Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 11!!!


Recommended Posts

καλημέρα κοριτσάκια, καλά αποτελέσματα να έχετε.........αναμένουμε με αισιοδοξία.

Ζαχαρωτούλι μου τι κάνει ο μπέμπης σας? φαντάζομαι καθε μέρα που περνάει γίνεται όλο κ πιο δυνατός.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ δεν έχω ξανακάνει καμία προσπάθεια, μόνο με παρακολούθηση ωορρηξίας είμαι και απλές επαφές με τον άντρα μου.

Το θέμα μου βρε κορίτσια είναι, ;)γιατί ο γιατρός μου μου είπε εξωσωματική και ο άλλος είπε να προσπαθήσουμε πρώτα με σπερματέγχυνση αφού το σπέρμα είναι καλό????

ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙ μου,

συγχωρεσε με αλλα δεν θυμαμαι...εχεις ξανακανει σπερματεγχυση;

Αν ΔΕΝ εχεις ξανακανει ξεκινα με αυτη την μεθοδο που ειναι πιο ανωδυνη σωματικα κ οικονομικα σε σχεση με την εξωσ/κη(ψυχικα ειναι κ οι 2 μεθοδοι :? )!Δεν θα σου χαιδεψω τα αυτια...δεν εχει μεγαλα ποσοστα επιτυχιας αλλα πολλες τα καταφεραν με την μεθοδο αυτη ;)

Αν εχεις ξανακανει

για να παρεις μια αποφαση πρεπει να σκεφτεις τους εξεις πραγοντες:

1.Ποσοστο επιτυχιας

2.Οικονομικο

3.Φαρμακα

(τυχαια σειρα)

Τι εννοω...π.χ. αν ειναι να κανεις σπερ/ση σε φυσικο κυκλο προχωρα....αν ομως ειναι να κανεις ενεσουλες για προκληση γιατι να μην προχωρησεις σε εξωσωματικη που ανεβαινουν τα ποσοστα σε σχεση με την σπερ/ση;

Επισης αλλο ειναι τα 300-400Ε της σπερ/σης και αλλο το κοστος της εξω/κης...

TWIGGY καλο ξεκινημα κ καλα αποτελεσματα!!!

Eyeore71 χαθηκαμε..... :-(

ΝΙΚΟΛ111 τα κατεψυγμενα ειναι τα καλυτερα παιδια!!!! (το εχω χιλιογραψει αυτο :lol::lol: )

ΚΟΝ καλη επιτυχια!!!

Κοριτσια δυναμη κ θετικη σκεψη!!!!

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και καλή ηλιόλουστη εβδομάδα σε όλες τις μέλλουσες μαμάδες!!!!!!!!γιατί όλες θα γίνουμε,να είστε σίγουρες!!!!!!!!!!!!!!!!μου είπανε ότι τώρα που θα ξεκινήσω τις ενέσεις να τρώω κάθε πρω'ί 2 ασπράδια αυγών γιατι βοηθάνε στην ωορηξία και επίσης να μην τρώω αλάτι,είναι αλήθεια αυτά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι στρουμφακι μου αμα εσυ εισαι καλα και εχετε καλο σπερμα ειναι μια πιο απλη διαδικασια και φερνει αποτελεσματα ,ισως οχι αμεσα αλλα εστω μεσα σε 4 μπορεις...ξερω κοπελες που εμειναν με την πρωτη,εγω εμεινα με τη δευτερη κι ας μην κρατησε...εχεις τις πιθανοτητες μιας φυσιολογικης συλληψης..και καθως περνανε οι προσπαθειες ανεβαινουν οι πιθανοτητες..οι ορμονες που ισως παρεις ειναι πολυ λιγοτερες απο της εξωσωματικης.Η εξωσωματικη ειναι πιο πολυδαπανη και με περισσοτερες ορμονες...ειναι ομως κατα τη γνωμη μου μονο αν δεν αντεχεις αλλο (γιατι απο ο,τι φαινεται δεν εχετε καποιο προβλημα που να δηλωνει αναγκη εξωσωματικης) η αν εχεις ενα σοβαρο προβλημα εσυ η ο συντροφος που να δυσκολευει μια συλληψη.

