Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΙΟ 2011!!!!!!Νο 5


Recommended Posts

εν τω μεταξυ παιδια το ποσο Η1Ν1 εχουμε δε λεγεται.... φουλ .

Περυσι ουτε τα μισα περιστατικα απλα εχει ηρεμησει ο κοσμος γιατι δε γινεται ολος ο σαλος απο τα μμε.

εχω βαρεθει να δινω ταμιφλου και να κανω αντιγριπικα εμβολια!

αντρια μου σε καταλαβαινω.. ολα θα πανε καλα! εσυ για χαρη της βικτωρια να μη στεναχωριεσαι καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!!Ειμαι απο τις πολυ πρωινες σημερα,εχω χασει λιγο τον υπνο μου,κοιμη8ηκα στις 1 και ξυπνησα στις 6...γενικοτερα δεν κοιμαμαι κ πολυ καλα,εχω εννοιες ,σκεψεις κ πολλες φορες με ξυπναει κ το μωρο...οπως λες κ εσυ Γεωργιαννα μου,οπου 8ες παει κ χωνεται κ με ποναει ξαφνικα...ολη μερα υπερδραστηριο,καμια φορα της μιλαω κ της λεω "Χριστιννακι κοιμησου λιγο να ξεκουραστει κ η μαμα"

:lol: κ ομως...οποτε μην ανυσηχεις,ταυτοχρονα την εχω νοιωσει στα αριστερα πλευρα μου κ κατω δεξια χαμηλα...τεντωνεται μαλλον.Οσο περναει ο καιρος δυσκολευουν τα πραγματα,ειδικα οταν προκειται να σηκω8ω.

Ηappy μου κ εμας το ταμειο μας ειναι παρα πολυ οριακο απλα γλυτωσαμε σε εξετασεις γτ πηγαινα σε ΙΚΑ κ τις εκανα η αλλιως στον γιατρο μου δλδ μεχρι τωρα εχω πληρωσει 150 ευρω περιπου σε 8 μηνες...αυτο το ελεγα απο πολυ πριν οτι 8α το κανω γτ τα υπερηχο μου ολα ηταν μαυρη νυχτα στα βουνα.Ουτε ενα σε ιδιωτικο κεντρο δεν εχω κανει....

Περιμενω να παει 8 να μετρη8ω κ να πιω το γαλατακι με τις σουπερ σκετες φρυγανιες μου.... :shock:

Ξυπνηστε να μου κανετε παρεουλααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα... τι καμνεις? μετρηθηκες?

Καλημερα Αφρο...μετρη8ηκα,ειναι 96 που σημαινει υψηλο (μεχρι 90 το οριο)...το κεικ φταιει...ευτυχως αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρο....Εσυ τι κανεις?Στην δουλεια εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Γυρισα και εγω. εχει πολυ κρυο εξω!!!!! Προσοχη Μαριτινα απο Δευτερα για τα χιονια που θα πεσουν βορεια προαστεια.

Αφρο καλο καθαρισμα !!

Γωγω μου εγω εχω πληρωσει αρκετα μεχρι σημερα για τους υπερηχους, λιγα στο γιατρο. Εισαι τυχερη που τα κανεις στο Ελενα, γτ εξω εχουν απο 110ε και πανω.

Και εγω εχω αρχισει να βαραινω και να μην μπορω να συκωνομαι ευκολα, εχουμε ακομη μελλον και θα βαρινουμε και αλλο!!!!!

Εφτιαξα για σημερα μπιφτεκια που τα ψηνω στο φουρνο πανω σε πρασσο. Μου αρεσει πολυ και του Αλεξανδρου που τρωει πιο πολυ το πρασσο.

