Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΙΟ 2011!!!!!!Νο 5


Recommended Posts

ελενακι εγω παντως κατεβασα την βαλιτσα της μπεμπας να την πλυνω κ να βαλω τα πραγματα μεσα να της τα εχω ετοιμα οποτε αν γινει κατι να μην τρεχουμε πανικοβλητη :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και απο μένα.. κουράγιο να ευχηθώ και εγώ στη Γωγώ, είναι δύσκολες ώρες και δεν υπάρχουν πολλά να πεις..το μόνο που πρέπει να σκέφτεσαι τώρα είναι το μωράκι σου! Εγώ κορίτσια τις 2 τελευταίες μέρες παθαίνω συνέχεια κράμπες στα πόδια τη νύχτα και υποφέρω, συμβαίνει μήπως και σε εσάς??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα χοανιτα!!!!τι κανεις???δεν παθαινω κραμπες μονο τα ισχυα μου πονανε καπου καπου,μηπως το παθαινης αυτο απο την σταση του σωματος τα βραδυα?δοκιμασες να βαλεις μαξιλαρι αναμεσα στα ποδια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα βρε happy μου, η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν το έχω δοκιμάσει..θα βάλω όμως μπας και δω βελτίωση! Ευτυχώς το επόμενο ραντεβού με τη γυναικολόγο μου είναι τη βδομάδα που μας έρχεται και θα το συζητήσω και μαζί της να δω εκείνη τι θα μου πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοανιτα και εγω παθαινα συνα κραμπες στο πρωτο παιδι. Ειναι ή απο ελλειψη μαγνησιου ή απο πολυ μαγνησιο. Τα ιδια συμπτωματα εχουν. Ειναι απο την εγκυμοσυνη.

Σουλα μου το ιδιο πακετο πηραμε λιμπερο. Και εκπτωση που εχουν τα παμπερς εαν δεν δω πρωτα το μωρο και να δω ποια τον βολευουν δεν παιρνω παραπανω απο 1 πακετο. Στο μαιευτηριο θα μας δωσουν Παμπερς για τα μωρα μας, ετσι ηταν πριν 7 χρονια και δεν νομιζω να εχει αλλαξει. Τα διαφημιζουν πολυ.

Το βραδυ αναγκαστικα ή θα παμε στους κομπαρους του ή θα ερθουν εδω αυτοι. Αλλα εκμεταλευομαι την κατασταση μου και μαλλον θα παμε εμεις.Εχουν 2 παιδια 3 και 5 και οταν ερχονται κανουν το δωματιο του Αλεξανδρου αγνωριστο και δεν τα μαζευουν μετα. Δεν ειμαι περιεργη αλλα οταν το παιδι μου τα εχει μαζεμενα, εχει πολλα παιχνιδια, και αυτα τα σκορπιζουν, νομιζω οτι ειναι λογικο να γρινιαζω. Τσαντιζομαι και με την μανα τους που δεν τους λεει τπτ. Δεν ειμαι ετσι οπου παμε ο μικρος εχει μαθει να τα μαζευει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τις πρωτες μερες πηρα πανες κ μωρομαντηλα στο νοσοκομειο δεν ξερω τι παιζει...

τι καλο παιδακι ο αλεξανδρος!!!τον εχεις μαθει πολυ καλα!!!!ευχομε κ ο δευτερος γιοκας σου να ειναι ετσι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sthn arxh happy pare libero panes einai pio aporofitikes ..mpori pio xontrokomenes alla einai kales .

meta apo 3 mhnes arxise a perneis lidli mia xara panes einai ...kakos pou an kai eixa parei kai mou aresan logo oti pio konta mou eixa sibmatika souper marketa eperna libero mexri tora ...tora paei o antras moy gia psonia giati egw den mporw kai pernoume lidl .

georia mou ti na pw ...esu ksereis apo megalitera paidakia egw den exw apetish apo tous filouw tou manvlh ta duxrona na mazeuoun ...argotera mporei na exw den kserw ...pantos o manvlhs mazeuei an oxi kathe bradu polla bradia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που εισαι βρε αφροδιτακι?εισαι καλα???

ετσι θα κανω κ εγω μολις ξεπεταχτει λιγο θα παιρνω πανες απο το λιντλ συμφερουν τρελα δεν το συζητω!!!!κ ειναι πολυ καλες εχω ακουσει καλα σχολια ως τωρα!!!απο μωρομαντηλα εχω 6 συσκευασιες παμπερς γιατι τα βρηκα σε προσφορα..μαζευω σιγα σιγα την προικα των κακακιων κ των τσισακιων μας :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας υπερ-ευχαριστω ολους για την δυναμη κ το κουραγιο που στελνετε...ξερω οτι ειναι απο καρδιας κ το εκτιμω...η κατασταση ειναι στα8ερη προς το παρον ....