η γνωμη μου ειναι να κανεις 2-3..χαλαρα πριν μια εξω..αλλα και παλι κανε ο,τι σε κανει να νιωθεις καλυτερα.Εσυ αποφασιζεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cuando mou,

καταρχήν σ'ευχαριστώ πολύ πολύ είναι πολύ κατανοητό αυτό που μου γράφεις. Ειλικρινά σευχαριστώ πολύ, έχω την αίσθηση ότι κολλάω σε πράγματα και σκέψεις που δεν θα πρεπε.

Δηλαδή, ενώ μου πρότεινε ο εξωσωματικός που πήγα την σπερματέγχυνση διστάζω να προσπαθήσω μαζί του, γιατί μετά δεν θα μπορώ να γυρίσω στον δικό μου γυναικολόγο, γιατί εκείνος μου είπε να κάνω εξωσωματική στον δικό του γιατρό (εννοώ σαυτόν που συνεργάζεται).

Αυτό είναι το μεγαλύτερο μου πρόβλημα.

Αν έχεις να μου πεις κάτι πάνω σ' αυτό.... Θα με βοηθούσες πολυ!!!

γιατι στρουμφακι μου αμα εσυ εισαι καλα και εχετε καλο σπερμα ειναι μια πιο απλη διαδικασια και φερνει αποτελεσματα ,ισως οχι αμεσα αλλα εστω μεσα σε 4 μπορεις...ξερω κοπελες που εμειναν με την πρωτη,εγω εμεινα με τη δευτερη κι ας μην κρατησε...εχεις τις πιθανοτητες μιας φυσιολογικης συλληψης..και καθως περνανε οι προσπαθειες ανεβαινουν οι πιθανοτητες..οι ορμονες που ισως παρεις ειναι πολυ λιγοτερες απο της εξωσωματικης.Η εξωσωματικη ειναι πιο πολυδαπανη και με περισσοτερες ορμονες...ειναι ομως κατα τη γνωμη μου μονο αν δεν αντεχεις αλλο (γιατι απο ο,τι φαινεται δεν εχετε καποιο προβλημα που να δηλωνει αναγκη εξωσωματικης) η αν εχεις ενα σοβαρο προβλημα εσυ η ο συντροφος που να δυσκολευει μια συλληψη.

η γνωμη μου ειναι να κανεις 2-3..χαλαρα πριν μια εξω..αλλα και παλι κανε ο,τι σε κανει να νιωθεις καλυτερα.Εσυ αποφασιζεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε στρουμφακι μου...γιατι τοσο μπερδεμενη? :roll: γιατι δεν λες στον γιατρο σου πριν μπεις στη διαδικασια της εξωσωματικης ,να κανεις μια τελευταια προσπαθεια με τη μεθοδο της σπερματεγχυσης?σαλπιγγογραφια εχεις κανει?γιατι αν εχεις κανει και δεν υπαρχει προβλημα και αφου το σπερμα ειναι καλο νομιζω αξιζει να προσπαθησεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!!!Καλη αρχη σε οσες ξεκινησατε,καλη συνεχεια σε σες ηδη αρχισατε και καλη επιτυχια γενικα σε ολες!!!!!!!!!

Στρουμφακι επειδη κ εμεις δεν ειχαμε θεμα με το σπερμα καθε αλλο..ηταν σουπερ..και οι 3 γιατροι που μιλησαμε μας ειπαν για εξωσωματικη..σπερματεγχυση οταν το σπερμα ειναι οκ δεν υπαρχει λογος να κανεις..το κανεις κ χωρις τους γιατρους με τον απλο παραδοσιακο τροπο...την ιδια απαντηση μας εδωσαν ολοι..ετσι πηγαμε κατευθειαν για εξωσωματικη..

Τωρα.. αν ειναι να παρεις φαρμακα προκλησης με ενεσουλες για μενα δεν υπαρχει λογος να πας για σπερματεγχυση με τοσα λιγα ποσοστα επιτυχιας που εχει..

Το ψυχολογικο το περνας ουτως η αλλως..οπως ειπε κ η Λολλι μας!!

Το μονο συν που εχει ειναι το οικονομικο...

Η αποφαση πρωτα απο ολα ειναι δικη σας..