Στεισυ ειναι τελεια τα ρουχαλακια, μακαρι να εμενα και εγω κοντα να μπορουσα να παω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα δε θα παω... γιατι εχω μια κοπελα που με βοηθα στο σπιτι και θα κατσω μαζι της... αυριο παλι δουλεια.. και βαριεμαι λιγο να σου πω την αληθεια.. καμια φορα να ξερεις η αυπνια επηρεαζει λιγο τη μετρηση γιατι οταν κοιμομαστε λιγο ο οργανισμος δε χρησιμοποιει τοση ινσουλινη... εσυ τι νουμερα ειχες στην καμπυλη σου? εννοω ηταν οριακη ή αρκετα παραπανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γιωργιαννα μου!...

εγω σημερα θα φτιαξ ευκολο φαι μπριζολιτσα χοιρινη στο φουρνο με πατατουλες.

οπ μολις ξυπνησε και η μπουμπου μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα δε θα παω... γιατι εχω μια κοπελα που με βοηθα στο σπιτι και θα κατσω μαζι της... αυριο παλι δουλεια.. και βαριεμαι λιγο να σου πω την αληθεια.. καμια φορα να ξερεις η αυπνια επηρεαζει λιγο τη μετρηση γιατι οταν κοιμομαστε λιγο ο οργανισμος δε χρησιμοποιει τοση ινσουλινη... εσυ τι νουμερα ειχες στην καμπυλη σου? εννοω ηταν οριακη ή αρκετα παραπανω?

Αλη8εια ε?Δεν το ηξερα αυτο,ομως αν δεν μπορεις να κοιμη8εις τι κανεις???Ασε που κρατιεμαι τα μεσημερια για να μην ξενυχταω τα βραδια...τι να πω...8α το προσπαθησω γτ αγχω8ηκα λιγο να σου πω την αλη8εια....Στην καμπυλη ζαχαρου στα 120 λεπτα με 75ml

γλυκοζης εδειξε 144...απο τοτε ξεκινησαν τα βασανα...το οριο ειναι 125...

Εγω μαγειρευω ψαροσουπα -ασχετο-...αλλα επειδη παντα ρωταει η Γεωργιαννα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera sas!!!!!!!

ti kanete?

emeis pigame xtes sto giatro. Ola kala Doxa to Theo k tin Panagia!

eimaste 2160kg! mpampatsiko 8a mas bgei! ;-)

ta metrise ola ..k eipe oti ola einai fusiologika.

mou pe tora pou 8a stamatisw douleia na ksekourazomai...oxi polles douleies!

eipame liga pragmata gia toketo+episkliridio.ta upoloipa tin alli fora..17/3.

gia na parw adeia metraw 1+simera!!!!!!!!!!!!!!!

ante amin!na ksekourastw...

simera nustazw k polu!

polu oraia ta rouxalakia...oi koilitses k ta nea sas!

ti kala!

polla filakia gia mia kali mera se olous!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θυμαμαι απο εχθες Γωγω την ψαροσουπα σου και δεν θα ελεγα οχι να την φτιαξω και εγω μια απο αυτες τις μερες.

Τον τελευταιο καιρο οταν παω να κοιμηθω στο κρεβατι δεν με παιρνει ο υπνος και ξεκινανε τα δοντια να με πονανε. Τοτε αρχιζω να χαιδευω ή ενα λουτρινο τζαγκουαρ (απο το Αττικο Παρκο) ή οτι βρω εκεινη την στιγμη, μη γελατε. Ετσι με χαλαρωνει και μεσα σε 10 λεπτα εχω αποκοιμηθει.

Εχεις κατι που να σε χαλαρωνει Γωγω για να σε παρει ο υπνος;

Αννα πολυ καλο το μωρακι σου!! Καλη αδεια!!

Ο δικος μου ειναι πολυ μικρο τελικα!! Θα σας πω αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φουσκιτσες!!!!

αφρο μου οταν μαθεις μπορεις να μου πεις???αν κ πιστευω πως κ το δικο μας ταμειο μεσα στην λιστα ειναι..σκατα τα εχουνε κανει δεν φτανει που μας πετσοκοβουν τους μισθους δεν θα εχουμε κ ασφαλεια σωστη....εγω το εμβολιο δεν το εχω κανει οι περισσοτεροι γιατροι υποστηριζουν πως ειναι μια γριπη σαν ολες τις αλλες...

