Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο 11!!!


Recommended Posts

αχ, κορίτσια μου, πόσο σας καταλαβαίνω!

Οι τελευταίες ώρες δεν περνάνε με τίποτα και νομίζω, πως δε θα ξημερώσει ποτέ!

Πριν από λίγο είδα και εγώ λίγο ροζ αχνό αιματάκι και έχω τρομοκρατηθεί.

Να τελείωσε τόσο άδικα η προσπάθεια?

Τι λένε οι πιο παλιές?

Φιλια και καλή ξεκούραση σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε??

Φρεσκογκαστρουλες συγχαρητηριααααα να χετε μια πολυ πολυ καλη εγκυμοσυνη!!!!!Ολα θα πανε καλα κ να σεφτεστε θετικα!!!!

Το καφε αιματακι δεν ειναι κατι ανησυχητικο μην πανικοβαλεστε τυχαινει σε πολλες κοπελες!!Εσεις χαλαρωστε κ ξεκουραστειτε και ολα θα ναι μια χαρα!!!!

Νικολ μου ποση ηταν η χοριακη σου??

κατερινα μου 25,15 ηταν η χοριακη μου αλλα την εκανα μια μερα πιο νωρις απο την προβλεπομενη ημερομηνια λογω του οτι επεφτε σαββατο . μακαρι αυριο να εχει προχωρησει... :?:?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλεναδεσ μου τι κανετε???????εγς ειμαι καλα και δεν εχς κανενα συμπτςμα....τωρα γιατο αιματακι που εχετε καποιεσ μην στεναχωριεστε ειναι καλο τισ περισοτερεσ φορεσ υπομονη να εχετε μονο και να μην κουραζεστε....φιλακια σε ολεσ πολλα πολλα και αυριο να εχουμε μονο ευχαριστααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ξαφνικα μου εχει ερθει τοσο αιμα σαν να εχω περιοδο,μιλησα με τον γιατρο και μου ειπε οτι δεν ειναι καθολου καλο.μαλλον το ονειρο σταματησε εδω για μενα.τυπικα βεβαια θα κανω χοριακη αυριο. βεβαια το αποτελεσμα το ξερουμε απο τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axxx koritsaki moy katse ksapla .......... :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

tha proseyxithw gia esena shmera pali giati kathe mera to kanw gia oles mas ...........ax exw stenaxwrethei poly mia agkaliaaaaaaaa terastia soy kanw koritsaki moy ypomonh eyxome ola kala na einai ayrio..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ξαφνικα μου εχει ερθει τοσο αιμα σαν να εχω περιοδο,μιλησα με τον γιατρο και μου ειπε οτι δεν ειναι καθολου καλο.μαλλον το ονειρο σταματησε εδω για μενα.τυπικα βεβαια θα κανω χοριακη αυριο. βεβαια το αποτελεσμα το ξερουμε απο τωρα.

ax vre kopela mou ti na pw, mporei na mhn einai kai tipota, meine ksapla kai mhn kouniesai katholou sto krevati, emena otan mou eixe ethei aima ekana enesh "proluton depot", rwthse ton mipws kai prolaveis kati aythn h enesh kanei thavmata, egw den to prolava giati den eixa atomo na mou thn kanei thn wra pou eprepe alla pistevw pws an thn ekana egkairws den tha to eixa xasei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax bre nikol mou :(:(:(:( kai egw stenaxwrethika paaara poly......ksapla koritsi mou!ksapla mono k min kaneis TIPOTA!!!!!pes sto giatro sou k gia tin enesi pou leei i skorpina k efxomai na swsei ti katastasei!!!!agapi mou glykia ola kala efxomai na pane mesa apo ti kardia mou!!!thelw poly abrio na mas peis aisiodoksa nea!!!!mia glykia agkalitsa mono gia sena: :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikol :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: σε νιώθω κοπέλα μου προσπάθησε όσο μπορείς να ηρεμήσεις και να χαλαρώσεις να ξέρεις ότι σε σκέφτομαι και προσεύχομαι για σένα.Ο Θεός και η φύση πάντα προνοούν για το καλό μας, κράτα τα θετικά στοιχεία της υπόθεσης...οτι κατάφερες να μείνεις εγκυούλα και πίστεψε με αυτό είναι πολύ βασικό.Και εγώ είμαι πλήρως απογοητευμένη γιατί τα σημάδια δείχνουν πως κάτι δεν πάει καλά και σκέφτομαι αυτά που σου γράφω για να ηρεμήσω.

