Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 11!!!


Recommended Posts

Nikol,

Δεν κουράζεις κανέναν μακάρι να μπορούσαμε να σε βοηθήσουμε να μην νιώθεις έτσι και να μην κλαίς. Θα πάνε όλα καλά!!!!

Πιστεύω ότι παίζει ρόλο που ήταν η πρώτη φορά, δεν το ξέρω προσωπικά αλλά το χω διαβάσει που το λένε πολλά κορίτσια.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά και να μην κλαις!!!!!!!!!!!

Φιλιά

niakoylinaki μου πρωτη εξωσωματικη ηταν. εχω κανει και δυο αποτυχυμενες σπερματεγχυσεις την προηγουμενη χρονια .ευχομαι κοριτσακι μου σε λιγους μηνες να κρατας γερο και δυνατο το μωρακι σου .ολα να σου πανε καλα γλυκια μου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

nikol μου καλημέρα κάνε υπομονή κοριτσάκι μου και ηρέμησε σε παρακαλώ έχω στεναχωρηθεί πάρα πολύ...γιατί να τα περνάμε όλα αυτά ????? και εγώ σήμερα είμαι χειρότερα απο κάθε άλλη μέρα :( προσπαθώ να το παίξω δυνατή αλλά δεν νομίζω οτι τα καταφέρνω :( και εγώ πήγα για χοριακή και θα έχω αποτελέσματα στις 3 μ.μ. Έυχομαι η Παναγία να δώσει κουράγιο σε όλες μας..νικολ απο πού είσαι?? σε ποιό κέντρο έκανες εξωσωματική αν επιτρέπεται?? Σε φιλώ και σ'έχω στην σκέψη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα την χοριακη μου επεσε στο 15,37 το ονειρο τελειωσε και επισημα. καλη επιτυχια σε ολες ευχομαι μεσα απο την καρδια μου.φραουλιτσα σου εστειλα πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω λογια νικολ...λυπαμαι τοσο πολυ....αλλα πρεπει να δεις και τα θετικα..με την πρωτη επιασες κι ας μην εμεινε..η επομενη θα ναι η τυχερη θα δεις..στο ευχομαι με ολη μου την ψυχη..κουραγιο και ψηλες χοριακες σε ολες οσες αγωνιουν...κουραγιο και πολλη δυναμη νικολ..μια μεγαλη αγκαλια σου στελνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

νικολ τωρα ξερω οτι πονας αλλα να ξερεις οτι καθε εμποδιο ειναι για καλο.δε κανει να κλαις για κατι που οπως κ να χει θα γινει.σε 3 μηνες θα χεις την ευκαιρια να ξαναπροσπαθησεις κ αυτο παιζει ρολο ε?ολα θα γινουν οταν ερθει η ωρα

φραουλιτσα μου ευχομαι ολα να πανε καλα

αλλα οπως κ να χει εμεις να μαστε καλα κ ολα θα γινουν

αυτες οι καταστασεις θελουν υπομονη κ επιμονη

ενταξει γλυκες μου?για ολους εχει ο θεος αλλα οποτε κρινει αυτος ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για την στηριξη σας . πρεπει να περασουν τρεις μηνες για να ξαναπροσπαθησω? εχω ηδη στην καταψυξη 4 εμβρυακια .δεν αντεχω ξανα να περασει τοσος καιρος...πρεπει να ξαναβρω το κουραγιο να συνεχισω... ξανα απο την αρχη ...μακαρι ολες συντομα να γινουμε μανουλες και να κρατησουμε αγκαλια τα αγγελουδια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις συνερθεις μπορεις.αλλα εγω συνιστω να μη πεσεις αμεσως με τα μουτρα γιατι δε θα κανει καλο στη ψυχολογια σου.κ αφου δεν εμπιστευεσαι το γιατρο σου,μηπως να δεις κ αλλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις συνερθεις μπορεις.αλλα εγω συνιστω να μη πεσεις αμεσως με τα μουτρα γιατι δε θα κανει καλο στη ψυχολογια σου.κ αφου δεν εμπιστευεσαι το γιατρο σου,μηπως να δεις κ αλλου?