Ας πουμε τα δικα μας λοιπον....το πρωι ξυπνησα κ εφυγα σφαιρα για το NEXT BABY!!!Ναι πηγα κ εγω γτ ζηλεψα κ ειχατε απολυτο δικιο,τελευταια μερα σημερα,ισα που προλαβα,της πηρα 3 ολοσωμα φορμακια newbaby 7,5ε τελευταια,2 σκουφακια μακω για το μαιευτηριο με 2 ευρω κ φορμακια κ 2 φορεματακια για το καλοκαιρι ολα αυτα με 24 ευρω....τελεια!!!!!Σκεφτομαι να παρω κ απο το H&M ενα σκουφακι λευκο κ να της ραψω εγω πανω η κορδελιτσα η κουμπακια 8α δω....εχτες την νυχτα μεχρι της 2 εραβα κ εκοβα τσοχα με διαφορα σχεδιακια για να ντυσω ενα καλα8ι που εχω για να βαλω μεσα τα αρκουδακια που εχω....το εκανα σαν μια τσεπη μεγαλη,ειναι φανταστικο.Ετσι ξεδωσα κ κοιμη8ηκα σαν πουλακι...Τωρα 8α τακτοποιησω καποια πραγματα που ειχα στην ντουλαπα γτ αδειασα για την μικρη...κ λεω να ξεκινησω το πλυσιμο των ρουχων μετα τις 15 που 8α εχουμε τελειωσει με τα πλακακια κτλ...πηγε κ τα παρηγγειλε σημερα ο αντρας μου...για να δουμε.8α πλυνω μονο οτι ειναι για το μαιευτηριο.Να ρωτησω αγορασα το ΠΡΟΔΕΡΜ σε σκονη κ υγρο μαλακτικο,ειναι καλο για τα μωρουδιακα,μου ειπαν για το baby planet υγρο αλλα ειναι πολυ πιο ακριβο κ εχω να πλυνω ενα καρο ρουχα.....επισης αγορασα για την λοχεια σερβιετες με 4 σταγονες κ περιεχει 10 τμχ...χρειαζομαι παραπανω να παρω η να αφησω για αργοτερα???Αυτα.....σας φιλω με πολυ πολυ αγαπη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!!

Gwgw mou euxomai oli auti tin katastasi na tis perasete oso anwdina ginete..O 8eoulis na sas dinei dinami se oli auti tin disaresti poreia pou 8a dianusete!! :-*:-*:YMHUG:

Sikwstika arga simera prepei na itan 1-1:30 giati e4es ws tis 1:00 ta 3imerwmata ka8ariza to 4igeio, ta evgala ola to ka8arisa apo gwnias k to taktopoiisa, to ekana lampiko, panagia mou autos o sindromos pou mas pianei gia tin ka8ariotita =))..

To mesimeri pou sikwstika :D ekana tostakia fagame kaname k ta frappedakia mas k pigame panw gia to va4imo tou dwmatiou mas..Eutixws den mas diskole4e k oute fenete i diafora (den to va4ame olo ektos ekei pou 3eva4e to perasame 2 xeria apo panw), ka8arisa ta mpania k sfoggarisa mono dwmatia k mpania..

Twra mou emeine na 3eskonisw saloni,kouzina k na sfoggarisw diadromo,skala,saloni k kouzina k eipa na kanw ena dialleimataki :) o sizigos vgike panw stin taratsa k mazevei ta kakakia twn pouliwn :o (exoume TERASTIO provlima -mas [smilie=pottytrain5.gif] sta keramidia k apo tis vroxes k ton aera peftoun stis verantes k ka8e mera 8elw skoupisma) k 8a tous valei mia eidiki pasta pou ta apw8ei k epeidi ka8e treis k ligo vgenei k katevenei k mou fernei xwmata (i skala mas gia na pas stin taratsa einai mesa sto spiti einai ptisomeni k tin travas k anoigei) eipa to ipoloipo spiti na to sfoggarisw otan teleiwsei teleiws..

Signwmi gia to mege8os tou minimatos mou :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria φασινα παλι σμερα ε??χαχα

Κι εγω τ οπροδερμ πηρα..πηρα κ σκονη κ υγρο... κοριτσια το υγρο ειναι πιο ακριβο γιατι εχει περισσοτερες πλυσεις!!