Χωρίς να θέλω να σε ξεσηκώσω έχω ακούσει για κοπέλες με αιμορραγία οι οποίες κατάφεραν να κρατήσουν την εγκυμοσύνη τους.Αν ισχύει αυτό για την ένεση που λένε τα κορίτσια γιατί δεν παίρνεις τον γιατρό να τον ρωτήσεις ?? Εύχομαι αύριο να πάνε όλα καλά όπως και να έχει σε γλυκοφιλώ και σου κάνω μια ζεστή αγκαλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikol :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG: σε νιώθω κοπέλα μου προσπάθησε όσο μπορείς να ηρεμήσεις και να χαλαρώσεις να ξέρεις ότι σε σκέφτομαι και προσεύχομαι για σένα.Ο Θεός και η φύση πάντα προνοούν για το καλό μας, κράτα τα θετικά στοιχεία της υπόθεσης...οτι κατάφερες να μείνεις εγκυούλα και πίστεψε με αυτό είναι πολύ βασικό.Και εγώ είμαι πλήρως απογοητευμένη γιατί τα σημάδια δείχνουν πως κάτι δεν πάει καλά και σκέφτομαι αυτά που σου γράφω για να ηρεμήσω.

Χωρίς να θέλω να σε ξεσηκώσω έχω ακούσει για κοπέλες με αιμορραγία οι οποίες κατάφεραν να κρατήσουν την εγκυμοσύνη τους.Αν ισχύει αυτό για την ένεση που λένε τα κορίτσια γιατί δεν παίρνεις τον γιατρό να τον ρωτήσεις ?? Εύχομαι αύριο να πάνε όλα καλά όπως και να έχει σε γλυκοφιλώ και σου κάνω μια ζεστή αγκαλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΣΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΥΡΙΟ.ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΟΤΑΝ ΔΕΙΣ ΑΙΜΑ.ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΑΩ?ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΛΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ(ΕΚΤΟΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ)ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ.ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΞΑΠΛΑ ΠΟΛΥ ΞΑΠΛΑ ΟΜΩΣ.ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΛΑΘΟΣ ΣΗΜΕΙΟ ΒΕΒΑΙΑ.ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ........ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΑΠΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΛΙΓΟΣΤΕΥΕΙ.ΣΑΝ ΑΠΕΙΡΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ....ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΚΑΛΑ. [smilie=angel13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

renaki καλησπέρα και σε ευχαριστούμε για την πληροφορία, είχες πολύ αίμα στην εγκυμοσύνη σου ??? Αν είναι ρε κορίτσια γιατί οι γιατροί δεν μας προτείνουν την συγκεκριμένη ένεση ? οοφφφφφ !!! Εγώ πάντως αν δώ και άλλο αίμα θα πάω στην κλινική να με δούνε ...μπας και προλάβω τίποτα ..

renaki να χαίρεσαι την οικογένειά σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μπηκα να μάθω τα νέα σας, ευχομαι μέσα απο την καρδιά μου να είναι όλα καλα και να ξεπεραστούν οι δυσκολίες, εγω αιματάκι είχα στην 8η-9η εβδομάδα οπότε δεν είμαι η πλέον κατάλληλη να σας πω...ωστόσο παραμένω θετική..για τα καλύτερα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου.πλεον εχω κανονικοτατη περιοδο σταματησε να με πονα και το στηθος νιωθω οτι ξεπριστηκε κι ολας.πηγα φυσικα πριν απο λιγο κι εκανα χοριακη, αλλα το αποτελεσμα ειναι γνωστο... :( απο χθες δεν μπορω να σταματησω να κλαιω, τουλαχιστον να ηταν αρνητικη η χοριακη απ την αρχη ...πανω που χαρηκα λιγο κατευθειαν μου κοπηκαν τα φτερα.καλη επιτυχια στην φραουλιτσα,στην jan και σε ολα τα κοριτσακια που περιμενουν και προσπαθουν.η Παναγια να προστατευει ολα τα μωρακια να κρατιουνται στις κοιλιτσες σας και συντομα να ειναι γερα και δυνατα στις αγκαλιτσες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΝΙΚΟΛ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΧΙΛΙΑ ΔΙΚΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ....ΛΙΓΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.ΑΛΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΛΑΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΠΟ :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera kopelitses m!