αννα μεγαλωσε πολυ βρε το νινι σου!!!!!!τα 4 κιλα θα τα φτασε ετσι οπως παει!!!γερο να ειναι!!!

εγω για υπερηχους εχω πληρωση γυρω στα 250 ευρω,ειχα κανει 2 υπερηχους στην αρχη σε εξωτερικο γιατρο για να δουμε πως προχωραμε,μετα την αυχενικη κ την β επιπεδου,εννοειτε επιλεξαμε χωρις αποδειξη στους δυο μεγαλους να γλυτωσουμε κατι.

σημερα ο αντρας μου εχει υπηρεσια μπορει να κανω καμμια φακη η κανενα μακαρονι

γωγω η ψαροσουπα μου αρεσει πολυ αλλα ο δικος μου δεν την τρωει κ ετσι δδεν εκανα ποτε,τωρα με το μωρο ομως θα φτιαχνω χιχιχι...κ εγω δεν κοιμαμαι καλα τις νυχτες,ειναι αναλογως πως ειναι μεσα η μικρη εχθες πονουσε πολυ ολη η περιοχη της κοιλιας γυρνουσα απο την αλλη ενοιωθα καουρες ευτυχως καποια στιγμη ηρεμησα,απο σκεψεις αλλο τιποτα...απο την ημερα που εκανα το τεστ ολος μου ο κοσμος περιστρεφετε γυρω απο αυτο το μωρο δεν ασχολουμε με τιποτα αλλο αυτο δεν ειναι κ τοσο καλο αλλα ολη μερα στο σπιτι δεν εχω κ με τι αλλο να ασχοληθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα σε όλα τα μανούλια!! :D:D Πρωινές κ σήμερα! Μαριτίνα απο ώρα σε ώρα καταφτάνει η μπέμπα σου!Εύχομαι να σε πιάσουν οι πόνοι κ να μη καταλάβεις πότε γέννησες! ;) Άφρο μου προσοχή στο φαρμακείο με τόσες αρρώστιες..μασκούλα φοράς όταν έρχονται για εμβόλιο; Καλή ξεκούραση σήμερα! Γεωργιάννα μου δεν είναι για γέλια η λούτρινη τζάκουαρ..εγώ χαιδεύω τα μαλλάκια μου απο ,ωρό για να με πάρει ο ύπνος..ή παίζω με τα μαλλιά του Χάρη! :lol: Όλες κάτι ιδιαίτερο έχουμε.. Γωγούλα την έκανες την αμαρτία σου..χμ..ατακτούλα!Τουλάχιστον το απόλαυσες το κεκάκι σου!Προσόχη όμως μη μπαίνεις σε τέτοιους πειρασμούς. Αντριάκι μην αγχλωνεσαι βρε για πράγματα που διορθώνονται!Είδες;Άδικα η ταραχή κ το κλάμα.. Σαμανθά τέλεια η μπουμπού σου!Μπήκες στην τελική ευθεία!!Ελπίζω να έρθει πρίν τα γενέθλια σου για να γιορτάσεις μαζί με τη μικρούλα σου!! Ανναθές κ εσένα κοριτσάρα η μπέμπα!Άψογα τα κιλάκια σας! Γιουλάκι μεγιά τα ψώνια!Πόσο την πήρες την λευκή συρταριέρα απο το ΙΚΕΑ?θέλω να πάρω κ εγώ αυτή την εβδομάδα οπότε ας ξέρω περίπου τιμή. Όσο για τα σόγια..ο Μπενάκης κ ο Βγενάκης!Μη χαλάτε τη ζαχαρένια σας για κανένα. Ειρήνη ωραία η φουσκίτσα σου!!