Τωρα ο γιατρος..στο ειπα κ θα στο ξαναπω,,ειναι κ αυτη μια αποφαση που εσεις οι δυο θα αποφασισετε..κανενας αλλος...και ναι αμα δεν παει καλα μπορεις να ξαναεπιστρεψεις στον γιατρο σου..γιατι οχι???Ο γιατρος σου ειναι ο γιατρος σου δεν εχει καμια σχεση με τον εξωσωματικο...απλα του στελνει πελατισες που ο ιδιος δεν μπορει να αναλαβει..ετσι κ αλλιως αν ολα οκ φανταζομαι πως αυτος θα σε αναλαβει γοα την πορεια της εγκυμοσυνης κ της γεννας..ετσι τουλαχιθστον εγινε με εμας!!!

Μην σε πιανει αγχος με αυτο δεν υπαρχει λογος!!!!!!!!

Οτι θες ειμαστε εδω!!

Φιλακιαααααααααα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cuando mou,

καταρχήν σ'ευχαριστώ πολύ πολύ είναι πολύ κατανοητό αυτό που μου γράφεις. Ειλικρινά σευχαριστώ πολύ, έχω την αίσθηση ότι κολλάω σε πράγματα και σκέψεις που δεν θα πρεπε.

Δηλαδή, ενώ μου πρότεινε ο εξωσωματικός που πήγα την σπερματέγχυνση διστάζω να προσπαθήσω μαζί του, γιατί μετά δεν θα μπορώ να γυρίσω στον δικό μου γυναικολόγο, γιατί εκείνος μου είπε να κάνω εξωσωματική στον δικό του γιατρό (εννοώ σαυτόν που συνεργάζεται).

Αυτό είναι το μεγαλύτερο μου πρόβλημα.

Αν έχεις να μου πεις κάτι πάνω σ' αυτό.... Θα με βοηθούσες πολυ!!!

νομιζω πως εισαι ελευθερη να κανεις αυτο που θες και θεωρεις καλυτερο για τον εαυτο σου.Δεν εχεις υποχρεωση σε κανενα γιατρο και δεν χρειαζεται να δωσεις εξηγησεις σε κανεναν γιατρο επισης.Στο δικο σου γιατρο πες οτι θες να προσπαθησεις λιγο ακομα και θα το σκεφτεις για εξω..και τον γιατρο της εξω μπορεις να τον επιλεξεις εσυ, αυτος εχει να προτεινει καποιον αλλα αν δε σου αρεσει τι;με το ζορι;να κανεις αυτο που νιωθεις,οταν το νιωθεις και με αυτον που θες...δεν χρωστας σε κανενα γιατρο,ουτε εξηγησεις ουτε χαρες..μην αγχωνεσαι με τετοια...κοιτα μονο το σκοπο σου.

Επιμενω πως οταν το σπερμα ειναι καλο και μπορει να κανει μονο του τη δουλεια και εχεις ανοιχτες και καλες σαλπιγγες η σπερματεγχυση που γινεται και σε φυσικο κυκλο ειναι μια καλη πρωτη κινηση.Επισης οταν γινεται με προκληση οωρηξιας παιρνεις την ελαχιστη δοση ορμονων που ως στοχο εχουν να κανεις 3 το πολυ αυγουλακια..η δοση συνηθως ειναι πολλλυ μικρη,σε σχεση με την εξω που ειναι 3πλασια τουλαχιστον γιατι θελουμε πανω απο 10 αυγουλακια..ισως υπαρχουν περισσοτερες πιθανοτητες επειδη σου βαζουν γονιμοποιημενο πια το αυγουλακι αλλα και παλι ολα παιζουν οπως εχεις δει...αν δε βιαζεσαι,αν εχεις αντοχες..αν εισαι ηρεμη κανε ο,τι σου ειναι πιο ανωδυνο και ψυχικα και σωματικα και οικονομικα...ο,τι κι αν αποφασισεις,ειδικα αν αποφασισεις βασει του εαυτου σου και των αναγκων σου και οχι με το φοβο μην προσβαλεις κανενα γιατρο θα ειναι μια σωστη αποφαση...σου ευχομαι τα καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello !!!!!!

:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h

STROUMFακι εγω ειμαι απο Αθηνα αλλα μενω χρονια σε επαρχιακη πολη....Ο γυναικολογος που με παρακολουθουσε εδω που μενω μου εκανε 1 σπερ/ση κ μετα απο συζητηση που ειχα μαζι του αποφασισα να προχωρησω σε εξωσωματικη.Δεν πηγα στον γιατρο που μου προτινε γιατι στην Αθηνα εχω δικο μου φιλο γυναικολογο κ απευθυνθηκα σε αυτον για να μου συστησει εξωσωματικο.