Εμεις αυτα τα αναλωσιμα για τα κακάκια κ τα σισακια θα τα παρουμε λιγο πιο αργά..σαμπουανακια κρεμουλκες πανες κλπ γιατι δε ξερω τι αντοχες εχουν στο σπιτι μεσα!

Τζορτζι εχει2ςδικιο να νευηριαζεις..κι εμας ο ανηψιος μας είναι τακτικός στο μαζεμα των παιχνιδιων κ πιστευω ετσι πρεπει να τα μαθαινουμε...το θεμα ειναι να τα καταφερνουμε ολες οι μαμαδςε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!!

Gwgw mou euxomai oli auti tin katastasi na tis perasete oso anwdina ginete..O 8eoulis na sas dinei dinami se oli auti tin disaresti poreia pou 8a dianusete!! :-*:-*:YMHUG:

Sikwstika arga simera prepei na itan 1-1:30 giati e4es ws tis 1:00 ta 3imerwmata ka8ariza to 4igeio, ta evgala ola to ka8arisa apo gwnias k to taktopoiisa, to ekana lampiko, panagia mou autos o sindromos pou mas pianei gia tin ka8ariotita =))..

To mesimeri pou sikwstika :D ekana tostakia fagame kaname k ta frappedakia mas k pigame panw gia to va4imo tou dwmatiou mas..Eutixws den mas diskole4e k oute fenete i diafora (den to va4ame olo ektos ekei pou 3eva4e to perasame 2 xeria apo panw), ka8arisa ta mpania k sfoggarisa mono dwmatia k mpania..

Twra mou emeine na 3eskonisw saloni,kouzina k na sfoggarisw diadromo,skala,saloni k kouzina k eipa na kanw ena dialleimataki :) o sizigos vgike panw stin taratsa k mazevei ta kakakia twn pouliwn :o (exoume TERASTIO provlima -mas [smilie=pottytrain5.gif] sta keramidia k apo tis vroxes k ton aera peftoun stis verantes k ka8e mera 8elw skoupisma) k 8a tous valei mia eidiki pasta pou ta apw8ei k epeidi ka8e treis k ligo vgenei k katevenei k mou fernei xwmata (i skala mas gia na pas stin taratsa einai mesa sto spiti einai ptisomeni k tin travas k anoigei) eipa to ipoloipo spiti na to sfoggarisw otan teleiwsei teleiws..

Signwmi gia to mege8os tou minimatos mou :oops:

αχχχ βρε Αντρια πραγματικα με κανεις κ γελαω με την πορωση για κα8αρισμα που εχεις,ειλικρινα....μα μεχρι τις 1 το ψυγειο???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έγραψα κάτι πριν αλλά απο ότι βλέπω δεν το ανέβασε γιατί δεν το βλέπω πουθενά.. κορίτσια έχω ακούσει και απο άλλους γονείς ότι οι πάνες απο το lidl είναι καλές και φθηνές οπότε.. και εγώ μετά απο εκεί θα τις ψωνίζω.. όσο για τα παιδάκια θα συμφωνήσω georgi μου, πρέπει απο νωρίς να μαθαίνουν να συμαζεύουν τα πράγματα τους, μετά πιστεύω είναι πολύ δύσκολο και για το γονιό αλλά και για το ίδιο να μάθει να το κάνει, εμένα η βαφτισιμιά μου είναι τώρα 2,5 και κάτι και έχει μάθει που τη πέρνει και που όχι.. δεν κάνει ζημιές και αταξίες σε ξένα σπίτια αλλά ούτε και στο δικό της, έχει μάθει να παίζει στο δωμάτιο της και να μην κουβαλάει τα παιχιδάκια της σε όλο το σπίτι.. αλλά εντάξει τι να πώ, μερικές φορές είναι και στο παιδί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hehe irinaki mou giname kommatia k oi duo mas eipa tou andra mou an den kanei douleia k auti i pasta 8a parw to oplo k 8a ta skwtwsw OLA =)) ..Ee ama pia ka8e 3 mines vgenei panw (tin teleutaia fora vgika k egw mazi tou eimoun 3,5 minwn egkios :o ) k mas vgenei o kwlos..

Me tin skoupa mazevei osa mporei k apo ta keramidia me lastixo k to nero ta rixnei ola katw stis verantes k ginontia ola xalia..Mirizoune asxima k emfanisiaka einai ena pragma astaaaaa :oops: k pali tipota tin teleutaia fora tous valame kati san asimokolla-asimoxarto pou me ton aera kineitai k o ixos ta apw8ei alla pali eidame ligi diafora..

Axxxx vasano!!!

Gwgw mou arxisa girw stis 11 an 8imame kala giati pigame supermarket k meta pigame stin mama mou gia fagito k otan ir8ame spiti na taktopoisoume ta 4wnia to 4igeio itan xalia k lew ante na to ka8arisw alla den ipologisa posi douleia eixe :(..