Χθές κορίτσια ξεσάλωσα όλη μέρα με την κολλητή μου,μαγείρεμα δεν είχα γιατί είχαν μείνει γιουβαρλάκια,ο Χάρης δούλευε όλη μέρα οπότε τέλεια ευκαιρία..κ..λο δεν έβαλα μέσα αλλα το ευχαριστήθηκα!Ξεκινήσαμε με καφέ,ρούχα ψώνια,τζάμπο για τα μωράκια μας,φαί κ πάλι καφέ!Είχα ξεχάσει τί ωραία που είναι να βγαίνεις κ ξεχνάς να γυρίσεις!Αχ..αυτά θα μας λείψουν στην αρχή..χαλάλι όμως να ναι γερά τα ζουζουνάκια μας!

Γεωργιάννα στη συνάντηση τελικά δεν θα έρθεις;

Τα υπόλοιπα κοιλάκια τί κάνετε σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκαστρουλες!!!

κρυο εχει σημερα, παλι, και βαρεθηκα!!!θελω να ερθει η ανοιξη!!! εμεις σημερα εχουμε γεμιστα απο την πεθερα μου, που φτου φτου μη το ματιασω, τα κανει πολυ ωραια!!!!

το μεσημερι εχουμε ραντεβου με το γιατρο, να δει και την καμπυλη ....

ελενα, πολυ ωραια περασες με τη φιλεναδα σου!!!!τι καλα!!! κι εμενα μου λειπει αυτο, γιατι ολες ειναι η μανουλες η εργαζομενες.... :(:(:( που καιρος για ψωνια και χαζεμα....

σουλα, ασε τι λεφτα εχουμε δωσει....και να φανταστεις πηγαινω και σε γιατρο σε δημοσιο νοσοκομειο, και τις αιματολογικες μου τις γραφει στο βιβλιαριο!!!! δηλ, αν πηγαινα σε ιδιωτη και δε εκανα τις εξετασεις μεσω της ασφαλειας, επρεπε να πουλησω κανα σπιτι για να τα βγαλω περα;;;; :shock::shock::shock:

εγω κοριτσια συνηθως ξεραινομαι το βραδυ, γιατι αποφευγω να κοιμαμαι το μεσημερι....αν καμια φορα με πιασει ανησυχια, το λεω στο γιωργο να με κανει αγκαλιτσα!!!

γωγω μου, υπομονη με το ζαχαρο!!!κι εγω στα 120 λεπτα, 122 ειχα!!!αντε να δουμε... :?::?::?:

μαριτινα, μια χαρα η μπεμπα σου!!ελπιζω απο μερα σε μερα να αποφασισει να ερθει!!!μ'εναν πονο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξυπνησαμε κοριτσακια ε???Μπραβο!!!Αντε Καλημερα σας !!!!

Αφρο μου μακαρι να φυγει οταν γεννησω,αν κ διαβασα κ ακουσα ,πως αν τον αποκτησεις μια φορα ,εχεις 1 στις 5 πι8ανοτητες να εχεις κ εχεις αργοτερα στην ζωη σου...Το νου μου δλδ...ουφφ.

Ας το ξεχασω γτ συγχυζομαι....

Ελενακο μου ναι παραστρατησα κ υποταχ8ηκα στον πειρασμο,το τσακισα ομως λες κ ημουν ξεχασμενη σε νησι κ ειχα να φαω χρονια :lol:

Να σας πω...σχετικα με την ψαροσουπα εγω βραζω το ψαρι 13 λεπτα,το βγαζω,βραζω πατατες κολυ8ια κρεμμυδι καροτα κ ολα μαζι στο μπλεντερ χωρις το ψαρι...τα κανω πολτο ,τα βαζω στην κατσαρολα κ ριχνω σελινο μαιντανο αλατι λεμονι λαδι γλασσε ...κα8αριζω καλα το ψαρι κ το ριχνω στο τελος....Ξερετε ποσοι εχουν αλλαξει αποψη για την ψαροσουπα ???Ειναι μουρλια!!!