αννουλα μου εχω ηδη στο κεντρο 4 κατεψυγμενα εμβρυακια πολυ καλης ποιοτητας γι αυτο θα ξαναπροσπαθησω εκει για να αποφυγω τα φαρμακα τα οποια ειναι και πολυ ακριβα αλλα και ψυχοφθορα σαν διαδικασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια.κανε ακομη μια προσπαθεια κ βλεπεις.αλλα συνερθε.μη κανεις λες κ ηρθε το τελος της ζωης.ολες μας το περασαμε.αλλα αμεσως πρεπει να το ξεπερασεις ε?εκτος απο το κοστος δες το σα να εκανες προσπαθειες με τον αντρουλη σου κ απλα αδιαθετησες.γιατι ακριβως αυτο ειναι.οπως ειπα εκτος του κοστους.ενταξει νικολ μου.κ εγω στη 1η απετυχα.κ με τη 2η πετυχα που ειναι κ το πιο συνηθες,αντε φιλακια κ βγες μια βολτα να ξεδωσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

o theos mazi sas glukes mou kai min lete poia fora einai kai statistikes :!::!::!::!:

thetikh energeia pisti sto theo kai ypomoni xreiazete mono :!::!::!::!:

EKEI POU EISASTE TWRA HMASTAN KAI PISTEPSTE TO EDW POU EIMASTE OI EGGYOULES THA RTHEITE ;)

FILAKIA KAI AGGALLITSES POLLES

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ μου, το πόσο λυπάμαι δεν χρειάζεται να σου πω.......ωστόσο πρέπει να ανέβεις ψυχολογικά κ να σκέφτεσαι ότι θα γίνει σίγουρα την επόμενη. Εγω με τη 3η εξωσωματική τα κατάφερα , με πολλές σπερματεγχύσεις , ωορηξίες κ.λ.π. 3 χρόνια............χωρίς να έχουμε βρει το πρόβλημα.

Ο κύκλος αλλάζει λιγο μετα την αρνητική χοριακή, σε μένα τουλάχιστον. Αδιαθετούσα με τη διακοπή των χαπιών και τον επόμενο μήνα καθυστερούσε κάποιες μέρες...

Εφόσον θα βάλεις παγωτινάκια δεν χρειάζεται να περιμένεις πολύ , σίγουρα 1-2 μήνες, αλλα θα σου πει ο γιατρός σου. Οσο για τα κέντρα κορίτσια δεν νομίζω να το κάνουν επιτηδες, είναι μεγάλη διαφήμιση η θετική χοριακή κ το ξέρουν.................όπως κ δυσφίμηση η αρνητική.........

Φραουλίτσα μου ευχομαι να είναι καλα τα πράγματα για το μωρακι σου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω πάντως Νικόλ πιστεύω ότι επειδή ο οργανισμός σου έχει ήδη μπει στην διαδικασία, την επόμενη φορά θα τα καταφέρεις σίγουρα!! Γιατί πρέπει να περιμένεις 3 μήνες? Έτσι πρέπει??

Το μόνο σίγουρο όσο και αν σου ακούγεται δύσκολο είναι να μην στεναχωριέσαι και να σκέφτεσαι θετικά, οσο περισσότερο μπορείς!!!

Απο την Αθήνα είσαι? Εδώ προσπάθησες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ111 ειλικρινα λυπαμαι για την τροπη που πηραν τα πραγματα. Το ξερω πως ο πονος που εχεις τωρα ειναι πολυ μεγαλος αλλα πιστεψε με κοπελα μου επειδη οι περισσοτερες εχουμε περασει απο τη φαση που εισαι εσυ τωρα , τα λόγια που σου λεμε δεν ειναι απλα λόγια παρηγοριας αλλα με την εμπειρια που εχουμε θελουμε αν σε κανουμε να καταλαβεις πως θα το ξεπερασεις , όπως το ξεπερασαμε ολες και προχωρησαμε.

Σιγουρα χρειαζεσαι τον απαραιτητο χρονο για να πενθησεις την απωλεια , αλλα οταν το ξεπερασεις θα δεις με ποση αγωνια, λαχταρα και πιστη πανω απο όλα θα περιμενεις την ολοκλήρωση της επομενης προσπαθειας.

Μην τρελενεσαι απο τωρα για το ποτε θα βαλεις τα παγωτινια σου. Ο οργανισμος σου χρειαζεται λιγο χρονο να επανελθει στα φυσιολογικα του και οταν ολα θα ειναι ετοιμα θα προχωρησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ πάρα πολύ...σε νιώθω απόλυτα.

Κι εγώ προσπαθώ να ανασυγκροτηθώ για να πάω τον Μαιο να βάλω τα παγωτάκια μου!

Θα τα καταφέρουμε,θα δεις!

Η επόμενη είναι η δική μας φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω πάντως Νικόλ πιστεύω ότι επειδή ο οργανισμός σου έχει ήδη μπει στην διαδικασία, την επόμενη φορά θα τα καταφέρεις σίγουρα!! Γιατί πρέπει να περιμένεις 3 μήνες? Έτσι πρέπει??