Εκανα λοιπον τις εξωσωματικες στον γιατρο που μου προτινε ο φιλος μου γυναικολογος...Σε ολη την διαρκεια της αναμονης για την χοριακη,ολες μου τις αποριες κτλ μου τις ελυνε ο εξωσωματικος...Οταν πηρα την θετικη χοριακη παλι ο εξωσωματικος με <κατευθυνε> μεχρι κ τον 1ο υπερηχο...

Μετα τον ευχαριστησα για την βοηθεια του κ επιστρεφοντας στην πολη που μενω αλλαξα γυναικολογο που ειχα γιατι μου την <εσπασε> κ πηγα σε αλλον που με παρακολουθησε στην εγκυμοσηνη κ με ξεγεννησε...Μετρα σε ποσους γυναικολογους πηγα.... :lol::lol::lol:

Μην κολλα με τους γιατρους...! Συνεργασου με οποιον σου <αρεσει> χωρις να νιωθεις ασχημα...

CUANDO μου εγω στην σπερματεγχυση ακολουθησα ακριβως τ ιδιο πρωτοκαλλο με αυτο της εξωσωματικης...γι αυτο και ειπα οτι αν ειναι να κανει σπερμ/ση με προκληση ας προχωρησει σε εξωσωματικη για περισσοτερες πιθανοτητες...Αν μπορει να γινει με λιγοτερες ορμονες οκ παω πασο :)

VANGO το ασπραδι ,την μειωση του αλατιου και πολλα νερα μου τα ειχαν συστησει κ εμενα γιατι,λενε,βοηθανε στο να αποφυγεις την υπερδιεγερση των ωοθηκων :?:? ασχετα αν εγω επαθα μια ελαφρια υπερδιεγερση την 1η φορα.... :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε στρουμφακι καλα λενε τα κοριτσια!!! μην αγχωνεσαι χωρις λογο! και αφου ειναι ολα καλα κανε μια σπερματεγχυση πριν μπεις στην διαδικασια της εξωσωματικης. Εγω που δοκιμασα δεν εκανα ενεσεις, ηταν διεγερση με serpafar δηλαδη πολυ πιο απλη διαδικασια. Απλα εχουμε θεμα με το σπερμα και δεν αξιζε να ξαναδοκιμασουμε. Νομιζω και η κουαντο με τον ιδιο τροπο εκανε σπερματεγχυση και σε εκεινη ειχε πετυχει! Δεν ξερω σε ποιες περιπτωσεις ακολουθουν τα πρωτοκολλα της εξωσωματικης και για σπερματεγχυση...πΑΝΤΩς, Ετσι κι αλλιως τωρα ο,τι και να κανεις με τον εξωσωματικο γιατρο δεν συνεννοεισαι? Ακου τι σου λεει αν τον εμπιστευεσαι και ολα θα πανε καλα...

Εγω σημερα πηρα τα φαρμακα της εξωσωματικης και πελαγωσα λιγο ετσι που γυρισα σπιτι με μια τσαντα γεματη συριγγες!! Ασε που η φαρμακοποιος ηταν ασχετη και δεν ηξερε τι βελονες να μου δωσει..! ευτυχως με ειχαν κατατοπισει ελαφρως στο κεντρο.. Αντε θα δουμε.... Εχει ξεκινησει καμια με daronda να μου πει δυο πραγματα??

φιλια σε ολες, καλη δυναμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω lollipopaki δεν ξερω...εγω την εκανα στο εξωτερικο και μου εδωσαν την ελαχιστη δοση γοναλ..με γοναλ την εκανα..ισα ισα για να βγει κανενα αυγο ακομα..να εχουμε πιο πολλες ππιθανοτητες..οι φιλες μου που εκαναν εξω επαιρναν 3 πλασιες ποσοτητες και για περισσοτερο χρονο..δεν ξερω τι κανουν στην ελλαδα..ας συννενοηθει το στρουμφακι..γινεται και σε φυσικο κυκλο..αν εχεις καλο σπερμα στρουμφ και διαβατες σαλπιγγες αξιζει η προσπαθεια..αν δεν αντεχεις πηγαινε σε εξω..εδω τα κοριτσια μπορουν να σου πουν..εγω με τη δευτερη εμεινα εγκυος κι εμεις εχουμε θεμα κινητικοτητας,οχι μεγαλο αλλα το εχουμε..αν εσυ εχεις καλο σπερμα τοτε οι πιθανοτητες ειναι ακομα μεγαλυτερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως εδω οι περισσοτεροι γιατροι σε μπουκωνουν με φαρμακα για να παρουν τις μιζες τους απο τις φαρμακευτικες εταιριες!!!!!