Για δοκιμαστε το....

Επισης χρονια κ εχω κ εγω εναν κουνελο κ κοιμαμαι μαζι του,μονο το καλοκαιρι τον αποχωριζομαι που κανει ζεστη...τρελες μαχες με τον Χρηστο ,στην αρχη το πεταγε κατω...εχει πολυ πλακα ,τον εχω βγαλει κ φωτο στον υπνο του να τον εχει αγκαλια χωρις να το εχει καταλαβει!!!Δεν τον αποχωριζομαι με τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γωγω!!! στη χυτρα βραζεις το ψαρι;;; εγω το βραζω μαζι με τα λαχανικα,αλλα σε διχτακι, για να μη λιωσει , γιατι στο ζουμι βραζω το ρυζι... δηλ, πολτοποιεις τα λαχανικα και τα προσθετεις στο ρυζι...πολυ ενδιαφερον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Με κούνελλο;;;;;;;;;δε μας τα λές καλά Γωγώ μου!!χιχιχι!! :lol::lol:

Η ψαρόσουπα έτσι όπως λές την κάνω με τα ίδια υλικά αλλα δεν τα βάζω στο μπλέντερ..θα τη δοκιμάσω αν κ δεν είμαι φάν του γλασσέ μπορεί κ να μ'αρέσει.Τί ψάρι έχεις; Εμάς είναι η ιχθυόσκαλα εδω δίπλα έυτυχώς τρώμε φρεσκότατο ψαράκι..μη σας πώ για τις γαρίδες Νο0 που είναι νααααααα....με το συμπάθειο! :D Τέλειο σαγανάκι αλλα κ γαριδομακαρονάδα!μιαμ μιά!

Αφροδιτούλα μου πές το ψέμματα..πού χρόνος με τη δουλειά κ τα μωρά για έξω!Χρειάζεται όμως οπωσδήποτε μια στο τόσο..να ξεσκάμε λίγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera se oles. Simera ta katafera kai lew tha mpw na dw ti grafoun ta koritsia mas min meinw pali pisw sta nea kai den prolavainw na diavasw..Apo upno pali ta idia, ena diwraki mono kai pali kala...oi kaoures phgan synefo. Den peirazei exw kaluteri diathesi olws periergws! Simera hrthe kai h kopela pou pairnw merikes fores kathe dekapente gia to spiti kai eimai xalari. Pinw to elliniko kafedaki mou kai xalarwnw.

Ax koritsia psarosoupa super!!!giami!!! Mou anoixate tin orexi. Dustuxws oi soupes den einai syxnes sto menu giati o andras mou den trwei tipota se soupa. :( .Mageireuw arga to apogeuma kathe mera gia na einai zesto kai freskomageiremeno otan erxetai apo ti douleia kai pairnei kai mazi tou fagito to epomenw prwi. Idiwtikos tomeas vlepete..to xtypaei to 12wro. Xthes eftiaxa revithia me kima pou tou aresoun, epomenws auto tha faw ki egw simera kai mallon to vradaki to menu exei fasolakia pou exw stin katapsixi apo paragwgi kalokairini tou mpampa mou, pou episis aresoun polu ston androuli mou.

Akouson akouson twra. Xthes to vradi o kalos mou me sklavwse! Xupnise kapoia stigmi kai katalave oti upefera pali. Anasikwnetai sto krevati me pairnei agalia kai mou leei: "Kaoures pali ee? Theleis na paw na sou ftiaxw ena galataki mpas kai voithisei?" Koritsia DEN to eixe xanakanei kai me sklavwse . Nomizw oti exei arxisei estw kai twra sto telos na syneiditopoiei ti pernaw kai ti erxetai sti zwi mas!