Το μόνο σίγουρο όσο και αν σου ακούγεται δύσκολο είναι να μην στεναχωριέσαι και να σκέφτεσαι θετικά, οσο περισσότερο μπορείς!!!

Απο την Αθήνα είσαι? Εδώ προσπάθησες?

στρουμφακι μου στην αθηνα προσπαθησα ,αυτο που με στεναχωρησε πιο πολυ ειναι οτι η πρωτη χοριακη ηταν θετικη και εκει που χαρηκα, γιατι πρωτη φορα πηρα θετικη χοριακη, εκει ηταν που μου κοπηκαν τα φτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ πάρα πολύ...σε νιώθω απόλυτα.

Κι εγώ προσπαθώ να ανασυγκροτηθώ για να πάω τον Μαιο να βάλω τα παγωτάκια μου!

Θα τα καταφέρουμε,θα δεις!

Η επόμενη είναι η δική μας φορά!

νανα μου απο το στομα σου και στου θεου τ αυτι...καλη επιτυχια γλυκια μου .στην αθηνα θα προσπαθησεις το μαιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαι ΝΙΚΟΛ στην εμβρυογονια στο Λητώ.Εσυ;

Σε τι σταδιο ειναι τα παγωτάκια σου;

νανα μου προσπαθω να σου στειλω πμ αλλα δεν μ αφηνει να μπω .θα ξαναπροσπαθησω ...εχω 4 παγωτακια 8 κυταρικων διασπασεων . οταν τα πηρανε μου ειχανε πει οτι ηταν πολυ καλης ποιοτητας...θα δειξει στην αποψυξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θελω να σας πω και κατι ακομα...αισθανομαι ηδη καλυτερα με την συμπαρασταση που εχω απο ολες σας ! σας νιωθω πλεον σαν δικους μου ανθρωπους και χαιρομαι που σας εχω κοντα μου εστω και με αυτο τον τροπο.με κανετε να νιωθω πιο δυνατη και πραγματικα ευχομαι σε ολες μεσα απο την καρδια μου , μονο τα καλυτερα γιατι το αξιζετε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρούλα είσαι!Θα τα καταφέρεις σιγουρα!

Εγω εχω μόνο δυο μετρια 4 κυτταρων 2ης μέρας κι ελπίζω.Ειδες που είσαι σε καλυτερη φάση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NA SAI KALA KORITSI MOU KAI MEIS EDW THA MASTE DIPLA SAS MEXRI NA GIORTASOUME GIA OLES !! KAI MEIS EDW VRHKAME PARHGORIA SE ANTHRWPOUS POU MAS KATALAMVAINAN!! EMENA MOU ELEGAN OTI TOUS DINW THARROS ENW STHN PRAGMATIKOTHTA EDW TA KORITSIA ME VOITHOUSAN POLU KAI O MPAMPAS GIORGOS ME VOITHISE NA EXW PISTH KAI NA EXW THN PANAGITSA DIPLA MOU!!! NA SAI SIGOURH OTI EDW OLES SE NIWTHOUME KAI THA VOITHISOUME OSO MPOROUME

;);););););):YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρούλα είσαι!Θα τα καταφέρεις σιγουρα!

Εγω εχω μόνο δυο μετρια 4 κυτταρων 2ης μέρας κι ελπίζω.Ειδες που είσαι σε καλυτερη φάση;

μη το λες...και αυτα που εχασα αυτη τη φορα ακριβως ιδια ητανε! ολα ειναι τυχερα κοριτσακι μου . αν ειναι να γινει θα γινει ειτε 4 κυτταρων ειναι ειτε 8. ο θεουλης να βοηθησει και το καλοκαιρι να ειμαστε εγκυουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι τα βράζω! Θα αρχίσω σιγά σιγά να χρησιμοποιώ τον ατμό. Δίνω δεκατιανό φρούτο κ μεσημέρι τα λαχανικά. Κρέας δεν έχουμε βάλει..σε 2 βδομαδες κοτόπουλο. Γενικά λόγω του ότι η μικρή μας έχει αλλεργίες, τρώει πολύ περιορισμένα μέχρι στιγμής 2 φρούτα κ 3 λαχανικά μόνο. Μοσχάρι δε θα φάει λόγω αλλεργίας…προς το έτος θα δοκιμάσουμε. Έχω ακούσει καλά λόγια για τα προϊόντα της hipp. Ίσως δοκιμάσω κ εγώ στο μέλλον! 
    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...