Φαντασου CUANDaki οτι εγω εκανα αγωγη με daronda και cetrotide στην σπερματεγχυση,χωρις μετρησεις οιστραδιολης( βαση της τιμης αυτης της ορμονης καθοριζεται η δοση των φαρμακων)....δηλ η δοση των φαρμακων ηταν η ιδια απο την αρχη ως το τελος :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε εδω σε φιλη μου της εκαναν 2 εξω,2 σπερματεγχυσεις και ποτε δεν της ειχαν κανει τις απλες ορμονικες εξετασεις!!!!!!!!!!!!!!!! :o:shock: και τις εκανε με οοοοολα τα φαρμακα κλπ..δεν το συζητω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K θα συμφωνησω με την cuando ...πες στον γιατρο σου οτι θα κανεις λιγη ακομη υπομονη μπας κ τα καταφερετε τωρα που ναι καλοκαιρακι κ καλα...κανε την σπερματεγχυση εφοσον το αποφασισετε οτι αυτο θελετε...κ αν δεν τοτε λες του γιατρου σου οτι αποφασισατε για εξωσωματικη...

κ ουτε γατα ουτε ζημια...δεν προκειτε να το καταλαβουν...

Εγω βεβαια επειδη ειναι κατι που αφορα εμενα κ τον αντρα μου κ οχι τον καθε γιατρο θα του το λεγα απευθειας..δηλ θα του το συζητουσα οτι γιατι ο ενας μου πε ετσι κ ο αλλος αλλιως και ποια ειναι η δικη του αποψη σε αυτες τις δυο διαφορετικες γνωμες!!!!

Επισης φαρμακα διεγερσης σου δινουν αναλογα με την ανταποκριση που εχεις κ βαση των ορμονικων εξετασεων που θα κανεις..εγω πριν απο καθε αρχη φαρμακευτικης αγωγης εκανα εξετασεις αιματος κ υπερηχο και μετα μου δινε οποιαδηποτε οδηγια!!

Βεβαια οχι οτι δεν υπαρχουν γιατροι που δινουν φαρμακα ασυστολα την ιδια δοση σε ολες τις κοπελες...

Αληθεια σε ποιους γιατρους πηγες?αν θες στειλε πμ..

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε στρουμφακι καλα λενε τα κοριτσια!!! μην αγχωνεσαι χωρις λογο! και αφου ειναι ολα καλα κανε μια σπερματεγχυση πριν μπεις στην διαδικασια της εξωσωματικης. Εγω που δοκιμασα δεν εκανα ενεσεις, ηταν διεγερση με serpafar δηλαδη πολυ πιο απλη διαδικασια. Απλα εχουμε θεμα με το σπερμα και δεν αξιζε να ξαναδοκιμασουμε. Νομιζω και η κουαντο με τον ιδιο τροπο εκανε σπερματεγχυση και σε εκεινη ειχε πετυχει! Δεν ξερω σε ποιες περιπτωσεις ακολουθουν τα πρωτοκολλα της εξωσωματικης και για σπερματεγχυση...πΑΝΤΩς, Ετσι κι αλλιως τωρα ο,τι και να κανεις με τον εξωσωματικο γιατρο δεν συνεννοεισαι? Ακου τι σου λεει αν τον εμπιστευεσαι και ολα θα πανε καλα...

Εγω σημερα πηρα τα φαρμακα της εξωσωματικης και πελαγωσα λιγο ετσι που γυρισα σπιτι με μια τσαντα γεματη συριγγες!! Ασε που η φαρμακοποιος ηταν ασχετη και δεν ηξερε τι βελονες να μου δωσει..! ευτυχως με ειχαν κατατοπισει ελαφρως στο κεντρο.. Αντε θα δουμε.... Εχει ξεκινησει καμια με daronda να μου πει δυο πραγματα??