Georgi mou, plaka plaka tin prohgoumeni vdomada eixe erthei enas filos mas pou exei fortigaki 4X4 kai tou lew..:"To vlepw egw tha gennisw me xionia, na eisai etoimos na se parw thlefwno na speuseis na me paralaveis ok?" Gelage kai mou elege " Eimai etoimos ana pasa wra kai stigmi!". Pantws to oti tha gennisw me xioni to lew mines twra! Lete to enstikto tis manas?! :lol:.

Paramenw stin parea sas simera loipon...filakia se oles!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως τη μαριτινα!!!! τι γλυκο αυτο που εκανε ο αντρας σου!!!! :):):):) ειδες καμια φορα, κανουν κατι τετοια και γινομαστε λιωμα!!! ξεκουρασου λοιπον σημερα αφου εχεις βοηθεια για τις δουλιτσες!!!

ρεβυθια με κιμα, δεν το εχω ξανακουσει.....απο που ειναι αυτο το φαγητο;;

παντως το χιονι ειναι καλο!!!λενε οτι ειναι τυχη και οταν παντρευεσαι να χιονισει!!! αντε με το καλο και συντομα!!!πως και πως σε περιμενουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου ψαροσουπα βελουτε ειναι αυτη και τεκεια, εαν ετρωγα λαχανικα θα την εφτιαχνα ετσι. Ο μικρος τρελενεται για ψαροσουπα!! Τα ιδια λαχανικα βαζω απλα δεν τα τρωω, ο ζωμος εχει βιταμινες απο τα λαχανικα αραγε;

Ελενα μου δεν θα ερθω, θα κουραστω αυριο πολυ με τα δρομολογια που εχω να κανω. Και υπαρχει περιπτωση να παω το απογευμα στην αδελφη που μετακομισε την Κυριακη. Και εμενα μου εχουν λειψει οι βολτες. Ελπιζω αυτο το τριημερο που μου ανακοινωσε ο ανδρας μου οτι καθεται να παμε καπου.

Σουλα μου μας κορουδευουν κανονικοτατα!

Χθες το βραδυ ο ανδρας μου κατεβηκε να κοιμηθουμε παρεα, δεν κοιμηθηκα καθολου καλα δεν με βολευε με την κοιλια μου. Το πρωι του ανακοινωσα πως μπορει να κοιμαται στο καναπε δεν θα του ξαναγρινιαξω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα σε όλα τα μανούλια!! :D:D Πρωινές κ σήμερα! Μαριτίνα απο ώρα σε ώρα καταφτάνει η μπέμπα σου!Εύχομαι να σε πιάσουν οι πόνοι κ να μη καταλάβεις πότε γέννησες! ;) Άφρο μου προσοχή στο φαρμακείο με τόσες αρρώστιες..μασκούλα φοράς όταν έρχονται για εμβόλιο; Καλή ξεκούραση σήμερα! Γεωργιάννα μου δεν είναι για γέλια η λούτρινη τζάκουαρ..εγώ χαιδεύω τα μαλλάκια μου απο ,ωρό για να με πάρει ο ύπνος..ή παίζω με τα μαλλιά του Χάρη! :lol: Όλες κάτι ιδιαίτερο έχουμε.. Γωγούλα την έκανες την αμαρτία σου..χμ..ατακτούλα!Τουλάχιστον το απόλαυσες το κεκάκι σου!Προσόχη όμως μη μπαίνεις σε τέτοιους πειρασμούς. Αντριάκι μην αγχλωνεσαι βρε για πράγματα που διορθώνονται!Είδες;Άδικα η ταραχή κ το κλάμα.. Σαμανθά τέλεια η μπουμπού σου!Μπήκες στην τελική ευθεία!!Ελπίζω να έρθει πρίν τα γενέθλια σου για να γιορτάσεις μαζί με τη μικρούλα σου!! Ανναθές κ εσένα κοριτσάρα η μπέμπα!Άψογα τα κιλάκια σας! Γιουλάκι μεγιά τα ψώνια!Πόσο την πήρες την λευκή συρταριέρα απο το ΙΚΕΑ?θέλω να πάρω κ εγώ αυτή την εβδομάδα οπότε ας ξέρω περίπου τιμή. Όσο για τα σόγια..ο Μπενάκης κ ο Βγενάκης!Μη χαλάτε τη ζαχαρένια σας για κανένα. Ειρήνη ωραία η φουσκίτσα σου!!

