριος και είχε το ένα χέρι στο κεφάλι και το άλλο στο πουλάκι..Λεει κ ο γιατρός στον άντρα μου πάμε μια χαρά αφού κρατάει και το πουλάκι...ΑΝΤΡΕΣ!!!

Με ρώτησε αν ξεκουράζομαι...και οι οδηγίες είναι ξεκούραση και προσοχή ειδικά μέχρι να περάσουν αυτές οι 10 εβδομάδες...γιατί τότε και πρώορα να γεννησουμε θα ειναι βιώσιμο το μωρό. Εγώ βέβαια προσεύχομαι να φτάσουμε μέχρι το τέλος αυτή τη φορά.

14/3 πάμε για β' επιπέδου..Θα είμαι 20+1..Ειναι καλά ε?? Τον ρώτησα αν θα μου δώσει και βιντεο και μου είπε οτι γενικά μονο φώτο δίνει αλλά για μένα θα βγάλει και βίντεο φτάνει να του πάρω dvd!!

Του πήρα και σήμερα dvd και μου πέρασε όλες τις φώτο που μας έβγαλε μέχρι σήμερα..

Αυτά τα νέα μας!!!

ΑΑΑΑ είμαι +4 κιλά..Δεν μου λεει τιποτα φυσικά για τα κιλά. Πέρσι μου έλεγε αλλά νομίζω τώρα ξέρει ότι το πιο σημαντικό ειναι να μας πάνε όλα καλά.

Λοιπόν...πάω να διαβάσω και επιστρέφω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαράκι!!! Μπράβο!!! Τέλεια τα νέα σας!!! Μεγαλώσατε!!! Με το καλό η Β΄ επιπέδου τώρα!! Μία χαρά είναι 20+1!!

Και τα κιλά σου μιά χαρά είναι.. τι να σου πεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι τι ωραια νεα ειναι αυτά. Μην φοβασε και θα πανε ολα καλά. Τα αγορακια τα χερια στο πουλακι τα εχουν :lol::lol::lol::lol: και εμεις στο β επιπεδου οταν πηγαμε τα ειχε στο πουλακι και λεω εγω "ρεζιλι μας εκανε πριν καν γεννηθει" :lol::lol::lol:

Για τα κιλα μια χαρα εισαι, μην ξεχνας οτι εισαι και σε ακινησια γενικα, δεν εισαι σε κινηση συνεχως για να καις κιολας. Το νινι σου να ειναι καλα και χαλαλι και λιγα κιλακια παραπανω.

Κατα τα αλλα ακουσες....ξεκουραση!!!!

Με το καλο η Β επιπεδου τωρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι κράμπες δεν έχω ακόμα... αλλά τρομερούς πονοκεφάλους!!Το έχω ακούσει κι εγώ για την έλλειψη μαγνησίου, ρώτησε το γιατρό σου μήπως και σου δώσει συμπλήρωμα!

Μαρία μου μπράβο για τα νεάκια σας!!!!άντε μεγαλώσατε κι εσείς!!Κοίτα να ξεκουράζεσαι τώρα... άντρες... από την κοιλιά φαίνονται παιδί μου!! :lol::lol: Μια χαρά είναι τα κιλά σου καλέ!!

Μάχη μου ναι.. φυσιολογικά τον γέννησα και τη τελευταία στιγμή έκανα επισκληρίδιο γιατί πηγαίναμε γαι καισαρική δεν κατέβαινε ο ζουζούνος μου.. ο γιατρός μου είχε βάλει την πιο μικρή δόση από ότι μου είπε..να σκεφτείς ότι μια ώρα μετά γέννησα και πάλι τα καταλάβαινα όλα!!3.800βγήκε ο μικρός.. πως να μη καταλάβαινα?? :shock::shock: Πάντως είναι η ωραιότερη στιγμή της ζωής μου.. ο πιο γλυκός πόνος!!Να μην φοβάσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante maraki mou bravo...ola kala na pane sou euxomai!!!eides to antraki sas...antras me ta ola tou!!!! :D:D:D

Diosa mou teleio to vouno...den ekana voltes vevaia mesa sto spiti kathomouna..alla mou eftane pou evlepa to topio xionismeno!!!!!

re koritsia..na sas rwtisw eseis foliko ipiate katholou kai an nai gia poso kairo to pinate???

kai kati teleutaio esan sidiro asvestio klp pote sas ksekinise o giatros sas???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία 3800 ε??? Θρεφταράκι!! :lol::lol::lol::lol::lol:

maroulita εγώ φολικό ξεκίνησα απο τον Αύγουστο και ακόμα παίρνω...