ti m kanete?

polla nea eyxarista vlepw!!

strawberry kai nikol 111 min m anisixeite!xareite to euxaristo gegonos kai euxomai auto na min einai tipota koritsakia m!O THEOS KAI H PANAGIA MAZI SAS koritsia m!

anastasaki m ti vlepwwwwww?poso xarika den xereis kopela m!!!bravoooo!sigxaritiria kai euxomai O THEOS KAI H PANAGIA KAI H AGIA EIRINI H CHRUSOVALANTW NA NAI DIPLA SOU mexri tin gennisi tou mwrou s kopela m!

niakoulinaki m euxomai simera na nai telia i timi tis xoriakis s koritsi m!

candy baby kali epitixia me mtin xoriaki s simera kopela m!

cuando m egkioula eeee?bravo re koritsi m!ta kataferes kai euxomai na nai ola ma ola teleia!

daddy cool me to kalo na ypodexteite to mwraki sas se ligo kairo!

emena koritsakia m ta nea m einai oti piga sto giatro tin pempti!me parakolouthise, imoun stin 13 i mera t kiklou m k eixa ena poli kalo wario!m evale enesi gia na spasei kai arxisame tis prospatheies!gia na doume. . . !euxomai na min talaipwrithoume kai allo, kai to idio euxomai se oles tis kopeles p prospathoune koritsakia m!

filia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικόλ, καλημέρα και καλή εβδομάδα,

Ελπίζω να ηρεμήσεις γρήγορα μαναράκι και να διαψευσθείς. Δεν ξέρω τι μπορώ να πω και πως να σε βοηθήσουμε, είμαστε όμως όλες εδω για να συζητήσουμε ότι θέλεις. Προσπάθησε να μην κλαίς και να μην συγχίζεσαι. Πραγματικά προσπάθησε λίγο!!!!!!

Μην κλαίς γιατί δεν ξέρεις σίγουρα!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην είναι έτσι τα πράγματα!!

Είμαστε εδώ!!!!!!!! Και θα πάνε όλα καλά !!!!!!

Φιλιά πολλά

stroumf

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω, ειναι πως μετα απο τοσα φαρμακα που εχω παρει ,μου ηρθε περιοδος αμεσως ! συνηθως μετα απο την εξωσωματικη δεν καθυστερει? εχω ακουσει οτι αρκετες φορες χαλαει ο κυκλος. τι να πω... αισθανομαι εξαντλημενη απο τη στεναχωρια και το κλαμα.αρχησε να ποναει και η κοιλια μου ...συγνωμη που σας κουραζω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalh mera koritsakia moy kai kalh evdomada se oles.......

NIKOL moy agaph moy perimene ligo akoma ..kai na einai omws asxhma ta nea tha erthei syntoma allo sporaki sthn koilitsa soy kai tha steriosei kala ekei gia 9 mhnes na eisai sigoyrh .emena otan moy ta elegan edw oi files mas elega oti einai ola logia parigorias mono kai oti pote den tha ksanazhsw kati tetoio kai omws opws vlepeis kai sta tiker moy akrivws prin apo 10 mhnes eixe erthei to mwraki moy ston kosmo ...... ..efyge meta apo 2 meres. alla shmera metraw pali evdomades egkymoshnhs edw kai eimai poly poly esiodoksh ....ayto prepei na kaneis kai esy ......stenaxwrieme toso poly me ola ayta kai tha hthela na eimastan mazi na piname kafedaki kai na ta legame apo konta .........alla kai apo edw soy stelnw mia terastia agkalia kai polles eyxes.gia to mellon..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω, ειναι πως μετα απο τοσα φαρμακα που εχω παρει ,μου ηρθε περιοδος αμεσως ! συνηθως μετα απο την εξωσωματικη δεν καθυστερει? εχω ακουσει οτι αρκετες φορες χαλαει ο κυκλος. τι να πω... αισθανομαι εξ