φιλια σε ολες, καλη δυναμη!!

twiggy καλη αρχη κοριτσακι μου!κι εγω οταν ειχα βγει απο το φαρμακειο με μια τσαντα φαρμακα ειχα παθει την πλακα μου :S:S:S !!!για daronda δεν γνωριζω καθως εγω εκανα προετοιμασια με puregon και orgalutran.φιλια και καλη επιτυχια!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια καλημέρα,

Με το καλό όλες και όλο θετικά αποτελέσματα να χουμε. Εγώ αποφάσισα πρώτα να μιλήσω με το γιατρό απο κοντά και μετά να αποφασίσω, αφού δεν μπορούμε να συννενοηθούμε από το τηλέφωνο, θα πάω απο κει μεθαύριο οπότε θα χω να σας πω νέα σε λίγες μέρες.

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να μαι τελείως ήρεμη γιατί έχω τις ανασφάλειες μου, μέχρι να μάθω, αλλά... αν δω ότι κάτι δεν μου πάει καλά ... θα αλλάξω γιατρό, γιατί έχω αρχίσει και δεν έχω πολύ υπομονή. Κάτι... δεν μου πολυ κάθετε καλά....!

.... Γιαυτό δεν μπορώ να μαι 100% ήρεμη, γενικά για την διαδικασία της εξωσωματικής είμαι πολύ θετική και πιστεύω ότι θα πάνε όλα καλά, αρκεί να μπορώ να συννενοηθώ σωστά, να ξέρω το πρόγραμμα μου, για να είμαι και ήρεμη!

ΈΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΉ, ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΕ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ.

Βέβαια μπορεί να κάνω λάθος, και να μην θέλει να με βάλει σε διαδικασία να ψάχνω να μάθω,, αλλά... έλεος... θέλω να ξέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!eimai h lia ,eimai sthn 3 prospa8eia twra..12 mera embryometaforas...kai den exw kanena sumptwma...einai kalo auto???zaxarenia mou na sou zeisei to zouzounaki sou kai na to deis opws po8eis....kai se oles tis kopeles me to kalo na fouskwsoun....peite mou eseis niw8ete kati???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, γεια σας! Αχ εχω πολυ καιρο να σας γραψω... Kon μου καλη συνεχεια. Twiggy καλή αρχη! Ευχομαι σε λιγες μερες να μας ανακοινωσετε και οι δυο τις τεραστιες χοριακες σας!!! Καλη δυναμη κοριτσακια μου.

Stroymfaki μου εισαι πολυ μα πολυ αγχωμενο και ειναι κριμα ρε γαμωτο. Εγω θα σου προτεινα οι εφοσον εχεις δυο διαφορετικες γνωμες απο δυο διαφορετικούς γιατρους να επισκεφτεις και καποιον αλλο. Μπορει να σου φαινεται βουνο και να νομιζεις οτι αυτο ισως σε μπλεξει κι αλλο, αλλα πρεπει να βρεις εναν τρόπο να ξεμπλεξεις και ισως τελικα να τα καταφερεις εαν ενας αλλος γιατρος σου επιβεβαιωσει καποιον απο αυτους που εχεις ήδη στο μυαλο σου. Και δεν χρειαζεται να πσς και να φαινεσαι οτι εισαι ετοιμη για εξωσωματικη. Να πας και να πεις οτι απλα θελεις μία γνωμη! Δεν ξερω αν σε βοηθησα λιγακι με αυτο αλλα εγω ετσι καταφερα και ξεμπλεξα όταν επρεπε. Αλλα πανω απο ολα ηρεμησε κοριτσακι μου!

Barcelonita πως παει η μικρουλα σου? Ολα καλα τωρα? Ενταξει η κοιλιτσα σου? Ηρεμησε? Μην αγχωνεσαι και εγω ειχα κατι τετοια στις πρωτες εβδομαδες αλλα τελος καλό όλα καλα. Φαινεται πως τα κοριτσακια θελουν να τις παιδευουν τις μανουλες τους ;) Ανησυχες παιδι μου!

Zaxareniaaaa πως παει ο μπεμπης??? Γερα και δυνατα ευχομαι!!!!

Νικολακι μου φιλακια στην κοιλιτσα σου στον μπεμπη σου να δωσεις.

Νικολ111 με το καλό να περασουν οι ημερες να βαλεις τα παγωτινια σου και να πανε ολα καλα!

Γιωργο κουκλος ο μπεμπης σας!!!!!