Oso gia to ipoloipo spit oli tin evdomada vazane fwtristika o mpampas mou k o andras mou k mou ta ekanan xalia, ok ekana k hoover ka8e vradi otan teleiwnane ka8e dwmatio alla allo na ginoun apo gwnias..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια και γιωργο!!! κι εμεις εδω θα ειμαστε το τριημερο, κυριως για οικονομικους λογους, καθως πλησιαζει η δοση του αυτοκινητου την αλλη εβδομαδα και οι εξοδοι κοστιζουν!!!!! :o:o

ευτυχως οι φιλοι μας καταλαβαινουν, γιατι και τα εσοδα εινα περιορισμενα και τα εξοδα περισσοτερα!!

δεν πειραζει, αφου τα εξοδα ειναι για τη μπεμπουλα μας, ειναι περιορισμος που μας κανει χαρουμενους!! το βραδακι θα ερθουν και 2 ζευγαρια και μια χαρα θα περασουμε σπιτακι!!!!

ειρηνακι, λυπαμαι για τις περικοπες, ξερω ειναι δυσκολο, αλλα εσεις θα σκεφτεστε τη μπεμπα σας!! και με γεια τα ψωνακια της!!!

αντρια, καλη συνεχεια στις δουλειες!!!ειναι να μη σε πιασει!!

γωγω πρεπει να εισαι σωστο ταλεντο στη χειροτεχνια!!!μηπως εισαι νηπιαγωγος;;;;

αφροδιτη μου, να μπαινεις να δινεις το παρον κι ας λεμε εμεις τα χαζα μας!!!

σουλα, εισαι πολυ προνοητικη κοριτσι μου!!!εγω τιποτα δεν εχω παρει του παιδιου μου!! μαλλον ολα αυτα θα τα αγορασω οταν θα κανω τη βαλιτσουλα μου.... οσο για τις πανες, μου ειπαν οτι στην αρχη παιρνεις λιμπερο η παμπερς, και αργοτερα φτηνοτερες, για να αποφυγεις τυχον αλλεργιες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsakia mou kai mpampaka... Edw perimenoume me syspaseis - petrwmata stin koilia pou kratane olo to vradi kai upoxwroun mono an sikwthw kai kinithw...Polu epodino alla den mas anhsyxoun eipe o doctor apo ti stigmi pou to doppler htan kalo kai tin niwthw na klwtsaei. Exw arxisei kai to pairnw apofasi oti mallon tha exantlisoume ta perithoria kai tha tin prokalesoume na rthei...Afou etsi thelei h mikroula mas...as einai! Geri kai dunati mono thelw na einai kai tipota allo! Filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριτινα μου, αυτες δηλ. ειναι συσπασεις;;;;και παρ'ολα αυτα δεν ειναι πονοι γεννας;;;; ειμαι λιγο ανιδεη και μπερδεμενη!!!εγω νομιζα οτι οταν πονας, ερχεται η ωρα να γεννησεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια και γιωργο!!! κι εμεις εδω θα ειμαστε το τριημερο, κυριως για οικονομικους λογους, καθως πλησιαζει η δοση του αυτοκινητου την αλλη εβδομαδα και οι εξοδοι κοστιζουν!!!!! :o:o

ευτυχως οι φιλοι μας καταλαβαινουν, γιατι και τα εσοδα εινα περιορισμενα και τα εξοδα περισσοτερα!!

δεν πειραζει, αφου τα εξοδα ειναι για τη μπεμπουλα μας, ειναι περιορισμος που μας κανει χαρουμενους!! το βραδακι θα ερθουν και 2 ζευγαρια και μια χαρα θα περασουμε σπιτακι!!!!

ειρηνακι, λυπαμαι για τις περικοπες, ξερω ειναι δυσκολο, αλλα εσεις θα σκεφτεστε τη μπεμπα σας!! και με γεια τα ψωνακια της!!!

αντρια, καλη συνεχεια στις δουλειες!!!ειναι να μη σε πιασει!!

Afrodite mou k emeis 8a tin vgaloume stin mama mou tin ka8ara deutera giati k emeis eimaste xalia oikonomika..Vgalame k tis adeies kikloforias xtes k makari na kataferoume na vgaloume tin evdomada auti me ta xrimata pou mas meinane..