αντλημενη απο τη στεναχωρια και το κλαμα.αρχησε να ποναει και η κοιλια μου ...συγνωμη που σας κουραζω ...

nai ontos tha eprepe ligo na kathisterisei alla poios kserei???????

htan h prwth soy fora koritsaki moy ????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai ontos tha eprepe ligo na kathisterisei alla poios kserei???????

htan h prwth soy fora koritsaki moy ????????????

niakoylinaki μου πρωτη εξωσωματικη ηταν. εχω κανει και δυο αποτυχυμενες σπερματεγχυσεις την προηγουμενη χρονια .ευχομαι κοριτσακι μου σε λιγους μηνες να κρατας γερο και δυνατο το μωρακι σου .ολα να σου πανε καλα γλυκια μου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niakoylinaki μου πρωτη εξωσωματικη ηταν. εχω κανει και δυο αποτυχυμενες σπερματεγχυσεις την προηγουμενη χρονια .ευχομαι κοριτσακι μου σε λιγους μηνες να κρατας γερο και δυνατο το μωρακι σου .ολα να σου πανε καλα γλυκια μου ...

se eyxaristw poly poly ......

pantos na ksereis kai apo peira alla kai apo ayta poy exw akoysei h prwth sxedon panta einai apotyximh den kserw toys logoys pantos toys fantazomai ..............ta xrhmata einai to pan an soy leei kati ayto dysthxws zoyme sthn elladaaaaaaaaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikol111 m iremise kopela m!

prospathise na parameineis psixraimi!

mporei ta pragmata na min einai toso xalia koritsi m alla k na einai oi agwnes dn stamatoun edw!

edw eimaste gia na sinexisoume ton agwna mas!

kai gw prin 4 mines eixa kanei exwswmatiki p efere arnitiko apotelesma!

sigoura ponesa, eklapsa, stenaxwrethika alla na mai edw pali na kanw tis nees m prospatheies!

esena exei deixei thetiki i xoriaki ara exe upomoni, empisteusou ton giatro s kai opoio k na einai to apotelesma tha maste oles edw gia na se stirixoume!

filia k mia terastia agkalia apo mena koritsi m!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NIKOL MOU H XORIAKH TI LEEI SHMERA???????? MHN KLAIS STENAXWRIEMAI POLUUUU :cry::cry::cry:

NIAKOULINAKI MOU DEN EINAI SIGOURO OTI H PRWTH EINAI APOTYXHMENH APLA PREPEI PRIN THN EXWSWMATIKH NA GINEI OLOS O ELEGXOS KAI OI EXETASEIS POU XREIAZONTE ME KATHE LEPTOMEREIA KAI NA VREIS TON KATALLHLO GIATRO!!!!!!!! DYO XRONIA ITHELA EGW NA KANW EXWSWMATIKH KAI O GIATROS MOU DEN DEXOTAN KANAME MONO EPEMVASEIS KAI THERAPEIES KAI GW KAI O ANTRAS MOU KAI OTAN EIDE O GIATROUDAKOS OTI OLA EINAI ETOIMA EIPE TWRA THA GINEI H EXWSWMATIKH!! EGINE KAI PETYXE!! POTE DEN XEROUME TI GINETE!! EGW EKANA ENA MWRAKI PRIN 11 XRONIA KAI TWRA DEN EKANA FYSIOLOGIKA!! ENW MIA FILH MOU EKANE EXWSWMATIKES 4 KAI TELIKA EMEINE FYSIOLOGIKA ;) O THEOULHS MONO XEREI