Χθές κορίτσια ξεσάλωσα όλη μέρα με την κολλητή μου,μαγείρεμα δεν είχα γιατί είχαν μείνει γιουβαρλάκια,ο Χάρης δούλευε όλη μέρα οπότε τέλεια ευκαιρία..κ..λο δεν έβαλα μέσα αλλα το ευχαριστήθηκα!Ξεκινήσαμε με καφέ,ρούχα ψώνια,τζάμπο για τα μωράκια μας,φαί κ πάλι καφέ!Είχα ξεχάσει τί ωραία που είναι να βγαίνεις κ ξεχνάς να γυρίσεις!Αχ..αυτά θα μας λείψουν στην αρχή..χαλάλι όμως να ναι γερά τα ζουζουνάκια μας!

Γεωργιάννα στη συνάντηση τελικά δεν θα έρθεις;

Τα υπόλοιπα κοιλάκια τί κάνετε σήμερα;

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!ΕΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ...ΨΑΡΙΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΧΘΥΟΣΚΑΛΑ??ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΜΕΣΑ?ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΜΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ...ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΚΡΗ???ΤΗΝ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΤΗ ΠΗΡΑ 69 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ 2 ΡΑΦΑΚΙΑ ΑΣΠΡΑ...ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΣΟΓΙΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΑΛΛΑ ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΟΡΝΙΘΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΩ ΚΑΘΕ 3 ΚΑΙ ΛΙΓΟ....ΑΥΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν θελουν μαριτινακι ειναι πολυ γλυκουλιδες οι συζηγοι μας :lol: εχθες που ξαπλωσαμε κ με πονουσε η κοιλιτσα γυρισε προς την μερια μου με αγκαλιασε μου χαδευε τα μαλλια μεχρι να ηρεμησω...κ μενα με σκλαβωσε...βασικα δεν το περιμενα κ ομως...να δεις κ χαρα την δευτερα που πηγαμε στην τραπεζα η ταμειας με φωναξε να περασω πρωτη μεχρι κ τα αυτια του γελουσαν μου λεει πωπω καταλαβε οτι εισαι εγκυος!!φαινετε ε?? :lol::lol::lol::lol: εχω την εντυπωση πως ακομη δεν το εχουν συνηδητοποιηση οι αντρες μας οτι ερχετε ενα μωρακι οτι γινομαστε πια οικογενεια...

πως νοιωθεις που απο μερα σε μερα γεννας???εσυ το εχεις συνηδητοποιηση οτι θα γινεις μανουλα???

γιωργο μου καλη σου μερα!!!!βρε τι μεγαλος μπεμπης φτου φτου η ψυχουλα μου μια χαρα μεγαλωνει!!!με εννια μερες διαφορα γενναμε περιμενω πως κ πως την στιγμη :D το μαριαννακι τι κανει πως ειναι???με τον υπνο πως τα παει???

ελενακι σουπερ περασες ποσο μου ελειψαν κ μενα αυτα...μαραθωνιοι καφεδες κ σοπιν θεραπυ!!!!τι ψωνισες στον γαμπρουλη μου???

κοριτσια στην ψαροσουπα τι ψαρι βαζετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Η μέρα του ψαριού σήμερα απ'οτι φαίνεται.Εγώ θα κάνω μπακαλιαράκια ψητά και μπρόκολο.

Αυτές τις μέρες νιώθω ένα τράβηγμα χαμηλά δεξιά.Να θεωρήσω οτι είναι φυσιολογικό;Το χετε και σεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...