Ασβέστιο και σίδηρο μου τα ξεκίνησε απο νωρίς κάπου την 9η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά... Πάντως ήταν στάνταρ πρίν την αυχενική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας διάβασα επιτέλους!!! Καταρχήν σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας!!

Να είναι καλά τα μωράκια μας κορίτσια, τίποτα άλλο!!

Μαρουλίτα μου περαστικά με τα δόντια..

Σοφάκι καλά αποτελέσματα και όλα καλά να πάνε στον οδοντίατρο.

Ευγενία μου και εγώ το Σαββατοκύριακο με πονοκέφαλο την έβγαλα..Υπομονή και θα περάσει!

¨οσο για την ξεκούραση , δεν κάνω και τίποτα άλλο βρε κορίτσια!! Και για τακιλά καθόλου δεν αγχώνομαι και δεν με απασχολούν. Το μωράκι μου μόνο να είναι γερό.

Κι εδώ εβρεχε χθες κι από οτι βλεπω και σήμερα μια απο τα ίδια θα είναι..

Βρε κορίτσια κάθε φορά που γυρνάω από το γιατρό κι είναι όλα καλά..παίρνω δύναμη...λες και μου δίνουν άλλα 10 χρόνια ζωή!!! Το νιώθετε κι εσεις αυτό??

Μου έδωσε κι άλλον ένα μήνα άδεια...

Το πρωί στον άλφα έδειχνε πως να κανουμε μπανιο νεογέννητο και ήταν τέλεια...ανυπομονώ!!!

Μαρουλίτα μου κι εγώ φολικό από τον Οκτώβρη, πριν από την σύλληψη το ξεκίνησα και το συνεχίζω ακόμα!

Ευγενλια μου μεγαλούτσικο ο μικρός!! Κι εγώ φυσιολογικό τοκετό θα ήθελα και χωρίς επισκληρίδιο, έτσι κι αλλιώς λόγω δισκοπάθειας δεν κάνει να μου βάλουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maroulita πίνω και φολικό και σίδηρο και ασβέστιο από την αρχή της εγκυμοσύνης μου!!8η εβδομάδα δηλ και μετά.. αν θυμάμαι καλά σίδηρο και ασβέστιο συνέχισα και μετά τη γέννα στο Νικόλα για το θηλασμό!!μέχρι να επανέλθει ο οργανισμός..

Γιελήζ άσε..θρεφταράκι δε λες τίποτα!! :lol: Αφού από όταν τον είδα πρώτη φορά εγώ και όλοι στο μαιευτήριο του τραγουδούσαμε το ντρούλη,ντρούλη, ντρούλη χοντρούλη,....χοντρούλη μόνο έσένα αγαπώ... :lol::lol: τώρα το έχει μάθει και το τραγουδάει και μόνος του!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία το σκεφτομαι πολύ και με αγχωνει, 3800 ρε θηριο μπραβο σου.

Βασικα θελω να γεννησω φυσιολογικα (ετσι λεω τωρα) αν ειναι ολα ενταξει. Εντωμεταξυ θελω και την μανουλα μου μαζι μου γιατι πιστευω εκεινη τη στιγμη κατι θα μου πει απο την εμπειρια της. Οταν ερθει η ωρα εχει ο Θεος.

Οι γιατροι βεβαια εχουν μια αγαπη στην καισαρικη (οι 9 στις 10 που ακουω γεννανε με καισαρικη). Δεν ξερω τι θα γινει. Το καλο ο γιατρος μου ειναι ενας ανθρωπος με χιουμορ που σε ηρεμει....και εκεινη την ωρα εχω ακουσει απο αλλες μανουλες οτι σε στηριζει και σου μιλαει ομορφα, σε εμψυχωνει....Οιδωμεν.

ΜΑρουλιτα εχω φολικο παιρνω με το που εμαθα οτι ειμαι εγκυος και ακομα παιρνω. Σιδηρο νομιζω στον τριτο μηνα το ξεκινησα. Κατι αλλο δεν παιρνω. Ααα και φολικο παορνω το Folivit B12 που εχει και βιταμινη β12 μεσα γιατι ειχα παντα ελλειψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία πολύ γέλιο με το ντρούλη ντρούλη χοντρούλη!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρία ακριβώς όπως λές νιώθω και εγώ κάθε φορά που γυρνάω απο τον γιατρό!! Μου φτιάχνει τη μέρα!!