Oso gia tis douleies k i mama mou otan itan egkios k meta pou mas eixe polla mikroulia etsi itane me tis douleies, sinexeia me mia sfoggaristra sto xeri :lol: , liges meres prin na gennisei me tin koilia sto stoma itan panw sta para8ira k ta ka8arize k tis fwnazane oi geitonoi :) ee mallon apo auti pira =)) , lete na parei k apo mena i Victoria? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε αντρια να γεννησεις μπας κ σταματησουν να αναστεναζουν τα πατωματα οι σκουπες κ οι σφουγγαριστρες :lol::lol::lol::lol::lol:

αμα τελειωσεις απο σενα ελα κ σε εμενα,δεν ειναι τιποτα 75τετραγωνικα μονο για σενα παιχνιδακι :lol::lol::lol::lol:

αφροδιτακι μου αντε το μπεμπονι θα ερθει ξεκινα να μαζευεις :lol::lol::lol: δεν μου αρεσει να αφηνω εκρεμοτητες για τελευταια στιγμη θελω να ειμαι πανετοιμη!!!ωστε στο εξπρες κρυβεσαι ε???? :lol::lol::lol:

μαριτινα ερχετε η μπεμπα αυριο μεθαυριο με το ψυχος της σιβηριας :lol::lol::lol: οι συσπασεις πως ειναι???κατι σαν δυνατοι πονοι περιοδου???

εμεις το βραδυ θα βγουμε βολτιτσα με δυο φιλικα ζευγαρια...δεν εχω ορεξη αλλα επειδη μαλλον θα αργησω πολυ να ξανα βγω θα παω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria ειμαι σιγουρη οτι θα γεννησεις κανονικα και δεν θα παρεις ολες τις μερες μονο και μονο απο τις δουλειες που κανεις. Καποτε ημουνα και εγω ετσι, οταν ημουνα πτωμα τοτε με επιανε να κανω γενικη. Εγω απο το πρωι ολο λεω να βαλω σκουπα αλλα δεν εχω διαθεση. Ευτυχως οι ανδρες εφυγαν και εχω ησυχια.

Γωγω ισως να επαιρνες ενα πακετο ακομη αλλα θα σου δωσουν και απο το Ελενα. Με γεια τα ψωνια.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ παλια δεν ειχα προβλημα με τα παιδια να παιζουν μεσα, αλλα οταν το κανουν χαλια και τα πετανε απο δω και απο κει χωρις να σεβονται οτι δεν ειναι δικα τους, συγνωμη κι'ολας αλλα τα παιρνω στο κρανιο. Το ενα παιδι θα παει πρωτη δημ., και η μανα αδιαφορει. Εγω βλεπω τον Αλεξανδρο πως κανει μετα, ενα παραπονο!!!

Χοανιτα εχεις δικαιο και εμεις πρεπει να τους μαθουμε αλλα ειναι και στο παιδι.

Σουλα εγω θα παραγειλλω απο το Αμαζον μωρομαντηλα Παμπερς 9 πακετα 9ε. Ειναι ευκολο να παραγελλεις, θα πληρωσεις ή με πιστωτικη ή με προπληρωμενη καρτα.

Οσο για τα baby planet υπαρχει σιτε στο ιντερνετ που γραφεσε και σου στελνουν κουπονια στο σπιτι. Εμενα μου εστειλαν τα πρωτα για τα κανονικα προιοντα, περιμενω και τα υπολοιπα για το μωρο. Βεβαια τωρα εχω Προδερμ, βρηκα προσφορα 1+1.

Μαριτινα ποτε δεν ξερεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουλα μου καλα να περασεις!!! ναι ναι, κι εγω πρεπει να αρχισω να μαζευω σιγα σιγα, αλλα λεω να φτιαξουμε πρωτα το δωματιο και μετα :):):):):):) να ερθει κι η μανουλα μου τοτε, να βγουμε μαζι για ψωνια της εγγονουλας της!!!

παω να κανω μπανιο γιατι περιμενουμε επισκεψεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti na mazepsw mono zipounakia thelw kai formakia ..olla ta alla ta exw .

hrthan apo to xwrio kai ta palia pragmata tou manwlh .

na na stisoume thn kounia ...na plinw kalimata apo rilax -kathismataki kai port bebe kai ta rouxalakia tou manwlh ...apla zipounakia kai formakia thelw kenourgia kalokairina giati o manwlhw gennithike febrouario .

ena bapsimo tha hthela alla o petheros koliete na katebei apo kabala :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katalabenw oti otan einai megala perimeneis perissotera apo auta ....

proxthes hrtha mia filh mou me ton dixrono gio ths kai ekei pou piname emeis kafe auta moutzouronane ton toixo me molibi .....ma pou to brikan afou ta exw eksafanisei !!! kai poso pia den ta eidame ...mprosta mas !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...