Φιλακια πολλα πολλα σε όλα τα υπολοιπα κοριτσακια!!! Εχω χασει καποια νεα σας ρε γμτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στρουμφακι συμφωνω με τη βασσουλα..απο τοτε που σε ξερω εισαι ενα αγχωμενο στρουμφακι ;) λοιπον...ηρεμησε πρωτα γιατι ειναι ο μονος τροπος να δεις καθαρα....τι ειναι αυτο που θες να ξερεις και δεν ξερεις;τι να κανεις; ή κατι αλλο;ολα θα τα αποφασισεις εσυ..ειναι δικο σου το σωμα,δικη σου η υπομονη και δικο σου το πορτοφολι...ο,τι και να σου εγγυηθουν δεν θα ειναι πολυτα ακριβες γιατι ειναι στατιστικες,γιατι εχει να κανει με τον οργανισμο και την τυχη της καθε μιας..θα βοηθησει πολυ ομως ο,τι και να κανεις αν εμπιστευτεις μια λυση και την ακολουθησεις χωρις φοβο και ανασφαλειες αλλα με πιστη.

βασσουλα εσυ ποτε θα ξαναρχισεις;λια καλη επιτυχια,τουιγγι κι εσυ καλη αρχη..ζαχαρενια να σου ζησει το μωρακι..καλη συνεχεια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ lia25 μου, βασω μου και cuando μου!!!

Καλη επιτυχια λια 25, μην δινεις σημασια στα συμπτωματα ή στην ελλειψη συμπτωματων...

εμενα ετσι μου ειπε ο ντοκτορ και ειχε δικιο!!! Αυτη τη φορα που εμεινα εγκυος δεν ειχα τιποτα

ενω τις αλλες που ηταν αποτυχημενες ειχα κατι ψιλα συμπτωματα σαν περιοδου κλπ.

Αλλες παλι το αντιθετο...οποτε κανε την προσευχη σου και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!! Ποτε κανεις χοριακη?την πεμπτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια σου ευχομαι ολοψυχα καλα αποτελεσματα!!! λιγο εμεινε.... :ympray:

βασω σε ευχαριστω...

φιλια σε ολες, καλη δυναμη!!

στρουμφακι ηρεμησες καθολου??...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες κι απο εμενα τι κανετε?ελπιζω να μην σας επηρεαζει αρνητικα η πανσελινος και εχετε νευρακια...αντε περναει κι αυτη χαχαχα :lol::lol::lol:

Βασουλα μου τι κανεις κοπελα μου?εγω υπομονη πολυ κλεισουρα και σχετικα στην ξαπλα αλλα δεν βαριεσαι τοσα περασα εδω θα κολλησω...σημασια εχει να ειναι γερη η μπεμπουλα μας το κολλητηρι μας χαχαχα...το παιδι του καραγκιοζη το λεμε γιατι κανω πλακα στον ανδρα μου πωσ η κοιλια μιλαει μεσω του αφαλου μου και του ζητα διαφορα:μπαμπακο μπαμπακο φρουτακι,παγωτακι,χυμουλι κα χαζα :D:D

Ζαχα πως παει ο μπουμπουκος σου?μεγαλωνει το ζουζουνι?Πως γεννησες δεν μου ειπες καλα?εκανες καισαρικη δεν προσεξα προηγουμενα μηνυματα.

Λια μην ψαχνεις συμπτωματα καλα σου λεει η ζαχαρενια,συνηθως στις εξωσωματικες δεν υπαρχουν λογω αυξημενων ορμονων,οπως και αργοτερα θα το δεις ουτε αναγουλες ουτε τιποτα.Ετσι ημουν κι εγω με τις ιδιες ανησυχιες.Ολοψυχα καλα αποτελεσματα και ευχομαι να σου ερθει καμπανα στο κεφαλι οταν μαθεις πως εισαι εγκυος ,δεν θα το πιστευεις.

Τουιγκι σε καταλαβαινουμε απολυτα ετσι ειναι οταν παιρνεις τη σακουλα με τα φαρμακα για πρωτη φορα,σου φαινεται πως ειναι θεοβαρη και στην ουσια δεν εχει καθολου βαρος.Οι πρωτες ενεσεις ειναι το ζορι μετα θα παρεις το κολαι χαχαχα.Μπες στο ytube εχει πολλα βιντεο πως θα κανεις τις ενεσεις εγω ετσι εμαθα.Καλη αρχη και καλη υπομονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...