Μάχη μου εγώ ο τελευταίος άνθρωπος που θα ήθελα να είχα μαζί μου είναι η μαμά μου!! Απαπα!! Είναι πολύ δύσκολο για μία μαμά να βλέπει το παιδί της να υποφέρει... εμένα η δικιά μου δεν μπορεί να το κρύψει κιόλας... και έτσι αντί να παίρνω θάρρος με αγχώνει περισσότερο!! :lol::lol::lol: Βασικά εκτός απο τον άντρα μου δεν θέλω κανέναν άλλον! Ο άντρας μου τώρα κατά πόσο θα αντέξει να είναι μόνος του εκείνες τις ώρες δεν ξέρω.. :lol::lol: Θα δούμε! Πάντως αυτό που θα ήθελα εγώ είναι να πάμε να γεννήσω να τελειώσουν όλα και όταν με βγάλουν στο δωμάτιο να ενημερώσουμε και τους άλλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο εγω δεν παιρνω τιποτα;;;;

Μονο φυλλικο οξυ απο την αρχη της εγκυμοσυνης..

τωρα και τωρα μου ειπε ο γιατρος να κανω εξετασεις...και εαν εχω χαμιλη φεριτιννη θα παρω σηδηρο

Ευγενεια τελειος ειναι ρε...μια χαρα..ο δικος μου ηταν 3,060..γατακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ σαν κι εσένα κι εγώ..προτιμώ μόνη παρά με την μαμά μου..Πανικοβάλλεται!! Περσι εγώ την καθυσήχαζα αντι αυτή!!! Οκ ήταν κι άλλες περιστάσεις αλλά και πάλι δεν την θέλω..Προτιμώ τον αντρούλη μου!!Πέρσι έμεινε μέσα, βέβαια ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα τον θυμάμαι μονο να με τραβάει να μην δω το μωρό. Αυτος και μια άλλη νοσοκομα..Αυτός τα είδε όλα και μέχρι τώρα δεν λεει πολλά. Μονο οτι μου έμοιαζε είπε μετα απο πολλούς μήνες αυτό..

Σημερα μου έιπε μάλιστα ότι με το καλό να έρθει η ώρα της γέννας θα μπει μεσα με κάμερα!! Του είπα οτι θα του την σπάσω στο κεφάλι!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ennoeite re maraki...kathe fora pou gurname apo ton giatro kai egw kai o antras mou eimaste meta san na pernoume 10 xronia sin...!!!!einai teleia na ksereis oti to paidaki sou einai kala..:))))) den uparxei megaluterh xara...

egw koritsia foliko pairnw apo thn imera pou emeina eguos..kai pernw akoma!!!twra mou eipe oti meta thn auxeniki tha mou dwsei ta upoloipa gt den eixa eleipsh!!!!to eida kai egw ston alpha to mpanaki...kai egw anupomonw...!!!!!!!!!!!!!!tha perasei o kairos mas.... :D:D:D:D:D:D

maxi mou auto pou les gia thn kaisariki to exw akousei kai egw...exei na kanei me ta xrimata tis perissoteres fores...auto einai to kako oti merikoi giatroi koitane na vgaloun anti na kanoun thn douleia tous swsta!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ αυτο το εχει σκεφτει και εγώ, να παω να γεννησω και να εχω τοσο ευκολο τοκετο που δεν γεννησω πριν καν προλαβουν να ερθουν οι υπολοιποι στο μαιευτηριο, και οταν ερθουν να ειναι ολα ενταξει και το μωρακι στην αγκαλια μου!!! :D:D:D Επιστημονικη Φαντασια μαλλον.

Για τον αντρα μου δεν ξερω αν θα το αντεξει ή αν λιποθυμισει και εχω και αυτον μετα :lol::lol:

Η μαμα μου νομιζω ειναι αυτη που θα με στηριξει εκεινη τη στιγμη πραγματικα. Τωρα ετσι λεω, μπορει και εκεινη την ωρα να λυγισει...τωρα απο αυτα που μου λεει ειναι πολυ ψυχραιμη λες και η γεννα ειναι μια βολτα στο μαιευτηριο... ;););) μαλλον το κανει για να με ηρεμισει να μην φαβαμε. Αλλά εκανε και 4 παιδια και λιγο πολυ κατι παραπανω ξερει ;););)

Μαρακι ητανε πολυ δυσκολο αυτο που περασατε και ο αντρας σου ηταν πολυ ψυχραιμος....Τωρα στον τοκετο πιστευω αυτος θα σε στηριξει περισοοτερο.

ΜΑρουλιτσα ειναι και τα χρηματα αλλά και ο χρονος, συνηθως ειναι με ραντεβου μιση ωριτσα και ξεμπερδευουν και οι γιατροι. Οχι να καθονται με τις ωρες να περιμενουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...