YPOMONH

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NIKOL MOU H XORIAKH TI LEEI SHMERA???????? MHN KLAIS STENAXWRIEMAI POLUUUU :cry::cry::cry:

NIAKOULINAKI MOU DEN EINAI SIGOURO OTI H PRWTH EINAI APOTYXHMENH APLA PREPEI PRIN THN EXWSWMATIKH NA GINEI OLOS O ELEGXOS KAI OI EXETASEIS POU XREIAZONTE ME KATHE LEPTOMEREIA KAI NA VREIS TON KATALLHLO GIATRO!!!!!!!! DYO XRONIA ITHELA EGW NA KANW EXWSWMATIKH KAI O GIATROS MOU DEN DEXOTAN KANAME MONO EPEMVASEIS KAI THERAPEIES KAI GW KAI O ANTRAS MOU KAI OTAN EIDE O GIATROUDAKOS OTI OLA EINAI ETOIMA EIPE TWRA THA GINEI H EXWSWMATIKH!! EGINE KAI PETYXE!! POTE DEN XEROUME TI GINETE!! EGW EKANA ENA MWRAKI PRIN 11 XRONIA KAI TWRA DEN EKANA FYSIOLOGIKA!! ENW MIA FILH MOU EKANE EXWSWMATIKES 4 KAI TELIKA EMEINE FYSIOLOGIKA ;) O THEOULHS MONO XEREI

YPOMONH

καρδουλα μου τα αποτελεσματα της χοριακης θα τα παρω σε κανα μισαωρο .εχθες που μιλησα με το γιατρο, μου ειπε οτι το πολυ το αιμα δεν ειναι καθολου καλο.να σας πω την αληθεια στο κεντρο που εκανα την εξωσωματικη δεν ενιωθα ιδιαιτερη ασφαλεια.η αντιμετωπιση ηταν ψυχρη και χωρις πολλες πολλες εξηγησεις .ωρες ωρες ενιωθα σαν ενα κομματι κρεας.τι να πω πια ...ολα για το χρημα ...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
    • Νομίζω υπάρχει πάντα κάποιος εφημερεύον γιατρός! Εγώ είχα πάει σε αργία σκέψου…πάρε ένα τηλέφωνο κορίτσι μου κ δες αν συνεχίσεις να αγχώνεσαι, να πας για να σου φύγει!! 
    • Σ'ευχαριστώ! Εχω αλλα 3 παιδια και στα 3 ειχα τρελαθεί στις αναγουλες στους εμετούς κτλ. Απλα σε καποιες ξεκινησαν τα συμπτώματα απο τις 5+4 περιπου ενω σε αλλες μετα την 6+. Σημερα ειμαι 5+2. Ειναι καπως το στομάχι μου ειναι η αλήθεια αλλα οχι κάτι τρομερό. Πρέπει να σκέφτομαι θετικά. Το ξερω. Αργεί πολυ ο γιατρός ισως αυτο με εχει επηρεασει. 10/6 εχω το 1ο ραντεβού. Αλλα σίγουρα μια πιο ηρεμεί εγκυμοσύνη με 3 μικρα παιδια , θα ήταν προτιμότερο...
    • Κορίτσια μου σας χιλιοευχαριστω για τις απαντήσεις σας. @Rena92 δεν ήξερα ότι είχα την επιλογή να πάω σε αυτή την κλινική κ να ζητήσω στο άσχετο να μου κάνουν υπέρηχο!!! Αν αύριο ξανασηκωθω έτσι θα πάω εκεί.. σήμερα δυστυχώς πρέπει να φύγουμε εκτός Θεσσαλονίκης για μια υποχρέωση κ θα γυρίσουμε αργά το απόγευμα...μπορώ κ τότε να πάω?? Με εχει φάει η αγωνία αν κ βαθιά μέσα μου λέω ότι όλα είναι καλά... Όμως επειδή στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα σύμπτωμα ούτε καν στήθος ,δεν μπορώ να συγκρίνω... Τώρα εκτός από το στήθος δεν έχω τίποτα άλλο. Τώρα που έχασα κ αυτό πανικοβλήθηκα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...